Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:27



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 07, 2008 12:15
Hozzászólások: 49
Hozzászólás Re: Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait
Ahányszor szerkesztem a Wikipédiát, mindig reklamálnak, hogy már megint Balázs6.

Nem akarok Balázs6 lenni!


szer. dec. 29, 2021 22:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait
Nem túl korrekt hozzáállás a részéről, de ahogy mondják, nem sokat tehetsz ellene. A jog a szerzőt ill. jogtulajdonost védi.
Saját megadnak ettől még összegyűjtheted (magáncélú használat), aztán hátha még változik a helyzet.


szer. szept. 08, 2021 12:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 07, 2008 12:15
Hozzászólások: 49
Hozzászólás Re: Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait
Próbáltam már engedélyt kérni a jogvédett szövegek bemásolására, de a szöveg írója nem hajlandó az Email-eimre válaszolni.


kedd szept. 07, 2021 17:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait
Balázs3 írta:
Az volt a baj, hogy jogsértő szövegeket másoltam be.

Akkor viszont nincs min csodálkozni. Ahogy előtte is írtam, még ha saját blogot írsz, akkor sem posztolhatsz engedély nélkül jogvédett dolgokat. Tudom, ez sz*rul esik ha az ember szeretne hozzájárulni valamihez, de ez törvényi előírás, és a Wikis admin sem tehet mást.

Egy régebbi sztori, hogy volt egy honlap (a nevére nem emlékszem) ahol dalszövegeket gyűjtöttek össze. Aztán felfüggesztették az egészet, mert kiderült hogy a dalszövegekre is vonatkozik a szerzői jog, és csak akkor publikálhatják, ha a tulajdonos (együttes, szerző, kiadó, stb.) írásban beleegyezik.


hétf. szept. 06, 2021 8:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 07, 2008 12:15
Hozzászólások: 49
Hozzászólás Re: Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait
Az volt a baj, hogy jogsértő szövegeket másoltam be. GhostDestroyer100 akarta, hogy kitiltsanak. Bosszantotta, hogy mindig olyan lapokat hozok létre, ami nem nevezetes. Írogattam ugyan az ő vitalapjára, de nem hiszem, hogy elolvasta volna az okaimat.


pén. szept. 03, 2021 17:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait
Balázs3 írta:
Nézzék meg ezt: ...

Megnéztem. De az elsőnek leírt hozzászólásodat is tegnap. Ott még nem ezt írtad, ami most itt van, hanem a TV2-vel kapcsolatos beírásoddal volt baja a WiKi-nek. Az nem derült ki, hogy mi volt a gond, de ok nélkül nem tiltanak. Gondolom valamilyen politikai szöveged volt, ami tiltott a WiKi-n. Jól gondolom? :shock:


pén. szept. 03, 2021 15:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait
Néztem a vitákat, van belőlük szép számmal, bár nem tudom hogy konkrétan mi volt a probléma. Nyilván vannak szabályok amiket be kell tartani, még akkor is ha nem értesz velük egyet. Aki létrehozta és üzemelteti az egészet, az diktálja a szabályokat.

:idea: Javaslat: Indíts saját blogot.
Rengeteg erre alkalmas szolgáltatás létezik. Nagy vonalakban megtervezed hogy mit szeretnél leírni, beregisztrálsz ha még nem vagy, indítasz egy blogot, és ott időről időre megoszthatod a gondolataidat vagy amit szeretnél továbbadni. Te döntesz arról hogy mi legyen a tartalom. Persze vannak alapvető dolgok amiket így sem lehet (plágium, jogvédett dolgok publikálása, stb.), de akkor is jóval kötetlenebb dolog mint mondjuk Wikipédia cikket írni.

Tudom, egy blogot felfuttatni nem könnyű (legyenek rendszeres olvasók), de ha itt-ott behivatkozod más oldalakon (Wikipédia ugye kiesett, de van sok más: Gyakori kérdések, Facebook, Index, fórumok, stb.), és a posztokat ellátod a megfelelő, lényegre törő #hashtag-ekkel is, az sokat dob rajta. Meg be lehet regisztrálni keresőkbe is. És ha eleinte még nem is olvassa senki (mert nem is tudnak róla), a posztok megmaradnak és később is fellendíthetik a blogot.

Az is előfordulhat, ha valami nagyon speciális dologról írsz, hogy csak egy szűk réteg érdeklődését fogja felkelteni. De az nem baj ha kicsi a közösség, a lényeg a közös érdeklődés, a közös téma.


pén. szept. 03, 2021 7:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd okt. 07, 2008 12:15
Hozzászólások: 49
Hozzászólás Irigylem a Wikipédia adminisztrátorait
Nézzék meg ezt:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Szerkeszt%C5%91vita:186.7.152.74

Én nem akartam kitiltsanak. Ha az lenne, amit én akarok, akkor nem lennék kitiltva.


csüt. szept. 02, 2021 21:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség