Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:45



Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
OS X 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: OS X
A Macpup-ot tudom mi, egyszer már kipróbáltam. Ha a Mac OS X tényleg ennyire kényes, jobban teszem, ha csak az elõretelepített virtuális OS X-et használom, mert az tutijól megy, és ha oda jut a gépem, akkor Apple leptopot veszek, és azon már biztos menni fog tökéletesen...


szer. dec. 08, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: OS X
A MacPup =Mac kinézetű Puppy,ami Mac-ként viselkedik,természetesen bizonyos szolgáltatások kispórolva belőle,ebben nincs magyarítási lehetőség.
A mac valóban egy olyan rendszer,ami nagyon kényes a gép felépítésére,ha egyszer sikerült telepítened,igen nehéz elnyűni a rendszert.


szer. dec. 08, 2010 7:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: OS X
A MacPup =Mac kinézetű Puppy,ami Mac-ként viselkedik,természetesen bizonyos szolgáltatások kispórolva belőle,ebben nincs magyarítási lehetőség.
A mac valóban egy olyan rendszer,ami nagyon kényes a gép felépítésére,ha egyszer sikerült telepítened,igen nehéz elnyűni a rendszert.


szer. dec. 08, 2010 7:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: OS X
Én angolul szeretnék megtanulni, de nem könnyû, ha nem igazán tudom, hol kezdjem...

Az OS x-rõl meg csak annyit, hogy se az alap egér, se az alap billentyûzet nem megy rajta, de még net sincs. Az igazi probléma viszont az, hogy a telepítésnél megadott felhasználónevet, és jelszavat a késõbbiekben el se fogadja... Tudtok rá valami megoldást, vagy térjek vissza az XP-hez?

Ja és csak mellékesen megjegyezném, hogy a puppy linux a leghasznosabb az ilyen helyzetekben (a Macpup-ot is szerintem ki fogom próbálni) :)


kedd dec. 07, 2010 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: OS X
Megnyugtatlak az sem magyar! :) -többen többször is megírták:nem Te világod ha nem beszélsz a világ 6-8 nagy nyelve közül legalább egyet :arrow: "Mackell" tanulni ezek közül legalább egyet(orosz-angol-kinai) legalább fél kommunikatív szinten(ír-olvas)..ez,azért már elég egy rendszer használatához.
A MacPup sem ilyen,ellenben a feeling egy az egyben Mac!- 8)


hétf. dec. 06, 2010 19:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: OS X
Bocs, de én még nem tudok angolul, így nem tudtam elolvasni, de kösz a fordítást, abból már megértettem, hogy a MacPup-ra lesz szükségem :)


kedd nov. 30, 2010 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: OS X
El is olvastad,hogy miről van szó? :roll:
-szvsz: Mardj a MacPup-nál ahhoz semmi különleges hard nem kell uu ángilsül kommunikál a kinézete is egy az egyben mac,és jóval kevesebbet fogyaszt a memóból-igaz rendszerileg nem macOS-módon működik(linux,tehát a filerendszer eleve nem ok),de legalább a feeling ua!


hétf. nov. 29, 2010 20:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: OS X
Ezt most nem egészen értem. Ezek szerint a Snow Leopard 10.6.1 bármilyen gépre felmegy?


hétf. nov. 29, 2010 16:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: OS X
Azért,ennyire nem tragikus a helyzet:itt van olyan ami működik dugvány nélkül is,de semmi esetre sem win alól kell telepíteni
http://kepfeltoltes.hu/101128/K_perny_k_p-4_www.kepfeltoltes.hu_.png
http://kepfeltoltes.hu/101128/77813045K_perny_k_p-3_www.kepfeltoltes.hu_.png


vas. nov. 28, 2010 21:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: OS X
Véletlenül rábukkantam egy Mac OS X Leopard virtuális mentésére, amit VirtualBox-al lehet használni, és újra elkerdtem vele foglalkozni, mert láttam, hogy ez a verzió kevesebbet foglal le a RAM-ból, mint a jelenlegi Windows. Tudtok esetleg egy új hacker progiról, vagy hogy a telepítettet ki lehetne írni lemezre (mint XP esetében), és egy másik gépre feltelepíteni?


vas. nov. 28, 2010 14:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 16, 2008 16:22
Hozzászólások: 109
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Akkor már értem,hogy miért nem tudtam felrakni, és hogy miért csak windows-on indul a telepítő (ráadásul ott is csak annyit csinál, hogy felrak valamit, és aztán semmi).


Windows-on a Leo DVD-ből csak a Boot Camp-et látja, ami csak akkor szükséges, ha Leo mellé akarsz win-t. Winen belülről nem fogod látni a maces fájlrendszert, csak pl MacDrive-val.


pén. ápr. 16, 2010 12:54
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Az ingyenes megoldas az osx86.hu forumanak nagyon sok oran at folyo olvasgatasa.
Azt viszont jobb ha mar most elfelejted hogy berakod a lemezt, es mar megy is az install. Mint hogy a nem hivatalos "disztribek" nem 1 adott gephez keszultek, tudnod kell miket kell bebipalni installnal - a jellemzoen milliobol - , kulonben meg sem moccan a gep install utan (vagy total instabil lesz, akkor meg minek az os x?).
Nekem konnyebb dolgom volt, mert kifejezetten ehhez vettem a gepet (igy megfelelo alaplap, proci es videokartya lett veve), es segitettek is mit pipalgassak, melyik disztribet valasszam...
Ha csak van otthon egy gep amire jo volna feltenni, akkor ha ram halgatsz elfelejted, valszeg felmegy ra valamelyik, de mire rajossz melyik, es hogyan, addigra idegbajt kapsz...

http://www.youtube.com/watch?v=2jLlClH8jJ4

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page


szer. feb. 10, 2010 20:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Fúha jó drága. Esetleg nincs meg valahol a kapcsolási rajza? :D
Nem tudsz egy ingyenes megoldást (pl. pendrive-ra valami fájl, vagy egy előretelepített "ideiglenes" rendszeren keresztül)?


hétf. feb. 08, 2010 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Elméletileg bármelyik pc-re lehet mac os-t telepíteni csak egy efix modul kell hozzá amivel be lehet csapni a pc-t,ennek viszont gazdaságilag megkérdőjelezhető indokai vannak.
Idézet a chip magazin decemberi számából.
Kép


vas. feb. 07, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Akkor már értem,hogy miért nem tudtam felrakni, és hogy miért csak windows-on indul a telepítő (ráadásul ott is csak annyit csinál, hogy felrak valamit, és aztán semmi).


vas. feb. 07, 2010 16:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az Apple-n kívül Leopardot csak Inteles gépre tudod felhúzni..a gépigény minimális: 1< GHz proci,kb 1 GB RAM ,64Mb videokártya,4 GB wincsi(bár ez azért kicsi,mert menteni is kell valahová).


vas. feb. 07, 2010 15:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy a Mac OS X Leopard 10.5 minden gépen megy, vagy csak Apple-on. És ha megy mindegyiken, akkor mi a gépigénye?


vas. feb. 07, 2010 12:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 09, 2009 10:26
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Másoknak nincs mostanában olyan gondja, hogy néha marha sokat strandlabdázik a safari? Egyébként Leo, safari4, és macbook 3.1


csüt. okt. 29, 2009 15:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Arra utal a szoveg, hogy telepitve van alapbol az oprendszer, ezen kivul nem kell fel oraig konfiguralni a rendszert hogy mukodjon a net, inkabb csak fel percig.
Netelofizu termeszetesen kell hozza, maskulonben hogy mukodne :)


hétf. okt. 06, 2008 22:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 20:07
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Lenne egy idétlen kérdésem...

Olvastam egy rövid ismertetőt az iMac-ről és azt irták benne hogy:
"az üzembe helyezés után,már azonnal böngészhetünk a neten..."
Na most ezt hogy kell érteni?Szó szerint?Tehát nincs szükség internet előfizetésre(t-online stb..)csak be üzemeltem a kis iMac-emet, és mondjuk egy fizetős vagy ingyenes account létrehozása után az iMac GPRS-el vagy valamivel csatlakozik egy saját hálózatra és már megy is a net vagy ilyesmi?

Vagy csak képletesen kell érteni?Tehát a hagyományos módon kell egy internet előfizetés és a többi és a többi??Ebben az esetben viszont nem igazán értem miért emelték ki a dolgot hogy "már azonnal böngészhetünk a neten.."

Még egyszer bocs a láma kérdés miatt :roll:


hétf. okt. 06, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 20:07
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Köszönöm a hasznos információt és a linkeket :)

Akkor megfogadom a tanácsod és egy boltban ki próbálom hogy a MacOS X tudja-e kezelni a számomra fontos dokumentumokat :)

És ha igen,akkor be ruházok egy Mac-be...


hétf. okt. 06, 2008 0:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Idézet:
Én úgy tudom hogy a macintosh-ra illetve MacOS-re nincs virus és trójai meg hasonló kártevők,kémprogramok.Szóval biztonságosabb vele a NET.Ez igaz????
Én könyen el tudom hinni,mert eddig sehol nem láttam még virus irtót,tüzfalat MacOS-re...


Virus tudomasom szerint 1 darab sincs a mai napig os x-re, trojai van 1 par, de olyan keves hogy ha szukseged lenne ra sem lenne egyszeru beszerezni :)
Tehat total felesleges foglalkozni vele.
Netezni messze biztonsagosabban tudsz vele.
Virusirto es tuzfal van mac-re is, mas kerdes hogy jellemzoen arra talaltak ki, hogy megvedje a win alapu gepeket a mac-es halozatban.
Vagy arra hogy az uldozesi maniaban szenvedo embereket lehuzzak... :)

Idézet:
Illetve a MacOS milyen média formátumokat ismer?Ismeri mondjuk a(z)
avi,mpg,vmw,xvid stb windows-ban használatos videó formátumokat???
És tudja kezelni a windows-ban használatos dokumentumokat(txt,pdf és a többi)???


Ismeri mindet, wmv-vel lehetnek gondok (es asszem nehany excel tablazattal), abbol nemelyik megy, nemelyik nem.
De egy perian mindenkeppen javasolt install utan, o egy quicktime plugin hogy tobb formatummal boldoguljon el a gep.

Idézet:
Milyen böngésző van MacOS-re?


Safari van alapbol, de van meg rakas mas letoltheto: firefox, camino, shiira, stb.
Safari jellemzoen eleg, netbankolasnal neha szukseg lehet masikra, attol fugg kinel vagy.

Idézet:
Alapjaiban véve a MacOS menyire stabil,megbizható rendszer programok futtatása,fagyások,hiba üzenetek terén???


Kellokeppen stabil.

Idézet:
Ugyan úgy mint Windows-ra MacOS-re is vannak telepithető progik.Most igy alapjaiban minden féle programra gondolok:kodekek,weblap szerkesztők,képlopók,rajz programok,modellezők,konverterek,szöveg szerkeztők és a többi és a többi......(Honnan lehet be szerezni,le tölteni?)


Termeszetesen.
Mac-boltokbol, vagy a netrol
Versiontracker.com
macupdate.com (ennel a 2 oldalnal persze fizetos programot nem kapsz ingyen, max probaverziot, betat, es freeware-t)
torrent, ftp, es egyeb filecserelok

Idézet:
Mostanában eléggé elgondolkoztam azon hogy váltok Macintosh-ra mert a Windows már kezd az agyamra menni.A gépet főleg csak netezésre,vásárlásra,banki ügyek intézésére,tanulásra,weblap szerkesztésre és egyéb dolgokra használnám.Nem játékra kell nekem.Az elmult 3 hétben a virusok,trójaiak 1más után bombázzák a gépem.NORTON Internet Security 2008-at használok és hiába frissitem mindég csak jön a figyelmeztetés hogy egy trójai jelenlétét észleli,de nem tudja eltávolitani.És eddig minden évben volt ilyen kémprogram hullám ami eltartott kb 2 hónapig mire tudtam kezdeni vele valamit,de már nagyon elegem van belőle......Szóval ha MacOS-re tényleg nincsennek ilyen kártevők,kémprogramok és a böngésző szempontjából nem lenne gond a netezés és képes a windows alatt hasnálatos média fájlokat,dokumentumokat kezelni,akkor erősen megfontolom hogy be intek a Winfos-nak.


Pakolj tele a szamodra fontos doksikkal egy dvd-t, faradj el egy apple bolt-ba, es tekintsd meg hogy gondot okoz-e a doksik megnyitasa.

Idézet:
Most egy boltan láttam Mac-et 700GPB-ért.kb 210 000Ft.Nem néztem az adatait,de anyira nem is lényeges csak nagy vinyó legyen benne...


????
150k korul mennek a kisebb hasznalt imac-ek (17" lcd, core2duo 2GHz kornyeken, x1600, 1-2 giga ram, 160 giga koruli vinyo, dvd-iro, jo minosegu beepitett webkamera), NE vinyomeret alapjan vasarolj, mert azt olcson lehet boviteni ellentetben a procival, videoval, beepitett monitorral.
Az uj az 250 bruttotol kezdodik, persze az erosebb, 20"-as kijelzoje van, stb...
http://www.macbolt.hu/imac/
http://www.macbolt.hu
http://xms.hu/

http://wiki.beszeljukmac.com/mediawiki/index.php/Kezdőlap


vas. okt. 05, 2008 14:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 20:07
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Sziasztok!Nekem lenne pár kérdésem a macintosh-ról.Én úgy tudom hogy a macintosh-ra illetve MacOS-re nincs virus és trójai meg hasonló kártevők,kémprogramok.Szóval biztonságosabb vele a NET.Ez igaz????
Én könyen el tudom hinni,mert eddig sehol nem láttam még virus irtót,tüzfalat MacOS-re...

Illetve a MacOS milyen média formátumokat ismer?Ismeri mondjuk a(z)
avi,mpg,vmw,xvid stb windows-ban használatos videó formátumokat???
És tudja kezelni a windows-ban használatos dokumentumokat(txt,pdf és a többi)???

Milyen böngésző van MacOS-re?

Alapjaiban véve a MacOS menyire stabil,megbizható rendszer programok futtatása,fagyások,hiba üzenetek terén???

Ugyan úgy mint Windows-ra MacOS-re is vannak telepithető progik.Most igy alapjaiban minden féle programra gondolok:kodekek,weblap szerkesztők,képlopók,rajz programok,modellezők,konverterek,szöveg szerkeztők és a többi és a többi......(Honnan lehet be szerezni,le tölteni?)

Mostanában eléggé elgondolkoztam azon hogy váltok Macintosh-ra mert a Windows már kezd az agyamra menni.A gépet főleg csak netezésre,vásárlásra,banki ügyek intézésére,tanulásra,weblap szerkesztésre és egyéb dolgokra használnám.Nem játékra kell nekem.Az elmult 3 hétben a virusok,trójaiak 1más után bombázzák a gépem.NORTON Internet Security 2008-at használok és hiába frissitem mindég csak jön a figyelmeztetés hogy egy trójai jelenlétét észleli,de nem tudja eltávolitani.És eddig minden évben volt ilyen kémprogram hullám ami eltartott kb 2 hónapig mire tudtam kezdeni vele valamit,de már nagyon elegem van belőle......Szóval ha MacOS-re tényleg nincsennek ilyen kártevők,kémprogramok és a böngésző szempontjából nem lenne gond a netezés és képes a windows alatt hasnálatos média fájlokat,dokumentumokat kezelni,akkor erősen megfontolom hogy be intek a Winfos-nak.

Most egy boltan láttam Mac-et 700GPB-ért.kb 210 000Ft.Nem néztem az adatait,de anyira nem is lényeges csak nagy vinyó legyen benne...

Ha valaki választ tudna adni a kérdéseimre és tudna egy rövid felvilágositást adni a Mac-ről azt nagyon meg köszönném...


hétf. szept. 29, 2008 0:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 18, 2007 18:40
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Most vettem 2db almát:
iMac 20"
MacBook pro 17"

Halottam hogy van magyar "verzió". Azt honnan tudnám leszedni?
Gondolom a legújabb OS X verzió van a mac-en.


hétf. feb. 18, 2008 21:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 26, 2006 12:48
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
zigzack írta:
látszik hogy halott az oldal


Persze az is lehet, hogy nem itt kellene keresni warez-t.
Egyébként meg aki ahoz sem elég űgyes ...


csüt. nov. 01, 2007 0:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 22, 2007 17:45
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
látszik hogy halott az oldal


szer. okt. 24, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 22, 2007 17:45
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
látszik hogy vas-tag vagyok
most keztem el o sx-et használni. eddig tetszik
:shock:


szomb. szept. 22, 2007 17:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 22, 2007 17:45
Hozzászólások: 3
Hozzászólás hi!
Tud nekem mondani valaki cybeduckhoz Connect-et ahonnan filmeket vagy gémeket tudok letölteni??


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zigzack szomb. szept. 22, 2007 17:56-kor.



szomb. szept. 22, 2007 17:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 16:38
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás quark7
Ja, a kvarkot mar frissitettem 7.2-re -erre is azt irtak,hogy megoldja a problemat-


kedd júl. 24, 2007 13:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 16:38
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás adobe cs3
Masik gond:
Feltettem a cs3 packot a gepre.minden jol megy,kiveve az acrobat reader (8)Elinditas utan kiirja,hogy futtassak masik adobe alkalmazast a hatterben,pl. photoshop-ot es akkor menni fog.Nos ez nem igy van sajnos.Amig a menukben nezelodok addig nem jon be a hibauzenet.Kiprobaltam egy kulonallo acrobat 8-as csomagot,de az is ugyanigy csinalja.A distiller jol megy.Mi lehet ez?


kedd júl. 24, 2007 13:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 16:38
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás quark7
Sziasztok!
Van egy osx-em 10.4.10 verzioval.
Vegre sikerult szereznem egy quark7-est,ami mukodik is...Viszont ha atvaltok amerikai billentyuzetrol peldaul magyarra es ugy akarok irni szoveget a szovegboxban,kis gondolkozas utan kilep.
Mar szereztem uj billentyuzetdrivert,kapcsolgattam a nemzetkozi beallitasokat,sorrendeket,stb.
Eddig os9alatt hasznaltam 3-4-es kvarkokat.
Esetleges jotanacsokat szivesen fogadnek...


kedd júl. 24, 2007 13:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 14:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás szoftvert keresek
sziasztok! előbányásztam egy öskori mackintosh powerbook duo 230-as szerkezetet. nagyon szép állapotban van igy nincs szivem kidobni. kérlek segitsetek hogy tudnék én erre valami szoftot varázsolni illetve honnan vagy egyáltalán lehet e ezt még valamire használni!


hétf. jan. 08, 2007 19:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
ANTIpc:

Köszönöm a jótanácsot! Asszem hallgatok rád! Ha lesz belőle valami, akkor nem amcsi lesz!! Amúgy is gázosabb a küldés is, meg minden!

Üdv: Deka


csüt. dec. 14, 2006 22:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Deka írta:
ANTIpc:

A Mac Mini specifikációja szerint 110 V - 230 V -ig (50 Hz - 60 Hz ) működik. Mondjuk, a póstázás miatt talán egyszerűbb a német eBay-en keresgélni.


Hidd el, nem en talaltam ki. A specifikacioval kapcsolatban annyit mondanek, hogy az emlitett iMac G5-nel is ugyanez szerepelt. Egy apro gond volt vele, megpedig hogy "elfelejtettek" odairni melle, hogy a feszko a vasarlas - foldrajzi - helyetol fugg, nem pedig egy olyan hagyomanyos tap van benne mint azelott, amit mar megszokhattunk, tehat hogy elboldogul mindket feszkoval es frekivel.
De akkor tessek, 1 kis konkretum:
http://beszeljukmac.com/index.php/elado ... mac_g5_20/
( "amerikai tápos ezért átalakitoval használom" )

Nem allitom hogy a kinti mini nem birja az itteni feszkot, mindossze ovatossagra
intelek, mert mint mondtam, elszallt mar 1-2 iMac - amit abban a remenyben hoztak be, hogy olcsobban megusszak mintha itt vennek...hat a 40-50 rongyos tapcserevel mar nem volt olcsobb :) - , nem tudom, hogy ezt a tapcserelgetosdit csak az iMac G5-nel alkalmaztak-e, ennek utana kellene nezned...de a nemet ebay valoban jobb otlet, mar csak garancialis szempontbol is.


szer. dec. 13, 2006 16:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a segítséget!


ANTIpc:

A Mac Mini specifikációja szerint 110 V - 230 V -ig (50 Hz - 60 Hz ) működik. Mondjuk, a póstázás miatt talán egyszerűbb a német eBay-en keresgélni. Pld. láttam egy ilyet:

http://cgi.ebay.de/Apple-Mac-mini-1-83G ... dZViewItem

Nem tűnik rossznak! Használtat meg még olcsóbban lehet venni. Nem tudom, hogy mi lesz...még spórolok egyenlőre.

Köszi a fórum tippet!


nuddle:

A Mac-ek ára tényleg korrektnek tűnik az adatai alapján. Ha így nézzük tényleg nem drága! Csak az eredeti Mac-es cuccok vannak hozzá durva áron (memória, billentyűzet, nagyobb vinyó).

Üdv: Deka


kedd dec. 12, 2006 22:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
nuddle írta:
Deka írta:
Sziasztok!

Én még most csak szemezgetek egy Mac Mini-vel...

Egy kérdés: Igaz, hogy tök mindegy hol veszed, a garancia érvényes rá? Lehet, hogy érdemes lenne Amerikából hozatni, ha igen, mert ott sokkal olcsóbb!
(Fene a pofájukat az Amerikaiaknak!!)


Világgari van rá. Számláját be kell mutatni és itthon is tudod érvényesíteni.


Nem nyert.
Csak az akkus apple cuccokhoz van vilaggari (ipod, es a hordozhato gepek).
Amugy sem minden esetben van olyan tap a gepben/gephez, ami 230V-rol is megy, fustolt mar el 1-2 kintrol behozott iMac, mert errol nem tudtak, es nem tettek a gep ele konvertert...


vas. dec. 10, 2006 14:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Deka írta:
Köszönöm az eddigi segítséget!

Eseleg tudnál írni pár dolgot a Mac és a Midi viszonyáról?
Értem ezalatt, hogy lehetséges-e a lejátszás külső eszköz nélkül is? És ha igen, milyen hullámtáblát használ? Esetleg SF2? Vagy valami sajátot?

Próbáltam keresgélni, de nem sok eredménnyel...eddig...

Ez az egy dolog zavar, hogy bármit is dob ki a Google, mindenhol csak az Apple reklámszövegét szajkózzák. A részletekbe sehol nem mennek bele!

Na nem baj.... :)

Üdv: Deka


Itt nezz korbe a forumon, tuti tudnak pontos valasszal szolgalni:
http://www.hitspace.hu/forum/


vas. dec. 10, 2006 14:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Deka írta:
Szia Lipi!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Garancia: Így azért kicsit más a helyzet!

Sulinet: Sajnos már le fogok róla csúszni...

Most nézelődöm az eBay-en és ott meg még sokkal olcsóbb. Már annyira, hogy az ember elgondolkodik, hogy megéri a kockázatot!! Mondjuk, még úgy is pár hónap múlva lesz aktuális, hacsak nem sikerül valakitől megszerezni pofátlanul alacsony áron! :)

Váltás: Egyáltalán nem félek tőle. Eddig is Linux-ot használtam, ami szegről-végről rokonságban is van az OS X-el. Őszintén szólva eddig nem is merült fel bennem, pedig már láttam közelről Mac-et és akkor eléggé meggyőző volt! Csak hát szeritnem mindenkiben az él, hogy elérhetetlenül drága és nincs hozzá szoftver. Amennyire nézegetem, elég sok szabad szoftver támogatja a Mac-es plattformot. Egyébként a szoftver ellátottsággal neked mik a tapasztalataid?

Üdv: Deka


Kreatív szoftverek területén számos esetben még jobb is a helyzet.
De ami döntő, hogy sokkal jobb a szoftverek kompatibilitása különböző gyártók esetén is.
És ha valamilyen jól megszokott programodhoz ragaszkodsz, akkor a mostani Inteles Mac-ek esetében ez simán mehet.
Egyébként minden úgy van, ahogy Lipi mondta, a neten ehhez is minden fellelhető, nem kell vért izzadni hozzá.


csüt. dec. 07, 2006 19:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Deka írta:
Szia Lipi!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Garancia: Így azért kicsit más a helyzet!

Sulinet: Sajnos már le fogok róla csúszni...

Most nézelődöm az eBay-en és ott meg még sokkal olcsóbb. Már annyira, hogy az ember elgondolkodik, hogy megéri a kockázatot!! Mondjuk, még úgy is pár hónap múlva lesz aktuális, hacsak nem sikerül valakitől megszerezni pofátlanul alacsony áron! :)

Váltás: Egyáltalán nem félek tőle. Eddig is Linux-ot használtam, ami szegről-végről rokonságban is van az OS X-el. Őszintén szólva eddig nem is merült fel bennem, pedig már láttam közelről Mac-et és akkor eléggé meggyőző volt! Csak hát szeritnem mindenkiben az él, hogy elérhetetlenül drága és nincs hozzá szoftver. Amennyire nézegetem, elég sok szabad szoftver támogatja a Mac-es plattformot. Egyébként a szoftver ellátottsággal neked mik a tapasztalataid?

Üdv: Deka


Ha hardver tartalmát is nézed, akkor mindig kiderül, hogy nem drága.
Persze, mint minden márkázott terméknél itt is elmegy erre valamennyi.
Most jövök egy hatalmas PC laptop néző körből, amit a barátom kérésére tettem meg és Sony-tól a Fu-Si-ig mindent megnéztem, plusz a kisebb nevű laptop gyártókat.
Ahol hasonló tartalommal készült a gép, ott az ár is nagyon megegyezett.
A nagyobb nevű gyártók meg drágábbak is voltak.
Szóval nem a Mac drága, hanem a hazai keresetek alacsonyak és erre még rájön a honi képviselet mohósága.
De mégis azt tanácsolom, hogy ha veszel gépet itthon vedd, mert még azt kevés supportot is leöljük, ha nem erősödik meg a hazai piac.


csüt. dec. 07, 2006 19:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 17:02
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Deka írta:
Sziasztok!

Én még most csak szemezgetek egy Mac Mini-vel...

Egy kérdés: Igaz, hogy tök mindegy hol veszed, a garancia érvényes rá? Lehet, hogy érdemes lenne Amerikából hozatni, ha igen, mert ott sokkal olcsóbb!
(Fene a pofájukat az Amerikaiaknak!!)


Világgari van rá. Számláját be kell mutatni és itthon is tudod érvényesíteni.


csüt. dec. 07, 2006 19:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Köszönöm az eddigi segítséget!

Eseleg tudnál írni pár dolgot a Mac és a Midi viszonyáról?
Értem ezalatt, hogy lehetséges-e a lejátszás külső eszköz nélkül is? És ha igen, milyen hullámtáblát használ? Esetleg SF2? Vagy valami sajátot?

Próbáltam keresgélni, de nem sok eredménnyel...eddig...

Ez az egy dolog zavar, hogy bármit is dob ki a Google, mindenhol csak az Apple reklámszövegét szajkózzák. A részletekbe sehol nem mennek bele!

Na nem baj.... :)

Üdv: Deka


szer. dec. 06, 2006 22:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Köszi, már megy is a válasz.


kedd dec. 05, 2006 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 12:48
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Árpy írta:
Nekem is jöhet az a PÜ 8)

Elküldtem, remélem hasznos! :)


kedd dec. 05, 2006 16:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nekem is jöhet az a PÜ 8)


hétf. dec. 04, 2006 21:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 12:48
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Deka!
Az, hogy elérhetetlenül drága az szerintem relatív. Persze nem azt mondom, hogy olcsó de hát a minőséget és a jót minig meg kell fizetni! Hosszú távon nagyon is megéri a befektetést!
Szoftver fronton is csak pozitív tapasztalatom van. Eddig mindig megtaláltam a nekem megfelelőt. Igaz, hogy keresni kell de hát mit nem itt a neten!?
Küldök pü.-t.


hétf. dec. 04, 2006 14:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Szia Lipi!

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Garancia: Így azért kicsit más a helyzet!

Sulinet: Sajnos már le fogok róla csúszni...

Most nézelődöm az eBay-en és ott meg még sokkal olcsóbb. Már annyira, hogy az ember elgondolkodik, hogy megéri a kockázatot!! Mondjuk, még úgy is pár hónap múlva lesz aktuális, hacsak nem sikerül valakitől megszerezni pofátlanul alacsony áron! :)

Váltás: Egyáltalán nem félek tőle. Eddig is Linux-ot használtam, ami szegről-végről rokonságban is van az OS X-el. Őszintén szólva eddig nem is merült fel bennem, pedig már láttam közelről Mac-et és akkor eléggé meggyőző volt! Csak hát szeritnem mindenkiben az él, hogy elérhetetlenül drága és nincs hozzá szoftver. Amennyire nézegetem, elég sok szabad szoftver támogatja a Mac-es plattformot. Egyébként a szoftver ellátottsággal neked mik a tapasztalataid?

Üdv: Deka


szomb. dec. 02, 2006 15:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 12:48
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Deka írta:
Sziasztok!

Én még most csak szemezgetek egy Mac Mini-vel...

Egy kérdés: Igaz, hogy tök mindegy hol veszed, a garancia érvényes rá? Lehet, hogy érdemes lenne Amerikából hozatni, ha igen, mert ott sokkal olcsóbb!
(Fene a pofájukat az Amerikaiaknak!!)

Szia Deka!
Amit írtál sajnos ebben a formában nem igaz! Az Apple csak azokra a termékeire vállal "világgaranciát" amelyek hordozható készülékek és a működésük nem helyhez kötött, tehát akkumulátorról működtethtőek. Nem így szól a hivatalos állásfoglalás de ez a lényege. Ebbe a kategóriába a következő termékek tartoznak: iPod-ok, MacBook-ok illetve a MacBook Pro-k.
Egyébként érdemes lenne megfontolnod az itthoni vásárlás SULINET keretében, így a vételárból 60e Ft visszaigényelhető!
És mégvalami. A váltástól nem szabad félni, megéri! Nekem elhiheted! :)


pén. dec. 01, 2006 11:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én még most csak szemezgetek egy Mac Mini-vel...

Egy kérdés: Igaz, hogy tök mindegy hol veszed, a garancia érvényes rá? Lehet, hogy érdemes lenne Amerikából hozatni, ha igen, mert ott sokkal olcsóbb!
(Fene a pofájukat az Amerikaiaknak!!)


szer. nov. 29, 2006 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 23, 2005 21:58
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
PC-n lehetséges az OS X használata?
Ha igen, hogyan?


vas. okt. 29, 2006 18:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Hat szerintem az xp is tud ugy boot-olni mint az os x, mas kerdes hogy mi var az emberre utana :) Nalam mac-en momentan ugy 50mp a boot - de igy 9,5 nap uptime utan egy ideje mar nem talalkoztam vele... :)


pén. máj. 26, 2006 7:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség