Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:38



Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Következő
Router+WLAN Router 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Csak, hogy előre kerüljön a WLAN beállítással küzdők miatt. :D


szer. máj. 18, 2005 14:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás Re: Ruter beállítása!! HELP ME!!
pagyag írta:
Sziasztok!

Gondosam végigolvastam az eddigi irásaitokat és láttam,hogy itt szakértő emberek vannak,úgyhogy bátran kérek innen segítséget. :D

Kezdő internetes vagyok,és nemrég vásároltam kábelnet-et és ezt szeretném megosztani bátyámmal is a szomszéd szobában.
Ehhez vásároltam egy Canyon Broadband Router CN-BR1 with USB Print Server, típusu routert! Olcsó volt és azt mondták róla,hogy jó és okos. Ez nem lényeg.

Az lenne a kérdésem -és jó lenne ha tudnátok segíteni-,hogy hogyan kell ezt az egészet megcsinálni?? próbálgattam,de nem megy. Annyi sikerült,hogy hálózatba látja egymást a két gép,de internetet egyik sem kap ha a routerra vagyunk rákötve.

Kérlek titeket,hogy az alapoktól kezdve valaki mondja el,hogy hogyen kell összehozni ezt az egészet.
Kábelnetem van. (tv kábelen jön a net,80k-val,ha ez segít)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget,remélem rátok számíthatok.
Ha valakinek kényelmesebb írhat e-mail-t is: pagyag@freemail.hu

Köszönettel.

AP


Ehh... elég nehéz ezt egy olyannak elmagyarázni, aki nem konyít a hálózatokhoz....

Szóval... Szerintem keress rá a neten a "hálózatok átjáró" "hálózatok IP cím" "hálózatok DNS" "hálózatok megosztás" címszavakra.

A lényeg, hogy nem elég egy alhálózatba tartozni a gépeknek, mindegyiknek meg kell mondani melyik gépen át menjen ki a netre és melyik gép fog nekik "tolmácsolni" az IP címek erdejében. ;)


hétf. ápr. 11, 2005 20:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 25, 2005 16:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás dlink614
Segastok, ugylatom itt hozzaertok is vannak, segitseget szeretnek kerni.
Dlink DI 614+ -om vanmukodik is minden szepen, de most olyat szeretnek, hogy a wlan-os resz sebessege le legyek korlatozva mongyuk 60k-ra (tehat ne tudjon tolteni lefele mint allat :) )
Meg lehet ezt oldani valamilyen modon? ( a router configban csak 1mega a legkisebb valaszthato sebesseg.)
Koszi elore is...


pén. márc. 25, 2005 16:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 23, 2005 8:27
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Ruter beállítása!! HELP ME!!
Sziasztok!

Gondosam végigolvastam az eddigi irásaitokat és láttam,hogy itt szakértő emberek vannak,úgyhogy bátran kérek innen segítséget. :D

Kezdő internetes vagyok,és nemrég vásároltam kábelnet-et és ezt szeretném megosztani bátyámmal is a szomszéd szobában.
Ehhez vásároltam egy Canyon Broadband Router CN-BR1 with USB Print Server, típusu routert! Olcsó volt és azt mondták róla,hogy jó és okos. Ez nem lényeg.

Az lenne a kérdésem -és jó lenne ha tudnátok segíteni-,hogy hogyan kell ezt az egészet megcsinálni?? próbálgattam,de nem megy. Annyi sikerült,hogy hálózatba látja egymást a két gép,de internetet egyik sem kap ha a routerra vagyunk rákötve.

Kérlek titeket,hogy az alapoktól kezdve valaki mondja el,hogy hogyen kell összehozni ezt az egészet.
Kábelnetem van. (tv kábelen jön a net,80k-val,ha ez segít)

Előre is nagyon köszönöm a segítséget,remélem rátok számíthatok.
Ha valakinek kényelmesebb írhat e-mail-t is: pagyag@freemail.hu

Köszönettel.

AP


csüt. márc. 24, 2005 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
1-2 hónap múlva válik esedékessé, eddig a topicban is szereplő ASUS cuccal szemeztem, nem utolsó sorban a külseje miatt is - bár az annyit tud, hogy a külső már tényleg csak hab a tortán.

Üdv!


kedd márc. 22, 2005 23:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
"D-Link DWL-924 Wireless 54 Bundle (DI-624+ & DWL-G122) 54Mbps induló csomag: 1db gateway + 1db USB kliens!"

Ez a pontos megnevezés. Annyiban lódítottam, hogy ezt egy nagykereskedőtől sikerült ennyiért beszereznem, de nem hinném, hogy kiskereskedésben sokkal drágább lenne, sőt lehet, hogy most már olcsóbb is. Ha konkrétan kell ilyen és nem tudod beszerezni, pü.-zz.
http://www.dlink.com/products/?pid=334

http://www.dlink.com/products/?pid=6

Érdekes, hogy a routert csak kereséssel találtam meg, lehet, hogy már kifutó és ezért ilyen olcsó a csomag?


kedd márc. 22, 2005 6:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nyugi, kis olvasgatás és utánajárás után már én is elbizonytalanodtam :wink:
Tartozék USB-s WiFi hálókártya? Ki gyártotta? Mi a neve? Hol vetted? Mit bír? Linket! :D

Üdv!


hétf. márc. 21, 2005 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Én legutóbb nettó 16,9-ért vettem wifi routert. 54Mbps-es volt és a dobozban volt egy 54Mbps-es USB stick is. 2 gép megy róla rádión. Nem hinném, hogy ez a drága kategória lenne. 8)


hétf. márc. 21, 2005 21:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha egy időben mentek a gépek, akkor az bizony AP volt.
AZ olcsóbb WLAN-oknál fel is van tüntetve, hogy 1WAN, x-LAN, 1WLAN port. Az AP-knél nincs ott, hogy hány WLAN port. 8-10 ezres router garantáltan nem tud 1 WiFi eszköznél többet lekezelni.

Üdv!


vas. márc. 20, 2005 19:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
McLaca írta:
.gúnár. írta:
[2./ A Wlan routerek általában attól wlan routerek, hogy van rajtuk egy sima access point is, amire több gép is csatlakozhat egyszerre.
Access Point csak az Access Pointokon van :D , a "sima" WLAN routerek csak 1 wireless eszközt tudnak lekezelni, az AP-k tudnak többet. De hogy hányat, arról fogalmam sincs.

Üdv!


Akkor én eddig sose vettem sima wlan routereket, mert eddig kivétel nélkül mindegyik kezelt egyszerre több rádiós gépet is.


vas. márc. 20, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
[2./ A Wlan routerek általában attól wlan routerek, hogy van rajtuk egy sima access point is, amire több gép is csatlakozhat egyszerre.
Access Point csak az Access Pointokon van :D , a "sima" WLAN routerek csak 1 wireless eszközt tudnak lekezelni, az AP-k tudnak többet. De hogy hányat, arról fogalmam sincs.

Üdv!


vas. márc. 20, 2005 2:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Netter írta:
Még kezdő vagyok - mivel tegnap óta vált aktuálisság az ADSL megosztás, ezért van néhány kérdésem.

A szomszéddal szeretném én (is) megosztani a netet. Kifejezetten a net lenne a lényeg. Sajnos a kábelezés nagyon komplikált lenne - de nem abszolut lehetetlen.

Első kérdésem az lenne, hogy jelent -e sebességromlást a wlan használat kábeles összehasonlítással? Gondolom, nem, mert 512 -es adsl -t messze felülmúlja a 11 Mbps wlan is. Vagy ettől függetlenül van mégis romlás?
(ideális elrendezés esetén kb. 20 méter lenne csak a távolság és 1db szilikátfalon kellene átlőni - nálunk ablak van ott, ezért van csak 1 fal)

3 gépen szeretnénk netet, ebből 1 -en lenne kábeles megoldás, 2 wlan. Fontos lenne, hogy mindhárom gépen 1 időben mehessen a net. Néztem a wlan routereket, ezek 4 kábeles csatlakozást tesznek lehetővé, de nem láttam feltüntetve a wireless csatlakozások számát. X-Micro, D-Link, stb, alaptipusai mennyit szoktak tudni? Esetleg konkrét tipus?

Több helyen láttam usb -s pendrive kinézetű hálozati adaptert, haszonló tudásúak, mint a pci -os wlan kártyák. Vélemény ezekkel kapcsolatban?


1./ A wlan net szempontjából nem jelent sebességromlást, csak ha gyenge a térerő.

2./ A Wlan routerek általában attól wlan routerek, hogy van rajtuk egy sima access point is, amire több gép is csatlakozhat egyszerre.

3./ Sok tapasztalatom ebben nincs, eddig eggyel próbálkoztam, egy Dlink volt, a tipusára nem emlékszem. Szerintem nagy előnye, hogy ha egy USB kábelhosszabbítóval nyomod a gépre, amit alapból adnak hozzá, akkor jobb a vétel, mert a gép háza kevésbé fejti ki árnyékoló/zavaró hatását.


szomb. márc. 19, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Ezt találtam, gondolom, beillesztem a hozzám hasonló szinten állok kedvéért, mert számora sem volt világos az Access Point funkciója:

Router: Ami az internetet megosztja a gépek között.
Switch: Ami a helyi hálózat vezetékes PC-it összeköti egymással
Access Point: A rádiós hálózati végpontotkat lépteti be a vezetékes hálózatba.

Bár a legtöbb helyen WAP -nak nevezik (Wireless Access Point).
De WAP van a mobilomon is, az nem jó? - :lol:


szomb. márc. 19, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Majd remélhetőleg a profik is válaszolnak, azonabn annyit én is hozzá tudok fűzni, hogy ha többfelé kell vezeték nélkül osztani a netet, akkor ahhoz Access Point (AP) kell, mert a normál WiFi routerek csak egy WLAN csatornát tesznek lehetővé.
Engem egyébként az érdekelne, hogy két gép között - egyik kábellel, másik WiFi-n - a másolás milyen sebességgel megy 54Mbps-os WLAN hálón? Mert láttam teszteket, és ott elég gyatrán szerepeltek a routerek, alig teljesítették (kábeles routerek) a 8Mbps-ot. Az is érdekel persze, hogy a topicban említett Asus AP mekkora teljesítményű? Illetve lehet-e nagyobb teljesítményt kicsikarni más antennával/firmware cserével belőlük? Azért érdekel, mert néha szükség lenne két szomszéd házban a WLAN-ra (notebookkal), és kíváncsi vagyok, hogy menne-e. Panelről van szó, mindkettő kb. 20-25 méterre van, az egyik szabadon áll egy keskeny mellékúttal elálasztva tőlünk, a másik viszont egy eltolt hármas tömb egyik végén, én meg a másikon (a két végpont között pont középen). A vezetéknélküli telefon (azt hiszem 30mW) ami épületen belül 50m- tud elvileg, és a 4. emeleten még gond nélkül ment (15m), a hármas tömb második háza után megadta magát, ahogy a ház sarka mögé került (eltolt épületekről van szó, a sarkukon fedik kicsit egymást). Szóval, menne? (Ha igen, esetleg megosztás is szóba jönne.)

Üdv!


szomb. márc. 19, 2005 18:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Még kezdő vagyok - mivel tegnap óta vált aktuálisság az ADSL megosztás, ezért van néhány kérdésem.

A szomszéddal szeretném én (is) megosztani a netet. Kifejezetten a net lenne a lényeg. Sajnos a kábelezés nagyon komplikált lenne - de nem abszolut lehetetlen.

Első kérdésem az lenne, hogy jelent -e sebességromlást a wlan használat kábeles összehasonlítással? Gondolom, nem, mert 512 -es adsl -t messze felülmúlja a 11 Mbps wlan is. Vagy ettől függetlenül van mégis romlás?
(ideális elrendezés esetén kb. 20 méter lenne csak a távolság és 1db szilikátfalon kellene átlőni - nálunk ablak van ott, ezért van csak 1 fal)

3 gépen szeretnénk netet, ebből 1 -en lenne kábeles megoldás, 2 wlan. Fontos lenne, hogy mindhárom gépen 1 időben mehessen a net. Néztem a wlan routereket, ezek 4 kábeles csatlakozást tesznek lehetővé, de nem láttam feltüntetve a wireless csatlakozások számát. X-Micro, D-Link, stb, alaptipusai mennyit szoktak tudni? Esetleg konkrét tipus?

Több helyen láttam usb -s pendrive kinézetű hálozati adaptert, haszonló tudásúak, mint a pci -os wlan kártyák. Vélemény ezekkel kapcsolatban?


szomb. márc. 19, 2005 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
bibsike írta:
Lécci válaszoljon valaki arra a kérdésre is, amire toddzsa kíváncsi!

Van egy bejövő kábele, egy asztalai gépe, meg egy notebookja.
Akar netezni mind a kettőről egymástól függetlenül, vagy akár egyszerre is, helyi hálót is akar, illetve a notival flangálni akar a lakásban. Kábelt dugdosni nem akar.

Gondolom, mindenkinek a Wlan Router jut eszébe ezek alapján, amit a saját lakásában helyez el a bejövő, meglévő kábel végére.
A kérdése úgy szólt, hogy befolyásolja-e egymás működését 2 db router?
(Gyk: A szomszédé sima, és megvan, toddzsának még nincs, de Wlan routert venne.)

Részemről a válasz:
Nem! Ez a jó megoldás.


Igen, ez is működik!

Na hogy erre a kérdésre bővebben is válaszoljak, most összetalálkoztam egy problémával, miszerint bizonyos okokból 2 routert egymás mögé kellett kötni. Ráadásul mindekét router access pointos. Az oka ennek az volt, hogy az első router egy hotspotot csinált, tehát aki a közelben van, szabadon rácsatlakozhat a netre, a másodikon egy zárt hálózat van, amire egy gép és 2 PDA "csatlakozik", amikkel rohangálnak a közelben. Ez egy kódolt kapcsolat, + MAC szűrés. A dolog nekem úgy működött, hogy a második, belső routert dinamikus IP-s kapcsolatra állítottam (ennek ellenére mindig azonos IP-t ad neki az első, még akkor is, ha nem is arra a számtartományra állítom), és tök külön belső IP tartományra raktam a kettőt (10.0.0.1, és a szokásos 192.168...) a biztonság kedvéért. Sőt, még sikerült azt is megoldani, hogy a belső routeren lévő nagygép távolról egy porton menedzselhető is, mert a két router megfelelő NAT setupjánál ezt be lehetett állítani (értelemszerűen az első router a másodikra, a második a gép IP-jére NAT-ol). Egy szónak is száz a vége, 2 routert így sikerült egymás mögé kötni, és nem zavarják egymást.


pén. márc. 18, 2005 13:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
McLaca írta:
Köszönöm a választ, átolvastam ismét figyelmesen a topicot, sok választ kaptam, a többi meg majd a puding próbája lesz :D
Amikor elkezdted magyarázni az AP és repeater közti különbséget, már a lényeg kibontakozása előtt kezdtem rájönni a lényegére, és eszembe is jutott, hogy akartak páran egy város(rész)t lefedő rádiós hálózatot csinálni hasonló elven, így csak a legközelebbi antennát kellett volna látni. Amolyan "gráf"-féle hálózatot akartak.

Utolsó kérdés: ezt az Asus csodát hol és mennyiért lehet kapni jelenleg?

Üdv!


No akkor:

http://www.addel.hu/template/temp1/prod ... egory=2295

..és ajánlom figyelni, hogy "g"-s és nem "b"-s eszközt illik megvenni.

Létezik belőle pár ezer ft-tal többért deluxe verzió, normál usernek nem túl sok plusz szolgáltatást adva.

Üdv.


csüt. márc. 17, 2005 21:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Köszönöm a választ, átolvastam ismét figyelmesen a topicot, sok választ kaptam, a többi meg majd a puding próbája lesz :D
Amikor elkezdted magyarázni az AP és repeater közti különbséget, már a lényeg kibontakozása előtt kezdtem rájönni a lényegére, és eszembe is jutott, hogy akartak páran egy város(rész)t lefedő rádiós hálózatot csinálni hasonló elven, így csak a legközelebbi antennát kellett volna látni. Amolyan "gráf"-féle hálózatot akartak.

Utolsó kérdés: ezt az Asus csodát hol és mennyiért lehet kapni jelenleg?

Üdv!


szomb. feb. 26, 2005 2:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
McLaca írta:
Apropó falak:
átlag milyen teljesítménye van ezeknek a WLAN routereknek, és azzal milyen távot lehet átlőni épületben? Pl. egy cordless telefonhoz hasonlítva.
Sokszor volt emlegetve az AP. Ez azt jelentené, hogy a routerre akármennyi gép rá tud csatlakozni az éteren át? Jó, nyilván nem akármennyi, de több, mint 1, nemde (ha már AP)? Ugyanis nálam lehet, hogy igény lenne több wireless eszköz csatlakozására (egyik pl. a szomszéd lenne.) Sőt, egész pontosan leírom, mi kellene:
ADSL internet (vagy későbbiekben esetleg Chello) megosztása 2, vagy 3 felé, 3 felé osztva 2 wireless eszköz +1 madzagos lógna rajta, továbbá adatmozgatás a gépek között belső hálózatként, (hülyeség lesz, amit most írok, de:) nyomtató haszálata több gépről (szerintem nyilvánvalóan tudja, hiszen ez nem elsősorban a routertől függ, hanem a vindóz hálózati lehetőségeitől), 24órás bontású kapcsolaton kéne működnie, tehát 24 óránként újracsatlakozni, és persze (bár ezt nyilvánvalóan tudja, hiszen router) minen gép menjen egymástól függetlenül. Ezeknek az Asus maradéktalanul megfelel? (Gondolom igen, de azért rákérdezek, mert ezzel a területtel még csak most ismerkedem).
Persze, nekem is igéyneim vannak elsőre, szakismeretem meg még kevés, de nem vagyok reménytelen, gyorsan tanulok :) És pont azétr kérdezek ilyen alap dolgokat, hogy egy erre szolgáló fórum megfelelő topicjában a hozzáértők igazítsanak el :!: (Pl. Schaf)

Üdv!



Nos falak... NAgyon tudnak befolyásolni, de már fillérekért hozzá lehet jutni különböző antennákhoz, szektorsugárzókhoz, amikkel kiküszöbölhető a probléma.
A kérdésed esetén maradjunk az ASUS általam már említett AP-nél. Pont az esetleges bővítési lehetőség, a teljesítmény, és a hatótáv miatt ajánlottam pont ezt az eszközt. Említettem, hogy egyszerre tud AP és repeater lenni.. No ezt kicsit el kell magyarázzam, már látom. Ez azt jelenti, hogy ha egy WLAN eszközt használsz, az többnyire csak egy üzemmódban, egy eszközhoz tud csatlakozni. AP-hez, másik kártyához, stb. Azokban az esetekben, amikor a jelforrás távolsága, vagy a falak miatt nem elég erős a jel, egy "jeltovábbító"-t, vagyis repeatert lehet használni. Pl. van egy AP1 nevű access point , de a 3. szomszéd már nem látja. Ekkor a 2. szomszédhoz beteszel egy repeatert. Ez az eszköz úgy fog viselkedni, mint az AP1. Vagyis csatlakozni lehet rá, de csak az AP1 tulajdonságaival és csak az AP1. Ahhoz, hogy az 5. szomszéd is csatlakozni tudjon AP1-hez, már olyan eszköz kéne, ami annál a pontnál AP-ként működik.... Viszont egy repeater csak egy csatlakozási ponthoz tud csatlakozni... (hú.. remélem érthető mi a probléma) No itt jön a DWL 500g zsenialitása. Van egy un. "hibrid" üzemmódja, melyben egyszerre(!) működik AP és repeater módban... Vagyis nem csak egy kliens csatlakozhat hozzá, hanem akár egy AP is!
Tehát ha az 5. szomszédhoz nem repeatert teszel fel, hanem egy DWL 500g-t akkor az a hibrid módban egyaránt csatlakozik AP-hez, repeaterhez, vagy akár klienshez is.

Egyébként az AP automatice felveszi a bontott kapcsolatot, ha kérés érkezik a belső hálózatból, sőt ha szükséges, képes felvenni egy hálókártya mac adressét is (aki érti, tudja mit jelent) :D
A hálózatod minden egyéb nyitott kérdésére már írtam választ az előzőkben. :D


pén. feb. 25, 2005 9:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
McLaca írta:
Apropó falak:
átlag milyen teljesítménye van ezeknek a WLAN routereknek, és azzal milyen távot lehet átlőni épületben? Pl. egy cordless telefonhoz hasonlítva.
Sokszor volt emlegetve az AP. Ez azt jelentené, hogy a routerre akármennyi gép rá tud csatlakozni az éteren át? Jó, nyilván nem akármennyi, de több, mint 1, nemde (ha már AP)? Ugyanis nálam lehet, hogy igény lenne több wireless eszköz csatlakozására (egyik pl. a szomszéd lenne.) Sőt, egész pontosan leírom, mi kellene:
ADSL internet (vagy későbbiekben esetleg Chello) megosztása 2, vagy 3 felé, 3 felé osztva 2 wireless eszköz +1 madzagos lógna rajta, továbbá adatmozgatás a gépek között belső hálózatként, (hülyeség lesz, amit most írok, de:) nyomtató haszálata több gépről (szerintem nyilvánvalóan tudja, hiszen ez nem elsősorban a routertől függ, hanem a vindóz hálózati lehetőségeitől), 24órás bontású kapcsolaton kéne működnie, tehát 24 óránként újracsatlakozni, és persze (bár ezt nyilvánvalóan tudja, hiszen router) minen gép menjen egymástól függetlenül. Ezeknek az Asus maradéktalanul megfelel? (Gondolom igen, de azért rákérdezek, mert ezzel a területtel még csak most ismerkedem).
Persze, nekem is igéyneim vannak elsőre, szakismeretem meg még kevés, de nem vagyok reménytelen, gyorsan tanulok :) És pont azétr kérdezek ilyen alap dolgokat, hogy egy erre szolgáló fórum megfelelő topicjában a hozzáértők igazítsanak el :!: (Pl. Schaf)

Üdv!


Hát én mint topic nyitó végül is a következő verzió mellett döntöttem:
A sima vezetékes routert lecseréltük wi-fi routerre (Microcom gyártmány). Van rajta 4 kábeles csatlakozás, illetve a wi-fi antenna!
A szomszédomnál van a router, :D és három gép megy róla tökéletesen. Kettő kábelen egy pedig rádión.
Kipróbáltam a laptopommal a házban, a földszinten vígan neteztem még, igaz csökkent a sávszél, de ment gond nélkül! Ja, a hetediken lakunk! :D

A többi, mármint a gépek közötti hálózat pedig gond nélkül működik, ha mindhárom gépet a Win. alatt egy munkacsoprtba állítasz.


pén. feb. 25, 2005 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Apropó falak:
átlag milyen teljesítménye van ezeknek a WLAN routereknek, és azzal milyen távot lehet átlőni épületben? Pl. egy cordless telefonhoz hasonlítva.
Sokszor volt emlegetve az AP. Ez azt jelentené, hogy a routerre akármennyi gép rá tud csatlakozni az éteren át? Jó, nyilván nem akármennyi, de több, mint 1, nemde (ha már AP)? Ugyanis nálam lehet, hogy igény lenne több wireless eszköz csatlakozására (egyik pl. a szomszéd lenne.) Sőt, egész pontosan leírom, mi kellene:
ADSL internet (vagy későbbiekben esetleg Chello) megosztása 2, vagy 3 felé, 3 felé osztva 2 wireless eszköz +1 madzagos lógna rajta, továbbá adatmozgatás a gépek között belső hálózatként, (hülyeség lesz, amit most írok, de:) nyomtató haszálata több gépről (szerintem nyilvánvalóan tudja, hiszen ez nem elsősorban a routertől függ, hanem a vindóz hálózati lehetőségeitől), 24órás bontású kapcsolaton kéne működnie, tehát 24 óránként újracsatlakozni, és persze (bár ezt nyilvánvalóan tudja, hiszen router) minen gép menjen egymástól függetlenül. Ezeknek az Asus maradéktalanul megfelel? (Gondolom igen, de azért rákérdezek, mert ezzel a területtel még csak most ismerkedem).
Persze, nekem is igéyneim vannak elsőre, szakismeretem meg még kevés, de nem vagyok reménytelen, gyorsan tanulok :) És pont azétr kérdezek ilyen alap dolgokat, hogy egy erre szolgáló fórum megfelelő topicjában a hozzáértők igazítsanak el :!: (Pl. Schaf)

Üdv!


csüt. feb. 24, 2005 19:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Ehhh....

szóval azt akartam mondani, hogy nem árt, ha pár ezer forintért egy valóban hozzáértő inkább megtervezi, mint ha beleugrasz egy kb. megoldásba.
Sok mindentől függhet, hogy valóvában neked mi is az optimális megoldás. Nem csak a falak anyagától, de a gépeid helyétől sőt még a 220 V-os konnektorok helyétől is.

Schaf


csüt. feb. 24, 2005 18:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Huhhh... na épp elég volt elolvasni az írásokat.

Igazából azt nem értem, hogy sok okos emberke minek kinlódik olyasmivel, amire vagy nincs pénze, vagy amihez nincs szakértelme.
Egyre több kuncsaftom van, akinek elképzelése az van, csak épp amikor kivitelezés következne, akkor kezdenek mindenféle gányolásokba, elegáns ám de egyszerű megoldások helyett...


Elöször is majdnem teljesen mindegy, hogy a madzagon a falból a szomszédból közvetlenül leosztott Internet (swich-router-szerver-stb-ből) vagy belső LAN háló jön-e. Mindenképp ajánlott el NAT-olni a saját hálót, a visszaélések és a betörések ellen. Ilyenkor meg már az IP címed is az, amit akarsz magadnak (bizonyos megkötésekkel).
Vegyünk példának egy ASUS WL500g 54 Mbps-es Wirelles AP-t. (ami tulajdonképpen jóval több is annál). A neten különösebb keresgélés nélkül is rá lehet bukkanni 20.000 alatti áron.

A kütyü amellett hogy egy WLAN acces point a következőket is tudja:
- LAN swich (5 külön LAN csatlakozó)
- nyomtató szerver (bármilyen USB, vagy LPT nyomtató csatlakozhat rá)
- FTP szerver (USB kapcsolaton HDD-kezelés FTP szerverként)
- NAT, DHCP (teljesen elmaszkolt alhálózat)
- tűzfal
- meg még egy csomó dolgot, amit egy kezdőnek elég macerás lenne elmagyarázni... Legyen elég annyi, hogy pl. egyszerre tud AP és repeater módban működni(!) hozzáértő tudja, hogy ez mit jelent.

Mindezek ismeretében a piacon elérhető érkategóriában ez az eszköz a legjobb ár/tudás aránnyal bír és így talán a legjobb ajánlat egy alhálózat kiépítésére.

Szóval lehet itt variálni, hogy legyen egy swich+AP, vagy egy router, vagy akármi... Nekem az ad biztonságot, ha a saját hálózatom felett nekem van uralmam és nem egy külső hozzáférési pontnak. :D

Mindenesetre ezt a kütyüt csak ajánlani tudom, 1 éve nem nagyon használunk kiskereskedelmi piacon más eszközt.

Schaf
W-LAN Tech kft


csüt. feb. 24, 2005 17:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Trilla írta:
uvy
tovább tudod osztani a netet de minimum 98 SE op rendszer kell hozzá
a wireless kártya IP cime bármilyen érvényes Cím lehet a kábeles hálókártyád címe legyen 192.168.0.1 és ezt írd be a wireless hálókártyán az elsődleges DNS átjáróhoz is


Hali!

Köszi a választ! Win XP-m van. Bár azt irtad,hogy "kábeles hálókártyád címe legyen 192.168.0.1" nekem csak USB kimenete van az ADSL modemnek, de ha igy is megoldható akkor rendelek 1 wireless kártyát.


hétf. feb. 14, 2005 10:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 11, 2005 13:37
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: debrecen
Hozzászólás 
uvy
tovább tudod osztani a netet de minimum 98 SE op rendszer kell hozzá
a wireless kártya IP cime bármilyen érvényes Cím lehet a kábeles hálókártyád címe legyen 192.168.0.1 és ezt írd be a wireless hálókártyán az elsődleges DNS átjáróhoz is


pén. feb. 11, 2005 13:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 11, 2005 13:37
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: debrecen
Hozzászólás 
hello
én azt javaslom hogy vegyél egy Wirwless Router-t és a LAN1-es csatlakozásra kösd az első router-t és kapcsold ki a tűzfalvédelmet a Wireless routeren. LAN2-re kösd a számítógépet álitsd be átjárónak az második router IP címét és már megy a net az aztali gépen. a wireless beállítása routertől függ.


pén. feb. 11, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok!

Lenne 1 hasonló kérdésem,mint a témanyitónak.

Van 1 ADSL modemem,arra USB-n csatlakozik a gépem.
Továbbakarom osztani a netet 1 Wi-Fis PocketPC-re.
Ezt meglehet úgy tenni,hogy 1 Wireless kártyát (pl.: D-Link DWL-520+ Airplus) rakok a gépembe? Vagy ezeket a kártyákat csak arra lehet használni,hogy a géppel érjem el a netet, és továbboszásra nem????


kedd feb. 01, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Na onnan én elvből nem vásárolok, de ha tényleg van még ennyiért, akkor örüljünk neki. Én már nem nagyon láttam 11 megásat sehol.

A lényeg persze részemről így sem változik, nem mennék bele ezért az árkülönbözetért szívásba.


szer. jan. 19, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 14, 2004 11:15
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Valamit elbénáztam a privát üzivel...

Lényeg a lényeg:

Kedvencünk, a Váci úti műintézmény, a M!stral brutto 10.250 Ft-ért kínálja a 11 megást.

http://www.mistral.hu/arlista.php?id_shop=1&id_cat=000036083#top

Üdv


szer. jan. 19, 2005 1:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
bibsike írta:
A netto 8000+3500 az brutto ~14, és 11megás.



Így van, tehát 15 alatt van.
bibsike írta:
Brutto 10-ért 11 megás, brutto 15-ért pedig 54 megás Wlant kapsz.
Nemleszekpont! :)


Légyszi írd meg priviben, hol láttál 10-ért 11 megásat, mert én égen-földön nem kapok, kéne 3 db. Köszi!

bibsike írta:
Hidd el, értettem a mondókádat, csak máshogy fogalmaztam volna meg.
Az már az én bajom, hogy ezt szóvá is tettem...


Nem a te bajod, nyugodtan lehet kritizálni az írásmódomat, csak úgy, hogy én is megértsem. :lol:


kedd jan. 18, 2005 15:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 14, 2004 11:15
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
A netto 8000+3500 az brutto ~14, és 11megás.

Brutto 10-ért 11 megás, brutto 15-ért pedig 54 megás Wlant kapsz.
Nemleszekpont! :)

Hidd el, értettem a mondókádat, csak máshogy fogalmaztam volna meg.
Az már az én bajom, hogy ezt szóvá is tettem...


hétf. jan. 17, 2005 22:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
A Dlinknek van 11 megás access pointja nettó 8-ért, az Edimaxnak switch-e nettó 3500-ért. Nyugodtan kezdheted a zsugorodást.
:wink:

Aztán meg ha az írásaimat nem tudod értelmezni, az úgy tűnik, a te magánügyed, másoknak a jelek szerint sikerül.

Abban igazad van, hogy a sima router picit olcsóbb lehet, de elég kétesélyes, hogy működni is fog a dolog (gondolok itt pl. a "sorba" kötött tűzfalakra stb.), szerintem inkább a jól bejárt utat kéne követni, azért a pár száz forintért nem érdemes kockáztatni.


hétf. jan. 17, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 14, 2004 11:15
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
"még senkit nem ettek meg ezért"

Nana. Jópáran eltűntek erről a fórumról nyomtalanul... :wink:


hétf. jan. 17, 2005 15:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 14, 2004 11:15
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Nem állt szándékomban megbántani senkit, ha így történt, bocsi.

Bár műszakilag csak egy switch és egy access pont funkcióra van szükség az igények kielégítéséhez, pont a költséghatékonyság miatt írtam az egy dobozos Wlan routert, amit bruttó 15 alatt be lehet szerezni.
Feltételezem, hogy egy switch és egy a.point ára magasabb ennél.

Ha tévedek, kérek engedélyt ponttá zsugorodni. :roll:


hétf. jan. 17, 2005 13:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bibsike: úgy látszik Te vagy itt az értetlen, Toddzsa képben van. Másrészt nem kell senki helyett kiállnod, ha a címzett nem érti a dolgot, akkor rákérdez és kap részletesebb magyarázatot, még senkit nem ettek meg ezért.
Amennyiben Te nem érted a válaszokat, nyugodtan rákérdezhetsz, neked is elmagyarázzuk, ez nem politikai fórum, hogy szítani kéne a hangulatot.
Üdv: Placa


hétf. jan. 17, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Köszi a segítséget Mindenkitől!

Úgy látom a switch-access point konfiguráció lesz a legjobb, és a legköltséghatékonyabb megoldás!

Mégegyszer THNX! :)


hétf. jan. 17, 2005 10:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 14, 2004 11:15
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Az első hozzászólásod blődség.
A másodikban vannak jó ötletek, csak zavaros.
Attól, hogy nem tudod összefoglalni a gondolotaidat, még lehetsz jó csávó, de nem kell felkapni a vizet.

A srác totál egyértelműen leírta, hogy mit akar, és valljuk be, némi értetlenkedés árán oldódik a helyzet.


hétf. jan. 17, 2005 9:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
bibsike írta:
Lécci válaszoljon valaki arra a kérdésre is, amire toddzsa kíváncsi!



Te meg légyszives olvass már vissza egy kicsit! Én is leírtam többek között, hogy NEM kell még 1 router!
:twisted: :twisted: :twisted:


hétf. jan. 17, 2005 6:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 14, 2004 11:15
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Lécci válaszoljon valaki arra a kérdésre is, amire toddzsa kíváncsi!

Van egy bejövő kábele, egy asztalai gépe, meg egy notebookja.
Akar netezni mind a kettőről egymástól függetlenül, vagy akár egyszerre is, helyi hálót is akar, illetve a notival flangálni akar a lakásban. Kábelt dugdosni nem akar.

Gondolom, mindenkinek a Wlan Router jut eszébe ezek alapján, amit a saját lakásában helyez el a bejövő, meglévő kábel végére.
A kérdése úgy szólt, hogy befolyásolja-e egymás működését 2 db router?
(Gyk: A szomszédé sima, és megvan, toddzsának még nincs, de Wlan routert venne.)

Részemről a válasz:
Nem! Ez a jó megoldás.


hétf. jan. 17, 2005 1:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Akkor le lett írva az összes megoldás, válassz egyet.


vas. jan. 16, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Placa írta:
A laptotpot akarod hordozni is otthon, vagy egy adott helyen használnád? Mert az utobbinál elég lenne egy sima 4 portos switch és 2 patchkábel. Ez lenne a legolcsóbb megoldás.
Üdv: Placa


Természetesen a hordozás a lényeg! :)


vas. jan. 16, 2005 16:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A laptotpot akarod hordozni is otthon, vagy egy adott helyen használnád? Mert az utobbinál elég lenne egy sima 4 portos switch és 2 patchkábel. Ez lenne a legolcsóbb megoldás.
Üdv: Placa


szomb. jan. 15, 2005 23:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
toddzsa írta:
Hannibal írta:
Tehát, akkor szomszédban van a router és onnan kábel átjön hozzád az asztali gépedbe??


Így van!
Ezt tovább tudom e osztani úgy, hogy az asztali gépen marad a "kábeles" hálózat, a notebook-ra pedig wi-fi! ??? :)


Igen. Rádobsz az átjövő kábelre egy switch-et. Ez simán "osztja" a netet. Ezen lesz min. 4 szabad port (asszem ez a legkisebb switch, ami kapható, mármint az 5 portos), erre rádugod kábelen a géped, ill. rádugsz egy access pointot, ami tulajdonképpen egy rádiós net elosztó, ha "póriasan" akarok fogalmazni. Tehát ennek a jelét fogja megtalálni a notebook, és tudsz rajta netezni, illetve hálózatban lesz a másik géppel. Már csak az a kérdés, milyen gyorsaságot akarsz. Ha csak netezel, elég bővel a 11Mbps-es rádiós átvitel, ekkor elég ilyen sebességű access point, ha a két gép között gyors átvitelt is akarsz, akkor kell 54, vagy 108Mbps-ben gondolkodni. Persze csak ha a notebook wlanja is támogatja a nagyobb sebességet.

Persze ha a szomszédod jó hozzád és van még szabad portja, akkor áthozhatsz még 1 kábelt tőle, arra mehet az access point, a másikra meg az asztali gép, és nem kell a switch.

A "Z" verzió meg az, hogy beteszel az otthoni gépbe is egy wlan kártyát, ekkor is elég az access point, és az 1 átjövő kábel.

Remélem jól megkavartalak. :lol:


szomb. jan. 15, 2005 21:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Tehát, akkor szomszédban van a router és onnan kábel átjön hozzád az asztali gépedbe??


Így van!
Ezt tovább tudom e osztani úgy, hogy az asztali gépen marad a "kábeles" hálózat, a notebook-ra pedig wi-fi! ??? :)


pén. jan. 14, 2005 21:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Tehát, akkor szomszédban van a router és onnan kábel átjön hozzád az asztali gépedbe??


pén. jan. 14, 2005 21:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Olyan router kell, amin van access point is. Így a legelegánsabb. De lehet azt is csinálni, hogy a szomszédnál bekötsz egy sima routert, átdobsz magadhoz egy kábelt és arra egy access pointot. De szerintem válaszd az elsőt, átjön simán a jel rádión.


a kábel már itt van (sima router odaát!), mert az asztali gépemen megy a net!
De mi az az access point?
Megy e mindkét gép továbbra is?


pén. jan. 14, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Olyan router kell, amin van access point is. Így a legelegánsabb. De lehet azt is csinálni, hogy a szomszédnál bekötsz egy sima routert, átdobsz magadhoz egy kábelt és arra egy access pointot. De szerintem válaszd az elsőt, átjön simán a jel rádión.


pén. jan. 14, 2005 17:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2004 22:54
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: hol itt, hol ott!
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
akkor minek még egy router???? elég egy access point is!


még nincs meg router, csak érdeklődöm a lehetőségekről!

Hogy van ez az access pointos dolog? Fog menni vele az asztali gépem és a notebook-om is egyszerre, mert az lenne a lényeg, illetve az, hogy ha az asztali nem megy, attól a notebbok-on tudjak netezni, ha szükséges!


pén. jan. 14, 2005 13:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
de routerrel is mennie kell, ha már megvan.


pén. jan. 14, 2005 13:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
akkor minek még egy router???? elég egy access point is!


pén. jan. 14, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség