Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 0:25



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
nbela írta:
... Volt amikor semmit nem engedett áttekerni ...

Hát ezért ragaszkodok a HHD-s otthoni rögzítéshez. Eszembe jutott, hogy mi lesz, ha behal a HDD. Kicserélik erre az új megoldásra. :evil:
Fogtam, szétszedtem. Egy 500 GB-os TOSHIBA MQ01ABD050V van benne. 2007-ben készült a Box. Ez akkor rohadt drága lehetett Nálam 5 éve fut éjjel-nappal. A Harddisk Sentinel 100%-osnak lája, hibátlan. Van rajta 3 partíció.
Fogtam, és lementettem Macriummal, 100 GB lett a fájl. Nyilván a rögzített adat a sok, de nem tudom mik azok. De így ha mégis kell a csere, megoldom. Van egy Dell laptopból bontott 500 GB-os HDD, pont jó lesz.


szomb. máj. 04, 2024 19:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Hasonló nálam is. Már alig tévézek. Szinte csak a Forma-1 maradt, és nagyon néhány RTL sorozat.
Ezekre az ingyenes MinDig TV is játszik, persze alapból felvétel nélkül.
A régen nem hűség alatti kedvező előfizetéseket hagyom, már csak a Magenta1 miatt is. Az újak meg nekem nem jobbak.


szomb. máj. 04, 2024 6:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
TargeT írta:
nem is minden adást tudsz felvenni, csak amit a jogtulajdonos enged, sőt halottam olyat is, hogy van amelyiknél a reklámot se lehet áttekerni
Sőt! Volt amikor semmit nem engedett áttekerni. Valaminek a megtekintését félbe kellett hagyonom. Legközelebb akartam folytatni, de csak úgy lehetett, hogy előről megnézem az egészet. !-) Ez nagyon felcseszte az agyamat, ez volt az utolsó csepp. Éppen lejáróban volt a hűségem. Visszavittem az összes boxot és lemondtam a TV szolgáltatást, csak az Internet maradt meg. Csináltam egy YouTube-os szobaantennát (3,5 km a torony, 100% jel erősség, 100% minőség) és azóta azzal rögzítem a Forma1 futamokat pendrájvra. A TV-n már úgyis csak a futamokat néztem, azokat meg éppen nem is engedte rögzíteni. A sorozatokat meg a filmeket úgyis torrent csatornán szedjük le. :lol:


szomb. máj. 04, 2024 4:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Ja, akkor mégsem androidos boxod van, hanem a régi WinCE. Azokkal nincs gond. A felvett teljesítményből gondoltam, mert az Android TV-sre emlékeztem, hogy 5 W körül írtak egy fórumban, a régi IPTV-sre meg jóval többet. Magam nem mértem meg, vagy annyira nem mostanában, hogy nem emlékszem. De tehetnék próbát egy okosdugaljjal.
Azért azt nem gondoltam, hogy ennyire "egyszerű" a felvétel, hogy csak a kapott boxtól függene, és ne kellene hozzá központilag is engedélyezni az opciót. De ha így van, jól jártál. :D
Nekem is van felvétel opcióm, és ingyenes, de azért, mert a nagyon régi előfizetőknek még az volt, később vezették be az 1100 Ft havi díjat. Nekem így jóváírják kedvezményként a számlában.
Új előfizetőknek már csak Android boxot adnak, de ha ilyen-olyan trükkel sikerül kibulizni, hogy mégis WinCE box legyen, akkor az már nem felvevős, úgy tudom.
Az Android box rögzítésével a legnagyobb gond nem a központi szerver, hanem hogy max. 3 hónapig élhet a felvétel, nem a HDD kapacitás korlátoz.
Az meg mégnagyobb probléma, hogy nem is minden adást tudsz felvenni, csak amit a jogtulajdonos enged, sőt halottam olyat is, hogy van amelyiknél a reklámot se lehet áttekerni.
Magával az Android boxszal nem lenne különösebb probléma, egy egyszerű TV okosító valójában. Erre megfelelő. A Telekom program, amit az IPTV-hez raktak rá, az gyatra, hemzseg a hibáktól még mindig.


csüt. máj. 02, 2024 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
TargeT írta:
... Ezzel együtt az életben nem cserélném le az androidosra, amíg nem muszáj ...

Szakadozott az adás minden tv csatornán. Volt már ilyen kontakthibás F csatlakozók voltak.
Most kijöttek, és közölték, hogy a régi Cisco ruoter a hibás, mert 10 éves, vita nincs. Amikor a tévék alatti set top boxot is vinni akarta, felsírtam. Erre mondta, akkor maradhat. Úgyhogy most felemás a helyzet, de ugyanúgy működik. Az Android a routerben, a WinCE a boxokban.

Említetted a Standby állapotot. A szerelő mondta, hogy ilyenkor lehet spórolni, mert alig fogyaszt. Hát, a nagy túrót. A felvevős 10/9W, az egyszerű 5/4W. A routert meg nem lehet kikapcsolni (15W), mert percekig tart, míg újra bebootol.

Ps: a felvevős boxhoz azért ragaszkodok, mert a rögzítés benne van egy 300GB-os HHD-vel. Egyszer régen cserélték a boxot, és véletlenül felvevőst hozott a szerelő. Csak később lett gyanús, hogy mi zúg benne. Azóta van felvevő, és nem is fizetek érte. Az új Androidosok már nem a helyszínen rögzítenek, hanem a központban. Így már csel sincs.
Még azon meditáltam, ha behal a HDD (éjjel-nappal megy 8 éve), ki tudom-e cserélni, vagy van valami belső regisztrációja aWinCE-vel, esetleg van rajta valamilyen boot, vagy egyéb. Esetleg érdemes lenne lementeni a még jó HDD-t?


csüt. máj. 02, 2024 15:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Laci_L írta:
Más:
Megmértem a Router, és a két Set Top Box teljesítmény felvételét: 15W, 10W (felvevős), 5W. Ez azért már valami, havi 1500 Ft. Erről mélyen hallgat a Telekom. Csak hasonlatként: egy havernál van szennyvíz átemelő, aminek az átlag fogyasztását levonják a havi számlából.

:wink: Most ezt így hogy? Vonják le az áramszámlából a HGW és a boxok fogyasztását is? :mrgreen:
Persze, van ez a fogyasztás, de ebből a szempontból még nálad istenes. Ugyanis a fogyasztásból ítélve ezek Android set top boxok. A korábbi hagyományos IPTV boxok (Cisco) ennél jóval többet fogyasztanak, talán még standbyban is.
Ezzel együtt az életben nem cserélném le az androidosra, amíg nem muszáj, annyi bosszantó nyűg van velük. Elcseszett Telekom szoftver és jogtulajdonosi korlátozások.
Van persze néhány előnye is az új boxoknak, de azok nálam nem játszanak annyit, mint a számos hátrány.


csüt. máj. 02, 2024 7:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Igen, erre utaltam már bő egy hete én is, hogy a DynDNS-t keverte Laci a DNS szerverrel.

Közben megnéztem, a Kaon CG3000 HGW-n sem lehet állítani a DNS szervert, csak megnézni az adatoknál.
A szolgáltatói eszközök elég kevés beállítási lehetőséggel rendelkeznek, mondhatni fapadosak. Okkal, vagy ok nélkül, de a szolgáltatónak így pont az adott célra megfelelnek. Ne nagyon piszkálhassák a kuncsaftok.


csüt. máj. 02, 2024 7:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Amihez jelszót kér, az teljesen más, az a dinamikus DNS (egy kívülről elérhető, regisztrált hostnévhez aktualizálja a szolgáltatótól kapott IP-címet).


szer. máj. 01, 2024 21:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
vackor írta:
... * Nagyjából ezt csinálja a router is ...

Én csak azt nem értem, hogyha be lehet állítani az 1.1.1.1 vagy akármi mást, és működik is, akkor annak nem kell jelszó meg login. Akkor minek kérdezi a Sagem router?

Más:
Megmértem a Router, és a két Set Top Box teljesítmény felvételét: 15W, 10W (felvevős), 5W. Ez azért már valami, havi 1500 Ft. Erről mélyen hallgat a Telekom. Csak hasonlatként: egy havernál van szennyvíz átemelő, aminek az átlag fogyasztását levonják a havi számlából.


szer. máj. 01, 2024 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Ha a hálózati kapcsolatnál adod meg, akkor általánosan érvényes az adott kapcsolat (ethernet, wifi, stb.) használata esetén, felülbírálja a DHCP-n kapott beállítást.*
Miért dobja fel hibaként a Windows? Mert egy hülye...
Ha bekattintom, hogy a Beállítások érvényesítése, akkor feljön a hibaelhárító, de nemcsak a megoldásról nincs fogalma, azt sem tudja megmondani mi a hiba!
Ha nem kattintom be, akkor nem dobja fel, csak simán elfogadja és működik is -- ellenőrizve parancssorban (ipconfig /all) és böngészőben (https://1.1.1.1/help) is.

A DNS over HTTPS viszont csak arra az alkalmazásra szól, amelyikben beállítod. Nem is az a lényege, hogy melyik DNS-t használod, hanem hogy hitelesíti és titkosítja a DNS lekérdezést, így alapvetően kivédi a DNS-hamisítással elkövetett csalásokat.


* Nagyjából ezt csinálja a router is. Van amelyik ilyenkor a kézzel beállított DNS címet adja meg a kliensnek, de van amelyik a saját IP-címét, viszont ő maga a beállítottat használja (DNS relay). Nálam ez beállítható a routerben:

Kép


hétf. ápr. 29, 2024 22:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
vackor írta:
... Én a maximális védelmet választottam, és a Cloudflare-t. Amit a lenyílóból felajánl, az az 1.1.1.1, én az egyéni alatt a malware szűrőt adtam meg ...

De azért kell a Hálózat > IpV4 -ben is a beállítás? Én így adtam meg, ami a fülön, és a Spec alatt van, az változatlan.

Kép

Az OK után felugrik a Win Hibaelhárító ablak: A hibaelhárító nem tudta azonosítani a problémát

Mii a gond?


hétf. ápr. 29, 2024 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Firefoxnál azon az oldalon, de nem a követés elleni védelem, hanem a lap legalján van "HTTPS feletti DNS" címszó alatt.
Én a maximális védelmet választottam, és a Cloudflare-t. Amit a lenyílóból felajánl, az az 1.1.1.1, én az egyéni alatt a malware szűrőt adtam meg.

Kép

A https://1.1.1.1/help oldalon lehet ellenőrizni, hogy működik-e.


hétf. ápr. 29, 2024 8:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
vackor írta:
... a böngészőkben pedig aktiválni a DoH-t (DNS over HTTPS) ...

Ez lenne?
Beállítások > Adatvédelem >
Böngésző adatvédelme
Fokozott követés elleni védelem

Vagy hol lehet állítani?


hétf. ápr. 29, 2024 6:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Kevésbé praktikus, de még mindig megoldható a saját DNS. Ha a routerben nem lehet, attól még a csatlakozó gépeken külön-külön beállítható.
IPv4 és IPv6 is. Elvileg elég csak egyszer.

Kép

Én az 1.1.1.1 helyett az 1.1.1.2-t szoktam használni, a böngészőkben pedig aktiválni a DoH-t (DNS over HTTPS).

Google:
IPv4: 8.8.8.8 / 8.8.4.4
IPv6: 2001:4860:4860::8888 / 2001:4860:4860::8844
DoH: https://dns.google/dns-query
DoT: dns.google

Cloudflare standard:
IPv4: 1.1.1.1 / 1.0.0.1
IPv6: 2606:4700:4700::1111 / 2606:4700:4700::1001
DoH: https://1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com/dns-query
DoT: 1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com

Cloudflare malware block:
IPv4: 1.1.1.2 / 1.0.0.2
IPv6: 2606:4700:4700::1112 / 2606:4700:4700::1002
DoH: https://security.cloudflare-dns.com/dns-query
DoT: security.cloudflare-dns.com

Cloudflare family filter:
IPv4: 1.1.1.3 / 1.0.0.3
IPv6: 2606:4700:4700::1113 / 2606:4700:4700::1003
DoH: https://family.cloudflare-dns.com/dns-query
DoT: family.cloudflare-dns.com

(A fenti https linkeket nem lehet így közvetlenül megnyitni, csak a phpbb linket csinál belőle)


vas. ápr. 28, 2024 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Laci_L írta:
De hát eddig is volt IPTV előfizetés, és a Cisco-n be tudtam írni. Mindegy, le van...

Valahogy rémlett, vagy sejtettem, hogy van IPTV-d is.
Attól, hogy a HGW-t emiatt nem lehet bridge módba rakatni, még használhatsz saját routert egy másik alhálózatként. Ha rendelkezésre áll, vagy esetleg szeretnél. Ezután a routeren már beállíthatsz mindent, amit lehet.
A router WAN pontját összekötöd a HGW LAN-nal, és a router WAN beállítását DHCP-re állítod.
Hogy ne legyen dupla NAT, a HGW-n DMZ-be rakod a router IP címét.

@vackor
Úgy néz ki, hogy nincs ilyen beállítás a szolgáltatói Sagemcom eszközökön. Ezek szerint se az optikán, se a koaxon.
Lacinak is volt DNS állítási lehetőség a Ciscon, és optikán is lehet a Technicolor ONT-okon állítani.
Van még egy Kaon CG3000 HGW-m is koaxon, most meg nem mondom, hogy abban van-e DNS állítás.


vas. ápr. 28, 2024 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4786
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Laci_L írta:
A réginél megadtam az 1.1.1.1 és 8.8.8.8 címeket, és kész.
A beállításoknál az Alap és a Haladó alatt milyen lehetőségek vannak még?


vas. ápr. 28, 2024 15:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Ha már szóba került a DNS szerver változtatás. Általában azért szoktak, hogy gyorsabb, megbízhatóbb legyen, és leginkább a Google vagy Cloudflare szerver, ami nálunk ajánlott szokott lenni.
De a szolgáltatói Telekom DNS szerver sem rossz, sőt. Legalább is a mérések szerint, úgyhogy ezért még nem feltétlenül érdemes cserélni.

A másik, a reklámszűrés miatt. Nálam ezért van az Adguard DNS szerver beállítva az Asuson, noha kicsit lassabb, mint a Google vagy a Cloudflare.
Itt egy screenshot az aktuális összehasonlítással.

Kép


vas. ápr. 28, 2024 6:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
TargeT írta:
... Ha nem lenne IPTV előfizetésed, akkor kérhetnéd a szolgáltatót, hogy állítsa a HGW-t bridge módba ...

De hát eddig is volt IPTV előfizetés, és a Cisco-n be tudtam írni. Mindegy, le van...


vas. ápr. 28, 2024 5:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Laci_L írta:
Bizony, egészen más, mondhatnám primitív:

Igen, ez teljesen más. Akkor hiába írtam az enyémről.

Idézet:
A PortForward-ot sikerült beállítani, de a DNS szerver beállítást nem (kép), mert csak a legördülőből lehet választani, és kell login, meg jelszó. A réginél megadtam az 1.1.1.1 és 8.8.8.8 címeket, és kész.

Van olyan szolgáltatói eszköz, amin nem is lehet változtatni a DNS szervert. Pl. az enyém pont ilyen.
Nem keversz te valamit? :wink: A DNS szerver IP címeket beírtad, ez oké, egyik a Cloudflare a másik a Google. De amit írsz, hogy lenyílóból választani és login meg jelszó az a DynDNS. Az egész más :twisted: , és nincs vele semmi gond, regisztrálsz egy ingyeneset, mondjuk NoIP.com, és lesz felhasználóneved és jelszavad. Annyi van, hogy rendszeresen meg kell újítanod, de küldenek róla e-mailt.
Ha nem lenne IPTV előfizetésed, akkor kérhetnéd a szolgáltatót, hogy állítsa a HGW-t bridge módba, és használhatnál saját, sokkal többet tudó routert, a HGW csak a netet adná. Koaxon ez van. Ha IPTV van, nem lehet bridge módba tenni.
Optikán jobb a helyzet, az ONT-on be lehet állítani a PPoE passthrough-t, és a saját routerrel csatlakozhatsz egy másik sessionnal. Nálam is így megy. A routeren Adguard DNS beállítva, Asus DDNS, WireGuard VPN szerver, tettem rá egy SSD-t is, így Samba elérés is lehet.


szomb. ápr. 27, 2024 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
TargeT írta:
... talán más lehet a menüje ...

Bizony, egészen más, mondhatnám primitív:
Kép Kép Kép Kép

A PortForward-ot sikerült beállítani, de a DNS szerver beállítást nem (kép), mert csak a legördülőből lehet választani, és kell login, meg jelszó. A réginél megadtam az 1.1.1.1 és 8.8.8.8 címeket, és kész.

Nagyon zavar, hogy kb. egy perc múlva kilép, és mindent kezdhetek előröl.


szomb. ápr. 27, 2024 18:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Nekem optikára van egy Sagemcom F@st 5670 v2, talán más lehet a menüje, de analógiának jó lehet.
A főmenüben megnyitod a legfelső Configure DHCP, DynDNS menüt. Utána Show sections, ami után mehetsz a DHCP-re. A DHCP alatt lesz egy Add reserved address gomb, amivel MAC address és IP cím összerendelést tudsz csinálni. Ha erre gondoltál.
Ha a Show Subsections nyitod le, ott meg lehet nézni a DHCP leases és ARP adatokat.
A főmenüből az Acces control menüt lenyitva lesz Port forwarding, DMZ.
Legalább is az 5670-nél így van


szomb. ápr. 27, 2024 5:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Telekom Sagem Fast 3686 V2 Router
Ma kicserélte a Telekom a Routert Sagem Fast 3686 V2 -re.

Képtelen vagyok beállítani az IP cím rögzítést (hogy újraindításnál ne adjon másik címet), és a PortForward-ot. Teljesen más a kezelőfelület, nem találom azokat az elnevezéseket, amik a Cisco routernél volt.

Tudtok erre valami megoldást? Amit találtam a neten, az 6 éves, és használhatatlan.


pén. ápr. 26, 2024 19:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség