Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 23:26



Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő
Router+WLAN Router 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Mikk írta:
Csatorna kiválasztva 2-re a környéken más ezt nem használja, fix ipre beírva a router szintén,
titkosítás wep-wpa-kikapcsolva szintén átgyakorolva

Nem lehet, hogy lopja valaki a sávszélességedet (ha nincs titkosítás)?
Egyébként meg attól, hogy senki nem használja a csatornát, más eszköz még zavarhatja.


csüt. jan. 12, 2012 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Avetino írta:
1. Hogyan tudnék egy fix IP-t beállítani magamnak?
2. Hogy lehet beállítani a routert és/vagy a gépet, hogy továbbra is működjön a rádió?

1. Ha a szolgáltató nem ad fix IP-t, akkor sehogy. Helyette viszont használhatsz dinamikus DNS-t. Ezt elég sok router tudja kezelni, és változás esetén saját maga aktualizálja.

2. Szerintem a hibaüzenettel pont ellentétesen, beállítani kell a címfordítást, nem pedig letiltani. Így tud egy külső kliens csatlakozni. Ha van a gépen tűzfal, akkor azon is át kell engedni a 8000-es port forgalmát.


csüt. jan. 12, 2012 12:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Üdv!


Van egy érdekes problémám!
UPC internet + Linksys E1500 (firm utolsó).
Ha wifin kapcsolódok fel egy random idő után elmegy a net, illetve ftp-t használva csak 5-600kb jön az anyag.
Kábelen rendesen működik és 3mb tölt.
A javításnál mindig az átjáróra hivatkozik, viszont ugyanez a gond volt 3 különböző tp-link routerrel is.
A munkahelyemen mindegyik router tökéletesen megy és wifi-n is átengedi a 100mbit-et.

(Csatorna kiválasztva 2-re a környéken más ezt nem használja, fix ipre beírva a router szintén,
titkosítás wep-wpa-kikapcsolva szintén átgyakorolva)

Nekem már lövésem sincs hogy mi lehet a gond.
Jövőhéten próbálok egy másik lapit szerezni, és azzal is tesztelni, hátha a lapival van a probléma,
de melóhelyen meg rendesen működik.

Üdv
Mikk


csüt. jan. 12, 2012 8:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2012 22:54
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Üdv!

Wireless router, dinamikus IP, portforward meg hasonló témákban kérném a segítségeteket.
Évek óta működik egy webrádióm (winamp+shoutcast server). Jól is működött mindaddig, amíg szolgáltatót váltottam. A váltással együtt egy wireless routert is kaptam, valamint egy dinamikus IP címet :(
Tehát a konkrét kérdésem:
1. Hogyan tudnék egy fix IP-t beállítani magamnak?
2. Hogy lehet beállítani a routert és/vagy a gépet, hogy továbbra is működjön a rádió?


Tények:
1. Huawei HG655b wireless router
2. Egy WinXP-t viselő PC, Ethernet csatlakozással (azaz madzaggal)
3. Egy Win7-tel felszerelt Lenovo wireless csatlakozással
4. Winamp 5.1 Surround Edition, benne a shoutcast dsp plugin megfelelően installálva (localhost, 8000-es port, jelszó stb.)
5. Shoutcast dnas server. Ez utóbbi is (szerintem) megfelelően konfigolva, legalábbis eddig működött (és tudom, hogy a hiba nem is itt van).
Ennek ellenére, amikor elindítom a "rádiót" (azaz a winampot és a shoutcast klienst), az alábbi hibaüzi jelenik meg:
[yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (URL: http://##.##.##.##:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache.)
Az IP-címet töröltem, de ez nem is lényeges, hiszen - dinamikus IP-ről lévén szó - ez úgyis változik.
Ha valaki ki tudna okosítani, azt nagyon megköszönném. (Vigyázat: teljesen láma nem vagyok, de azért jó lenne, ha ovis szinten, lépésről-lépsre magyarázná el valaki, hogy mit, hogyan kell beállítani. :) Előre is köszönöm! )


vas. jan. 08, 2012 23:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Igen, MAC klónozás volt az első a firmware csere után, de nem működött a net. A web felület szerint mentek az adatcsomagok a modem felé, és az asztali gépemet kilistázta a kliensek között. Éppen csak nem ment a net. ( volt kapcsolat bontás, újraindítás, kábelmodem újraindítás, kapcsolat bontás+újra még 1x, nem segített)

Igen, ezt a failsafe oldalt már néztem, de nálam nem úgy működött a módszer. Táp ki-be +90 másodperc gombnyomás után az egyik gépen nem tudtam kapcsolódni a routerhez (két kártyával próbáltam), a más gépről meg tudok kapcsolódni, de a telnet azt írja ki, hogy connection refused.
Talán ssh-t engedne, de a puTTY az első gépre van telepítve ami nem tud kapcsolódni, a másodikkal meg nem bírtam MAC klónozás + kábelmodem táp ki-be után sem felmeni a netre, hogy telepítsem a puTTY-t.
Szívesen várom az ötleteket.

***
Próbaképpen leklónoztam a szolgáltatónak bejelentett MAC adress-t a másik két kártyánál. Az első gépen mindkét kártyával van net, a másikon meg továbbra sincs, pedig egyszerre frissített Ubuntu 10.10 van mind a kettőn. És most már mindkét gépen azt írja a telnet, hogy "Unable to connect to remote host: No route to host". Eddig legalább a laptopon azt írta, hogy connection refused..
***
Közben letöltöttem putty-ot csomagként, átmásoltam a laptopra, felraktam gdebi-vel. Viszont továbbra is "no route to host" hibát kapok. Ráadásul a kapcsolat a router felé a szokásos összedugott mikrofon ikon helyett két nyíl. (közvetlen LAN kapcsolat?)

**

Addig nyomkodtam a színes gombokat (reset, qss, csatlakozás wan bemenetre stb.), hogy bent vagyok telneten. Innentől már csak követnem kell a leírásokat. Holnapra lesz egy routerem. (?)

** Már van web felület. Már csak be kell állítani a netet. !-F

**

Nem akarja az igazságot ez a router. Ma reggel megint nem engedett be. Kitöröltem az agyát, telneten megadtam az új jelszót, beléptem ssh-val.. és nem fogadta el a jelszót. :evil:
** Pontosítok: ssh-val nem fogadja el a jelszót, luci webfelületen viszont igen. Kipróbáltam egy második programot (putty), azzal működik az ssh.

** 12h20: Sikerült csomagokat (QoS, mc, nano) letöltenem és telepítenem ssh alatt a gépre. Megy a webfelület az egyik hálókártyával, amit statikus IP-re (192.168.1.2) állítottam. A másikon (DHCP-re állítva) kiírja, hogy luci konfig, de nem jön be a jelszó kérő menü. DHCP fut.

Már csak vezetékes net nincs routeren keresztül, egyik kártyával sem. És ráadásul nem találom az emoticonok között a fejet falbaverős ikont.

17h30: Gyorsítottam a súgóban szereplő eljáráson. Ha kizárom magamat, akkor a JFFS2 törlése helyett az etc/config-ban a network, dhcp, firewall beállítást törlöm ki. Így megmaradnak az opkg-vel telepített csomagok. Már csak routeres net nincs.

Visszaraktam a gyári firmware-t. A többit nem írom, mert moderált topik.


hétf. dec. 12, 2011 14:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Talán használható információ:
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.debrick
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/generic.failsafe


hétf. dec. 12, 2011 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Miközben próbálgatod, a gépednek mi az IP-címe? Be kéne állítani egy statikus címet (pl. 192.168.1.2), átjárónak meg a routert. Utána próbálj belépni telnettel.

Doom3d írta:
Szerencsére a routert eddig az asztali gépem klónozott MAC-jével használtam, így tudok most itt irogatni.
A klónozást beállítottad a firmware feltöltés után is?


hétf. dec. 12, 2011 13:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 18:05
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: 60
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Feltettem a TP-Link TL-WR1043ND routeremre az OpenWRT 10.03.1-rc6 verzióját, de nem sikerült behozni a netet LAN kábellel kapcsolódva. A kábelmodem szerint minden rendben volt, a webes admin felületet láttam, net meg nem volt.

Addig nyomkodtam egyre idegesebben a színes gombokat, míg végül sikerült véletlenül a "bridge lan (eth0.2) with eth0(WAN)" parancsot kiadnom. Na, azóta nem tudok belépni a 192.168.1.1-re (összes LAN bemenetet próbáltam mindkét hálókártyával), és továbbra sincs net.

Szeretném resetelni az összes egyéni beállításomat.

Nyomtam a reset gombot bekapcsolt és kikapcsolt állapotban, boot közben. Nyomogattam a QSS gombot, és még mindig nem megy a 192.168.1.1. Szerencsére a routert eddig az asztali gépem klónozott MAC-jével használtam, így tudok most itt irogatni.
Jó, tudom, hülyeség volt a bridge-elés, de ettől függetlenül: SEGÍTSÉG !!


hétf. dec. 12, 2011 12:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
gamer9229 írta:
TargeT írta:
A hálózat ezen a képen nyilvános. Ezt állítsd át otthonira, ha úgy tetszik. Bár én munkahelyi hálózatként használom, az a normális hálózatkezelés szerintem.


Mostmár van wifi, pár módosítást végeztem, de most ezt írja ki:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Most az a probléma állt elő,hogy az asztali pc-n (modem ehhez van kötve + router) nem tudok párhuzamosan netezni a laptopról.
Ha ki van kapcsolva a gép akkor tudok a laptopról, egyszerre a kettőn nem lehet.
Ötletek?


Megoldódott a probléma, tűzfal blokkolta!
Köszönöm a segítséget!

Üdv.


szomb. nov. 05, 2011 18:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
TargeT írta:
A hálózat ezen a képen nyilvános. Ezt állítsd át otthonira, ha úgy tetszik. Bár én munkahelyi hálózatként használom, az a normális hálózatkezelés szerintem.


Mostmár van wifi, pár módosítást végeztem, de most ezt írja ki:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Most az a probléma állt elő,hogy az asztali pc-n (modem ehhez van kötve + router) nem tudok párhuzamosan netezni a laptopról.
Ha ki van kapcsolva a gép akkor tudok a laptopról, egyszerre a kettőn nem lehet.
Ötletek?


szomb. nov. 05, 2011 18:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
A hálózat ezen a képen nyilvános. Ezt állítsd át otthonira, ha úgy tetszik. Bár én munkahelyi hálózatként használom, az a normális hálózatkezelés szerintem.


szomb. nov. 05, 2011 12:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
gamer9229 írta:
Azzal a problémával fordulok hozzátok amivel ez év januárjában is. A wifi-m megint nem működik, úgy néz ki a szolgáltató ismét letiltotta ezt a "csatlakoztatási módot". A 39. oldalon a felhasználó nevem alatt el tudjátok olvasni mi a probléma, és mi volt akkor a megoldás.
És most is ugyanaz a jelenség mint akkor? Kétlem. Több infó kellene. Nem a szolgáltató tiltott le ismét (korábban sem!), hanem neked ment el valami beállításod vagy belepiszkált valaki a nem védett router beállításaidba. Vagy ki tudja, sok oka lehet...


Szia!
Nem tudok róla,hogy bármiféle beállítás módosítást végeztem volna, akkor valószínűleg magától módosulhatott valamilyen beállítás. Mit javasolsz, mit kellene tennem? Ami feltűnt, de különösebb jelenséget nem tulajdonítottam neki,hogy eleinte "Hálózat 1" volt a kapcsolat, de mára már "Hálózat 5", miért is van ennyi hálózatom? Mikor rákötöm a wifit akkor van hálózat 4-en és kiírja,hogy nincs internet elérés. Ennyi szemmel látható változás van.
Kép: Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Akkor szerinted a szolgáltató általi letiltást ki lehet zárni?
Ha megnézed az előző (39.old.) képet amit feltöltöttem a fél évvel ezelőtti állapotról látni fogod a különbséget.
Várom válaszod, köszönöm a segítséget!

Üdv.


szomb. nov. 05, 2011 8:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!

Feltettem a TP-Link TL-WR1043ND routeremre az OpenWRT 10.03.1-rc5 verzióját, mostanra nagyjából sikeresen be is lőttem. Egy-két dolgot azonban még hiányolok belőle, aminek egy része pl. a gyári fw.-ban alapból benne volt.

1./ Tűzfalhoz keresek olyan kiegészítést, mint a gyáriban az Access Controll, amivel konkrét portokat, ip címeket, webcímeket tilthatok le.

2./ A gyáriban szintén megtalálható Bandwidth Control elnevezésű alkalmazás funkcióit is hiányolom, az internet sebességem ugyan meg tudom adni, de konkrét gépekre nem tudok sebességkorlátozást állítani (lehet, hogy be lehetne állítani, csak én nem jövök rá hogyan).

3./ Forgalomfigyelő alkalmazást keresnék. Nem adatmennyiségekre lennék kíváncsi, inkább arra, hogy melyik gép melyik porton keresztül milyen webcímre (tehát nem ip-re) próbál kapcsolódni. Linuxon láttam ilyent, gondolom OpenWRT alatt is megvalósítható.

4./ Esetleg ha létezik magyarítás erre a fw. verzióra, azt szívesen látnám, bár mostanra nagyjából így is belőttem (illetve a gyári sem tudott magyarul).

Az első kettőt mindenképp webes felületen, Luci alatt szeretném használni, a forgalom figyelőnél is az lenne a tökéletes megoldás, de ha csak SSH-n bejelentkezve érném el, az is elég lenne.


hétf. okt. 31, 2011 19:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
gamer9229 írta:
Azzal a problémával fordulok hozzátok amivel ez év januárjában is. A wifi-m megint nem működik, úgy néz ki a szolgáltató ismét letiltotta ezt a "csatlakoztatási módot". A 39. oldalon a felhasználó nevem alatt el tudjátok olvasni mi a probléma, és mi volt akkor a megoldás.
És most is ugyanaz a jelenség mint akkor? Kétlem. Több infó kellene. Nem a szolgáltató tiltott le ismét (korábban sem!), hanem neked ment el valami beállításod vagy belepiszkált valaki a nem védett router beállításaidba. Vagy ki tudja, sok oka lehet...


pén. okt. 28, 2011 18:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
A laptop-router WLAN kapcsolat megvan ... csak éppen nincs semmilyen Internet kapcsolat ... A javítás ... után minden rendben néhány napig, aztán megint megdöglik...

Megvan a megoldás. :shock:

A UPC bevallotta, hogy a kihelyezett csomópont túlterheltsége esetén automatikusan átkapcsol egy másik szálra. Ez 5-10 percig tart (ami azért érdekes). Bővíteni fogják a sávszélességet a csomópontig, és meg fog szűnni a hiba. Így is lett.

A hibát mire észrevettem, javítgattam, jó lett. És azt hittem, attól javult meg. Közben nem. :roll:


csüt. okt. 27, 2011 15:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!
Azzal a problémával fordulok hozzátok amivel ez év januárjában is. A wifi-m megint nem működik, úgy néz ki a szolgáltató ismét letiltotta ezt a "csatlakoztatási módot". A 39. oldalon a felhasználó nevem alatt el tudjátok olvasni mi a probléma, és mi volt akkor a megoldás. Akinek vannak új ötletei kérem írja meg.
Várom a válaszotokat!
Üdv.


csüt. okt. 27, 2011 14:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2011 12:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Egy linksys router jelet fogadom nehany hazzal odebb egy NanoStation2 kulteri belso antennas routerrel Erre van kabellel kotve egy ASUS WL320gE. Az ASUS-nak kellene beszornia a hazat
Mukodik a rendszer, de nem jo a beallitas A NanoStation2 kimeneten kabelesen gyors a net, de az ASUS mar nagyon lassu jelet szor WIFI-kent. Arra gondolok, hogy valahogy "REPETEUR" uzemmodban lehet ezert a kb. tizednyi sebesseg. Meg egy gond, eddig siman atszort a mennyezeten, most mar nem tudok lent csatlakozni, valoszinuleg a kis jelszint miatt. Keresek valakit, aki tudna segiteni akar ugy is, hogy eljonne hozzam a Budapest XV. keruletbe ( akar erte is megyek ) Persze nem gondolom ingyen. Van egy masik linksys routerem az ASUS helyere, de nem tudom beallitani. Minden jonak tunik megsem tudok felcsatlakozni vele


hétf. aug. 22, 2011 13:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
A laptop-router WLAN kapcsolat megvan, ki is írja, hogy kiváló, csak éppen nincs semmilyen Internet kapcsolat (a kábeles kapcsolat ugyanarról a router-ról másik gépen hibátlan).
Ezt néhány naponta megszállítja a rendszer. Ma reggel még jó volt, délután már nem. A javítás (jobbgomb a WLAN ikonon, javítás) után minden rendben néhány napig, aztán megint megdöglik.

Mi lehet ez? A ruouter TP-Link TL-MR3420, a WLAN a laptopban Intel. Mind a kettőnél a legfrissebb a flash, illetve a driver.


szomb. júl. 30, 2011 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Hasonló problémám nekem is volt, azóta a laptopon a tixati nevű programot használom.
http://tixati.com/
Állítsd át a router módját 11g-re, tehát ne mixed-en legyen, ez segített nekem.


szer. jún. 08, 2011 7:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 07, 2011 16:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!
UPC net, Ruoter: TL-MR3420
2 laptop wireless, 1 asztali pc vezetékkel csatlakozik.
Ha az asztali pc megy a laptopon nincs net, a windows nem jelez semmilyen problémát az én laptopom az utorrent miatt fix ip-s a kioszthatókon kívüli. Ugyanezen ok miatt virtual serverként van beállítva a routeren. azér állítottam mert nem ment a utorrent progi és egyik fórumon ezt olvastam, bár nem gondolom hogy ez a gond...

Előre is köszi a segítséget!


kedd jún. 07, 2011 16:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Sziasztok.

Olvasgattam a topicot, de nem találtam választ kérdésemre(vagy csak nem értettem meg).

A helyzet a következő: adott egy dlink dir300 router, ami kap netet, és van rajta 3 gép lanon, de van másik 2 gép, amihez netet kell vinni. de a kábel nem lehetséges, másik portán vannak. a két gépet egy tplink tl-wr741n szolgálja, ami wds-t tud. ezzel be tudom a dlinket fogni, connect, aztán kiírja hogy wds: run. de net nincs, a dlink nem jelzi, hogy csatlakozott volna hozzá a tplink.

Ezzel a felálással meg lehet a netosztást csinálni?
Köszi!
Gergő


hétf. jún. 06, 2011 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Hannibal írta:
... Meg lehet próbálni írni a TPLink supportnak ...

Á, dehogy. Nem írok én. Az ilyen még egyszer sem jött be. Vagy válaszra sem méltattak, vagy megköszönik, és minden marad úgy ahogy volt. :shock:
A lényeg -ha mégegyszer ilyen hiba lenne- tudom mit kell csinálni. Egy esetben lenne talán gond: ha táveléréssel szeretném konfigurálni. De ilyen eszembe sem jut. :)


hétf. jún. 06, 2011 18:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ezekszerint :P
Valószínűleg van valami bug a firmware-ben, aztán akkor épp úgy volt a hold-föld-nap együttállás, hogy valami kiakasztotta. :D

Meg lehet próbálni írni a TPLink supportnak, bár így utólag már ők se nagyon tudnak mit tenni.


hétf. jún. 06, 2011 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Hannibal írta:
Annyi történt, hogy lehalt a router webserver része. Az újraindításnál ez is újraindult és jó lett. :)

Aha. :shock:

És ez csak úgy jön? Még villany (230V) kimaradás sem volt. Legfeljebb az időjárás. Ami mostanában dörgős. :)


hétf. jún. 06, 2011 17:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Annyi történt, hogy lehalt a router webserver része. Az újraindításnál ez is újraindult és jó lett. :)


vas. jún. 05, 2011 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
...firmware frissítést. Ez utóbbit elég sűrűn cserélgetik (még nem forrta ki magát) ...

Emlékszem, hogy írtad. Csakhogy a legfrissebb (április 18.) van felrakva. Megnéztem, de nincs újabb.
http://www.tp-link.com/en/support/downloadFiles.aspx?mid=01030302&version=v1&pmodel=TL-MR3420

De azért köszi. Legalább tudom, hogy mit kell legközelebb csinálni. Mindenesetre a számat már nem fogom tátani, hogy mi lehet.


vas. jún. 05, 2011 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
kihúzom a tápot, majd vissza. Jó lett. :shock:
Mi lehetett a gond? Mint írtam az összes hálózati funkció jól működött akkor is, amikor ez az elérés nem.
nbela írta:
TL-MR3420
...firmware frissítést. Ez utóbbit elég sűrűn cserélgetik (még nem forrta ki magát)


vas. jún. 05, 2011 19:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Érdekes hiba jött elő a Router-rel:

Nem tudtam elérni a 192.168.1.1 címen (ismeretlen cím hibajelzést adott a böngésző). Eddig ment, ma már nem. :cry:
Csakhogy a LAN kapcsolat és a WIFI is korrekten működik. A ping is válaszolt a címen.
Csökkentett módban (hálózattal) is ugyanez a helyzet, de a ping itt is jó.

Gondoltam: kihúzom a tápot, majd vissza. Jó lett. :shock:

Mi lehetett a gond? Mint írtam az összes hálózati funkció jól működött akkor is, amikor ez az elérés nem.


vas. jún. 05, 2011 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
A router tűzfal legyen bekapcsolva, mer tehermentesíti a szoftveres tűzfalakat. A gép tűzfala pedig a kifelé menő forgalmat felügyeli.


szomb. máj. 21, 2011 23:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
... TL-MR3420_V1_110418

Ez van rajta. :shock:
Jó lesz így is nekem, pipák nélkül.

Még kérdeznék: tűzfal (Outpost) minden gépen van. Akkor is engedjem a router firewall-t? A kettő együtt nem lassít, vagy esetleg kevesebb, mintha egy (PC-n levő) lenne?


szomb. máj. 21, 2011 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
nbela írta:
... Az "Advanced Security" fülön pedig a legalsó (LAN ping) kivételével az összest bepipázni.

Ha ezt megcsinálom (a három pipa), úgy belehal a kapcsolat, hogy csak a Hard Reset segített (még a konfigurációs felületet sem lehetett elérni se az új, se a régi jelszóval). Még jó hogy volt Backup. Vagy valamit eltoltam?
Nemigen lehet eltolni, de fagyiznia sem illene. Maradhat pipa nélkül is, mert ugyan miért érne dos támadás egy mezei felhasználót? És ha éri, akkor is legfeljebb behal a kapcsolat, de nem törnek be a rendszerbe. Engem mondjuk izgatna miért nem működik és megpróbálnák egy hard resetet vegy firmware frissítést. Ez utóbbit elég sűrűn cserélgetik (még nem forrta ki magát):
TL-MR3420_V1_110111
TL-MR3420_V1_110125
TL-MR3420_V1_110418


szomb. máj. 21, 2011 11:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
... Az "Advanced Security" fülön pedig a legalsó (LAN ping) kivételével az összest bepipázni.

Ha ezt megcsinálom (a három pipa), úgy belehal a kapcsolat, hogy csak a Hard Reset segített (még a konfigurációs felületet sem lehetett elérni se az új, se a régi jelszóval). Még jó hogy volt Backup. Vagy valamit eltoltam?

Kép

Hannibal írta:
... 24 karakteres WPA2 jelszót jelenleg még nem tudják feltörni. Szóval kb esélytelen, hogy lopják a netet.
Az én Linksysemen is be-be villog rendszeresen a Wireless. Pedig itt a környéken fizikálisan nincs aki lopja a netet ...

Megnyugodtam. :)


szomb. máj. 21, 2011 10:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
Köszi. :)

Még egy kérdés:a WLAN LED miért villog, ha nincs bekapcsolva semmi wireless gép? A UPC leírása azt mondja: ilyenkor lopják a Netet. Nehogy már ilyen titkosítás mellett (a jelszó 24 karakteres vegyes mindenféle).


24 karakteres WPA2 jelszót jelenleg még nem tudják feltörni. Szóval kb esélytelen, hogy lopják a netet.
Az én Linksysemen is be-be villog rendszeresen a Wireless. Pedig itt a környéken fizikálisan nincs aki lopja a netet :D


szomb. máj. 21, 2011 8:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
U.ott le is tilthatod,mint irám,de hardveres megoldással letekerd az antennákat és akkor még ha engedélyezed is sem tudják lopni,mert nemelérhető hálózatként jelen leszel mint a szoft megoldásnál.. :) és továbbra is villog,de minek


pén. máj. 20, 2011 21:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Köszi. :)

Még egy kérdés:a WLAN LED miért villog, ha nincs bekapcsolva semmi wireless gép? A UPC leírása azt mondja: ilyenkor lopják a Netet. Nehogy már ilyen titkosítás mellett (a jelszó 24 karakteres vegyes mindenféle).


pén. máj. 20, 2011 20:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Off:
By Laci-L
Idézet:
Kész vagyok. Vak is, meg hülye is...

Az idézet helyesen: Vak is vagyok meg Bottyán is ('ki nem László,hanem János) :arrow: Eb ura fakó!
Dee,mint tudjuk,nem használ Wi-Fi-t.. :twisted: akkor meg minek?-az összes disabled.


pén. máj. 20, 2011 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
Esetleg van még valamilyen beállítási tanácsotok, ami eltér az általános Default-tól.
WPA/WPA2 Personal
Version=Automatic helyett WPA2-PSK
Encryption=Automatic helyett AES (Bár úgy tudom, wpa2 esetén nem is lehet más)

Az "Advanced Security" fülön pedig a legalsó (LAN ping) kivételével az összest bepipázni.


csüt. máj. 19, 2011 23:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Lenne még egy kérdésem. A biztonsági beállítások közül mit ajánlotok?

Kép

Esetleg van még valamilyen beállítási tanácsotok, ami eltér az általános Default-tól.


csüt. máj. 19, 2011 20:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Ha esetleg más routeren keresgélnéd valamikor, szoktak úgy is hovatkozni rá, hogy ICMP Echo.


csüt. máj. 19, 2011 16:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
... Pedig ott van amit leírtam a linkelt középső képeden is, alulról a második.

Kész vagyok. Vak is, meg hülye is. Vagy csak figyelmetlen. Köszi. :D


csüt. máj. 19, 2011 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
nbela írta:
... Nem a gép válaszol a pingre, hanem a router. Letiltása:
Security, Advanced Security, Ignore Ping Packet From WAN Port=pipa
Sejtettem én, keresgéltem is (mint írtam), de ping szó nem fordul elő sehol a beállításokban. Vagy vak vagyok.
Pedig ott van amit leírtam a linkelt középső képeden is, alulról a második.


csüt. máj. 19, 2011 6:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
nbela írta:
... Nem a gép válaszol a pingre, hanem a router. Letiltása:
Security, Advanced Security, Ignore Ping Packet From WAN Port=pipa

Sejtettem én, keresgéltem is (mint írtam), de ping szó nem fordul elő sehol a beállításokban. Vagy vak vagyok.
Itt van néhány kép az említett beállításokról. (a firmware a legfrissebb):

Kép

Kép

Kép

Kíváncsi vagyok, hogy így mit lehetne csinálni. :shock:


csüt. máj. 19, 2011 6:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Igen, ahogy nbela mondja a router válaszol a ping kérésre.
A géped közvetlenül sehogy nem látható az interneten, ha router van közbeiktatva.


szer. máj. 18, 2011 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Laci_L írta:
a router (TL-MR3420) kábellel kötve, a Stealth marad, de pingelhető a gép
Nem a gép válaszol a pingre, hanem a router. Letiltása:
Security, Advanced Security, Ignore Ping Packet From WAN Port=pipa


szer. máj. 18, 2011 21:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11868
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Segítsetek:

Ha a gépet közvetlenül kötöm a LAN kábellel a modemre, a gép Stealth, és Passed (a GRC oldalról nézve https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2 ). Azaz nem látható és nem pingelhető.
Az Outpost jelez betörést a mérésnél.

Ha közé kerül a router (TL-MR3420) kábellel kötve, a Stealth marad, de pingelhető a gép, és így Failed lett. A tűzfalban (Outpost) semmi sem lett állítva, a routerben meg nem találok a pingelhetőség tiltásra vonatkozó beállítást (lehet, hogy nincs is).
Az Outpost nem jelez betörést a mérésnél.

Mit lehetne állítani? Hol?


szer. máj. 18, 2011 20:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
ICMP protocol-ról nézegetek anyagokat, de valahogy nagyon csomag orientált minden doksi, amit találok. Arra lennék kíváncsi, hogy a routerek (kommersz soho kategória) alap esetben hogyan viselkednek ilyen csomagokkal, és mit jelent szabályrendszer szempontjából az "allow ICMP" beállítás. Erről valami link jó lenne. Köszönöm.


kedd máj. 03, 2011 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Nem tudok. Azért írtam, hogy "felejtős".


szer. ápr. 27, 2011 22:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
Akkor átfogalmazom a dolgot... Tudsz olyan cuccot, legyen az usb-s vagy pci-os, amit meg lehet ezen a módon buherálni?


szer. ápr. 27, 2011 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
csuli5201 írta:
Adott egy TL-WN422G típusú TP-Linkes wlan kártya.
Kártya? Ez egy USB WLAN adapter cserélhető antennával. Szerintem a buhera felejtős. Lehet antennát cserélni, de van olyan tapasztalat, hogy a saját 4 dBi antennája jobb mint egy külső 8 dBi talpas antenna. Más megoldást kell keresned.


hétf. ápr. 25, 2011 18:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: Router+WLAN Router
És milyen fajta kártyát ismersz? Csináltál már hasonlót? Ha mondasz nekem egy típusszámot amivel meg lehet oldani akkor beszerzem, mert nagyon fontos lenne.


hétf. ápr. 25, 2011 17:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2054 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 42  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség