Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 9:31



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
UPC internetsebesség beállítás Windows 98SE rendszeren?????? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Mrx írta:
.gúnár. írta:
Ha nincs helyi hálózat, akkor esetleg csupaszítsd le a protokollokat, hogy csak TCP/IP legyen és kapcsold ki a netbios over tcp/ip-t (nem emlékszem már, hogy 98-ban van-e ilyen lehetőség).


Hol van ez benne és mit hova kell állítani? :shock:


Egyrészt a jumbo frame-et kapcsold be, másrészt a tcp protokoll speciális fülei környékén szokott ez lenni, de mondom, nem emlékszem már pontosan. Lehet, hogy ha a client for ms networks-ot leszeded, akkor ez is megszűnik automatikusan.


kedd feb. 16, 2010 10:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Ha nincs helyi hálózat, akkor esetleg csupaszítsd le a protokollokat, hogy csak TCP/IP legyen és kapcsold ki a netbios over tcp/ip-t (nem emlékszem már, hogy 98-ban van-e ilyen lehetőség).


Hol van ez benne és mit hova kell állítani? :shock:


hétf. feb. 15, 2010 23:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Sparow2 írta:
.gúnár. írta:

Egyébként én kipróbálnám egy másik hálókarival, pl. realtek 8139 chipsetessel, simán nem lehetetlen, hogy a 98 driver van sza.rul megírva.


Hali!

A hálókarit még az elején kicseréltem, mert aszonta az úpécés csávó, hogy lehet az a szűk keresztmetsze, így vettem egy zsír új 10/100/1000-es TP-Link TG-3269 hálókarit, asszem realtek 81695C chip van rajta. Saját gyári driverét raktam fel, még a netre is felmentem a legújabbért (2006.10.20.) és azt raktam fel neki.

.gúnár. írta:
Sparow2 írta:
.gúnár. írta:
Egyébként lehet, hogy rosszul emlékszem, de a hálókari speciális tulajdonságainál van olyan, hogy packet size, ezt kell maximumra venni és úgy kipróbálni, a tcp optimizer is átállítja ezt, ha jól emlékszem. Mrx, milyen tipusú az a hálókari? Ha nincs helyi hálózat, akkor esetleg csupaszítsd le a protokollokat, hogy csak TCP/IP legyen és kapcsold ki a netbios over tcp/ip-t (nem emlékszem már, hogy 98-ban van-e ilyen lehetőség).

Nincs helyi hálózatom.

A TG-3269 speciális tulajdonságainál ez a 4 lehetőség van:
Flow Control (Enabled-re állítva)
Jumbo Frame (Disable-dre)
Link Speed/Duplex Mode (1000Mbps/Full Duplex-re)
Network Address (üres, nincs semmi)

TCP/IP tulajdonságainál egyetlen egy van:
Kötés engedélyezése ATM-hez (Nem-re)

:(


hétf. feb. 15, 2010 23:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
gúnár és Squito:

Köszi a hangos gondolkodást.
A winyó egy 60gb-os Maxtor, kb. vagy 6-7 éves, UDMA33-s. A rendszer egy 4gb-os partíción van, ahol kb. 500 mega a szabadhely.

A DMA valóban nem volt bepipálva a Win98-ban, most hogy megnéztem. Aztán eszembe jutott, hogy 1-2 éve kikapcsoltam, mert gond volt ezáltal az SB16 emulációval régi játékoknál és ez megoldotta (ne kérdezd, mi köze hozzá, faq-ban találtam a neten az orvoslását)

Szóval visszakapcsoltam most, de nem lett változás, sebességmérők ugyanannyit mutatnak. Talán a rendszer lett egy picit gyorsabb.


hétf. feb. 15, 2010 23:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
.gúnár. írta:
Lehet gyors hálózatot csinálni 98 alatt is, sajnos alapból úgy van belőve az a rendszer, hogy egy modemes-isdn sebességre legyen optimalizálva, de ezen lehet segíteni a registry megfelelő piszkálásával. Ha ez bonyolult, van erre egy rakat tweak progi, pl. ez:
http://www.speedguide.net/downloads.php

Ezt nem hiszem el.
Akkor ha összedugnék két Win98 gépet egy szál tyúkbéllel, hiába 100 Mbit-esek a kártyák, csak 10 MBit jönne ki legjobb esetben is???


Nem. Ne felejtsd el azt sem, hogy helyi hálózaton nem muszáj feltétlenül TCP/IP protokollt használni, 98-nál pl. ott a netbeui. Egyébként lehet, hogy rosszul emlékszem, de a hálókari speciális tulajdonságainál van olyan, hogy packet size, ezt kell maximumra venni és úgy kipróbálni, a tcp optimizer is átállítja ezt, ha jól emlékszem. Mrx, milyen tipusú az a hálókari? Ha nincs helyi hálózat, akkor esetleg csupaszítsd le a protokollokat, hogy csak TCP/IP legyen és kapcsold ki a netbios over tcp/ip-t (nem emlékszem már, hogy 98-ban van-e ilyen lehetőség).

Egyébként én kipróbálnám egy másik hálókarival, pl. realtek 8139 chipsetessel, simán nem lehetetlen, hogy a 98 driver van sza.rul megírva.


szomb. jan. 16, 2010 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Csak ötlet:
Esetleg a diszkeknél a DMA be van kapcsolva?
Lehet, hogy a speed test letölt egy file-t és megszámolja, hogy hány mp alatt jött le. Ha elkezdi a böngésződ menteni a file-t, akkor ha nagyon lassú a diszked, akkor a diszk lesz a szűk keresztmetszet.

Hát igen, én is erre utaltam:
Squito írta:
Mrx írta:
Az oprendszer cserét legeslegvégső esetben ejteném meg, ráadásul annyi helyem sincs a vinyón hozzá + particionálgatni kellene, stb-stb.
Mégis mekkora és milyen korú a vinyód?


szomb. jan. 16, 2010 1:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Mrx írta:
gúnár, TargeT, nacormus!

Köszi az észrevételeket.
- a ramok 1 oldalasak és 2x128mb Samsung rambus ram :cry:
- bios jól van belőve
- alaplap Asus P4P-T, legfrissebb biossal
- hálókártya zsír új 10/100/1000-es
- elvileg nincs vírusom
- magyar nyelvű a WIN98SE-m

Röviden ennyi.
Kutatok tovább, de bele vagyok fáradva - ugyanakkor kihívás is.

További tippek-ötletek?

Csak ötlet:
Esetleg a diszkeknél a DMA be van kapcsolva?
Lehet, hogy a speed test letölt egy file-t és megszámolja, hogy hány mp alatt jött le. Ha elkezdi a böngésződ menteni a file-t, akkor ha nagyon lassú a diszked, akkor a diszk lesz a szűk keresztmetszet.


pén. jan. 15, 2010 23:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Lehet gyors hálózatot csinálni 98 alatt is, sajnos alapból úgy van belőve az a rendszer, hogy egy modemes-isdn sebességre legyen optimalizálva, de ezen lehet segíteni a registry megfelelő piszkálásával. Ha ez bonyolult, van erre egy rakat tweak progi, pl. ez:
http://www.speedguide.net/downloads.php

Ezt nem hiszem el.
Akkor ha összedugnék két Win98 gépet egy szál tyúkbéllel, hiába 100 Mbit-esek a kártyák, csak 10 MBit jönne ki legjobb esetben is???


pén. jan. 15, 2010 23:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
gúnár, TargeT, nacormus!

Köszi az észrevételeket.
- a ramok 1 oldalasak és 2x128mb Samsung rambus ram :cry:
- bios jól van belőve
- alaplap Asus P4P-T, legfrissebb biossal
- hálókártya zsír új 10/100/1000-es
- elvileg nincs vírusom
- magyar nyelvű a WIN98SE-m

Röviden ennyi.
Kutatok tovább, de bele vagyok fáradva - ugyanakkor kihívás is.

További tippek-ötletek?


pén. jan. 15, 2010 1:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Angol 98SE esetén az unofficial service pack is megold minden ram és hálózati gondot.
http://exuberant.ms11.net/98sesp.html


csüt. jan. 14, 2010 21:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
A Windows 98 RAM kezeléséről írtam már valamikor.
Igaz ez nem az általad említett single vagy dual sided RAM probléma.
Szerintem az inkább alaplap és BIOS függő. A Win98 még nem igen bírált felül BIOS beállításokat.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=22605


csüt. jan. 14, 2010 6:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:!: Revideáltam az egész topict...volt valamikor hasonló eset-de, bele kéne sasolni abba gépbe Ram ügyben-bár az alaplap nem világos előttem hogy ez milyen..a w98-fura volt a ramkezelése dubbele-sigle sisdes ramokból ill igen alaplapfüggő volt a dolog:látta és mégsem kezelte tisztességesen..vagy magát a BIOS-frisizni,ill hálókátyát cserélni.. ez ha emlékeim nem csalanak kettős probléma(ami,hármas :roll:)-SzVsz: hard gondok lesznek!


szer. jan. 13, 2010 22:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Mrx írta:
Szia!

Igen, köszi, ezzel az oldallal próbálkoztam én is, innen töltöttem le az SG TCP Optimizer progit, amiről az 1. hozzászólásomban írtam.
Viszont ott van az oldalon lejjebb egy rakat patch és foggggalmam sincs, melyik mire jó és melyiket kellene telepíteni WIN98SE alá.

Van valami ötleted. :shock:


Szerintem azokkal nem kell foglalkozni, csak legyen fent az összes frissítés (IE6 sp1, media player 9, directx 9c) és utána még a biztonsági frissítések a windows update oldalról. A Win98 alatt is ment tudomásom szerint a 100Mbps-es helyi hálózat, abből kiindulva illene tudnia gyorsan a netre is mennie. :wink: Ja, és remélem tutira vírusmentes a rendszer, ugye? Antivírus is kell minimum, pl. az avast megy rajta.


kedd jan. 12, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Lehet gyors hálózatot csinálni 98 alatt is, sajnos alapból úgy van belőve az a rendszer, hogy egy modemes-isdn sebességre legyen optimalizálva, de ezen lehet segíteni a registry megfelelő piszkálásával. Ha ez bonyolult, van erre egy rakat tweak progi, pl. ez:
http://www.speedguide.net/downloads.php



Szia!

Igen, köszi, ezzel az oldallal próbálkoztam én is, innen töltöttem le az SG TCP Optimizer progit, amiről az 1. hozzászólásomban írtam.
Viszont ott van az oldalon lejjebb egy rakat patch és foggggalmam sincs, melyik mire jó és melyiket kellene telepíteni WIN98SE alá.

Van valami ötleted. :shock:


hétf. jan. 11, 2010 1:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Squito írta:
... Én ezt használtam:
ftp://ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/puppy-4.3.1/pup-431.iso
Ha akarod megpróbálhatom MS Virtual PC-vel is... :roll:

Hát ez az. Én valami mást szedtem le (puppy-4.2.1retro-k2.6.21.7-seamonkey.iso), ez nem volt jó. :(
Amit ajánlottál az működik. :D

Köszi. :roll:

Mondjuk még el kell mélyedni a beállításokban (pl hálózat, Internet elérés), de leglább működik a telepítő. :roll:


vas. jan. 10, 2010 21:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Gépemet erről bootoltam és ment a live CD. És fel is installáltam pendrive-ra. Aztán miután rákérdeztél poénból fel is raktam VMWare-re is és ment. Én ezt használtam:
ftp://ibiblio.org/pub/linux/distributions/puppylinux/puppy-4.3.1/pup-431.iso
Ha akarod megpróbálhatom MS Virtual PC-vel is... :roll:


vas. jan. 10, 2010 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Squito írta:
Ment. Pendrive-ra fel is installáltam. :wink:

Megpróbáltam Microsoft Virtual PC-n, ott sem bootolt be, ugyanott elakadt.
A CD a kukában landolt. Eddig se nagyon Linuxoztam, ezután sem fogok. Elment tőle e kedvem. :D


vas. jan. 10, 2010 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Squito írta:

Te ezt próbáltad?

Én is próbáltam, és jó volt.


vas. jan. 10, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Lehet gyors hálózatot csinálni 98 alatt is, sajnos alapból úgy van belőve az a rendszer, hogy egy modemes-isdn sebességre legyen optimalizálva, de ezen lehet segíteni a registry megfelelő piszkálásával. Ha ez bonyolult, van erre egy rakat tweak progi, pl. ez:
http://www.speedguide.net/downloads.php


pén. jan. 08, 2010 19:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Ment. Pendrive-ra fel is installáltam. :wink:


pén. jan. 08, 2010 18:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Squito írta:

Te ezt próbáltad?
Letöltöttem, kiírtam CD-re, bebootol, elindul, majd az 5.-ik sornál elakad (addig minden sor Done): Loading kernel modules .... Disabling IRQ 11.
És kész, megáll, nincs tovább. Egy szót sem szól. Maradt a reset.

Nálad ment?


pén. jan. 08, 2010 17:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
vackor írta:
Én kipróbálnám a gépet egy telepítés nélkül is használható, kis erőforrás igényű linux változattal, legalább az derüljön ki, hogy a hardver a ludas vagy a szoftver.
Pl.: http://puppylinux.com/

Mrx írta:
Az oprendszer cserét legeslegvégső esetben ejteném meg, ráadásul annyi helyem sincs a vinyón hozzá + particionálgatni kellene, stb-stb.
Mégis mekkora és milyen korú a vinyód?


pén. jan. 08, 2010 1:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én kipróbálnám a gépet egy telepítés nélkül is használható, kis erőforrás igényű linux változattal, legalább az derüljön ki, hogy a hardver a ludas vagy a szoftver.


csüt. jan. 07, 2010 23:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Figyelj, a célnak tökéletesen megfelel (otthoni gép, a kisvállalkozásunk nevén). Nem játszok, stb, abból már kiöregedtem, netezésre, néhány levélírásra és táblázatkezelésre + tőzsdézésre tökéletesen megfelel! Mi a túrónak tartanék akkor atomerőművet otthon?
Youtube megy, videók mennek, zene megy...filmek mennek...mi köll még?

Szerintem...


csüt. jan. 07, 2010 16:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Hogy kinek mi a brutál, azon el lehetne filozofálni.
Nekem pl. az is elég "brutál", hogy ma valaki csak és kizárólag Win98-at használ. Az egy elég régi technika, nem erre a világra készült, biztonságilag is elég gyengus. Támogatás már régen megszűnt, még azt is csodálom, hogy a gigabites hálókártyádhoz volt hozzávaló driver. :roll: Habár a Realteknél van pl. NDIS2 driver DOS-hoz is.
Hogy maga az op. rendszer lehet-e az oka a lassúságnak, meg nem mondom, de ha nem, akkor is a kukában a helye. :twisted: Jobb esetben a múzeumban. :wink:
Pl. a nagyobb RAM-ot sem tudja kezelni. Ha 512 MB-nál nagyobb volna a gépben, már be kell avatkozni a konfig fájlokban, különben lefagy. De lehet, hogy már 256 MB fölött.


csüt. jan. 07, 2010 15:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
talán, akkor meg kéne próbálni azt, amit már többen tanácsoltunk: oprencer csere. (az új/régi hálókarit pedig ideadhatod a megoldásért! :wink: )[/quote]

Az oprendszer cserét legeslegvégső esetben ejteném meg, ráadásul annyi helyem sincs a vinyón hozzá + particionálgatni kellene, stb-stb.

Hihetetlen számomra, hogy csak ilyen "brutál" megoldást lehetne alkalmazni, nem pedig "sufnituningot".

Ha lejössz érte K-Mo-ra, odaadom :roll:


csüt. jan. 07, 2010 15:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Mrx írta:
nacorvus írta:
Hogyne lenne oem-ként raktráron xp-természetesen "jóárasítva"!
...de azért,hogy a témában egy érdemlegeset is szóljak..:.
@Mrx
Mint már említetted céges géprõl vagyon szó.. ha,nem a net felé van összekötve a háló akkor eme gép milyen sebességgel kommunikál egy másik géppel ue hálókártya?-mert szerintem az lesz a kányás. Van-e szerver menet közben vagy akár router,swich stb.
Szvsz! ez nem szoft hiba lesz..


Szia!
Nincs semmilyen hálózatba kötve, 1 gép van, nincs másikkal összekötve és router sincs, közvetlenül az UPC-s modemhez csatlakozik. MOndom, a szerelõ emberke rádugta a saját laptopját és ott jött a 30Mbit.
Sajna nem igazán tudom megmondani, másik géppel összekötve mit produkálna. 1,5 hete vettem bele új 10/100/1000-es hálókártyát a 10/100 helyett, de semmi sem változott (természetesen a drivere fel lett téve).


talán, akkor meg kéne próbálni azt, amit már többen tanácsoltunk: oprencer csere. (az új/régi hálókarit pedig ideadhatod a megoldásért! :wink: )


csüt. jan. 07, 2010 14:55
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
A microsoft oldalán egy vacak email címet se találok, ahova lehetne írni nekik ez ügyben...össze-vissza küldözgetnek a linkek körbe-körbe. :(


csüt. jan. 07, 2010 14:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Hogyne lenne oem-ként raktráron xp-természetesen "jóárasítva"!
...de azért,hogy a témában egy érdemlegeset is szóljak..:.
@Mrx
Mint már említetted céges gépről vagyon szó.. ha,nem a net felé van összekötve a háló akkor eme gép milyen sebességgel kommunikál egy másik géppel ue hálókártya?-mert szerintem az lesz a kányás. Van-e szerver menet közben vagy akár router,swich stb.
Szvsz! ez nem szoft hiba lesz..


Szia!
Nincs semmilyen hálózatba kötve, 1 gép van, nincs másikkal összekötve és router sincs, közvetlenül az UPC-s modemhez csatlakozik. MOndom, a szerelő emberke rádugta a saját laptopját és ott jött a 30Mbit.
Sajna nem igazán tudom megmondani, másik géppel összekötve mit produkálna. 1,5 hete vettem bele új 10/100/1000-es hálókártyát a 10/100 helyett, de semmi sem változott (természetesen a drivere fel lett téve).


csüt. jan. 07, 2010 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
TargeT írta:
:hm: Legálisan XP-t se nagyon, ha eddig nem volt. :lol: De lehet, hogy tévedek.
Lehet még XP-t venni egyáltalán? :roll:
Hát itt-ott még található. Meg aztán egy olyan gépre tuti nem rángat fel egy Vistát vagy Win7-et :D


csüt. jan. 07, 2010 8:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hogyne lenne oem-ként raktráron xp-természetesen "jóárasítva"!
...de azért,hogy a témában egy érdemlegeset is szóljak..:.
@Mrx
Mint már említetted céges gépről vagyon szó.. ha,nem a net felé van összekötve a háló akkor eme gép milyen sebességgel kommunikál egy másik géppel ue hálókártya?-mert szerintem az lesz a kányás. Van-e szerver menet közben vagy akár router,swich stb.
Szvsz! ez nem szoft hiba lesz..


szer. jan. 06, 2010 22:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha jól tudom, akkor 2009. június 30-án befejeződött a forgalmazása, de mindenhol maradt még raktárkészleten, biztos lehet találni még.

Támogatás: http://support.microsoft.com/lifecycle/ ... 12&C2=1173


szer. jan. 06, 2010 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Boltokban szerintem még lehet találni.

Ha már nincs támogatva (vagy van, akkor még meddig?), céges gépre nem raknám fel.


szer. jan. 06, 2010 20:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Boltokban szerintem még lehet találni.


szer. jan. 06, 2010 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:hm: Legálisan XP-t se nagyon, ha eddig nem volt. :lol: De lehet, hogy tévedek.
Lehet még XP-t venni egyáltalán? :roll:
Igaz nem néztem utána, de mintha olyat írtak volna, hogy már a kódok is csaknem kifújtak, de a netbookok miatt találtak megoldást. Habár azok Home-ok.
A Win2k-t meg azt hiszem már nem is támogatják.


szer. jan. 06, 2010 18:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Ha sarkallatos pont a legalitás, akkor marad az XP, mert 2000-et nem fogsz könnyen találni.


szer. jan. 06, 2010 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Ok, tudom, hogy régi az op. rendszer, meg csere XP-re, de ezen legális minden. Persze ha nincs más lehetőség, XP lesz belőle.

Nem ADSL-ről van szó, hanem UPC kábelnetről. Az ADSL engem nem érdekel.

De nem tudom elhinni, hogy nincs más lehetőség a mai világban, amikor annyi féle sebesség, program, stb-stb. gubancot meg tudnak oldani félelmetesen tehetséges fiúk-lányok.

Szóval techguruk, valami ötlet?


szer. jan. 06, 2010 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
XP már 1GHz-es procival és 128 mega memóriával is eldöcög, úgyhogy Win98SE helyett (ami külön progi nélkül képtelen ADSL kapcsolatot létrehozni) mindenképp érdemes lenne felrakni Win2000-et vagy XP-t.


szer. jan. 06, 2010 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
ahogy Targ et. mondja: cserélni kell a win98-ast, szerintem win2000-re. Az 256MB-on kényelmesen elmegy.


szer. jan. 06, 2010 10:25
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
1./ Fogalmam sincs. Win98SE estében még 33600 bit/sec dial-up modemmel neteztem. :lol:
Hoppá, esetleg volt már valami alap ADSL-em is a végefelé, és az XP mellett? :hm:
2./ Nekem nincs.
3./ Akár céges, akár magán gép, manapság talán erősen el kellene gondolkodni egy op. rendszer cserén. Miért annyira indokolt a Win98SE megtartása? :roll:
Igaz ennek vannak költség vonzatai is.
A gépet magát nem feltétlen kell cserélni, az XP-t elviszi, bár 512 MB RAM jobb lenne.


szer. jan. 06, 2010 8:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás UPC internetsebesség beállítás Windows 98SE rendszeren??????
Sziasztok!

Segítséget kérnék profi/félprofi Windowsban és internetbeállításban jártasoktól!

Van egy nem mai céges gépünk, WIN98SE rendszer, 256MB ram, 1,4Ghz P4 prcival, UPC Fibernet 30-as kábelnet csomaggal, 30Mbit letöltési sebességgel - elvileg.
A gond csak az, hogy az internetem sebessége meg se közelíti ezt a teljesítményt. Olyannyira nem, hogy már kihívtam az upc-s szerelőket is, és a látogatás eredménye az volt, hogy túl régi a rendszer, örüljek annak a 2-3 Mbit/sec teljesítménynek is. A **** rádugta a saját laptopjukat a modememre és neki jött simán a 30 Mbit/sec, tehát nálam, az én gépemben van valami gubanc. Eddig eljutottam.

A www.sebessegmero.hu oldalon lévő teszteket szoktam futtatni. A tesztek 1-3Mbit-es sebességeket mutatnak, de legtöbbször a legkisebb értékeket. Letöltöttem a netről Internet optimalizáló progikat, lefuttattam mindet, de ugye mind ugyanazt csinálja. A legnormálisabbnak az TCP Optimizer nevű program tűnt, ami mindent a lehető legjobbra lőtt be. Ennek eredményeként a Speedtest már 11- max 15 Mbit/sec közötti értékeket mutat letöltésnél, feltöltésnél 2Mbit-et (utóbbi megfelel a csomagban garantált minimum értéknek). De ez a max, a 30 a fasorban sincs. Viszont a többi teszt továbbra is csak 1-3Mbit-es sebességet jelez. Ha letöltök valamit, azok is max olyan 300K körüli értékekkel jönnek, ami megfelel a 3Mbit-es érték környékének.
Az optimalizáló progi lefuttatása óta egyébként érezhető a net gyorsulása, dehát így egy sokkal kisebb csomag is elég lenne. (ráadásul most lett aláírva még 1 év a fibernet 30-as csomaggal)

Kérdés:
1. Tényleg nem lehet WIN98SE-n ennél többet kihozni?
2. Van valakinek ilyen rendszern tapasztalata?
3. Mi a fészkes fenét állítsak még, hogy jó legyen? Megvolt már a modem újra indítás is, stb. Nem tudom elhinni, hogy WIN98SE-n nem lehet gyorsan netezni.

Minden tanácsot-segítséget szívesen veszek és előre is köszönök!!!


kedd jan. 05, 2010 23:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség