Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 15, 2024 21:26



Hozzászólás a témához  [ 3052 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 62  Következő
T-MOBILE-GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Trabi TM írta:
Persze aki többet beszél telefonon, mint én, és nem csak feleslegesen, mint én anno, jobban megéri az előfizus csomag, de csak azért fenntartani, hogy sokat beszélhessek, nekem nem érte meg...


Ezek a fárnya pszichés dolgok... Ha már olcsó, akkor jól kihasználjuk, ergó többet nyerünk. Mint a Dzsánni a Penny Market reklámban, amikor azt mondják, hogy "minél többet veszünk, annál többet spórolunk". Persze ez így egy jó nagy hazugság.


kedd júl. 20, 2010 19:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
integral írta:
Azt gondoltam, hogy neked van vodás céges telefonod sok ingyendumával kedvező percdíjakkal. :idea:


Régebben én is ezt gondoltam, és volt is ilyenem, + "olcsó" internet csomagom is, stb, egészen addig, amíg ki nem számoltam, hogy mennyit költök mobilozásra évente, és abból mennyi a hasznos beszélgetés/internet.
Persze jóval többet is telefonáltam akkor, mint most, de ezen hívások jó része teljesen felesleges "csevegés" volt csak, pl felhívtam a cimborát pesten, hogy hogy van, csak azért, mert olcsó volt, most már inkább email-t írok Neki, így meg ingyen van.
A net előfizum is kb 40%-kal olcsóbb volt, mint a publikus ár, de otthon nagyon ritkán használom, csak ha valamiért nem megy a kábeles, így havi 50 MB-ból bőven kijöttem, ami meg Instantnetnél ingyen van, amikor meg elmegyek nyaralni, évente egyszer, mint a múlt héten is, ott meg általában kijövök 1 GB adatforgalom alatt (mint most is), így az max 4e Ft/év, előtte meg havonta 3e felett fizettem...

Kiszámoltam, tavaly 134390 Ft-ot fizettem be csak az előfizetéses telefonjaim után, és azért néha használtam prepaid-et is, de ez éves szinten is 10e alatt volt, idén eddig a prepaid-et 9e-el töltöttem, de még több mint 4e Ft van rajta, de vegyük azt, hogy 6 hónbap alatt 5e Ft, az egyetlen előfizumnak az éves díja meg 33000 Ft (2750/hó), így kb 43000 Ft lesz a várható mobil költségem idén, ami azért nem kis spórolás, tehát nekem nem jött be a kedvező percdíjas előfizetés...
Persze aki többet beszél telefonon, mint én, és nem csak feleslegesen, mint én anno, jobban megéri az előfizus csomag, de csak azért fenntartani, hogy sokat beszélhessek, nekem nem érte meg...

szerk: bocsi az OFF-ért, most nézem, hogy a T gyalázóban vagyunk, nekem meg pont a másik kettőnél volt előfizum... :oops:


hétf. júl. 19, 2010 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
asdf_ írta:
Valsag van, meg a roamingdijbol kieso osszeget is vissza kell potolni valahonnan :/

Szóval féreértés ne essék, én tényleg védeni szoktam a szolgáltatókat, sokan ezt a szememre is vetik.
De azért akik kishazánkban megállapítják (és megideologizálják) a mobilcégeknél az áremeléseket, azok abszolút nem nézik, KINT az ős-EU-ban, NORMÁLIS fizetések mellett (tehát a MOBILCÉGEN BELÜL adnak normális fizetést a dolgozóiknak, nem éhbért, mint itthon...) milyen áron adják a szolgáltatásokat???


Dehogyis nem nézik, sőt merem állítani, mind a három szolgáltató "együtt / közösen" nézi (alakítja) az árakat!
Hogy miért ilyen magasak a percdíjak, illetve a készülékek árai? Nagyon egyszerű a válasz:
A piacon 3 vállalat szolgáltat(hat), azaz oligopol piacról beszélünk. Ráadásul a 3 szolgáltató kartellezik, így már monopol a piac! Azért kell(ene) államilag szabályozni az ilyen piacot, hogy ne szálljanak el az árak. Tananyag, hogy a monopólium drágán és keveset termel / szolgáltat. Nálunk szerencsésebb országokban szigorúbbak az állami szabályozók (GVH, NHH és társaik), és a társadalom is erősebb érdekképviselettel rendelkezik, így ott erősebb a verseny.

Macika, a nyomdászos hasonlatod ott bukik el, hogy nem csak 3 nyomdászvállalkozás működik az országban, sőt ha itthon drága a nyomtatás, külföldről könnyen importálható a termék (ellentéteben a mobilszolgáltatással)! Ezen a piacon sok vállalkozás működik, ezért alacsonyabb a profit.

Egyébként a mobilszolgáltatók azzal "takaróznak", hogy ők koncessziós díjat fizetnek, méghozzá - szerintük - Európában az egyik legmagasabbat.
Kíváncsi lennék erre a koncessziós szerződésre, vajon az is benne foglaltatik, hogy kartellezhetnek????

Üdv


hétf. júl. 12, 2010 21:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
integral írta:
Acsudába! Eltüntek az off hsz-ek :P Pedig el akartam olvasni.

Ezért: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=964389#p964389


hétf. júl. 12, 2010 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Acsudába! Eltüntek az off hsz-ek :P Pedig el akartam olvasni.


hétf. júl. 12, 2010 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Trabi TM írta:
integral írta:
Én a magam módján bojkottáltam ezeket a harácsoló mobilcégeket. Minimalizáltam a havi mobiltelefonálásaimat. Sikerült 1000 Ft/hó környékére szorítani.


Detto.
Már csak 1 előfizum van, amin van hűség, de amint lejár azt is lemondom, és ha annak a havidíját nem számolom, akkor én is havi 6-800 Ft között telefonálok már hónapok óta + a mobilinternet kb 3000 Ft/év. Miután tavaly végig írtam a telefonos költségeimet, és csak a havidíjak 120e Ft feletti összegre jöttek ki 1 év alatt, így nagyon gyorsan lemondtam az összes előfizetésemet, amin nem volt hűség.



Azt gondoltam, hogy neked van vodás céges telefonod sok ingyendumával kedvező percdíjakkal. :idea:


hétf. júl. 12, 2010 8:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Nagyjából itt szaladt ki végleg a topik a medréből.

Most megnyílik és maradjon legalább ennyire ON.


vas. júl. 11, 2010 22:32
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Trabi TM írta:
integral írta:
Én a magam módján bojkottáltam ezeket a harácsoló mobilcégeket. Minimalizáltam a havi mobiltelefonálásaimat. Sikerült 1000 Ft/hó környékére szorítani.


Detto.
Már csak 1 előfizum van, amin van hűség, de amint lejár azt is lemondom, és ha annak a havidíját nem számolom, akkor én is havi 6-800 Ft között telefonálok már hónapok óta + a mobilinternet kb 3000 Ft/év. Miután tavaly végig írtam a telefonos költségeimet, és csak a havidíjak 120e Ft feletti összegre jöttek ki 1 év alatt, így nagyon gyorsan lemondtam az összes előfizetésemet, amin nem volt hűség.


Macika írta:
Szolgáltatás/kereskedelem, amiben vannak költségek/járulékok, melyeket le kell számolni a bevételből.


Persze, de ez nem csak a magyar szolgáltatókra igazak, hanem a külföldiekre is.
Azt is tudom, hogy a sokat emlegetett hálózat építés/fenntartás költsége tényleg elhanyagolható, viszont az ügyfélszolgálat fenntartása már nem annyira, a reklám költségek meg nagyon húzósak, gyanítom, hogy ez a költségek legnagyobb része, ennek ellenére mondom, hogy ezek a költségek külföldön is megvannak, mégis tudnak olcsóbb percdíjak mellett több fizetést adni az alkalmazottaknak, tehát vagy mi tartjuk el őket, vagy valaki iszonyatosan sokat eltesz ebből a pénzből...

Nézd, addig, míg nem tesz be valaki linket, mennyi 1 perc reklám mondjuk az ARD csatornán főműsoridőben és mennyi az m1-en ugyanekkor, addig én nem hiszem el, hogy a reklámpénzek közel azonosak lennének a két országban.
AZTÁN.
A hálózatépítéshez felvett hitel (mert nem kp-ból megy általában) sokkal nagyobb kockázatot jelent Mo-on, mint mondjuk Svájcban vagy Belgiumban. Ennek megfelelően az ára is jóval magasabb.
Csak gondoljon bele mindenki, miért van az, hogy az osztrák határhoz közel lakók közül egyre többen vettek fel az elmúlt időszakban Ausztriában hitelt. Igaz, most azt is nehéz €-ban törleszteni, de alapjában véve ezerszer tisztességesebbek a feltételek.


hétf. júl. 05, 2010 21:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
integral írta:
.gúnár. írta:
Az a baj, hogy itt már ez nagyon meg van ideologizálva, és az emberek ezt szépen meg is eszik. Nyilván egy mobiltelefon hálózat fenntartási költsége nem összemérhető pl. egy otthoni számítógép hálózatéval, de teljesen más, mint a hagyományos árukereskedelem. Az a baj, hogy nálunk nem csak ezen sz*vatják a népet, hanem, talán az internetet kivéve, az összes szolgáltatáson (gáz, víz, villany...) iszonyatos lóvét húznak. Persze azt is megmagyarázzák és ezt el is hiszik. Szegény amerikás nagybátyám jut eszembe, amikor panaszkodott, hogy bizony, a kemény téli hónapokban ő 120-130USD fűtésszámlát fizet a házára (ráadásul akkor 150-160ft volt az USD), aztán nagyot nézett, amikor mondtam neki, hogy muterom a panelban többet fizet...


A világpiaci árak is csak Európára vonatkoznak! Menjen szénbányába 10 évre az összes spekuláns!
Pókerezés közben 1,5 hete kérdeztem ámerikai játékosokat, mennyi ott a benzin. 2,4 USD/gallon Arizonában és 2,75 USD/gallon Phoenixben. 2,4*230/3,785 = 146Ft/liter. Ennyit a világpiaci árakról. :jaj:

Nagyon egyszerű.

Mivel arról már lemaradtál, hogy oda szüless, így még egy lehetőséged van, kimész és letelepszel ott, keresel munkát, próbálsz zöld kártyát kapni.

Miért nem mondjuk Nigériával, Dél-Afrikával, vagy Argentínával hasonlítod össze kishazánkat???
Miért egy olyan országgal, ahol alázatosan DOLGOZNAK az emberek, a keresőképes lakosság 2/3-a nem csal adót, mellesleg a világ legnagyobb/legerősebb hadseregének tulajdonosa és a demokrácia őshazája, ahol nyilvánosság előtt lövik főbe magukat a politikusok, ha kiderül róluk a korrupció, nem 50-100 milliós végkielégítést és/vagy 5-600e Ft-os havi nyugdíjat kapnak?


hétf. júl. 05, 2010 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
integral írta:
Én a magam módján bojkottáltam ezeket a harácsoló mobilcégeket. Minimalizáltam a havi mobiltelefonálásaimat. Sikerült 1000 Ft/hó környékére szorítani.


Detto.
Már csak 1 előfizum van, amin van hűség, de amint lejár azt is lemondom, és ha annak a havidíját nem számolom, akkor én is havi 6-800 Ft között telefonálok már hónapok óta + a mobilinternet kb 3000 Ft/év. Miután tavaly végig írtam a telefonos költségeimet, és csak a havidíjak 120e Ft feletti összegre jöttek ki 1 év alatt, így nagyon gyorsan lemondtam az összes előfizetésemet, amin nem volt hűség.


Macika írta:
Szolgáltatás/kereskedelem, amiben vannak költségek/járulékok, melyeket le kell számolni a bevételből.


Persze, de ez nem csak a magyar szolgáltatókra igazak, hanem a külföldiekre is.
Azt is tudom, hogy a sokat emlegetett hálózat építés/fenntartás költsége tényleg elhanyagolható, viszont az ügyfélszolgálat fenntartása már nem annyira, a reklám költségek meg nagyon húzósak, gyanítom, hogy ez a költségek legnagyobb része, ennek ellenére mondom, hogy ezek a költségek külföldön is megvannak, mégis tudnak olcsóbb percdíjak mellett több fizetést adni az alkalmazottaknak, tehát vagy mi tartjuk el őket, vagy valaki iszonyatosan sokat eltesz ebből a pénzből...


hétf. júl. 05, 2010 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
.gúnár. írta:
Az a baj, hogy itt már ez nagyon meg van ideologizálva, és az emberek ezt szépen meg is eszik. Nyilván egy mobiltelefon hálózat fenntartási költsége nem összemérhető pl. egy otthoni számítógép hálózatéval, de teljesen más, mint a hagyományos árukereskedelem. Az a baj, hogy nálunk nem csak ezen sz*vatják a népet, hanem, talán az internetet kivéve, az összes szolgáltatáson (gáz, víz, villany...) iszonyatos lóvét húznak. Persze azt is megmagyarázzák és ezt el is hiszik. Szegény amerikás nagybátyám jut eszembe, amikor panaszkodott, hogy bizony, a kemény téli hónapokban ő 120-130USD fűtésszámlát fizet a házára (ráadásul akkor 150-160ft volt az USD), aztán nagyot nézett, amikor mondtam neki, hogy muterom a panelban többet fizet...


A világpiaci árak is csak Európára vonatkoznak! Menjen szénbányába 10 évre az összes spekuláns!
Pókerezés közben 1,5 hete kérdeztem ámerikai játékosokat, mennyi ott a benzin. 2,4 USD/gallon Arizonában és 2,75 USD/gallon Phoenixben. 2,4*230/3,785 = 146Ft/liter. Ennyit a világpiaci árakról. :jaj:


vas. júl. 04, 2010 19:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
bluestar írta:
club írta:
Én is így gondolom, azaz ahhoz, hogy valahol jó fizetéseket (jó megélhetést) tudjanak adni az alkalmazottaknak, ahhoz ki kell zsákmányolni/használni egyéb országokat.


Bezony így van. A Telekom szinte az egész nyereségét ki szokta fizetni osztalékként, amit szépen visznek haza a németek, hogy legyen miből építeni a szociális piacgazdaságot. Ez persze nem egyedi, minden multinál a kinti központban határozzák meg a nyereségelvárásokat, amiket az ittenieknek teljesíteni kell...

Persze ha jönne mondjuk egy-két virtuális szolgáltató, és megkavarná kicsit az állóvizet, akkor más lenne a helyzet. Addig pedig ha valaki Magyarországon kártyás csomagot akar választani, akkor kb. ez a kínálat: Praktikum 41Ft minden irányba, Vitamax 41Ft minden irányba, Domino Nap 41Ft minden irányba.



Én a magam módján bojkottáltam ezeket a harácsoló mobilcégeket. Minimalizáltam a havi mobiltelefonálásaimat. Sikerült 1000 Ft/hó környékére szorítani. Velem nem fognak g*cizni! Aztán sírnak mint a fürdősk*rva, hogy az ARPU csökkent, az aktív előfizetők száma csökkent.

A németek hazaviszik a pénzt, hogy a görög válságot finanszírozzák, hogy a görög pedagógusoknak megmaradjon 3000 Eurós havi fizetésük, meg a 14. havi bér és nyugdíj. Mi meg maradunk Európa koldusai, hogy a kisköcsög görögök játszhassák az eszüket. Jöjjön Magyarországra dolgozni pedagógusként 500 Euróért! Aztán rinyáljon!!


vas. júl. 04, 2010 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
A legtöbb energiafajta nálunk is megtalálható, ill. helyettesítéssel megoldható lenne, csak éppen itt a cél az importfüggőség, ezért nem is kell kiaknázni. A lakossági ár pedig akkor sem változna, ha minden itt helyben lenne előállítva. Pl. volt olyan időszak, amikor a hazai előállítású áram mellett - ha jól tudom - az oroszt államadósság fejébe kaptuk, mégsem volt olcsóbb. Na de kanyarodjunk vissza, mert ránk lesz szólva. :wink:


vas. júl. 04, 2010 17:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
.gúnár. írta:
... a kemény téli hónapokban ő 120-130USD fűtésszámlát fizet a házára ... muterom a panelban többet fizet ...

off:
Amerikának van olaja, vízi energiája, és még sok olyan energiaforrása, amiből nekünk semmi sincs (vagy nagyon kevés).
Ez a különbség. :shock:
Ami meg lett volna (nagymarosi vízierőmű), azt meg leszavazták. Így el is viszik az egészet a szlovákok.
Hiába, okos emberek vannak itt. Csak a többi meg emiatt fizet. Úgy ahogy írtad. :(
És akkor még nem volt szó a hőszigetelésről.


vas. júl. 04, 2010 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Az a baj, hogy itt már ez nagyon meg van ideologizálva, és az emberek ezt szépen meg is eszik. Nyilván egy mobiltelefon hálózat fenntartási költsége nem összemérhető pl. egy otthoni számítógép hálózatéval, de teljesen más, mint a hagyományos árukereskedelem. Az a baj, hogy nálunk nem csak ezen sz*vatják a népet, hanem, talán az internetet kivéve, az összes szolgáltatáson (gáz, víz, villany...) iszonyatos lóvét húznak. Persze azt is megmagyarázzák és ezt el is hiszik. Szegény amerikás nagybátyám jut eszembe, amikor panaszkodott, hogy bizony, a kemény téli hónapokban ő 120-130USD fűtésszámlát fizet a házára (ráadásul akkor 150-160ft volt az USD), aztán nagyot nézett, amikor mondtam neki, hogy muterom a panelban többet fizet...


vas. júl. 04, 2010 16:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
.gúnár. írta:
Bár nem vagyok gazdasági szakember, de szerintem mindenképp rossz a hasonlat. Ne keverjünk egy hagyományos áruértékesítési rendszert egy infrastruktúrával. Másképp próbálom fogalmazni: a Te hasonlatoddal élve, ha a szalagosfánk dróton, vagy rádióhullámon keresztül jutna el a "gyárból" közvetlenül a szádig, egészen más, mintha hagyományos úton tenné meg mindezt. :wink: Egyébként nehogy már arra építsünk társadalmat, hogy mindent annyiért adunk, amennyit még megfizetnek érte, mert az nem vezetne sok jóra. Nyilván angliában is kifizetnék az itteni percdíjakat a mobilért, sőt ennél sokkal többet is.

Szerintem nem annyira más.

Szolgáltatás/kereskedelem, amiben vannak költségek/járulékok, melyeket le kell számolni a bevételből.
Ami marad, az lehet tisztességes és tisztességtelen haszon.
A baj, hogy sokan nincsenek tisztában a költségekkel (nem is nagyon lehetnek, mert nem láthatnak bele a mobilcégek költségeibe), és csak úgy vaktában lövöldöznek. Persze meggyőződve a saját korrekt véleményükről...


szomb. júl. 03, 2010 17:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Bár nem vagyok gazdasági szakember, de szerintem mindenképp rossz a hasonlat. Ne keverjünk egy hagyományos áruértékesítési rendszert egy infrastruktúrával. Másképp próbálom fogalmazni: a Te hasonlatoddal élve, ha a szalagosfánk dróton, vagy rádióhullámon keresztül jutna el a "gyárból" közvetlenül a szádig, egészen más, mintha hagyományos úton tenné meg mindezt. :wink: Egyébként nehogy már arra építsünk társadalmat, hogy mindent annyiért adunk, amennyit még megfizetnek érte, mert az nem vezetne sok jóra. Nyilván angliában is kifizetnék az itteni percdíjakat a mobilért, sőt ennél sokkal többet is.


szomb. júl. 03, 2010 14:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
.gúnár. írta:
A Voda szerintem pl. Új Zélandon is kaszál, legalábbis ott ha jól tudom, igazi monopolhelyzetben van. Szóval azt nem mondhatjuk, hogy a Voda csak belőlünk tartja el magát, de iszonyat lóvét visz ki innen, mint az összes többi multi. Egyébiránt pedig már megbeszéltük, hogy egy kiépített hálózat fenntartási költsége mennyi (a kiépítést pedig mindig az új belépőkkel fizettették meg, legalábbis a Westel és a Pannon így tett, a Voda belefinanszírozott, de azt gyorsan visszaszedte), úgyhogy az angliai árakon is simán tud húzni eleget. Megint elkezdjük a régi nótát fújni, úgy érzem...

Megint kezdünk arrafelé tendálni, hogy egy darab szalagosfánk ÖNköltsége 3 Ft, akkor mi jogon adják 48 Ft-ért!?!? Miért nem 5-6 Ft-ért. Ami egy tisztességes haszonkulcs lenne.

Mindent annyiért lehet eladni, amennyiért megveszik.
Sok olyan dolog van mostanában, amit szinte lehetetlen nyereséggel eladni. Ilyen pl. a nyomdászat. Milliárdos befektetések történtek 3-4 éve, aztán jött a gazdasági krach és most a gépek törlesztőrészleteit is alig tudják kitermelni, nemhogy minimálisan elvárt, TISZTESSÉGES nyereséget. Mindvégig önköltség közelében kell adják a nyomdai termékeket, mert drágábban egyszerűen nincs rá kereslet.

A mobiltelefon-bizniszben megvan az a vitathatatlan előny, hogy az embereknek (MINDENKINEK!) szüksége van rá, napi szinten FÜGGŐVÉ váltak tőle. Így gyakorlatilag semmiben nem különbözik a dohányosoktól és az alkoholistáktól a mobilos. Emelhetik az egekbe a cigi és a szesz árával együtt a percdíjakat, akkor is mindenki használni fogja...

Jómultkor a 10 éves (kisebbik) fiam kérdezte meg, hogy az én gyerekkoromban mekkora mobiltelefonjaink voltak. Életemben nem láttam még olyan csalódottnak a srácot, amikor megtudta, hogy 27 éves koromig nem is nagyon tudtam, mi az a mobiltelefon...


szomb. júl. 03, 2010 13:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
A Voda szerintem pl. Új Zélandon is kaszál, legalábbis ott ha jól tudom, igazi monopolhelyzetben van. Szóval azt nem mondhatjuk, hogy a Voda csak belőlünk tartja el magát, de iszonyat lóvét visz ki innen, mint az összes többi multi. Egyébiránt pedig már megbeszéltük, hogy egy kiépített hálózat fenntartási költsége mennyi (a kiépítést pedig mindig az új belépőkkel fizettették meg, legalábbis a Westel és a Pannon így tett, a Voda belefinanszírozott, de azt gyorsan visszaszedte), úgyhogy az angliai árakon is simán tud húzni eleget. Megint elkezdjük a régi nótát fújni, úgy érzem...


szomb. júl. 03, 2010 10:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Nálunk van egy 10 milliós piac és bizonytalan pénzügyi helyzet. Itt az elvárt 20-30% hozamelvárás nagyjából azt jelenti mint pl. Angliában 5-8%, Svájcban 3-4%. Ukrajnában pl. én most nem fektetnék be 50% hozam alatt. Azaz kis és bizonytalan piacon nagy hozammal, nagy és biztos piacon elég kis hozammal számolni, és akkor a befektetéseimet nem bukom el.


szomb. júl. 03, 2010 7:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
club írta:
Én is így gondolom, azaz ahhoz, hogy valahol jó fizetéseket (jó megélhetést) tudjanak adni az alkalmazottaknak, ahhoz ki kell zsákmányolni/használni egyéb országokat.

Nehezen hiszem el, hogy pl. a Vodafone csak Magyarországot zsákmányolja ki. Az Egyesült Királyságban, Görögországban, Hollandiában, Írországban, Máltán, Németországban, Olaszországban, Portugáliáan, Spanyolországban és Svédországban (ennyi országban van jelen a Voda az EU-ban rajtunk kívül) EU-s fizetések vannak, olcsóbb, vagy közel azonos percdíjakkal. Mindet nekünk, magyaroknak kell eltartani? UGYANMÁR!!!

Vagy hogy a T-Mobile csak itt kaszál? Az amerikai és német céget a magyar haszonból tartják el, ugye???

:lol:


szomb. júl. 03, 2010 1:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
club írta:
Én is így gondolom, azaz ahhoz, hogy valahol jó fizetéseket (jó megélhetést) tudjanak adni az alkalmazottaknak, ahhoz ki kell zsákmányolni/használni egyéb országokat.


Bezony így van. A Telekom szinte az egész nyereségét ki szokta fizetni osztalékként, amit szépen visznek haza a németek, hogy legyen miből építeni a szociális piacgazdaságot. Ez persze nem egyedi, minden multinál a kinti központban határozzák meg a nyereségelvárásokat, amiket az ittenieknek teljesíteni kell...

Persze ha jönne mondjuk egy-két virtuális szolgáltató, és megkavarná kicsit az állóvizet, akkor más lenne a helyzet. Addig pedig ha valaki Magyarországon kártyás csomagot akar választani, akkor kb. ez a kínálat: Praktikum 41Ft minden irányba, Vitamax 41Ft minden irányba, Domino Nap 41Ft minden irányba.


pén. júl. 02, 2010 22:34
Profil
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Én is így gondolom, azaz ahhoz, hogy valahol jó fizetéseket (jó megélhetést) tudjanak adni az alkalmazottaknak, ahhoz ki kell zsákmányolni/használni egyéb országokat.


pén. júl. 02, 2010 18:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Macika írta:
De azért akik kishazánkban megállapítják (és megideologizálják) a mobilcégeknél az áremeléseket, azok abszolút nem nézik, KINT az ős-EU-ban, NORMÁLIS fizetések mellett (tehát a MOBILCÉGEN BELÜL adnak normális fizetést a dolgozóiknak, nem éhbért, mint itthon...) milyen áron adják a szolgáltatásokat???


Persze, de azt részben abból fizetik, hogy én éhbérért dolgozok, a prepaid-esek pedig 41 Ft-ért telefonálnak... :)


pén. júl. 02, 2010 17:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
asdf_ írta:
Valsag van, meg a roamingdijbol kieso osszeget is vissza kell potolni valahonnan :/

Szóval féreértés ne essék, én tényleg védeni szoktam a szolgáltatókat, sokan ezt a szememre is vetik.
De azért akik kishazánkban megállapítják (és megideologizálják) a mobilcégeknél az áremeléseket, azok abszolút nem nézik, KINT az ős-EU-ban, NORMÁLIS fizetések mellett (tehát a MOBILCÉGEN BELÜL adnak normális fizetést a dolgozóiknak, nem éhbért, mint itthon...) milyen áron adják a szolgáltatásokat???


pén. júl. 02, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Valsag van, meg a roamingdijbol kieso osszeget is vissza kell potolni valahonnan :/


csüt. júl. 01, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
club írta:
Augusztus 1-től emelkednek a Domino/Domino Nap díjcsomagok percdíjai, és új díjak kerülnek bevezetésre:
http://www.t-mobile.hu/static/DocumentStore/lakossagi/ugyintezes/aszf/20100629_31.pdf

Eddig volt 38 Ft (már így is drágább 3 Ft-tal, mint korábban), most újabb +3 Ft, hová emelik még???


csüt. júl. 01, 2010 17:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 239
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
club írta:
Augusztus 1-től emelkednek a Domino/Domino Nap díjcsomagok percdíjai, és új díjak kerülnek bevezetésre:
http://www.t-mobile.hu/static/DocumentStore/lakossagi/ugyintezes/aszf/20100629_31.pdf

Hát gratulálok nekik, szép lassan feltolták az árakat minden irányban. A Domino Nap ezzel "egyencsomag" lesz.


szer. jún. 30, 2010 22:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: T-MOBILE-GYALÁZÓ
Augusztus 1-től emelkednek a Domino/Domino Nap díjcsomagok percdíjai, és új díjak kerülnek bevezetésre:
http://www.t-mobile.hu/static/DocumentStore/lakossagi/ugyintezes/aszf/20100629_31.pdf


szer. jún. 30, 2010 7:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
http://www.t-mobile.hu/lakossagi/ugyint ... csazzon_36

"2010. január 16. 00.00 órától hálózaton belül is kötelező a +36-os előhívó és a hálózatkijelölő szám használata hívásindításkor és üzenetküldéskor"


kötelező??????????

Hülye-e vagy?

Kijön a kommandó ha nem írom be +36-tal a tárcsázandó számot? :lol: :lol:

Egyébként a 06 elég, nem kell a +36.

Mindig azon értetlenkedek, hogy igen busás fizetésekért képesek ennél a cégnél igen **** munkát végezni.


csüt. ápr. 29, 2010 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
vackor írta:
T68m írta:
a mobiltársaságokra azért nem szabnak ki nagy (értsd normális) bírságot, mert azt úgyis rajtunk, az előfizetőkön hajtanák be.

Most már világos a "dupla profit" kifejezés! :lol:


:lol: :twisted: :evil:


csüt. ápr. 29, 2010 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4800
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
T68m írta:
a mobiltársaságokra azért nem szabnak ki nagy (értsd normális) bírságot, mert azt úgyis rajtunk, az előfizetőkön hajtanák be.

Most már világos a "dupla profit" kifejezés! :lol:


csüt. ápr. 29, 2010 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
OFF
Miert, az osszes tobbi birsagot ki a ***-on hajtjak be? Ha kap a tesco 50 millat (kapott), akkor azt nem a vasarlok fizetik? :omg:
Arrol nem is beszelve, hogy van vagy 10 milla elofizetes, annak fele szamlas, abbol mondjuk 40% t-s, ez saccperkobo 2 millio elofizetes, erre havonta fizetnek mondjuk (nagyon baratian szamolva 2.5e ft-ot, azaz havi 5 milliard forint, ami fixen befolyik. Ide nem ferne el partizmilla bunti? Mirol beszelunk?!?


csüt. ápr. 29, 2010 8:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Majd elfelejtettem, versenyügybeli (Dupla profit díjcsomag), szóbeli ítélethirdetés:

keresetem érdemi vizsgálat nélkül elutasították arra való hivatkozással, hogy az adott ügyben (hiába vagyok fogyasztó és bejelentõ, akinek hatására indult a vizsgálat) nem vagyok jogosult bírósághoz fordulni. Sovány vigasz, hogy a Tré keresetét is elutasították - megalapozattlansága miatt.

Az alacsony vérnyomásban szenvedõknek: a versenyhivatal szóban felvilágosított, hogy a mobiltársaságokra azért nem szabnak ki nagy (értsd normális) bírságot, mert azt úgyis rajtunk, az elõfizetõkön hajtanák be. Tehát miattunk van az egész - értitek, nem?


csüt. ápr. 29, 2010 1:18
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
club írta:
Mivel mind a 4 szolgáltatónál ugyanannyiba kerül a hívásindítás/fogadás/sms/mms/mobilnet díja, ezért nem igazán értem a problémád. Egyébként én is találkoztam már a helyzettel, de az a Vodafone HU/Vodafone GR-el volt, és csak egy bizonyos körzetben.


Pedig egyszerű: térerő. Ahol vagyok ott gyenge a T. ;)


vas. ápr. 25, 2010 22:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Lalamper írta:
Sziasztok! SOS segítség kellene egy szakértőtől..

Németországban vagyok, itt ugye van négy roaming partnere a T-mobilenak. Ebből a 4-ből azonban én csak és kizárólag a német T-mobile
hálózatát tudom használni, azaz a töbinél (O2,vodafone,eplus) ha megpróbálok csatlakozni, akkor elutasítja a kérésemet a rendszer.

Próbáltam másik telefonnal is, egy dominós kártyával is, a helyzet ugyanaz. Ráadásul tavaly Londonból is ugyanez volt a probléma, ott pedig csak az angol T-mobile hálójára engedett fel. Roaming nincs tiltva a kártyán.

Ugyanakkor Pannonos kártyával mind a 4-et tudom használni.

Sajnos a 1400 csak a bullshit szöveget tudta nyomatni, hogy nincs semmi
hálózati probléma. Szerintem pedig a lehúzás van a háttérben, azzal hogy tiltják a többik, az a pénz is az ő zsebükben marad.

Van valakinek ötlete hogy mi a makk lehet?


Mivel mind a 4 szolgáltatónál ugyanannyiba kerül a hívásindítás/fogadás/sms/mms/mobilnet díja, ezért nem igazán értem a problémád. Egyébként én is találkoztam már a helyzettel, de az a Vodafone HU/Vodafone GR-el volt, és csak egy bizonyos körzetben.


vas. ápr. 25, 2010 14:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Sziasztok! SOS segítség kellene egy szakértőtől..

Németországban vagyok, itt ugye van négy roaming partnere a T-mobilenak. Ebből a 4-ből azonban én csak és kizárólag a német T-mobile
hálózatát tudom használni, azaz a töbinél (O2,vodafone,eplus) ha megpróbálok csatlakozni, akkor elutasítja a kérésemet a rendszer.

Próbáltam másik telefonnal is, egy dominós kártyával is, a helyzet ugyanaz. Ráadásul tavaly Londonból is ugyanez volt a probléma, ott pedig csak az angol T-mobile hálójára engedett fel. Roaming nincs tiltva a kártyán.

Ugyanakkor Pannonos kártyával mind a 4-et tudom használni.

Sajnos a 1400 csak a bullshit szöveget tudta nyomatni, hogy nincs semmi
hálózati probléma. Szerintem pedig a lehúzás van a háttérben, azzal hogy tiltják a többik, az a pénz is az ő zsebükben marad.

Van valakinek ötlete hogy mi a makk lehet?


vas. ápr. 25, 2010 10:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
rviktor írta:
zoli62 írta:
T-Mobile hangposta bekapcsolás után foglaltság esetén nem aktív, csak a nem elérhető, nincs válasz és kikapcsolt állapot esetén. Nem tudom miért nem aktiválják foglaltság esetén is automatikusan. Ez a Pannonnál mind a négy esetben automatikus. Ráadásul a hívásvárakoztatás sem aktív. Azt sem értem, hogy ha két hónapig nincs használva, miért deaktiválják a hangpostát.


Ez leginkább erény...


Szerintem ez is egyike a Westeles örökségeknek.


szomb. ápr. 17, 2010 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
rviktor írta:
zoli62 írta:
T-Mobile hangposta bekapcsolás után foglaltság esetén nem aktív, csak a nem elérhető, nincs válasz és kikapcsolt állapot esetén. Nem tudom miért nem aktiválják foglaltság esetén is automatikusan. Ez a Pannonnál mind a négy esetben automatikus. Ráadásul a hívásvárakoztatás sem aktív. Azt sem értem, hogy ha két hónapig nincs használva, miért deaktiválják a hangpostát.


Ez leginkább erény...


Szerintem is.


szomb. ápr. 17, 2010 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Mielőtt hangpostára futna a hívó, a hosszú sípszó előtt van egy sercenés. Legalábbis eddig így volt az utóbbi időben, amikor T-st hívtam. Akár olyannak is hallhatnám, gondolhatnám mintha a hívott fél felvenné a telefont, aztán utána mégis hallatszik a hosszú sípszó.

Sokkal jobb lenne ha két hosszú sípszó jelezné a hangpostára futást. Ha az elsőnél nem találnám a letesz gombot - főleg ha ilyen élőnek tűnő, a kapcsolat létrejöttét sejtető sercenés hatására elveszem a kezem a letesz gomb mellől - akkor lenne idő a hívás befejezésére.

Megfordult a fejemben, hogy talán tudatos ez a sercenő hang. Korábban nem volt így.


szomb. ápr. 17, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
zoli62 írta:
T-Mobile hangposta bekapcsolás után foglaltság esetén nem aktív, csak a nem elérhető, nincs válasz és kikapcsolt állapot esetén. Nem tudom miért nem aktiválják foglaltság esetén is automatikusan. Ez a Pannonnál mind a négy esetben automatikus. Ráadásul a hívásvárakoztatás sem aktív. Azt sem értem, hogy ha két hónapig nincs használva, miért deaktiválják a hangpostát.


Ez leginkább erény...


pén. ápr. 16, 2010 23:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
T-Mobile hangposta bekapcsolás után foglaltság esetén nem aktív, csak a nem elérhető, nincs válasz és kikapcsolt állapot esetén. Nem tudom miért nem aktiválják foglaltság esetén is automatikusan. Ez a Pannonnál mind a négy esetben automatikus. Ráadásul a hívásvárakoztatás sem aktív. Azt sem értem, hogy ha két hónapig nincs használva, miért deaktiválják a hangpostát.


vas. ápr. 11, 2010 5:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 01, 2006 9:06
Hozzászólások: 81
Hozzászólás 
Tavaly novemberben próbáltam telót rendelni, de nem sikerült, mivel egyik helyen azt írta, hogy már nincs készleten, de a másik helyen meg azt, h még van. Felhívtam őket, nagyon segítőkészek voltak, de nem tudták megoldani, mert náluk is ugyanaz a helyzet állt elő. Ekkor megígérték, hogy másnap felhívnak, és ha az a telefon nem lesz, akkor tudok rendelni másikat. Na én azóta várom, hogy hívjanak:D


pén. ápr. 02, 2010 15:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 19, 2007 19:26
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
c3po írta:
Ugyanigy voltam. Nagy csalodas az egesz. Par evvel ezelott minden nagyon flottul mukodott. Szerintem hivd fel az ugyfelszolgalatot.


Nemrég telefonáltak. Biztosan olvassák a fórumot... :)


pén. ápr. 02, 2010 13:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 158
Hozzászólás 
Tshu-hash írta:
Sziasztok!

T-mobile webshop rendeléssel kapcsolatban tapasztalt egyének véleményére lennék kíváncsi. Tegnap délelõtt regisztráltam a webshopba, ahol új elõfizetõként rendeltem egy készüléket. A regisztráció után e-mailben megjött a megerõsítés, illetve a tájékoztatás, hogy 16:30-ig felhívnak telefonon. Természetesen nem hívtak, reggel pedig kaptam egy e-mailt, hogy a telefonszám-foglalásomat megszüntették. A webshopba belépve a rendelés állapotánál a Jóváhagyás alatt felirat szerepel. Ilyenkor mi lenne a megfelelõ lépés? Várjak még, hogy hívnak, vagy az azonosítóval felvértezve próbáljam meg az üszolg-ot felhívni?


Ugyanigy voltam. Nagy csalodas az egesz. Par evvel ezelott minden nagyon flottul mukodott. Szerintem hivd fel az ugyfelszolgalatot.


pén. ápr. 02, 2010 11:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 19, 2007 19:26
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

T-mobile webshop rendeléssel kapcsolatban tapasztalt egyének véleményére lennék kíváncsi. Tegnap délelőtt regisztráltam a webshopba, ahol új előfizetőként rendeltem egy készüléket. A regisztráció után e-mailben megjött a megerősítés, illetve a tájékoztatás, hogy 16:30-ig felhívnak telefonon. Természetesen nem hívtak, reggel pedig kaptam egy e-mailt, hogy a telefonszám-foglalásomat megszüntették. A webshopba belépve a rendelés állapotánál a Jóváhagyás alatt felirat szerepel. Ilyenkor mi lenne a megfelelő lépés? Várjak még, hogy hívnak, vagy az azonosítóval felvértezve próbáljam meg az üszolg-ot felhívni?


pén. ápr. 02, 2010 11:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tárgyalás nélkül elnapolták. (Látni kellett volna a vesztike megnyúlt képét. Majd vesztikéék beültek a népautójukba - annyit segítek, nem II-es golf - és elhúztak.)

Ja, aki kitalálja mikorra napolták el, az azt is megmondhatja, miért! :wink:


szer. márc. 31, 2010 12:24
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Elvtársak!

Tárgyalás vesztel ügyben a GVH ellen, 03.31.-én 12.00-kor Fõv.Bír.on Csalogány u. 47-49 (a tárgyalás az 1949. évi XX. törvény szerint nyilvános)-ahol is arra a kérdésre keressük, pontosabban keresem a választ, hogy

1. lehet, hogy a GVH egyéb társaságokat a maximális bírság 30-40%-val szokta sújtani, míg a vesztikét (jelen, duplaprofit díjcsomag fogyasztómegtévesztés ügyben) 0,05%-ra? Mi az aránytalanság oka? Netán a vesztike elhanyagolható piaci hatása vagy részesedése? Esetleg az, hogy a vesztike nem szokott versenytörvényt sérteni (csak 1-2 naponta)?

2. kibújhat-e a GVH a bejelentésben foglaltak kivizsgálása alól látszateljárás lefolytatásával? (és mentheti-e az eljárás alá vonatat egy nevetséges, látszatbüntetés kiszabásával, mely arányaiban annyi, mintha egy átlagember 10Ft-ra sújtana a hatóság szabálysértés esetén.)


vas. márc. 28, 2010 18:03
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Mind a pannon, mind a tré ügyben õk indítottak pert (szerintük lévõ) fizetési elmaradás miatt. Tehát, ha abból indulunk ki, hogy nem kell kifizetni az általuk követelet (egyenként) 120-180ezret, akkor eddig ennyit nyertem.

Az illetéket érvényesíteni kívánt jogonként kell megfizetni - perbeli állástól függetlenül) - aszerint, hogy az adott pert megnyerte vagy elvesztette-e a fél. Tehát a kérelmet benyújtó megelõlegezi az illetéket (kivéve a mobiltársaságokat, mert itt elnyomják a multikat, így nekik az állam plusz kedvezményeket pl. személyes illetékfeljegyzést biztosít az esélyegyenlõség végett), majd ha a kérdésben a bíróság neki ad igazat, akkor a másik félet kötelezi a perköltség megtérítésére, ha pedig nem ítéli meg a kért jogot, akkor a megelõlegezett pénzt elbukta.
További perköltséget pl. ügyvédi (általános szabályként) mindenki saját maga elõlegezi meg, majd a vesztes félet fogják annak megtérítésre kötelezni az illetékhez hasonlóan.

Ügyvédi kényszer elsõ és másodfokon nincs.

(Amiket írok, azok mindig általános szabályok, attól bizonyos esetek eltérhetnek, lásd a friss, 1952. évi III. törvényt. Ja, hogy ezt még Rákosi et. hozta?)


szomb. márc. 20, 2010 11:34
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Nyilvan az egyezsegben szerepelni fog t68m ugyvedi koltsegeinek megteritese. Kb. az elso sorban, mert ez az egy amin vita nem lehet :) (Mar ha volt egyaltalan volt szuksege ugyvedre, mert eleg jol nyomja a jogszabalyokat). Azt forintositani, hogy egy kikapcsolt elofizetessel, egy elvesztett szammal mekkora kar erte ot, az mar bonyolultabb ennel, ott lehet szkanderozni a szamokon. Meg ilyen kisebb kaliberu ugyekben (no offense) altalaban akkor indit pert az ember, amikor tutira igaza van, nyerteskent meg ugye szinten valami olyasmi remlik, hogy ha valaki elveszti az ellene inditott pert, akkor a felperes ugyvedi koltsege(nek egy resze?) es a perkoltseg ot terheli.


szomb. márc. 20, 2010 10:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3052 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 62  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség