Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 6:39



Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Következő
Router+WLAN Router 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok,
van egy TL-WR741ND routerem, ezzel szeretném megosztani a 15mbites kábelnetem egy asztali gép és egy wifis laptop között.
Laikusként kérdezem, hogy hogyan/hol tudom ezt beállítani (gondolom meg kell adni a desktop ip címét)? Hogyan lehet szabályozni, hogy a két gép között feleződjön a sáv ha egyszerre használják, illetve ha csak az egyik megy, akkor maximális kihasználtsággal működjön annál pl a letöltés? Vagy ez automatikus?


csüt. nov. 04, 2010 7:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Akkor azt mondja meg valaki hogy miért van az hogy routerröl kapom a netet, ami kábeles digi, mikor bekapcsolom a gépet, kb 10 percig van netem majd elszáll és újra ki meg be kell kapcsolnom, hogy megint legyen net, illetev ha más is lakótársak rácsatlakoznak a routerre akkor megint ledob, de akkor magától újra feláll a net kb 5-6 percen belül :S Abszolúte zavaró :S


kedd okt. 19, 2010 11:32
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
ez is egy tök jó megoldás, lehetne, csak nem biztos hogy én tudok iylen script-et irni. Azt tudom hova kellene beirni, még van is ilyen lehetőség a ddwrt-ben csak a parancssorhoz itt én kevés vagyok :(


csüt. szept. 09, 2010 13:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Szerintem megvalósítható, bár pontos megoldást most még nem tudok mondani rá. Annyi biztos, hogy a router elérhető telneten keresztül, és az iptables paranccsal lehet szűrőket létrehozni. Esetleg össze lehet hozni egy olyan scriptet (pl. cmd fájlt), ami a paraméterként kapott MAC címet beállítja mindkét eszközön.


csüt. szept. 09, 2010 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sajnos az egyetemen egy tanszéki kicsi hálózatról van szó, és nem látom módját hogy lelhetne a leguniverzálisabban akár a WPA2-vel megoldani (hogy az embereknek ne kelljen túl sok mindent csinálni). Most is van rajta WPA2 de a karaktereket bárki oda visz ahova akarja, és túl sok mindent nem lehet állítgatni a biztonságon, szóval konfigolni se lehet tulságosan, és így marad a MAC szűrés. Ha mondjuk egy VPN-es magoldás lenne egy kliens szoftverrel az sem lenne rossz de szerintem ahhoz kevés vagyok még most, és nem is tudom hogy vitelezhetném most per pillanat ki.

Gondoltam hátha meg lehet oldani, hogy mind a DHCP-t mind a MAC adatokat elérje az egyik Router és így az egyik adminisztrálható maradna, a másik meg követi mint egy kiskutya.


csüt. szept. 09, 2010 8:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Szvsz egy jól konfigolt WPA2 mellé felesleges a MAC szűrés.


szer. szept. 08, 2010 11:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok, egy nagyon gyors kérdésem van hálózatadminisztráció egyszerűsítés végett.

Adott két wifi router (Linksys WRT54GL) DD-WRT OP-val, teljesen azonosan bekonfigurálva, azon különbséggel hogy különböző alhálózatokon van így különböző privár (egymásnak publikus) IP-vel. A kérdés a WIFI hálózat részre vonatkozna.

Mivel MAC szűrréssel kapcsolódhatnak az emberek ezért csak az egyiken szeretném adminolni, van erre lehetőség.
Jelenleg nem vesznek észre a kliensek semmit mert bárhova is viszik a gépüket kapcsolódik mert ua. a kulcs a hálónév is, csak én szívok vele az adminisztráció miatt, annyira nem vagyok otthon hogy egy szerveren állítgassam ezt azonban a routert még eladminisztrálom.

Kód:
(192.168.1.1-254)Alhálózat1  ----  Wifi router1 (admin) (193.6.20.12)---|    |---(193.6.30.24)Wifi router2 -----Alhálózat2 (192.168.1.1-254)


köszönöm szépen a segítséget.


szer. szept. 08, 2010 10:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Kösz

Üdv


szer. szept. 01, 2010 21:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Igen, adj meg egy megfelelő bonyolult jelszót, valami ilyesmit: Al34AX@xy!"5Ofvsd248X&xbolq'%ßcxAlrmvA23L69lvcx#@do
Illetve tanácsos elmenteni egy fájlba, amit egy pendrivera rá tudsz másolni, és így könnyen át tudod vinni a laptopokra és csatlakozáskor csak beilleszted.


szer. szept. 01, 2010 21:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
van olyan, hogy WPA2
Átállitottam:

Security

Broadcast Network Name: Yes
Allow New Devices: New stations are allowed (automatically)
Security Mode: WPA-PSK
WPA-PSK Preshared Key:
WPA-PSK Encryption: AES
WPA-PSK Version: WPA2

Akkor most adjam meg a preshared key-t?


szer. szept. 01, 2010 21:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Olyan legyen lehetőleg, hogy WPA2 egymagában.
És ahogy Hannibal említette, AES legyen, ha esetleg a TKIP-et is felajánlaná.
Ahogy emlékszem tudnia kell a WPA2-t is. Ez a kevercs mód arra lenne, ha egyes régebbi eszközök nem tudnak WPA2-vel csatlakozni.


szer. szept. 01, 2010 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Amit találtam:
WPA-PSK Version:WPA+WPA2 /ez van beállítva/ Security Mode
WPA-PSK Encryption Key gondolom erről van szó,hogy itt állítsak be bonyolult jelszót /egyébként itt van is,de túl egyszerű/


szer. szept. 01, 2010 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Kösz, megpróbálom


szer. szept. 01, 2010 19:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ahogy TargeT mondá, állíts be WPA2 AES titkosítást a WIFI-re, adj megy egy baromi hosszú random kis-nagybetű, szám, spec jelből álló jelszót és nem kell aggódj, hogy bárki is feltöri (legalábbis még néhány évig :) )


szer. szept. 01, 2010 13:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
A Thomson konfig felületén látod, hogy milyen gépek csatlakoztak. Ahogy emlékszem, a régebbiek is látszanak szürkén, talán a MAC cím is, vagy valamilyen egyéb azonosító.

A wifin annyit tudsz csinálni, hogy WPA2 titkosítást állítasz be úgy 24 - 32 karakteres véletlenszerű jelszóval a HGW-n.
MAC cím tiltással is kombinálhatod.


szer. szept. 01, 2010 13:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Szia!

Szeretném megkérdezni,hogy tudom tesztelni a hálozatot, hogy jó, minden rendben van-e? /vannak progik,de azok fízetősek Pl.Pure, ill hogy tudok meggyőződni róla, hogy valaki "rajtam" van/lopja a netet/,ill. megakadályozni.

Digitális elosztó:Thomson ST 780i WL/t-online TV+internet+telefon/
Két gépem van:
Asztali: közvetlen csatlakozással a dig. elosztóhoz Op. rendszer XP prof
Laptop: Wlan csatlakozás az elosztóhoz Op rendszer szin tén XP.

Üdv.


szer. szept. 01, 2010 12:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Beállítasz MAC cím tiltást a routeren, majd annak a két wifi adapternek a MAC címét is beállítod, amit engedni akarsz.


hétf. aug. 30, 2010 12:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Hello!

Van egy tp-link routerem, és vlan alatt szeretném, ha csak 2 gép férhetne a routerhez.
Jelszavasítva van, de szeretném, ha csak 2 gépre tudnám korlátozni valamilyen módon.

Előre is köszönöm!


vas. aug. 22, 2010 20:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Igen, sajnos a bin fájlt nem fogod tudni csak úgy módosítgatni :(
Azt lehet megpróbálni, hogy betelnetelsz a routerre (azt hiszem a telnet alapból engedélyezve van), ott megpróbálod megkeresni a default konfigot és azt megpróbálni átírni.


hétf. aug. 09, 2010 15:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Szerintem ehhez kell a firmware forráskódja és a fordításhoz használt szoftver. Át kell írnod a forrást, lefordítani, és a kapott bináris fájlt feltölteni új firmware-nek.


hétf. aug. 09, 2010 14:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Nekem annyi elég lenne, hogyha tudnám módosítani a tomato fw alapértékeit az én beállításaimnak megfelelően (Pl 192.168.1.1 helyett 192.168.1.246, AP helyett Wireless Ethernet Bridge, linksys SSID helyett a Saját SSID-m), így ezek lennének az alapértékek áramszünet esetén is.
Hogyan tudnám ezt a pár értéket átírni a bin file-ban?


hétf. aug. 09, 2010 8:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
gedikart írta:
Üdv.
Adott egy WRT54G ver 2. router, melyet kb 3 éve tomato fw-el használtam - wireless bridge mód miatt. Nemrég villámcsapás volt a környéken, és azóta megzavarodott. A villám közvetlenül nem érhette, mert nem használok modemet, így 'madzagon' nem juthatott be.
...


Konnektor?! :wink:

Sajnos nagyon érzékeny kis szerkezetek, kis túláram is megöli az egyes részegységeket. Nálad pl az NVRAM meghalhatott. (Rebootnál is ebből szedné a beállításokat, mentett fájlból való visszaállításnál is van reboot.)


vas. aug. 08, 2010 22:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Üdv.
Adott egy WRT54G ver 2. router, melyet kb 3 éve tomato fw-el használtam - wireless bridge mód miatt. Nemrég villámcsapás volt a környéken, és azóta megzavarodott. A villám közvetlenül nem érhette, mert nem használok modemet, így 'madzagon' nem juthatott be.

A hibajelenség a köv:
- Ha kihúzom a tápot, visszaállnak az eredeti gyári beállítások
- Ha vissza próbálom állítani a lementett cfg fájlból a beállításokat, akkor is az alapra áll vissza.
- Menüből reboot-ot nyomva is defaultra értékek jönnek be.
- És nem működik a reset gomb a router hátulján - hiába nyomom, nem kezdenek villogni a ledek...

Próbáltam egy újabb tomatot fw-t rátenni, hátha történik valami, de semmi változtás.

Volt már vkinek hasonló?


vas. aug. 08, 2010 20:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!
Elakadtam egy 3G-s Router konfigurálásában. A Telenor-tól van egy Huawei E1752-es modem és az SMC-től SMCWBR14-3GN-es Router.
http://www.smc.com/index.cfm?event=view ... R&pid=1684
Megy a net végül is csak a nagyobb oldalak betöltését mintha a végét elharapná nem tölti be rendesen, elég zavaróan. A Routert is frissítettem már, meg a modemet is.
http://dc-files.com/files/huawei/modems/E1752/
Gondoltam, hátha így jobb lesz a kompatibilitás. Lejjebb vettem az MTU értéket 1500-ról 1400-ra valamivel jobb lett a helyzet. Van egy MRU érték is, de arról már végkép nem találtam infót. Persze, a modemet közvetlenül csatlakoztatom minden rendben. A Telenor hívtam, de persze elküldtek a ... .
Valakinek van tapasztalata vagy ötlete?


pén. júl. 09, 2010 13:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2010 11:28
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Már jó de
Már megoldottam, de...
A következő aproblémám, ill. kérdésem tetőn maradt régi lakótól 1 T-home parabola fejjel, kábellel.
Vajon megy-e 2,4 Ghz-s külsőantennaként? nem akarom kitörni nyakam, vaktába atetőn, inkább kérdezek jó és ha igen, akkor mennyire? sima yagitól lehet erősebb? vagy felejtős?


kedd máj. 04, 2010 16:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: 2 wifi rooter 1 AP 100m internet megosztás
ChDeep írta:
LAN on kapcsolat a másik rooterrel aki szint DHCP persze ua. tartomány csak első 100-110 ig ad címet második 111-120 ig.
Net mégsem jön át rajta.
Nem az a 110-110 a lényeg, hanem az első router ip címe maradjon 192.168.1.1 a második pedig ettől eltérő szegmensben legyen. Például: 192.168.2.1
Idézet:
AP-t közvetlen kábellel raktam laptopra megy a AP webconf és megy a rooter
webconf is pingek ok, de nincs névfeloldás mi legyen?
Itt az AP webconf és a router webconf az milyen ip címeken ment?


pén. ápr. 23, 2010 13:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2010 11:28
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 2 wifi rooter 1 AP 100m internet megosztás
RE all!
adot 2 db TP-LINK WR 642G rooter és TP-LINK WA-501G AP(CLIENS)
1. rooter kapja adsl netet és wifi szóraja DHCP vel 2 gépre minden szűrás kikpcsolva csak WPA-PSK tkip jelszavas. kábeles csatlakozás nincs rajta.
Cél egy 100 méterre lévő laptop és 2 gép wifin keresztüli net ellátása.
AP_jelenleg CLIENS módban DHCP-s címkérés bekapcsolva.
LAN on kapcsolat a másik rooterrel aki szint DHCP persze ua. tartomány csak első 100-110 ig ad címet második 111-120 ig.
Net mégsem jön át rajta.
AP-t közvetlen kábellel raktam laptopra megy a AP webconf és megy a rooter webconf is pingek ok, de nincs névfeloldás mi legyen?
Esetleg másmijen összeállítás/beállítás ue. egységek használatával? THX.


pén. ápr. 23, 2010 11:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Na megoldódott a probléma... Ismét kellemesen csalódtam a laptopomba..:D
Szal a kábel volt a probléma, és eddig azért nem jött össze sehogy... (Most mindenféleképpen be tudom lőni, még az AP-is megy..:D)
A kábelről meg annyit, hogy az asus notim vígan megy vele, filmek akadásmentesen jönnek, ping 10 ms alatt van, szal érdekes...
Köszönöm a segítséget, mostanra biztos magamtól is rájöttem volna, de legalább tudom, hogy vannak még segítőkész emberek...
(Működik a wlan bridge is, csak rövid a hatótávolság..:( )


kedd ápr. 13, 2010 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sqbi írta:
Ha dynamic-ra rakom , nem kap ip-t a felső géptől
Ha stsic-ra rakom, a felső gép paramétereivel (ip:192.168.1.1, maszk: 255.255.255.0, átj:192.168.1.1) akkor azt írja, hogy van net, tehát világít a net led, a gép is kap egy átjáróikont, de net nincs..
pingeltem innen, onnan, dugtam ide-oda... semmi..
WAN oldali Static beállításnál 1.1 ip-t írtál. Az nem jó, olyat állíts be, ami eltér 1.1-től és kívül esik a dhcp tartományon. Például:
IP=192.168.1.201
MASK=255.255.255.0
Átjáró és dns=192.168.1.1
Ugyanekkor a LAN oldali IP cím legyen 192.168.2.1, tehát másik szegmensen.
Ekkor mindkét router (2.1 és 1.1 is) pingethető kell, hogy legyen. Ha nem, akkor kábelhibára gyanakodnék. Fel kell vinni a routert és rövid kábellel lepróbálni.
T68m írta:
nehéz ezt követni! :shock:
Szerintem nem nehéz. És meg lehet oldani több féle, egyaránt működő módon is. Lehet a lenti routert routerként is használni a wan porton, switch-ként a LAN porton, illetve a manual szerint AP-ként is a WAN porton. Én egyikre sem mondom, hogy tuti ez a jó megoldás a többi mind rossz. Mindegyik jó, olyat kell választani amit a felhasználó a legegyszerűbben be tud állítani és tud használni. Én azért javaslom routeként használni, mert akkor az alsó lan független a fenti routertől. Ha a fenti router nincs bekapcsolva, lent akkor is feláll a hálózat. Persze lehet máshogy is, csak működjön már végre valahogy...


kedd ápr. 13, 2010 7:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hát igen, azokat amiket leírtatok, mind végigpróbáltam...
Emeleti router a netes router, és 192.168.1.x tartományban osztogat.
Földszinti routert állítottam 1.x+1, 2.x, 3.x, stb tartományokba, és a hozzá kapcsolódott gép meg is kapja az ip-t, de:
Ha dynamic-ra rakom , nem kap ip-t a felső géptől
Ha stsic-ra rakom, a felső gép paramétereivel (ip:192.168.1.1, maszk: 255.255.255.0, átj:192.168.1.1) akkor azt írja, hogy van net, tehát világít a net led, a gép is kap egy átjáróikont, de net nincs..
pingeltem innen, onnan, dugtam ide-oda... semmi..
ha lanon kötöm össze a két routert akkor se látják egymást..

Lehet, hogy a kábel rossz? Bár a laptop amit rádugok tökéletesen megy vele, de már csak erre tudok gondolni...


kedd ápr. 13, 2010 5:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Egyet kell értenem [bT68m[/b]-szakival..ilyen esetben a wan port helyett B routeren...(bocsi aamerkaner laptopról "igyexem"egerenytue nélkül :x -ez a próba vége-habár tőlem megszkhattátok,hogy a magyar keyboardon sem vagyok mindig százas :nemar:


hétf. ápr. 12, 2010 23:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nehéz ezt követni! :shock:

A lényeg:

1. azon a ruteren amibe a net jön legyen beállítva a DHCP
2. a másik legyen letiltva a DHCP
3. mindkét routeren a LAN portot kell használni! Az egymás összekötésére is. A WAN port csak azon a routeren legyen használva amibe a net jön, a net behozására.

alternatív konfigként annak a ruternak amibe a net jön az egyik LAN portját rá lehet dugni a másik WAN portjára (ekkor mindkettõn engedélyezni kell a dhcp-t), de ez felesleges címfordítás és egyéb bonyodalmakat is eredményezhet.


hétf. ápr. 12, 2010 23:04
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ezek szerint tévedtem. :oops:
Akkor viszont működnie kéne sima DCHP-vel.
Sqbi írta:
(Próbáltam azonos ip intervallumon belül(192.168.1.x), és más ip-n is (192.168.2.x) de sehogy nem megy...


hétf. ápr. 12, 2010 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
vackor írta:
Ilyenkor az "A" router LAN subnetje nem lehet 255.255.255.0, mert abból ez a tartomány kilóg. Legyen célszerűen 255.255.0.0, "B"-nek viszont 255.255.255.0.
Szerintem nem baj ha kilóg. Az "A" routernek nem kell látni a "B" router LAN oldalát. Elegendő ha a "B" router WAN oldalát látja, és a "B" router meg majd címfordít a saját LAN oldalára. Elvégre azért router, hogy natoljon.


hétf. ápr. 12, 2010 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sqbi írta:
(Próbáltam azonos ip intervallumon belül(192.168.1.x), és más ip-n is (192.168.2.x) de sehogy nem megy...
Harmadik megoldás:
Manual szerint az emeleti router 192.168.2.x ip címeket osztogat a LAN porton. Ezt csatlakoztatod a földszinti router WAN portjába. Az emeleti routeren nem kell állítani semmit. A földszinti router beállításai:
WAN oldalon: Dynamic IP Address
Lan oldalon a router ip szegmensét megváltoztatod 2-ről például 3-ra: 192.168.3.1/255.255.255.0
A földszinten a LAN oldali DHCP 192.168.3.x ip címeket fog osztogatni 192.168.3.1 átjáróval.
A földszinti wireless beállításokat állítsd eltérőre az emeletitől. Tehát válassz másik SSID-t, Channelt és Preshare Key-t.


hétf. ápr. 12, 2010 21:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
vackor írta:
...
Ilyenkor az "A" router LAN subnetje nem lehet 255.255.255.0, mert abból ez a tartomány kilóg. Legyen célszerűen 255.255.0.0, "B"-nek viszont 255.255.255.0.
...


Ettől a route táblák meg fognak ám keveredni :wink:
Sőt Packet Tracer pl nem is enged ilyen konfigurációt beállítani.
Szóval maradjon csak mindenhol 255.255.255.0-s Subnet Mask.


hétf. ápr. 12, 2010 21:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nem írtál le minden szükséges részletet, de van elképzelésem, hogy mi lehet a hiba. Induljunk ki abból, hogy van egy "A" routered ami közvetlenül csatlakozik, és a LAN IP-címe 192.168.1.1 (valószínűleg ez).

Ha a földszinti "B" routert a WAN portjával csatlakoztatod, akkor használhatsz statikus IP-címet is, vagy DHCP-t, a WAN portnak így 192.168.1.x IP-címe lesz, a LAN IP-je meg lehet 192.168.2.1. Ilyenkor az "A" router LAN subnetje nem lehet 255.255.255.0, mert abból ez a tartomány kilóg. Legyen célszerűen 255.255.0.0, "B"-nek viszont 255.255.255.0.

Másik megoldás, hogy LAN porton kötöd össze őket, és a "B" router WAN portját nem használod. Ilyenkor viszont 192.168.1.x legyen a "B" router LAN IP-je is.


hétf. ápr. 12, 2010 20:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Küzdök én is rendesen..
Szal van egy kábelnet melyet egy F5D7234-4 oszt szét wlanon és lanon. (dhcp bekapcsolva, rácsatlakozott eszközök rendben mennek).Az a gond, hogy a wlan jel gyenge a földszinten, így levittünk egy kábelt, és rá akartam kötni egy F5D7230-4 routert. Sehogy nem akar a net menni. Ha beállítom az Access P.-ot a F5D7230-4-n akkor az AP-re csatlakozott gépek látják egymást, de a routerek sehogyan sem akarnak beszélni egymással.
Próbáltam azt is, hogy a lejövő kábelt bedugtam a wan portba, és automatikus ip-vel próbáltam netet csiholni, de így se megy, sőőt manuális ip beállításokkal se megy...
Mit rontok el? Miért nem dumcsizik a két router?
(Próbáltam azonos ip intervallumon belül(192.168.1.x), és más ip-n is (192.168.2.x) de sehogy nem megy...
Kalapács megoldás?


hétf. ápr. 12, 2010 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ovislink repeater + AP
Paseee írta:
Ha kábelesen az Ovislinkre megyek simán megy a net.
nbela írta:
Ha kábelen tud csatlakozni az ovislinkhez a számítógép, akkor ugyanazon paramétereket beállítva a linksys wan oldalán kötelezően működnie kell


kedd márc. 16, 2010 23:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem is kell PPPoE. Például kábelnetnél sem kell PPPoE. Vagy "Automatic Configuration DHCP", ebben az esetben a szomszédnál lévő routertől (ami sugározza az Ovislinknet a netet) kapja az adatokat vagy ahogy írod, Static IP-t kell beállítani.


kedd márc. 16, 2010 16:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Aha, kezdem érteni.
Tehát az Ovislink veszi át a modem szerepét.
Viszont akkor a beállításokkal kell valamit kezdeni, mert ebben az esetben nincs pppoe tárcsázás.
Azon gondolkodom, hogy mi van akkor, ha a Setup / Internet Connection Type-nál a Static IP-t választjuk. Hisz az IP cím adott, az alhálózati maszk is az, az átjárónak meg megadjuk az Ovislink, vagy a netes router IP címét?


kedd márc. 16, 2010 15:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
VaFec, gondolj bele, hogy egy átlag felállás hogy néz ki.
ISP-től kapsz egy modemet. A modem kimenetét beledugod a router (jelen esetben a Linksys WRT54GL-be) WAN portjába. Ezután a routerre csatalkozol WLAN-n és netezel.
Itt is ugyanaz a felállás, csak most nem az ISP-től kapott modemből jön a net, hanem az Ovislinktől. A router ugyanúgy tovább fogja osztani LAN-n és WLAN-n, őt nem érdekli, hogy miből jön a net.


kedd márc. 16, 2010 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Igazatok van, csak neki nem kábelon kell a net, hanem rádión.
Vagyis az ovislinknek nagyon gyenge, vagy nincs jele a házban, ezért kell lehozni kábellel és utána újra rádiós jellé alakítani. (Talán túl vastag a mennyezet és nem megy át rajt a jel.) Ha AP nélkül meg lehet oldani a linksys routerrel, akkor kérlek segítsetek, mert én kifogytam az ötletekből.
Mint mondtam, nem láttam "belülről" Linksys routert, ezért nem is akartam foglalkozni vele, arra vártam, hátha más is bekapcsolódik, de eddig nem tette. :wink:


kedd márc. 16, 2010 13:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nem kell használni a router WAN portját és nem lesz címfordítgatás!


kedd márc. 16, 2010 4:31
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
VaFec írta:
Nbela, kérlek olvass kicsit vissza. Itt nem routerre van szükség, hanem egy AP-re, ami wifi-n keresztül sugározná a jelet pl. egy laptopnak.
Természetesen olvastam, illetve követtem a levélváltásokat folyamatosan. Nem szóltam bele, mert több féle módon is meg lehet oldani a feladatot, minek erőltessem a saját egyéni véleményem. Akkor ragadtam billencset, amikor szóba került, hogy a router nem jó oda, hanem vásárolni kell egy AP-t.

Igazad van, oda valóban nem routerre van szükség. De ha már ott a router, és megvan, akkor szerintem azt kéne inkább használni, mint kidobni és venni egy AP-t. A routerben is van AP (mint fentebb Hannibal írta) + egy switch + egy címfordító szolgáltatás. Legfeljebb a laptop nem 192.168.0.100 hanem 1.100 címet fog kapni és a router fordítgatja neki a címeket. Kitelik az idejéből. Azért írtam, hogy router szolgáltatásokat nyugodtan lehet sorba kötni, attól nem fog lassulni az a 2-4-8 Mbites vagy milyen internet. Tehát ha a linksysben nincs AP mód, akkor mennie kell ugyanott router módban is azzal a plusz címfordítással.


hétf. márc. 15, 2010 21:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Működni fog ez, legalábbis kéne :D
Az Ovislink egyik portját (amin van net) dugd rá a Linksys WAN portjára. Egy gépet kábelen köss a Linksys LAN csatlakozójára. Ezután lépj be a Linksys admin felületére és nézd meg a következőket:
A kezdőlapon az Internet Setup-nál "Automatic Configuration - DHCP" legyen.

Ezután menj a Status-hoz, és nézd meg, hogy kapsz-e IP címet, maszkot, default gateway-t és DNS-t. Ha igen, akkor nézd meg az IP címet és a maszkot, valószínűleg az IP valami 192.168.x.y lesz, a maszk pedig 255.255.255.0

Menj az Administration-->Diagnostic oldalra, kattints a Ping gombra. Az Ip address mezőhöz írd be bix.hu, nyomj a ping gombra. Kis idő múlva kell eredményt kapj, remélhetőleg 0% packet loss-szal.

Ha ping sikeres volt, menj vissza a Setup-->Basic setup oldalra. A Network Setup részben a Local IP Address 192.168.z.1 (a lényeg, h az előzőekben x-szel jelölt számtól eltérjen). Ezután mentsd a beállításokat.
A PC DHCP-vel kapja az IP-jét.

VaFec írta:
Nbela, kérlek olvass kicsit vissza. Itt nem routerre van szükség, hanem egy AP-re, ami wifi-n keresztül sugározná a jelet pl. egy laptopnak.
Az Ovislink másik portjára meg rá lehet kötni egy asztali gépet.


Az ilyen otthoni használatra szánt SOHO routerekben mi van? Router, switch, AP :wink:


hétf. márc. 15, 2010 20:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Nbela, kérlek olvass kicsit vissza. Itt nem routerre van szükség, hanem egy AP-re, ami wifi-n keresztül sugározná a jelet pl. egy laptopnak.
Az Ovislink másik portjára meg rá lehet kötni egy asztali gépet.


hétf. márc. 15, 2010 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én nem látom annak okát, hogy a linksys ne tudjon működni az adott helyen router üzemmódban. Ha kábelen tud csatlakozni az ovislinkhez a számítógép, akkor ugyanazon paramétereket beállítva a linksys wan oldalán kötelezően működnie kell, hiszen azért router, hogy a wan oldalon minden kábeles képződményre rá tudjon kapcsolódni. Akár automatikus ip címmel, akár fix, akár klón mac address. Szerintem tetszőleges router sorba köthető wan-lan-wan-lan vagy wan-wlan-bridge-wan-wlan.. módon.
A lan oldalon pedig maradhat a dhcp bekapcsolva. Arra célszerű figyelni, hogy a linksys lan oldali ip cím tartománya ne egyezzen meg a wan oldali hálózat tartományával. Tehát az egyik 192.168.1.x legyen a másik 192.168.2.x... Először a linksys lan oldalán kell kábelen a kapcsolatot beállítani, és ha már megy a net, akkor a wlant beállítani. A wlan ssid neve és csatornaszáma legyen eltérő a mögöttes wlanhoz képest.


hétf. márc. 15, 2010 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Végigböngésztem a linksys kézikönyvét és nem találtam benne arra utalást, hogy át lehetne alakítani AP-vé.
Így véleményem szerint ezzel a megoldással nem fog működni.
Neked egy sima AP-re van szükséged.
http://www.argep.hu/trend/DLIN/D-link-access-point.html
Ha jól értelmezem, te ezt szeretnéd megvalósítani. A képen a switch-et helyettesítsd az Ovislink-kel.
http://www.dipol.com.pl/images/info/000582++.gif


hétf. márc. 15, 2010 17:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 25, 2010 0:47
Hozzászólások: 7
Hozzászólás repeater + router
Nem az egyáltalán nem lényeg hogy a két "oldali" gépek lássák egymást, sőt...az AP ahonnan a jelet leveszem a külső antennával a két háztömbnyire lakó ismerősöm. Nekem műszaki okok miatt nem köti be a szolgáltató a netet idestova fél éve neki már régóta van így megegyeztünk hogy használhatom míg nem rendeződik a dolog. Szval látom az ő AP-jét is, mondta hogy ha ott állítani kell valamit ami nem szúrja el az ő netkapcsolatát akkor csak hajrá de a gépeit nem hiszem hogy látni szeretném, ahogy ő sem az enyémet de az sem gond ha csak úgy lehet megoldani, szval ez nem feltétel. A netkapcsolat lenne csak a fontos mert csupán a repeater jele kevés a tetőantennától a földszintig. Ha viszont a linksys padlástéri elhelyezéssel továbbítaná a repeatert az már a két antennájával mivel tetőn belül van már klafán szórja az egész házba.
Előre is köszönöm!


hétf. márc. 15, 2010 1:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség