Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 14:33



Hozzászólás a témához  [ 61 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Lemerülés trükk 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
a Sony "stamina", vagy más néven "info lithium" - mint ez utóbbi kifejezés sugallja is - azon alapul, h az akku jelzi a töltöttségi adatokat az eszköz felé

sok digitális kamera használ ilyen akkukat, nem csak Sony-k, de pl. középszinttől (D80/D90) kezdve a Nikon DSLR-ek is
ezek nagyon megbízhatóan, %-ban jelzik a töltöttséget, míg a kisebb modellek butább akkui ott is csak a szokásos durva, megbízhatatlan kijelzést adják

szerintem a két lehetőség közül:
- spórolásból nem kapnak ilyet a mai telefonokban használt akkuk
- hülyék dolgoznak a telefongyártóknál, és még ott is elfelejtettek programozni, ahol korábban tudtak (S.E.)
valahogy az első lehetőség tűnik valószínűbbnek


hétf. ápr. 27, 2009 19:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
lehet, hogy számodra nem hasznos funkció (az aku töltöttségének kijelzése), ezzel szemben már a kezdetektől ott van, és rengetegen nézik, használják azt. Tehát elvárható lenne, hogy pontosabb legyen!

Az első megbízható és pontos akkukijelzőt a Sony csinálta a Stamina akkuihoz. Az akkor működött hibátlanul. Az akku visszajelezte a kapacitását, és pontosan lehetett tudni a visszamaradó időt.
Akkor csak az a kérdés, hogy ez módszer most miért nem működik.


hétf. ápr. 27, 2009 18:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Az Ericsson T2-3-as egy érdekes széria volt. Ha jól emlékszem, akkor a T28-29 utángyártott aksival mutatta a töltöttséget, a T39-es viszont csak 3 lépésben. Ha emlékeim nem csalnak, a bal gomb lehúzásával viszont mindhárom csak eredeti aksival jelezte a hátralévő időt. Egyébként ha a telefon adóteljesítménye 2W, akkor az azért nem 2W-ot vesz fel, itt még nem tart a fejlődés.

ha ez így van, akkor valszeg arról van szó, amit végig írtam: a mai drágább kamerákhoz hasonlóan az akku jegyezte a saját töltöttségi állapotát, így adhatott megbízhatóbb információt

idővel erről leszokhattak, mert a Sony Ericsonok már a szokásos pontatlanságot hozták
(ez is arra utal, h nem szoftveres módszerről van szó, hiszen akkor továbbra is lehetne pontos)


hétf. ápr. 27, 2009 17:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
ismételten meg kell említsem, h az összes általam használt Sony Ericssonnak legalább olyan megbízhatatlan volt az akkukijelzése...


hétf. ápr. 27, 2009 17:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
EFi írta:
10 E Ft körül már szuper intelligens töltõket lehet kapni, amik teljesen pontosan mérik az akkuk kapacitását. Az órások által használt kis pofás szintén kapacitásmérõk - amik csak mérni tudnak - szerintem ennél is olcsóbbak. Celluxozzák hozzá a telefonhoz, ha már ennyire bénák, hogy 10 évvel a mobilok tömeges elterjedése után még mindig nem képesek egy gyári, minden paraméterében elõre ismert akku kapacitását rendesen megmérni és kijelezni.


jajj, ne mondj ilyet, ne célozz burkoltan se a gumigyár töketlenségére, mert lakat kerül a topicra és az IP címedre is! 8)


hétf. ápr. 27, 2009 16:17
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
10 E Ft körül már szuper intelligens töltőket lehet kapni, amik teljesen pontosan mérik az akkuk kapacitását. Az órások által használt kis pofás szintén kapacitásmérők - amik csak mérni tudnak - szerintem ennél is olcsóbbak. Celluxozzák hozzá a telefonhoz, ha már ennyire bénák, hogy 10 évvel a mobilok tömeges elterjedése után még mindig nem képesek egy gyári, minden paraméterében előre ismert akku kapacitását rendesen megmérni és kijelezni.


hétf. ápr. 27, 2009 16:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
borzasztóan elkanyarodtunk. Ugyanis nem a hátralévõ idõt hiányolta a kérdésfeltevõ, hanem a töltöttség hozzávetõlegesen pontos kijelzését. Remélem érthetõ a különbség a kettõ között!

Én az alapproblémádat nem értem: nem azért érdekel az akku töltöttsége, hogy mennyire van feltöltve az akku, hogy még mennyit fog kibírni? Vagy mi máésrt van szükség rá? Önszórakoztatásra?


lehet, hogy számodra nem hasznos funkció (az aku töltöttségének kijelzése), ezzel szemben már a kezdetektõl ott van, és rengetegen nézik, használják azt. Tehát elvárható lenne, hogy pontosabb legyen!


hétf. ápr. 27, 2009 15:39
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
borzasztóan elkanyarodtunk. Ugyanis nem a hátralévő időt hiányolta a kérdésfeltevő, hanem a töltöttség hozzávetőlegesen pontos kijelzését. Remélem érthető a különbség a kettő között!

Én az alapproblémádat nem értem: nem azért érdekel az akku töltöttsége, hogy mennyire van feltöltve az akku, hogy még mennyit fog kibírni? Vagy mi máésrt van szükség rá? Önszórakoztatásra?


hétf. ápr. 27, 2009 14:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Az infolithium akkumulátoroknak könnyû dolguk van, a videokamerák egyeneletesen fogyasztanak, tehát elképzelhetõ, hogy ha a kijelzõn 1 óra 36 percet látsz hátralévõ idõnek, akkor 1 óra 35 perc múlva még valóban lesz 1 perced videot felvenni.
Ám ha közben megállítod, visszatekered, lejátszod, újra gyorstekersz, stb-stb, akkor érdekes dolog fog történni, ugyanis akkor többet fog fogyasztani, ugrani fog az óra rajta, felborult a lineáris, könnyen jósolható fogyasztás.


Erre egy borzasztó egyszerû megoldást láttam a gyerek 15.000 Ft-os BENQ fényképezõgépén.
A beállításoknál van egy menüpont, ahol ki lehet választani az elem/akku típusát (12 féle lehetõség), továbbá, hogy mi alapján számolja a visszamaradó akkuidõt (bekapcsolt display, rossz fényviszonyok, mennyiszer zoomolsz stb.). Ezzel a módszerrel 90%-os pontossággal jelzi ki, hogy még mennyi ideig lehet használni a gépet. És ismétlem, egy 15.000 Ft-os alapfényképezõgéprõl van szó.


borzasztóan elkanyarodtunk. Ugyanis nem a hátralévõ idõt hiányolta a kérdésfeltevõ, hanem a töltöttség hozzávetõlegesen pontos kijelzését. Remélem érthetõ a különbség a kettõ között!
Arról nem beszélve, hogy az /// telefonok (a töltöttségkijelzés mellett) a becsült hátralévõ idõt külön megadták beszélgetés és készenlétre is. Azaz mindenki tudhatta, hogy mennyi beszélgetési ideje van még hátra a telefonban és tölthette, ha úgy vélte, hogy az neki kevés a legközelebbi töltési lehetõségig.


hétf. ápr. 27, 2009 11:47
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. júl. 04, 2004 17:34
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Naponta 2 órára szerintem mindenki rá tudja dugni a telefont a töltőre...annyit azért csak alszik mindenki. Akinek meg nem bír 1 napot az aksija, mert annyit használja, annak meg aztán teljesen mindegy hogy mennyi-t mutat még a hátralévő időből. Teljesen feleseleges hogy hibátlanul kijelezze szerintem. Enni-inni sem felejt el az ember, telefont tölteni se felejtsen. :wink:


hétf. ápr. 27, 2009 11:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Erre egy borzasztó egyszerű megoldást láttam a gyerek 15.000 Ft-os BENQ fényképezőgépén.
A beállításoknál van egy menüpont, ahol ki lehet választani az elem/akku típusát (12 féle lehetőség), továbbá, hogy mi alapján számolja a visszamaradó akkuidőt (bekapcsolt display, rossz fényviszonyok, mennyiszer zoomolsz stb.). Ezzel a módszerrel 90%-os pontossággal jelzi ki, hogy még mennyi ideig lehet használni a gépet. És ismétlem, egy 15.000 Ft-os alapfényképezőgépről van szó.
Nos igen, ám mi van, ha nem aszerint használja, mint ami be van állítva???
Ez egy mechanikus dolog, minden egyes használat előtt át kellene állítani, azon kívül a JÖVŐRE (hogy mennyi van hátra) ez sem tud mit mondani, mert nem tudhatja, hogy mivel fogod és mennyit használni a jövőben.

El kéne fogadni, hogy ezt megjósolni LEHETETLEN!!!!


hétf. ápr. 27, 2009 11:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Az infolithium akkumulátoroknak könnyű dolguk van, a videokamerák egyeneletesen fogyasztanak, tehát elképzelhető, hogy ha a kijelzőn 1 óra 36 percet látsz hátralévő időnek, akkor 1 óra 35 perc múlva még valóban lesz 1 perced videot felvenni.
Ám ha közben megállítod, visszatekered, lejátszod, újra gyorstekersz, stb-stb, akkor érdekes dolog fog történni, ugyanis akkor többet fog fogyasztani, ugrani fog az óra rajta, felborult a lineáris, könnyen jósolható fogyasztás.


Erre egy borzasztó egyszerű megoldást láttam a gyerek 15.000 Ft-os BENQ fényképezőgépén.
A beállításoknál van egy menüpont, ahol ki lehet választani az elem/akku típusát (12 féle lehetőség), továbbá, hogy mi alapján számolja a visszamaradó akkuidőt (bekapcsolt display, rossz fényviszonyok, mennyiszer zoomolsz stb.). Ezzel a módszerrel 90%-os pontossággal jelzi ki, hogy még mennyi ideig lehet használni a gépet. És ismétlem, egy 15.000 Ft-os alapfényképezőgépről van szó.


hétf. ápr. 27, 2009 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Az Ericsson T2-3-as egy érdekes széria volt. Ha jól emlékszem, akkor a T28-29 utángyártott aksival mutatta a töltöttséget, a T39-es viszont csak 3 lépésben. Ha emlékeim nem csalnak, a bal gomb lehúzásával viszont mindhárom csak eredeti aksival jelezte a hátralévő időt. Egyébként ha a telefon adóteljesítménye 2W, akkor az azért nem 2W-ot vesz fel, itt még nem tart a fejlődés.


hétf. ápr. 27, 2009 8:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
EFi írta:
Macika írta:
EFi írta:
Mint látható - ahogy én is írtam - lineárisan csökkenő 4.0-tól kb 3.65..3,6-ig...
Hümmm.

Lineáris = vonalas, egyenes vonalú.

Szerintem ezt most benézted...


Nem néztem be semmit. A grafikon szerint is kb 4.0-tól 3.65-ig lineárisan csökken. Jó közelítéssel.
Nem pedig vízszintes, természetesen. :roll:
Na szóval.
Emlékszel az Ericsson T28-akra?

Na, ott ha lefelé húztad a kis bal oldali pöcköt, akkor megmutatta, hány óra:hány perc van hátra a készenlétből.
IGENÁM, DE!!!
A készülék abból számolta ki ezt, ami fogyasztást épp akkor tapasztalt.
Ha ezt készenléti időben, jó térerőnél, épp adóforgalmazás nélkül tette, akkor adott egy hasra nagyobb értéket.
Aztán ha beszélgetés közben megismételted, akkor meg kiadta a kevesebb, mint harmadát annak az értéknek, amit előtte.

Nincs semmi értelme az ilyen jóslásoknak, hiszen a készenléti állapot áramfelvétele és a beszélgetés/GPRS adatforgalom alatti fogyasztás között akár 20x-os különbség is lehet.
Szerencsétlen telefon képtelen megsaccolni, milyen intenzitással fogod használni az elkövetkezőkben, az akkumulátor töltöttségi jelzője mindig csak a pillanatnyi értéket tudja mutatni, aztán hogy a rendelkezésre álló töltöttséget mennyi idő alatt használod fel, az már Rajtad múlik.

Az infolithium akkumulátoroknak könnyű dolguk van, a videokamerák egyeneletesen fogyasztanak, tehát elképzelhető, hogy ha a kijelzőn 1 óra 36 percet látsz hátralévő időnek, akkor 1 óra 35 perc múlva még valóban lesz 1 perced videot felvenni.
Ám ha közben megállítod, visszatekered, lejátszod, újra gyorstekersz, stb-stb, akkor érdekes dolog fog történni, ugyanis akkor többet fog fogyasztani, ugrani fog az óra rajta, felborult a lineáris, könnyen jósolható fogyasztás.

A telefon önmagában ilyen össze-vissza fogyasztó készülék, 2 W-tól párzszázad W-ig terjedhet a teljesítménye használat közben.
Az infolítium is megőrülne, ha lenne bennük...


hétf. ápr. 27, 2009 0:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
EFi írta:
Valószínűleg csak én vagyok olyan naív, hogy azt gondolom, hogy néhány programsorral megoldható lenne, hogy a feszkóból, a határértékek ismeretéből és az esésének tempójából a szoftver egy egyszerű osztással megsaccolja, hogy mennyi még az annyi.

Nem vagy naiv. Ha itthon a termosztatnak beallitom, hogy 19:00-ra legyen 22 fok, akkor ha kint +5 fok van, akkor is 19:00-ra lesz 22 fok, es ha -15, akkor is. Majdnem ugyanazon analogian mukodik.
En mindenesetre visszasirom a 3510-em akksijelzojet...


vas. ápr. 26, 2009 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
EFi írta:
Valószínûleg csak én vagyok olyan naív, hogy azt gondolom, hogy néhány programsorral megoldható lenne, hogy a feszkóból, a határértékek ismeretébõl és az esésének tempójából a szoftver egy egyszerû osztással megsaccolja, hogy mennyi még az annyi.


Miért lennél naív? Pont ezt csinálják (némi finomítással) a jobb telefonok.


vas. ápr. 26, 2009 21:41
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Macika írta:
EFi írta:
Mint látható - ahogy én is írtam - lineárisan csökkenő 4.0-tól kb 3.65..3,6-ig...
Hümmm.

Lineáris = vonalas, egyenes vonalú.

Szerintem ezt most benézted...


Nem néztem be semmit. A grafikon szerint is kb 4.0-tól 3.65-ig lineárisan csökken. Jó közelítéssel.
Nem pedig vízszintes, természetesen. :roll:


vas. ápr. 26, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
T68m írta:
EFi írta:
Mint látható - ahogy én is írtam - lineárisan csökkenő 4.0-tól kb 3.65..3,6-ig...


Nem sokra mész vele, mert nem tudod, hogy mennyi a tényleges kapacitása az aksinak, mert az még az elhasználódástól is változik. Tehát pl. a diagram közepe egy nagykapacitású aksinál több nap is lehet, míg egy elhasznált kis aksinál csak néhány óra - ugyanolyan terhelés mellett.


Bizonyára. Ennél már csak egy rosszabb van, ha még azt a kevés infót sem árulja el a telefon, hanem csak annyit mond, valahol 4.0 és 3.7 között vagyok.
Valószínűleg csak én vagyok olyan naív, hogy azt gondolom, hogy néhány programsorral megoldható lenne, hogy a feszkóból, a határértékek ismeretéből és az esésének tempójából a szoftver egy egyszerű osztással megsaccolja, hogy mennyi még az annyi.


vas. ápr. 26, 2009 20:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
EFi írta:
Mint látható - ahogy én is írtam - lineárisan csökkenő 4.0-tól kb 3.65..3,6-ig...
Hümmm.

Lineáris = vonalas, egyenes vonalú.

Szerintem ezt most benézted...


vas. ápr. 26, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
T68m írta:
meg fogsz lepődni: a telefon észreveszi, ha lehúzzák róla az aksit. (Ilyenkor persze egy alapesetet feltételez, majd a mérések alapján újrakalibrálja magát) Tudom, ez fel sem merült benned...


valóban meglepődöm, mert minden Ericssonom (a 310 után K700 és D750) jól titkolta ezt a kalibrálási funckcióját, ha egyszer legalább annyira megbízhatatlan kijelzést produkáltak, mint a többi


vas. ápr. 26, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
EFi írta:
Mint látható - ahogy én is írtam - lineárisan csökkenõ 4.0-tól kb 3.65..3,6-ig...


Nem sokra mész vele, mert nem tudod, hogy mennyi a tényleges kapacitása az aksinak, mert az még az elhasználódástól is változik. Tehát pl. a diagram közepe egy nagykapacitású aksinál több nap is lehet, míg egy elhasznált kis aksinál csak néhány óra - ugyanolyan terhelés mellett.


vas. ápr. 26, 2009 20:13
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
akkor nyilván nem ugyanazt értjük "lineáris" alatt, másrészt az annak megfelelő szakasszal pedig az a baj, h egészen minimális a meredeksége, így pusztán feszültségmérés alapján nem lehet biztonsággal megmondani, hol tart éppen a kisütés - ezért nem is forszírozzák a pontos kijelzést
(ráadásul a görbe egyenletes kisütést feltételez - márpedig az nagyon nem jellemző az impulzusszerű terhelést adó mobiltelefonokra)

precízen mérni csak akkor lehetne, ha maga az akku naplózná a töltést, és a kisütést is - ezt viszont sajnos digit kamerákban is csak a drágábbakba való akkuk teszik, valszeg ezért nem kapnak ilyet a telefonok


vas. ápr. 26, 2009 20:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Degeczi írta:
T68m írta:
Tehát a telefon pontosan tudja, hogy mennyit töltött az aksiba, mennyit használt, stb. Ez alapján kalibrál, és % pontosan tudja, hogy merre jár az aksi, legalábbis ///-nál.


nagyszerû elmélet - csak sajnos ott hibádzik, h ha nincs digitális kommunikáció, a telefon nem tudhatja, még egyáltalán ugyanaz az akku van-e benne!

hiszen bármikor kicserélheted - és attól kezdve minden méricskélés hülyeséget mond...
(vagy pl. az is egy nagyon fontos adat, h mennyi idõs, mennyire elhasznált már az akku. De ezt sem tudja a telefon, ha nem beszélget az akkuval)

ezért kell magának az akkunak adminisztrálnia, és a saját állapotát közölnie az eszközzel


meg fogsz lepõdni: a telefon észreveszi, ha lehúzzák róla az aksit. (Ilyenkor persze egy alapesetet feltételez, majd a mérések alapján újrakalibrálja magát) Tudom, ez fel sem merült benned...


vas. ápr. 26, 2009 20:10
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Mint látható - ahogy én is írtam - lineárisan csökkenő 4.0-tól kb 3.65..3,6-ig...


vas. ápr. 26, 2009 19:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
EFi írta:
Szerintem nem lett volna nagy bravúr ezt a 45 századot mondjuk 7-8 egyenletes részre felosztani


tessék, itt egy görbe arról, mennyi értelme volna a feszültség alapján lineáris beosztást készíteni:
Kép


vas. ápr. 26, 2009 19:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
T68m írta:
Nos, akkor ezt én, és az /// mérnökei máskép tudjuk. Hiába na, a nokiánál a fizika is másképp van.


fölösleges ebből márkakérdést csinálni...

nekem pl. most az E51 az első Nokiám, előtte 12 éven át volt mindenféle, köztük számos Ericsson is - de nagyjából egykutya mind, egyik kijelzésében sem lehetett megbízni (sőt, mint említettem a létező leggyatrább, teljesen elfogadhatatlan akkukijelzést pont a T310 produkálta)


vas. ápr. 26, 2009 19:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
T68m írta:
Tehát a telefon pontosan tudja, hogy mennyit töltött az aksiba, mennyit használt, stb. Ez alapján kalibrál, és % pontosan tudja, hogy merre jár az aksi, legalábbis ///-nál.


nagyszerű elmélet - csak sajnos ott hibádzik, h ha nincs digitális kommunikáció, a telefon nem tudhatja, még egyáltalán ugyanaz az akku van-e benne!

hiszen bármikor kicserélheted - és attól kezdve minden méricskélés hülyeséget mond...
(vagy pl. az is egy nagyon fontos adat, h mennyi idős, mennyire elhasznált már az akku. De ezt sem tudja a telefon, ha nem beszélget az akkuval)

ezért kell magának az akkunak adminisztrálnia, és a saját állapotát közölnie az eszközzel


vas. ápr. 26, 2009 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Lehet, hogy mégis inkább zárva kellett volna hagyni... (a topikot)


vas. ápr. 26, 2009 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Degeczi írta:
a telefonnak fogalma sincsen az akku töltöttségi állapotáról, ha az nem jelzi ezt vissza vmilyen digitális kommunikációval!
(ezt teszik a drágább digitális kamerákban lévõ akkuk)

enélkül csak a feszültséget tudja mérni - aminek csökkenése bizony távolról sem lineáris, és önkényes küszöbszintek definiálásával sem lehet azzá tenni, csak ideig-óráig (ami borulna ahogy öregszik az akku, vagy akár csak a környezeti hõmérséklet változik)

ezért írtam, h nem olyan egyszerû, mint az elsõ látásra esetleg tûnne
Bizony így van, mindenkinek tudnia kellene!


Nos, akkor ezt én, és az /// mérnökei máskép tudjuk. Hiába na, a nokiánál a fizika is másképp van.


vas. ápr. 26, 2009 18:59
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
simico írta:
Macika írta:
HA valaki annyira fontos embe, annyira nagy dumás és életek múlhatnak egy - lemerülés miatt - nem fogadott híváson, akkor a megoldás: a HATODIK napon vagy fel kell tölteni, vagy tartalék akksit kell venni
Eszembe jut egykori telekszomszédunk a (hasára tett, kihangosított) Nokia 9000-esével és 5 tartalék akkujával... :lol:

Idézet:
Nálam mindig van tartalék akksi és szivargyújtó töltő is.
Doktor Fontos, akin "életek múlhatnak"? :lol: (vicc)
Tulajdonképpen fölösleges túlbiztosítás, hiszen 4 telefonnal járok mindenhová, gyakorlatilag kizárható, hogy egyszerre merüljön le mind. :)


vas. ápr. 26, 2009 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
HA valaki annyira fontos embe, annyira nagy dumás és életek múlhatnak egy - lemerülés miatt - nem fogadott híváson, akkor a megoldás: a HATODIK napon vagy fel kell tölteni, vagy tartalék akksit kell venni


Eszembe jut egykori telekszomszédunk a (hasára tett, kihangosított) Nokia 9000-esével és 5 tartalék akkujával... :lol:

Idézet:
Nálam mindig van tartalék akksi és szivargyújtó töltő is.


Doktor Fontos, akin "életek múlhatnak"? :lol: (vicc)


vas. ápr. 26, 2009 18:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Degeczi írta:
a telefonnak fogalma sincsen az akku töltöttségi állapotáról, ha az nem jelzi ezt vissza vmilyen digitális kommunikációval!
(ezt teszik a drágább digitális kamerákban lévő akkuk)

enélkül csak a feszültséget tudja mérni - aminek csökkenése bizony távolról sem lineáris, és önkényes küszöbszintek definiálásával sem lehet azzá tenni, csak ideig-óráig (ami borulna ahogy öregszik az akku, vagy akár csak a környezeti hőmérséklet változik)

ezért írtam, h nem olyan egyszerű, mint az első látásra esetleg tűnne
Bizony így van, mindenkinek tudnia kellene!


vas. ápr. 26, 2009 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Degeczi írta:

csak a feszültséget tudja mérni - aminek csökkenése bizony távolról sem lineáris, és önkényes küszöbszintek definiálásával sem lehet azzá tenni,


Én egy Samsungot használok, amin össz 3 fokozat van. A szervízmenüben le lehet kérni századpontossággal az akku feszkót. 4.05 a max, 3,80-tól 2 pálca, 3,70-től 1, 3,65 körül villog a nulla, aztán kikapcsol. Természetesen 2 napig max, aztán 1-másfél nap alatt leolvad, mivel nem lineárisan osztották fel. Szerintem nem lett volna nagy bravúr ezt a 45 századot mondjuk 7-8 egyenletes részre felosztani. Mondanom sem kell a szervízmenüben szoktam megnézni, hogy mi a helyzet 3 pálcánál és nagyon jól lehet kalkulálni a fesz. alapján. De miért kell a felhasználó helyzetét megnehezíteni?


vas. ápr. 26, 2009 17:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Degeczi írta:
enélkül csak a feszültséget tudja mérni - aminek csökkenése bizony távolról sem lineáris, és önkényes küszöbszintek definiálásával sem lehet azzá tenni, csak ideig-óráig (ami borulna ahogy öregszik az akku, vagy akár csak a környezeti hõmérséklet változik)

ezért írtam, h nem olyan egyszerû, mint az elsõ látásra esetleg tûnne


ezt - talán - igaz lenne, ha még a detektoros koszakban járnánk. Igaz, néhány gyártó azóta sem fejleszt - csak marketingra...

Tehát a telefon pontosan tudja, hogy mennyit töltött az aksiba, mennyit használt, stb. Ez alapján kalibrál, és % pontosan tudja, hogy merre jár az aksi, legalábbis ///-nál.


vas. ápr. 26, 2009 17:44
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
a telefonnak fogalma sincsen az akku töltöttségi állapotáról, ha az nem jelzi ezt vissza vmilyen digitális kommunikációval!
(ezt teszik a drágább digitális kamerákban lévő akkuk)

enélkül csak a feszültséget tudja mérni - aminek csökkenése bizony távolról sem lineáris, és önkényes küszöbszintek definiálásával sem lehet azzá tenni, csak ideig-óráig (ami borulna ahogy öregszik az akku, vagy akár csak a környezeti hőmérséklet változik)

ezért írtam, h nem olyan egyszerű, mint az első látásra esetleg tűnne


vas. ápr. 26, 2009 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Macika írta:
Akkor sem volt 'lineárisabb' a kijelzés, meg kellett szokni, hány osztásnál mennyi időre való szufla van még az akksiban...


Ha megszokni meg lehetett, akkor a tervezők is megszokhatták volna és aszerint programozhatták volna a határértékeket, ahol levesz 1-1 pálcát, hogy lineáris legyen.
(Pedig anno - talán a t68-ban, meg még utána néhány SE-ben - odáig "vetemedtek", hogy, legalább a szervízmenüben, %-os értékben is mutatták a töltöttséget. )
Akárhogy is nézzük a tendencia sajnos az, hogy a kijelzés a nem kell töltőre tenni/most már töltőre kell tenni féle igen "részletes" felbontás felé tendál.


vas. ápr. 26, 2009 15:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
nekem T310 volt akkoriban, és annál megbízhatatlanabb akkukijelzésű telefonom még sosem volt: ki/be kapcsolás után teljesen eltévedt, mindig maxra ugrott vissza látszólag...


vas. ápr. 26, 2009 15:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
EFi írta:
Degeczi írta:

digit kameráknál is ezt volt a tipikus (csak nem sokkal a kifulladás előtt jelezni a lemerülést), és csak az intelligens akkuk (amik saját maguk követik a merülés folyamatát, és közlik a pontos állapotot az eszközzel) bevezetése hozott ebben változást



A 8-10 éve használt telefonok nagy részén 5-10 osztás volt és emiatt sokkal pontosabb infót adott (konkrétan pl egy 8 éves Erix t20-on 8, egy 4 éves t230-on 10 fokozat volt és igen pontosan mértek). Ehhez képest visszalépés egyértelműen, hogy jóformán most már csak akkor jeleznek, ha töltőre kell tennem. Ha éppen akkor indultam el egy 2 órás autóútra, megszívtam.
Akkor sem volt 'lineárisabb' a kijelzés, meg kellett szokni, hány osztásnál mennyi időre való szufla van még az akksiban...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika vas. ápr. 26, 2009 15:19-kor.



vas. ápr. 26, 2009 15:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Degeczi írta:

digit kameráknál is ezt volt a tipikus (csak nem sokkal a kifulladás előtt jelezni a lemerülést), és csak az intelligens akkuk (amik saját maguk követik a merülés folyamatát, és közlik a pontos állapotot az eszközzel) bevezetése hozott ebben változást



A 8-10 éve használt telefonok nagy részén 5-10 osztás volt és emiatt sokkal pontosabb infót adott (konkrétan pl egy 8 éves Erix t20-on 8, egy 4 éves t230-on 10 fokozat volt és igen pontosan mértek). Ehhez képest visszalépés egyértelműen, hogy jóformán most már csak akkor jeleznek, ha töltőre kell tennem. Ha éppen akkor indultam el egy 2 órás autóútra, megszívtam.


vas. ápr. 26, 2009 9:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Valószínűleg ez a dolog onnan ered, hogy ha ezeket a régebbi Nokiákat ki és bekapcsoljuk, akkor néha egy időre egy osztással több töltöttséget jelez. Mivel ez a kód is újraindítja a telefont, ezért joggal hiheti valaki, hogy több töltése van az aksinak. Persze az első hívásnál a telefon vissza is korrigálja a jelzést.


vas. ápr. 26, 2009 9:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Macika írta:
1. SZÓ NINCS semmiféle TARTALÉKRÓL. A hátralévő energiát osztja be takarékosabban, ám a hangminőség jelentő rovására.
2. A codec-csere KIZÁRÓLAG régi, DCT3-as Nokiákon működött (azokon sem mindegyiknél). Tehát sem újabb típusú Nokiákon, sem semmilyen más típusnál nem működik.

3. a szolgaltato siman override-olja a beerkezo kerest es az altala beallitott codec szerint megy a beszelgetes.
Talán, amikorról ez az 'ötlet' datálódik, tehát valaha a DCT3-as 5110, 6110-ek korában, akkor még talán engedte, akár működhetett is.

Közben elgondolkoztam, mennyire misztikus egy mobiltelefon a buta - ám hiszékeny - emberek számára.
Mindenféle dolgokat odaképzelnek mögé, mindenféle rejtett opciókat kitalálnak, amit a gonosz fejlesztők letiltanak, de okos, talpraesett hackerek győznek a gonoszság felett...
És nosza, végre jólértesült lehet, akinek soha életében nem adatott még ilyesmi és élvezheti a tiltott, mások számára hozzá nem férhető gyümölcsöt... :)

Szóval üzenem annak, aki kitalálta, ill. annak, aki újra elkezdte terjeszteni a köztudatban, a hiszékeny és tájékozatlan emberek között ezt a baromságot, hogy sz.rjon sünt...


vas. ápr. 26, 2009 0:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Macika írta:
1. SZÓ NINCS semmiféle TARTALÉKRÓL. A hátralévő energiát osztja be takarékosabban, ám a hangminőség jelentő rovására.
2. A codec-csere KIZÁRÓLAG régi, DCT3-as Nokiákon működött (azokon sem mindegyiknél). Tehát sem újabb típusú Nokiákon, sem semmilyen más típusnál nem működik.

3. a szolgaltato siman override-olja a beerkezo kerest es az altala beallitott codec szerint megy a beszelgetes.


szomb. ápr. 25, 2009 23:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
talán mert nem is olyan egyszerű a probléma...

digit kameráknál is ezt volt a tipikus (csak nem sokkal a kifulladás előtt jelezni a lemerülést), és csak az intelligens akkuk (amik saját maguk követik a merülés folyamatát, és közlik a pontos állapotot az eszközzel) bevezetése hozott ebben változást

ha nem ilyen egy akku, és csak a telefonra van bízva a "mérés", az sajnos szükségszerűen megbízhatatlan

(az persze jó kérdés, miért nem használnak a telefonokban is afféle "info-lithium"-okat)


szomb. ápr. 25, 2009 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Azt is hozzá kell tenni, hogy a gyártók sem képesek manapság egy olyan egyszerű problémát normálisan megoldani, mint az akkukapacitás kijelzése.
Először is sorra dőlnek a csúcsok, hogy ki bírja kevesebb fokozatban kijelezni a töltöttséget, hogy végképp semmit se mondjon már az az egy pálca (1 nap? fél nap? 10 perc?)
Másodszor nem lineáris a kijelzés. Eleinte tüntetőleg fullon van a kijelzés, hogy lám milyen jó kis telefont/akkut bírunk mi gyártani, aztán ha megindul lefelé mondjuk 3 nap után, akkor meg lehet, hogy már fél nap után kampec. (természetesen azonos igénybevételt feltételezek folyamatosan).


szomb. ápr. 25, 2009 21:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Tomadevil írta:
Hali

Igen, érdemesebb tölteni vagy egy másik akkut magunkkal vinni, DE!
Nekem is volt már olyan, hogy nem várt események között ott volt a telefon lemerülése is, ez ellen nem lehet mit tenni. Emberek vagyunk, hibázunk és elfelejtjük feltölteni az akkukat. Őszintén szólva, én se nagyon dőltem be az egésznek hisz akkor "miért így csinálják a telefonokat, ha tovább bírná?"
Bár erre is volt egy értelmes magyarázatom, de amikor beütöttem a kódot a régi Nokaiámba(3510)

Ezt írta ki:
Change active speech codec?

Ezt már fentebb leírtátok hogy micsoda. Szerintem a témáról nem kell többet csevegni hisz már mindenki kapott választ. Köszönöm az eddigi információkat.


Tamás :wink:
Első felére:

Ha azt állítod, hogy igen nagy általánosságban AZONOS ideig bírja egy töltéssel, akkor lehet rá számítani, hiszen nem úgy van, hogy egyik töltéssel 3 napot, a másikkal 6 napot megy el, így folyamatos rettegésben kell élj, mikor merül ki alólad.
Rengeteg olyan van az életben, amikor oda kell figyelni magunkra (kaja sem lesz otthon, ha nem vettünk előrelátó módon).
Ez is egy olyan.



A második felére:

Le lett írva, mit jelent a mondat.
ROHADTUL SEMMI köze nincs az akkumulátor készenléti idejéhez.
De mint minden urban legendnek, ennek is van NÉMI alapja.
Ha a lemerülés közelébe került telefonnál lerontják a hangátvitel (speech codec) minőségét, akkor minimálisan kevesebbet fog fogyasztani a készülék. Tehát a fennmaradó töltöttség lassabban fog fogyni, mint ha maradt volna a jobb minőségű codec.

Ám itt rögtön két, hozzá nem értők által terjesztett ostobaság is beugrik.

1. SZÓ NINCS semmiféle TARTALÉKRÓL. A hátralévő energiát osztja be takarékosabban, ám a hangminőség jelentő rovására.
2. A codec-csere KIZÁRÓLAG régi, DCT3-as Nokiákon működött (azokon sem mindegyiknél). Tehát sem újabb típusú Nokiákon, sem semmilyen más típusnál nem működik.

Hát ennyit erről az ostobaságról...


szomb. ápr. 25, 2009 12:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 28, 2007 14:56
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Hali

Igen, érdemesebb tölteni vagy egy másik akkut magunkkal vinni, DE!
Nekem is volt már olyan, hogy nem várt események között ott volt a telefon lemerülése is, ez ellen nem lehet mit tenni. Emberek vagyunk, hibázunk és elfelejtjük feltölteni az akkukat. Őszintén szólva, én se nagyon dőltem be az egésznek hisz akkor "miért így csinálják a telefonokat, ha tovább bírná?"
Bár erre is volt egy értelmes magyarázatom, de amikor beütöttem a kódot a régi Nokaiámba(3510)

Ezt írta ki:
Change active speech codec?

Ezt már fentebb leírtátok hogy micsoda. Szerintem a témáról nem kell többet csevegni hisz már mindenki kapott választ. Köszönöm az eddigi információkat.


Tamás :wink:


szomb. ápr. 25, 2009 11:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Nem ennyire szép az élet. A Nokia 6300 teleptöltöttség kijelzője maga beépített dobókocka. Maga az akku egy hétig simán bírja, amikor viszont merül, akkor pittyeg, kijelzi, hogy gyenge az akku, és teljesen véletlenszerű időpontban kikapcsolja magát
HA valaki annyira fontos embe, annyira nagy dumás és életek múlhatnak egy - lemerülés miatt - nem fogadott híváson, akkor a megoldás: a HATODIK napon vagy fel kell tölteni, vagy tartalék akksit kell venni (nem egy ökör ára), vagy egy szivargyújtó töltőt beszerezni, stb-stb...

Nálam mindig van tartalék akksi és szivargyújtó töltő is.


pén. ápr. 24, 2009 13:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
guni. írta:
Hát mondjuk ha válaszoltál volna az üzimre... :wink:

Guni
Akkor félreértés volt.
Mivel a Nevedben nem tudok írni, más tollával pedig nem akarok ékeskedni, gondoltam, hogy ha azonnal kinyitom, akkor bemásolod a PÜ-ből, amit kértél, hogy tegyem be.

De igazad van, elnézést.


pén. ápr. 24, 2009 13:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Egyébként nem értem az embereket! Még a legbutább nokia is figyelmeztet beszéd közben, lemerülés előtt egy-két perccel. Ha valakinek egy-két perc beszéd vésztartalék kell, miért nem képes akkor letenni a telefont?!?!?!?

Nem ennyire szép az élet. A Nokia 6300 teleptöltöttség kijelzője maga beépített dobókocka. Maga az akku egy hétig simán bírja, amikor viszont merül, akkor pittyeg, kijelzi, hogy gyenge az akku, és teljesen véletlenszerű időpontban kikapcsolja magát, van amikor fél nap múlva, van amikor 10 perc sem kell neki. Nem merem hagyni lemerülni emiatt olyan szintre, hogy jelezze a gyenge telepet.


pén. ápr. 24, 2009 9:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Na szóval én csak annyit akartam írni, hogy ez a két kód az Enhaced Full Rate beszédkódolást kapcsolja be és ki. Ha kikapcsolja, végülis lehet hogy pár százalékkal kevesebbet fog fogyasztani, beszéd közben, de szerintem ha csak nem órákat beszélsz naponta, ez nem észrevehető. Meg nyilván csak a következő töltés után jelentkezik. Viszont gondolom újraindul tőle a telefon, és olyankor ugye mindig egy picivel többet mutat egy rövid ideig az akku indikátor. Az ilyesmire fogékonyaknak simán be lehet adni, jó trükk.

Macika írta:
Na, a zárás után 3 perccel hárman is reklamáltak, most meg senki nem írogat????


Hát mondjuk ha válaszoltál volna az üzimre... :wink:

Guni


pén. ápr. 24, 2009 1:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 61 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség