Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 10:59



Hozzászólás a témához  [ 318 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Mobilhasználat külföldön 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
ddddd4 írta:
Ne várj csodát. A lefedettség pl.: ilyen: http://www.gsmworld.com/cgi-bin/ni_map.pl?cc=us&net=we


Igen, ezt néztem én is korábban. Kíváncsi vagyok, hogy fogok-e lefedetlen területen járni. Nagyon nem akarok lemenni a térképről, de ki tudja... :roll:


szer. jún. 09, 2010 21:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
thomas77 írta:
Elérkezett a pillanat, hogy leellenőrizzem, hogy tényleg olyan rossz-e a helyzet a nagy víz túloldalán. :D
Augusztus végén 2 hét Kalifornia vár rám. Viszont szükségem lesz 2 prepaid simre.
Mit vegyek? Milyen csomagot? Melyik szolgáltatónál? Egyáltalán tudok ott venni kártyát?
Aki járt már arra, attól szivesen vennék egy kis segítséget. :) Aki nem, de van elképzelése a dologgal kapcsolatban, attól is.
Köszi!

Ne várj csodát. A lefedettség pl.: ilyen: http://www.gsmworld.com/cgi-bin/ni_map.pl?cc=us&net=we


szer. jún. 09, 2010 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
Know írta:
A varazslatot Sidekicknek hivjak:

- megveszed a kartyat
- aktivalod
- a http://my.t-mobile.com feluleten modositod a csomagodat Sidekickre
- ezert napi $1-ert korlatlan adatforgalmat kapsz :)


És percenként 15 centért beszélhetek is ugye? Viszont így a roaming nem elérhető. Ami az országon belűli roamingolás esetén egy kicsit necces.
Létezik, hogy csak azokon a napokon vonja le az 1 $-t, amikor használom valamelyik szolgáltatást?


szer. jún. 09, 2010 10:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 13, 2007 8:09
Hozzászólások: 96
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
thomas77 írta:
Know írta:
Attol fuggoen, hogy pontosan mire van szukseged...


Igazából a két kártya hívná egymást, de nem túl gyakran. Mondjuk úgy, hogy csak vész esetben. Viszont az egyikre jó lenne valami tuti internet csomag, mert akkor a sivatag közepén is tudnék skype-on beszélni. Persz ha éppen van térerő... :lol: A T nek is nézegettem a csomagjait, de nem találok hozzá az adatátviteli szolgáltatásokra árakat. :(


Huje amerikaiak :) A varazslatot Sidekicknek hivjak:

- megveszed a kartyat
- aktivalod
- a http://my.t-mobile.com feluleten modositod a csomagodat Sidekickre
- ezert napi $1-ert korlatlan adatforgalmat kapsz :)


kedd jún. 08, 2010 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
Know írta:
Attol fuggoen, hogy pontosan mire van szukseged...


Igazából a két kártya hívná egymást, de nem túl gyakran. Mondjuk úgy, hogy csak vész esetben. Viszont az egyikre jó lenne valami tuti internet csomag, mert akkor a sivatag közepén is tudnék skype-on beszélni. Persz ha éppen van térerő... :lol: A T nek is nézegettem a csomagjait, de nem találok hozzá az adatátviteli szolgáltatásokra árakat. :(


kedd jún. 08, 2010 21:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 13, 2007 8:09
Hozzászólások: 96
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
Egy baratom, aki az AT&T-nel dolgozik, a GoPhone-t ajanlotta:

http://www.wireless.att.com/cell-phone- ... tid=115614

Attol fuggoen, hogy pontosan mire van szukseged, kulonfele csomagok vannak. En pl. Bostonba megyek, veszek egy 25 USD-s kezdocsomagot es hozza 20-ert egy 100 MB-os adatcsomagot az iPhone-hoz.


kedd jún. 08, 2010 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
Elérkezett a pillanat, hogy leellenőrizzem, hogy tényleg olyan rossz-e a helyzet a nagy víz túloldalán. :D
Augusztus végén 2 hét Kalifornia vár rám. Viszont szükségem lesz 2 prepaid simre.
Mit vegyek? Milyen csomagot? Melyik szolgáltatónál? Egyáltalán tudok ott venni kártyát?
Aki járt már arra, attól szivesen vennék egy kis segítséget. :) Aki nem, de van elképzelése a dologgal kapcsolatban, attól is.
Köszi!


hétf. jún. 07, 2010 11:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
ddddd4 írta:
Eggyel alattad leírták.

Mintha nem neked címeztem volna a kérdést.
Gúnár pedig nagyfiú (én is az vagyok) nem tudom, miért kellett belevauvau...


szer. jún. 02, 2010 16:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
.gúnár. írta:
Ja igen, azért élünk itt, amiért az albán albániában, a nigériai nigériában, a kínai kínában stb. Ezt az ideológiai csattanót kifelejtettem. Ne játsszuk már el többször, de tényleg, ha kérhetem...

Off: erre jó példa, hogy egyszer régebben megkérdeztem egy bevándorlási ügynököt, hogyan lehet oda kivándorolni. Elmondta, milyen anyagi feltételei vannak. Erre mondtam neki, hogy ha ennyi lóvém lenne, eszem ágában se lenne kivándorolni. :wink:

Hááát, akkor meg ennyi.

Marad az ácsingózás a jobb, a színesebb, a szagosabb dolgokért, amik mindig ződebbek.


szer. jún. 02, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
Macika írta:
.gúnár. írta:
ezt ezen a fórumon mindig eljátsszuk

- Nyugaton rosszabb a mobil lefedettség.
- Nem, sokkal jobb...
- Nyugaton drágább mobiltelefonálni.
- Nem, sokkal olcsóbb...
- Akkor biztosan sokkal több a megélhetési költség.
- Nem, kevesebb.
- Nyugaton többet kell sorba állni egy big macért a mcdonaldsben.
- Igen, ez így van.
Na látod, nekik mennyivel sza.rabb!

Csak sajnos már nem csak hozzájuk képest vagyunk lemaradva.

Akkor már csak egyvalamit nem értek.
Te miért ITT élsz?

Ennyire mazochista nem lehetsz.
És azt sem hiszem, hogy a magyar államnak meg akarnád - köszönetképpen - termelni az iskoláztatásod költségeit...
Akkor???

Eggyel alattad leírták.


szer. jún. 02, 2010 13:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
Ja igen, azért élünk itt, amiért az albán albániában, a nigériai nigériában, a kínai kínában stb. Ezt az ideológiai csattanót kifelejtettem. Ne játsszuk már el többször, de tényleg, ha kérhetem...

Off: erre jó példa, hogy egyszer régebben megkérdeztem egy bevándorlási ügynököt, hogyan lehet oda kivándorolni. Elmondta, milyen anyagi feltételei vannak. Erre mondtam neki, hogy ha ennyi lóvém lenne, eszem ágában se lenne kivándorolni. :wink:


szer. jún. 02, 2010 13:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
.gúnár. írta:
ezt ezen a fórumon mindig eljátsszuk

- Nyugaton rosszabb a mobil lefedettség.
- Nem, sokkal jobb...
- Nyugaton drágább mobiltelefonálni.
- Nem, sokkal olcsóbb...
- Akkor biztosan sokkal több a megélhetési költség.
- Nem, kevesebb.
- Nyugaton többet kell sorba állni egy big macért a mcdonaldsben.
- Igen, ez így van.
Na látod, nekik mennyivel sza.rabb!

Csak sajnos már nem csak hozzájuk képest vagyunk lemaradva.

Akkor már csak egyvalamit nem értek.
Te miért ITT élsz?

Ennyire mazochista nem lehetsz.
És azt sem hiszem, hogy a magyar államnak meg akarnád - köszönetképpen - termelni az iskoláztatásod költségeit...
Akkor???


szer. jún. 02, 2010 12:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
.gúnár. írta:
ezt ezen a fórumon mindig eljátsszuk

- Nyugaton rosszabb a mobil lefedettség.
- Nem, sokkal jobb...
- Nyugaton drágább mobiltelefonálni.
- Nem, sokkal olcsóbb...
- Akkor biztosan sokkal több a megélhetési költség.
- Nem, kevesebb.
- Nyugaton többet kell sorba állni egy big macért a mcdonaldsben.
- Igen, ez így van.
Na látod, nekik mennyivel sza.rabb!

Csak sajnos már nem csak hozzájuk képest vagyunk lemaradva.

Más: nagybátyám (70) amcsiban él és jelezte, hogy a vezetékes számuk ugyan megmaradt, de "hordozható" lett, és vigyázzunk, mert drágábban lehet őket hívni. Sajnos nem tudom elvárni tőle, hogy bővebben el tudja magyarázni. Létezik, hogy ott a vezetékes számok mobilszolgáltatóhoz is hordozhatók? Még nem hívtam azóta őket, de nem mindegy, mert ottani mobilt valóban jóval drágább hívni.

Európában a legvégén vagyunk. Amerika még nálunk is jobban le van maradva, ott kész káosz az egész.


szer. jún. 02, 2010 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Mobilhasználat külföldön
ezt ezen a fórumon mindig eljátsszuk

- Nyugaton rosszabb a mobil lefedettség.
- Nem, sokkal jobb...
- Nyugaton drágább mobiltelefonálni.
- Nem, sokkal olcsóbb...
- Akkor biztosan sokkal több a megélhetési költség.
- Nem, kevesebb.
- Nyugaton többet kell sorba állni egy big macért a mcdonaldsben.
- Igen, ez így van.
Na látod, nekik mennyivel sza.rabb!

Csak sajnos már nem csak hozzájuk képest vagyunk lemaradva.

Más: nagybátyám (70) amcsiban él és jelezte, hogy a vezetékes számuk ugyan megmaradt, de "hordozható" lett, és vigyázzunk, mert drágábban lehet őket hívni. Sajnos nem tudom elvárni tőle, hogy bővebben el tudja magyarázni. Létezik, hogy ott a vezetékes számok mobilszolgáltatóhoz is hordozhatók? Még nem hívtam azóta őket, de nem mindegy, mert ottani mobilt valóban jóval drágább hívni.


szer. jún. 02, 2010 7:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re:
[/quote]1. Külföldiként logikus, hogy az első kellemes meglepetés (jééé, a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz útvonalán végig van mobillefedettség?) után túlzásokba esel.
Magyarország a nyugat-európai országokénál nagyobb lefedettséggel rendelkezik. Németországban - ha nem a legnagyobb városokban jár valaki - olyan lyukak vannak, hogy az meglepő, a 4 szolgáltatóból jó, ha a D1 képes valami kis jelre, de még az sem biztos, hogy elég a telefonálásra.
Külföldiként, akinek a mobilja képes bármelyik hálózaton roamingolni, annak feltűnik, hogy akárhol is van, mindig van térerő, mert VALAMELYIK szolgáltató biztosan képes valamilyen jelet produkálni.

2. Légy erős, lakossági létszámot tekintve mindhárom magyar szolgáltató 90% körüli 3G lefedettséget biztosít. Más kérdés, hogy ennek SOK KÖZE NINCS a területi lefedettséghez.[/quote]

1. Most kicsit utánanéztem. Magyarország messze le van maradva. Most voltam a Bakonyban, hát hihetetlen. Amúgy itt az osztrák A1 lefedettsége: http://noob.hu/2010/06/01/a1.bmp

2. Lakossági létszámot tekintve a Vodafone 62%-ot ír. A többié is ennyi, vagy picit kevesebb. Amúgy ha tudni akarod, hogy mi az a lakossági 90%, akkor nézegesd ezt: http://noob.hu/2010/06/01/vodafone_ro.bmp


kedd jún. 01, 2010 17:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Macika írta:
ddddd4 írta:
Voltam Erdélyben, és egyszerűen hihetetlen, ami ott van. Elkezdem sorolni:

GSM: az ország területén a Cosmote szinte mindenhol szolgáltat, meg a Voda is, az Orange picit gyengébb

3G: A Voda a lakosság 90(!!!)%-át lefedte 3G-vel! A DIGI és a Zapp is közel jár ehhez. Az Orange gyenge, a Cosmote meg 3G-t nem is szolgáltat.

Árak: ebbe nem akarok túlságosan most belemenni, csak érzékeltetni szeretném: Pl. Cosmote prepaid csomag: 6 euroért 70 nemzetközi hivás 70 nemzetközi Sms 1200 hálózaton belüli sms és hivás (!!!!!)

Hihetetlen! Nem is csoda, hogy közel 140% a pentráció. Ebből is látszik hogy Magyarország ezen a téren mennyire le van maradva.
1. Külföldiként logikus, hogy az első kellemes meglepetés (jééé, a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz útvonalán végig van mobillefedettség?) után túlzásokba esel.
Magyarország a nyugat-európai országokénál nagyobb lefedettséggel rendelkezik. Németországban - ha nem a legnagyobb városokban jár valaki - olyan lyukak vannak, hogy az meglepő, a 4 szolgáltatóból jó, ha a D1 képes valami kis jelre, de még az sem biztos, hogy elég a telefonálásra.
Külföldiként, akinek a mobilja képes bármelyik hálózaton roamingolni, annak feltűnik, hogy akárhol is van, mindig van térerő, mert VALAMELYIK szolgáltató biztosan képes valamilyen jelet produkálni.

2. Légy erős, lakossági létszámot tekintve mindhárom magyar szolgáltató 90% körüli 3G lefedettséget biztosít. Más kérdés, hogy ennek SOK KÖZE NINCS a területi lefedettséghez.

3. Nézegetem a Cosmote oldalát, 2 év hűséggel 105e Ft az Omnia 2.
A Telenornál (a legrosszabb készülékárakat adó honi szolgáltató) 80e + ÁFA két évvel, tarifacsomagmegkötés nélkül.
Rosszul nézegeted a Cosmote oldalát, nem 6 € az, hanem 6 € PLUSZ, az opció ára, a többin felül. Ott is van az oldalon, 4 in 1 extra opció.
A pre-paid tarifák pedig: 0,16 €/perc, bármelyik (saját is) szolgáltató hálózatába (0-24). Épp tegnap k.anyázott valaki a Pannonra, mint a legdrágább pre-paid szolgáltatóra, mert 41 Ft-ért adja a hívások perceit. Hát kérem a 16 eurocent az 43,20 Ft. Csak jelzem.
Az SMS az olcsó valóban, 5 €cent (13,50 Ft), itthon csak álmodozni lehet ilyenről. ÉS még így is komoly hasznuk van rajta!!!

4. A mobilpenetráció érdekes dolog, Magyarországnál csak Romániában van nagyobb léptékű a fejlődés, e két ország után meg nagy szakadék.
Magyarország 2007-ben lépte át a 110%-ot, azóta a rakétaszerű emelkedés belassult, de minimális mértékben továbbra is nő, idén januárban 118,2 %-os volt.
Románia (köszönhetően a pont kétszer annyi szolgáltatónak, mint kishazánkban) 130%-os penetrációval rendelkezik.
Ez a 11,2 %-os különbség nem hiszem, hogy a sarkítás nyilvánvaló szándéka nélkül 'mennyire le van maradva' mértékű lenne.

Nézzük csak, nálunknál nagyobb és gazdagabb országokban hogy is van ez (a teljesség igénye nélkül)?
Németország: 121 %
Spanyolország: 109,7 %
Svájc: 97 %
Ausztria: 104 %
Belgium: 92,1 %
Csehország: 119,4 %
Dánia: 105,6 %
Egyesült Királyság: 122,8 %


Hol élsz?

1,Magyarországon a lefedettség ****! Itt a 3G lefedettség:

http://noob.hu/2010/05/26/vodafone_hu.gif
http://noob.hu/2010/05/26/vodafone_ro.bmp

És nem vonattal mentem, hanem jártam erdőben, mindenhol, és ismerősnek volt román SIM-e. Itthon hivatalosan 50-60% a lakossági

2, a mobilárakról nem beszéltem, amúgy függetlenül olcsóbb

3, Nem tudom mit néztél, én nem ezt tapasztaltam. Akkor itt a Voda opciója: 5 euróért 700 hálózaton belüli hívás és SMS, 70 nemzetközi hívás. Beszéltem eladóval, meg olyannal is, aki vett SIM-et.

4, Pentráció:
Itt sajnos jobban le vagy maradva, mint a magyar szolgáltatók. A Legfrissebb talált infóim:

Német (2008 vége): 130,37%
Spanyol (2008 september): 115%
Svájc: (2008) : 116%
Ausztria (2009 ősz): 136%
Belgium:(2009): 114%
Cseh: (2008) 134%
Dán: (2008) 120%
Anglia: 2008 122%

Szóval friss infó nincs, de tudtommal ott a mai napig is növekszik. Szüval le vagyunk maradva. Benne vagyunk tuti a leggyengébb 10-ben. Amúgy montenegróban a legmagasabb ott közel 200% és a legalacsonyabb Moldovában, ahol 72%


szer. máj. 26, 2010 12:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
ddddd4 írta:
Voltam Erdélyben, és egyszerűen hihetetlen, ami ott van. Elkezdem sorolni:

GSM: az ország területén a Cosmote szinte mindenhol szolgáltat, meg a Voda is, az Orange picit gyengébb

3G: A Voda a lakosság 90(!!!)%-át lefedte 3G-vel! A DIGI és a Zapp is közel jár ehhez. Az Orange gyenge, a Cosmote meg 3G-t nem is szolgáltat.

Árak: ebbe nem akarok túlságosan most belemenni, csak érzékeltetni szeretném: Pl. Cosmote prepaid csomag: 6 euroért 70 nemzetközi hivás 70 nemzetközi Sms 1200 hálózaton belüli sms és hivás (!!!!!)

Hihetetlen! Nem is csoda, hogy közel 140% a pentráció. Ebből is látszik hogy Magyarország ezen a téren mennyire le van maradva.
1. Külföldiként logikus, hogy az első kellemes meglepetés (jééé, a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz útvonalán végig van mobillefedettség?) után túlzásokba esel.
Magyarország a nyugat-európai országokénál nagyobb lefedettséggel rendelkezik. Németországban - ha nem a legnagyobb városokban jár valaki - olyan lyukak vannak, hogy az meglepő, a 4 szolgáltatóból jó, ha a D1 képes valami kis jelre, de még az sem biztos, hogy elég a telefonálásra.
Külföldiként, akinek a mobilja képes bármelyik hálózaton roamingolni, annak feltűnik, hogy akárhol is van, mindig van térerő, mert VALAMELYIK szolgáltató biztosan képes valamilyen jelet produkálni.

2. Légy erős, lakossági létszámot tekintve mindhárom magyar szolgáltató 90% körüli 3G lefedettséget biztosít. Más kérdés, hogy ennek SOK KÖZE NINCS a területi lefedettséghez.

3. Nézegetem a Cosmote oldalát, 2 év hűséggel 105e Ft az Omnia 2.
A Telenornál (a legrosszabb készülékárakat adó honi szolgáltató) 80e + ÁFA két évvel, tarifacsomagmegkötés nélkül.
Rosszul nézegeted a Cosmote oldalát, nem 6 € az, hanem 6 € PLUSZ, az opció ára, a többin felül. Ott is van az oldalon, 4 in 1 extra opció.
A pre-paid tarifák pedig: 0,16 €/perc, bármelyik (saját is) szolgáltató hálózatába (0-24). Épp tegnap k.anyázott valaki a Pannonra, mint a legdrágább pre-paid szolgáltatóra, mert 41 Ft-ért adja a hívások perceit. Hát kérem a 16 eurocent az 43,20 Ft. Csak jelzem.
Az SMS az olcsó valóban, 5 €cent (13,50 Ft), itthon csak álmodozni lehet ilyenről. ÉS még így is komoly hasznuk van rajta!!!

4. A mobilpenetráció érdekes dolog, Magyarországnál csak Romániában van nagyobb léptékű a fejlődés, e két ország után meg nagy szakadék.
Magyarország 2007-ben lépte át a 110%-ot, azóta a rakétaszerű emelkedés belassult, de minimális mértékben továbbra is nő, idén januárban 118,2 %-os volt.
Románia (köszönhetően a pont kétszer annyi szolgáltatónak, mint kishazánkban) 130%-os penetrációval rendelkezik.
Ez a 11,2 %-os különbség nem hiszem, hogy a sarkítás nyilvánvaló szándéka nélkül 'mennyire le van maradva' mértékű lenne.

Nézzük csak, nálunknál nagyobb és gazdagabb országokban hogy is van ez (a teljesség igénye nélkül)?
Németország: 121 %
Spanyolország: 109,7 %
Svájc: 97 %
Ausztria: 104 %
Belgium: 92,1 %
Csehország: 119,4 %
Dánia: 105,6 %
Egyesült Királyság: 122,8 %


szer. máj. 26, 2010 1:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Voltam Erdélyben, és egyszerűen hihetetlen, ami ott van. Elkezdem sorolni:

GSM: az ország területén a Cosmote szinte mindenhol szolgáltat, meg a Voda is, az Orange picit gyengébb

3G: A Voda a lakosság 90(!!!)%-át lefedte 3G-vel! A DIGI és a Zapp is közel jár ehhez. Az Orange gyenge, a Cosmote meg 3G-t nem is szolgáltat.

Árak: ebbe nem akarok túlságosan most belemenni, csak érzékeltetni szeretném: Pl. Cosmote prepaid csomag: 6 euroért 70 nemzetközi hivás 70 nemzetközi Sms 1200 hálózaton belüli sms és hivás (!!!!!)

Hihetetlen! Nem is csoda, hogy közel 140% a pentráció. Ebből is látszik hogy Magyarország ezen a téren mennyire le van maradva.


kedd máj. 25, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Közölném az érintettekkel, hogy látom az IP-ket.
Kéretik azonnal abbahagyni az óvodázást.
Akinek nem inge, ugye...


pén. okt. 16, 2009 12:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 15:21
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
joc_ írta:
Kedves beszélgetők!

Lehetne ON-topik maradni?
Vagy csak én nem értem ez a téma hogy jön a topik címéhez?


Úgy, hogy külföldön lehet zenét letölteni valamilyen szolgáltatás keretében.
Szerintem valahogy úgy. Ergo nálunk szerencsésebb országokban az emberek mobilhasználata ebben egészen biztos eltér tőlünk.
Vagy ez a topic a raomingról szól? Ha igen, akkor meg miért nem ez a címe?
Nagy mindegy...
Akkor lehet, hogy létre kellene hozni egy olyan topicot, hogy "külföldi vs. magyar gyakorlat a mobilhasználatban", példának okáért. Én azt hittem, ez is arról szól...


pén. okt. 16, 2009 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Kedves beszélgetők!

Lehetne ON-topik maradni?
Vagy csak én nem értem ez a téma hogy jön a topik címéhez?


pén. okt. 09, 2009 18:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
Ez a vodás téma gáz-.. azért csak annyi, amennyi


pén. okt. 09, 2009 14:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 15:21
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Glober írta:
online streaming volt a kiindulás a felvetésben, uram...


Elnézést, lehet, hogy én voltam félreérthető: a kérdés a mobilos zenehalgatás volt, online zenei tartalommal és döntési joggal. A streaming csak egy ötlet volt, mert nagyon gyorsan jön rajta a zene (egészen pontosan just in time), szóval nekem a letöltögetés is jó, ha nem kell egy számra többet várnom olyan 15-30 mp-nél 8)
Szóval ez letöltéssel alig ha lenne megoldható (amíg megtalálom a számot, az több idő), a streaminggel azonban (ha pont játsza valamelyik netrádió) akkor igen.
Ez a Vodafonos móka amúgy nem tetszik annyira. Megnéztem az oldalt, és valamiért nem ébresztett bennem túl nagy bizodalmat a szolgáltatás iránt, a lefedettségről meg ne is beszéljünk.


pén. okt. 09, 2009 13:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 11, 2008 12:17
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
Tényleg és ez a vodás cucc nem gázos a gyengédebb lefedettséggel rendelkező területeken...?!


pén. okt. 09, 2009 13:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Glober írta:
online streaming volt a kiindulás a felvetésben, uram...

Meg az is, hogy mobilra :P


pén. okt. 09, 2009 13:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 10:37
Hozzászólások: 33
Hozzászólás Re: ..
rubik11 írta:
és mennyi idő míg lejön egy zene? és milyen minőség?

sosem voltam vodás, milyen a lefedettségük? az egyik kollégám mindig panaszkodott rá...

fogalmam sincs. a weboldal szerint van 2 hét ingyenes próbaidő. http://www.korlatlanzene.hu/hirek.php?id_17575=2078


pén. okt. 09, 2009 13:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 10:37
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Glober írta:
Elnézést, h. beleszólok, de ez a Vodafone szolgáltatás nem pont erről szól?
http://www.korlatlanzene.hu/
2000 ft/hó, korlátlan zene streaming + ajándékzenék másolásvédelem nélkül
a mobilos letöltés adatforgalmi díját elengedik a weboldal szerint

Igen, es amint lemondod a havi 2000 ft fizeteset, egybol nem tudod tobbet lejatszani a letoltott szamokat. Allatjo megoldas :D

online streaming volt a kiindulás a felvetésben, uram...


pén. okt. 09, 2009 13:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Glober írta:
Elnézést, h. beleszólok, de ez a Vodafone szolgáltatás nem pont erről szól?
http://www.korlatlanzene.hu/
2000 ft/hó, korlátlan zene streaming + ajándékzenék másolásvédelem nélkül
a mobilos letöltés adatforgalmi díját elengedik a weboldal szerint

Igen, es amint lemondod a havi 2000 ft fizeteset, egybol nem tudod tobbet lejatszani a letoltott szamokat. Allatjo megoldas :D


pén. okt. 09, 2009 12:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás ..
és mennyi idő míg lejön egy zene? és milyen minőség?

sosem voltam vodás, milyen a lefedettségük? az egyik kollégám mindig panaszkodott rá...


pén. okt. 09, 2009 12:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jún. 10, 2005 10:37
Hozzászólások: 33
Hozzászólás 
Tsillaxx írta:
csipkerongy írta:
Én egy olyan szolgáltatást kérnék itthonra, mint az iTunes: zene gyorsan, olcsón, egyből a mobilra. Online streamingen gondolkoztam sokat, de havi 15.000-et nem vagyok hajnaldó kiadni korlátlan netre, amikor tényleg csak zenehallgatásra használnám.
Persze nálunk szerencsésebb helyzetben lévő országokban ez olyan természetes, mint hogy a sarki ABC-ben leveszed a polcról a tejet, de mi valamiért mindig lassan kapcsolunk :?


Sajnos hazánkban az átlagembereknek nincs erre pénze, ezért nem vezetik be a szolgáltatók szerintem, nem érné meg senkinek.


Elnézést, h. beleszólok, de ez a Vodafone szolgáltatás nem pont erről szól?
http://www.korlatlanzene.hu/
2000 ft/hó, korlátlan zene streaming + ajándékzenék másolásvédelem nélkül
a mobilos letöltés adatforgalmi díját elengedik a weboldal szerint


pén. okt. 09, 2009 10:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás ..
ne mondd már hogy nem érné meg hosszútávon mondjuk 50Ft-ért adni egy számot? sokkal, de sokkal több ember töltene, mint most. jelenleg csak az hülyék töltenek ilyen jambákról, viszont ha lenne vmi normálisabb oldal, ami olcsóbban kínálja ugyanazt a minőségű zenét, akkor mindenki inkább az választaná. gyorsan elterjedne a híre és mindenki rákapna..


pén. okt. 09, 2009 10:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 11, 2008 12:17
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
csipkerongy írta:
Én egy olyan szolgáltatást kérnék itthonra, mint az iTunes: zene gyorsan, olcsón, egyből a mobilra. Online streamingen gondolkoztam sokat, de havi 15.000-et nem vagyok hajnaldó kiadni korlátlan netre, amikor tényleg csak zenehallgatásra használnám.
Persze nálunk szerencsésebb helyzetben lévő országokban ez olyan természetes, mint hogy a sarki ABC-ben leveszed a polcról a tejet, de mi valamiért mindig lassan kapcsolunk :?


Sajnos hazánkban az átlagembereknek nincs erre pénze, ezért nem vezetik be a szolgáltatók szerintem, nem érné meg senkinek.


pén. okt. 09, 2009 9:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 05, 2009 11:02
Hozzászólások: 62
Hozzászólás 
de ez iTunes-al mi a hézag? amúgy jelenleg a mobilos zeneletöltés nálunk gyerek cipőben jár. Előbb utóbb majdcsak felfejlődik nálunk is és akkor senki nem vesz majd külön mp3at 4et, hanem minden egyben lesz..


pén. okt. 09, 2009 9:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás ..
hm, sztem arra nálunk még várni kell, de majd talán idővel. persze, tényleg jó lenne, lehetőség szerint vmi olyan, ahol egy szám,album tényleg tök gyorsan lejön. én már unom azt is, hogy otthon egy album 10 percig jön, meg mire fölteszem a telómra..:S jó lenne vmi szolgáltatás, de ha lesz is, biztos megkérik az árát..:S


pén. okt. 09, 2009 8:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 15:21
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Én egy olyan szolgáltatást kérnék itthonra, mint az iTunes: zene gyorsan, olcsón, egyből a mobilra. Online streamingen gondolkoztam sokat, de havi 15.000-et nem vagyok hajnaldó kiadni korlátlan netre, amikor tényleg csak zenehallgatásra használnám.
Persze nálunk szerencsésebb helyzetben lévő országokban ez olyan természetes, mint hogy a sarki ABC-ben leveszed a polcról a tejet, de mi valamiért mindig lassan kapcsolunk :?


csüt. okt. 08, 2009 13:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
ddddd4 írta:
Horvátország:
Magyar SIM-el drága, mert még nem úniós ország. Ajánlom a Voda nyári akcióját, ha még valaki megy, de ez csak 31-ig van. A lefedettség sokkal jobb, mint nálunk. Ha valakinek független mobilja van, akkor vegyen ottani SIM-et, mert pl. hívásfogadásért se kell fizetni. A KONZUM-ben reklámozták a TELE2 SIM-et 25 kunáért 25 kuna lebeszélhetőséggel. 1 HRK = Kb. 37 HUF. Tomato SIM-et újságosnál 50 HRK-ért láttam.


hogy érted? itthon sz.r a lefedettség? nem tudom mennyire van így, nem nagyon barangolok vidéken településektől távol.


csüt. okt. 01, 2009 11:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Van valakinek tapasztalata svájci mobil feltöltős internettel?
Köszi a segítséget!


hétf. szept. 28, 2009 10:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Horvátország:
Magyar SIM-el drága, mert még nem úniós ország. Ajánlom a Voda nyári akcióját, ha még valaki megy, de ez csak 31-ig van. A lefedettség sokkal jobb, mint nálunk. Ha valakinek független mobilja van, akkor vegyen ottani SIM-et, mert pl. hívásfogadásért se kell fizetni. A KONZUM-ben reklámozták a TELE2 SIM-et 25 kunáért 25 kuna lebeszélhetőséggel. 1 HRK = Kb. 37 HUF. Tomato SIM-et újságosnál 50 HRK-ért láttam.


csüt. aug. 27, 2009 16:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Ha T-mobile dominós, akkor azon a kártyán be is kell kapcspolni a roamingot a *104# kóddal.


szer. júl. 01, 2009 10:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
392MHz írta:
abban a magyar mobilban magyar SIM kártya van?
és engedélyezve van a roaming?
hálózatválasztása automatára van állítva?

ha mind igen, akkor az eredeti számán, ugyanúgy, mintha itthon lenne.


És hozzátenném, ha feltöltős roamingol, akkor kell egy minimális összeggel rendelkezzen a hívott előfizetésen, és prepaid-es roaming-ra szerződött partner hálózatán kell éppen legyen.


szer. júl. 01, 2009 10:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: hívásinditás külföldre
tudatlanleny írta:
Macika írta:
tudatlanleny írta:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni abban hogy hogyan tudok hívást inditani külföldön tartózkodó magyar mobiltelefonra, ami Bulgáriában tartózkodik?
Szerinted egy magyar mobiltelefon milyen hívószámon érhető el a Föld nevű bolygó GSM-lefedett területein?

Nem kérdés és gúnyolódást vártam, hanem segítséget...Próbálkoztam már sokféleképp, de nem megy.
Ha gúnyolódásnak vetted, akkor magadban kell keresned a hibát, a saját tudatlanságodban.

Úgy bő 15 éve ez a GSM-rendszer lényege, hogy egy adott SIM-kártyát egy adott készülékben a Földön MINDENÜTT azonos feltételekkel (azonos számon, azonos díjazásért) lehet hívni.


kedd jún. 30, 2009 23:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
abban a magyar mobilban magyar SIM kártya van?
és engedélyezve van a roaming?
hálózatválasztása automatára van állítva?

ha mind igen, akkor az eredeti számán, ugyanúgy, mintha itthon lenne.


kedd jún. 30, 2009 21:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: hívásinditás külföldre
tudatlanleny írta:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni abban hogy hogyan tudok hívást inditani külföldön tartózkodó magyar mobiltelefonra, ami Bulgáriában tartózkodik?


Ahogy itthon is hívnád. Ez a roaming lényege.


kedd jún. 30, 2009 19:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 30, 2009 18:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: hívásinditás külföldre
Macika írta:
tudatlanleny írta:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni abban hogy hogyan tudok hívást inditani külföldön tartózkodó magyar mobiltelefonra, ami Bulgáriában tartózkodik?
Szerinted egy magyar mobiltelefon milyen hívószámon érhető el a Föld nevű bolygó GSM-lefedett területein?

Nem kérdés és gúnyolódást vártam, hanem segítséget...Próbálkoztam már sokféleképp, de nem megy.


kedd jún. 30, 2009 19:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: hívásinditás külföldre
tudatlanleny írta:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni abban hogy hogyan tudok hívást inditani külföldön tartózkodó magyar mobiltelefonra, ami Bulgáriában tartózkodik?
Szerinted egy magyar mobiltelefon milyen hívószámon érhető el a Föld nevű bolygó GSM-lefedett területein?


kedd jún. 30, 2009 18:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 30, 2009 18:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás hívásinditás külföldre
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni abban hogy hogyan tudok hívást inditani külföldön tartózkodó magyar mobiltelefonra, ami Bulgáriában tartózkodik?


kedd jún. 30, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Na voltam is Erdélyben, én elégedett voltam. A Parajdi sóbányában se volt baj. Cosmote-nak volt talán a legjobb második a Voda. AZ Orange 3. Egy csomó helyen ki volt írva, hogy lehet venni simet (újságosnál, mindenhol). Nem jártam utána, de szerintem nem kell sok adat sim vásárláshoz. Cosmote katalógust szereztem volt magyarul is. Percdíjak olyanok vagy kicsit olcsóbbat mint itthon. De mag tudná valaki mondani, hogy mért euróban lehet feltölteni az egyenleget és telefonálni. Miért nem lejben?


pén. ápr. 10, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 18:30
Hozzászólások: 696
Hozzászólás 
6-7 éve voltam Erdélyben, mindig tudtam telefonálni. (T-s vagyok).


szer. dec. 03, 2008 15:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Tavasszal Erdélybe megyek. Körülnéztem a neten, hogy melyik szolgáltatónak van jó lefedettsége. Ottani Simet nem tok venni, mert függő MOBILOM. Van valakinek tapasztalata, hogy milyen a lefedettség?


szer. dec. 03, 2008 15:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
eety sim kártya (Orange hálózat, netezésre nem használható)
Üzletekben ill. neten rendelhető €14.90, 5€ lebeszélhető
http://www.eety.at/tarif_world.php
SMS 9cent, az összes országba.
Magyar mobilhívás: 25cent
Magyar vezetékes: 7cent


Köszönöm, nagyon sok ûj infót is találtam. Az meg egyszerûen elszomorító, hogy Ausztirából olcsóbban lehet vezetékest hívni, mint itthonról...


szomb. nov. 29, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 318 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség