Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 21:25



Hozzászólás a témához  [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
ADSL vs. Chello 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Azert az externet-nel is korlatlan 512-es brutto 8900.- 1eves huseggel... :)
Ha egy evre elore kifizeted akkor meg brutto 7490.- :)
http://www.externet.hu/hu/www/prices_html.php?


pén. márc. 18, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Sziasztok!

Mostanában jut el hozzánk is az ADSL :)

Úgy olvastam, hogy a Freestart jó szolgáltató. Esetleg megerősíthetnék még páran, akik használják, hogy nyugodt legyek. Persze ha van jobb, akkor jöhet ellenvélemény is. Az Axelero és sok más cég nem korlátlan netet kinál már, ezért is tetszik jobban a Freestart, úgy látom, nekik az 512 -es 9125 -ért korlátlan.

A másik problémám az lenne, hogy 2 -en akarjuk használni a szomszéddal (bátyámmal), viszont nagyon komplikált lenne kábelt behúzni. Láttam egy ismerősnél, hogy rádiós wlan kártyát használ. Laptoppal tud járkálni a lakásban, közben megy a net. Az a baj, hogy nem nagyon tudott sok konkrétumot mondani, hogy sebbességcsökkenést jelent -e a rádiós hálókártya, ill. jelent-e problémát, hogy néhány elég vastag kőfalon is át kellene neki lőni.
Akinek van ilyen tapasztalata, kérem, írjon!


pén. márc. 18, 2005 19:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
nem nagyon értem, mit is akartál ezzel mondani, de mind1.

Mint mondtam, valamikor majd elküldöm ez eddigi papírokat, s a mostani helyzet rendeződik valahogy, akkor erről is beszámolok.

Gábor


szomb. márc. 12, 2005 1:40
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hi!

Nézd, én a problémád lényegét szerettem volna megérteni, de nem adtál semmi több támpontot. Ezek után mindegy is. Pont ma volt egy olyan balhé, hogy egy ismim elcsúszott a számlával, kikapcsolták a nyetből, ma vissza. Mégsem volt adás, felhívott hozzájuk, hogy ugyan mi van már. A modem üzemszerű, csak éppen 213. akárhányas IP-t kapott, még ha kisebbségi kereket hánytál is. Telefon, végülis nagyjából 10-15 perc 1221 után kiderült, hogy "beragadt" az IP-je. Ezt nem teljesen értettem, a lényeg, hogy töröltek mindenféle hardver adatot, újraregiztem, aztán ment megint. DE: az elmúl fél évben itt a környéken vagy 20x jártam már chellós havernál, a 20ból 18x helyi hülyeség volt. Jelenleg nálam is 3 darab kábelmodem van, erre most nem térnék ki, de probléma nélkül használok belőle kettőt. Mindegyik chello classicos, indokolatlan sávszélcsökkentést nem tapasztaltam sehol. Egyszer fordult elő, hogy egy havernál valami trójai küldözgetett méleket, amiatt feketelistára került, nem küldhetett mélt. Miután tisztáztuk és megtettük az ellenintézkedéseket, az is helyreállt. Ha pedig, mint említetted, nálad valamiféle erősítő-probléma lenne, akkor -ahogy fentebb írtad- nem csak Téged érintene. Nos, "kérem, kaccsójja ki".

Üdv!


pén. márc. 11, 2005 23:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
prak írta:
Hali!

A papírokat csak azért gondoltam (nyilván a személyes adatok nélkül), hogy bárki másnak, akinek hasonló problémája van, legalább sejtse, merre induljon el. Nekem is van egy ismerõsöm, akinek tavaly úgy 3 hétig nem volt net (jónéhány telefonálás után aztán "megjavult"), de hogy ezt mivel tudja igazolni?? Konkrétan én erre a papírra lennék kíváncsi. Odajött valaki az OMSZ-tõl, vagy a fogyasztóvédelemtõl és igazolta, hogy nálad nincs net? A másik meg, ha tényleg tuti papírjaid vannak, be kell perelni õket a francba. Indulatoskodás helyett, például. :wink:


Szia!

1. szal, félévig nem volt netem, illetve most is csökkent sávszélen vagyok. Tehát, ha tudnám merre induljak el (ami gyorsabban eredményhez vezet), gondolod nem ezt tenném? Vagy más tudná a papírokból, hogy mit kell tennie?

2. konkrétan kénytelen volt az upc az NHH és felém is beszámolni a nemteljesítés okáról, tartamáról, ezért van a kimaradásról hitelt érdemlő papírom. Hogy mi szerpel benne? Az, hogy elromlott az erősítőjük és nagyon sajnálják - ennyi. Ha annyira érdekel akkor elő fogom keresni szkenelésre.

3. beperelni? Olvastál már ászf-et? Gondolom igen, s azt is tudod mennyire kihúzzák magukat mindenféle felelőség alól. Mindenféle vélt vagy valós kártérítést kapásból visszautasítanak. Nagyon is jól tudja minden szolgáltató, hogy ilyen esetben az ügyfélnek esélye sincs semmi komolyabb kártérítésre. Ezt tetőzendő ott vannak még az ügyvédi díjak - nem kétfillér. Szal, a műszaki hibából eredő szolgáltatáskimaradás mindig magyarázható vis maior-al. Lásd még mobilszolgáltatók. Remélem a mostani bizonyíthatóan nem technikai hiba lesz, ugyanis akkor valóban kártérítésre kötelezhetőek mulasztás, gondatlanság vagy hasonló alapon okozott kár miatt.

mindamellett egy valódi piacgazdaságban egy szolgáltató számára nem az esetleges pervesztés, hanem az ügyfelek bizalmának megrendülése a valódi visszatartó, kényszerítő erő.


csüt. márc. 10, 2005 20:53
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!

A papírokat csak azért gondoltam (nyilván a személyes adatok nélkül), hogy bárki másnak, akinek hasonló problémája van, legalább sejtse, merre induljon el. Nekem is van egy ismerősöm, akinek tavaly úgy 3 hétig nem volt net (jónéhány telefonálás után aztán "megjavult"), de hogy ezt mivel tudja igazolni?? Konkrétan én erre a papírra lennék kíváncsi. Odajött valaki az OMSZ-től, vagy a fogyasztóvédelemtől és igazolta, hogy nálad nincs net? A másik meg, ha tényleg tuti papírjaid vannak, be kell perelni őket a francba. Indulatoskodás helyett, például. :wink:


csüt. márc. 10, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
prak írta:
Jobban mondva NÁLAD rendszeres. Azt hiszem, jobban tennéd, ha leírnád a konkrét problémádat részletesen, semmint -egyébként felesleges- indulatokkal teli hszeket írnál. Tehát, hogy is volt ez? Továbbá a fent említett papírok is érdekelnének módfelett, ugyanis ha azok hitelt érdemlõek, máris több lehetõséged van orvosolni ezt a problémát. Beszkennelhetnéd, feltölthetnéd valahová és belinkelhetnéd õket.


több lehetőség? Nem tudom mire gondolsz, mitől lenne több lehetőségem ha nyilvánoság elé tárom papírjaimat. Elszégyelné magát az upc? Egyébként ez egy véleményező fórum, ezért elfér az indulatokkal terhes megszólalás is. (Nem kell feltétlenül a látszatobjektivitásra törekedni) Ja, és persze te is indulatos lennél, ha problémádat egy szolgáltató, havi 17-ért, így lesöpörné!

Valószínű persze, hogy nálam véletlenül jött össze ennyi hiba. De hogy ez ennyire terhes legyen, ahhoz kellett az upc nemtörödömsége, aki féléven keresztül nem volt hajlandó érdemben foglalkozni egy problémával, s ezért kellett annakidején az NHH-hoz fordulnom.

A mostani sávszélcsökkenésre is ugyanolyan kitérő válaszokat ad, javítani nem hajlandó.

Végül, az upc által használt kábeltvs technológia sokkal kevésbé megbízható, mint az adsl-es versenytársa. Míg az adsl-nél saját vonal fut be a központig, addig a csellón egy dróton megy minden, így egy-egy hiba több előfizetőt érint, ráadásul mindenért (pl. tv dologért is) azt az egy drótot piszkálják.

Ezért olyan a hálójuk amilyen. (sz.a.r)

szal, várom az indoklásodat, miért is szedjem össze a papírokat, s keressem fel egy szkenerrel rendelkező ismerősöm?


szer. márc. 09, 2005 23:58
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Jobban mondva NÁLAD rendszeres. Azt hiszem, jobban tennéd, ha leírnád a konkrét problémádat részletesen, semmint -egyébként felesleges- indulatokkal teli hszeket írnál. Tehát, hogy is volt ez? Továbbá a fent említett papírok is érdekelnének módfelett, ugyanis ha azok hitelt érdemlőek, máris több lehetőséged van orvosolni ezt a problémát. Beszkennelhetnéd, feltölthetnéd valahová és belinkelhetnéd őket.


szer. márc. 09, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
shabba írta:
T68m írta:
csellót, upc-t SOSEM!

Most is a cselló+-om 3000kBits/s helyett 25-50kBit/s-el alig megy!

Lehet telefonálgatni, megoldás nincs! Összevissza számláznak, rám is rám akartak verni egyszer-kétszer egy-egy nagyobb, alaptalan összeget!

Köcsög egy banda, mindig is mondtam. Tenni nem lehet, nincs más szolgáltató itt, nálunk.


Szerintem ilyen drasztikusan gyenge speed főleg ha tartósan ez van azt műszaki probléma okozza amit be kell jelenti és megcsinálják.(lehet egy hibás modem, egy rossz kábelezés, egy hibás szűrő, vagy valami nagy zajbetörés a kábelhálózatotokon). Azt semmiképp nem mondanám hogy ez az átlagos UPC szolgáltatás mert az közel sem ilyen rossz. Problémák pedig minden szolgáltatónál előfordulnak ez nem UPC függő.


be lett jelentve - mint fentebb olvashattad - nem hajlandóak semmit se tenni! és az upc-nél ez rendszeres, most állandósult!

(Mielőtt valaki jobban nekiállna kételkedni: papírom van róla, hogy félévig a bekötés után nem volt net-em, továbbá a mostani sávszél csökkenésről is, persze az upc semmit mondó válaszairól is.)


szer. márc. 09, 2005 19:21
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 287
Hozzászólás 
T68m írta:
csellót, upc-t SOSEM!

Most is a cselló+-om 3000kBits/s helyett 25-50kBit/s-el alig megy!

Lehet telefonálgatni, megoldás nincs! Összevissza számláznak, rám is rám akartak verni egyszer-kétszer egy-egy nagyobb, alaptalan összeget!

Köcsög egy banda, mindig is mondtam. Tenni nem lehet, nincs más szolgáltató itt, nálunk.


Szerintem ilyen drasztikusan gyenge speed főleg ha tartósan ez van azt műszaki probléma okozza amit be kell jelenti és megcsinálják.(lehet egy hibás modem, egy rossz kábelezés, egy hibás szűrő, vagy valami nagy zajbetörés a kábelhálózatotokon). Azt semmiképp nem mondanám hogy ez az átlagos UPC szolgáltatás mert az közel sem ilyen rossz. Problémák pedig minden szolgáltatónál előfordulnak ez nem UPC függő.


szer. márc. 09, 2005 13:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
csellót, upc-t SOSEM!

Most is a cselló+-om 3000kBits/s helyett 25-50kBit/s-el alig megy!

Lehet telefonálgatni, megoldás nincs! Összevissza számláznak, rám is rám akartak verni egyszer-kétszer egy-egy nagyobb, alaptalan összeget!

Köcsög egy banda, mindig is mondtam. Tenni nem lehet, nincs más szolgáltató itt, nálunk.


szer. márc. 09, 2005 9:58
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!

Biztos, hogy betennék a TV szűrőt, ha arra nem fizetsz elő. Nade, azt élelmes ember meg tudja oldani a későbbiek folyamán. A Matávval szemben szerzett rossz tapasztalataim alapján nyugodt szívvel ajánlhatom a chello-t, igazából a forgalom-korláton kívül mással nem támadható. Ez kiderült már itt a terminalon is.

Sy, igen, chello-s a kampim is. Már kezdenek kétségeim lenni az itteni ügyintézéssel kapcsolatban. Valami nagyon nem kerek. Éppen most kísérel meg egy hülye úpécés picsa rámverni kb 55 ezer tartozást. Homlokegyenest mást mond a telefonos ügyf, mint a helyi kirendeltség a számlatörténetemről. Hovatovább kenyértörésre megy a dolog.


csüt. márc. 03, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 03, 2005 19:15
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
ziasztok!
Nincs szerencsém, próbálkoztam egy rádiófrekvenciás internetszolgáltatóval (neteasy), de sajnos nincs a közelben jeladójuk (Budapest).
Itt dilemmázok az ADSL, illetve a Chello között. Nekem bőven elég lenne a chello, de van egy dolog: amikor beköltöztünk, örömmel fedeztem fel, hogy az előző lakó valahogy behúzta a kábeltévét, jön az alapcsomag (HBO nem), csekk pedig nem.
Attól félek, ha bekötnék a netet, esetleg felfedeznék, hogy nem stimmel a kábeltévé, aztán ugrik a potya tévé.
Emiatt inkább szeretnék adsl-t (telefon úgyis van), de árban – nekem – még drága.
Ismertek esetleg hasonszőrű potyázót, aki kockáztatott?


csüt. márc. 03, 2005 19:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 03, 2005 19:15
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nincs szerencsém, próbálkoztam egy rádiófrekvenciás internetszolgáltatóval (neteasy), de sajnos nincs a közelben jeladójuk (Budapest).
Itt dilemmázok az ADSL, illetve a Chello között. Nekem bőven elég lenne a chello, de van egy dolog: amikor beköltöztünk, örömmel fedeztem fel, hogy az előző lakó valahogy behúzta a kábeltévét, jön az alapcsomag (HBO nem), csekk pedig nem.
Attól félek, ha bekötnék a netet, esetleg felfedeznék, hogy nem stimmel a kábeltévé, aztán ugrik a potya tévé.
Emiatt inkább szeretnék adsl-t (telefon úgyis van), de árban – nekem – még drága.
Ismertek esetleg hasonszőrű potyázót, aki kockáztatott?


csüt. márc. 03, 2005 19:23
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
prak írta:
Sy, néhány házzal arréb lakik a komám, régebben vele FTP-n keresztül csereberéltem pl. filmeket. Amikor másnap megnéztem, benne volt a forgalomban az a plusz 1-2 giga. Szal... Azóta inkább átbattyogok a vinyóval. Egyébként ez Tatabánya és környéke UPC.


És nála is cselló volt? fura...


szomb. feb. 26, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sy, néhány házzal arréb lakik a komám, régebben vele FTP-n keresztül csereberéltem pl. filmeket. Amikor másnap megnéztem, benne volt a forgalomban az a plusz 1-2 giga. Szal... Azóta inkább átbattyogok a vinyóval. Egyébként ez Tatabánya és környéke UPC.


szomb. feb. 26, 2005 11:05
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
nbela, a hálózaton belüli adatforgalom nem számít bele a havi limitbe. Ezért van például, hogy létezik egy DC-s HUB, a Zenész, amin annyit forgalmazol, amennyit csak tudsz, azzal nem pörög a számláló. Legalábbis pár hónapja még így volt.


kedd feb. 22, 2005 16:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat. Közben a chello ügyfélszolgálattól is érkezett egy egészen részletes válasz:

"Minden a nyilvános Internet felé irányuló forgalom, amelyet az Előfizető generál, vagy a nyilvános Internet felől az Előfizetőhöz érkezik, a Társaságunk Forgalom Mérési Rendszerében rögzítésre kerül.
A nyilvános Internet felé irányuló forgalomnak számít minden Internet forgalom (TCP/IP csomagok) amelynek célja a UPC Magyarország Kft hálózatán kívül található és a nyilvános Internet felől érkezőnek minden Internet forgalom (TCP/IP csomagok), mely a UPC Magyarország Kft hálózatán kívülről érkezik.

Fentiek szerint tehát a chello classic szolgáltatás esetén a 30 GByte-os forgalomhatár a fel és letöltések együttes értéke alapján értendő.

Amint az Internet-hozzáférési csomaghoz kötött maximális adatforgalom 80%-a elérésre kerül, az Előfizető figyelmezető e-mailt kap a Szolgáltatótól, és a 100% elérésekor a rendszer kábel modem által maximálisan elérhető sávszélességét maximum 90%-kal csökkenti. Ez az alacsonyabb sebesség továbbra is – iőbeli korlát nélkül - lehetővé teszi az Előfizető számára, hogy a Szolgáltatást teljesértékűen használhassa.
Az adatforgalom összesítése naponta történik, és a Chello szolgáltatás weblapjának forgalom információs oldalán az Előfizető által ellenőrizhető az azt követő napon, ahogyan az rögzítésre kerül."


kedd feb. 15, 2005 22:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
A "forgalom" alatt a le-, és a feltöltés is értendő. Bár nem teljesen ide tartozik, most egy új jelenséget produkál a chellom. Pillanatnyilag nyomzom az okát, de képtelen vagyok rájönni. Bizonyos inaktív idő letelte után, mintha eltűnne a DNS szerver. Azaz, pontosabban: mire átolvasok mondjuk itt a terminalon egy oldalt, a következő oldara mutató link már nem működik, mintha kihúztam volna a koaxot a modemből. A modem ledjei üzemszerűek, semmiféle korlátozó program nincs telepítve. Ezen az segít, ha a 213.46.246.109 -re ugrok, ez ugye a prov.chello.hu. Nem kell belépnem vagy ilyesmi, csak ide és megint minden megy tovább. Ezt 2 napja csinálja velem. Ügyf nem lát hibát, a modemem és a gépem is válaszol rendben. Sebességprobléma viszont nincs. Ja, még annyit hozzátennék, hogy a szomszédomnak Axelero Otthonja van, neki délután-este úgy óránként bont a modemje... (Az sem géphiba)


hétf. feb. 14, 2005 23:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 02, 2005 13:01
Hozzászólások: 253
Hozzászólás 
bár nekem nem chello van, de szerintem minden együtt


szomb. feb. 12, 2005 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Munkahelyi kedvezmény miatt adsl-ről chellora váltanék.
Az UPC lapján olvastam: "chello classic csomag tartalma:
1536 kbit/sec-os letöltési és 512 kbit/sec-os feltöltési sebesség
30 GB havi szélessávú forgalom. A megadott mennyiség elérése
után 192/64 kbit/sec-ra csökken a sebesség az adott naptári
hónap végéig."

Az a 30 Giga az csak a letöltés, vagy le és feltöltés együtt?

Üdv,NBéla


szomb. feb. 12, 2005 12:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Egy újabb adalék: http://www.jox.hu/cikk/?id=77&r=7
Nesze neked!


szomb. feb. 05, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 21:06
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv!
Nekünk 2 éve van Chellónk, a lassabb 1538/512-es
ez idő alatt én mindig kaptam levelet, ha fejlesztették a hálózatot, azaz nem volt net(2alkalom), eleinte az outlookba szenvedtem és az miatt hívtam őket 2X, nem volt több 1/4óránál, mostmár be tudom állítani én is.
Egyszer volt, hogy a tűzfal miatt nem vette fel az ip címet a gép azért nem volt net, telefon és fél órán belül meg is voltam.(15perc az újraindítás, törölgetés satöbbi)
Semmi problémám nincs a UPC-val, már a telefont is tőlük kapjuk és velem nem bántak lekezelően, lehet azért, mert úgy nézek ki....? :P


hétf. jan. 31, 2005 21:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2005 21:06
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv!
Nekünk 2 éve van Chellónk, a lassabb 1538/512-es
ez idő alatt én mindig kaptam levelet, ha fejlesztették a hálózatot, azaz nem volt net(2alkalom), eleinte az outlookba szenvedtem és az miatt hívtam őket 2X, nem volt több 1/4óránál, mostmár be tudom állítani én is.
Egyszer volt, hogy a tűzfal miatt nem vette fel az ip címet a gép azért nem volt net, telefon és fél órán belül meg is voltam.(15perc az újraindítás, törölgetés satöbbi)
Semmi problémám nincs a UPC-val, már a telefont is tőlük kapjuk és velem nem bántak lekezelően, lehet azért, mert úgy nézek ki....? :P


hétf. jan. 31, 2005 21:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/net/adessel0114/

Érdmes elolvasni. Miért ilyen lassú és drága itthon a net.


hétf. jan. 17, 2005 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2005 10:46
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
csatlakozom Laci L hez a UPC NE! Valóban felháboritó ahogy ügyfélként bánnak az emberrel és még ragozhatnám.
Nem tudom mit képzelnek magukról!


csüt. jan. 13, 2005 7:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Siga, most itt, Újpesten is "megjavult", legalábbis pár napja nincs vele gondom. Egyébként szerintem is rengeteg mindenre elég a 60 giga, igaz, tegnapelőtt sikerült több mint 8 GB-ot forgalmazni :D De azért nem ez az általános.


vas. jan. 09, 2005 10:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. okt. 06, 2004 5:22
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Chello
Sziasztok!


Bevallom nem olvastam el minden hozzászólást, csak a véleményemet szeretném leírni.

Chello+ -om van, a szomszédhoz át lett vezetve egy vonalon a net. Befizet 5 ropit, igy nekem annyibe kerül, mintha sima chellom lenne, cserébe ezért játszhat pókert meg amit akar, letölteni nem tölt (ez a szerencsém).

"Képtelenség" a 60gigát megütni, pedig töltök le rendesen játékokat, szoftvereket, zenéket, mindent. 250K/sec átlagosan mindig meg van lefele, ez szerintem sokaknak bőven sok is lenne. Azért ""-ben irtam, mert persze minden csak akarni kell 8) .

Egy szó mint száz:
    -a chello azoknak jó, akik kiválasztanak egy filmet egy honlapról, és meg is akarják nézni 2 órán belül, játszanak, és nem töltenek le DVD méretű anyagokat
    -az ADSL meg azoknak, akik DVD-t gyűjtenek/élnek belőle, vagy egyszerűen nem tudnak meglenni anélkül hogy a gépük egy éjszakán keresztül ne töltsön le vmiket :lol:


Itt Miskolcon és BAZ megyében nem hallani negativ visszajelzéseket (=perpill ÉN nem hallok :) ) egyik szolgáltatóval kapcsolatban sem.


szomb. jan. 08, 2005 19:09
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Balu78 írta:
De mégis melyik szolgáltatót próbáljam meg. Nincs néhány tipped?


http://www.terminal.hu/newsread.php?id=13202612044920
A Matáv a mai napon kezdte meg az egyeztetéseket az Internet-szolgáltatókkal az új konstrukció igénybevételének feltételeiről. A Matáv az új nagykereskedelmi ajánlattól azt várja, hogy a szolgáltatók akár már 2005 elején megjelenhetnek az eddiginél szélesebb kiskereskedelmi termékválasztékkal.
Ezek szerint hamarosan. De például az Invitelnél már van ilyesmi, az a neve, hogy ADSL Light (http://www.invitel.hu/?levelid=1&cikkid=2083&o=4&o2=51&o3=437)

Balu78 írta:
Különben az, hogy melyik szolgáltatót tudom igénybe venni, az függ attól hol merre lakik az ember, igaz? Honnan lehet tudomást szerezni arról, hogy a kerületben mely szolgáltatók vannak?


Igen, bár a távközlési liberalizációnak köszönhetően megszünt az egyeduralom, ezért van olyan már, hogy az Invitel területén Matáv-előfizetést is köthetsz és fordítva.

Szerintem olyan táblázatot nem találsz, amely kerületkere bontva részletezi, mely szolgáltatók találhatók meg ott, nézzél ki egy-két szolgáltatót, és azoknak a weblapján szerintem azt is meg lehet tekinteni, hogy ők melyik kerületekben nyújtanak netkapcsolatot.


csüt. jan. 06, 2005 16:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 14:06
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Értem, köszi. De mégis melyik szolgáltatót próbáljam meg. Nincs néhány tipped? Az axeleronál még úgy látom nincs.
Különben az, hogy melyik szolgáltatót tudom igénybe venni, az függ attól hol merre lakik az ember, igaz? Honnan lehet tudomást szerezni arról, hogy a kerületben mely szolgáltatók vannak?


csüt. jan. 06, 2005 14:03
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Van olyan szolgáltató (több is), amelyik modemszerű üzletpolitikát folytat, tehát annyit fizetsz, amennyit netezel. Asszem az Axelero is most kísérletezget ilyesmivel. De valami minimális díj szerintem ott is van, hiszem a modembérlést meg ilyesmiket fizetni kell.


hétf. jan. 03, 2005 20:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 14:06
Hozzászólások: 3
Hozzászólás ADSL
Hello!

Olyan kérdésem lenne Hozzátok, hogy létezik e olyan ADSL mint ahogy a freestart működik (tehát ingyenes) vagy esetleg olyan havi néhány órás hozzáférés, mint a Netquick.
A lényeg, hogy nem szeretném elkötelezni magam egyik vérszívó illetve pénzszívó szolgáltatónál sem. Ha pedig lenne ilyen próba lehetőség akkor kiválasztanám melyik a megfelelő számomra.

A másik kérdés, hogy lehet venni már üzletben is ADSL modemet. Van jelentősége - a pénztárcám apadásán kívül - hogy én veszem vagy a szolgáltató adja az eszközt?


Köszi
B.


hétf. jan. 03, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Csak nálam nem megy a DC meg a torrentelés, vagy másnál is hasonló gondok vannak a csellóval?


vas. jan. 02, 2005 22:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 19:35
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Pápa, Sopron
Hozzászólás 
Hétvégén én is megkaptam a sebességnövelést. Királlllyyyy!!!!!!!!!


vas. dec. 05, 2004 22:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ferko960 írta:
Kábelmodem 220-at kihúzod kb. 2 percre, a gép marad, nem kell kikapcsolni.
Majd visszadugod, akkor lekéri az IP-t és már süvít is az allegro :lol:


Köszi a tippet, kipróbálom. Mert nálam még mindig 120 KB-tal "cammog" :) Amint vége a megkezdett letöltésemnek, aztán beszámolok róla, mit hozott eredményül.

Update

Nahát, ez tényleg segített :) Már gyorsabban jön, a korábbi 120 KB helyett most 255 KB-tal :) De ez miért ilyen kevés? 3 megabitet ha leosztok nyolccal, akkor az 375 KB, ez így most csak épphoz 2 megabit lett. Van másvalakinek is cselló plussza illetve tapasztalata?

Updatebb

Na, kipróbáltam máshonnan töltve is, onnan 350 KB-tal hasított, ez már kedvemre való :) Még egyszer köszönöm a tippet!


pén. dec. 03, 2004 15:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
Ferko960 írta:
ja és itt mérheted a sebességedet:

http://home.datanet.hu/

jobbra lent.


Ferkó


Na, ott ne mérj sebességet, saját bevallásuk szerint is pontatlan.

ADSL sebességet csak a Matáv hivatalos sebességmérő oldalán!


pén. dec. 03, 2004 12:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 11:59
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
ja és itt mérheted a sebességedet:

http://home.datanet.hu/

jobbra lent.


Ferkó


pén. dec. 03, 2004 2:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 11:59
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Itt már megy - Eger - de próbáljátok meg a következőt:

Kábelmodem 220-at kihúzod kb. 2 percre, a gép marad, nem kell kikapcsolni.
Majd visszadugod, akkor lekéri az IP-t és már süvít is az allegro :lol:

Ha nem akar menni mégsem, akkor katt jobbalul a chello ikonra, s nyomd a javitást........nekem így lett jó.

Sok sikert

Ferkó


pén. dec. 03, 2004 2:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 19:35
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Pápa, Sopron
Hozzászólás 
Én soproni vagyok, de még nálunk is csak a régi sebesség.


csüt. dec. 02, 2004 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Herr general írta:
Na, begyorsították a Chellot. ;)


Nálad már igen? Hol laksz? Itt Újpesten még mindig "csak" 120 KB-tal jön a cucc (pluszos vagyok, nekem kb 350-360 KB-tal kellene már) :(


csüt. dec. 02, 2004 11:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 09, 2004 21:28
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
Na, begyorsították a Chellot. ;)


szer. dec. 01, 2004 6:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
IGEEEEEEN :D

A Externet is közzétette:)

http://www.externet.hu/hu/www/showconte ... 38b5def52c

Ráadásul a sávszél növelés mellett még olcsóbb is lesz, és nem is kicsit!!!!!!!!! :D


csüt. nov. 04, 2004 22:28
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Itt a UPC bejelentése:
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=04203311040416

Végre a korlátok is emberesen megemelkednek.


csüt. nov. 04, 2004 16:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lesz sávszél emelés, a matávnál is, az ő szivatós szemétkedős módjukkal:
384/64 ---> csak 512/128 ők szívják, csak 33% emelés :cry:
512/128 ---> 1024/256 ők már nem szívnak
768/128 ----> 1500/256 őkse nagyon
1500/384 ---> 3000/768

Tehát a Matáv, megint szépen megszivatta a 384-eseket, akik így majd 25%-al kevesebbet fizetnek mint a 1024 (most 512)-esek, de feleolyan gyors netet kapnak... Eddig egyensúly volt, most viszont a 384-esek többet fognak fizetni, mint amennyit érne az a rongyos 512, ahelyett, hogy a szemét matáv nekik is duplázna , és nekik is lenne 768/128 legalább. Dehát mit is lehet várni a szemét matávtól, hát ezt :evil:


csüt. nov. 04, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Az az igazság, éppen most hallottam róla, a TVnet már közzé is tette az új csomagokat, úgyhogy náluk pl. tutira lesz sávszél. emelés. A többi szolgáltató, és maga a MATÁV is hallgat, mint a sír.
Ha csak a TVnetnél lesz,már állok is át hozzájuk:) A jelenlegi 512/128 lenne 1024/256-os... 2X sávszél...nyem rossz.

http://www.tvnet.hu/main.php?module=Con ... =41&meid=8

http://www.tvnet.hu/modules.php?op=modl ... cle&sid=11


hétf. nov. 01, 2004 12:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi!

Valaki hallott erről a matávos ADSL sávszél emelésről? Nekem először egy matávos ismerős mondta, hogy tesztelni fogja a matáv néhány kerületben az ADSL hálózat terhelhetőségét, és így bizonyos kerületekben lakók nagyobb sávszélt kapnak mint amire előfizetnek. Ez meg is történt, más fórumokon írtak róla felhasználók, hogy egy pár napig 1 mbit/sec-es letöltési sebességük volt, mondjuk egy 384-es előfizetéssel. És a matávnak tényleg vannak sávszélemelési tervei, állítólag a 384-es letöltést 768-ra fogják módosítani, 512-est azt nemtudom mennyire.
Szóval vélemények?


csüt. okt. 14, 2004 14:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 23:15
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
a nagyi meg felhiv mobilon mert van rá pénze


hétf. okt. 11, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Lolkaab írta:
JA!! Nem kell ide upc telefon mikor ott a skype!

Ühüm, de a nagyi nem tud felhívni Skype-on :D


hétf. okt. 11, 2004 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 23:15
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
JA!! Nem kell ide upc telefon mikor ott a skype! Egyébként nekem is chellom volt egy évig, különösebb bajom nem volt vele csak az hogy 3 nap alatt előttem a 15g-t ugyanis töltöm a filmeket ezerrel és arra sajna nem elég a 15 maximum egy napra!:) Mostmár 1.5mbitel tolom ugyanazzal az árral mint a chello és nincs adatkorlát


hétf. okt. 11, 2004 15:51
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Lolkaab írta:
Ha a chellonál nem lenne adatkorlát egyértelműen azt választanám, de mivel van igy egyértelműen adsl

Egyébként attól függ, hogy mit akarsz vele csinálni. Ha nem akarsz éjjel-nappal warezolni, meg valóvilágot nézni, akkor elérhetetlen a 15 GB. Weblap böngészéssel, játékkal, internetes telefonálással, e-mailezéssel kizárt, hogy a plafonba ütközz :)

Még a zenék letöltése is belefér, csak akkor van gáz, ha filmeket is akarsz. Akkor egy nap alatt is el lehet érni ám a 4 GB-os forgalmat simán :D

Ha meg csellód van, akkor át lehet térni IP-telefonra a vezetékes helyett, úgyanúgy megy, ugyanazzal a készülékkel, mint amit most használsz, de csak valami havi 1500 pénzbe kerül a díj, ja és hasonló előfizetőkkel ingyen beszélsz :) Persze olcsóbb a Matáv díjainál a helyi és a helyzközi (távolsági) hívás is; ez sem utolsó szempont :) Bár aki már sikeresen rászoktatta az összes ismerősét a Skype-ra, annak ez nem vonzó :)


vas. okt. 10, 2004 22:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1050 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség