Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 8:10



Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Következő
ADSL vs. Chello 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nézzük! Mesélj. De előtte válaszoljatok a fenti kérdésemre és arra, mi van ha lejár az 1 év hűség a chellónál? Felmondom és másnap kötök egy újat (olcsóbban), nem kell 3 hónapot várni, mint az ADSL-nél? Bár gondolom ez sem ilyen 1szerű.


csüt. feb. 01, 2007 9:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Pont ez a baj vele, hogy nagyon kis területen szolgáltat jelenleg.
A parabolás rendszer az kábel tv lesz, UPC Direct.
Egyébként a UPC oldalán úgy láttam, van településkreső.

Zozo: miért lenne savanyú? Gondolod, nem lehetne közalkalmazotti netünk UPC-nél? Kérhettem volna 2004-ben 384-es ADSL helyett sokkal gyorsabb Chello-t közel azonos, vagy alacsonyabb áron. Vajon miért nem tettem?
Mert nem egy, nem két ismerősömnél neteztem chelloval, mielőtt netet rendeltem volna, és sok esetben nagyon tré volt.
Egyszerűen az ADSL sokkal fejlettebb technológia. Az, hogy a magyarországi telefonvonalak sz.arok sok esetben (de nem nálam), az nem az ADSL baja. Viszont kíváncsi vagyok, mit tudna kezdeni a UPC a VDSL-lel. Egyébként sajnálatos, hogy nálunk csak két vezetéket használ a T-com, az amcsiknál mind a 4-et. Igaz, kettő is elég a kommunikációra, de ha plusz kettő lenne mellette, mint föld, vagy a jelkábellel sodorva mint kitűnő örvényáram-csillapító megoldás, a Chello állva maradna (lehet, hogy a szó szoros értelmében most is azt fogja tenni. :))
A lelkesedésedről meg annyit: maga a UPC állította, hogy több hónapos fejlesztés árán tud emelni. Az meg, hogy "elkezdik"... az azt jelenti, hogy elkezdik, tehát az első node feljavítása után az ott lévő előfizetőknek már az emelt sávszél lesz elérhető, de a vége valamikor júniusra történik meg, mert a T-commal ellentétben a Chellonál nem elég egy szkript ráeresztése a sávszélszabályzó proxyra, és Chelloéknál úgy szokás beállítani a sávszélességeket, hogy ha egyszerre mindenki rászabadul a hálózatra, és maximummal tölt, akkor a vállalt minimum (se) jöjjön ki.
Csak halkan megjegyzem, hogy a Chello-nak is egy szál 10GB-es csatlakozása van a BIX-hez. Az meg úgy nem lesz elég, ahogy van.
A "csalódás a köbön"-ről meg annyit: akinek sz.ar a telefonvonala, az rendeljen chello-t. De még őket sem kéne temetni, mivel egyelőre elég elnagyolt az emelés, a vonali sajátosságoknak megfelelő finomhangolás még hátravan (amit egyébként új bekötésnél a helyszínen lévő szakik segítségével végeznek el a központban. Még az ingyenes zöld szám is megvan valahol, amit tőlünk hívtak. :D)
És még valami: nézzük csak meg az ADSL és a Chello listaárát... és hogy melyik szolgáltató hogyan áll a hűséggel, és annak lejártát követő számlázással...

Üdv!


csüt. feb. 01, 2007 8:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egyébként Chello pontosan hol elérhető?
Nálunk pár háznál láttam valami UPC-s cuccot (valami pici parabola szerű antenna), de a chello-t nem reklámozzák sehol.
(Bonyhádon lakom)


csüt. feb. 01, 2007 8:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Köszi, akkor ki kell várni :)
Bekötési díj még mindig lesz? 24.000 Ft nagyon sok. Ha már van UPC kábelTV kap az ember valami kedvezményt? Hogy a legolcsóbb? Neten keresztüli megrendelés és átutalás esetén van kedvezmény...ha jól emléxem.


csüt. feb. 01, 2007 6:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Árpy írta:
McLaca írta:
leghamarabb júniusra lesz a dologból valami
Március 1-től megy az átváltás, ha jól tudom.
Akik új szerződést kötnek márc. 1-én az új akciós feltételekkel, azoknak nem kell várni június végéig (eddig tart a fejlesztés?), hisz ők már az "emelt" csomagot kapják. Ugye?


Nagy Sarga Domper,2007. jan. 30., kedd - 20:27 írta:
A sávszélesség emeléséről:
Mint a közleményben is láthatjátok, a régi, Classic és Plus szolgáltatást igénybe vevő előfizetők automatikusan emelt sávszélt kapnak március 1-től, a Light és a Standard szolgáltatást igénybe vevők pedig április 1-től lesznek emelve, és ez vonatkozik azokra is, akiknek a bekötése február 28-ig fejeződik be. Akikhez március 1. után kötjük be bármely szolgáltatást, automatikusan a nagyobb sebességet kapják. Visszás helyzet, de ez van, kellett egy kompromisszum. A régi előfizetők közül az átmeneti egy hónapban upgrade-elők az új sebességet kapják, szóval ez is alternatíva :)


csüt. feb. 01, 2007 2:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hamarosan nem lesztek... :)
Figyelembe kell venni, hogy nem csak nektek emelnek sávszélt, hanem minden más előfizetőnek is.
Az pedig, hogy leghamarabb júniusra lesz a dologból valami, jól jelzi azt, hogy mekkora fejlesztéseket kell csinálnia a hálózatban a UPC-nek, hogy tartani tudja a tempót. Ezeknek a fejlesztéseknek pedig ára van.
Viszont kikövetkeztethető, hogy most milyen állapotban lehet a hálózat. Valószínűleg lélektani határon van.

Üdv!


Hmm. Ha a UPC emel az akkor ****, főleg mert az adsl főlé emelt?
A Trécom az über király :lol:
A Trécomnak milyen is a hálózata?
Nézd meg a HWSW-n hogy rinyálnak, hogy mit kaptak, csalódás a köbön, a 8 megabitet (akár) csak a laborba kapod meg :)
Én nem vettem észre, hogy lélektani határon lenne, egyik legnagyobb lakótelepen hozta a sebességet bármikor, lehet hogy neked meglepő, de olyan hónapokba is amikor nem volt korlátozás, mert volt ilyen is... Azért el kéne ismerni, hogy a kábelbe több van mint az adslbe...
A fejlesztés nem most fog kezdődni, az már elkezdődött.
A két legnyagobb csomagot március, áprilisbe emelik, erről ennyit. :)
Látom van akinek savanyú a szőllő.(akinek nem inge....)


csüt. feb. 01, 2007 2:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
McLaca írta:
leghamarabb júniusra lesz a dologból valami
Március 1-től megy az átváltás, ha jól tudom.
Akik új szerződést kötnek márc. 1-én az új akciós feltételekkel, azoknak nem kell várni június végéig (eddig tart a fejlesztés?), hisz ők már az "emelt" csomagot kapják. Ugye?


szer. jan. 31, 2007 23:28
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ja, nem kizárt. De hogy innen (20 megabit) hova emelnének (mármint hogy minek), azt nem tudom... :)


szer. jan. 31, 2007 23:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hamarosan nem lesztek... :)
Figyelembe kell venni, hogy nem csak nektek emelnek sávszélt, hanem minden más előfizetőnek is.
Az pedig, hogy leghamarabb júniusra lesz a dologból valami, jól jelzi azt, hogy mekkora fejlesztéseket kell csinálnia a hálózatban a UPC-nek, hogy tartani tudja a tempót. Ezeknek a fejlesztéseknek pedig ára van.
Viszont kikövetkeztethető, hogy most milyen állapotban lehet a hálózat. Valószínűleg lélektani határon van.

Üdv!


szer. jan. 31, 2007 23:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 24, 2007 11:21
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Én is teljesen elégedett vagyok a Chello-val!

A nagy ritkán végzett karbantartásokat kivéve sohasem volt nálunk szolgáltatáskiesés, a sebesség is frankó. Ja, én is lakótelepen lakom.
Azért számomra az sem mellékes, hogy náluk (UPC) jócskán kapok kedvezményt a munkáltató miatt (DolgozóNET).
Szóval én már biztos nem váltok, nekem jó ez így!


szer. jan. 31, 2007 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Nálam jól megy a Chello, én is panelben lakom, 2 km-re a UPC irodájától.
Sőt, jobban megy, mint az ADSL, az mindig megszakadt, ez meg nem.


szer. jan. 31, 2007 22:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
"Telepi"vagyok én is,röhlely az utca egyik oldala családiházas,oda nem is akarják behúzni,de a "panyelbe" simán megyen.Ez az ország 3. csücske-mármint hozzátok képest. :roll:


szer. jan. 31, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Helyfüggő a dolog.
Lakótelepen pl. a UPC egy katasztrófa. Vagy az se... :)
Nálunk nagyon gáz.
A város negyede lakik ezen a környéken, és nagyon durván sz.ar a chello.

Üdv!


szer. jan. 31, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4800
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nekem is chello van, és a gyakorlatban közel sincs vele annyi probléma mint az ismerőseimnél az adsl-lel.

De ez nem Budapest, és persze máshol lehet másmilyen...


szer. jan. 31, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
McLaca írta:
majd a gyakorlatban megnézzük, naponta hányszor omlik össze a net...
Erre írtam.
Haver teljesen meg van vele elégedve legtöbbször megvan a max. sávszél.


szer. jan. 31, 2007 10:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
:?:

Üdv!


szer. jan. 31, 2007 10:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
+hát! :)


kedd jan. 30, 2007 23:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hogy oda van mindenki a sebességtől... Az vajon miért nem jut eszébe, hogy a chellonak sz.ar a hálózata?
Szép a 20Mbit papíron, aztán majd a gyakorlatban megnézzük, naponta hányszor omlik össze a net...

Üdv!


kedd jan. 30, 2007 23:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Kircsi! Ha nincs ADSL, csak mikro vagy upc, a hír után egyértelmű melyiket választom :lol:


kedd jan. 30, 2007 21:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A vak ember szólásával...,akkor megvárom februárban jár le a hűség. :roll:


kedd jan. 30, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Zozo írta:
UPC chello internet-szolgáltatása 2007. március 1-jétõl 1,2Mb, 5Mb, 10Mb és 20Mb-es korlátlan csomagokat kínál

csomag sebesség havidíj*
MINIMUM 1280/256 5.500 Ft
MEDIUM 5120/768 7.900 Ft
EXTREME 10240/1024 9.900 Ft
PROFESSIONAL 20480/1024 16.900 Ft
* bruttó árak, 1 éves hûségnyilatkozattal

Link

A válasz egyértelmû CHELLO!!! :lol:


Chello 4ever


kedd jan. 30, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
UPC chello internet-szolgáltatása 2007. március 1-jétől 1,2Mb, 5Mb, 10Mb és 20Mb-es korlátlan csomagokat kínál

csomag sebesség havidíj*
MINIMUM 1280/256 5.500 Ft
MEDIUM 5120/768 7.900 Ft
EXTREME 10240/1024 9.900 Ft
PROFESSIONAL 20480/1024 16.900 Ft
* bruttó árak, 1 éves hűségnyilatkozattal

Link

A válasz egyértelmű CHELLO!!! :lol:


kedd jan. 30, 2007 12:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 08, 2007 22:16
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Lehet, hogy amit mondassz az hozzánk már be van kötve, mert most szobaantennán nézzük a tévét, de először antenna még mindenféle előfizetés nélkül néztük. csak egy fehér kábelt dugtunk be egy kör alakú lyukba. Csak szóltak, hogy azt ne csináljuk, mert így illegálisan használjuk a kábeltévét. De lehet, hogy most hülyeséget mondtam!? :oops:


kedd jan. 09, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
Kábeltv előfizetés nem kell hozzá, de a kábelt be kell köttetni a lakásba mert coax nélkül nincs min a jeleket küldeni a nethez. A bekötésnek viszont jellemzően van egy 1xri jelentősebb költsége amit vagy elenged a szolgáltató vagy nem.


hétf. jan. 08, 2007 23:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 08, 2007 22:16
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok! Én teljesen laikus vagyok ebben a témában és szeretném a segítségeteket kérni. Szeretnénk internetet bekötni lakótársaimmal az albiba és sajna egyikünk sem ért hozzá. :(
A chellot választottuk, mert az albiba nincs bekötve telefon és úgy tudom, hogy ehhez nem kell telefon. Viszont a kábel tévé sincs bekötve hozzánk, de a tömbben szinte mindenkinek upc-s kábeltévéje van. Ez így működne nálunk vagy mindenképpen be kell köttetni a kebeltévét hozzánk is. Segíííítseteeeek!
Előre is köszi!


hétf. jan. 08, 2007 22:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
prak írta:
Azt hiszem, lassan eldől a régi kérdés: ADSL vs. Chello? Egyértelmű...
Bár olyan egyszerű lenne. Ma beszéltem 1 T-s műszaki emberkével és a kért kerületben NEM lehet ADSL-t létrehozni. T-Pont boltban szintén ezt mondták.

Választási lehetőség? Cselló vagy vezeték nélküli net.

Állítólag T-Kábel sem lehetséges, mert a UPC nem adja át az optikai hálózatát másnak.


hétf. jan. 08, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Bár megrögzött brácsás vagyok, ez a portkorlátozás nagyon megdöbbentett. Főleg, hogy észre sem vettem. Néha-néha csekkolom a wigwam-on a rendszeremet, de ott sem bukott ki ez a dolog. IP-Tools-al sem. Ráadásul még nyilvánosságra sem hozzák, melyek még azok a portok, amiket tiltanak... Ez egyszerűen pofátlanság. Benyalhatnak, átügetek dslre, az úgyis sokkal gyorsabb (vagy az lesz). Azt hiszem, lassan eldől a régi kérdés: ADSL vs. Chello? Egyértelmű...


vas. jan. 07, 2007 7:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sy írta:
tibuu írta:
Idézet a cikkbõl, azóta lassan 3 hónap eltelt van már állásfoglalása a NHH-nak?


Ezt írták: "Nos röviden, a UPC-nek és a többi internet szolgáltatónak sincs olyan kötelezettsége, miszerint az ÁSZF-ben kellene tájékoztatást adni az egyes TCP portok letiltásáról.
Természetesen szóban, írásban válaszolni kell az ilyen jellegû kérdésre, még akár az elõfizetõi szerzõdés megkötése elõtt is."

Ez amolyan nesze semmi, fogd meg jól reakció volt, kb egy hónappal ezelõtt. Akkor töprengtem rajta, hogy most hogyan tovább, csak aztán jöttek az ünnepek, meg miegymás, és aztán kiment a fejembõl...


meg lehet fellebezni a határozatot. Egyébként szégyen, hogy mennyire nyalja a multik seg*ét az államapparátus!


vas. jan. 07, 2007 2:49
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4800
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Az ilyen korlátozások megkerülésére születtek már használható megoldások (pl: a port bridge, ami másik portra irányítja a kapcsolatot, vagy az alagút protokollok, amik más protkollba ágyazva továbbítják az eredeti adatokat). Persze konkrét dolgot nem tudok írni, úgyhogy ez a hozzászólás is csak olyan nesze semmi...


szomb. jan. 06, 2007 22:29
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
tibuu írta:
Idézet a cikkből, azóta lassan 3 hónap eltelt van már állásfoglalása a NHH-nak?


Ezt írták: "Nos röviden, a UPC-nek és a többi internet szolgáltatónak sincs olyan kötelezettsége, miszerint az ÁSZF-ben kellene tájékoztatást adni az egyes TCP portok letiltásáról.
Természetesen szóban, írásban válaszolni kell az ilyen jellegű kérdésre, még akár az előfizetői szerződés megkötése előtt is."

Ez amolyan nesze semmi, fogd meg jól reakció volt, kb egy hónappal ezelőtt. Akkor töprengtem rajta, hogy most hogyan tovább, csak aztán jöttek az ünnepek, meg miegymás, és aztán kiment a fejemből...


szomb. jan. 06, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sy írta:
Nekem még majdnem egy évem van a hűségből a UPC-nél, de ha az ADSL beéri feltöltésisebességben kb. ugyanolyan ár mellett, akkor amint lehet, lépni fogok. A forgalmi korlátot nagyon nem szeretem, még ha nem is érem el minden hónapban. A 135-ös TCP port sunyi korlátozása (részletek itt) meg végképp megutáltatta velem a bagázst...
Szerintem a legendásan rossz ADSL uploadot nem fogják négyszerezni, tehát nem adnak fél megát felfelé a 4 megás letöltéshez, pedig úgy dukálna, hiszen most is nyolcada az UP a DOWN-nak. Valószínűleg 4 mega downhoz 256kbit upot adnak majd, ami gyalázat, de legalább emeltek...

Üdv!


szomb. jan. 06, 2007 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Sy írta:
A 135-ös TCP port sunyi korlátozása (részletek itt) meg végképp megutáltatta velem a bagázst...


Idézet:
Némi töprengés után arra jutottunk, hogy az NHH-hoz fordulunk, foglaljon állást a kérdésben.


Idézet a cikkből, azóta lassan 3 hónap eltelt van már állásfoglalása a NHH-nak?


szomb. jan. 06, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Nekem még majdnem egy évem van a hűségből a UPC-nél, de ha az ADSL beéri feltöltésisebességben kb. ugyanolyan ár mellett, akkor amint lehet, lépni fogok. A forgalmi korlátot nagyon nem szeretem, még ha nem is érem el minden hónapban. A 135-ös TCP port sunyi korlátozása (részletek itt) meg végképp megutáltatta velem a bagázst...


szomb. jan. 06, 2007 10:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Bár nem chello-m van, hanem más fajta kábelnet, de beszéltem a szolgáltatóm egyik emberkéjével és azt mondta, hogy most még konkrétan nem szándékoznak emelni, de a versenyképesség miatt valószínűleg muszáj lesz valamikor.


szomb. jan. 06, 2007 9:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Laca, ez világos, de nem hinném, hogy ülnének a babérjaikon. Legalábbis azonnal átnyergelek dslre, ha mégis. Ezért a havi 12 ropiért ott 8 mbitet kapok, szemben ezzel a 3mmal. Hát, majd az idő eldönti. Most szándékoztam chello plus-ra átállni, mert vettem egy x360-at... :D Nade úgy látom, érdemes várni egy kicsit, amíg ez kiforrja magát. Gyanúsan nagy a csend upc fronton... (Sávszél emelés témában)


szomb. jan. 06, 2007 8:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kontrázna, csak valószínűleg nem tud.
Chellonál ugyebár adott területre van egy fix sávszél, és azt osztja szét a felhasználók között, míg ADSL esetén a júzerek a DSLAM-ig egyéni vonalon csatlakoznak, tehát addig garantált a sávszélesség (míg UPC-nél oszlik az aktív felhasználók között), onnan meg az ISP-től függ. Szóval UPC-nél valószínűleg nem lesz elég egy szoftveres átállítás (T-comnál nagy valószínűséggel mindössze ennyi kell a DSLAM-okban), hanem komoly (hardver) beruházás kéne a sávszél megnégyszerezésére. Szerintem.

Üdv!


szomb. jan. 06, 2007 3:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Azért egy kicsit nekünk, chellosoknak is jó lesz az az ADSL gyorsítás... Mindjárt azért, mert gyorsabban tudok dczni... :) Meg azért is, mert nem hinném, hogy válasz nélkül hagyják. Nagyon sok régi, beragadt előfizetőjük van (hűség utáni), azok most rögtön lepattannak, ha nem kontrázik a UPC. De majd meglátjuk. Mindenesetre hurrá!


szer. jan. 03, 2007 19:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
korponaiz írta:
Én most váltottam át ADSL-ről UPC-re, egyéb indokok miatt (díjelmaradás ;-/). az ADSL-t simán szét tudtam osztani egy routerrel, a UPC-t szét lehet osztani valahogy routerrel vagy windows-os progival szoftveresen?
És ha a UPC-t sem fizeted, utána ki lesz a következő? :D

A topic témájához: most, hogy megnöveli az ADSL sebességet a T-com, valószínűleg állva marad a Chello, mivel a technológia különbségéből adódóan - ha jól gondolom - a UPC nem tud ekkora sávszélességet növelni. Gondolom, adott területen elérhető össz sávszél már így is a végletekig ki van használva.

Üdv!


szomb. dec. 30, 2006 21:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 30, 2006 20:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi,

Ránéztem a chello adatforgalom napi bontására és a múlt héten, amikor a gép be se volt kapcsolva egész héten, lakásba se volt senki, az adatforgalmam megugrott 1 Gb-tal !?! (2 részletben került rá) Ez hogy a fészkes fenébe lehetséges? /a modem áramtalanítva volt/


szomb. dec. 30, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
korponaiz írta:
Én most váltottam át ADSL-ről UPC-re, egyéb indokok miatt (díjelmaradás ;-/). az ADSL-t simán szét tudtam osztani egy routerrel, a UPC-t szét lehet osztani valahogy routerrel vagy windows-os progival szoftveresen?


Klónozni kell annak a gépnek a MAC címét, amire alapból ráküldték a netet és kész. Beállítod a routerben, hogy mindent automatikusan kérjen és kész is.


pén. dec. 29, 2006 18:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
korponaiz írta:
É az ADSL-t simán szét tudtam osztani egy routerrel, a UPC-t szét lehet osztani valahogy routerrel

Igen


pén. dec. 29, 2006 6:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Én most váltottam át ADSL-ről UPC-re, egyéb indokok miatt (díjelmaradás ;-/). az ADSL-t simán szét tudtam osztani egy routerrel, a UPC-t szét lehet osztani valahogy routerrel vagy windows-os progival szoftveresen?


pén. dec. 29, 2006 4:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4800
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Árpy írta:
Amennyiben az adott helyen az ADSL nem kiépíthető, abban az esetben a
telefonvonal sem kerül kiépítésre.

Szerintem ez csak arra az esetre vonatkozik, ha együtt rendeled meg a kettőt (amit egyébként már nem tehetnek kötelezővé).


csüt. dec. 28, 2006 8:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Írtam a Tének levelet, lehet e abban az utcában ADSL-t telepíteni.
2 nap alatt 2 válasz jött.

1:
"Ezúton tájékoztatom, hogy a VIII. kerületben az ADSL szolgáltatásunk
sajnos nagyon kevés helyen elérhető.
A telefonvonal kiépítésére van lehetőség."

Röviden: net talán, telefon igen

2:
"Ezúton tájékoztatom, hogy a levelében leírt címen, keresőnk szerint
ADSL alapú szolgáltatás létesíthető, azonban tényleges választ csak a
megrendelését követő műszaki felmérés /vonali kiépítés/ után tudunk
adni.
Amennyiben az adott helyen az ADSL nem kiépíthető, abban az esetben a
telefonvonal sem kerül kiépítésre."

Röviden: net nagy valószínűséggel IGEN, ha nem akkor telefon sem.

Ellentmondások!
Mellesleg a konkrét kérdésekre nem válaszoltak, csak annyit, hogy írjam meg nekik mailben :roll:
Azt tettem :?

Hívtam is őket a fenti számon és egy nagyon kedves hölgy felvilágosított, hogy nagy valószínűsággel nem fog menni, de megadott 2 műszakis telefonszámot, hátha...holnap hívom őket.
Nem akarok úpécét!!!


szer. dec. 27, 2006 23:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Az lesz.
Azért köszi a segítséget!

Hamarosan újra jelentkezem :D


vas. dec. 17, 2006 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Árpy írta:

5ezer forintért kötik be úgy, hogy az egész épületben nincs T-s vonal?
Az nagyon kevés lenne.

1412 -et felhívod és megkérdezed, hogy mennyi az annyi. :)


vas. dec. 17, 2006 16:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nincs behúzva.
Újépítésű, de a júpíszí lecsapott a kábelekre.

5ezer forintért kötik be úgy, hogy az egész épületben nincs T-s vonal?
Az nagyon kevés lenne.
Nekem, amikor kikapcsolták díjnemfizetés miatt a vonalat, akkor kellett ezt az összeget fizetnem és ugyebár ott megvoltak a kábelek, stb...még egy szerelő sem jött ki.


vas. dec. 17, 2006 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Árpy írta:
Mennyi egy T-s vonalbekötés?

http://www.t-com.hu/egyeni/akciok/telefon.vm
Árpy írta:
Nagyon szétfúrják a falat?

Passz. :) Nincsen behúzva a vezeték már?


szomb. dec. 16, 2006 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Mennyi egy T-s vonalbekötés?
Nagyon szétfúrják a falat?


csüt. dec. 14, 2006 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Én azt mondom, hogy inkább UPC mint vezetéknélküli.


Én meg azt mondom, hogy UPC-t soha többet...


szer. dec. 13, 2006 19:17
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség