Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 15, 2024 21:22



Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Következő
Router+WLAN Router 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Esetleg külső antennás PCMCIA kártya?
Mennyi ez a méregdrága USB-s kártya, amit emlegettél?

Üdv!


kedd jan. 03, 2006 19:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Köszi.
Talán egy U.S. Robotics MAXg routerrel kacérkodnék. Bár ehhez elég húzós az ára a saját típusú USB vevőnek. Viszont ennek jobb, nagyobb az antennája, ami állítólag már közelíti a PCI-os kártyák térerejét.
Persze egy más USB vagy PCI majd a feléből kijönne.


kedd jan. 03, 2006 19:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem biztos. Az USB-s Wifi elég kis erejű, kialakítása miatt. A telefonnak nem szükséges akkora sávszélesség, mint a WiFi-nek, ezért megelégszik ksiebb sebességgel is (hasonlóan tömörít, mint a GSM rendszer), kisebb sebességen pedig nő a hatótáv és a kapcsolat stabilitása. A két fal elvileg nem kéne, hogy akadályt jelentsen, én is szoktam két falon keresztül 80%-os jelerősséggel netezni (belső, MiniPCI-os WLAN kártya van a notimban).
Persze a router adóteljesítményét (ha lehet) meg kell növelni.
Sajnos az USB-s WiFi tipikusan a puding próbája kategória. Ki kell próbálni lehetőség szerint, hogy működik-e.

Üdv!


kedd jan. 03, 2006 19:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Egy kérdés: Ha a zsinórnélküli telefon OK, akkor várható, hogy egy jobb WiFi router is rendben lesz USB-s vevővel?
'Akadály' 2 vasbeton fal és 6-7 méter távolság.
Én gondolom igen, de McLaca ebben jobban otthon van.


kedd jan. 03, 2006 18:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Vagy csak próbáld meg feljebb venni a router adóteljesítményét :), illetve fordítsd kicsit el az antennáját, hogy közelebb legyen a vízszinteshez (de ne fektesd le teljesen).

Üdv!


kedd jan. 03, 2006 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: gyenge jel - milyen jeltovábbítót használjak
Abri írta:
Sziasztok!

Segítségeteket kérném:

Létrehoztam egy wlan-t egy családi házban, de a router olyan szerencsétlen helyen van, hogy a vasalt betonmennyezet feletti szobában elhelyezett pc-nél nagyon gyenge és állandóan szakadozó a jel.
A router konfigurálást is csak töbszöri próba után sikerült elvégezni (tudom, hozzá kellett volna csatlakozni vezetékesen egy laptoppal :-)).

Milyen jeltovábbító lehetõség van, hogy a gyenge, árnyékolt jelet mégiscsak el tudjam juttatni a pc-hez?


Elõre is köszi!

Üdv: Abri


dróton még nem gondolkoztál? :D az a legegyszerűbb, leggyorsabb és legolcsóbb.

Ezenkívül vehetsz bridge-t (kb. 20-ért) és antennát (kb. 15-ért)

de vehetsz olyan wireless routereket is (jellemzően 15 felett) amik képesek továbbítani a jelet és lepakolkatsz annyit, amennyi szükséges.


kedd jan. 03, 2006 13:45
Profil Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás gyenge jel - milyen jeltovábbítót használjak
Sziasztok!

Segítségeteket kérném:

Létrehoztam egy wlan-t egy családi házban, de a router olyan szerencsétlen helyen van, hogy a vasalt betonmennyezet feletti szobában elhelyezett pc-nél nagyon gyenge és állandóan szakadozó a jel.
A router konfigurálást is csak töbszöri próba után sikerült elvégezni (tudom, hozzá kellett volna csatlakozni vezetékesen egy laptoppal :-)).

Milyen jeltovábbító lehetőség van, hogy a gyenge, árnyékolt jelet mégiscsak el tudjam juttatni a pc-hez?


Előre is köszi!

Üdv: Abri


kedd jan. 03, 2006 9:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m: valójában a wifi azért kiforrott technika, csak nem arra találták ki, amire használod, illetve nem így. A botantenna beltérre való, 20-50m-re. Bár az adó nagy nyereségű irányított antennája miatt működik a mostani felállásban is, de nem ez a rendes alkalmazási módja. Viszont nálad az a furcsa helyzet van, hogy jó a jel mégis rossz a minőség, mert az eszköz visszaáll 1mbit-re. Ez nagy zavarás esetén szokott előfordulni. Ilyenkor mi csatornát (frekit) váltunk, de ez nálad sajna nem kivitelezhető, mert nem te üzemelteted az AP-t. Sajna Budapest wifi tekintetében túlzsúfolt, ezért nem túl rózsás arra a helyzet. Emellett mindenféle más is zavar is van bőven, ami végülis a sok csomagvesztést okozza


kedd dec. 27, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
összeségében jó sok pénzt, időt és segítséget (még1x köszi djsms és persze a szolgáltató műszakijának is) felhasználva tudtam megcsinálni egy, általam annyira egyszerűnek gondolt dolgot!

áááááááááááááááááá


szomb. dec. 24, 2005 6:34
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m: na hogy teljesít a Senao?


ez ku*rva jó, írtam egy oldalt és elveszett.... nem kell mondani, hogy notepad, magamtól is tudom!

hát először: A szolgáltatóm sincs valahogy képben a dolgokkal, mivel ő állítja, hogy csak a pppoe után kapok ip-címet, ami nem igaz, mert a bridge csatlakozásakor is már kapok egyet, 192.168.-ast, majd a pppoe felépülésekor egy másikat is, egy igazit. Mindent még ők sem tudhatnak, főleg a saját hálójukról nem... :D
De ez csak kitérő.

aztán, az a tapasztalatom, hogy aki bele akar vágni egy kicsit komolyabban egy wireless hálózatba, az vegyen maga mellé egy tapasztalt ember, mert szüksége lesz rá! hacsak nem egyszerűen egy dsl/kábelnet vonalat akar pusztán wireless routerrel osztani.

továbbá wlan szolgáltatás eléréshez SZÜKSÉG van egy jó minőségű bridge (és antennára) másképp nem megy! igaz, hogy 20 felett van a cucc, de kell és kész.

Amit vettem, belkin-t, 14-ért, elég gyenge eresztés (a wlan szolgáltató jelét csak különleges együttálláskor hajlandó venni). A laptop érzékenyebb, mint az! Persze, paráztam visszavinni a dolgot, mert nem arról van szó, hogy nem megy, hanem arról, hogy gyenge. Márpedig ha leteszik egy router mellé (közvetlenül), akkor rögtön mondhatják, hogy milyen szépen fütyül... szerencsémre, a szervízes nem akakdékoskodott, elfogadta, hogy ez gyenge bridge-nek. (Még kanasztának is.)

Végülis sikerült megcsinálni amit akartam (DJsms ajánlotta ezt a Senao-t, köszi a segítséget) ezzel a bridgel és egy wireless routerrel.

Ettől függetlenül meg kell, hogy mondjam, csalódott vagyok a wireless technikában. Én úgy gondoltam, hogy a gyengébb jel, gyengébb eszközök, nagyobb távolság, terhelés PUSZTÁN az átviteli sebesség csökkenésében jelentkeznek, nem pedig csomagok kimaradásában, szakadozásában. (még ezzel a bridgel sem teljesen folyamatos a ping)

úgy is mondhatnám: kiforratlan technika.


szomb. dec. 24, 2005 5:39
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m: na hogy teljesít a Senao?


pén. dec. 23, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
igen, de ne feledjük el, hogy én csak egy szegény programozó vagyok, aki nem igazán tudja, hogy mi a szokás wifis körökben.

Ment a cucc a laptopomon (illetve hol ment, hol nem, mert nem elég érzékeny a beépített kütyü) felhasználónév-jelszóval, erre gondoltam egy nagyot és leírtam kérésemet.

holnap folytatom a vadászatot...

Nincs gond ;) Egyébként ha jut rá idõm akkor kipróbálom a linuxos egy kártyás módszert, azzal olcsóbban jönnél ki mindenképp. Ha ez se jön be akkor marad, amit megbeszéltünk! Egyébként valószínûleg kedden megyek fel, de ez még nem biztos.


sikerült megoldanom, müxik!

Ehhez kellett djsms segítsége és a neteasy rugalmas felhasználói supportja. Mindkettejüknek ezúton is megköszönöm ezt!

A megoldást egy dlink di-524-es router (16ezer) és egy Belkin wireless G bridge (14ezer) jelentette.

További szívás, hogy egyszer-egyszer működőtt a kapcsolat, máskor meg nem. Nem tudtam elképzelni, hogy mi lehet ennek az oka. A megoldás, hiába ír jó térerősséget a bridge, ez nem elégséges. Ki kellett b*sznom a bridget az ablakba, hogy 50-55db legyen, akkor már kap ipcímet, stb.

(djsms: antenna ügyben, illetve egy másik bridge ügyében még kereslek!)


szer. dec. 21, 2005 1:00
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
nbela írta:
DynDns nincs.
Arra ott vannak a kliensszoftverek. Bár kétségkívül elegánsabb és kényelmesebb, ha a router maga kezeli le.

Üdv!


hétf. dec. 19, 2005 22:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3546
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Dlink routert szerintem is a dlink lapján kell keresni :D Csak nem a
http://www.dlink.com hanem a http://www.dlink.de lapon!
DSL-564T firmware van, manual van, DynDns nincs.
Üdv,NBela


hétf. dec. 19, 2005 22:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
rk12005 írta:
Van otthon egy D-Link 564T típusú ADSL Router-em. Nem találok benne dinamikus DNS-re beállítási lehetőséget. Azonkivűl sehol nincs hozzá firmware frissítés. Lenne esetleg valami komoly leírása valakinek ehhez a típushoz?

a dlink honlapján biztosan fenn van...


hétf. dec. 19, 2005 18:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 19:16
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Van otthon egy D-Link 564T típusú ADSL Router-em. Nem találok benne dinamikus DNS-re beállítási lehetőséget. Azonkivűl sehol nincs hozzá firmware frissítés. Lenne esetleg valami komoly leírása valakinek ehhez a típushoz?


hétf. dec. 19, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
igen, de ne feledjük el, hogy én csak egy szegény programozó vagyok, aki nem igazán tudja, hogy mi a szokás wifis körökben.

Ment a cucc a laptopomon (illetve hol ment, hol nem, mert nem elég érzékeny a beépített kütyü) felhasználónév-jelszóval, erre gondoltam egy nagyot és leírtam kérésemet.

holnap folytatom a vadászatot...

Nincs gond ;) Egyébként ha jut rá időm akkor kipróbálom a linuxos egy kártyás módszert, azzal olcsóbban jönnél ki mindenképp. Ha ez se jön be akkor marad, amit megbeszéltünk! Egyébként valószínűleg kedden megyek fel, de ez még nem biztos.


hétf. dec. 19, 2005 8:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
igen, de ne feledjük el, hogy én csak egy szegény programozó vagyok, aki nem igazán tudja, hogy mi a szokás wifis körökben.

Ment a cucc a laptopomon (illetve hol ment, hol nem, mert nem elég érzékeny a beépített kütyü) felhasználónév-jelszóval, erre gondoltam egy nagyot és leírtam kérésemet.

holnap folytatom a vadászatot...


hétf. dec. 19, 2005 0:12
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
djsms írta:
.gúnár. írta:
McLaca írta:
Nem?
Akkor mit csinál a WDS benne?
Vagy csak saját klónjaival hajlandó ezt megcsinálni? Mert a WDS elvileg erre van kitalálva.

Üdv!


Nem. A WDS, wireless eszközök összekapcsolása vezeték nélkül, ami nem ugyanaz! T68m-nek pedig repeater funkció kell elsősorban.
http://www.cnet.com.tw/news-wds.html

nem! T68m-nek egy olyan router kell elsősorban, ami wifin csatlakozik egy ap-hoz és oda pppoe protokollal betárcsáz! Szerintem ilyen nincs...


Na igen, ilyenről nem volt szó korábban.


vas. dec. 18, 2005 21:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ühümm... Az a PPPoE kimaradt korábban. Vagy csak elsiklottam felette. Arról volt szó, hogyan engedné fel az ő eszközét a szolgáltató hálózata, de ott nem emlékeztem a PPPoE említésére.
A kézikönyve (és a menü pozícióérzékeny súgója) szerint igenis megy egyszerre mint AP és bridge. Kár, hogy olyankor a PPPoE protokollt nem támogatja - wireless. Az Oleg-féle modolt firm nem segít ezen? Azt tudom, hogy létezik, de dokumentációt nem láttam még róla.

Üdv!

pppoe-t sehogy sem támogat wireless felett :( Egyébként telefonon említett nekem T68m valami felhasználónevet meg jelszót, de én wep-re asszociáltam, mert wirelessnél ugye az a menő ;) Szoftverbuherával nem is akartam foglalkozni, mert amíg nem fizeti ki addig ne rontsuk el ;)


szomb. dec. 17, 2005 11:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 29, 2005 14:34
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Hi
Létezik olyan progi amelyik a wireless hálózatomon belül képes (LAN, WLAN) forgalom mérésére egyben esetleg külön leosztva is?
WLAN = 1 PC
LAN1 = 1 PC
LAN2 = ATA


szomb. dec. 17, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ühümm... Az a PPPoE kimaradt korábban. Vagy csak elsiklottam felette. Arról volt szó, hogyan engedné fel az ő eszközét a szolgáltató hálózata, de ott nem emlékeztem a PPPoE említésére.
A kézikönyve (és a menü pozícióérzékeny súgója) szerint igenis megy egyszerre mint AP és bridge. Kár, hogy olyankor a PPPoE protokollt nem támogatja - wireless. Az Oleg-féle modolt firm nem segít ezen? Azt tudom, hogy létezik, de dokumentációt nem láttam még róla.

Üdv!


szomb. dec. 17, 2005 1:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
McLaca írta:
Nem?
Akkor mit csinál a WDS benne?
Vagy csak saját klónjaival hajlandó ezt megcsinálni? Mert a WDS elvileg erre van kitalálva.

Üdv!


Nem. A WDS, wireless eszközök összekapcsolása vezeték nélkül, ami nem ugyanaz! T68m-nek pedig repeater funkció kell elsősorban.
http://www.cnet.com.tw/news-wds.html

nem! T68m-nek egy olyan router kell elsősorban, ami wifin csatlakozik egy ap-hoz és oda pppoe protokollal betárcsáz! Szerintem ilyen nincs...


pén. dec. 16, 2005 23:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
McLaca írta:
Nem?
Akkor mit csinál a WDS benne?
Vagy csak saját klónjaival hajlandó ezt megcsinálni? Mert a WDS elvileg erre van kitalálva.

Üdv!


Nem. A WDS, wireless eszközök összekapcsolása vezeték nélkül, ami nem ugyanaz! T68m-nek pedig repeater funkció kell elsősorban.
http://www.cnet.com.tw/news-wds.html

Elvileg repeater és AP egyszerre tud lenni.
Viszont linkeltem korábban egy ábrát a menüjéből, az ottani topológia szerint igenis kéne a WiFi-n vett jelet továbbítania WiFi-n...
Erről van szó:
Kép

Bár, ha jobban megnézem, ott egy nyíl az egyiknél, miszerint ő a hibrid és akkor két szabadon álló gép is róla kapja rádión a jelet, a többi csak kábelen osztja le... Akkor úgy néz ki, tényleg mégsem tudja. Utána kell rakni egy AP-t.

Üdv!


pén. dec. 16, 2005 23:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Egyébként azt, hogy wifin vegyen és adjon is sajnos nem tudja az asus sem. Illetve úgy, hogy az egyik asus routerbe dróton jön az internet. Azt osztja lan-ra és wifire is és erre a wifire kapcsolódik a többi router, de azok már nem szórják tovább wifin!


pén. dec. 16, 2005 21:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
djsms írta:
T68m írta:
kérdés:

tudtok-e olyan eszköről (egyben), ami a távoli wlan (wlan szolgáltató) jeleit fogja, arra bejelentkezik, routerként funkcionál egy helyi ethernet hálózatra (ethernet portjai vannak) és helyi wlanra is.
Tehát távoli wlant routol helyi ethernet portokra és helyi wlanra.

asus wl500g


tájékoztatás kedvéért, az asus wl500g SEM tudja.

azért azt tedd hozzá, hogy pppoe protokollal kellene a wifi felett kommunikálnia! (ugyanis eddig erről nem esett szó itt)


pén. dec. 16, 2005 21:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hát így házilag ne nagyon állj neki szerintem, mert ha elcseszed, a rossz állóhullámarány sem tesz jót a rendszernek. De bogarászd át a wireless.lap.hu -t, asszem ott van barkács szekció is. Sok sikert!


pén. dec. 16, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 03, 2004 19:58
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: kakao mellett
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
toky11 írta:
sziasztok!

Milyen tipusu vezetékkel lehet megtoldani a router antennáját és összekötni irányított antennával?


Koax. Mármint asszem ennek 50 Ohmos impedanciája van, de megesküdni nem mernék. Túl nagy távolságokra azért ne vidd a jelet, mert elveszik a kábelen. Ilyen kábelt lehet kapni csatlakozóstul is, ha jól tudom, mint antennahosszabbító, de le is gyártják neked, ha szépen kéred. :wink:



Köszi a segítségetGúnár de én nem pesti vagyok és itt nagykanizsán nem sok boltban lehet kapni ilyen csatlakozot. És ha rosszul érintkezik akkor elmehet kalácsba a router.
most probálok házilag antennát építeni! De csak probaképpen a konzervdobozost probálom!
Valaki csinált már ilyent?


pén. dec. 16, 2005 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
toky11 írta:
sziasztok!

Milyen tipusu vezetékkel lehet megtoldani a router antennáját és összekötni irányított antennával?


Koax. Mármint asszem ennek 50 Ohmos impedanciája van, de megesküdni nem mernék. Túl nagy távolságokra azért ne vidd a jelet, mert elveszik a kábelen. Ilyen kábelt lehet kapni csatlakozóstul is, ha jól tudom, mint antennahosszabbító, de le is gyártják neked, ha szépen kéred. :wink:


pén. dec. 16, 2005 16:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 03, 2004 19:58
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: kakao mellett
Hozzászólás 
sziasztok!

Milyen tipusu vezetékkel lehet megtoldani a router antennáját és összekötni irányított antennával?


pén. dec. 16, 2005 11:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nem?
Akkor mit csinál a WDS benne?
Vagy csak saját klónjaival hajlandó ezt megcsinálni? Mert a WDS elvileg erre van kitalálva.

Üdv!


Nem. A WDS, wireless eszközök összekapcsolása vezeték nélkül, ami nem ugyanaz! T68m-nek pedig repeater funkció kell elsősorban.
http://www.cnet.com.tw/news-wds.html


pén. dec. 16, 2005 7:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 29, 2005 14:34
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy Linkrpo wrouterem. Egy gép van csak rajta, az is rádiós kapcsolattal. Szeretném a WLAN részét kodolni és ebben kérnék segítséget, hogyan lenne a legcélszerübb beállítani.
A beállítási lehetőségek a következők:
WEP: Enable Disable
WEP key type: HEX ASCII

64 bit Encryption:
Key1..........
Key2..........
key3..........
Key4..........
128 bit Encryption
Key1..........................
Key2..........................
key3..........................
Key4..........................

Default Key: 1 2 3 vagy 4
Authentication Type: Auto , Open System , Shared Key

A beállításnál a lényeg, az lenne hogy idegen gépektől maximálisan el legyez zárva a net hozzáférés. Hallottam, hogy a WEP már eléggé elavult, de hát sajna ezzel kell beérnem.
Köszi előre is a válaszokat.


pén. dec. 16, 2005 1:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem?
Akkor mit csinál a WDS benne?
Vagy csak saját klónjaival hajlandó ezt megcsinálni? Mert a WDS elvileg erre van kitalálva.

Üdv!


csüt. dec. 15, 2005 23:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
djsms írta:
T68m írta:
kérdés:

tudtok-e olyan eszkörõl (egyben), ami a távoli wlan (wlan szolgáltató) jeleit fogja, arra bejelentkezik, routerként funkcionál egy helyi ethernet hálózatra (ethernet portjai vannak) és helyi wlanra is.
Tehát távoli wlant routol helyi ethernet portokra és helyi wlanra.

asus wl500g


tájékoztatás kedvéért, az asus wl500g SEM tudja.


csüt. dec. 15, 2005 23:02
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 03, 2004 19:58
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: kakao mellett
Hozzászólás 
McLaca írta:
Az Ytong fal nem feltétlen jelfogó, elvégre habos, levegős szerkezete van, és nem sűrű vasbeton :)
Lépésről lépésre az adott routernél dől el, hogyan kell, mert ahány, annyi féle beállítás.
Azt a zöld rádió gombot nem igazán értem, gyári alapbeállításban be szokott kapcsolva lenni a rádió a routerben. A WLAN kártya, ha rendesen fel van telepítve, folyamatosan ad, tehát bármikor meg lehet találni, de már sokszor mondtam, hogy a kártyával kell a routert keresni és nem fordítva. Érdemes őket valóban egy helységben összekapcsolni, ezután eredei helyére szállítva mindkettőt rögtön kiderül, látják-e egymást.
Egyébként a dolog menete egyszerű: a routerben be kell kapcsolva lennie a rádiónak, a kártyával pedig rá kell keresni az éterben a routerre. Ha semmilyen biztonsági kódolást nem állítottatok be, akkor alapesetben is rögtön tudnia kell csatlakozni a gépeknek DHCP címkiosztás esetén a routerhez (ez a gyári beállítás szokott lenni a routerben). Utána már csak a neteléréshez kapcsolódó beállításokat kell a routerben megcsinálni, és mehet is a net.

Üdv!


Amit leirtál az trivi.
De nálam a roter rádio jele inaktiv. Ha ezt bekapcsolom akkor pár percig keres? ezt nem tudom állandó aktivra tenni!
Mindent ugy csináltam ahogy a nagykönyvban meg van irva és nem igazán jött össze.

Az yton az megtévesztő. probaképpen 4 egymásra tett tégla és semmi jel nem ment ki belőle.Kis házikot csináltam. sokan panaszkodnak hogy nem tudnak telefonálni mert nem megy at a jel. sajnos


hétf. dec. 12, 2005 15:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az Ytong fal nem feltétlen jelfogó, elvégre habos, levegős szerkezete van, és nem sűrű vasbeton :)
Lépésről lépésre az adott routernél dől el, hogyan kell, mert ahány, annyi féle beállítás.
Azt a zöld rádió gombot nem igazán értem, gyári alapbeállításban be szokott kapcsolva lenni a rádió a routerben. A WLAN kártya, ha rendesen fel van telepítve, folyamatosan ad, tehát bármikor meg lehet találni, de már sokszor mondtam, hogy a kártyával kell a routert keresni és nem fordítva. Érdemes őket valóban egy helységben összekapcsolni, ezután eredei helyére szállítva mindkettőt rögtön kiderül, látják-e egymást.
Egyébként a dolog menete egyszerű: a routerben be kell kapcsolva lennie a rádiónak, a kártyával pedig rá kell keresni az éterben a routerre. Ha semmilyen biztonsági kódolást nem állítottatok be, akkor alapesetben is rögtön tudnia kell csatlakozni a gépeknek DHCP címkiosztás esetén a routerhez (ez a gyári beállítás szokott lenni a routerben). Utána már csak a neteléréshez kapcsolódó beállításokat kell a routerben megcsinálni, és mehet is a net.

Üdv!


hétf. dec. 12, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 03, 2004 19:58
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: kakao mellett
Hozzászólás 
Ott akadtam el hogy nem tudom aktivvá tenni a routert! Ha rákattintok a zöld rádio ikonra akkor nekiáll keresni és utánna kiirja hogy inaktiv. Még azt nem tudom hogy a hálokártya folyamatosan ad van vagy nem. Mert ha azt irja ki hogy inaktiv akkor nem ad vagy tévedek?

Lehet hogy az lesz hogy megprobálom egymás mellé tenni a gépet és a routert. elméletileg összeakad de itt nálunk ytong fal van! tehát a legjobb jelfogo.
Ha esetleg kérném hogy irjad le pontosan a menetét hogy hogyan kell elindulnom és összekapcsolni a gépet és a routert! Előre is köszi


hétf. dec. 12, 2005 14:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az irányított antennát inkább a routerre tedd (de kipróbálhatod mindkét eszközön), de mint mondtam, a router nem fog látni senkit, amíg az rá nem jelentkezett (csak akkor jelenik meg az eszköz MAC-je a router logjában), tehát a hálókártyával kell a routert keresni, majd rájelentkezni, ha megvan. Az amúgy is kevés, ha a router látja a kártyát, a kártyának is kell a routert (nagyon eltérő érzékenység esetén előfrodulhat, hogy a kártya már nem érzékeli a router jeleit, míg a router vígan fogja a kártyát).
Viszont átfutottam a kézikönyvét az emlegetett routernek és nem találtam benne teljesítményszabályzásra való funkciót, így lehet, hogy mindig a maximumon jár.
Elvileg 2×30cm téglafal és 5m szabadban nem akadály ilyen távolságon belül, de ha az ablakok egymásra rálának, érdemes a közelébe, vagy az ablak elé rakni az eszközt. Ha máshogy nem megy, akkor kábellel ki kell vezetni az antennát mindkét oldalon úgy, hogy lássák egymást fizikailag is.

Üdv!


hétf. dec. 12, 2005 14:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 03, 2004 19:58
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: kakao mellett
Hozzászólás 
McLaca írta:
Az a routertől függ (hogy egyáltalán lehet-e). Valahol kell benne a wireless beállításoknál lennie egy Radio Power. vagy hasonló sornak, és ott lehet beállítani.
Nálam mW-ban lehet az értékét megadni 84mW-ig.

Üdv!



Nekem WRT54g van! itt nem tudom hogy hol van! Most hoztam egy irányított antennát és most ezzel probálkozok.
mire kössem? A routerrra vagy a számítogépre? 2*30 cm fal és 5 méter kültér van+ablak. Itt a router már nem lát senkit


hétf. dec. 12, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az a routertől függ (hogy egyáltalán lehet-e). Valahol kell benne a wireless beállításoknál lennie egy Radio Power. vagy hasonló sornak, és ott lehet beállítani.
Nálam mW-ban lehet az értékét megadni 84mW-ig.

Üdv!


hétf. dec. 12, 2005 14:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 03, 2004 19:58
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: kakao mellett
Hozzászólás 
McLaca írta:
Rolands: jelszóproblémára megoldás a router resetelése (valahol van rajta egy reset gomb, azt kell nyomva tartani a kézikönyvben említett ideig - általában 5 másodperc), erre minden visszaáll a gyári értékre, így újra is kell konfigurálni - ami megoldhatja a másik problémát.
Amikor kiírja, hogy a hálózat korlátozott, kap olyankor belső IP-t a notebook? Ha igen, mit? DHCP van beállítva, vagy FIX IP-t kér a géped?
Megújítási kísérlet után egyébként ha újraindítod a gépet, általában tiltva marad a vezetéknélküli hálókártya, úgyhogy ezt ilyenkor külön újra engedélyezni kell (óra mellett jobb katt a vezetéknélküli hálózat ikonján, és ott lesz engedélyezés parancs).

Toky11: A router sehogy nem találja meg a kártyát, mert a kártyának kell a routert! Papír szerint 54Mbiten épületen belül 20-30 méter körül, kültérben 100-150 méter körül tud egy ilyen router működni, ha a teljesítménye 80%-100%-on van (gyárilag általában visszaveszik 20%-ra, így állítani kell azt is.)
Az XP-ben a hálózati kapcsolatoknál elvileg kell lennie egy vezetéknélküli hálózatok ikonnak, azon egyet kattintva (kijelölődik) bal oldalt megjelennek lehetőségek, azok közül az elérhető vezetéknélküli hálózatok megjelenítése sort kell választani. Ha a kártya látja a routert, akkor annak SSID-je megjelenik a listában. Rákattintasz, jobba lent csatlakozás ikonon katt. Ezek után - ha még sosem kapcsolódtál ehhez a hálózathoz - beállításokat kér. Értelemszerűen állítsd be.

Üdv!



Mclaca!
Köszi de hogyan kell a 20% 100% tenni? Kb 30m vegyes beltér kültér.


hétf. dec. 12, 2005 13:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Rolands: jelszóproblémára megoldás a router resetelése (valahol van rajta egy reset gomb, azt kell nyomva tartani a kézikönyvben említett ideig - általában 5 másodperc), erre minden visszaáll a gyári értékre, így újra is kell konfigurálni - ami megoldhatja a másik problémát.
Amikor kiírja, hogy a hálózat korlátozott, kap olyankor belső IP-t a notebook? Ha igen, mit? DHCP van beállítva, vagy FIX IP-t kér a géped?
Megújítási kísérlet után egyébként ha újraindítod a gépet, általában tiltva marad a vezetéknélküli hálókártya, úgyhogy ezt ilyenkor külön újra engedélyezni kell (óra mellett jobb katt a vezetéknélküli hálózat ikonján, és ott lesz engedélyezés parancs).

Toky11: A router sehogy nem találja meg a kártyát, mert a kártyának kell a routert! Papír szerint 54Mbiten épületen belül 20-30 méter körül, kültérben 100-150 méter körül tud egy ilyen router működni, ha a teljesítménye 80%-100%-on van (gyárilag általában visszaveszik 20%-ra, így állítani kell azt is.)
Az XP-ben a hálózati kapcsolatoknál elvileg kell lennie egy vezetéknélküli hálózatok ikonnak, azon egyet kattintva (kijelölődik) bal oldalt megjelennek lehetőségek, azok közül az elérhető vezetéknélküli hálózatok megjelenítése sort kell választani. Ha a kártya látja a routert, akkor annak SSID-je megjelenik a listában. Rákattintasz, jobba lent csatlakozás ikonon katt. Ezek után - ha még sosem kapcsolódtál ehhez a hálózathoz - beállításokat kér. Értelemszerűen állítsd be.

Üdv!


vas. dec. 11, 2005 21:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 11, 2005 1:21
Hozzászólások: 8
Hozzászólás router
Üdv
Kérdésem: asztali gpem router mögül működik, de a laptopom vezeték nélkül nem tud csatlakozni (eddig tudott, mától van ez a probléma).
Ill. csatlakozás sikerül, de azt írja az állpotnál hogy "korlátozva van vagy nincs kapcsolat"
A javításnál ott akad meg hogy az ip megújítása.
Már mindent kipróbáltam amiről tudom hogy ilyenkor megoldás lehet, de nincs több ötletem.
Ha van vkinek valami ötlete, légyszíves írja le, mert nagyon fontos lenne a dolog. Kösz.


vas. dec. 11, 2005 14:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. okt. 03, 2004 19:58
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: kakao mellett
Hozzászólás 
sziasztok!

lenne /btw54g?/ router és szeretnék összehozni egy wierless karival. meddig ad ez a kártya? Tehát a routeren bekapcsolom a keresést és hogyan találja meg a kártyát a router?
Most probálok egy irányított antennát a rouer-re


vas. dec. 11, 2005 13:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 11, 2005 1:21
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Üdv
Két kérdésem lenne.
1. a routerem konfigolását user/pass-sal tudom, amit sajna elfelejtettem, így amikor 192.168.0.1-en akarnám állítgatni, nem tudok neki beírni érvényes user/pass-t.
Valahogyan meglehet oldani ezt a dolgot, mert remény sincs hogy eszembe jut még régebben mit adtam meg.?
A másik pedig, hogy az asztali gépem is routeren keresztül kapja a netet, és működik. A laptopomon vezeték nélkül használtam máig, de ma hirtelen beszart.
Máskor is volt ilyen, de akkor mindig megoldottam, újra létrehoztam a kapcsolatot, beállítottam ahálózati kulcsot normálisan stb. Most minden oké elvileg,
és tud is csatlakozni a hálózatra, de az állapotnál az van hogy "ez a hálózat korlátozva van, vagy nem elérhető"
A javításkor ott akad meg hogy "ip megújítása"
Bármit csinálok vele, laptopon nem tudok netet varázsolni, peidg elég sok mindent kipróbáltam.
Ha tudtok valami helpet, azt nagoyn megköszönném, mert így kissé **** vagyok, és egyszerűen nincs ötletem, amit tudok hogy probléma lehet azt mind átnéztem,
de így sem javult meg.
Előre is kösz.


vas. dec. 11, 2005 13:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
OK, akkor még az XP eseménynaplójába kéne benézni minden gépen, és utána indulhat az ötletbörze :)
Első körben én minden gépnek fix IP-t adnék, routerben maradhat a DHCP. Illetve ellenőrizném a noti UTP kábelét.

Üdv!


pén. dec. 02, 2005 14:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors választ, sajnos csak jövő7-re tudom ezeket megnézni.
Mindenesetre az biztos, hogy utp-s hálózat és dhcp!

köszi


pén. dec. 02, 2005 13:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Milyen router? Milyen hálózaton csatlakozik a noti? Kábelen, vagy WLAN? IP tartomány jól van beállítva, ill. minden gépnek saját IP-je van? (Vagy DHCP)
Eseménynaplók (XP esetén) mutatnak valamit?

Üdv!


pén. dec. 02, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás router-> laptopnál hiba...
Sziasztok!


A következő probklémám adódott:
van egy netmegosztás routerrel és gond nélkül müxik 3 db régi pc vele.
Azonban amikor csatlakoztatom a laptopomat, soxor lefagy az egész router!!! Viszont előfordul, hogy egy ideig (15-20 perc) működik a laptopon a net, aztán szakad meg mindenkinél a kapcsolat!

Mi lehet ez???

köszönöm


pén. dec. 02, 2005 12:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Már van 520g is, 20 ezres alatt. 125Mbps-ot támogat kompatibilis vezetéknélküli hálókártyával.

Üdv!


csüt. dec. 01, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség