Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 9:05



Hozzászólás a témához  [ 899 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Nokia N97 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2010 17:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia N97
miért van az hogyha sok alapprogramra (pl.wlan, gps...) rámegyek azt írja ki hogy "ellenőrizze az operátorszolgáltatást!" ???


kedd okt. 19, 2010 17:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:
Nincs hír valami új firmware verzióról rendes N97-hez? Vagy már nem is fejlesztenek rá?

Szerintem a 22-essel befejezték...
Pedig volt hír valami (tervezett) 30-as FW-ről...


szer. okt. 13, 2010 12:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Nincs hír valami új firmware verzióról rendes N97-hez? Vagy már nem is fejlesztenek rá?


kedd okt. 12, 2010 22:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Nokia N97
Üdvözlet mindenkinek!

Egy kis segítség kellene N97 mini-hez. Próbáltam keresni mindenfelé facebook programot, amelyik az iPhone app-hoz hasonlatosan kezeli a page-eket, azaz az üzleti oldalakat. Tehát tudom menedzselni, feltölteni a falára, stb.. Tudtok valami ilyesmiről, mert a gyári fb program ezt nem támogatja.
köszi előre is a választ!


hétf. okt. 11, 2010 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Ingyenes Mobil TV alkalmazás Symbian FP1, FP2 és S60V5 (touch) telefonokra:
http://symbianworld.org/6786-download-spb-tv-v1-5-for-free/

Nem csak külföldi, magyar adók is nézhetőek: M1, M2, Duna, Duna Autonómia

5800-n próbáltam, gyönyörűen fut. :lol:


szomb. okt. 09, 2010 20:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Imici1972 írta:
Végre-valahára megjelent a Nokia Internet Radio Symbian V5-re is!
Az Ovi Store-ból letölthető.
N97-en már próbáltam, gyönyörűen fut! :lol: 8)

Hát hurrá, lassan 2 éve kint vannak a v5-ösök.
A Nokia tényleg nem érzi a konkurencia nyomását, tényleg nem tanul, míg pofán nem vágják...


csüt. okt. 07, 2010 15:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Végre-valahára megjelent a Nokia Internet Radio Symbian V5-re is!
Az Ovi Store-ból letölthető.
N97-en már próbáltam, gyönyörűen fut! :lol: 8)


csüt. okt. 07, 2010 8:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Arthuro_Adam írta:
Alexfux írta:

A forgalmat? Mit érthettél félre? Természetesen és sajnos nem. A BKV egyes járatait azt igen, de a forgalmat sajnos nem. De sokkal jobbnak tűnik a réginél. Csak a magyar térkép kicsit pontatlan, pl. a már rég megépült sárvári északi elkerülő út sincs benne, pedig az egy elég fontos útvonal.


Az újban van valós idejű forgalomkövetés is elméletileg. Amikor kijött akkor egy videón be is mutatták, hogy működik, de arról sehol nem találtam infót, hogy ez melyik városokra igaz.


Ezt nem is figyeltem. Na majd megnézem, na nem a telóban, mert szerintem ott nem műxik, de talán valami leírásban, fótumon többet is megtudhatok.

Köszi!


hétf. szept. 20, 2010 19:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:

A forgalmat? Mit érthettél félre? Természetesen és sajnos nem. A BKV egyes járatait azt igen, de a forgalmat sajnos nem. De sokkal jobbnak tűnik a réginél. Csak a magyar térkép kicsit pontatlan, pl. a már rég megépült sárvári északi elkerülő út sincs benne, pedig az egy elég fontos útvonal.


Az újban van valós idejű forgalomkövetés is elméletileg. Amikor kijött akkor egy videón be is mutatták, hogy működik, de arról sehol nem találtam infót, hogy ez melyik városokra igaz.


hétf. szept. 20, 2010 16:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Arthuro_Adam írta:
Alexfux írta:
Sziasztok!

Már többször panaszkodtam, hogy az N97-emnek mennyire nem jó a navigációja. Most letöltöttem a Beta Labs-oldalról a 3.06-os Map verziót és teszteltem egy Bp-Békéscsaba-Bp "gyorsaságin". Azt kell, hogy mondjam, hogy sokaal jobb, mint az elődje. Nem marad le a pozíciómhoz képest, nem beszél bele a telefonbeszélgetésbe, mindig mutatja a pillanatnyi sebességemet stb. Szóval jobban tetszik, mint az elődje.
http://betalabs.nokia.com/apps/ovi-maps-306

Persze ez sem 10 pontos, mert nem kompatibiis az aktuális MapLoaderrel, csak a legújabb OviSuite-val lehet rá térképeket tölteni, amit egyesével kell, vagy én nem jöttem rá a több térkép egyszerre való letöltésének nyitjára. És a magyar térképen nincs rajta az M6! :evil:

Bár a telóval vannak bajaim, ez legalább javít, az amúgy egyébként nem olyan rossz közérzetemen.


A forgalmat mutatta nálad? Az elérhető nálunk?


A forgalmat? Mit érthettél félre? Természetesen és sajnos nem. A BKV egyes járatait azt igen, de a forgalmat sajnos nem. De sokkal jobbnak tűnik a réginél. Csak a magyar térkép kicsit pontatlan, pl. a már rég megépült sárvári északi elkerülő út sincs benne, pedig az egy elég fontos útvonal.


vas. szept. 19, 2010 22:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:
Sziasztok!

Már többször panaszkodtam, hogy az N97-emnek mennyire nem jó a navigációja. Most letöltöttem a Beta Labs-oldalról a 3.06-os Map verziót és teszteltem egy Bp-Békéscsaba-Bp "gyorsaságin". Azt kell, hogy mondjam, hogy sokaal jobb, mint az elődje. Nem marad le a pozíciómhoz képest, nem beszél bele a telefonbeszélgetésbe, mindig mutatja a pillanatnyi sebességemet stb. Szóval jobban tetszik, mint az elődje.
http://betalabs.nokia.com/apps/ovi-maps-306

Persze ez sem 10 pontos, mert nem kompatibiis az aktuális MapLoaderrel, csak a legújabb OviSuite-val lehet rá térképeket tölteni, amit egyesével kell, vagy én nem jöttem rá a több térkép egyszerre való letöltésének nyitjára. És a magyar térképen nincs rajta az M6! :evil:

Bár a telóval vannak bajaim, ez legalább javít, az amúgy egyébként nem olyan rossz közérzetemen.


A forgalmat mutatta nálad? Az elérhető nálunk?


vas. szept. 19, 2010 17:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Sziasztok!

Már többször panaszkodtam, hogy az N97-emnek mennyire nem jó a navigációja. Most letöltöttem a Beta Labs-oldalról a 3.06-os Map verziót és teszteltem egy Bp-Békéscsaba-Bp "gyorsaságin". Azt kell, hogy mondjam, hogy sokaal jobb, mint az elődje. Nem marad le a pozíciómhoz képest, nem beszél bele a telefonbeszélgetésbe, mindig mutatja a pillanatnyi sebességemet stb. Szóval jobban tetszik, mint az elődje.
http://betalabs.nokia.com/apps/ovi-maps-306

Persze ez sem 10 pontos, mert nem kompatibiis az aktuális MapLoaderrel, csak a legújabb OviSuite-val lehet rá térképeket tölteni, amit egyesével kell, vagy én nem jöttem rá a több térkép egyszerre való letöltésének nyitjára. És a magyar térképen nincs rajta az M6! :evil:

Bár a telóval vannak bajaim, ez legalább javít, az amúgy egyébként nem olyan rossz közérzetemen.


vas. szept. 19, 2010 9:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Rian írta:
Nagyfelbontás alatt a tévé legnagyobb felbontására gondolok, ami egy N95 esetében elérhetetlennek tűnt, a 320x240-es kijelzője miatt. Tehát egy N95-össel legfeljebb 320x240-be tudunk DivX-et nézni, ha nem használunk realplayert... (mert ott átugrik mp4 lejátszásakor full NTSC/PAL-be)

a "Nokia AV 3,5 mm" konkrétan csak a csatlakozóra utal, vagy az Audio/Video rövidítését is magában foglalja? :)

Csak a csatlakozó.


pén. aug. 27, 2010 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Nagyfelbontás alatt a tévé legnagyobb felbontására gondolok, ami egy N95 esetében elérhetetlennek tűnt, a 320x240-es kijelzője miatt. Tehát egy N95-össel legfeljebb 320x240-be tudunk DivX-et nézni, ha nem használunk realplayert... (mert ott átugrik mp4 lejátszásakor full NTSC/PAL-be)

a "Nokia AV 3,5 mm" konkrétan csak a csatlakozóra utal, vagy az Audio/Video rövidítését is magában foglalja? :)


pén. aug. 27, 2010 15:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Rian írta:
Szerintetek honnan tudom meg, hogy egy nokia teló tv kimenetes -e vagy sem? Vegyük alapul a forum.nokia.com -ot.
Az N97 DivX-et nagyfelbontásban játszik (pl. ~ 768*576 - vagy amennyi a TV felbontása) vagy csak a kijelző felbontását méretezi a TV -re (pl. 360x640)?

Emlékszem annó az N95 váltott nagyfelbontásúra, de csak akkor, ha a realplayer játszotta a videókat, egyébként 320x240-et továbbított a TV-re.

Szerintem analóg módon nem nagyon lehet nagyfelbontású videót továbbítani...
A PAL adás amúgy is 576 soros lehet maximum.


pén. aug. 27, 2010 12:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Szerintetek honnan tudom meg, hogy egy nokia teló tv kimenetes -e vagy sem? Vegyük alapul a forum.nokia.com -ot.
Az N97 DivX-et nagyfelbontásban játszik (pl. ~ 768*576 - vagy amennyi a TV felbontása) vagy csak a kijelző felbontását méretezi a TV -re (pl. 360x640)?

Emlékszem annó az N95 váltott nagyfelbontásúra, de csak akkor, ha a realplayer játszotta a videókat, egyébként 320x240-et továbbított a TV-re.


pén. aug. 27, 2010 11:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Rian írta:
Bár a forum.nokia.com szerint ez nem TV kimenetes, de azért megerősítené valaki ezt :)? Tehát attól függetlenül, hogy nem tartozéka a TV kábel, ugye az N97/N97mini nem TV kimenetes?

Illetve egy másik dolog!
Lehet a telefont kizárólag billentyűzettel kezelni? (beleértem az internet böngészést is) Illetve lehet a telefont kizárólag érintéssel vezérelni?

DE!
Az N97/mini bizony TV-kimenetes, nagyon szépen lehet nézni divx-et vele, tényleg jobb, mint egy DVD-lejátszó. Csak győzzed töltéssel. :)

Igen.
Igen.


pén. aug. 27, 2010 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
OPi írta:
upd3: továbbra sem megy, ha valaki a Guruk közül vállalná a feladatot, sok mindent megérne nekem :-)

Voltál már nálam? ;)

yesss, ezt a választ vártam :-)
{ opii kukacka freemailes }


pén. aug. 27, 2010 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Bár a forum.nokia.com szerint ez nem TV kimenetes, de azért megerősítené valaki ezt :)? Tehát attól függetlenül, hogy nem tartozéka a TV kábel, ugye az N97/N97mini nem TV kimenetes?

Illetve egy másik dolog!
Lehet a telefont kizárólag billentyűzettel kezelni? (beleértem az internet böngészést is) Illetve lehet a telefont kizárólag érintéssel vezérelni?


pén. aug. 27, 2010 8:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
OPi írta:
upd3: továbbra sem megy, ha valaki a Guruk közül vállalná a feladatot, sok mindent megérne nekem :-)

Voltál már nálam? ;)


csüt. aug. 26, 2010 16:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás Re: Nokia N97
upd3: továbbra sem megy, ha valaki a Guruk közül vállalná a feladatot, sok mindent megérne nekem :-)


csüt. aug. 26, 2010 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás Re: Nokia N97
nem, már rég elfelejtettem, pedig N71 környékén még használtam aktívan - köszi, megnézem, jelzek!

upd: sokat javult a helyzet, most már 550db sms-t át is visz :-) Ez valami korlát, vagy megint bénázok?
upd2: ellenőrzés után kiderült, hogy az üzeneteket korrekten, megfelelő mappába, jól vitte át. A 900-ból 550-et :-)


szer. aug. 25, 2010 12:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
OPi írta:
a N97 nem látja az E72-vel a kártyára kimentett tartalmat sajnos :-(
az OVI Suite be tudta olvasni az E72-ről az üzeneteket, csak az N97 irányába nem tudtam kiszinkronizálni. Valahogy csak az N97 tartalmát akarja lehúzni a PC-re, visszafelé mintha nem lenne tökéletes a szink.

Még egyszer megkérdezem, talán félreérthető voltam.

Létezik egy PC NÉLKÜLI megoldás, minden >v3 symbianos készüléken. BT-n keresztül másol kiválasztott, vagy minden adatot.

AZT próbáltad már?


szer. aug. 25, 2010 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás Re: Nokia N97
a N97 nem látja az E72-vel a kártyára kimentett tartalmat sajnos :-(
az OVI Suite be tudta olvasni az E72-ről az üzeneteket, csak az N97 irányába nem tudtam kiszinkronizálni. Valahogy csak az N97 tartalmát akarja lehúzni a PC-re, visszafelé mintha nem lenne tökéletes a szink.


szer. aug. 25, 2010 7:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: E72 -> N97
OPi írta:
Hali!

Áttettem mindent, egy kivétellel: üzenetek.
Csak kb. 10% ment át, mms és sms vegyesen, ami átment az tökéletes. Próbáltam sima szinkronizálással, biztonsági mentéssel, OVI és PC Suite-val is, ugyanaz az eredmény.
Kérdés: megoldható a dolog házilag?
Ha nem, ki tudná átvinni a tartalmat?

Köszi:

OPi,

A mindkét telefonban GYÁRILAG jelen lévő MÁSOLÓ szolgáltatással esetleg?


szer. aug. 25, 2010 0:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás E72 -> N97
Hali!

Áttettem mindent, egy kivétellel: üzenetek.
Csak kb. 10% ment át, mms és sms vegyesen, ami átment az tökéletes. Próbáltam sima szinkronizálással, biztonsági mentéssel, OVI és PC Suite-val is, ugyanaz az eredmény.
Kérdés: megoldható a dolog házilag?
Ha nem, ki tudná átvinni a tartalmat?

Köszi:

OPi,


kedd aug. 24, 2010 21:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:
Az egy év már elmúlt, de lehet, hogy már erre a telóra két éves garancia van.

Ráadásul nálam már voltál is :)

A 6233-asomra volt először 24 havi nokia gari, az pedig már volt vagy 5 éve.


csüt. júl. 15, 2010 22:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Akoska írta:
Én is :)

Legközelebb azért írj nekem vagy Macikának és kérdezz, küldhettünk volna Phoenixet...


Eszembe sem jutott! :oops:

Köszi a felajánlást, majd az N8-nál igénybe veszem! :-) Hacsak nm cserélek valami Androidosra!

A teló szépen működik, egyelőre örülök!


csüt. júl. 15, 2010 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N97
Én is :)

Legközelebb azért írj nekem vagy Macikának és kérdezz, küldhettünk volna Phoenixet...


csüt. júl. 15, 2010 13:10
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Akoska írta:
Hát, én a Phoenix-szel csináltam volna inkább.

Ha akarják, már megvonhatják a garanciádat.


Lehet, de egyrészt nincs Phoenix-em, másrészt eddig még nem volt szükségem a Nokia garancia igénybevételére. Csináltam némi valószínüségszámítást. :-) Persze amilyen pechem van, majd most lesz. Az egy év már elmúlt, de lehet, hogy már erre a telóra két éves garancia van.

Hát majd drukkolok... :-)


csüt. júl. 15, 2010 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N97
Hát, én a Phoenix-szel csináltam volna inkább.

Ha akarják, már megvonhatják a garanciádat.


szer. júl. 14, 2010 23:36
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Még mindig nem tetszik a fórum új design-ja.

De nem is ezért ragadtam klavit.

MIvel a T még nem engedélyezte az N97-re a 21-es szoftot, közben meg már megjött a 22-es, és a 20-val a teló sem úgy muzsikált, ahogy szerettem volna, tegnap bekeményítettem, átírtam az NSS-sel a pc-t és feltettem a 22-est a telóra. Volt egy kis izgalom, mert először nem úgy működött, ahogy kellett volna. A Beállítások/Kapcsolatok menüben a Célok menüpontban rendszeresen "Rendszerhiba" üzenetet kaptam. De hard reset és újrahúzás után, úgy tűnik, hogy műxik a telefon. Kicsit mintha gyorsabb lenne, illetve a navigáció (amit tudtam frissíteni végre a telóról) szintén stabilabb. Nem szakad meg a BT kapcsolat a teló és a BH-212 headsetem között, ami a régi szofttal rendszeres volt. Megszakadt a kapcsolat, majd helyreállt teljesen magától. Ha éppen nem hívtak, nem is volt baj. :-)

Kicsit féltem a pc átírástól, de mivel már gyakoroltam az N95-ömön, bele mertem vágni. Most azonban kicsit izgulok az adott szaktopicban leírt figyelmeztetések miatt, de talán nem kerül sor garanciális javításra.

Ha valami nyűgüöm lesz, akkor megosztom itt a topicon.

Üdv MIndenkinek!

AF


szer. júl. 14, 2010 21:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 16:48
Hozzászólások: 184
Hozzászólás Re: Nokia N97
Köszönöm az infókat!


hétf. júl. 12, 2010 22:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
hblz írta:
Sziasztok!

A billentyűzár csúszka gomb elveszett a készülékemről :( Nem tudtok valami olcsó megoldást? Mykeylock egyenlőre áthidalja a problémát, de hosszabb távon jó lenne a gomb. Sajnos neten csak középrésszel találni, úgy meg elég drága.


Igen, sajna csak középrésszel együtt van.
Viszont ez tartalmazza az újratervezett lencsevédőt is, ez már nem karcolja a lencsét.
Valamint állítólag módosítottak valamit a GPS antennán is, ez is a középrészben van, a többi antennával együtt.
Lehet benne valami, mert én is cseréltem már középrészt és azóta stabilabb a GPS vétel.


hétf. júl. 12, 2010 10:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
hblz írta:
Sziasztok!

A billentyűzár csúszka gomb elveszett a készülékemről :( Nem tudtok valami olcsó megoldást? Mykeylock egyenlőre áthidalja a problémát, de hosszabb távon jó lenne a gomb. Sajnos neten csak középrésszel találni, úgy meg elég drága.

Alkatrészként csak úgy van, együtt. Sajnos.


hétf. júl. 12, 2010 0:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 16:48
Hozzászólások: 184
Hozzászólás Re: Nokia N97
Sziasztok!

A billentyűzár csúszka gomb elveszett a készülékemről :( Nem tudtok valami olcsó megoldást? Mykeylock egyenlőre áthidalja a problémát, de hosszabb távon jó lenne a gomb. Sajnos neten csak középrésszel találni, úgy meg elég drága.


vas. júl. 11, 2010 15:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
balha írta:
Köszi, a 3g-ről lejön, de a wifin rajtamarad a disznaja :hm:

Az viszont közel nem fogyaszt annyit, mint a GPRS. Sőt, igazán nem is 'rajta marad', csak a kapcsolat él pihenőmódban.
Nekem az N97-em elmegy 3-4 napot úgy, hogy folyamatosan rajta van a WLAN-kapcsolatra utaló jel.


szomb. júl. 03, 2010 13:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás Re: Nokia N97
Köszi, a 3g-ről lejön, de a wifin rajtamarad a disznaja :hm:


szomb. júl. 03, 2010 10:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
balha írta:
ha egyszer felment a hálóra, csak a telefon újraindításával lehet levarázsolni onnan

Háááát, nem egészen, nyomva tartod 3 mp-ig a piros gombot és lejön magától...


szomb. júl. 03, 2010 1:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás Re: Nokia N97
Ez a random megjelenő nokia csengés eléggé idegesítő, bár az ez előtti szoftvernél már egy kicsit kevesebbszer fordult elő. Viszont a nokia messagingal továbbra is szívok, hiába állítom be rajta, hogy ne egész nap, hanem csak egy rövid időszakban lógjon a hálón - akksi időt spórolva, ráadásul a csomagkapcsolt állapot ki be kapcsolása miatt a teló is lassabb- továbbra is összefüggéstelenül marad online, és ráadásul ha egyszer felment a hálóra, csak a telefon újraindításával lehet levarázsolni onnan :|

Kábé most egy éves az n97-em, de a sok fagyás, és szoftverhiba miatt nem kedveltem meg annyira, mint anno az n95-öt :hm:


pén. júl. 02, 2010 19:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Feltettem, természetesen full format után.

Eddig hibátlan, újdonság nincs, viszont gyorsabb, gördülékenyebb minden.
Egy Nokia fórumozó szerint a vételi érzékenységen is javítottak, jobban tartja a 3G-t, mint eddig.
Én még nem figyeltem erre, de majd megnézem.

Lefagyás, beakadás eddig nincs, a görgetőrutin határozottan jobb, az egész teló stabilabb működésű.


pén. júl. 02, 2010 9:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Imici1972 írta:
update: most már NSU-n is kint van.

Na, lehet megint főzni ;)


csüt. júl. 01, 2010 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
update: most már NSU-n is kint van.


csüt. júl. 01, 2010 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Új firmware, 22.0.110
Egyelőre csak FOTA érhető el, NSU-n még nincs kint.

Changelog:

Changes and improvents from v.21.0.45 to v.22.0.110

Data package content, corrections or changes :

Corrections to TOP ~15 issues reported in the field
OTC cases fixed:
Wrong Cherry number used in Russia and Spain
“System error” displayed occasionally at first start-up. Reported e.g. by Vodafone.
Genius cases fixed:

Contacts performance improvement:

#144324: Voice dialing not working when there are 2000+ entries stored in Contacts.
#134637: Phone prompts “Memory full” when searching for names
Localisation & language variant specific:

#154188: Message editor crashes and writing fails if predictive text input is On. (Arabic UI, v15 language variant)
#146139: Scrolling to left and right works the wrong way around in Photos – Captured when using Arabic UI
#147509: QWERTY keypad input does not work correctly with Calculator. (Chinese language variants: v19, v25, v26)
#139207: “Slide to Answer” localization error (Hebrew)
#140654: Localisation error in Bluetooth Audio – “Set as (un)authorized” (Czech)
Misc:

#141675: “Security module error” shown in display occasaionally at start-up
#147863: Occasionally device hangs and restarts soon after start-up.
#137558: Device keylock opens (although it shouldn’t) when dialing a number using a carkit. (CK-300, CK-600, also some non-Nokia, factory installed car kits)
Others:

Default Nokia tune is played as ringing tone for incoming calls instead of the one user has defined in Profile settings. Also sometimes device ahs stopped alerting for incoming calls. Both issues are now fixed.


csüt. júl. 01, 2010 10:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:
Sziasztok!

Kicsit furcsa ez a fórumdesign, de majd biztos megszokom.

De nem ezért írkálok.

Szert tettem egy E52-re és a hétvégén volt lehetőségem összehasonlítani a Ovi Maps leújabb verzióját mindkét telefonon. Az E52 az N97-hez képest nagyon klasszul navigált. Az N97 sokszor elvesztette a múholdakat, rendszeresen másik útra tett, pl. az autópálya melletti mellékútra, miközben az autópályán száguldoztam. De ami a legszembetűnőbb volt, hogy mennyit késett az E52-höz és a valósághoz képest. A legtöbb, amit mértem 25 másodperc volt. Tudniillik egy körforgalmon keresztül kellett mennem. Az E52 pont ott mutatott, ahol voltam, akkor szólt, amikor kellett. Mikor kiértem a körforgalomból, el kezdtem nézni, hogy mikor ér utol az N97 és itt sikerült 25 mp-s hátrányt összegyűjteni. Hozzáteszem, volt, amikor pont egyszerre mondták a dolgokat, de ez nem volt jellemző.

A megjelenítés is csapnivaló az E52-höz képest, azon szép folyamatosan csúszott a táj a nyíl alatt, míg kedvenc telónkon bakugrásokkal közlekedett a helyzetmutató.

Nem tudom mi lehet, lehet, hogy sw-t fogok cserélni, de még mindig csak a t-mobile-s 20.0.019 sw van, legalábbis az NSU szerint. Tehát lassan átírom a pc-t és jöhet a legújabb. Csak először megvárom, hogy most melyik is ez.



Elméletileg ez nem szoftveres hiba, legalábbis tavaly erről sok szó volt, hogy a GPS-szel van egy kisebb gond, amit elméletileg javítanak, de mikor én érdeklődtem, akkor erről nem igazán tudtak semmit. Szóval nem tudom pontosan, hogy mi is a helyzet.


vas. jún. 06, 2010 12:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Sziasztok!

Kicsit furcsa ez a fórumdesign, de majd biztos megszokom.

De nem ezért írkálok.

Szert tettem egy E52-re és a hétvégén volt lehetőségem összehasonlítani a Ovi Maps leújabb verzióját mindkét telefonon. Az E52 az N97-hez képest nagyon klasszul navigált. Az N97 sokszor elvesztette a múholdakat, rendszeresen másik útra tett, pl. az autópálya melletti mellékútra, miközben az autópályán száguldoztam. De ami a legszembetűnőbb volt, hogy mennyit késett az E52-höz és a valósághoz képest. A legtöbb, amit mértem 25 másodperc volt. Tudniillik egy körforgalmon keresztül kellett mennem. Az E52 pont ott mutatott, ahol voltam, akkor szólt, amikor kellett. Mikor kiértem a körforgalomból, el kezdtem nézni, hogy mikor ér utol az N97 és itt sikerült 25 mp-s hátrányt összegyűjteni. Hozzáteszem, volt, amikor pont egyszerre mondták a dolgokat, de ez nem volt jellemző.

A megjelenítés is csapnivaló az E52-höz képest, azon szép folyamatosan csúszott a táj a nyíl alatt, míg kedvenc telónkon bakugrásokkal közlekedett a helyzetmutató.

Nem tudom mi lehet, lehet, hogy sw-t fogok cserélni, de még mindig csak a t-mobile-s 20.0.019 sw van, legalábbis az NSU szerint. Tehát lassan átírom a pc-t és jöhet a legújabb. Csak először megvárom, hogy most melyik is ez.


csüt. jún. 03, 2010 20:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Imici1972 írta:
Valami nagyon megkattant Nokiáéknál, mert a magyar/EURO PC-kre délelőtt még a V30-as fw-t jelezte, mint legfrissebb, pár órával később már V21.0.102 volt az aktuális, most pedig a V22.0.108. :mrgreen:
NSU-n, Ovi Suite-n és FOTA-n viszont végig semmi... :shock: :? :hm:

Igen, kicsit határozatlanok...

....vagy mégsem?


kedd jún. 01, 2010 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Valami nagyon megkattant Nokiáéknál, mert a magyar/EURO PC-kre délelőtt még a V30-as fw-t jelezte, mint legfrissebb, pár órával később már V21.0.102 volt az aktuális, most pedig a V22.0.108. :mrgreen:
NSU-n, Ovi Suite-n és FOTA-n viszont végig semmi... :shock: :? :hm:


kedd jún. 01, 2010 15:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Nokia N97
Ez most valami véletlen hiba folytán került ki vajon? :D


kedd jún. 01, 2010 6:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Imici1972 írta:
Most ellenőriztem a magyar PC-re is:

0576377
Latest available software for your device:
Version: 30.0.016

De NSU-n és Ovi Suite-n semmi...
:hm:

Na várjunk!

Mivel is nézed Te ezt? A sima böngészőoldalon?

Mert nekem épp 0576377 a PC-m! ;)

Szerk.:
És valóban, nálam is ezt jelzi...


hétf. máj. 31, 2010 22:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 899 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség