Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 9:06



Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 42  Következő
Router+WLAN Router 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:24
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Megvettem a router-t (az nbela által ajánlott D-Link DIR-615-öt). Sikerült mindent beállítani, átjön a max. sebesség is, de azért lenne három kérdésem :)
Az egyik: ha semmi nem használja a netet, sem vezetékes sem vezeték nélküli kapcsolaton (tehát minden eszköz ki van kapcsolva), akkor mitől lehet, hogy néha fel-felvillannak a ledek a routeren és a modemen is? Amíg csak modemem volt, azon nem szoktak vibrálni a ledek készenléti állapotban?
A másik: úgy láttam, támogatja a QOS-t, akkor ezzel lehetne a sebességeket korlátozni a különböző kapcsolatokon? Hogy lehetne ezt konfigurálni?
A harmadik: ki lehet valahogy deríteni, hogy pl. a Wi-Fi kapcsolaton keresztül milyen oldalakat néztek meg?

Köszi.


kedd jan. 18, 2011 18:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:24
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Köszönöm az újabb információkat, nbela, most már "csak" döntenem kell. :)


hétf. jan. 17, 2011 9:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
t-home-osok azt mondták túlterhelt a rendszer. a routert még nem hívtam!


pén. jan. 14, 2011 15:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
Lassan már az is szempont lesz, hogy gigabites portok legyenek a routeren.

:D Naná. Én már csak gigabitest vennék, ha vásárolnom kellene.

Idézet:
Vannak olyan programok, amelyek kezelik az ismertebb router típusokat...
Igen, mert az ilyen összevont routerek nem az elterjedt routerek közé tartoznak. Ki szoktak adni a progik mellé egy listát a támogatott típusokról. Persze attól még lehet, hogy valamelyik hasonló chippest kiválasztva jó lesz, de nem biztos.

Ez így van. Pl. a Pirelli HGW-t tökéletesen kezelte a Mr. Pamacs féle Rapidshare letöltő az automatikus újracsatlakozásra, míg a JDownloaderrel elég nyögvenyelős, manuális kiegészítésű próbálkozásaim voltak korábban ezzel a típussal.
Igaz mostanában nem használtam, elméletileg frissíthették is volna a kompatibilis eszközöket.


pén. jan. 14, 2011 11:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Idézet:
Másik netes szolgáltatás alatt az ADSL-től eltérő, mondjuk kábelnetre gondolsz? Nálunk szélessávban csak az ADSL játszik, tehát ez nem lesz kizáró tényező.
N-es routert hosszabb időr vesz az ember. Addig meg jöhet bármilyen cég optikával, vagy a T-Home is jöhet adsl helyett kábelen... de persze ahogy gondolod. Lassan már az is szempont lesz, hogy gigabites portok legyenek a routeren.
Idézet:
Már csak helytakarékosságból is szeretném, ha egyben lenne a kettő. De gyakorlatilag a sebességből így sem vehet le, ugye?
Nem vehet le.
Idézet:
Amit még elfelejtettem az előző hozzászólásomnál: fontos, hogy UPnP kompatibilis legyen (az általad linkelt két eszköz ezt nem tudja, ha jól láttam)
Az UPnP már alap szolgáltatás. A fenti D-Linknek itt az Emulátora, ott van benne az UPnP is.
Idézet:
Még valami, ami lehet, hogy nem ide tartozik: letöltéshez JDownloader-t szoktam használni, ami képes a kapcsolat automatikus bontására és újracsatlakozásra. Vajon egy router esetében ez mennyire megoldható?
Vannak olyan programok, amelyek kezelik az ismertebb router típusokat. Itt is reklámoz egyet a fejlesztője: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?f=10&t=36539&start=0
Idézet:
Bonyolíthatja az a helyzetet, ha a modem és a router egyben van?
Igen, mert az ilyen összevont routerek nem az elterjedt routerek közé tartoznak. Ki szoktak adni a progik mellé egy listát a támogatott típusokról. Persze attól még lehet, hogy valamelyik hasonló chippest kiválasztva jó lesz, de nem biztos.


pén. jan. 14, 2011 11:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:24
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela, először is köszönöm a reagálásod.
nbela írta:
Szerintem jobb ha külön van a modem és a router. Pédául könnyebb az átállás másik netes szolgáltatásra, mert a router maradhat ugyanaz.
Másik netes szolgáltatás alatt az ADSL-től eltérő, mondjuk kábelnetre gondolsz? Nálunk szélessávban csak az ADSL játszik, tehát ez nem lesz kizáró tényező. Már csak helytakarékosságból is szeretném, ha egyben lenne a kettő. De gyakorlatilag a sebességből így sem vehet le, ugye? Csak a gép szemszögéből olyan, mintha két eszköz lógna rajta, ami egyben van. :)

Idézet:
Nem tudom mi lehetett a gáz, de a 15 Mbps tartományban gyakorlatilag sem szabad sebesség csökkenést tapasztalni. [...]de nem jellemző, hogy előforduljon.[...]
Ez megnyugtató.
Idézet:
Szerintem ha valóban döglődik a modemed akkor vegyél másikat. Routert meg majd akkor veszel, amikor majd használni is szeretnéd. Illetve nem derült ki, miért is akarsz most routert venni.

Hát igen, ez kimaradt: azért szeretnék, mert már régebb óta tervezem, de most, hogy ha bedöglene a modem, akkor azért már ilyen 2in1 (vagy több in 1) eszközt vennék, pl. a fentebb említett okokból. Amit még elfelejtettem az előző hozzászólásomnál: fontos, hogy UPnP kompatibilis legyen (az általad linkelt két eszköz ezt nem tudja, ha jól láttam), mert PS3 media servernek is használnám.

Még valami, ami lehet, hogy nem ide tartozik: letöltéshez JDownloader-t szoktam használni, ami képes a kapcsolat automatikus bontására és újracsatlakozásra. Vajon egy router esetében ez mennyire megoldható? A program beállításai alapján igen, de a gyakorlatban? Bonyolíthatja az a helyzetet, ha a modem és a router egyben van?
Bocsánat a sok kérdésért. :)


pén. jan. 14, 2011 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
David írta:
modem/WLAN router all-in-one eszközt tervezek beszerezni.
Az első kérdés: kinek mi a véleménye ezekről az eszközökről
Szerintem jobb ha külön van a modem és a router. Pédául könnyebb az átállás másik netes szolgáltatásra, mert a router maradhat ugyanaz.
Idézet:
haldoklik az ADSL modemem
Itt sem mindegy, hogy modem vagy modem+router haldoklik.
Idézet:
én a TP-Linknél nézelődtem, a viszonylag jó ár/érték miatt
Igen, olcsó és bevált típus. 2 antennás N-es router: TP-LINK_WR-841N Ez is lehet jó, de én inkább egy D-Link_DIR-615-öt vennék.
Idézet:
T-Home területen vagyok, akkor Annex-B-s kell, ugye?
Igen, a B-s kell.
Idézet:
az mitől lehet, hogy kábelen keresztül kisebb sávszélességem van, mint egy sima modemmel (mert ezek után a modemet visszadugva és rámérve természetesen megvolt a szokásos érték)?
Elvileg a router-nek sem lenne szabad levennie a sebességből, nem?
Nem tudom mi lehetett a gáz, de a 15 Mbps tartományban gyakorlatilag sem szabad sebesség csökkenést tapasztalni.
Idézet:
Ezek után félek beruházni egy router-be, mert ha lassabb lesz a net, mint előtte, akkor az több, mint dühítő.
Az nem dühítő, hanem garis hiba, de nem jellemző, hogy előforduljon. Szerintem ha valóban döglődik a modemed akkor vegyél másikat. Routert meg majd akkor veszel, amikor majd használni is szeretnéd. Illetve nem derült ki, miért is akarsz most routert venni.


csüt. jan. 13, 2011 22:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
bocs a hülye megfogalmazásért! bejelentettem!


csüt. jan. 13, 2011 19:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Egy WPA2-es titkosítást egy jó hosszú kulccsal nincs az, aki feltör.

DNS Server
(Nem tudom, hogy miért kevered a DNS-t bele abba, hogy magas a ping és lassú a net...)

Itt meg magadnak mondassz ellent:
Idézet:
ha nincs csatlakoztatva a router, kvázi egy gépen van modemmel net, akkor sem mér rendesen és a ping ugyanúgy magas!!

Idézet:
Mindenképpen a routerhez tudom kötni.


Egyébként jelentsd be a hibát a szolgáltatódnak.

És mielőtt elküldesz egy hozzászólást, olvasd végig, hogy mit írtál!
Ha ezt megteszed, talán nem kell háromszor végigolvasni, hogy mi is a problémád.


csüt. jan. 13, 2011 19:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
Hannibal írta:
Nem igazán értem h mi lenne a célod.

Én sem, de nem akartam rákérdezni. :shock:

Érdekes a mondatszerkezet: na most olyan van, hogy ip követés. :hm:



HAli!

Tp-Link routerrel van 2 gép összekötve. Igazából ez egy vezeték nélküli router, de azért döntötünk úgy, hogy vezetékkel legyen internet, mert nagy volt a veszteség. Pl: online játékokban sokat pingelt a routeres gép, sokszor 3-4 sec-re ki is fagyott, aztán visszatért(másfelől levédett állapotban is lopták a netet..) Jelenleg mindkét gépen dinamikus az ip(mindkét gép WAN IP-je ugyanaz). Kikapcsoltuk a WiFi-t és kábellel vannak összekötve a gépek. Na most 2-3 napja a pink 60-70-es lett, 15MB helyett 2-3 mért minkét gépen! Mi okozhatja a pingelést..stb? és ha nincs csatlakoztatva a router, kvázi egy gépen van modemmel net, akkor sem mér rendesen és a ping ugyanúgy magas!! Próbáltam megnézni, hogy mi nem változik, ha routerrel és ha router nélkül van csatlakoztatva a net (ami nem változott a MAC cím, mivel azt nem lehet..megváltoztatni ill. a DNS kiszolgálók(az elsődleges és a másodlagos sem változott)Ebből talán ki lehet indulni! vagy mégsem? Na most van olyan, hogy DNS Server, amit a routeren is be lehet állítani. Ehhez lehet köze? De igazából nem tudom, hogyan működik egy DNS Server, mi kell ahhoz hogy megfelelően működjön, létrehozhat-e valaki, valahol, egy 3. személy/gép ilyet a konkrét beleegyezésem nélkül?
Mindenképpen a routerhez tudom kötni, mert mielőtt nem volt routerünk, MINDEN OK volt!
Mit tudtok a DNS Serverről?


csüt. jan. 13, 2011 16:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:24
Hozzászólások: 61
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!

A problémám ott kezdődik, hogy úgy tűnik, haldoklik az ADSL modemem (ADSL 2+ modem). A kiváltására egy modem/WLAN router all-in-one eszközt tervezek beszerezni.

Az első kérdés: kinek mi a véleménye ezekről az eszközökről, milyen márkában érdemes gondolkodni - én a TP-Linknél nézelődtem, a viszonylag jó ár/érték miatt. T-Home területen vagyok, akkor Annex-B-s kell, ugye?

A másik dolog: eddig nem volt dolgom router-rel, sem vezetékessel, sem WLAN-nal. Próbára kaptam egyet kölcsön (ami szintén modem+router egyben: Netgear DG834GB típust, szintén ADSL 2+), amit hamar sikerült bekonfigurálni. Az asztali PC-t kábellel kötöttem össze vele, míg a szomszédom a WLAN részét a saját otthoni PC-jén próbálta ki, én pedig a telefonom kliensével. Eddig oké, minden ment szépen. Megmértem a sebességet (speedtest.net), és a nálam egyébként (sima modemmel) mindig meglévő 15,85 megabites sávszélesség helyett csak 11,XX értéket mutatott; a szomszédnál viszont a vezeték nélküli kapcsolaton keresztül ennél többet, úgy emlékszem majdnem 15-öt. Fentebb olvastam, hogy a sebességeloszlást ilyen olcsóbb, otthoni cuccokkal nem lehet szabályozni, de az mitől lehet, hogy kábelen keresztül kisebb sávszélességem van, mint egy sima modemmel (mert ezek után a modemet visszadugva és rámérve természetesen megvolt a szokásos érték)? Elvileg a router-nek sem lenne szabad levennie a sebességből, nem? Vagy az volt a baj, hogy a WLAN is engedélyezve volt (holott akkor sem adott magasabb értéket az én gépemre, ha a WLAN-on keresztül nem volt semmiféle forgalom)? Lehet, hogy csak valamit át kellett volna állítani az eszközön? Sajnos ezt már nem tudom megnézni/megtenni, mert már nincs nálam.

Ezek után félek beruházni egy router-be, mert ha lassabb lesz a net, mint előtte, akkor az több, mint dühítő.
Elég hosszúra sikerült, remélem érthetően írtam le mindent és valaki tud nekem segíteni, amit előre is köszönök.

Üdvözletem.


csüt. jan. 13, 2011 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Hannibal írta:
Nem igazán értem h mi lenne a célod.

Én sem, de nem akartam rákérdezni. :shock:

Érdekes a mondatszerkezet: na most olyan van, hogy ip követés. :hm:


szer. jan. 12, 2011 19:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Nem igazán értem h mi lenne a célod.


szer. jan. 12, 2011 18:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
aaaa én nem akarom senki IPjét lekövetni!saját ip t követnek le! ilyen van?


szer. jan. 12, 2011 17:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
impulZ írta:
na most olyan van, hogy ip követés?

Neotrace Pro v3.25

Már megszűnt a gyártó cég, de biztos leszedhető valahonnan.


kedd jan. 11, 2011 21:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
na most olyan van, hogy ip követés?


kedd jan. 11, 2011 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Én sem igazán értem miért érdekel ez a téma.
Mint az első hozzászólásomban is írtam, vajmi kevés az esélye annak, hogy valaki pont a ti játékotokat próbálná meg feltörni. Ha meg valamelyik haverod szivat ezzel, röhögd jól képen, mert hacsak nem számítógépzseni (kocka), úgysem tud belépni hozzátok.
Nem akarlak megsérteni, de szerintem TE a hülyeséget kergeted. Ahogy Laci_L is írta, használj egy normális tűzfal programot, ennél többet nem tehetsz!


kedd jan. 04, 2011 14:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
impulZ írta:
Igen ez a fajta tűzfal de, hogy tud rajta átjönni?

Nem nagyon érthető, hogy mit írsz. Az a gyanúm, hogy tűzfal működésének részletei meghaladják a lehetőségeidet. :wink:

Jó tűzfalat kell használni, és kész.
Teszt: http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php

Az AVG nincs előkelő helyen.

Egy másik topikban leírtam a tűzfal tesztet és a használatát. Talán nézd meg. :shock:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=972754#p972754


vas. jan. 02, 2011 17:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Oké, hogy nem maximális a védelem egyik tűzfalnál sem, de most akkor ne tegyek semmit, mert nem tudok? És hagyjam, hogy hülyének nézzenek.


vas. jan. 02, 2011 17:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Igen ez a fajta tűzfal de, hogy tud rajta átjönni?


vas. jan. 02, 2011 17:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
impulZ írta:
... ESET NOD32 Firewall ...

Ilyen nincs. A NOD32 csak vírusirtó, az ESET Smart Security-ban van tűzfal is.


vas. jan. 02, 2011 16:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
AVG tűzfalam van a másik gépen ESET NOD32 Firewall + a router beállításokban be van kapcsolva a Firewall, a MAC firewall, Domain firewall, egyedül az IP firewall nincs, mert ha kipipálom nincs net egyik gépen sem. Most akkor mi van?


vas. jan. 02, 2011 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Erre találták ki a tűzfalakat, de 100%-os védelem nincs.


vas. jan. 02, 2011 15:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Akkor hogyan tiltsam ki a gépből? Hacker...na most ez nagyon jo. Kihez tudnék ezzel fordulni? Te mit mondasz? Ha be tudott jönni akkor valahogyan ki lehet tiltani,.... nem?


vas. jan. 02, 2011 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
impulZ írta:
de érdekelne, hogy ki szórakozik ezzel.

A hacker-ek, de én nem tudom hogy csinálják...


vas. jan. 02, 2011 14:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ha lehetséges, akkor hogyan? Valamilyen program vagy a routeren keresztül? Mert itt erről van szó és senki nem szereti, ha hülyének nézik ugye?! Szeretném letiltani a gépről, ha lehetséges és nem bosszúvágyból de érdekelne, hogy ki szórakozik ezzel. Kösz a választ!


vas. jan. 02, 2011 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Igen, lehetséges, bár kétlem, hogy valaki is pont a ti játékoztokat akarná szemmel követni!


vas. jan. 02, 2011 13:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
hali
Adott két gép(WINXP SP2) TP-Link Routerrel összekötve. Lehetséges-e az, hogy valahol, valaki létrehozott egy szervert vagy nemis tudom mit…….:DD de ha online játszok/játszunk, akk nagy a gyanúm, hogy valaki le tudja követni a gépet vagy az IP címemet vagy nem is tudom és fel tud csatlakozni ugyanarra a szerverre, ahol fönt vagyok. Lehetséges ez? …. Bocs de elég informálatlan vagyok ebben a témában. Remélem jó helyre írtam és tudtok segíteni.


szomb. jan. 01, 2011 23:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
TargeT írta:
Hasonlóképpen, ha csak WPA2 titkosítás van, akkor WPA/WPA2-re se érdemes állítani.


Ez egyértelmű. :)


vas. dec. 12, 2010 18:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
VaFec írta:
Már úgysem használok b-s eszközöket.

Akkor meg nem is kell mixed mód.
Hasonlóképpen, ha csak WPA2 titkosítás van, akkor WPA/WPA2-re se érdemes állítani.


vas. dec. 12, 2010 10:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Igen, ez volt a gond. Most ismét jó minden.
Kicsit érthetetlen számomra, hogy miért nem tetszett neki a mixed mód. Ebben elméletileg automatikusan ki kell választania, hogy az adott eszköznek melyik mód kell, de ezek szerint a router ezen része hibás. Sajna nincs hozzá újabb firmware, de ez legyen a legnagyobb gond. Már úgysem használok b-s eszközöket.


vas. dec. 12, 2010 10:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Köszi az ötleteket!
Igen, elég hosszú ideig nyomta, majd minden úgy lett visszaállítva, ahogy azelőtt volt.
Van néhány w-lan a környéken, de olyan csatornát használok, ami távol van tőlük. Firmware a legfrissebb, laptop driver szintén, bár ugyanazt csinálta a régi és az új driver-rel is. A kapcsolatok számát nem tudom állítani.
Tegnap átkapcsoltam a Wireless módot: Mixed(11b+11g)-ről 11g Only-ra. Azóta nem jött elő a "wifi fagyás", de még tesztelés alatt van. :)
Majd jelzem, hogy mi történt, addig gondolkozzatok, mi lehet még. :wink:


pén. dec. 10, 2010 13:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Esetleg a routerben nincs olyan állítási lehetőség, hogy maximális kapcsolatok száma? Ha van, próbáld csökkenteni.


pén. dec. 10, 2010 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Van sok wlan a környéken? Csatornaváltás?
"mikor visszaadta resetelte a routert" Biztos, hogy resetelte? Elég hosszú ideig nyomta?
Végső esetben próba kéépen Router Firmware upgrade, laptop driver update.


csüt. dec. 09, 2010 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Azzal az Ip címmel amivel a ruter menübe belépsz először állíts mind mindent defaultra a kábeles géppel,ha kell clonózd a Mac-et.. és a wifit ui oszt újra és titkosítsd!


csüt. dec. 09, 2010 22:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Egy érdekes problémám adódott.
Kölcsönadtam szomszédomnak a routerem (belkin54g) egy próbára, mikor visszaadta resetelte a routert a rajta lévő aprócska gombbal.
Itthon két gép használja a routert, egy asztal kábellel és egy laptop wifi-n keresztül. Bármit csinálok az asztali géppel, böngészés, torrent, videók nézése, minden rendben működik. Amikor bekapcsolom a laptopot, azon is tökéletesen megy a böngészés, viszont mikor elindítom rajta a torrentet, pár percig minden rendben aztán egyszer csak megszűnik a kapcsolat. Nem látom a routert, mintha kikapcsolna a wifi rajta. Próbáltam mobillal és másik laptoppal is, azok sem tudnak kapcsolódni a routerhez. Mindeközben az asztali gépen minden megy továbbra is, ahogy eddig, semmi gond, még be is tudok lépni a router menüjébe, csak éppen rádiós kapcsolat nincs. A router szoftveres restartja után ismét működik a wifi, de ha újra torrentezni próbálok a laptoppal, megint elszáll.
Ez azóta van, amióta kölcsönadtam, előtte nem volt ilyen hibajelenség.
Próbáltam többfajta torrent klienst, windows reinstallt, de sikertelenül. Win7 van mindkét gépen, bár nem hiszem, hogy ennek bármi köze lenne a hibához.
Olyan az egész, mintha a router nem bírná hosszabb ideig a nagy sávszélességet a wifi-n biztosítani és emiatt letiltaná.

Izgatottan várom a hozzászólásokat! :)


csüt. dec. 09, 2010 19:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2010 13:00
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Hát a böngészőn kívül meg a hamachin kívül nem megy semmi. És 0% ír hálózatra


kedd nov. 16, 2010 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Outsider47 írta:
megosztottuk az internetet. Én és a bátyám használja. Miért van az hogy belassul a net és egyszerűen használhatatlan
Vírus fertőzés miatt is lehet. Mikor lassul be? A tied akkor is lassú, ha a masik gép ki van kapcsolva? Mindkét gépen meg kéne nézni, hogy a Feladatkezelő / Hálózat fülön nem látszik pár % folyamatos forgalom akkor is amikor elvileg nem megy semmi? UPC modemen a sárga nem villog folyamatosan amikor nincs is adatforgalom?


vas. nov. 14, 2010 20:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2010 13:00
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ő nem szokott torrentezni. Meg nem is ért a torrentezéshez. A beállítást megnézem.


vas. nov. 14, 2010 18:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Az a gyanú, hogy a bátyó is torrentezik és azért lassul be a kapcsolat. Első közelítésben mindkét gépen korlátozzátok be a torrentező programot:
Kapcsolatok max száma: 100
Max letöltési sebesség: 1500 kByte/sec
Max feltöltési sebesség: 150 kByte/sec

Egyes routereken szokott olyan beállítás lenni, hogy a WAN oldali port sebessége 10/100/Auto.
Ha ez 10, akkor állítsd át 100-ra!


vas. nov. 14, 2010 1:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2010 13:00
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Szoktam torrentezni de ha kilépek akkor is lassu. Vagy alig tölti be a honlapot.


szomb. nov. 13, 2010 21:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Valamelyikőtök gépén nem tölt folyamatosan torrent?
A router (gondolom ezzel osztottátok meg) nem felezi a sávszélt a két gép között. Tehát a 30 Mbites netet nem kétszer 15-re osztja, hanem dinamikusan osztja el a sávszélességet.


csüt. nov. 11, 2010 15:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2010 13:00
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok. Egy kérdésem lenne hogy megosztottuk az internetet. Én és a bátyám használja. Miért van az hogy belassul a net és egyszerűen használhatatlan. 30 mb-os internetről van szó UPC-s. "Elvileg megfelezi ha nem montam tul nagy baromságot akkor elvileg a két gép 15 15 mg al üzemel. Elvileg elég nem?"


csüt. nov. 11, 2010 15:09
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Van jó néhány "otthoni" router, amit egy dd-wrt szoftverrel felvértezve elég jól használható QoS rendszert lehet összehozni.


vas. nov. 07, 2010 1:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Köszi az ötletet Hannibal! Akkor először is vetünk egy gyógypillantást arra a torrent kliensre... :jajne:


szomb. nov. 06, 2010 17:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Kliensbe be kell állítani egy egészséges korlátozást. Tehát pl 1M/128K-s netnél beállítod 800K/80K-ra és máris sokkal jobb lesz a helyzet. A letöltés idejét nem nyújtja meg nagyon, netezésre pedig elég a sávszél. Ezen kívül pedig a kliensben a kapcsolatok számát érdemes lecsökkenteni (max néhány 100).

Routereknél pedig nem is a sávszél korlátozás a trend, hanem a megfelelő QoS. Viszont, hogy ez rendesen működjön, olyan eszköz is kell, illetve a megfelelő tudás is ott kell legyen a háttérben, h be tudd állítani. Árak: 6 számjegy+

Családi béke: a leánynak meg kell magyarázni, hogy nem csak ő van a világon és más is használja a netet.


pén. nov. 05, 2010 21:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!

Mostanában nálam is felvetődött, hogy olyan routert keresek, amelyikkel tudom a sávszélességet is osztogatni. A lányom elég sokat torrentezik és olyankor teljesen leáll minden más. Ebből aztán elég sok súrlódás van, mert én is állandóan a neten lógok. Némi pénzt megérne a családi béke.

Tehát ha valaki tudna némi infót csepegtetni arról, hogy merre induljak el, és kb. mibe fájna egy ilyen "nem otthoni router", annak nagyon örülnék. A legalább négy vezetékes és a rádiós port alapfeltétel.

Köszi:

barmusz


pén. nov. 05, 2010 20:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Nem fog teljesen behalni, de lassabb lesz.


csüt. nov. 04, 2010 13:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ilyen fajta sávszél menedzsmentet nem tudnak az ilyen kis otthoni routerek.

ezt úgy értsem, hogy mehet egyszerre a két gépen a net, csak ha pl torrentezek az egyiken, akkor másik behal?
tehát szörfözni lazán tud a kettő, de a letöltést szinkronizálni kell a két felhasználó között?


csüt. nov. 04, 2010 13:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Routerben klónozni kell annak a gépnek a MAC címét, amelyikbe eddig közvetlen be volt dugva a modemből jövő kábel.

Ilyen fajta sávszél menedzsmentet nem tudnak az ilyen kis otthoni routerek.


csüt. nov. 04, 2010 10:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség