Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 13:59



Hozzászólás a témához  [ 933 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Következő
Apple Iphone 3G(S) és 4 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 21, 2004 17:05
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Debrecen - Bp
Hozzászólás Re: ocarina?
bili írta:
A második generáción ezt nem sikerült megoldani. Ha a 2G jailbreak-elve van, újraindítás után mindenképp ki kell küldeni neki egy bizonyos parancssort, mert különben nem bootol.

Megoldották ezt is! :) Épp hogy csak beírtam, pár nap múlva meg is lett a megoldás. A dev-team talált a bootrom -ban egy hibát, amivel képesek most már teljes mértékben jailbreak-elni az ipodtouch 2G -t.

Ami jó hír, hogy ezt a hibát úgy tűnik, hogy a következő iphone generációba, ami valószínűleg nyáron fog megjelenni, almáék nem lesznek képesek kijavítani.


szer. márc. 11, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Azért címkeresésre meg egy alapszintű útvonaltervezésre a beépített maps is használható. Nekem már jópárszor segített..


szer. márc. 11, 2009 13:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 21, 2005 14:05
Hozzászólások: 49
Hozzászólás 
kuncsaku írta:
Bedrock :D. Ugyan mi a bánatnak az? Ha eltévedsz, akkor kiteszel egy kalapot, nekiálsz pengetni valamit és összejön a buszravaló. A buszsofor meg tudja az utat :). Bár félreteszem a gúnyolódást, hiszen kinek a navi a fontos, kinek a szórakoztatás.


Valóban, erre nem is gondoltam... :D


szer. márc. 11, 2009 10:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Bedrock :D. Ugyan mi a bánatnak az? Ha eltévedsz, akkor kiteszel egy kalapot, nekiálsz pengetni valamit és összejön a buszravaló. A buszsofor meg tudja az utat :). Bár félreteszem a gúnyolódást, hiszen kinek a navi a fontos, kinek a szórakoztatás.


szer. márc. 11, 2009 7:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 21, 2005 14:05
Hozzászólások: 49
Hozzászólás 
Azért egy rendes navi nagy királyság lenne rajta. Remélem a Sygic utat nyit...


kedd márc. 10, 2009 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Egy erősítő se árt hozzá, anélkül csak cincogás minden zene rajta..
De tényleg eszméletlen, van már fegyverropogtató és robbantó program is rá..


kedd márc. 10, 2009 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 21, 2004 17:05
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Debrecen - Bp
Hozzászólás ocarina?
Így igaz!

Az első generációs (1G) iPod Touch-okat probléma nélkül lehet jailbreak-elni. Azokhoz nem kell usb parancs újraindítás után.
A második generáción ezt nem sikerült megoldani. Ha a 2G jailbreak-elve van, újraindítás után mindenképp ki kell küldeni neki egy bizonyos parancssort, mert különben nem bootol.
A 2G touch annyival jobb lenne, hogy abban már van belső hangszóró és gyorsabb proci. Jailbreak szempontból meg jobb az 1G.

Smule Ocarina.. ismerős? :lol:
Hülyén hangzik, de én akkor figyeltem fel az iPhone-okra, mikor ez a progi megjelent. Utána láttam, hogy gitározni meg zongorázni is tök érdekesen lehet multitouch-on. Komplett kis vicces zenekarok születtek. Konkrétan leesett az állam ezektől a progiktól. Mind 1 készülékben, zsebben.. aztán bárhol, bármikor lehet koncertezni a haveroknak. :lol:

Kis ízelítő az iphone-os zenészektől:
http://www.youtube.com/watch?v=tSX6isV22QM
http://www.youtube.com/watch?v=rjx5_-SPhk0
http://www.youtube.com/watch?v=51cWRrZdkwk
http://www.youtube.com/watch?v=EL0E9u-aPVk
http://www.youtube.com/watch?v=GQRJ-U5Rj3Y


szomb. márc. 07, 2009 18:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Vigyazz, Touchnal a 2G a 2. generaciosat jelenti.

Nem osszekeverendo a 2G-s (azaz elso generacios) iPhone-okkal.


szomb. márc. 07, 2009 14:38
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
bili írta:
Azon gondolkozom, hogy iphone-t vagy ipod touch-ot vegyek

Hátha ez segít; én ma reggel vettem egy Iphone-t (2G-t). Este el is adtam.
Ipod touch után gerjedtem rá, de újra rá kellett jönnöm (mint ahogy WinMo-nál is rájöttem már egyszer), hogy az érintőképernyő telefonban nem nekem való. Nekem kellenek a fizikailag nyomkodható gombok.
Biztos csak megszokás kérdése, de én mégis maradok az E51-nél és az Ipod Touch-nál.
Egyébként úgy tudom a legújabb jailbreak már nem jár együtt a gépre dugdosással, nekem legalábbis a 2.1-es szofttal nem kell semmi ilyesmit eljátszanom (már jailbreakelve vettem). Úgyhogy ha csak ez tartana vissza, akkor ne aggódj ;)


pén. márc. 06, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 21, 2004 17:05
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Debrecen - Bp
Hozzászólás 
Milyen gyakran kell ezeket újraindítani? Azon gondolkozom, hogy iphone-t vagy ipod touch-ot vegyek. Az ipod touch 2g pedig csak úgy jailbreakelhető, hogy minden újraindítás után rá kell dugni gépre és ki kell adni neki vmi parancsot, hogy bootoljon. Árban a touch lényegesen olcsóbb.

Azon kívül, hogy én is fülig belezúgtam az iphone-ba, lenne pár aggályom, amivel meg kell barátkozni. Gondoltam, leírom ide, hogy ne csak a rózsaszín köd árassza el a topicot:
-nincs opera mini (nagyon jó hatással lenne az adatforgalomra, így nem kellene annyit költeni drágább netcsomagra)
-állítólag zavaró, ha vezetés közben sms-t kapsz, mert addig jelez bizonyos időközönként, míg meg nem nézed. touchscreenen, meg azér kicsit nehéz vakon navigálni a menüpontok között. figyeljen inkább az útra az ember.
-nincs hívás közben voice recording -> jegyzetelj a képernyőre ha vmi fontos elhangzik
-kamera nagyon alap -> még jóhogy írtak már rá videofelvevő progit
-nem tud a2dp-t -> venni kell hozzá adaptert, ami kilóg
-rohadt drága -> viszont ettől lesz egyedi

Nem fikázni akartam az iphone-t, ezek mind az apple hülyeségei miatt vannak. Szerencsére sokmindent próbáltak a felhasználók, programozók és alkatrész gyártók javítani több-kevesebb sikerrel (jailbreak->...stb).
Eleinte én is azt hittem, hogy ez is csak egy kis trendi csili-vili ékszer a sznoboknak. De mostanára egyre ötletesebb dolgok kerülnek felszínre.


pén. márc. 06, 2009 17:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
70ert a 2g-sek mennek. en 400-500 euroert adom el ebayen oket.


csüt. márc. 05, 2009 11:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
Dannyboy nekem lesz egy zsir uj iphone 3g elado.


Ez is eladó volt, csak végül megcsinálták az E51-gyet és inkább nem vettem ezt meg. Amúgy 80k lett volna. Ennyit nem, max talán 70 amit ér, de annyiért tudom, hogy te sem fogod odaadni, szóval köszi a lehetőséget. :wink:


csüt. márc. 05, 2009 10:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
Dannyboy nekem lesz egy zsir uj iphone 3g elado.


csüt. márc. 05, 2009 10:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Vissza kellett adnom (sajnos). Sajnos, mert ezalatt a pár nap alatt hihetetlenül megszerettem, egyáltalán nem zavart, hogy egy kellemes méretű étcsokoládé lapult a kabátom belső zsebében. Zenére az autóban is használtam, a szabványos aljazattal tökéletesen ment a zenehallgatás és a kihangosítás is. Ilyenkor értelemszerűen a telefon mikrofonjába kell beszélni, de a kocsi hangszóróiban hallod viszont a másik felet. Ez is simán ment. Apró navigációs dolgokra is rá lehetett venni, úgyhogy ez sem volt igazán probléma. Nem nagyon tudok rosszat mondani, sőt, nem is tudok. Egyvalamit talán, az árát. Teljesen megértem azokat, akik imádják a kis tepsijüket. :)


csüt. márc. 05, 2009 9:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 04, 2009 20:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Uraim! Bár én kaptam ezt a telefont egy külföldi ismerősömtől, de el kell hogy áruljam, hogy HOZZÁMNŐTT! vele ébredek, vele fekszem :D brutális pszichikai függést alakított ki nálam! És soha nem cserélném el semmilyen telefonra (najó a kapott 2G-met 3G-re cseréltem). Megnyílik vele az ember előtt a korlátlan lehetőségek kapuja! 8) :oops: Valójában MINDEN ingyenes rá, csak meg kell rá találni rá AZ okos módszert! A hétköznapok bármely pillanatában hasznát vehetem. Nagyon egyszerű kezelni és a széleskörű felhasználótábor gerjeszti az újabbnál újabb és jobbnál jobb szoftverek kiadását.
Nagyon régóta használom, és mind a mai napig nem tudom megunni :)
Mindenkinek csak ajánlani tudom! :)


szer. márc. 04, 2009 21:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
Én meg egyre inkább úgy érzem, hogy szeretném.

Kipróbáltam rengeteg symbianos készüléket (hogy csak az utóbbi 1 évet említsem: E61, E51, E71, N958GB, N82, N78).
Először mindegyik lázba hozott, de pár hét után mindegyiket csak alapvető dolgokra használtam. Tudom, az Iphone-al is így leszek, de jó lenne tudni, hogy akkor majd megfelel-e minden elvárásomnak.

Múlt héten vettem egy Ipod Touch-ot, ami rendesen lenyűgözött.
Most megvan a lehetőség, hogy a Touch-ot és a telefonomat eladva vegyek egy Iphone 3G-t.

De lenne pár kérdésem AZOKHOZ, akik már használták.
Leírom, hogy én mire használok egy telefont, ezekről lenne jó tudni, hogy milyen szinten alkalmas rá az Iphone.

- Voip hívások. Ennek utána néztem, elvileg van rá program, de jó lenne, ha megerősítenétek, hogy jól működik. A Freecall-nál van előfizetésem, tehát azt szeretném majd belőni rajta (tehát nem Skype, vagy ilyesmi kell nekem).

- Gyorshívás. A leírás alapján gondolom erre való a "Kedvencek".

- Naptár. Ha jól sejtem, ezen nem lehet a főképernyőre kiíratni a következő találkozót, hogy lássam előre. Vagy van rá valamilyen megoldás?

- Játék. Ezzel azt hiszem nem lesz baj, már a Touch-on is annyi minden van, hogy ki se tudtam még mindent próbálni.

- Ébresztő; beállítva, hogy munkanapokon megadott időben ébresszen.

Többet nem sorolok fel, mert azokról tudom, hogy működnek.

Fényképezés, mms, BT, videófelvétel, stb nem érdekel.


szer. márc. 04, 2009 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
en se szeretem a szifont...


hétf. márc. 02, 2009 14:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
2-3 hete Ákoska, most Te is...

Mi lesz így a barátaimmal???? (((((



Egyszer neked is benő a fejed lágya, na aggódj!!!


:D:D:D:D:D


hétf. márc. 02, 2009 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Hát Te is próbálj ki egyet. ;)


hétf. márc. 02, 2009 9:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
Félek ettől a telótól... egyre jobban belehabarodok. :D
2-3 hete Ákoska, most Te is...

Mi lesz így a barátaimmal???? :((((((


hétf. márc. 02, 2009 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Félek ettől a telótól... egyre jobban belehabarodok. :D


hétf. márc. 02, 2009 9:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Az Iphone ezzel szemben kinevelt egy valódi közösséget - hasonlóan, mint mondjuk a Samsung I900 - kicsi hazánkban, akik igen aktívan teszik a dolgukat. Nem nehéz megtalálni, most nem fogom itt propagálni.

Azért lenne, akit érdekel - akár pü-ben is. ;)

Winston_Wolf írta:
messze jobban és egyszerűbben használható, mint bármely érintőképernyős WinMo telefon. Volt rengeteg telefon a kezemben HTC (Touch HD, Tytn) Samsung Omnia, Xperia, de egyik sem tudta megközelíteni azt az élményt, amit az Iphone nyújt kezelés közben.

Mert hogy itt alapvetően abban van az Iphone varázsa, hogy megérinted és úgy érzed tényleg az ujjaddal húzod a kijelzőt.


Hehe, van benne valami. :) Ma navigációval kellett mennem, és hát a Mio képernyőjének használata egy egészen más világ...


pén. feb. 27, 2009 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
1-2 het utan majd nem elvezed :D

Dannyboy írta:
Nálam van az említett készülék, igaz, csak kb. 1 hétig. Feltörtek bennem az emlékek és meg kell mondanom, élvezem a szifonozást. :)


pén. feb. 27, 2009 15:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ugye milyen jó is az? :)))


pén. feb. 27, 2009 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Nálam van az említett készülék, igaz, csak kb. 1 hétig. Feltörtek bennem az emlékek és meg kell mondanom, élvezem a szifonozást. :)


pén. feb. 27, 2009 7:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Dannyboy

abból még alkudjál egy kicsit.


vas. feb. 22, 2009 17:39
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
A böngésző valóban egy élmény az Opera Mini után.


vas. feb. 22, 2009 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Hm...


Most akkora kedvet csináltál nekem ehhez a telóhoz, hogy nem is igaz. :) Felkeltetted bennem a használatra vonatkozó leírással a nosztalgiát, amikor még volt 1. kiadásúm. Ráadásul most pont van egy eladó 3G-s 8GB-os a környezetemben...megér 80k-t? Még gondolkodom rajta... :roll:


vas. feb. 22, 2009 14:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hm...

Végül is az összehasonlítás nem rossz. De ha megnézzük akkor bármelyik PDA hasonlóan szerepelne az Iphone-hoz ha az alábbi kérdések lennének:

Lehet vele tüzet gyújtani?
Meg lehet élezni, és utána használható késnek?
Töltés nélkül funkcionál 100 napig?
Vízálló?


És amiben mindketten jók: Be lehet dobni vele az ablakot?


Na de visszatérve az alapvető kérdésre a sok hülye után:


Azt hiszem az Iphone kicsit másabb, mint a többi mobil. Lényegében ha megnézitek ezt a fórumot, itt minden mobilnak, minden oprendszernek más-más topikja van, és azon belül mindenhol megvannak a "húzó" emberek, akik a hátukon viszik a topikot.

Az Iphone ezzel szemben kinevelt egy valódi közösséget - hasonlóan, mint mondjuk a Samsung I900 - kicsi hazánkban, akik igen aktívan teszik a dolgukat. Nem nehéz megtalálni, most nem fogom itt propagálni. Ha viszont rátalál az ember, akkor teljesen felesleges máshová beírnia a gondját - ha van - mert ott tudnak segíteni, de az esetek java részében már van megoldás minden problémára.

Maga a telefon nem hibátlan. De messze jobban és egyszerűbben használható, mint bármely érintőképernyős WinMo telefon. Volt rengeteg telefon a kezemben HTC (Touch HD, Tytn) Samsung Omnia, Xperia, de egyik sem tudta megközelíteni azt az élményt, amit az Iphone nyújt kezelés közben.

Mert hogy itt alapvetően abban van az Iphone varázsa, hogy megérinted és úgy érzed tényleg az ujjaddal húzod a kijelzőt. Nincs akadás, nincs szaggatás, nincs semmi, csak a mozdulat tökéletes követése. Nem érzed, hogy amit használsz az egy számítógép lenne, ami kódol, dekódol, átalakít, gondolkozik, hanem azt érzed, mintha csak egy könyvet lapoznál.

Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor beülsz valaki mellé az autóba és vagy azt érzed, hogy rossz vezető, vagy nem érzel semmit. A rossz vezető nem tud egybeforrni a kocsival, az mindig küzdeni fog a géppel, az rángatni fog, szögletesen kanyarodik, stb... A jó vezető egybeforr a géppel, és úgy közlekedik, mintha az autó a teste kiterjesztése lenne. Természetes az egész mozgás.

Az Iphone-al könnyű egybeforrni kezelhetőség szinten. Ha eldöntötted, hogy meg tudod kötni azokat a kompromisszumokat, amiket meg kell kötnöd egy Iphone-al, akkor rájössz, hogy egy igazán jó készülékről van szó. Valóban nem bővíthető a memóriája, de nekem elég egyelőre a 16GB. Valóban nem cserélhető az akkumulátora a felhasználó által, de ez csak akkor számít majd, ha már gyengélkedni fognak az akkuk. Valóban nem szerkeszthető a gyári programokkal semmilyen Word, Excel dokumentum, de ott a QuickOffice Iphone verziója, azzal igen. Valóban nincs copy-paste gyárilag, de már megírta rá egy lelkes programozó, és működik is a dolog.

Multimédia terén szerintem hihetetlenül jó készülék. Mind a vidólejátszás, mind az Mp3 hibátlan a készüléken. A böngészője nagyon jó, az e-mail alkalmazás pedig minden igényt kielégít. Amíg nem próbáltad ki milyen egyszerű két ujjal zoomolni, milyen egyszerűen lehet scrollozni a legbonyolultabb oldalakat is, addig nem tudsz igazán véleményt mondani. Kicsit másabb élmény mint egy cerkával húzogatni a gördítősávot…


Szóval lehet fikázni, lehet gúnyolódni. Valószínűleg lesz N97-em, kipróbálom milyen a NokiPhone. De nem hinném, hogy meg tudna majd győzni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Winston_Wolf vas. feb. 22, 2009 22:12-kor.



vas. feb. 22, 2009 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Azért ne felejtsük el, hogy arról a híres baloldali tárgyól egy egész korszakot neveztek el.

Csak nehogy így legyen ez a jobb oldalival is ;)

Amúgy szerintem időközben az iPhone/iPod Touch programok mennyisége szépen meghaladja az összes többi platformét.
Valahogy sikkes dolog szifonra fejleszteni és ennek már a látszatja is megvan...


vas. feb. 22, 2009 12:22
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Ez jó! :D
(Bár, tegyük hozzá, már van ingyen letölthető alkalmazás mms-küldésre.)


vas. feb. 22, 2009 11:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 16:41
Hozzászólások: 707
Hozzászólás 
Talán azért lett itt nagy csend, mert rájöttek az emberek, hogy ennyit ér az ájfonjuk:

http://www.iphone-benutzer.de/uploads/i ... -stone.png

:D :D :D


vas. feb. 22, 2009 9:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Úgy látom, rendben teszi a dolgát ez a készülék - nem véletlenül ilyen csöndes mostanában ez a topik. :)


vas. feb. 22, 2009 6:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 415
Hozzászólás 
thiby írta:
Koszi a valaszokat :)

Kozben felhivtam a kereskedot, ahol vettem a telefont, es TENYLEG a sw frissites miatt lehetett a gond. Azt mondtak, hogy nem szabadott volna frissitenem a sw-t, mert emiatt nem megy fel vodafone-ra. Majd vissza kell tenni a regi sw-t, ugyhogy be kell vinnem es megcsinaljak.

A furcsa az egeszben, hogy kulfoldi SIM-mel problema nelkul mukodik minden halozaton, szoval magyarspecifikus a problema :)

Mindegy, nagyon koszonom a segitseget. :wink:


Hm... Ez elég gyanúsan hangzik... 8)
Nekem volt gyárilag független és azon simán lehetett frissíteni!


pén. jan. 02, 2009 18:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Koszi a valaszokat :)

Kozben felhivtam a kereskedot, ahol vettem a telefont, es TENYLEG a sw frissites miatt lehetett a gond. Azt mondtak, hogy nem szabadott volna frissitenem a sw-t, mert emiatt nem megy fel vodafone-ra. Majd vissza kell tenni a regi sw-t, ugyhogy be kell vinnem es megcsinaljak.

A furcsa az egeszben, hogy kulfoldi SIM-mel problema nelkul mukodik minden halozaton, szoval magyarspecifikus a problema :)

Mindegy, nagyon koszonom a segitseget. :wink:


csüt. jan. 01, 2009 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
volt ilyen hír, hogy független szifonokat is hálózati zárossá tett a fw frissíŧés, lehet, hogy pont az alatt az idő alatt frissített, amikor ez így volt. elvileg ezt kellett, hogy javítsák, így akár egy újabb fw frissíŧés megoldhatja.


szer. dec. 24, 2008 12:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Első körben érdeklődnék a Vodánál, hogy az IMEI nincs-e tiltva valamilyen okból náluk.

Aztán az is lehet, hogy ha fw-t frissítettél közben, hogy az Apple fw-ből tiltja valahogy a nem-T-s hálózatokon való jelenlétet.

De persze fogalmam sincs. Csak imádom az összeesküvés-elméleteket :)


szer. dec. 24, 2008 11:37
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok,

egy kis segitseget szeretnek kerni Toletek, a kov. problemam van a telefonommal. Amikor megvettem (uj, gyari kartyafuggetlenul), minden tovabbi nelkul mukodott magyar Vodafone kartyaval. De mivel tobbnyire kulfoldon vagyok, igy kulfoldi simmel hasznalom, csak amikor hazajovok, akkor teszem be a magyar sim kartyat. Na most Vodafone-nal nem akar mukodni, mindig azt irja, hogy "halozati kapcsolat elveszett", a beallitasokban pedig hiaba listazza ki az aktualis halozatokat, ha raallok a vodafone-ra, akkor azt jelzi, hogy "korlatozott halozat, a beallitasokban valassz masikat" - tehat nem enged ramenni a halozatra, pedig vodafone-os a kartyam. Nagyon idegesito. Ugyanez a problema a kulfoldi simmel nincs meg, pontosabban mar elofordult 2x, de azota sem.

Szerintetek ez hardware vagy software hiba lehet? Vagy valamiert nem akar a Vodafone-nal egyuttmukodni? Viszont amikor megvettem, akkor meg mukodott Voda-val is. Szoval nem ertem.. LEGYSZI SEGITSETEK! Koszi!


szer. dec. 24, 2008 9:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
http://index.hu/tech/mobil/iph221208/


hétf. dec. 22, 2008 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
Nézd, miután másfél évig tesztelő voltam egy WinMo/PDA portálon, jó hogy mondod. Ha jól számolom 82 tesztet írtam...


És ez mennyiben változtat azon, hogy rajtad kívül baromi sok ember tudja egy kézzel is kezelni az érintőképernyős eszközöket? Mert szerintem semmit.


kedd dec. 02, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
simico írta:
Macika írta:
Az érintőképernyős mobil pedig automatikusan 2kezessé válik.
Tedd hozzá, hogy nálad. Néhány százezer embernek nem okoz gondot egy kézzel kezelni az érintőképernyős mobilokat sem :wink:
Nézd, miután másfél évig tesztelő voltam egy WinMo/PDA portálon, jó hogy mondod. Ha jól számolom 82 tesztet írtam...


hétf. dec. 01, 2008 15:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 57
Hozzászólás 
Soockit írta:
Én most gondolkodom, hogy mi legyen:

Samsung OMNIA
Nokia E71
iPhone

Szerintetek?



Nokia E71

kinek pap kinek papné.
iphonet majd akkor veszek ha olcsóbb lesz. Nekem nem ér kilót!


hétf. dec. 01, 2008 15:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 04, 2004 1:29
Hozzászólások: 1147
Hozzászólás 
Soockit:
Én az iPhone-t javaslom, hadd ne kelljen megindokolni..
Ja és telefonálni, smsezni lehet vele egy kézzel is.


hétf. dec. 01, 2008 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
Az érintőképernyős mobil pedig automatikusan 2kezessé válik.


Tedd hozzá, hogy nálad. Néhány százezer embernek nem okoz gondot egy kézzel kezelni az érintőképernyős mobilokat sem :wink:


hétf. dec. 01, 2008 9:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
csab2 írta:
Ez alapján szerintem neked az Omnia lenne jó a 3 teló közül. Mondjuk az érintőképernyőt meg sem említetted, mint elvárást. Ezt furcsállom, hamár a felsorolt telók közül 2 ilyen.
Az érintőképernyős mobil pedig automatikusan 2kezessé válik.
Nekem ez a komoly ellenérzésem velük.
Bármi, ha csak egy kisebb szatyor is van a másik kezemben, már nem tudom rendesen használni.
Nálam a mobiltelefon az a készülék, amit a jobb kezem hüvelykujjával tudok kezelni.


hétf. dec. 01, 2008 5:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Soockit írta:
Amire használom használnám a telefonom és amik nekem nagyon fontosak

Névjegyzék: Legyen fényképes, minél több adatot lehessen bevinni, jól lehessen szinkronizálni az Outlook-kal. Lehessen a név bármely részére keresni
Naptár: ez nagyon fontos, lehessen részletes bejegyzéseket bevinni, könnyen tudjak návvel együtt telefonszámot a névjegyzékből beszúrni, ha riaszt akkor fel is tudjam egyből hívni az illetőt
E-mail: legyen benne, könnyen tudjam olvasni az e-mailjeim, támogassa az IMAP protokolt
WIFI legyen benne
Bluetooth is kell
Wap könyvjelzőkkel...
Symbianos telefonom van, de csak egy naptár program van benne és egy program, hogy a hívó arcképe teljes kijelzőn megjelennyen.
Használnám még a készüléket zenehalgatásra is, sportolás közben
Skype mennyen rajta, MSN ezeket WIFI-n használnám, de néha 3G-n is
3G, HSDPA, természetesen legyen
Elsőre ennyi.
Fényképezőgép nem érdekel, nagyon, de nagyon ritkán fotózok le vele valamit is.

Ez alapján szerintem neked az Omnia lenne jó a 3 teló közül. Mondjuk az érintőképernyőt meg sem említetted, mint elvárást. Ezt furcsállom, hamár a felsorolt telók közül 2 ilyen.


hétf. dec. 01, 2008 1:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
A naptárból közvetlen hívást nem tudja az iPhone.
A jó öreg S40-es telefonok tudták... Még most is hiányolom ezt a funkciót...


vas. nov. 30, 2008 11:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
Soockit írta:
Amire használom használnám a telefonom és amik nekem nagyon fontosak ...


Akkor az iPhone elég nagy eséllyel kiesik a játékból, marad az E71 és az Omnia. Azokat a funkciókat mindkettő tudja, amiket írtál, bár a naptárjegyzetből közvetlen hívás lehetőségét sosem próbáltam symbian alatt...

A te döntésed, én a finn mellé tenném le a voksom.


A jelenlegi Symbianos telefonom naptár része elég gagyi, arra fel kellett rakni egy másik programot, az sem tudja ezt a funkciót. A iPhone tudja tudtommal.
Az a baj, hogy nagyon nehéz így dönteni. Az lenne a jó, ha mindegyik telefon nálam lehetne mondjuk 1-2 napig.
Akkor egyből eltudnám dönteni, hogy nekem melyik a jó.


csüt. nov. 27, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Soockit írta:
Amire használom használnám a telefonom és amik nekem nagyon fontosak ...


Akkor az iPhone elég nagy eséllyel kiesik a játékból, marad az E71 és az Omnia. Azokat a funkciókat mindkettő tudja, amiket írtál, bár a naptárjegyzetből közvetlen hívás lehetőségét sosem próbáltam symbian alatt...

A te döntésed, én a finn mellé tenném le a voksom.


csüt. nov. 27, 2008 13:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 495
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Amire használom használnám a telefonom és amik nekem nagyon fontosak

Névjegyzék: Legyen fényképes, minél több adatot lehessen bevinni, jól lehessen szinkronizálni az Outlook-kal. Lehessen a név bármely részére keresni
Naptár: ez nagyon fontos, lehessen részletes bejegyzéseket bevinni, könnyen tudjak návvel együtt telefonszámot a névjegyzékből beszúrni, ha riaszt akkor fel is tudjam egyből hívni az illetőt
E-mail: legyen benne, könnyen tudjam olvasni az e-mailjeim, támogassa az IMAP protokolt
WIFI legyen benne
Bluetooth is kell
Wap könyvjelzőkkel...
Symbianos telefonom van, de csak egy naptár program van benne és egy program, hogy a hívó arcképe teljes kijelzőn megjelennyen.
Használnám még a készüléket zenehalgatásra is, sportolás közben
Skype mennyen rajta, MSN ezeket WIFI-n használnám, de néha 3G-n is
3G, HSDPA, természetesen legyen
Elsőre ennyi.
Fényképezőgép nem érdekel, nagyon, de nagyon ritkán fotózok le vele valamit is.


csüt. nov. 27, 2008 12:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 933 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség