Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 5:44



Hozzászólás a témához  [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő
Nokia N82 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
pampika írta:
5 nap 0 km-es akksival?? Akkor max nézegetted :roll:
Az enyémet most vettem, 3 hónapos múlt és egy teljes töltés utáni ismerkedős nyomkodással 1 nap alatt vége. Aztán ma már általánosabb használattal (kb 20 perc duma, 3 sms, ~10 perc wlan, 10 perc gps játszás, pár játék/téma kipróbálása,1 óra zene) és így áll az akksi 5/7-en, persze megy 24/7-ben.

De az 5 nap az erősen gyanús, ha használod is.


Kb fél óra beszélgetés, fél óra wifi, 10 perc GPS, és Bluetooth, első teljes töltés után.


pén. okt. 31, 2008 0:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
5 nap 0 km-es akksival?? Akkor max nézegetted :roll:
Az enyémet most vettem, 3 hónapos múlt és egy teljes töltés utáni ismerkedős nyomkodással 1 nap alatt vége. Aztán ma már általánosabb használattal (kb 20 perc duma, 3 sms, ~10 perc wlan, 10 perc gps játszás, pár játék/téma kipróbálása,1 óra zene) és így áll az akksi 5/7-en, persze megy 24/7-ben.

De az 5 nap az erősen gyanús, ha használod is.


csüt. okt. 30, 2008 23:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Első töltéssel (GPS, Wifi, beszélgetés) 5 napot bírt.


csüt. okt. 30, 2008 23:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
name142 írta:
Nokia programokrol szedtem, pl Gravity Defied (azt hiszem ez a neve). De ugyanez volt a Worms Forts-nál is (azt hiszem ez a neve :) ). Mind1 hogy hova telepítem.
Azt hiszem, kompatibilitás problémád van. Ami azt jelenti, hogy nem a Te telefonodra valók azok a játékok.


vas. okt. 19, 2008 6:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 12:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nokia programokrol szedtem, pl Gravity Defied (azt hiszem ez a neve). De ugyanez volt a Worms Forts-nál is (azt hiszem ez a neve :) ). Mind1 hogy hova telepítem.


szomb. okt. 18, 2008 19:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Biztos hogy a telefonra való játékokat telepÍtettél?
A memóriakártyára, vagy a telefonra telepÍtetted?
Ha a telefonba, akkor ne csodálkozz a lelassuláson. Lehetőleg mindent a kártyára telepÍts.


szomb. okt. 18, 2008 18:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 12:48
Hozzászólások: 2
Hozzászólás -
Üdv.!
Lenne egy olyan problémám, hogy már több játékot tettem a telefonra, de szaggatott, vagy lassu volt, mig egy n73 is jobban kezelte.
FW-t frissítettem, külső memoria kártyát formáztam.


szomb. okt. 18, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Mellesleg kep keszitesekor (akkor is, ha a giro erzekeli a forgatast) nem is fordul el a kep fizikailag, hanem atbillen egy bit, amit egy fenykepnezegeto program erzekel es elforgatva mutatja.

Buta programok (pl. windows beepitett kepnezoje) nem erzekelik ezt es fekvo helyzetbe rakjak a kepet.


vas. okt. 05, 2008 21:10
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Nem értem, miért kell megsértődni azon, ha valaki megÍrja a véleményét. Ez egy nyitott fórum és szabad vélemény nyilvánÍtás van.


szomb. okt. 04, 2008 14:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Macika írta:
Nos, elmondom Neked, hogy a Canon 40D-m (ami kicsivel drágább volt, mint 4db N82) is pont ugyanígy tesz, ha lefelé v. felfelé fotózok, akkor a benne lévő giroszenzor elég sokszor téveszt. Pedig az fényképezőgép. Nem is akármilyen.
Szerintem nyugodj bele, hogy TELEFONT vettél. És nem digitális fényképezőgépet... :)
Mellesleg KI LEHET KAPCSOLNI a képforgatást.
Egyébként meg utólag is pihekönnyen el lehet forgatni pl. egy Irfanview pluginnel a képet, teljesen veszteségmentesen.

Nos, én meg azt mondom el neked, hogy ez így nekem nem megfelelő, és nem érdekelnek az ideológiák, hogy másik szerkezetek hogyan csinálják, meg hogy telefont vettem vagy sem, meg mivel lehet elforgatni. Minden tiszteletem ellenére ne akarjatok meggyőzni róla, hogy nekem mi legyen jó és mi nem. A fw frissítés előtt elégedett voltam teljesen, úgy működött, ahogy kell. Most nem vagyok az. A kérdésem arra vonatkozott, hogy tapasztalt-e valaki ilyet (és nyilván, hogy ha igen, megoldotta-e valahogy?). A meggyőzést, hogy nekem is így legyen jó, mert nektek így jó, lehetőleg mellőzük, köszönöm.


szomb. okt. 04, 2008 13:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Macika írta:
snapscan írta:
Ez a baj! A készült kép jól áll.. Csak pl. 2 képet készítettem, amikor olyan helyzetben volt a teló, hogy ő függőlegesnek érzékelte, úgy mentette el a képet, közben meg én közel vízszintesben tartottam a telót. Ill. teljesen vízszintben, de lefelé nézett. Amíg az ikonok mozogtak, láttam, hogyan fogja a képet elmenteni, így meg nem látom. Nekem ez baj, mást lehet nem zavar.
Nos, elmondom Neked, hogy a Canon 40D-m (ami kicsivel drágább volt, mint 4db N82) is pont ugyanígy tesz, ha lefelé v. felfelé fotózok, akkor a benne lévő giroszenzor elég sokszor téveszt. Pedig az fényképezőgép. Nem is akármilyen.

Szerintem nyugodj bele, hogy TELEFONT vettél. És nem digitális fényképezőgépet... :)

Egyetértek. A telefonban is van lehetőség a kép elforgatására Ez alap szolgáltatás.


szomb. okt. 04, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
snapscan írta:
Ez a baj! A készült kép jól áll.. Csak pl. 2 képet készítettem, amikor olyan helyzetben volt a teló, hogy ő függőlegesnek érzékelte, úgy mentette el a képet, közben meg én közel vízszintesben tartottam a telót. Ill. teljesen vízszintben, de lefelé nézett. Amíg az ikonok mozogtak, láttam, hogyan fogja a képet elmenteni, így meg nem látom. Nekem ez baj, mást lehet nem zavar.
Nos, elmondom Neked, hogy a Canon 40D-m (ami kicsivel drágább volt, mint 4db N82) is pont ugyanígy tesz, ha lefelé v. felfelé fotózok, akkor a benne lévő giroszenzor elég sokszor téveszt. Pedig az fényképezőgép. Nem is akármilyen.

Szerintem nyugodj bele, hogy TELEFONT vettél. És nem digitális fényképezőgépet... :)

Mellesleg KI LEHET KAPCSOLNI a képforgatást.
Egyébként meg utólag is pihekönnyen el lehet forgatni pl. egy Irfanview pluginnel a képet, teljesen veszteségmentesen.


szomb. okt. 04, 2008 10:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
snapscan írta:
Macika írta:
Miért lenne nagy baj?
Nem hiszem, hogy ez bármiféle baj lenne. Hiszen nem az ikonokat nézegetjük, hanem a készítendő képet.
Engem sosem zavart, hogy az N95 8GB-nál nem forognak az ikonok.
A készült kép meg úgyis jól áll...

Ez a baj! A készült kép jól áll.. Csak pl. 2 képet készítettem, amikor olyan helyzetben volt a teló, hogy ő függőlegesnek érzékelte, úgy mentette el a képet, közben meg én közel vízszintesben tartottam a telót. Ill. teljesen vízszintben, de lefelé nézett. Amíg az ikonok mozogtak, láttam, hogyan fogja a képet elmenteni, így meg nem látom. Nekem ez baj, mást lehet nem zavar.
Azt hiszem, mindannyian tudjuk hogy a telefon nem digilális fényképezőgép. Ne várjuk hogy ugyan olyan formátumokat fogunk készÍteni.
A jó minőségű kamera egy plusz szolgáltatás.
Nekem Így tökéletes. :!:


szomb. okt. 04, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Macika írta:
Miért lenne nagy baj?
Nem hiszem, hogy ez bármiféle baj lenne. Hiszen nem az ikonokat nézegetjük, hanem a készítendő képet.
Engem sosem zavart, hogy az N95 8GB-nál nem forognak az ikonok.
A készült kép meg úgyis jól áll...

Ez a baj! A készült kép jól áll.. Csak pl. 2 képet készítettem, amikor olyan helyzetben volt a teló, hogy ő függőlegesnek érzékelte, úgy mentette el a képet, közben meg én közel vízszintesben tartottam a telót. Ill. teljesen vízszintben, de lefelé nézett. Amíg az ikonok mozogtak, láttam, hogyan fogja a képet elmenteni, így meg nem látom. Nekem ez baj, mást lehet nem zavar.


szomb. okt. 04, 2008 9:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
snapscan írta:
Belefutott valaki abba, hogy fw frissítés után (fw30) a kamera módban a kijelző elforgatása nem működik? Az ikonok és menük mindig a vízszintes módban vannak, hiába állítom a telót függ. helyzetbe. De a képet, amit készítek, azt annak megfelelően mutatja a galériában, ahogy a telefon állt felvételkor! Tehát a menü nem mozog, de a képek az alapján kerülnek elmentésre és megjelenítésre, hogy hogyan állt a teló feénykép készítésekor. Elég nagy baj!
Miért lenne nagy baj?

Nem hiszem, hogy ez bármiféle baj lenne. Hiszen nem az ikonokat nézegetjük, hanem a készítendő képet.

Engem sosem zavart, hogy az N95 8GB-nál nem forognak az ikonok.
A készült kép meg úgyis jól áll...


pén. okt. 03, 2008 22:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
user01 írta:
A 20-asban is így van.


Nekem a 20-asban működött rendesen. Ha függ. helyzetbe állítottam, a menük is követték.


pén. okt. 03, 2008 19:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás 
snapscan írta:
Belefutott valaki abba, hogy fw frissítés után (fw30) a kamera módban a kijelző elforgatása nem működik? Az ikonok és menük mindig a vízszintes módban vannak, hiába állítom a telót függ. helyzetbe.

A 20-asban is így van.


pén. okt. 03, 2008 19:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Belefutott valaki abba, hogy fw frissítés után (fw30) a kamera módban a kijelző elforgatása nem működik? Az ikonok és menük mindig a vízszintes módban vannak, hiába állítom a telót függ. helyzetbe. De a képet, amit készítek, azt annak megfelelően mutatja a galériában, ahogy a telefon állt felvételkor! Tehát a menü nem mozog, de a képek az alapján kerülnek elmentésre és megjelenítésre, hogy hogyan állt a teló feénykép készítésekor. Elég nagy baj!


pén. okt. 03, 2008 18:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 544
Tartózkodási hely: Csatlakozott: 2001.07.23., Hétfő, 08:27
Hozzászólás 
listi írta:
viraxo írta:
Nokia azért nem áll olyan fényesen a megbízhatósági listán - a szervízeseink utálják is nagyon! Igy hát az a kijelentés, hogy a Nokiánal kevés hardware-s meghibásodás fordul elő - enyhén szólva is - igen megalapozatlan.


különben melyik gyártó terméke áll a legfényesebben?


pén. okt. 03, 2008 7:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
viraxo írta:
Nna.. hogy én pancsikoljak egy kicsit a hullámokban, amit gerjesztettem: A Nokia az egyetlen mobilgyártó amelyiknek országos szervizhálózata van.
Mármost, ha csak egy apróbb hiba történik a telefonnal, beviszem a legközelebbi Nokia szervizbe és 30perc alatt kész.
Más tipusoknál egy apró hiba kejavÍtása is hetekbe telhet, mivel csak a fővárosban van szerviz.
Nekem ez az N82 volt az első kártyafüggetlen telóm, amit vettem! Az ok elég prózai: Mobilszolgáltatónál dolgozom, így viszonylag könnyen jutottam a telókhoz, meg ki is tudtam alaposan próbálni őket, mielőtt pénzt adtam volna értük. Ennek megfelelően azért elég jó rálátásom van a márkákra és a meghibásodási arányokra is! És a Nokia azért nem áll olyan fényesen a megbízhatósági listán - a szervízeseink utálják is nagyon! Igy hát az a kijelentés, hogy a Nokiánal kevés hardware-s meghibásodás fordul elő - enyhén szólva is - igen megalapozatlan. A központi szervizük több hónapos lemaradásban van jelenleg is, nem győznek dolgozni! Ez is sokat elárul! Szóval - ha már egy kisebb vagyont áldoztam egy ilyen telefonra, akkor én igyekszem betartani a hivatalos utakat, így nem verem majd a fejem a falba, ha beütne a menykő! Egyébként pedig - természetesen nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat és ötleteket, elindítottam két útvonalon is a dolgot!
Az egyik a hivatalos előlap csere, a másik pedig, az "eladom és veszek egy feketét" játék! Meglátjuk melyik jön be! :-)


pén. okt. 03, 2008 6:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
viraxo írta:
Nna.. hogy én pancsikoljak egy kicsit a hullámokban, amit gerjesztettem:
Nekem ez az N82 volt az első kártyafüggetlen telóm, amit vettem! Az ok elég prózai: Mobilszolgáltatónál dolgozom, így viszonylag könnyen jutottam a telókhoz, meg ki is tudtam alaposan próbálni őket, mielőtt pénzt adtam volna értük. Ennek megfelelően azért elég jó rálátásom van a márkákra és a meghibásodási arányokra is! És a Nokia azért nem áll olyan fényesen a megbízhatósági listán - a szervízeseink utálják is nagyon! Igy hát az a kijelentés, hogy a Nokiánal kevés hardware-s meghibásodás fordul elő - enyhén szólva is - igen megalapozatlan. A központi szervizük több hónapos lemaradásban van jelenleg is, nem győznek dolgozni! Ez is sokat elárul! Szóval - ha már egy kisebb vagyont áldoztam egy ilyen telefonra, akkor én igyekszem betartani a hivatalos utakat, így nem verem majd a fejem a falba, ha beütne a menykő! Egyébként pedig - természetesen nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat és ötleteket, elindítottam két útvonalon is a dolgot!
Az egyik a hivatalos előlap csere, a másik pedig, az "eladom és veszek egy feketét" játék! Meglátjuk melyik jön be! :-)
Mondjuk azt is tudni kell, hogy jó-jó, igaz, hogy sok a garanciális esemény, na de magasan a legtöbb eladott készülékből, ezt nem kell szem elől téveszteni!

Szintén igaz, hogy lehetne 3x ennyi szervizt üzemeltetni. Akkor talán nem lenne ennyi elmaradás.
Na de valamiért van oka, hogy nem így tesz a Nokia.

Az ő dolguk.

Ameddig az abszolút elsők hosszú évek óta, addig ez azt jelenti, hogy jól csinálják, amit csinálnak.


csüt. okt. 02, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Nna.. hogy én pancsikoljak egy kicsit a hullámokban, amit gerjesztettem:
Nekem ez az N82 volt az első kártyafüggetlen telóm, amit vettem! Az ok elég prózai: Mobilszolgáltatónál dolgozom, így viszonylag könnyen jutottam a telókhoz, meg ki is tudtam alaposan próbálni őket, mielőtt pénzt adtam volna értük. Ennek megfelelően azért elég jó rálátásom van a márkákra és a meghibásodási arányokra is! És a Nokia azért nem áll olyan fényesen a megbízhatósági listán - a szervízeseink utálják is nagyon! Igy hát az a kijelentés, hogy a Nokiánal kevés hardware-s meghibásodás fordul elő - enyhén szólva is - igen megalapozatlan. A központi szervízük több hónapos lemaradásban van jelenleg is, nem győznek dolgozni! Ez is sokat elárul! Szóval - ha már egy kisebb vagyont áldoztam egy ilyen telefonra, akkor én igyekszem betartani a hivatalos utakat, így nem verem majd a fejem a falba, ha beütne a menykő! Egyébként pedig - természetesen nagyon köszönöm a segítő hozzászólásokat és ötleteket, elindítottam két útvonalon is a dolgot!
Az egyik a hivatalos előlap csere, a másik pedig, az "eladom és veszek egy feketét" játék! Meglátjuk melyik jön be! :-)


csüt. okt. 02, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 26, 2008 22:38
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
nem hiszem, tudom. mivel régen vittem még vissza így a telefont és garanciába megcsinálták. (mellesleg elfelejtettem írni hogy ez azért sokminden függvénye is lehet, de most ezt nem ecsetelném, aki tudja tudja mire gondolok)
másik pedig hogy mint mondtam jelenleg sok helyen eredeti gyárit árulnak N82-höz.

szoftverproblémára pedig azt értem hogy elromlik a rajta lévő szoftver valami oknál fogva és nem én frissítem nsu-val hanem visszaviszem garanciába hogy csinálják meg.

röviden ennyi, mindenki azt hisz amit akar :D ...


csüt. okt. 02, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
djgabo írta:
garanciát lehet hogy elveszti de csak lehet! (pl. szoftverproblémánál biztos hogy észre sem veszik, másik pedig hogy én úgy tudom hogy utángyártott nem sok helyen van N82-höz legtöbb helyen eredeti cucc van hozzá és azt meg nem tudják ellenőrizni ha tokot cserélsz)
(mellesleg sok hiba nem jelentkezhet, én már régen csak nokiákat veszek halomra és szoftveres hibán még nem sok más jelentkezett eddig, ami még lehet általába fizikai behatástól lehet azt viszont úgyse cserélik gariba, és az megintcsak drágább szakszervízbe cserélve mint maszeknál...)
de az hogy máshol nem cserélik ki az már biztos nem igaz mivel mint írtam normálisabb mobilos boltokba azért van szervizes meg valamennyit értenek hozzá (lehet többet is mint akiket a nokiások alkalmaznak...(csak saját tapasztalatból mondom)) és én már vettem dolgokat telefonokhoz és ha megkértem őket meg is csinálták helyben.
csak ezek miatt mondtam nem csak úgy hasraütve :D
Nézd.
Nem tudom, a szoftverproblémával mire gondolsz, egy biztos, ha nem az a szoftver kerül fel rá, ami a Product Code alapján kellene rajta legyen és ezt otthon, NSU-val csinálja valaki, akkor az AZONNALI garanciavesztést jelent. Hogy mit hiszel, az a Te dolgod, az igazság az, amit leírtam.

Amennyiben nem eredeti készülékházzal adod be a Nokiához javításra a telefont és a készülék nem házilag cserélhető előlapos modell, akkor az is garanciavesztés. Ismét hiszel, amit akarsz.

Nem írt senki olyat, hogy máshol nem cserélnék le újra az előlapot, hiszen én is rendszeresen cserélek készülékházakat. Igaz, én csak gyári ház beépítését vállalom (vagy KIZÁRÓLAG a megrendelő felelősségére az utángyártottat, 0 perc garanciával), mert meg tudom úgy csinálni, hogy megmaradjon a garancia.

Sok esetben azonban a gyári eredeti házhoz való hozzájutás pokolian nehéz, szinte csak gyári márkaszervizben megoldható.


csüt. okt. 02, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 26, 2008 22:38
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
garanciát lehet hogy elveszti de csak lehet! (pl. szoftverproblémánál biztos hogy észre sem veszik, másik pedig hogy én úgy tudom hogy utángyártott nem sok helyen van N82-höz legtöbb helyen eredeti cucc van hozzá és azt meg nem tudják ellenőrizni ha tokot cserélsz)
(mellesleg sok hiba nem jelentkezhet, én már régen csak nokiákat veszek halomra és szoftveres hibán még nem sok más jelentkezett eddig, ami még lehet általába fizikai behatástól lehet azt viszont úgyse cserélik gariba, és az megintcsak drágább szakszervízbe cserélve mint maszeknál...)
de az hogy máshol nem cserélik ki az már biztos nem igaz mivel mint írtam normálisabb mobilos boltokba azért van szervizes meg valamennyit értenek hozzá (lehet többet is mint akiket a nokiások alkalmaznak...(csak saját tapasztalatból mondom)) és én már vettem dolgokat telefonokhoz és ha megkértem őket meg is csinálták helyben.
csak ezek miatt mondtam nem csak úgy hasraütve :D


csüt. okt. 02, 2008 18:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
listi írta:
lolNem tudok egyetérteni veled, mert Ha nem Nokiánál veszi a komplett házat, fel sem rakják neki és bukta a garanciát.
A Nokia csak azokat a tartozékokat rakja fel garanciában amelyeket ők forgalmaznak.
Bizony így van.
Köztes (és olcsóbb) megoldásként van a gyorsbolt vagy a 1024megatel, ahol többnyire eredeti cuccokat lehet kapni (az utóbbiban főleg), a Nokia által forgalmazott árakhoz képest mondjuk fél áron.
Aztán már csak egy ügyes kezű, bevállalós embert kell találni, aki képesnek érzi magát arra, hogy kicserélje.


csüt. okt. 02, 2008 7:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
lolNem tudok egyetérteni veled, mert Ha nem Nokiánál veszi a komplett házat, fel sem rakják neki és bukta a garanciát.
A Nokia csak azokat a tartozékokat rakja fel garanciában amelyeket ők forgalmaznak.

djgabo írta:
sztem fölösleges **** gyári előlappal stb., bár tény hogy nem olcsó az egész dolog mivel kell oldallapot fedlapot + üveg + alulsó billentyűzet fedőt + ott még a 2db. hátlap is... szóval én számolgattam és 15,20 alatt nehezen lehet megoldani a dolgot! (Sztem ne nokia mintaboltba próbálkozz, sajnos a mintaboltok felszereltsége valamilyen oknál fogva gyér és alig van pár tartozék a cucchoz stb., inkább nagyobb mobilkereskedésekbe vagy tartozékos helyen érdemes keresgélni ilyesmit!) Én azért is tudom ilyen szinten mivel én amilyen gyári lappal megkaptam a telefonom ami titán, igen **** minőségű finoman szólva pedig direkt eredeti finn-t vettem! Kicsit drágább volt ha nem is sokkal de mondom ennyit megér hogy jobb kamera meg jobb alkatrészek legyenek hozzá, na most finoman szólva recseg a tok ez már 1 hét használat után jelentkezett, ha benyomom a c betűt akkor ilyen ragadá hanga van a menü gomb kattan meg ilyen apróságok de a legrosszabb az alsó rész recegése ami igen idegesítő 1 ilyen kategóriás telefonnál!!! Úgyhogy utánnanéztem hogy lecserélem az egész tokor úgy ahogy van (én fehérre cserélném mondjuk:) (volt már feketém és sajnos minden **** meglátszik rajta, újlenyomat, sérülés, stb. nem kéne többet) ) midnen alkatrészt, ha megjön a fizu meg is teszem lehet de ha belegondolok hogy így 100-ba lesz kb. az egész teló és még **** is vele... Mellesleg jobb helyeken helybe kicserélik a dolgot csak várni kell rá mondjuk 1 fél órát nem ördöngős a dolog amúgy magadnak is meg tudod csinálni (nokiaprogramokon letöltések közt van is szétszedési meg összeszerelési útmutató N82-höz) de ez már midnenkinek a saját dolga hogy oldja meg de tény így a legjobb mivel nem ****ás a dolog de azért érdemes rákérdezni mielőtt odamegy az ember hogy van e raktáron stb. mert ez alap :D ... röviden ennyi, nagyjából (én is cserélek majd 1x ha begurulok, de akkor veszek hozzá 1 kis tokot is rögtön hogy + védelem legyen ha már ráköltöttem ennyit) ja és még annyi hogy nekem az is bosszantó hogy most vettem rá vagy 3 rugóért minőségi képernyő fóliát azt cserélhetném azt is újra kapásból, szomorú hogy így raknak össze telefont és nem 1 ilyen van több márkánál is stb. , én már csak fémből engedélyezném a gyártást mégha nehezebb is kicsit legalább az minőség! na mind1... sok sikert ezzel kapcsolatban!


csüt. okt. 02, 2008 6:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
djgabo írta:
jólvan de nem kell visszaélni mindig a moderátori hatalommal, attól hogy ujjonc vagyok itt, nem biztos hogy tudatlan és alulművelt attól hogy ide ömlesztem a betűket, én nem akarok ebben vitát nyitni meg értelme nem lenne amúgyse, megpróbálok tagolni ha ilyen nagy baj de csak leírtam a srácnak gyorsan amit kérdezett, nem bántottam meg senkit sztem és nem akartam fennhangon írni úgymond... rendes felhasználó vagyok és van mikor tagolok de ez most csak jött gyorsan hogy leírom neki és kész, megértettem én 1.re is mint írtam elnézést is kértem érte.
Semmiféle visszaélés nem történt, csak jó lenne, ha hazatalálnál...


szer. okt. 01, 2008 20:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 26, 2008 22:38
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
jólvan de nem kell visszaélni mindig a moderátori hatalommal, attól hogy ujjonc vagyok itt, nem biztos hogy tudatlan és alulművelt attól hogy ide ömlesztem a betűket, én nem akarok ebben vitát nyitni meg értelme nem lenne amúgyse, megpróbálok tagolni ha ilyen nagy baj de csak leírtam a srácnak gyorsan amit kérdezett, nem bántottam meg senkit sztem és nem akartam fennhangon írni úgymond... rendes felhasználó vagyok és van mikor tagolok de ez most csak jött gyorsan hogy leírom neki és kész, megértettem én 1.re is mint írtam elnézést is kértem érte.


szer. okt. 01, 2008 19:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
djgabo írta:
(bár gondolom téged csak azért zavar mert nehezebb így moderálni vagy nem tudom, bár sztem nem sokat számít ígyis úgyis átolbvassa az ember sztem :S na mind1 elnézést az 1beírásért csak levésem gyorsan aztán ennyi szokott lenni :D )
Megmutassam mennyire egyszerű moderálni, megnyomni a törlés gombot???

Nem szeretem, ha egy újonc egyből a magas c-n kezdi a szót.

Valóban hibáztál, valóban ömlesztetted a szöveget.
Az elvárható minimum az lett volna, hogy:

a) csöndben maradsz, tudván, igaza van Ákoskának
b) elnézést kérsz, mert tudod, hogy hibáztál,
c) kijavítod, de nem szólsz semmit

Ezek helyett az egyetlen rossz megoldást választottad, szájaltál.

Kár.


szer. okt. 01, 2008 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Nincs tagolási szabály.

Tisztelet van, illetve kéne lenni azokkal szemben, akik elolvasnák az irományt. Ennyi...


szer. okt. 01, 2008 18:07
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 26, 2008 22:38
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
azért írtam 1be az egészet mert 1 gondolatmenet az egész és fölösleges széttagolni, akinek írtam az az elején rájön hogy neki írtam és végigolvassa úgyis akit meg nem érdekel az meg minek olvassa végig főleg ha baja van azzal hogy 1be van :D
mellesleg tudom hol van az enter de ilyen fórum szabályt még nem hallottam :D :D :D :oops: :twisted:

(bár gondolom téged csak azért zavar mert nehezebb így moderálni vagy nem tudom, bár sztem nem sokat számít ígyis úgyis átolbvassa az ember sztem :S na mind1 elnézést az 1beírásért csak levésem gyorsan aztán ennyi szokott lenni :D )


szer. okt. 01, 2008 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
@djgabo

tedd már meg a kedvünkért, akiknek a szösszenetedet szántad, hogy időnként megnyomod az Enter gombot, az ű-től jobbra van.

Szívesen elolvasok mindent, amit itt a fórumban írkáltok, de ez annyira tagolatlan, annyira egy tömb az egész, hogy nem bogarászom ki.

Igyekezzél légy szíves áttekinthetően írni. Csak néhány Enter...


szer. okt. 01, 2008 16:40
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 26, 2008 22:38
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
lol

sztem fölösleges **** gyári előlappal stb., bár tény hogy nem olcsó az egész dolog mivel kell oldallapot fedlapot + üveg + alulsó billentyűzet fedőt + ott még a 2db. hátlap is... szóval én számolgattam és 15,20 alatt nehezen lehet megoldani a dolgot! (Sztem ne nokia mintaboltba próbálkozz, sajnos a mintaboltok felszereltsége valamilyen oknál fogva gyér és alig van pár tartozék a cucchoz stb., inkább nagyobb mobilkereskedésekbe vagy tartozékos helyen érdemes keresgélni ilyesmit!) Én azért is tudom ilyen szinten mivel én amilyen gyári lappal megkaptam a telefonom ami titán, igen **** minőségű finoman szólva pedig direkt eredeti finn-t vettem! Kicsit drágább volt ha nem is sokkal de mondom ennyit megér hogy jobb kamera meg jobb alkatrészek legyenek hozzá, na most finoman szólva recseg a tok ez már 1 hét használat után jelentkezett, ha benyomom a c betűt akkor ilyen ragadá hanga van a menü gomb kattan meg ilyen apróságok de a legrosszabb az alsó rész recegése ami igen idegesítő 1 ilyen kategóriás telefonnál!!! Úgyhogy utánnanéztem hogy lecserélem az egész tokor úgy ahogy van (én fehérre cserélném mondjuk:) (volt már feketém és sajnos minden **** meglátszik rajta, újlenyomat, sérülés, stb. nem kéne többet) ) midnen alkatrészt, ha megjön a fizu meg is teszem lehet de ha belegondolok hogy így 100-ba lesz kb. az egész teló és még **** is vele... Mellesleg jobb helyeken helybe kicserélik a dolgot csak várni kell rá mondjuk 1 fél órát nem ördöngős a dolog amúgy magadnak is meg tudod csinálni (nokiaprogramokon letöltések közt van is szétszedési meg összeszerelési útmutató N82-höz) de ez már midnenkinek a saját dolga hogy oldja meg de tény így a legjobb mivel nem **** a dolog de azért érdemes rákérdezni mielőtt odamegy az ember hogy van e raktáron stb. mert ez alap :D ... röviden ennyi, nagyjából (én is cserélek majd 1x ha begurulok, de akkor veszek hozzá 1 kis tokot is rögtön hogy + védelem legyen ha már ráköltöttem ennyit) ja és még annyi hogy nekem az is bosszantó hogy most vettem rá vagy 3 rugóért minőségi képernyő fóliát azt cserélhetném azt is újra kapásból, szomorú hogy így raknak össze telefont és nem 1 ilyen van több márkánál is stb. , én már csak fémből engedélyezném a gyártást mégha nehezebb is kicsit legalább az minőség! na mind1... sok sikert ezzel kapcsolatban!


szer. okt. 01, 2008 15:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Hát akár azt is teheted, hogy eladod a mostanit és veszel egy feketét, mert már forgalmazzák itthon is gyári garival. De ezzel valószínűleg többet költesz a témára, mint az előlap csere, viszont vélhetőleg gyorsabban megoldódik.


kedd szept. 30, 2008 20:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Szevasztok! Leírok egy kis történetet, hogy ha valamelyikőtök hasonló cselekedetre vetemedne (ép ésszel mondjuk biztosan nem) akkor először gondolja végig!
SZóval kitaláltam, hogy kicseréltetem az N82-esem előlapját ezüstről feketére. Vehettem volna rögtön úgy is, de fontos volt a 2 éves gari, stb, stb. Bevittem a városkánkban működő hivatalos Nokia mintaboltba, ahol korrekten át is vették és elmesélték, hogy kb három hét (!!!!!) lesz a csere, mert meg kell rendelni az alkatrészeket, de azt csak úgy csinálják meg, ha felküldjük a telót Pestre a központi szervizbe... Na ez volt az első kiakadás. Azért nem cserélik egyébként helyben, mert valamelyik alkotóelemet csak a pesti szerviz cserélhet. Vettem egy nagy levegőt, odaadtam, átvették, felküldték... Eltelt két hét, majd óvatos érdeklődést tettem, hogy áll a dolog. A válasz igen meglepő volt: Még sehogy, legalább egy hét még, de lehet, hogy több... Itt már elég mérges voltam de még tartottam magam...
Most újra érdeklődtem, a Nokia boltos srácok telefonálgattak, hogy mi a helyzet (egyébként az ő hozzáállásuk példás volt) kiderült, hogy a sok összetevőből 2db (!!!) alkatrészt a Nokia már visszaigazolt, hogy lesz, de a szállítása bizonytalan... Második kiakadás...
Itt elszakadt az agyam, és megkértem a srácokat, hogy hívjuk fel a pesti szervízet, hagy beszéljek velük én, ami sikerült is! Itt egy kedves hölgy elmagyarázta, hogy milyen hihetetlen nehéz beszerezni egy gyári fekete burkolatot és, hogy mennyire el vannak maradva a javításokkal egyébként, de a végén hajlandó volt annyi engedményt tenni, hogy visszaküldik a telefonomat, és anélkül rendelik meg az alkatrészeket, hogy az ott üdülne még hetekig... mindezt kb 15e Ft + ÁFÁ-ért...
Szóval én elképedtem, hogy ez milyen procedúra, és hogy egy ekkora rohadt nagy cégnek egy előlap beszerzése ennyi időt vesz igénybe és ilyen marha nehezen megy...
Úgyhogy ha hivatalosan szeretnél burkolatot feketíteni a Nokián, gondold át! Egyben szívesen várok bármilyen ötletet, hogy mit tegyek, ha fekete N82-őt szeretnék...???


kedd szept. 30, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 26, 2008 22:38
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Üdv all. Kéne 1 kis help. Felraktam a a 30as fw-t az N82-esemre , a hack már emiatt nem megy így a szignó kikerülése módszer se működik szokványosan viszont úgy tudom hogyha csinálok 1 sis fájlt belerakom az installserver.exe-t és úgy írom a sis fájlt hogy az feltelepítéskor a C:\sys\bin mappába települjön akkor a szignó kikerülése ugyanúgy működik mint a régi sw-n. Na most ennek módját nem tudom hogyan lehetne megvalósítani (hogyan kell sis fájl-t csinálni?, stb., stb. :( ) aki tudja vagy már akár meg is csinálta az 1 érthető leírást adhatna lépésről lépésre hogyan kéne ezt megcsinálni mert ez fontos lenne. Előre is köszi!!!


pén. szept. 26, 2008 22:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Akoska írta:
Érdekesen hangzik...

Azt már tudjuk, hogy a Nokia szervizoldalán a telefon adatainál megjelenik az idegen PC-dal történt frissítés.
Lehet, hogy most már nem is enged nem eredeti PC-dal frissíteni??

Másnál hogy van ez?


Én pont tegnap írtam át egy N73-as PC-t N73 ME-re és ment szépen a frissítés.
Az N82, N95, N95 8GB frissítéssel sem volt bajom, ezekből kettő nekem is Made by Nokia


csüt. szept. 25, 2008 10:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Pasti írta:
Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy mindenkinek sikerült upgradelni a 30-asra? A telóm ugyan Made By Nokia, de a PC-át már régen átírták magyarra, viszont nekem nem ajánlja fel a frissítést...
Azt javaslom, vidd be egy Nokia szervizbe és ott ráteszik neked a 30-ast.


csüt. szept. 25, 2008 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Érdekesen hangzik...

Azt már tudjuk, hogy a Nokia szervizoldalán a telefon adatainál megjelenik az idegen PC-dal történt frissítés.
Lehet, hogy most már nem is enged nem eredeti PC-dal frissíteni??

Másnál hogy van ez?


csüt. szept. 25, 2008 9:48
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy mindenkinek sikerült upgradelni a 30-asra? A telóm ugyan Made By Nokia, de a PC-át már régen átírták magyarra, viszont nekem nem ajánlja fel a frissítést...


csüt. szept. 25, 2008 9:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Nálam még nem fordult elő hasonló. Infirmációim szerint, a Flickr eléggé labilis, gyakran nem érhető el. Ez nem készülék vagy sw hiba. Lezárt billentyűzetnél bejövő hÍvás esetén a kijelzőnek világÍtania kell. Legalább is nálam Így van.


csüt. szept. 25, 2008 6:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
2. Nem volt még ilyenem se 30-assal, se kisebbekkel


szer. szept. 24, 2008 20:51
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Egy - azaz két érdekesség:

1. Frissítés után közvetlenül, szépen működött az Online megosztás. Regisztráltam az account-omat a flickr-en, letöltötte a képeim miniatürjeit, stb.
Két nap után próbáltam volna feltölteni és sajna megint nem működik, nem indul el az alkalmazás.
Ugyanez a helyzet az N95 és N95 8GB telóknál is az új 30-as fw-el.

2. Párszor már eljátszotta, hogy lezárt billentyűzet mellett bejövő hívásnál nem kapcsolt be a világítás.

Tapasztalt valaki hasonlókat? :?:


szer. szept. 24, 2008 20:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Az NSU nem szerviz program. Nem is olyan régen még csak a szervizben volt megoldható a szoftver frissÍtés és még is jó volt. Én örülök annak, hogy ezt a lehetőséget biztosÍtotta a Nokia. :roll:


szomb. szept. 20, 2008 17:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
listi írta:
A 60 mega elég sok, de éppen azért kell formázi frissítés előtt, hogy minden eltűnjön a készülékmemóriából.


Nem azon elmélkedünk, hogy kell-e formázni. Hangsúlyozom, én is szoktam, ezért fölöslegesnek is tartom a CDP funkciót.
Inkább az a durva, hogy ha netán valaki mégsem szeretné törölni minden adatát, akkor ez a telefon HALÁLÁT okozhatja, hiszen csak szervizben lehet ezek után újrahúzni.
Ez szerintem elfogadhatatlan.
Ok, legyen instabil, fagyogasson ha valaki nem törölte a sok szemetet, na de hogy teljesen használhatatlanná váljon... ez azért gáááz. :? :evil:

Az ok, amiért az első upgrade-kor mégsem formáztam, hogy akkor nem a végleges fw-t töltöttem fel. Tudtam, hogy pár nap múlva úgyis jön a hivatalos EURO3-ra is, ezért gondoltam, hogy majd akkor formázok, addig is kipróbálom.
De ha beleolvasol a nokia fórumba, ott is rengetegen panaszkodnak, hogy gond volt a frissítéssel.
Flasheltem én ezt a telót már korábban is format nélkül, de soha nem volt ilyen gond, max. instabil ill. lassú volt a frissítés után.
Amióta az NSU elindult, ilyen - tömeges jellegű - elszállásra nem emlékszem, pedig régi Symbianos motoros vagyok... :wink:


szomb. szept. 20, 2008 17:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
A 60 mega elég sok, de éppen azért kell formázi frissítés előtt, hogy minden eltűnjön a készülékmemóriából.


szomb. szept. 20, 2008 12:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
listi írta:
A fent leírtakat akkor szokta csinálni egy symbian telefon ha a belsőmemóriája túlságosan tele van. Én mindent a memkértyán tárolok és nincsenek ilyen gondjaim.
Ez igaz, de az én esetemben a memóriakezelő szerint még 60MB körüli szabad memória volt. :?


szomb. szept. 20, 2008 9:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
moco22 írta:
Ugye azt tudjátok, ha frissítitek a telót az új sw-re (és ugye előtte kipucoljátok) már nem lehet (legalábbis egyelőre) hackelni a telót?
Igen, ha visszaolvastál (volna), az első hozzászólásban benne volt, amiben a 30-as FW-ről írtak. :)


szomb. szept. 20, 2008 8:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 24, 2008 8:13
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
A fent leírtakat akkor szokta csinálni egy symbian telefon ha a belsőmemóriája túlságosan tele van. Én mindent a memkértyán tárolok és nincsenek ilyen gondjaim.


szomb. szept. 20, 2008 6:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség