Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:10



Hozzászólás a témához  [ 820 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Internet megosztás 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Megpróbáltam egy egyszerű win7-es virtual wifi adaptert elindítani. Ez sikerült is, megosztottam felé a netet, sikerül is rácsatlakoznom, de hiába, mert nem jön rajta net. Nem tudom mi lehet, mert azelőtt legalább a Connectify ment, de most már sehogy sem működik a dolog...


szomb. jún. 09, 2012 16:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Hali!

Úgy látom én írtam utoljára, de sajnos én is folytatom újra, mégpedig azért, mert ugye áttértem a Connectify-ra, de:

Egy ideje gondom akadt a netmegosztásával. Amíg működött a dolog, addig úgy nézett ki, hogy feltelepítettem a progit, az csinált egy microsoft virtualis adapter-t (amúgy van egy wifi usb stick a gépben, amint az lentebb is írva volt) és a vezetékes netet megosztva, azon keresztül szórta az elérést. A programban a "sharing over" résznél ott is volt a microsoft adapter, de egy ideje már nincs, csak annyi van ott, hogy "WiFi". Így viszont hiába írja ki a program, hogy hotspot elindítva meg kijelzi, hogy van csatlakoztatott eszköz (okostelefon), az adott eszköz mégsem képes csatlakozni rá. Állanodan csak "hitelesítés" és "ip cím lekérése" van rajta kiírva, de nem tud csatlakozni a Connectify-hoz. Ez pedig azóta van, mióta a sharing over-ben nem a microsoft virtual adapter szerepel, hanem csak simán, hogy Wifi. Viszont nem tudom hogyan lehetne visszaállítani, hogy újra az ms adapter jelenjen meg a programban... Persze az is lehet, hogy semmi köze hozzá, de akkor meg nem értem, hogy miért nem kapja meg a netet a telefon. (Tűzfalat már ki is kapcsoltam, bár nem hinném, hogy az a gond, mert azelőtt bekapcsolt állapotban is ment a dolog).


csüt. máj. 31, 2012 18:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Valóban az van, csak hát van ap módja, ezért nem részleteztem külön a dolgot, hanem írtam úgy, ahogy valójában működik nálam a cucc. Így, hogy most már működik, tényleg elég nekem, aztán ha bővül a gépparkom vagy több wifi-s készülék lesz, akkor majd váltok router-re.


kedd ápr. 10, 2012 14:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Igen, pont erre gondoltam a Connectify programmal.

Végül is nem access pointod van, amit írtál, hanem USB wifi stick adaptered.
Valahogy átsiklottam rajta, hogy az AP, vagy az annak írt kütyü USB-n van rádugva a PC-re.
Egy valódi AP helyett javasoltam routert.
De ez a megoldás pont elég így neked egyelőre.


kedd ápr. 10, 2012 4:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Internet megosztás
TargeT írta:
Jobb vagy praktikusabb lett volna egy router.
Egyébként egy USB wifi stickkel is tudsz hotspotot létrehozni a Win7-en, ha már a bekapcsolt gépen osztod meg a netet.

Úgy tűnik a DHCP és a titkosítási jelszó rendben.
Azt nézd meg, hogy nem véletlenül nyilvános vagy azonosítatlan hálózatra váltott-e a megosztásod az AP felé.


Lehet, de egy darab Wifi-s telefon miatt feleslegesnek érzek egy router-t beszerezni. Így nekem eddig tökéletes volt a helyzet, a gépembe bement a net közvetlenül, onnan meg ha kellett akkor kiszórtam a telefonomnak arra a pár percre, amíg mondjuk szükségem volt rá.

Amúgy nekem ez van, nem ilyesmire gondoltál wifi stick alatt?
http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=347&pl1_id=1&pl2_id=44

(Közben sikerült megoldani, a Connectify nevű programmal már gond nélkül megy a megosztás, így a kérdésem a továbbiakban tárgytalan.)


hétf. ápr. 09, 2012 19:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Jobb vagy praktikusabb lett volna egy router.
Egyébként egy USB wifi stickkel is tudsz hotspotot létrehozni a Win7-en, ha már a bekapcsolt gépen osztod meg a netet.

Úgy tűnik a DHCP és a titkosítási jelszó rendben.
Azt nézd meg, hogy nem véletlenül nyilvános vagy azonosítatlan hálózatra váltott-e a megosztásod az AP felé.


hétf. ápr. 09, 2012 18:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sziasztok!

Internet megosztással kapcsolatban kéne segítség, mert nincs ötletem miért nem megy, pedig régebben működött. A következőt a helyzet: a pc-be megy a vezetékes netem és szintén a pc-re van dugva egy usb-s access point. Ez az ap, a vezetékes netet szórná jelen pillanatban a mobilomnak, de valamiért mégsem teszi. A netkapcsolat meg van osztva (Win7), a tűzfalon is engedélyezve van mégsem működik a dolog. A telefonom megtalálja az SSID-t, rá is csatlakozik, de a net mégsem megy át rá. Gondoltam arra, hogy a telefonommal van a gond, de kipróbáltam egy másik telefonnal is és ott is dettó ez van. Az is rákapcsolódik az ap-re, de ott sem jön be semmi. Szóval valamiért elakad a net valahol, csak már nincs ötletem, hogy hol és miért. Ezért akinek van tippe rá, hogy mit nézhetnék még meg, azt szívesen venném...


hétf. ápr. 09, 2012 15:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Köszönöm


vas. jan. 01, 2012 12:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Internet megosztás
A Thomson grafikus beállítási felületén látszanak a valamikor már csatlakozott hostok. Emlékeim szerint az éppen nem csatlakozottak halványabbak, szürkébbek.
Törölni is lehet, ha már nem aktuális valamelyik, de semmi gondot nem okoz, ha látszik.
A status vagy hasonló menüpontban látszik a csatlakozási sebesség, IPTV-vel 9 Mbit/s fölött. (Pirellinél így van.)
Ebből 5 Mbit/sec a net maximum.
Sebességet nem tudod turbózni az admin felületen, de admin jogod sincs, csak power user.
Újraindítod, ha úgy tűnik gond van, max. ennyi.
A T-Home a saját tesztszerverét fogadja el, azzal nézd meg, és ha reklamálni akarsz.


vas. jan. 01, 2012 7:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Internet megosztás
nbela
Köszönöm a hwteszter.blog címet.


szomb. dec. 31, 2011 17:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Gondolom ez a kérdés felesleges:
A két op. rendszer nem befolyásolja a sebesség meglétét, noha egyszerre csak egyik működik , de az Ethernet alatt mindegyik aktív, bármelyik rendszert használom?


szomb. dec. 31, 2011 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sanyi46 írta:
Közben történt digis telefon rákötés. Semmilyen más változás nem történt .
A mostani sebesség 3.4-3.7 között mérhető.
Ha a hgw-ben sem történt semmi változtatás akkor nincs is mit visszaállítani. Nem hizsem, hogy találnál benne olyan beállítást amivel növelni tudnád a sebességet.


szomb. dec. 31, 2011 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sanyi46 írta:
Köszi, de ha tudnál magyar leírást az jobb lenne

A legfontosabb beállításokat itt is megemlítik:
http://hwteszter.blog.hu/2011/06/11/speedtouch_st780i_wl


szomb. dec. 31, 2011 16:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Rengeteget kerestem én is, de nem találtam magyar nyelvű dokut.

A gépen két op.rendszer van telepítve: XPsp3 és Windows 7.
Az "előfizetett" letöltési sebesség 5Mb, ritkán szoktam ellenőrizni, általában a speedtest.net oldalon mindig hasonló értékeket mértem.
Közben történt digis telefon rákötés. Semmilyen más változás nem történt .
A mostani sebesség 3.4-3.7 között mérhető. Kértem egy végpont mérést, azt mondták megkapom az 5 Mb-ot, ill 10-et, mert a TV is innét megy.
Gondoltam csinálok egy reset-t, de nem merek, mivel nem ismerem a berendezést, azért kerestem leírást hozzá.
Ami az internetet illeti megy egy asztali számitógép /Ethernet: ethport1/Windows 7/, ethport3/ XP/ nyilván egyszerre csak egyik.
Valamint Wireless egy wifi-s laptop XP-vel.
A webwes felületen ezeket látom /192.168.1.254/


szomb. dec. 31, 2011 16:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Internet megosztás
1./ Nem adtak hozzá nyomtatottat?
2./ Van-e valami konkrét probléma, ami az angol nyelvű alapján nem megy?


szomb. dec. 31, 2011 13:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Köszi, de ha tudnál magyar leírást az jobb lenne
Bocs


szomb. dec. 31, 2011 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sanyi46 írta:
Thomson ST 780i WL routerem van /T-Home szolgáltató/

Sajnos nem találok hozzá hgw útmutatót. A pirellit megtaláltam, de ezt nem.

Angolul?


szomb. dec. 31, 2011 11:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Thomson ST 780i WL routerem van /T-Home szolgáltató/

Sajnos nem találok hozzá hgw útmutatót. A pirellit megtaláltam, de ezt nem.
Tudnátok segíteni?

Kösz


szomb. dec. 31, 2011 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Hát a radiátort mindenképpen ki kellene hagyni.
Korábban azt írtam, hogy magasra tenni hülyeség. Ezt most is tartom, ahogy Laci_L is reagált.
Azért próbáld úgy elhelyezni, hogy a radiátor felett legyen és a sugárzási irány szempontjából se legyen útban.
Az antenna körsugárzó.
Vagyis hosszirányban szinte semmit nem ad, a fő sugárzási irány az antenna tengelyére merőleges. (ezért is marhaság magasra rakni)
Állítsd úgy, hogy ez a sík nagyjából a vételi hely felé nézzen.
Ha a router antennája cserélhető, nézz körbe nagyobb nyereségű külső antenák közt. Ezeknek ráadásul 1-2-sok méter vezetékük is van, ezáltal jobban elhelyezhető, mint az egész router.


hétf. szept. 26, 2011 7:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 14, 2011 17:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Laci_L írta:
[
Nagyjából az. Annyi benne az igazság, hogy az antenna közelében (legalább 20-30 cm távolságban) semmilyen fémes tárgy (főleg nagyobb tömegű) ne legyen. Erre nagyobb esély van egy padlóra rakott routerrel.


hali! a radiátor nálam túl közel van,lehet ez is befolyásolhatja a vételt,majd megpróbálom áthelyezni
ez a cucc a fél laptop ára :D biztos jó de azért ennyit nem költök a dologra,nekem csak netezésre kellett a hordozható mert sokszor "sorbaállás" van :lol:


pén. szept. 23, 2011 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Tron írta:
"tegyem minél magasabbra a modemot"
Ez így marhaság...

Nagyjából az. Annyi benne az igazság, hogy az antenna közelében (legalább 20-30 cm távolságban) semmilyen fémes tárgy (főleg nagyobb tömegű) ne legyen. Erre nagyobb esély van egy padlóra rakott routerrel.

Az antennák iránya (ha van több) sem mindegy. A jobb routereken már két (vagy több) antenna van. Ez a diversity vétel egyik feltétele. Itt az a lényeg, hogy valamelyik antennán mindig van jel, akkor is, ha a szórás-visszaverődés miatt egy antenna esetén éppen nem lenne jel. Egy automatikus átkapcsoló pedig mindig oda kapcsol, ahol a legnagyobb jelet érzékel.
A laptopoknál már nem nagyon van ilyen megoldás, de hát ez van.

Off:
Én úgy jártam a laptopommal, hogy alig volt Wifi jelerősség. Szétszedtem, és kiderült, hogy a belső antenna kábele össze van tekerve egy csomóba, és a Wifi kártya mellé volt rakva, ahelyett, hogy át lenne vezetve a tetőbe, ami nincs úgy árnyékolva mint a teljes alsó rész. Áthelyezve több indikátor jellel nőtt a jelerősség. Gyári cuccban is csinálnak nagy disznóságot (Acer).


pén. szept. 23, 2011 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Internet megosztás
"tegyem minél magasabbra a modemot"
Ez így marhaság. Ez nem TVadó, hogy attól lenne nagyobb a beszórt terület, minél magasabban van.
Azt próbáld kitalálni, hogy mi van a lapos és a router közt, ami árnyékolhat.
Elég kis teljesítményű adókról beszélünk, lehet, elég 10-20 centivel arrébb tenni, hogy a páncélszekrény (na jó ez csak vicc, de maga az asztali gép is fémházas) ne takarja ki a fél házat adás szempontjából.
Még egy apróság, amit laptopok esetében nem egyszer tapasztalok:
Maga a laptop adója gyenge.
Ugyan veszi az adást, de visszafelé már nem tud kommunikálni.


csüt. szept. 22, 2011 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
http://www.edigital.hu/Access_point/D-Link_DAP-1353_Wireless_300Mbps_access_point-p51852.html

http://www.edigital.hu/Kiegeszito_tarto ... 67529.html


szer. szept. 21, 2011 20:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 14, 2011 17:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Internet megosztás
nbela írta:
Antennája megvan? Itt a leírása:
http://www.t-home.hu/static/sw/file/pirelli_hgw_utmutato.pdf
Az asztali gépen indítasz egy böngészőt, beírod a 12. oldalon található ip címet, nevet és jelszót. A vezeték nélküli háló beállítása szépen le van írva benne...

USB kulccsal is meg lehet osztani, de akkor az asztali gépnek mindig be kell lenni kapcsolva amikor a laptopon netezel. Ezért célszerűbb egy router alkalmazása. Mivel az a T-Home modem router is egyben, ezért elegendő csak azon engedélyezni a wlan kapcsolatot és beállítani a WPA2 titkosítást. A 15. oldaltól ez is szépen le van írva.


hali!a beállítás sikerült :) már csak olyan problémám akad,hogy a laptop házon belül kíválóan veszi a jelet,de házon kívül gyenge vagy inkább nem vesz semmi jelet,megoldás erre?egy t-home szerelővel beszéltem azt mondja tegyem minél magasabbra a modemot,akkor talán az udvaron is jó lesz a vétel,de ez nem volt vmi nyerő,,,valami wifi antenna kellene pluszba vagy hogyan lehetne javítani legalább hogy 30m-en belül jó legyen a vétel az udvaron is?


szer. szept. 21, 2011 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Az internet felől nem lehet elérni a gépedet. 2 oka lehet:
1.Gagyi internet szolgáltatód privát ip címet ad.
2.Routert használsz, ekkor port forwardot kell beállítani a routeren.
Ez utóbbihoz fix ip-re kell tenni a gépedet.
Vagy az is jó megoldás, ha a forward helyett az UPnP szolgáltatást kapcsolod be a routeren és az uTorrentben egyaránt. Kis guglizással bőséges irodalmat találsz: "torrent hogyan lehetek aktív"


szomb. szept. 17, 2011 16:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 13, 2011 17:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sziasztok, egy kis segítség kellene. Utorrent 2.2-t használok, azonban nem tudom beállítani helyesen. A letöltés működik, azonban a feltöltés nem (előbb utóbb kitiltanak a letöltő oldalról, mivel 0,3 az arányom). A jobb alsó sarokban egy piros ikon jelenik meg: nem tudnak csatlakozni hozzám, nyissak új portot. Illetve néha sárga: nincs bejövő kapcsolat. Milyen beállítást eszközöljek?
Előre is köszönöm!


pén. szept. 16, 2011 15:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 14, 2011 17:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Internet megosztás
nbela írta:
misterx írta:
A t-home modem/Pirelli/ hátulja szerint wifis,de természetesen a wlan kijelző nem világít
Antennája megvan? Itt a leírása:
http://www.t-home.hu/static/sw/file/pirelli_hgw_utmutato.pdf
Az asztali gépen indítasz egy böngészőt, beírod a 12. oldalon található ip címet, nevet és jelszót. A vezeték nélküli háló beállítása szépen le van írva benne...

USB kulccsal is meg lehet osztani, de akkor az asztali gépnek mindig be kell lenni kapcsolva amikor a laptopon netezel. Ezért célszerűbb egy router alkalmazása. Mivel az a T-Home modem router is egyben, ezért elegendő csak azon engedélyezni a wlan kapcsolatot és beállítani a WPA2 titkosítást. A 15. oldaltól ez is szépen le van írva.


Antenna van rajta,este megpróbálom,köszi a segítséget :wink: .


csüt. szept. 15, 2011 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
misterx írta:
A t-home modem/Pirelli/ hátulja szerint wifis,de természetesen a wlan kijelző nem világít
Antennája megvan? Itt a leírása:
http://www.t-home.hu/static/sw/file/pirelli_hgw_utmutato.pdf
Az asztali gépen indítasz egy böngészőt, beírod a 12. oldalon található ip címet, nevet és jelszót. A vezeték nélküli háló beállítása szépen le van írva benne...

USB kulccsal is meg lehet osztani, de akkor az asztali gépnek mindig be kell lenni kapcsolva amikor a laptopon netezel. Ezért célszerűbb egy router alkalmazása. Mivel az a T-Home modem router is egyben, ezért elegendő csak azon engedélyezni a wlan kapcsolatot és beállítani a WPA2 titkosítást. A 15. oldaltól ez is szépen le van írva.


csüt. szept. 15, 2011 9:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 14, 2011 17:57
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni:adott egy asztali PC T-home internet előfizetéssel,adott egy laptop/Lenovo G575/.Egyszerre szeretnénk mindkettőn internetezni,de természetesen a laptopon vezeték nélküli megoldással.Nem vagyok egy nagy szaki a témában ezért kérdezem mi a legjobb és legalcsóbb lehetőség.A t-home modem/Pirelli/ hátulja szerint wifis,de természetesen a wlan kijelző nem világít.Lehet-e vhogy ezt beállítani vagy kell vmi más?Vagy van egy netgear vezetéknélküli usb "kulcsom"-azzal összelehetne hozni?
Előre is köszi a segítséget.


csüt. szept. 15, 2011 7:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Idézet:
.. xp-nek csak SP2-je van, a modemnek? meg sp3 kell... És azt most nem tudom megcsinálni, nem jó a dvdje az asztalinak...
:hm:
Itt valami nem oké!...remélem te is érzed..:ez a világ elmúlt,hogy egy hardvernek ezeréves op-rendszerfüggő támogatás kelljen-bár kétségtelen 2 éve még ilyeneket osztogattak kedvezményes előfizetéssel.
Miért is nem lehet egy parancssoros módban megkonfigurálni egy modemet DVD-játékos nélkül?


kedd jún. 21, 2011 21:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 08, 2011 20:16
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sziasztok!

Lenne egy problémám: Van egy voda modem, egy k3806-z nevű. Az istenért sem tudom rábírni, hogy megosztódjom. :O Win7 van a laposon, P2P-en akarnám megosztani, wifin. Eddig az asztaliról jött a net, azon egy wifi stick van, teljesen hibátlan volt. Tőlem meg nem akar menni a dolog, egyébként maga a wifi hibátlanul működik. Hívtam a vodát, azt mondták, hogy nincs tiltva a modem megosztása, elvileg meg lehet. Ja! az asztalira nem tudom feltenni a modemet, mert az xp-nek csak SP2-je van, a modemnek meg sp3 kell... :P És azt most nem tudom megcsinálni, nem jó a dvdje az asztalinak... :D

Ha valakinek lenne valamilyen ötlete, azt megköszönném.

Gyuri


szer. jún. 08, 2011 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Ebben a formában,ez így nem megoldható.Ha,jobban átgondolod magadtól is rájössz hogy miért,..egy seggel két lovat?
-hol a patkószeg,ami hiányában a csata is oda lesz? Vasak kellenek hozzá!Egy viruális háló nem egy szerver ill lehet az mint a cloud,de abban sem egy hardver van milliónyi kanóccal a fenekében.


szomb. feb. 05, 2011 0:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Üdvözletem!

Egy kis segítséget szeretnék kérni internet elosztással kapcsolatban. Illetve a lényeg pont nem az elosztás lenne...épp ellenkezőleg.
Arról lenne szó, hogy 2 internet elérést szeretnék intézni 1 gépre. Mind a 2 wlan elérés lenne. Inkább a letöltés szempontjából lenne nekem érdekes a dolog, szóval ha az utorrent-nek meg tudom mondani hogy mind a két sávszélt használja ki, akkor már sinen vagyok :) Vagy 2 torrent kliens használata lenne a megoldás? Nekem rögtön az ugrott be, hogy virtualbox-al kellene csinálni egy XP-t és azon csak a másik kártyát engedélyezni. Így töltene az is külön és a fő rendszer is.
Valaki csinált már ilyet?

Előre is köszi!


szer. jan. 05, 2011 19:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Internet megosztás
A switch-t vedd ki onnan és a router WAN portjába dugd a modemből kijövő kábelt. A routeren állítsd be a tárcsázást.


pén. júl. 16, 2010 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 16, 2010 19:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni!
A probléma a következő, van 1 ADSL modem utánna 1 switch-er.
Ezek így működenk, is van internet minden jó.
Viszont erre szeretnék 1 routert rátenni. Bedugom a kábelt a routerbe ( Belkin N-es ruter, pontos típust nem tudok) és a visszajelző ledek azt mutatják, hogy modem van , internet nincs!

A routert már szénné állítottam és még mindig semi!

Előre is köszi a segítséget
dmezsolt@yahoo.com


pén. júl. 16, 2010 19:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Az ADSL-re való csatlakozás ugye a routeren van beállítva és nem egyesével a gépeken? (Ez a varázslós internetbeállítás nem teljesen tiszta. Esetleg van a routerhez valami CD és arról indítottál valami varázslót vagy a gépeken egyesével beállítottad, hogy tárcsázzanak?)


szer. júl. 07, 2010 8:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Internet megosztás
saxchivava írta:
Lehet az a baj az automatikus kapcsolatban, hogy amikor kikapcsolok egy gépet akkor automatikusan a DHCP újragenerálja az ip-ket? Ezért szakadna meg a net?
A DHCP ilyenkor berakja a felszabadult IP-t a kiosztható IP-k listájára, ennyi.


kedd júl. 06, 2010 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
saxchivava írta:
Lehet az a baj az automatikus kapcsolatban, hogy amikor kikapcsolok egy gépet akkor automatikusan a DHCP újragenerálja az ip-ket? Ezért szakadna meg a net?
Bocsi, most olvasom vissza, hogy szakadozik a neted. Gép kikapcsolásakor nem illene szakadozni a netnek a többi gépen. Ilyen hibáról nem hallottam, ezért nem is lehet rá kapásból javítási tippet adni. Én elkezdenék vizsgálódni - nem tudom mennyire lesz követhető...

Egyik gépen nyitnék több ablakot:
start menü, futtatás, ping -t 192.168.0.1 [Enter] -ez figyeli a routert
start menü, futtatás, ping -t 193.239.149.1 [Enter] -ez figyeli az internetet

Közben egy másik gépet kikapcsolni, vagy csak egyszerűen jobb klikk és letiltani a hálókártyáját. A két ablakban figyelni, hogy a router pingetése folyamatos-e, illetve az internet megszakad-e. Esetleg nézni a router webes felületén a status lapot - gyakori frissítgetés mellett. A status lapon a wan oldali kapcsolódást, ip címet kell figyelni. Router naplózásban megnézni, hogy a kapcsolat megszakad és újraépül, vagy a router újraindul? Router ledeken látszik-e az inicializálásra jellemző összes led egyszerre kigyulladó jelenség? Megnézni, hogy van-e firmware frissítés a routerhez? Voltmérő és próbaterheléssel router tápot bevizsgálni...


kedd júl. 06, 2010 20:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 05, 2010 10:20
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Edimax a router márkája.
nbela, köszi beállítottam úgy a hálózatot ahogy leírtad. Kipróbálom hátha így nem szakad meg a net. Lehet az a baj az automatikus kapcsolatban, hogy amikor kikapcsolok egy gépet akkor automatikusan a DHCP újragenerálja az ip-ket? Ezért szakadna meg a net?


kedd júl. 06, 2010 20:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Ezek szerint akkor rosszul adod meg manuálisan.
Példa:
Router ip címe: 192.168.0.1
Router DHCP címtartomány: 192.168.0.100-199
Akkor a gépen beállítandó...
ip cím: 192.168.0.2-99
maszk: 255.255.255.0
átjáró és dns: 192.168.0.1


kedd júl. 06, 2010 10:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 05, 2010 10:20
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Szia!

A gépek sima asztali PC-k (1 gépen Win7 a többin XP). A routert fejből nem tudom, de otthon megnézem. A netet az Enternettől kapjuk. A hálózatot sima varázslóval hoztuk létre, ami automatikus IP-t oszt ki. Ha manuálisan adom meg az ip címeket akkor nem megy a net.


kedd júl. 06, 2010 6:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Egy kicsit több infó kellene. Milyen gépek, milyen router, milyen net, milyen beállítások, hogyan csatlakozol a netre?


hétf. júl. 05, 2010 11:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 05, 2010 10:20
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Van egy helyi hálózatom otthon, amin 4 gép van megosztott internettel (router). A problémám az, hogy ha egy gépet kikapcsolok, akkor a használatban lévő többi gépen elmegy az internet kapcsolat, majd 1-2 perc múlva ismét visszajön. A router nincs jól beállítva vagy a gépeknél keressem a hibát?


hétf. júl. 05, 2010 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Internet megosztás
pilaka írta:
Olyan ,érzésem van mintha a neten keresztül küldené az adatokat , annak ellenére , hogy csak a LAN kapcsolat van engedélyezve.A hálózat úgy néz ki , hogy a netkábel bemegy egy Swich-be és onnan két kábel megy a két géphez . A net tökéletesen működik mindkét gépen.

Első lépésben én megnézném mindkét gép IP-beállításait (IP-cím, maszk, átjáró). Switch-től is függ, hogy mikre képes, de szerintem LAN hálózat létrehozásához egy routerre lesz szükséged switch helyett.


szomb. júl. 03, 2010 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 01, 2009 20:34
Hozzászólások: 294
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Sziasztok , lecseréltem a régi telefonos ADSL-t UPC-s kábelnetre 30/3 , olyan problémám lett , hogy a két gépem között itthon használt TeamWiewer ami addig tökéletesen , nagy sebességgel küldte az adatokat , most épp hogy küldi ,teljesen lelassult .Olyan ,érzésem van mintha a neten keresztül küldené az adatokat , annak ellenére , hogy csak a LAN kapcsolat van engedélyezve.A hálózat úgy néz ki , hogy a netkábel bemegy egy Swich-be és onnan két kábel megy a két géphez . A net tökéletesen működik mindkét gépen.Ha lekapcsolok netről töltő "downloadert" akkor a Team Wiewer is felgyorsul egy kicsit .Mit tegyek?


csüt. júl. 01, 2010 11:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Internet megosztás
Szvsz: hardver hiba lesz: a ruter tápja haldoklik.. wagy swich-é (de az ritkább) bár ne legyen igazam!:wink:


szer. jún. 30, 2010 22:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Internet megosztás
sziasztok,
Kis hálózati probléma jött elő az utóbbi időben és nemtudom mi okozza, ezért kérem ötleteiteket.
Adott egy kis hálózat (kb 10-15 gép), ami egy Linksys WRT54GL (szoft: DD-WRT) routeren kapja a www-t (persze van egy 16-os switch).
Van a kicsi hálózaton kívül pár router hálózati szinten lévő szerver amiből az egyik nyomtatószerver. Erre a szerverre 2 db központi nyomtató van csatlakoztatva.

A probléma.
A kis hálózaról nem tudnak nyomtatni a nyomtatókon, de nem egyértelműen hanem néha igen néha nem. Azonban a a szerver szinten lévő gépek bármelyike problémamentesen üzemel.
Arra gyanakszom mintha a (fizikai) jogosultságokat ellopkodnák egymástól a kis hálózaton lévő gépek. De fogalmam sincs ez reális e és lehet e vele kezdni valamit!

Megj.: a szerver 100% jól van beállítva mert az a nyomtatószerver már korábban müködött rendesen, a hiba a router beiktatásával jött elő!

Van ötletetek?


hétf. jún. 28, 2010 17:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
zero666 írta:
arra lennék kíváncsi, hogy pl. egy gépre hogyan tudok belépni csak az ip címe alapján....
A gépen engedélyezni kell a távoli használatot és akkor távoli asztallal tudsz belépni. Persze ennek lehetnek hálózati akadályai...
További lehetőségek még: TeamViewer, Logmein és mindenféle VNC...


vas. máj. 09, 2010 21:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 07, 2009 18:06
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
hello mindenki

arra lennék kíváncsi, hogy pl. egy gépre hogyan tudok belépni csak az ip címe alapján....

hallottam ilyen lehetőséget, hogy a böngészőbe valahogyan bele lehet írni a gép ip címét, de azt nem nagyon tudom, hogy hogy kell...

jó lenne ha tudnátok segíteni ebben...


vas. máj. 09, 2010 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás 
mar megoldodott

koszonom


hétf. máj. 03, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 820 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség