Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 15, 2024 22:49



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Vizsla írta:
Tudtok olyan emelt díjas szolgáltatót, akin keresztül magánszemély is kaphat jutalékot? Mondjuk úgy, hogy a magánszemély örülne, ha könnyen jött emelt díjas smsezési/hívási lehetőségét (pl. céges telefon) készpénzzé varázsolhatná :). Régen voltak olyan oldalak, hogy ingyen weboldalt, talán tárhelyet készíthettél, és feltehettél rá tartalmakat, amihez más csak EDSZ keretében férhetett hozzá, s ezért az oldal neked jutalékot adott. Te dönthetted el, hogy az oldaladon mi lesz az emelt díjas tartalom és mi nem. Lehet, rosszul emlékszem, de talán a freeweb működött így.
Egyrészt elvileg besétálsz egy emeltdíjas szolgáltató céghez, és meggyőzöd őket hogy veled érdemes szerődniük. Elméletileg semmi sem tiltja hogy magánszeméllyelk is szerződjenek. Mondjuk a meggyőzésnek lesz egy igen erős korlátja, hogy feltehetően nem fogja nekik megérni hogy alacsony forgalommal bíbelődjenek. Úgyhogy be kellene lengetni valami érzékelhető valószínűséget hogy nekik is meg fogja érni veled együttműködni.

A másik része: nem egészen tudom ez alatt: "könnyen jött emelt díjas smsezési/hívási lehetőségét (pl. céges telefon)" pontosan mit értesz. Ugyanis nagyon megnézném azt a cégvezetőt/könyvelőt aki bevállalja, hogy a kiszámlázott emeltdíjas hívásokat / sms-eket ne hárítsa 100%-ban a használóra (még akkor is ha egyébként valamekkora pénzkeretet egyébként adna a cég a használatra). Az EDSZ-t ő biztosan nem fogja tudni céges költségként elszámolni egy apeh revízió esetén.


vas. dec. 05, 2010 23:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Ritka hulye ceg lehet, aminek elso dolga nem az, hogy egy uj elofizetesnel, hogy letiltja az emeltidjas kuldesi es fogadasi lehetoseget. Akarom mondani bekapcsolja, a bekapcsolasra lehetoseget ad, leven uj elofizeteseknel ennek hala a jo istennek mar a kikapcsolt az alapallapota.


vas. dec. 05, 2010 18:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Tudtok olyan emelt díjas szolgáltatót, akin keresztül magánszemély is kaphat jutalékot? Mondjuk úgy, hogy a magánszemély örülne, ha könnyen jött emelt díjas smsezési/hívási lehetőségét (pl. céges telefon) készpénzzé varázsolhatná :). Régen voltak olyan oldalak, hogy ingyen weboldalt, talán tárhelyet készíthettél, és feltehettél rá tartalmakat, amihez más csak EDSZ keretében férhetett hozzá, s ezért az oldal neked jutalékot adott. Te dönthetted el, hogy az oldaladon mi lesz az emelt díjas tartalom és mi nem. Lehet, rosszul emlékszem, de talán a freeweb működött így.


vas. dec. 05, 2010 15:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
Arra is válaszolt Ákoska.

Igen, azt hiszem, megvan... :)

köszönöm!


vas. dec. 05, 2010 0:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
aspirin írta:
Akoska írta:
Jó hírem van: MINDEN mobil függetleníthető.
A különbség a módjában van: van, amit szervizbox-szal meg lehet oldani gazdaságosan, megint mások csak a szolgáltató által, jó drágán.

Jááj... nos, igen - rosszul tettem fel a kérdést (nem voltam elég precíz...), és most megkaptam... :mrgreen:
Nyilván a gazdaságos megoldásra gondoltam...! :wink:

Arra is válaszolt Ákoska.


szomb. dec. 04, 2010 23:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Akoska írta:
Jó hírem van: MINDEN mobil függetleníthető.
A különbség a módjában van: van, amit szervizbox-szal meg lehet oldani gazdaságosan, megint mások csak a szolgáltató által, jó drágán.

Jááj... nos, igen - rosszul tettem fel a kérdést (nem voltam elég precíz...), és most megkaptam... :mrgreen:
Nyilván a gazdaságos megoldásra gondoltam...! :wink:


szomb. dec. 04, 2010 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Jó hírem van: MINDEN mobil függetleníthető.

A különbség a módjában van: van, amit szervizbox-szal meg lehet oldani gazdaságosan, megint mások csak a szolgáltató által, jó drágán.


szomb. dec. 04, 2010 21:54
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!
Típusmegjelölés nélkül van-e értelme annak a kérdésnek, hogy: a Samsung telefonok függetleníthetők?
Még vacillálok egy-két típus között, de ez az info (később) jól jöhet. Nem azonnal kell (ha kell egyáltalán), tehát nekem most az is információ értékkel bír, ha valaki, aki ezzel foglalkozik, azt mondja, hogy fél-egy éven belül megoldható lesz. Ha most is megy a dolog, akkor kb. mennyi az annyi?
Egyébként vélhetően középkategóriás tapisról lesz/lenne szó. :)
Köszönöm!


szomb. dec. 04, 2010 18:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Lasy írta:
Nem bekapcskor kéri, akkor nem vettem volna meg, elméletben megkapom még a héten a kódod de félek, hogy nem, és ugye törölni az összes telefonkönyvet egyesével nem jó dolog. :D
12345, nem volt jó, az biztos, hogy olyan a kód amiben nem szerepelt az 1, és a 6, mert ezek nem működtek rajta. :D
PM kiolvas
Nokiában nem vagyok otthon, így nem tudom mi az a pm. :)

Csak egyszer mernél felém járni, megkapnád grátisz... :)


pén. nov. 05, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 14, 2006 10:14
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: +36704075344
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nem bekapcskor kéri, akkor nem vettem volna meg, elméletben megkapom még a héten a kódod de félek, hogy nem, és ugye törölni az összes telefonkönyvet egyesével nem jó dolog. :D
12345, nem volt jó, az biztos, hogy olyan a kód amiben nem szerepelt az 1, és a 6, mert ezek nem működtek rajta. :D
PM kiolvas
Nokiában nem vagyok otthon, így nem tudom mi az a pm. :)


pén. nov. 05, 2010 11:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Egy Nokia 5130 Xpress-re keresek hívásszűrő programot.
Ha valaki esetleg tudna adni neveket,hogy mit keressek, már előrébb lennék. :)
Ez még S40-es készülék, így gondolom csak java alkalmazás kerülhet szóba.


Üdv: Lacza


csüt. nov. 04, 2010 23:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Ha már bekapcsolásnál kéri, akkor csak úgy (mondjuk egy USB kábellel) sehogy. Akkor box kell.

Ha nem, akkor a már sokhelyütt leírt PM kiolvasós módszer segíthet


szer. nov. 03, 2010 21:41
Profil ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 14, 2006 10:14
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: +36704075344
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Én egy N70 es bizti kódját szeretném megtudni, hogyan fogjak neki, mert ugye volt régen az mcode, de az csak dct3-4-et kezel.


szer. nov. 03, 2010 14:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 2323 classic és adatkábel
cszoltan írta:
Sziasztok!
Sajnos a telefonom lcd-je totálkárosan összetört. Az összes telefonszámom a telefonban volt tárolva. Ki lehet ezt szedni adatkábellel valahogyan? Érdemes-e venni hozzá a kábelt? Atelefon müködö képes csak nem látok rajta semmit sem. :(

Nálam 4000 Ft egy új kijelző bele, a csere munkadíjával együtt, megvárhatóan.
Ha nincs nagyon lestrapálva a készülék, lehet, hogy érdemes ennyiért talpra állítani. És akkor megvannak az adatok is...


vas. okt. 31, 2010 13:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 11, 2007 11:47
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Nokia 2323 classic és adatkábel
Sziasztok!
Sajnos a telefonom lcd-je totálkárosan összetört. Az összes telefonszámom a telefonban volt tárolva. Ki lehet ezt szedni adatkábellel valahogyan? Érdemes-e venni hozzá a kábelt? Atelefon müködö képes csak nem látok rajta semmit sem. :(


vas. okt. 31, 2010 7:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
skynet írta:
ettől még nem kéne így beleszólni egy magáncég vezetésébe. büntessék meg.

Egyetértünk. :shock:
Az volt számomra a kiábrándító, hogy előre megmondták a pulpitusról hogy ki a hibás, és már le is tartóztatták. És erre taps volt. Mindez nem akárhol, és nem akárkik. :(
Az ítélet már megvan, csak valami eljárás is kell még mellé. Ezt már láttam: a Tanu c. filmben.
Szomorú ez azért.


szer. okt. 27, 2010 15:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
skynet írta:
a "lex MAL" is nagyban hozzájárul, hogy kerüljék az országot a befektetők. és igazuk is van. milyen alapon vesszük el egy magántulajdonban levő cég irányítását a tulajdonostól?

Ez azért egy kicsit bonyolultabb. Itt tényleg olyan világraszóló tömegkatasztrófa (és környezetkatasztrófa is) történt, amit kezelni kell. És joggal feltételezték -főleg az első nyilatkozatok alapján- hogy baj van a vezetéssel.
Az hogy ez véletlenül jól beleillik a mostani terjeszkedés-politkába, csak hab a tortán. Nekik.


pén. okt. 22, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Akoska írta:
Én is szívesen kárörvendek ...

Kétségtelen. :shock:
De képzeljétek magatokat egy külföldi (kínai, amerikai, de akár német vagy francia, stb) befektető helyébe, aki azon gondolkozik, hova tegye a pénzét, hol fejlesszen, fektessen be. Nyilván ott, ahol biztonság (jogbiztonság is), kiszámítható jövő, kellő megtérülés van.
Elovassa az újságokat néhány magyarországi történésről, és meglóbálja a kezét az ismert módon, majd továbblapoz a hírekben. Mert oda bizony nem a MN vagy a MH jár.

Na ez van most. Hát így lehet örülni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L pén. okt. 22, 2010 14:22-kor.



pén. okt. 22, 2010 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Én is szívesen kárörvendek - emellett nincsenek illúzióim afelől, hogy több érintett piaci szereplő a válság-adó bevezetésével együtt is növelni tudja majd profitját.

Azaz a bevett pénzt végső soron én (a kisember) fizetem meg...


csüt. okt. 21, 2010 21:25
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
integral írta:
Laci_L írta:
Pontosan így lesz. A sok birka ember meg az árbevételről azt hiszi, hogy tiszta nyereség. Majd rájönnek, hogy nem így van.


Azért azt is látni kell, hogy a tiszta nyereség, vagyis az adóalap a mindenféle gigaszékház, üdülő, vezetői gigaprémiumok, gigareklámok, átalakítási hullámok, terjeszkedések kiadásainak levonásával képződik.
Most majd vélhetően a részvényesek fékezni fogják az urizálásulat.

Már volt róla szó, hogy tűlünk nyugatra ugyenezek a cégek havi 4-7000 Ft-ért 1000 percet (vagy fölötte), kábeltévét 80 csatornával, készüléket adnak. Eddig kishazánkban nem voltak hajlandók a távközlési cégek árképzés terén önmérsékletet tanúsítani. Emiatt is értek el ekkora profitokat.
Úgyhogy most kénytelenek lesznek benyelni a sarcot, ami 3 évig tart mostani állás szerint.

Rám meg hiába próbálnák hárítani, még kevesebbet fogok költeni telefoinálásra. Ha 10%-ot emelnek, akkor én 20%-kal kevesebbet fogok költeni erre.

A kiemelttel - sajnos - nagyon egyetértek...

Így aztán nálam vastagon így jártak kategória...

És MINDENKI, aki a világválság idején növelni tudta a bevételeit állami segítséggel, vagy anélkül, az beletartozik ebbe a kategóriába...


csüt. okt. 21, 2010 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Laci_L írta:
club írta:
... így az extra adót simán tovább fogják hárítani ránk, fogyasztókra...

Pontosan így lesz. A sok birka ember meg az árbevételről azt hiszi, hogy tiszta nyereség. Majd rájönnek, hogy nem így van.


Azért azt is látni kell, hogy a tiszta nyereség, vagyis az adóalap a mindenféle gigaszékház, üdülő, vezetői gigaprémiumok, gigareklámok, átalakítási hullámok, terjeszkedések kiadásainak levonásával képződik.
Most majd vélhetően a részvényesek fékezni fogják az urizálásulat.

Már volt róla szó, hogy tűlünk nyugatra ugyenezek a cégek havi 4-7000 Ft-ért 1000 percet (vagy fölötte), kábeltévét 80 csatornával, készüléket adnak. Eddig kishazánkban nem voltak hajlandók a távközlési cégek árképzés terén önmérsékletet tanúsítani. Emiatt is értek el ekkora profitokat.
Úgyhogy most kénytelenek lesznek benyelni a sarcot, ami 3 évig tart mostani állás szerint.

Rám meg hiába próbálnák hárítani, még kevesebbet fogok költeni telefoinálásra. Ha 10%-ot emelnek, akkor én 20%-kal kevesebbet fogok költeni erre.


szer. okt. 20, 2010 6:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Uraim, amellett, hogy biztosítalak Benneteket - majdnem - teljes egyetértésemről, szabadna kérnem, hogy az OFF-topicba fáradjatok át politizálni? :)


szer. okt. 20, 2010 0:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Laci_L írta:

Szvsz az a helyzet, hogy Amerikában baxták el, de mindenki szívott miatta.

Jogos.


kedd okt. 19, 2010 19:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
... amit a bankszektor osszebenazott (valsag), azt miert a telekomnak es a kereskedelemnek kell osszedobnia a kozosbe...
... Ja meg nekem ugye, mert az en 14 havi nyugdijbefizetesemet nyulja le az allam...

Szvsz az a helyzet, hogy Amerikában baxták el, de mindenki szívott miatta. Azokon meg nem lehet behajtani az itteni veszteséget. Ilyen a világ. Pontosabban be lehet zárkózni, ilyen Észak Korea, ilyen volt Albánia, félig-meddig ilyen Kuba. Oda nem gyűrüzött be a baj. De mindenki tudja, hogy élnek ott. Más választás nincs manapság.

Ha meg lenyúlják, akkor le van nyúlva. Ha hallgatod a médiát, van aki örül neki, van aki nem. Ellene mit tudnál tenni? Megmondom: semmit. Szél ellen nem lehet pisilni.


kedd okt. 19, 2010 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nekem tovabbra is az csak a magas, hogy azt, amit a bankszektor osszebenazott (valsag), azt miert a telekomnak es a kereskedelemnek kell osszedobnia a kozosbe. Ja meg nekem ugye, mert az en 14 havi nyugdijbefizetesemet nyulja le az allam (es mekkora marhasagot hazudik hozza mellekesen a nep kepebe, hogy miert is lenne jobb meg jovedelmezobb az allami nyugdijpenztar).


kedd okt. 19, 2010 18:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
integral írta:
Az Országgyűlés elfogadta a különadókról szóló törvényt. Így a telekom cégek is szépen fognak csengetni, 60 milliárdot várnak tőlük. Nagyon helyes!

"A távközlési szektorra kivetett különadó ennél is érdekesebb helyzetet teremt. Az ágazat csaknem az egész piacot lefedő 10 legnagyobb szereplője 2009-ben 1233 milliárd forint árbevételt ért el, ehhez képest az elvárt 61 milliárdos adóbefizetés már az 5 százalékot is eléri, vagyis az iparűzési adót is jócskán meghaladja. Még nehezebb a cégek helyzete, ha tudjuk, hogy tavaly összesen 84 milliárd forint adózott eredményt értek el, s az új adó kivetése nyomán ennek csak 27 százaléka marad a tiszta nyereség, miközben a cégek adófizetési kötelezettsége a duplájára nő."

Kéne egy gyűjtést szervezni nekik, nem? :)

Az előttem szólókkal csak részben értek egyet, valahonnan kell pénzt csinálni, a folyamatos kölcsönkérés ideje már lejárt (ebben senki nem vitatkozik, remélem), és ha már csak egy részét nem terhelik rá a lakosságra, már az is tiszta nyereség.

Na de politikáról ennyit...


kedd okt. 19, 2010 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
club írta:
integral írta:
... így az extra adót simán tovább fogják hárítani ránk, fogyasztókra...

Pontosan így lesz. A sok birka ember meg az árbevételről azt hiszi, hogy tiszta nyereség. Majd rájönnek, hogy nem így van.


kedd okt. 19, 2010 8:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
integral írta:
Az Országgyűlés elfogadta a különadókról szóló törvényt. Így a telekom cégek is szépen fognak csengetni, 60 milliárdot várnak tőlük. Nagyon helyes!"


Én meg úgy gondolom, hogy a hazánkban mobil távközléssel foglalkozó cégek között - kivéve szinte csak a flották árképzését - nincs verseny (lásd prepaid percdíjak, mobilnet, stb...), így az extra adót simán tovább fogják hárítani ránk, fogyasztókra. És hogy off is legyek: Természetesen ez a kiskereskedelmi forgalomban is így lesz, mert a válság miatt amúgy is csökkent a forgalom, azért a cégek még jobban kiszipolyozzák a beszállítóikat, és emelték/emelik az árrést, hogy a multi által elvárt profitot kitermeljék. A többi, a profit érdekében meghozott döntésről pedig még nem is szóltam (pl. szándékos bér- és munkaügyi visszaélések, több hónapos késedelmes fizetés, stb...).


kedd okt. 19, 2010 8:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Az Országgyűlés elfogadta a különadókról szóló törvényt. Így a telekom cégek is szépen fognak csengetni, 60 milliárdot várnak tőlük. Nagyon helyes!

"A távközlési szektorra kivetett különadó ennél is érdekesebb helyzetet teremt. Az ágazat csaknem az egész piacot lefedő 10 legnagyobb szereplője 2009-ben 1233 milliárd forint árbevételt ért el, ehhez képest az elvárt 61 milliárdos adóbefizetés már az 5 százalékot is eléri, vagyis az iparűzési adót is jócskán meghaladja. Még nehezebb a cégek helyzete, ha tudjuk, hogy tavaly összesen 84 milliárd forint adózott eredményt értek el, s az új adó kivetése nyomán ennek csak 27 százaléka marad a tiszta nyereség, miközben a cégek adófizetési kötelezettsége a duplájára nő."


kedd okt. 19, 2010 7:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
copfos írta:
Október 07.-én nyitottam v235 alatt egy új bejegyzést, de nem találom a válaszokat.
Már kezdek bedilizni

Nem kell bedilizni. Egy válasz volt, a kérdésed alatt másnap reggel. Ennyi.
Nyilván más nem tudott érdemben hozzászólni. Van ilyen. :shock:


csüt. okt. 14, 2010 18:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 20, 2007 20:25
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Október 07.-én nyitottam v235 alatt egy új bejegyzést, de nem találom a válaszokat.
Már kezdek bedilizni


csüt. okt. 14, 2010 17:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 10:28
Hozzászólások: 86
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Két gyors kérdés:

A fring-el hogy tudok egy nokia-pc között video call-t létrehozni. Próbáltam msn-en keresztül, de azt nem supportálja. A Pc-re is valami fring alkalmazást kéne telepíteni? Elég lassú az oldaluk, és a letöltés rész sem egyértelmű. Ha valaki már csinált ilyet, röviden leírhatnátok. köszi

A másik: ha az Ovi-n fizetős programot akarok venni, azt hogy fogom fizetni? A mobilos előfizetésemmel?


kedd okt. 12, 2010 21:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nem Samu, Nokia 2730 Classic.
Viszont most hétfőn néztük a voda sms-t, pénzt nem vesz le ezért (azt tippeltük, hogy valami szélhámosság van mögötte, hogy felveszed és szívják a kártyádat), így már kevésbé van jelentősége.


kedd okt. 12, 2010 19:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hannibal írta:
Sziasztok!

Anyum már szinte naponta kap olyan hívásokat, hogy telefon azt írja ki, hogy nincs szám (nem, nem az, hogy letiltották, akkor magántelefonszámot ír ki). Amikor felveszi, egy gépi hang szól bele, hogy "kérem várjon a hívó jelentkezéséig". Ezután csipogás, klattyogás, de senki nem szól bele.
Voda a szolgáltató, ha ez számít valamit és feltöltőkártyás.

Kérdésem: mi a rák ez?

Ha valaki tud erről valamit, kérem ne tartsa magában!

Köszönettel:
Hannibal.


Véletlenül nem Samsungja van?
Ha igen, akkor kapcsold ki az álhívás funkciót...


hétf. okt. 11, 2010 15:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Anyum már szinte naponta kap olyan hívásokat, hogy telefon azt írja ki, hogy nincs szám (nem, nem az, hogy letiltották, akkor magántelefonszámot ír ki). Amikor felveszi, egy gépi hang szól bele, hogy "kérem várjon a hívó jelentkezéséig". Ezután csipogás, klattyogás, de senki nem szól bele.
Voda a szolgáltató, ha ez számít valamit és feltöltőkártyás.

Kérdésem: mi a rák ez?

Ha valaki tud erről valamit, kérem ne tartsa magában!

Köszönettel:
Hannibal.


pén. okt. 08, 2010 15:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 20, 2007 20:25
Hozzászólások: 28
Hozzászólás V235
A nejem egy Motorola V235 telefont használ és rá kellett volna másolnom egy zene részletet csengő hangnak.
Van hozzá USB kábel. Megpróbáltam hozzá drivert letölteni, de bár melyikkel próbálkoztam nem sikerült a kapcsolat a PC és a mobil között.
Ha tudna valaki egy linket, vagy drivert, megköszönném !


csüt. okt. 07, 2010 19:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Lalamper írta:
Köszönöm a választ UMTS ügyben..

Lenne még egy kérdésem: Samsung GT-S3550 és GT-S5350 Shark szájkosár orvosolható
"házilag"?? :)

Köszönöm

Nem tudok róla. Cipősdoboz kell hozzá.


szer. okt. 06, 2010 11:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Köszönöm a választ UMTS ügyben..

Lenne még egy kérdésem: Samsung GT-S3550 és GT-S5350 Shark szájkosár orvosolható
"házilag"?? :)

Köszönöm


kedd okt. 05, 2010 18:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Lalamper írta:
Lehet hogy marhasgot kérdezek, de kérdezek..

Tegyük fel hogy megnyitják a 800-900 MHz-es sávot a mobilinternetnek.. asszem ez volt régen az analóg sáv.. Ez azt jelenti hogy a jelenlegi 3G-s,
3.5G-s telefonok (pl E71) képesek lesznek azt használni?

Köszi

Ahogy írta skynet, analóg a 450-es volt, a 900 MHz, az már digitális. Volna lehetőség egyébként a 450 MHz-en is digitális adatátvitelre.
A jelenlegi HSPA-képes mobilkészülékeknek csak egy része képes 900 MHz-en is forgalmazni.
A felső kategóriás újabbak szinte kivétel nélkül tudják már, így tudja az E71 is. Talán az N86 volt időrendben az első, ami tudta?

De sokra nem megyünk vele, hogy a mai készülékünk tudja a 900 MHz-es UMTS-t.
Mire ugyanis itthon bevezetik 900 MHz-en is a tartalomszolgáltatást addigra a mai készülékünkből már semmi nem lesz, régen eladtuk/lecseréltük. :)


kedd okt. 05, 2010 2:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Lehet hogy marhasgot kérdezek, de kérdezek..

Tegyük fel hogy megnyitják a 800-900 MHz-es sávot a mobilinternetnek.. asszem ez volt régen az analóg sáv.. Ez azt jelenti hogy a jelenlegi 3G-s,
3.5G-s telefonok (pl E71) képesek lesznek azt használni?

Köszi


hétf. okt. 04, 2010 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Mennyire igaz... *homlokara csap*


kedd szept. 28, 2010 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Gondolom egy djuice kartyat kene keriteni bele, prepaidben asszem annak a legolcsobb a percdija.

@Laci_L Az valoszinuleg masfajta moka lesz, tippem szerint amirol te beszelsz az vmi specko adatcsomagos gprs alapu cucc, ez meg modemkent betarcsazos.


hétf. szept. 27, 2010 21:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Rozso írta:
... Riasztóba GSM adójába milyen tarifacsomagot ajánlotok?...

Ezt te csinálod? Fura egy kicsit. :shock:

A lányomnál például az egész riasztót az a cég szerelte, aki üzemelteti, és ott is van 10 pecen belül havi 5000-ért, ha balhé van (stukkerrel). A kártyát is ők hozták, és üzemelték be. Rákérdeztem: ennek speciális ára van a szolgáltatónál, mivel csak időszakos rövid adatforgalom van. Ha kiszednéd, ezt hiába raknád telefonba, nem lehet vele dumálni.

Szóval szvsz olyan szolgáltatót keress, aki komplett szolgáltatást ad. Ki hallott már olyat, hogy rábízzák a Userre a munka egy részét.


hétf. szept. 27, 2010 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Riasztóba GSM adójába milyen tarifacsomagot ajánlotok?
Gyakorlatilag annyi történik, hogy minden nap kb 5 másodpercre felhívja a távfelügyeletet (vezetékes szám) és ezt szeretném a legolcsóbban megúszni.
Jelenleg egy Domino kártya van benne, de így minden nap levon 1 percet, amit ha kiszámoljátok nem is olyan kevés egy hónapra...


hétf. szept. 27, 2010 20:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 27, 2010 17:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok olyan gondom van,hogy nokia 6120c telefonom nem animálja a témákat,csak egy állóképet jelenít meg.Mi lehet a gond?Valaki ötlet? :cry:


hétf. szept. 27, 2010 17:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Hauptmann írta:
Sziasztok,

Kíváncsi olennék a követetkező dologra. Aki benne van a témában, melyik telefont venné a következő N Series-ek közül? N85, N86, N95 8 Gb. N96. Az olvasott tesztek alapján N86, de inkább olyanok véleményére adok, akik huzamosabb ideig birtokolták ezeket a készülékeket egymás után (esetleg egyszerre).

Újonnan egyiket sem kapod már meg (TALÁN még az N86-ot).

Az N95 8GB és az N96 már nagyon leharcolt lehet és hát az ideje is elment kicsit, bár kétségtelen, hogy az N96-nak van valami bája a DVB-H-nak köszönhetően.
Az N85 modell nem igazán lett sikeres, szerintem is az N86 az, ami kiemelkedik az összes felsorolt közül.

Ja igen, az N96 kivételével mindegyik modellem volt, kb. 1 évig, együtt az N95-2 és az N85, majd utána az N86.


pén. szept. 17, 2010 0:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok,

Kíváncsi olennék a követetkező dologra. Aki benne van a témában, melyik telefont venné a következő N Series-ek közül? N85, N86, N95 8 Gb. N96. Az olvasott tesztek alapján N86, de inkább olyanok véleményére adok, akik huzamosabb ideig birtokolták ezeket a készülékeket egymás után (esetleg egyszerre).


csüt. szept. 16, 2010 22:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Tapasztalatok: Kb. az elso napon rajottem, hogy a rossz kepminoseg keves, sajna ki kell kapcsolni, kulonben nem ferek bele a 20 megaba. Hogy hogyan lehet 90 fokkal eldonteni a kepernyot, arra meg nem jottem ra, irasbevitelnel pedig meghalok a t9 hianya miatt (bonus feature, hogy mivel buborekba rakja a kovetkezo betuket, meg lassu is). Nem ertem, hogy a t9 nelkul potyogok hogyan birjak. Harom mondatot irtam facebookra es ott oszultem meg, meg kaptam idegbajt...


csüt. szept. 16, 2010 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Storno. Az operamini.com oldalon a help alapjan kezzel beirtam a beallitasokat (sikerult hozzaferesi pontot felvinni), es most mar mukodik. Mar csak az opera miniben kell kitapasztalnom magam. (keptoltes letiltasa, tomorites merteke meg hasonlok)


vas. szept. 12, 2010 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
A konfiguraciokban van egy olyan, hogy hozzaferesi pontok es ez ures. Ide esetleg nem kell beallitanom valamit, hogy menjen? (ha igen hogy? mert csak belemnni tudok, kiirja, hogy ures es csak vissza gombot tudok nyomni). Amugy azota probaltam, semmilyen alkalmazas nem hajlando netre menni, nem csak az opera.


vas. szept. 12, 2010 17:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség