Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 22:38



Hozzászólás a témához  [ 75 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a jövő? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Nekem van mindkettő, SGS2 és N8 is. A Samsung tényleg baromi gyors, csilivili kijelző, vékony design, full testreszabhatóság. De valahogy a mai napig nem tudta magát igazán belopni a szivembe. Nagyon gyorsan lemerül, nincs FM transmitter, a kamera ugyan nagyon jó minőség, de az N8 lealázza. Szóval egy szó, mint száz, párhuzamosan használva az N8-at a Galaxy S II-vel, nekem még mindig az N8 a szerelmem... :) A Samsung egy valamiben verhetetlen: netezésben.

Így van, csak gondoljunk bele, egy E52-be a Nokia 1500 mAh-s akksit rakott. Egy 2,4"-os, QVGA kijelzőhöz.
SGS2-nél a kijelző mérete területben is, felbontásban (pixelszámban) is közel a 4x-ese. És ehhez a kijelzőhöz tettek egy 1650 mAh-s akkumulátort.

Nem is lehet csodálkozni rajta, hogy alig 1 napot bír ki, ha pedig folyamatosan játszol vele, akkor 3 óra alatt lemerül teljesen...


szomb. aug. 20, 2011 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Mephysto írta:
köszönöm a válaszokat!

a listámból - mint opció - kimaradt az iphone4, ami afféle trend telefon szerintem... van aki nagyon szereti, van aki nagyon nem, közömbös véleménnyel nem találkoztam még...

nagyon gondolkodom az n8-on, főleg anna-val... de akkor talán már érdemes megvárni az n9-et. az n8 viszont mostanra elkezdett kiforrni sw-ileg, míg az n9-nek gondolom ugyancsak kell hozzá pár hónap...

viszont a kérdés, hogy ha belevágok egy n8-ba, mit vesztek, mit nyerek... egy biztos, a telefon nem befektetés manapság, ezzel tisztában vagyok és nem is ez a cél. hanem az "e ölöm, e bododsád" :D


Nézd, ez attól függ mire akarod használni? Ha Neked a mobilnet, a böngészés és a folyamatos online kapcsolat a fontos, akkor Android és ezen belül is SGS2. Ha viszont a multimédia, a kamera és a jobb telefon hangminőség számít, valamint nem akarod az uzolsó bitet is teszreszabni, akkor N8.


szomb. aug. 20, 2011 0:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
köszönöm a válaszokat!

a listámból - mint opció - kimaradt az iphone4, ami afféle trend telefon szerintem... van aki nagyon szereti, van aki nagyon nem, közömbös véleménnyel nem találkoztam még...

nagyon gondolkodom az n8-on, főleg anna-val... de akkor talán már érdemes megvárni az n9-et. az n8 viszont mostanra elkezdett kiforrni sw-ileg, míg az n9-nek gondolom ugyancsak kell hozzá pár hónap...

viszont a kérdés, hogy ha belevágok egy n8-ba, mit vesztek, mit nyerek... egy biztos, a telefon nem befektetés manapság, ezzel tisztában vagyok és nem is ez a cél. hanem az "e ölöm, e bododsád" :D


szomb. aug. 20, 2011 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Nekem van mindkettő, SGS2 és N8 is. A Samsung tényleg baromi gyors, csilivili kijelző, vékony design, full testreszabhatóság. De valahogy a mai napig nem tudta magát igazán belopni a szivembe. Nagyon gyorsan lemerül, nincs FM transmitter, a kamera ugyan nagyon jó minőség, de az N8 lealázza. Szóval egy szó, mint száz, párhuzamosan használva az N8-at a Galaxy S II-vel, nekem még mindig az N8 a szerelmem... :) A Samsung egy valamiben verhetetlen: netezésben.


szomb. aug. 20, 2011 0:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Mephysto írta:
Pont ilyen topikot kerestem, de valahogy mintha mégsem a témáról szólnának a hozzászólások? :)

Én év végén tervezem cserélni az E52-őt és megmondom őszintén kétségbe vagyok esve - nem drasztikusan :) - de ha most hirtelenjében választanom kéne, passz...

- symbian... sokan fújnak rá, hogy lejárt, elavult, nincs jövője... nekem tetszik az N8...
- wm7... sokan fújnak rá, hogy ááá, gagyi... microsoft... csak fos lehet... persze sokan ilyenkor esküszöm még a wm6-ra gondolnak! nekem tetszik a letisztultsága, bár próbálni üzemszerűen még nem próbáltam
- meego... sokam mondják, hogy nem elterjedt, mellékvágány, réteg os... nekem már tetszik az N9, amit a potenciális piacokon USA, GB, FR, DE... nem mutatnak be... miért? oda majd a WM7-es nokiákat szánják?
- android... nem tudok a gondolattól szabadulni, hogy linux alapok... fosok tőle, hogy összedől, ha nem vagyok expert... meg nyitott, mindeki fejleszt rá mindenfélét... pedig nagyon tetszik az SG2...

szóval... egy - a hétköznapinál kicsit hozzáértőbb, de nem profi - ember mégis merre mozduljon?

remélem nem írtam nagy hülyeségeket, ha igen már látom ahogy Medve úr megsavaz :D

...de a lényeget értitek, Ti hogy látjátok?

Nincs miért savazzalak.

Aki eddig Nokiás volt (ahogy tavaly augusztusig nekem is egyetlen oprendszer létezett), az bizalmatlan minden máshoz.
Pár hétig szokatlan volt az SGS. Azóta imádom, már az ötödik Androidom van azóta.
Érdemes megpróbálnod.
Ahogy a többit is.

Népszerűségben egyértelműen az Android vezet.


pén. aug. 19, 2011 17:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Pont ilyen topikot kerestem, de valahogy mintha mégsem a témáról szólnának a hozzászólások? :)

Én év végén tervezem cserélni az E52-őt és megmondom őszintén kétségbe vagyok esve - nem drasztikusan :) - de ha most hirtelenjében választanom kéne, passz...

- symbian... sokan fújnak rá, hogy lejárt, elavult, nincs jövője... nekem tetszik az N8...
- wm7... sokan fújnak rá, hogy ááá, gagyi... microsoft... csak fos lehet... persze sokan ilyenkor esküszöm még a wm6-ra gondolnak! nekem tetszik a letisztultsága, bár próbálni üzemszerűen még nem próbáltam
- meego... sokam mondják, hogy nem elterjedt, mellékvágány, réteg os... nekem már tetszik az N9, amit a potenciális piacokon USA, GB, FR, DE... nem mutatnak be... miért? oda majd a WM7-es nokiákat szánják?
- android... nem tudok a gondolattól szabadulni, hogy linux alapok... fosok tőle, hogy összedől, ha nem vagyok expert... meg nyitott, mindeki fejleszt rá mindenfélét... pedig nagyon tetszik az SG2...

szóval... egy - a hétköznapinál kicsit hozzáértőbb, de nem profi - ember mégis merre mozduljon?

remélem nem írtam nagy hülyeségeket, ha igen már látom ahogy Medve úr megsavaz :D

...de a lényeget értitek, Ti hogy látjátok?


pén. aug. 19, 2011 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Súlyos biztonsági rés az Androidban:

http://mobilarena.hu/hir/sulyos_biztonsagi_rest_talaltak_az_androidban.html


szer. máj. 18, 2011 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Bennem is felmerült, hogy most kéne elkezdeni itt a fórumon megbeszélni a világ nagy problémáit. Hátha azok is hasonló módon megoldódnának. :-)


csüt. máj. 12, 2011 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
Na, ha már ketten is leírtátok egymás után ( ;) ), akkor biztosan így van...

:mrgreen:
Első felindulásomban nem is vettem észre, hogy csab2 megelőzött. 8)
Azóta már a Mobilarena is megerősítette a hírt:
http://mobilarena.hu/hir/elerheto_a_fizetos_android_market.html

Mint ha csak megéreztük volna, pár nappal azután, hogy elkezdtünk méltatlankodni, jön a hír... :lol:


csüt. máj. 12, 2011 16:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Na, ha már ketten is leírtátok egymás után ( ;) ), akkor biztosan így van...


csüt. máj. 12, 2011 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Megérkezett a fizetős Android Market Mo-ra is!
http://webisztan.blog.hu/2011/05/11/megerkezett_a_fizetos_android_market_magyarorszagra_is


csüt. máj. 12, 2011 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Fizetős Market!
http://androlib.blog.hu/2011/05/11/brea ... tos_market


szer. máj. 11, 2011 22:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Mostanság elég sok vita zajlik arról, hogy melyik mobil operációs rendszer a legjobb és miért.
Manapság az egyik leginkább feltörekvő OS az Android.
A Nokiát rengeteg kritika éri amiatt, hogy továbbra is kiáll a Symbian és a MeeGo mellett, ahelyett, hogy áttérne az Androidra.
Én ezzel soha nem értettem egyet, ezidáig azt hittem egyedül vagyok a véleményemmel.
A mai napon megjelent egy cikk, amely részletesen levezeti, miért döntött így a Nokia és milyen lehetőségek előtt áll a Symbian és a MeeGo.

A részletek itt olvashatóak:
http://www.symbian-freak.com/news/010/07/why_symbian_and_meego_are_best_for_nokia_1.htm

Aki nem tud angolul, javaslom valamelyik webes fordító használatát.

A topikot azért is nyitottam, hogy mindenki kifejthesse személyes véleményét az általa preferált operációs rendszerről, legyen az akár Symbian, Android, WM7, Bada, RIM BB, vagy egyéb alternativa.
Vessük össze a különböző mobil OS-ek előnyeit, hátrányait, "szeretem és nemszeretem" tulajdonságait!

Ne az legyen a cél, hogy egymást lenéző, flame-elő hozzászólásokat gyűjtsünk, hanem próbáljunk higgadtan, tényekre alapozva érvelni. 8) :roll:


Érdékes kérdés ez. Szerintem inkább az a lényeg, melyik lesz üzletileg sikeresebb. A Symbian jövője még kérdéses, most, hogy Nokia eladta. Az Android bővülése is pár éven belül el fog érni egy maximumot. Az Ios mindig egy célközönség számára készült. A Meego nagyon nem terjedt el. A WP pedig kérdés, hogy mennyire lesz ténylegesen telefonra optimalizálva fejlesztve.


szer. máj. 11, 2011 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Erről mi a vélemény?
Tényleg ilyen macerás Mo-n a fizetős droid szoftverek elérése?
Egyáltalán szükség van rájuk vagy az igények nagy részét ingyenes progikkal is le lehet fedni?


Én eddig mindent meg tudtam oldani ingyenes progikkal. Inkább az gond, hogy túl sok jó, ingyenes program van és néha picit macerás a többségét kipróbálni és eldönteni, hogy melyik jött be legjobban :D


szer. máj. 11, 2011 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Rákerestem az általad is mutatott Launcher Pro Unlocker-ra és itt már nekem is mutatja az összeget.
Továbbra sem értem, hogy weben miért lehet vásárolni, telefonon meg miért nem? Nekem az tűnne logikusnak, hogy vagy mind a két helyen lehetne, vagy egyiken sem.


szer. máj. 11, 2011 11:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
csab2 írta:
Az nem lehetseges, hogy most van bevezetes alatt es ezert nem minden felhasznalonal elerheto ez a dolog?

Nálam is működik elvileg, de még nem próbáltam, hogy tényleg tudok-e vásárolni...

Kép

Egyébként szerintem sem véletlen, hogy mi nem vásárolhatunk telóról hivatalosan.
Részben mert ugye kijátszható a rendszer, részben azért tudják, hogy mely országokban divat a SW vásárlás, és melyekben nem... :wink:


szer. máj. 11, 2011 9:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
csab2 írta:
Most néztem és nekem csak ingyenes szoftvereket ajánl fel a webes market. :( Pedig a Google Checkout-ban meg van adva egy Visa kártyám. Már vásároltam is vele a Market Enabler segítségével.

Akkor nem vagy bejelentkezve azzal a gmail-címeddel a PC-s marketen, ami a telefonodban is meg van adva alap-gmail címnek.
Most ellenőriztem, tökéletesen működik, írja kifelé a fizetős programoknál a szürke téglalapba, hogy pl. Ft199 BUY

Termeszetesen be vagyok jelentkezve. Mivel csak egy gmailes emailem van es ebbol adodoan egy fiokom, azzal a fiokkal, amely a telefonomon is aktiv. Mutatja is a feltelepitett alkalmazasokat. Nem olyan fontos ez, csak nem ertem, hogy nalam miert nem mukodik. Az nem lehetseges, hogy most van bevezetes alatt es ezert nem minden felhasznalonal elerheto ez a dolog?


szer. máj. 11, 2011 7:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
csab2 írta:
Most néztem és nekem csak ingyenes szoftvereket ajánl fel a webes market. :( Pedig a Google Checkout-ban meg van adva egy Visa kártyám. Már vásároltam is vele a Market Enabler segítségével.

Akkor nem vagy bejelentkezve azzal a gmail-címeddel a PC-s marketen, ami a telefonodban is meg van adva alap-gmail címnek.
Most ellenőriztem, tökéletesen működik, írja kifelé a fizetős programoknál a szürke téglalapba, hogy pl. Ft199 BUY


szer. máj. 11, 2011 3:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Most néztem és nekem csak ingyenes szoftvereket ajánl fel a webes market. :( Pedig a Google Checkout-ban meg van adva egy Visa kártyám. Már vásároltam is vele a Market Enabler segítségével.


kedd máj. 10, 2011 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
Próbáld ki a linket, vásárlás nélkül is mutatja Ft-ban az árakat!
Ha van összepárosított g-mail/bankkártya-párosod, akkor csak egy kattintás, és töltődik is lefelé a készülékedre (ahogyan az ingyenes appok is).


Hmmm... Tudtam, hogy Neked van egy egyszerű és frappáns megoldásod a problémára! :D Köszi az infót!!! 8)


kedd máj. 10, 2011 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Akkor erthetetlen, hogy mobilon miert nem lehet!? Vagy lehet, hogy ez azt jelenti, hogy nemsokara aktivaljak azt is?


kedd máj. 10, 2011 19:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
csab2 írta:
Macika írta:
Mindenesetre a cikkíró téved, PC használatával van más módszer is, fel kell menni az Android marketre, ott lehet vásárolni Ft-ért (előtte a gmailes címedet össze kell házasítani a bankkártyáddal), és egyszercsak megjelenik letöltve a fizetős alkalmazás a mobilodon, bármiféle külső beavatkozás nélkül.

Ez komoly? Neten lehet legalisan a Marketen vasarolni csak telefonon nem???

Próbáld ki a linket, vásárlás nélkül is mutatja Ft-ban az árakat!
Ha van összepárosított g-mail/bankkártya-párosod, akkor csak egy kattintás, és töltődik is lefelé a készülékedre (ahogyan az ingyenes appok is).


kedd máj. 10, 2011 18:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
Mindenesetre a cikkíró téved, PC használatával van más módszer is, fel kell menni az Android marketre, ott lehet vásárolni Ft-ért (előtte a gmailes címedet össze kell házasítani a bankkártyáddal), és egyszercsak megjelenik letöltve a fizetős alkalmazás a mobilodon, bármiféle külső beavatkozás nélkül.

Ez komoly? Neten lehet legalisan a Marketen vasarolni csak telefonon nem???


kedd máj. 10, 2011 16:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Erről mi a vélemény?
Tényleg ilyen macerás Mo-n a fizetős droid szoftverek elérése?
Egyáltalán szükség van rájuk vagy az igények nagy részét ingyenes progikkal is le lehet fedni?

http://index.hu/velemeny/2011/05/10/lopasra_kesztet_az_android/

Majdnem ilyen macerás.
Valóban érdekes, hogy nem kell alapból a Google-nek a pénzünk, de a cikkiró leginkább az utolsó mondatért írta az egész cikket érzésem szerint. :)

Szóval, mindenkinek tudnia kell, hogy nem véletlenül ilyen az android market, mint amilyen.
A kintről nézve balkáni minősítésünk nem könnyen fog megváltozni.

Negyed óra van arra, hogy téves vásárlás vagy BÁRMILYEN ok miatt visszakapd a programért levont pénzedet. Negyed óra, AZUTÁN, hogy megkaptad, letölthetted az apk-t. SZERINTED hányan fogják a kísértést kihasználni, elállni a vásárlástól de tovább használni a letöltött programot?

Sajnos, ilyen a megítélésünk, ezen nagyon nehéz változtatni, és nem tudom, ki fogja megtenni az első lépést az enyhítés felé.

Mindenesetre a cikkíró téved, PC használatával van más módszer is, fel kell menni az Android marketre, ott lehet vásárolni Ft-ért (előtte a gmailes címedet össze kell házasítani a bankkártyáddal), és egyszercsak megjelenik letöltve a fizetős alkalmazás a mobilodon, bármiféle külső beavatkozás nélkül.


kedd máj. 10, 2011 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Erről mi a vélemény?
Tényleg ilyen macerás Mo-n a fizetős droid szoftverek elérése?
Egyáltalán szükség van rájuk vagy az igények nagy részét ingyenes progikkal is le lehet fedni?

http://index.hu/velemeny/2011/05/10/lopasra_kesztet_az_android/

Szerintem az ingyenes programok kozott is nagyon sok hasznos es jo alkalmazas van. Teny azonban, hogy legalisan nalunk nem lehet vasarolni a Marketen. Mondjuk baromi egyszeruen ki lehet kerulni a dolgot ahogyan a cikkben is irjak. Az a vicces, hogy az a program amivel tulajdonkeppen jogtalanul vasarolhatunk a Marketen pont a Marketrol toltheto le. Vagyis a Google engedelyevel. Nem ertem, hogy miert nem teszik mar elerhetove nalunk is a Marketet. Utalom, hogy arra kenyszeritik az embert, hogy szabalytalankodjon!


kedd máj. 10, 2011 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Erről mi a vélemény?
Tényleg ilyen macerás Mo-n a fizetős droid szoftverek elérése?
Egyáltalán szükség van rájuk vagy az igények nagy részét ingyenes progikkal is le lehet fedni?

http://index.hu/velemeny/2011/05/10/lopasra_kesztet_az_android/


kedd máj. 10, 2011 13:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
Hááát, X8-nál nem tudom.
Eddig Androidosból GalaxyS(*), ZTE Blade, Galaxy Ace és LG Optimus 2x(*) volt.
A *-osok vannak most is.

Ezeknél a beállításoknál a Hely és biztonsági beállításoknál lévő Wireless hálózat használata opció (Helymeghatározás WiFi és/vagy mobil hálózat segítségével) ki-be kapcsolásával lehet letiltani.

Köszi, megvan.
Azért nem találtam meg elsőre, mert egyrészt nem volt aktív (pedig arra számítottam, hogy gyárilag az :-) ), műsrászt a neve: "vezeték nélküli hálózatok", nekem ez egész másra utalna...


szer. ápr. 27, 2011 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
nacorvus írta:
Bocsi Isten Barmai (malmai) is lassan őrölnek mint az agytekervényeim! :oops:

Semmi gond! :)

Egyébként a Google nem is titkolta egy ilyen WLAN adatbázis meglétét, a készülékekben a beállításoknál, a GPS-nél ott van a Wireless hálózatok használata (magyarázatban pedig ott figyel, hogy: Hely meghatározása történhet WiFi és/vagy mobilhálózat segítségével). Baromira hasznos dolog, hogy ha engedélyezed a fényképezőgép menüjében az opciót, akkor az elkészített fotóba körülbelüli pontossággal beleíródik a fotózás helyszíne GPS-koordináták formájában, amelyeket később, otthon ráhelyez Neked automatikusan a térképre.

Egy MAC-address SEMMIFÉLE személyes adatot nem hordoz. Ha a telefonszámodat írná ki, pontos koordinátával a térképen, akkor az gázos lenne.
De őszintén, Te tudod fejből a MAC-Addressét a WLAN-odnak?
Ha Te nem, akkor mások honnan tudnák?
És honnan tudnák Hozzád kötni?

Arra nem tudok magyarázatot adni, hogy az iPhone 4-ben miért naplózzák több hónappal visszamenőleg a tartózkodási helyszíneket, mert annak tényleg nincs látszólag semmi értelme.
De a Google-mobilokban igenis van értelme a WLAN-MAC-Addressek helymeghatározásához és nem sért semmiféle személyes jogokat.

Az újságíró pedig, aki felfújta az ügyet, az maga sem értette meg, miről van szó, de hát az újságíróktól megszokhattuk már ezt... :)


szer. ápr. 27, 2011 7:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Bocsi Isten Barmai (malmai) is lassan őrölnek mint az agytekervényeim! :oops:


kedd ápr. 26, 2011 20:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
nacorvus írta:
Itt egy hír ami a témábavág

Na, Te is megtaláltad.
Kb. 1 hetet késtél, már csak a negyedik vagy, aki beírta ide a fórumba... :)


kedd ápr. 26, 2011 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Itt egy hír ami a témábavág


kedd ápr. 26, 2011 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Trabi TM írta:
Macika írta:
2. Nem tudom, az iPhone-ban van-e ilyen lehetőség, de az androidban van, mellyel ki lehet kapcsolni ezt a fajta pozíciómeghatározást (ez nem azonos a GPS-sel, annál sokkal-sokkal pontatlanabb).

És ez hol érhető el, mert nem találtam még meg (igaz még csak 3 napos a teló), vagy külön progi kell hozzá? (X8-asnál)

Hááát, X8-nál nem tudom.
Eddig Androidosból GalaxyS(*), ZTE Blade, Galaxy Ace és LG Optimus 2x(*) volt.
A *-osok vannak most is.

Ezeknél a beállításoknál a Hely és biztonsági beállításoknál lévő Wireless hálózat használata opció (Helymeghatározás WiFi és/vagy mobil hálózat segítségével) ki-be kapcsolásával lehet letiltani.


szomb. ápr. 23, 2011 23:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
2. Nem tudom, az iPhone-ban van-e ilyen lehetőség, de az androidban van, mellyel ki lehet kapcsolni ezt a fajta pozíciómeghatározást (ez nem azonos a GPS-sel, annál sokkal-sokkal pontatlanabb).

És ez hol érhető el, mert nem találtam még meg (igaz még csak 3 napos a teló), vagy külön progi kell hozzá? (X8-asnál)


szomb. ápr. 23, 2011 13:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Nos hát, nincs más hátra, mint aki félti a jogainak csorbulását, az dobja ki a mobiltelefonját és költözzön be egy 1méteres falvastagságú ólomkockába, ahol nincs net.
Akkor biztonságban lesznek az adatai.

Amióta netezek, ill. androidos telóm van, SOHA semmilyen károm nem származott még abból, hogy naplózta valami, merre jártam.
Sőt, ha valaki felhív, megmondom neki szívesen, hogy épp hol vagyok :)

Amik zavarnak, a kéretlen hívások bankoktól, brókerektől és az idióta címzésű/tartalmú, fizetős letöltésre csábító freemailes levelek, azok nem titkos adatgyűjtés révén jutnak el hozzám...


pén. ápr. 22, 2011 13:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Kiderült, hogy az Androidos telók is logolnak, ráadásul el is küldik az adatokat a Google-nek, ellentétben az iPhone-al, amely "csak" logol.

http://index.hu/tech/2011/04/22/az_androidos_telefonok_is_kemkednek_a_gazdajuk_utan/


pén. ápr. 22, 2011 10:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
..vagy éppen vica-versa akár el is veszejtheti...
Mobiloktól függetlenül:szinte miden operációs rendszer igyekszik kipuhatolni a földrajzi helyet ahol telepíted ill.tartózkodsz rendszertelepítés közben nyelvezettől függetlenül..mondván gyorsabban juthatsz hozzá a helyi szerverekből a frissítésekhez..ez is valahol igaz is-az alkalmazásoknál meg egyértelműen kiderül ,hogy mi az érdeklődési köröd.
Ráadásul egy telónál már az az álcázási lehetőség sincs hogy rejtőzködöm egy ruter v.szerver mögé mögé vagy egy normális port-szűrést,átirányítást stb.alkalmazok, kialakítok,hiszen a szolgáltatódnál van a bizalmad ill pontosban megfogalmazva a szerződésed.... és az meg annak adja ki a cellainformációt akinek akarja ,függetlenül a telón tárolt adatoktól ! :|


csüt. ápr. 21, 2011 21:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Azt még értem, hogy sok egyéb - általad is említett - alkalmazás használhatja ezeket az adatokat.
Azt viszont már nem, hogy:

- miért kell egy évre visszamenőleg megőrizni?
- miért logol naponta legalább 100-szor?
- miért kerül át ez a fájl, még készülékváltáskor is, ha szinkronizálok mondjuk 3Gs-ről 4G-re?

Igen, ez jogos. Teljesen értelmetlen dolog tárolni pár hetesnél régebbi koordinátákat.
Bááár, még akár feature is lehet belőle, ha mondjuk valamivel meggyanúsítják az embert, akár meg is védheti a telefonja...


csüt. ápr. 21, 2011 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Macika írta:
Szóval az a helyzet, hogy több dolgot nem értek.

1. A cellainformációk hiába vannak összegyűjtve, nem publikus, hogy melyik sorszámú hol van. Hiába tudom én (vagy bárki), hogy most a 27249-es cellára van feljelentkezve a készülékem (android és symbian alatt a Setting Profile ugyanígy a cellainfót használja a helyzetem meghatározására), abból még nem fogja idegen megtudni, hogy ez a cella fizikailag hol helyezkedik el Budapesten, mert ezt a szolgáltató titkosan köteles kezelni.
2. Nem tudom, az iPhone-ban van-e ilyen lehetőség, de az androidban van, mellyel ki lehet kapcsolni ezt a fajta pozíciómeghatározást (ez nem azonos a GPS-sel, annál sokkal-sokkal pontatlanabb). De ez segít pl. a Google Maps-nél is a helyzetem durva meghatározásával (akkor is, ha a GPS szóba sem jöhet, ha betonbunkerben vagyok, feltéve, hogy van térerő), ill. a fotók készítési helyének meghatározásával (képbe belementésével), ami zsenális dolog.
3. A baj, hogy sokan, nagyon sokan nem képesek megérteni a cikkben leírt szöveget, csak a para lesz az egyetlen, ami visszamarad az egészből...


A cikkből számomra inkább az jön le, hogy nem cellainfókat tárol ez a fájl, hanem konkrét földrajzi koordinátákat, amelyeket a TELEFON számol ki, valószínűleg háromszögeléses módszerrel.
Tehát ezek az infók egyáltalán nem olyan nehezen megfejthetőek, ezért is volt könnyű megírni rá a progit, amely térképen mutatja a logokat.

Azt még értem, hogy sok egyéb - általad is említett - alkalmazás használhatja ezeket az adatokat.
Azt viszont már nem, hogy:

- miért kell egy évre visszamenőleg megőrizni?
- miért logol naponta legalább 100-szor?
- miért kerül át ez a fájl, még készülékváltáskor is, ha szinkronizálok mondjuk 3Gs-ről 4G-re?


csüt. ápr. 21, 2011 14:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Egy kis érdekesség, nem csak iPhone tulajoknak. 8)

http://index.hu/tech/2011/04/21/az_apple_kemkedik_az_iphone-osok_utan/

Szóval az a helyzet, hogy több dolgot nem értek.

1. A cellainformációk hiába vannak összegyűjtve, nem publikus, hogy melyik sorszámú hol van. Hiába tudom én (vagy bárki), hogy most a 27249-es cellára van feljelentkezve a készülékem (android és symbian alatt a Setting Profile ugyanígy a cellainfót használja a helyzetem meghatározására), abból még nem fogja idegen megtudni, hogy ez a cella fizikailag hol helyezkedik el Budapesten, mert ezt a szolgáltató titkosan köteles kezelni.
2. Nem tudom, az iPhone-ban van-e ilyen lehetőség, de az androidban van, mellyel ki lehet kapcsolni ezt a fajta pozíciómeghatározást (ez nem azonos a GPS-sel, annál sokkal-sokkal pontatlanabb). De ez segít pl. a Google Maps-nél is a helyzetem durva meghatározásával (akkor is, ha a GPS szóba sem jöhet, ha betonbunkerben vagyok, feltéve, hogy van térerő), ill. a fotók készítési helyének meghatározásával (képbe belementésével), ami zsenális dolog.
3. A baj, hogy sokan, nagyon sokan nem képesek megérteni a cikkben leírt szöveget, csak a para lesz az egyetlen, ami visszamarad az egészből...


csüt. ápr. 21, 2011 14:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Egy kis érdekesség, nem csak iPhone tulajoknak. 8)

http://index.hu/tech/2011/04/21/az_apple_kemkedik_az_iphone-osok_utan/


csüt. ápr. 21, 2011 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
22 millió eurót ad az EU a Symbian-nak:

http://hirek.prim.hu/cikk/79693/


szer. nov. 03, 2010 9:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Egy érdekes cikk a Symbian Platform jövőjéről:

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/12223_The_future_of_the_Symbian_plat.php

Szó van benne A MeeGo-ról is


kedd okt. 26, 2010 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Most épp egy igen alapos és perverz összehasonlítást végzek: egyszerre használok egy HTC Desire-t, Nokia E71-et, 3110 classicot és egy 6070-et. Mindegyik készülék más és más, de most valahol a teszt közepén úgy érzem, hogy a 6070 már kukaérett, viszont az E71 még mindig ott van a szeren, egyszerűen imádom. Nem kevésbé vagyok így a 3110-zel, valahogy nagyon a szívemhez nőtt ez a kis fekete csoki, szeretem az egyszerűségét, gyorsaságát, megbízhatóságát, strapabíróságát és készenléti idejét. Persze marhaság összehasonlítani egy Desire-el, de bárkinél előfordulhat, hogy egyszerre kell használnia különböző platformú készüléket. Az E71 meg egyszerűen szuper készülék még mindig, az akksija így már, hogy nem gyötröm annyit, egész barátságos értékeket ér el (3-4 napokat!!!). A Desire egy annyira más világ, hogy komolyan rajongok érte. Villámgyors, nem gondolkodik, csak jön-megy a képernyő, e-mail fiók (nem gmail) beállítása 2 perc volt (E71-en a mai napig nem tudtam úgy összelőni, hogy ne mobilhálózaton tudjak csak küldeni mailt, hanem pl. wifin is), marketből letöltöm amit kell és megyek tovább, nyugodt vagyok, mostanában már játszok is rajta, és nagyon megszerettem az egészet! Remek rendszer, remek készülékben! Régen a symbiannal voltam így (7650 volt az első oprendszeres telóm), és nagyon sokáig tartott a hithű rajongásom, de mára már meguntam.

Múltkor a kedvenc helyemen megint átnéztem a telefonkínálatot, és csalódottan jöttem el a nokia pultjától, mert egy olyan készülék sem volt, ami igazán megfogott volna. A Maemo úgy tűnik zsákutca, pedig abban volt fantázia, a symbian már mikulás szakállal tekintett vissza rám, unalomig ismert ikonok, menü, funkciók, semmi izgalom, semmi újdonság varázsa. Akármilyen symbis telót kb. fél óra alatt beállítom ütőre és nem kell többet gépészkednem, mert tökéletes. Pont ez az előnye már - nálam - hátrány, kell a felfedezés, az új programok, okosságok, izgalmak. Az Android nekem ezt nyújtja most. Rengeteg barátom/ismerősöm nyergelt át Androidra és egyikük sem bánta meg. Remélem tényleg nem egy skynet lesz a Google-ből, bár jó úton haladunk felé, de ez egyelőre nem izgat. :)

Várom a MeeGot, mert csak kíváncsi vagyok ám! :)


hétf. okt. 25, 2010 0:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Akoska írta:
Nekem magunk közt szólva máris riasztó az Android bombasikere, akkor is, ha tényleg annyira jó.

Én sem szeretnék Android egyeduralmat, különben visszavonulok a Tatooine-ra Mos Eisleyba, ahol (an)droidokat nem szolgálnak ki :)


:D :gigalol: :lol: :P

Szerintem nem annyira jó, mint amekkora a hiszti körülötte...

Nézd, valami oka kell legyen, ha szűk két év alatt ilyen iszonyatos népszerűségre tett szert!
Minden ötödik eladott mobil Androidos oprendszerű manapság. És 2 éve még nem tudtuk, mi az!


vas. okt. 24, 2010 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Akoska írta:
Nekem magunk közt szólva máris riasztó az Android bombasikere, akkor is, ha tényleg annyira jó.

Én sem szeretnék Android egyeduralmat, különben visszavonulok a Tatooine-ra Mos Eisleyba, ahol (an)droidokat nem szolgálnak ki :)


:D :gigalol: :lol: :P

Szerintem nem annyira jó, mint amekkora a hiszti körülötte...


szomb. okt. 23, 2010 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Nekem magunk közt szólva máris riasztó az Android bombasikere, akkor is, ha tényleg annyira jó.

Én sem szeretnék Android egyeduralmat, különben visszavonulok a Tatooine-ra Mos Eisleyba, ahol (an)droidokat nem szolgálnak ki :)


szomb. okt. 23, 2010 13:29
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Imici1972 írta:
Jó ez így, ahogy most van. Legyen Android, Bada, WP7, iOS, Symbian, MeeGo is! Küzdjenek meg egymással és kápráztassák el a usereket jobbnál jobb megoldásokkal, aztán a user majd eldönti melyiket választja, melyik OS és HW az, amelyik NEKI a legjobb. :P :lol: 8)

Egyetértek, kell a több oprendszer.


szomb. okt. 23, 2010 4:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Evo50 írta:
Szerintetek van esély arra,hogy a nem túl távoli jövőben a PC-khez hasonlóan a mobilokon is a felhasználó dönthessen,milyen oprendszert szeretne használni? :?:


Ha majd egyszer eljutunk oda, hogy a mobilgyártók hardware gyártóvá alacsonyodnak, akkor igen.
Amúgy már most is látni ilyen hekkeket. Láttam már Androidot futni N900-on... :hihi:

A Nokia egyik fő érve az Android és a WP7 implementálása ellen, hogy nem szeretnék, ha a mobilgyártók feladnák saját platformjaikat és hardware gyártóvá silányodnának. No meg persze az sem mellékes, hogy a hw-en van a legkevesebb haszon, így ha egy gyártó sikerre tudja vinni saját oprendszeres készülékét, akkor az sokkal nagyobb hasznot hoz.

Egyébként én sem szeretném, ha egy egyen-androidos világ jönne el, ahol gyakorlatilag mindegyik mobilon Android, esetleg WP7 fut, és már csak a vasban van különbség az egyes modellek között...
Jó ez így, ahogy most van. Legyen Android, Bada, WP7, iOS, Symbian, MeeGo is! Küzdjenek meg egymással és kápráztassák el a usereket jobbnál jobb megoldásokkal, aztán a user majd eldönti melyiket választja, melyik OS és HW az, amelyik NEKI a legjobb. :P :lol: 8)


pén. okt. 22, 2010 20:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 31, 2008 22:26
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Szerintetek van esély arra,hogy a nem túl távoli jövőben a PC-khez hasonlóan a mobilokon is a felhasználó dönthessen,milyen oprendszert szeretne használni? :?:


pén. okt. 22, 2010 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Symbian, Meego, Android, WM7 stb.. Melyik mobil OS-é a j
Mai hír:
A Nokia megszüntet 1800 állást, valamint megszűnik a Symbian rendszerek verziózása.
Vagyis nem lesz többé S60 V5, S^3 ill. S^4, csak Symbian.
A kommunikáció szerint ez azt jelenti, hogy pl. az N8 is megkapja az összes jövőbeli symbianos fejlesztést, tehát egységes lesz a platform.
Valószínűleg ez azt is jelenti, hogy a régebbi modellek supportja (értsd: fw frissítések) megszűnik.
Kérdés, hogy mit értünk "régebbi modellek" alatt.
Bejelentették továbbá, hogy támogatást kap a HTML5 és tovább fejlesztik a QT platformot is.

Egyes találgatások szerint ez az előszele a Symbian jövőbeni végleges leépítésének, mások szerint viszont pont ezért kaphat erőre a Symbian, hiszen egységes és így jóval hatékonyabb is lehet a fejlesztés.

Részletek angolul itt:
http://www.intomobile.com/2010/10/21/nokia-cut-1800-jobs/

update: ...és magyarul itt 8)
http://mobilarena.hu/hir/egyesiti_meego_es_symbian_fejleszteseit_a_nokia.html


csüt. okt. 21, 2010 15:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 75 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség