Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 15:18



Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Core 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Szia!
Már hazajöttél vagy még még Kínából írsz? Nagyon hiányzol a fórumból.
Üdv.


hétf. dec. 19, 2011 11:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
pincze írta:
Köszi a gyors és precíz választ, teljesen igazad van, megveszem a Total Recallt. De nem akartam zsákbamacskát venni, jobb az ilyet kipróbálni előtte. Végül is addig izélgettem a készüléket (töröltem programokat, állítgattam, nyomogattam meg ilyesmi), hogy valahogy csak sikerült (máig sem tudom mivel és miként) rendesen, azaz mindkét irányból rögzíteni a beszélgetéseket, igaz, csak wav-ként megy, a 3gpp csak néhány másodpercet rögzít és teljesen süket is. A "kalóz" verzió végül is bosszút állt, mert most egy rekedt női géphang tiszta angolsággal minden hívás és sms előtt bejelenti, hogy ki a feladó. Igazán mókás, főleg az, hogy fogalmam sincs, hogyan lehet kilőni.
jó éjt

Az nem a TR bűne, valószínűleg fent van a Full Screen Caller programod, az csinálja.

TR-nél a hangrögzítést nem érdemes wav-ban csinálni, AMR-ben tökéletes, abban használom 1,5 éve.


pén. dec. 16, 2011 10:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2011 18:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Köszi a gyors és precíz választ, teljesen igazad van, megveszem a Total Recallt. De nem akartam zsákbamacskát venni, jobb az ilyet kipróbálni előtte. Végül is addig izélgettem a készüléket (töröltem programokat, állítgattam, nyomogattam meg ilyesmi), hogy valahogy csak sikerült (máig sem tudom mivel és miként) rendesen, azaz mindkét irányból rögzíteni a beszélgetéseket, igaz, csak wav-ként megy, a 3gpp csak néhány másodpercet rögzít és teljesen süket is. A "kalóz" verzió végül is bosszút állt, mert most egy rekedt női géphang tiszta angolsággal minden hívás és sms előtt bejelenti, hogy ki a feladó. Igazán mókás, főleg az, hogy fogalmam sincs, hogyan lehet kilőni.
jó éjt


csüt. dec. 15, 2011 23:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
pucok írta:
Macika írta:
Ő az, azt hiszem 10 vagy 14 napig használható demoban, utána korlátoz 1 perc/hívásra felvételenként, míg meg nem veszed.


Bár magam is előszeretettel vadászom az ingyen és tört progikat, azért ha egy alkalmazás megtetszik és a megfizethetőség keretein belül van (6 euro), akkor azt megveszem.... :wink:

Ha megérdemli a program írója, én is mindig honorálom.
Arra gondolok, hogy én is szeretem, ha megfizetik a munkámat.
Bárcsak mindenki így gondolkodna...


csüt. dec. 15, 2011 1:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Ő az, azt hiszem 10 vagy 14 napig használható demoban, utána korlátoz 1 perc/hívásra felvételenként, míg meg nem veszed.


Bár magam is előszeretettel vadászom az ingyen és tört progikat, azért ha egy alkalmazás megtetszik és a megfizethetőség keretein belül van (6 euro), akkor azt megveszem.... :wink:


szer. dec. 14, 2011 20:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
pucok írta:
Macika írta:
A Total Recall régi, törött verziója (mivel - lehet, hogy újdonságot mondok - NEM FREE program!) nem is fog működni rendesen.
Nevetségesen hangzik, hogy >100e Ft-os készülék birtoklása esetén 2 doboz cigi árát nem lehet kifizetni egy kiválóan működő programra.
Ha megvan a vásárlás, már csak a beállításokat kellene áttanulmányozni (de tényleg korrekten - angol nyelv tudása sajnos alapkövetelmény), és kijön, hogy a hangrögzítési methodoknál a C-method az, ami működik. Vagy megjelent már direkt csak az SGS2-höz írott TR is, ott még csak paraméterezni sem kell.
SŐT!
Van rá ingyenes próbaidőszak is, csak az után kell kifizetni az árát, ha bebizonyosodott, hogy jól működik.


Megkérdezhetem, melyik az a progi pontosan? A marketben van egy rakás Total Recall, de ha tényleg jó akkor én megvenném :roll:
köszi

****** Megvan már, és tökéletes.... Igaz egész új progi, ha minden igaz dec. 08 release.
Total Recall SG2. rengeteg opció, egyelőre demo-ban fut, de ezért pengetek, az már tuti :lol:

Ő az, azt hiszem 10 vagy 14 napig használható demoban, utána korlátoz 1 perc/hívásra felvételenként, míg meg nem veszed.


szer. dec. 14, 2011 19:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
A Total Recall régi, törött verziója (mivel - lehet, hogy újdonságot mondok - NEM FREE program!) nem is fog működni rendesen.
Nevetségesen hangzik, hogy >100e Ft-os készülék birtoklása esetén 2 doboz cigi árát nem lehet kifizetni egy kiválóan működő programra.
Ha megvan a vásárlás, már csak a beállításokat kellene áttanulmányozni (de tényleg korrekten - angol nyelv tudása sajnos alapkövetelmény), és kijön, hogy a hangrögzítési methodoknál a C-method az, ami működik. Vagy megjelent már direkt csak az SGS2-höz írott TR is, ott még csak paraméterezni sem kell.
SŐT!
Van rá ingyenes próbaidőszak is, csak az után kell kifizetni az árát, ha bebizonyosodott, hogy jól működik.


Megkérdezhetem, melyik az a progi pontosan? A marketben van egy rakás Total Recall, de ha tényleg jó akkor én megvenném :roll:
köszi

****** Megvan már, és tökéletes.... Igaz egész új progi, ha minden igaz dec. 08 release.
Total Recall SG2. rengeteg opció, egyelőre demo-ban fut, de ezért pengetek, az már tuti :lol:


szer. dec. 14, 2011 12:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
pincze írta:
Szasztok!
A jelszó, hangrögzítés: SGS2-esem van. Szupi jó, nekem valahogy nem jöttek be a hibák, gyors, megbízható, szép. De hogyan rögzítse a telefonbeszélgetéseimet? Erre is találtam ezen az oldalon ilyen témában áldozatokat, tehát bizonyára jó helyen kopogok. Elolvastam a marketben kapható szinte valamennyi hangrögzítő program leírását. Ebből azt tudtam meg, hogy kihangosítva vagy fülhallgatóval ezek semmiképp nem mennek, ezért nem is kerestem ilyet. Maradt a többi. Elsőnek letöltöttem a Total recallt. Szépen beállítottam, megy automatikusan és manuálisan is, de csakis a másik fél hangját rögíztette. A beállításban nem találtam erre opciót. Aztán letöltöttem egy másik felhasználó által javasolt AllCallRecordert. Ez egyszerűbb kis program, de ennek ellenére azt írták, ez tudja, amit kell. Hát ez meg az én hangomat rögzítette, a másik fél maradt süket. Utána néztem a fórumokban, ráment az egész délutánom és estém, de annyi kiderült, hogy másoknál mind a két program mindkét irányba műkszik. De nekik másfajta telefonjuk volt ill. van. Kizárásos alapon gondolom, hogy lehetséges az, miszerint a SGS2 nem támogatja ezt a hangrögzítési módot? Mármint hogy a telefonbeszélgetés-rögzítő normálisan működjék rajta?
Akinek van ebben tapasztalata, vagy ért aS2 belső programjához, netán tud megoldást, az kérem jelezze felém, hátha másoknak is segít rajta.
Előre is köszönöm.
ps: ha igaz a feltételezésem, úgy ez a hiba csak úgy küszöbölhető ki, ha belenyúlok a Linuxba, akkor baj van, mert ezt én nem merem megtenni. De ha van valaki, aki ezt már megtette, és ezt érthetően leírja, lelkem rajta, megteszem, és beszámolok majd itt az oldalon, hogyan működött.

A Total Recall régi, törött verziója (mivel - lehet, hogy újdonságot mondok - NEM FREE program!) nem is fog működni rendesen.
Nevetségesen hangzik, hogy >100e Ft-os készülék birtoklása esetén 2 doboz cigi árát nem lehet kifizetni egy kiválóan működő programra.
Ha megvan a vásárlás, már csak a beállításokat kellene áttanulmányozni (de tényleg korrekten - angol nyelv tudása sajnos alapkövetelmény), és kijön, hogy a hangrögzítési methodoknál a C-method az, ami működik. Vagy megjelent már direkt csak az SGS2-höz írott TR is, ott még csak paraméterezni sem kell.
SŐT!
Van rá ingyenes próbaidőszak is, csak az után kell kifizetni az árát, ha bebizonyosodott, hogy jól működik.

Kihangosítva kiválóan működik a hangrögzítés, ahogyan fülessel is.

Ha picit törekedtél volna a pontos fogalmazásra, beleírtad volna, hogy a Bluetooth az egyetlen, amivel nem megy, az SGS1-től eltérő hangchip használata miatt, ez egyelőre - úgy tűnik - megoldhatatlan probléma, HW-s a gond.

Kifejezetten érdekelne, mit értesz a "belenyúlok a Linuxba" kifejezés alatt, ne haragudj meg, de az írásod alapján nem nagyon tűnt úgy, hogy lenne értelme miért "belenyúlnod"...


szer. dec. 14, 2011 12:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 13, 2011 18:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Szasztok!
A jelszó, hangrögzítés: SGS2-esem van. Szupi jó, nekem valahogy nem jöttek be a hibák, gyors, megbízható, szép. De hogyan rögzítse a telefonbeszélgetéseimet? Erre is találtam ezen az oldalon ilyen témában áldozatokat, tehát bizonyára jó helyen kopogok. Elolvastam a marketben kapható szinte valamennyi hangrögzítő program leírását. Ebből azt tudtam meg, hogy kihangosítva vagy fülhallgatóval ezek semmiképp nem mennek, ezért nem is kerestem ilyet. Maradt a többi. Elsőnek letöltöttem a Total recallt. Szépen beállítottam, megy automatikusan és manuálisan is, de csakis a másik fél hangját rögíztette. A beállításban nem találtam erre opciót. Aztán letöltöttem egy másik felhasználó által javasolt AllCallRecordert. Ez egyszerűbb kis program, de ennek ellenére azt írták, ez tudja, amit kell. Hát ez meg az én hangomat rögzítette, a másik fél maradt süket. Utána néztem a fórumokban, ráment az egész délutánom és estém, de annyi kiderült, hogy másoknál mind a két program mindkét irányba műkszik. De nekik másfajta telefonjuk volt ill. van. Kizárásos alapon gondolom, hogy lehetséges az, miszerint a SGS2 nem támogatja ezt a hangrögzítési módot? Mármint hogy a telefonbeszélgetés-rögzítő normálisan működjék rajta?
Akinek van ebben tapasztalata, vagy ért aS2 belső programjához, netán tud megoldást, az kérem jelezze felém, hátha másoknak is segít rajta.
Előre is köszönöm.
ps: ha igaz a feltételezésem, úgy ez a hiba csak úgy küszöbölhető ki, ha belenyúlok a Linuxba, akkor baj van, mert ezt én nem merem megtenni. De ha van valaki, aki ezt már megtette, és ezt érthetően leírja, lelkem rajta, megteszem, és beszámolok majd itt az oldalon, hogyan működött.


kedd dec. 13, 2011 19:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 04, 2011 15:40
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Sziasztok

2 hónapja vagyok egy SAMSUNG Galaxy S 2 boldog tulajdonosa. Ez az első androidos készülékem, ezért még szinte semmit nem tudok a rendszerről (persze, utánaolvastam pár dolognak, de csak úgy nagyjából). Nagyon tetszik ez a "kis" cucc, gyönyörű és eszméletlenül gyors. Kb 3 hete történt, hogy amikor csatlakoztattam a telefont a PC-re, a Samsung KIES jelezte, hogy a készülékemhez elérhető egy firmware frissítés. (A telót újonnan vettem és a gyári szoftver volt rajta) Gondoltam, hogy ettől a hivatalos frissítéstől csak nem lehet semmi baja, ezért feltettem rá az új firmware-t. Minden simán ment, a művelet után észre is vettem pár változást a rendszerben és az android verziószám is átállt 2.3.3-ról 2.3.4-re. Azonban történt egy kis negatív változás is. A frissítés előtt minden akadásmentes volt, ám utána egy-két furcsaságra lettem figyelmes. Például a főképernyők csúsztatásánál iszonyatosan belassult a telefon. Nem értettem, hogy ez miért lehet, ezért elkezdtem "lepakolni" a widgeteket, hátha megoldódik a probléma. Kiderült, hogy ha bizonyos widgetek kint vannak, akkor beszaggat. A frissítés óta például az ikonok húzása is lassabb lett és ha a főképernyőhöz szeretnék adni egy widgetet, alkalmazást vagy mappát, akkor látom, hogy a közöttük való válogatás is szaggat. Ezeket nem produkálta a frissítés előtt, szóval most nem tudom, mit tegyek. :? Tudom, hogy ezek kis problémák, de engem eléggé zavarnak és nagyon örülnék, ha valaki tudna nekem segíteni. Előre is köszönöm szépen! :)


pén. nov. 04, 2011 17:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
T-master írta:
Macika, köszi a gyors választ.

Kicsit utánaolvastam és azt láttam, hogy a CSC-t utólag is meg lehet változtatni (Imei * # 272 * # *). A firmware-k közül, amelyik XX-el vagy XW-vel kezdődik tartalmazza a magyar nyelvet, vagyis elvileg jó lehet nekünk. Kíváncsiságból felraktam egy XWKI8-as fw-t (Android 2.3.5) és már egy napja tökéletesen működik. Igaz nem a samfirmware.com-ról töltöttem le, hanem az xda-developers.com-ról, de szerintem többnyire ugyanazok vannak fenn.

Ez a baj, hog ycska kicist olvastál utána ;)
A CSC-t (jól összekavartad: *#272*IMEI#) CSAK AKKOR tudod megváltoztatni, ha FULL MultiCSC van a ROM-ban. Ez 24 MB-os CSC-t feltételez.
Ami CSC ennél kisebb az egyfájlos ROM-ban, annak írogathatod a 272-t, ahogy akarod...


csüt. nov. 03, 2011 18:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika, köszi a gyors választ.

Kicsit utánaolvastam és azt láttam, hogy a CSC-t utólag is meg lehet változtatni (Imei * # 272 * # *). A firmware-k közül, amelyik XX-el vagy XW-vel kezdődik tartalmazza a magyar nyelvet, vagyis elvileg jó lehet nekünk. Kíváncsiságból felraktam egy XWKI8-as fw-t (Android 2.3.5) és már egy napja tökéletesen működik. Igaz nem a samfirmware.com-ról töltöttem le, hanem az xda-developers.com-ról, de szerintem többnyire ugyanazok vannak fenn.


szer. nov. 02, 2011 22:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
T-master írta:
Sziasztok!

Most gondolkozok SW frissítésen, és szeretném a segítségeteket kérni. Azt tudom, hogy milyen verzió kell (XWKI4), de azt nem tudom, hogy mit jelent a CSC és, hogy hol tudom ezt megnézni. Ehhez a SW verzióhoz 4 féle CSC-t is találtam (OXXKI2, TENKI1, DBTKH1, OXIKH1) meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség ezek között?

És mi lenne ha Kiessel csinálnád?
Ha nem értesz kellőképp hozzá, az ODINos megoldás magában hordozza a rontást nagy százalékos eséllyel.
A samfirmware.com-on találhatók közül egyetlenegy sem jó nekünk.


hétf. okt. 31, 2011 22:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Sziasztok!

Most gondolkozok SW frissítésen, és szeretném a segítségeteket kérni. Azt tudom, hogy milyen verzió kell (XWKI4), de azt nem tudom, hogy mit jelent a CSC és, hogy hol tudom ezt megnézni. Ehhez a SW verzióhoz 4 féle CSC-t is találtam (OXXKI2, TENKI1, DBTKH1, OXIKH1) meg tudná mondani valaki, hogy mi a különbség ezek között?


hétf. okt. 31, 2011 11:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
snapscan írta:
Viszont megfigyeltétek, hogy kihangosítva nem kapcsol le a képernyő, ha a TR működik? TR-t kilőttem a futó alkalmazások közül, kihangosítva szépen lekapcsolja a képernyőt a beállított időérték után, ami nálam 1 perc. TR-t elindítottam, megint nem kapcsol le. Persze újraindításos móka volt, nincs hatással rá. Mindezt KI4 alatt. Csak érdekességképpen..

Nem használom kihangosítva, így nálam ez nem jöhetett elő...


szomb. okt. 22, 2011 19:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
cooler21 írta:
köszi!

és azt hogy kell beállítani, hogy felvegye mindkét oldalt? nekünk angolul van meg, és nem boldogulok, csak azt veszi fel, amit a másik fél mond...

C method.

Viszont megfigyeltétek, hogy kihangosítva nem kapcsol le a képernyő, ha a TR működik? TR-t kilőttem a futó alkalmazások közül, kihangosítva szépen lekapcsolja a képernyőt a beállított időérték után, ami nálam 1 perc. TR-t elindítottam, megint nem kapcsol le. Persze újraindításos móka volt, nincs hatással rá. Mindezt KI4 alatt. Csak érdekességképpen..


szomb. okt. 22, 2011 8:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
köszi!!


csüt. okt. 20, 2011 18:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
cooler21 írta:
köszi!

és azt hogy kell beállítani, hogy felvegye mindkét oldalt? nekünk angolul van meg, és nem boldogulok, csak azt veszi fel, amit a másik fél mond...

C method.


csüt. okt. 20, 2011 17:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
köszi!

és azt hogy kell beállítani, hogy felvegye mindkét oldalt? nekünk angolul van meg, és nem boldogulok, csak azt veszi fel, amit a másik fél mond...


csüt. okt. 20, 2011 8:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
cooler21 írta:
Hali,
használ valaki hangrögzítőt, ami minden beszélgetést automatikusan felvesz és működik is rendesen?

Természetesen, Total Recall, 1700 Ft körül van az ára és KIVÁLÓ!

Sajnos az SGS2-nél nem megoldható a BT-headseten és BT-kihangosítón keresztüli beszélgetések rögzítése, ezt tudnod kell. A piacon lévő 4-5 hangrögzítő program közül egyetlen sem tudja, ebből valószínűleg az következik, hogy nem megoldható valamiért.


szer. okt. 19, 2011 14:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Hali,
használ valaki hangrögzítőt, ami minden beszélgetést automatikusan felvesz és működik is rendesen?


szer. okt. 19, 2011 12:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Tanulságos... :lol: 8)

http://mobilarena.hu/hir/a_galaxy_s_ii_strapabirobb_mint_az_iphone_4s.html

Szegény SJ, most biztos azt mondaná, hogy rosszul ejtették le a telefont. :P


szer. okt. 19, 2011 10:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
siofok00 írta:
Mivel egy file-os mdm5 file verzió,........... gyanúsan a véglegesnek tűnik,

Ez a két dolog nem jár együtt.


szomb. okt. 08, 2011 20:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
siofok00 írta:
Köszi szépen a program tippet. Egyedül ott akadtam el vele, hogy nem találtam olyan beállítást, hogy az első oldalon ne bántsa a programokat, csak a másodiktól rendezze abc-be, mert így pl az internet csak a sokadik oldalra kerül.

Közben felraktam a KI8-at is (android 2.3.5), nagyon jól működik és XEH product code is benne van, így nem írja felül ha az volt előtte a készülékben.

http://www.multiupload.com/6ROWFVC12O

Ha valaki tesztelni szeretné. Odin 1.85 kell hozzá. Ez a rendes Europe és nem a Nordic verzió. Mivel egy file-os mdm5 file verzió, gyanúsan a véglegesnek tűnik, mintha ez már kies room lenne. Az odinban a pda-ba kell betallozni és nem szabad bepipálni a re-partition kockát.

Nincs még 2.3.5-ből végleges verzió, majd egyszer, ha az eddigi sebességgel csinálja a Samsung, talán hónapok múlva lesz, a KI3 az első teszt-verzió belőle, a KI8 a második-harmadik mindössze.
Az, amit belinkeltél az is egy teszt-verzió, a KI4 (még 2.3.4-es) ROM-mal érkezett KI2 a CSC-je, a 09. 28. dátumú ROM-hoz 09. 08. dátumú a CSC. :)
Tehát ez a nordic verzió, csak valaki felokosította a "régi", KI4-eshez járó multiCSC-vel az NEE CSC helyett.

Messze van még a hivatalos, végleges 2.3.5, hiszen szűk 3 hete jött ki a 2.3.4 hivatalosan...


szomb. okt. 08, 2011 19:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Köszi szépen a program tippet. Egyedül ott akadtam el vele, hogy nem találtam olyan beállítást, hogy az első oldalon ne bántsa a programokat, csak a másodiktól rendezze abc-be, mert így pl az internet csak a sokadik oldalra kerül.

Közben felraktam a KI8-at is (android 2.3.5), nagyon jól működik és XEH product code is benne van, így nem írja felül ha az volt előtte a készülékben.

http://www.multiupload.com/6ROWFVC12O

Ha valaki tesztelni szeretné. Odin 1.85 kell hozzá. Ez a rendes Europe és nem a Nordic verzió. Mivel egy file-os mdm5 file verzió, gyanúsan a véglegesnek tűnik, mintha ez már kies room lenne. Az odinban a pda-ba kell betallozni és nem szabad bepipálni a re-partition kockát.


szomb. okt. 08, 2011 19:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
siofok00 írta:
Beléptem a Galaxy S2 táborba. Odin-nal felment már a 2.3.5, de van egy dolog ami nagyon zavar. Nem lehet az alkalmazásokat abc sorrendbe rakni, mint pl. az Iphone-nál? Egyszerűen nem találok ilyesmit.

Jajj, dehogynem...
AppZorter a neve, a marketből letölthető...

Megjegyzem, a 2.3.5 nem hivatalos (KI3), a KI4-et érdemes, az tesztelt, hivatalos frissítés Magyarországnak.
A KI3 (ill. a ma megjelent KI8) nem hivatalos, fejlesztőfázisban kikerült béta.
Persze, ha valakinek az a legfontosabb, hogy a legtrendibb, legfrissebb ROM legyen a készülékén, akkor nem szóltam :)


pén. okt. 07, 2011 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
siofok00 írta:
Beléptem a Galaxy S2 táborba. Odin-nal felment már a 2.3.5, de van egy dolog ami nagyon zavar. Nem lehet az alkalmazásokat abc sorrendbe rakni, mint pl. az Iphone-nál? Egyszerűen nem találok ilyesmit.

Vagy olyat keress, hogy Appzorter lite.


pén. okt. 07, 2011 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
siofok00 írta:
Beléptem a Galaxy S2 táborba. Odin-nal felment már a 2.3.5, de van egy dolog ami nagyon zavar. Nem lehet az alkalmazásokat abc sorrendbe rakni, mint pl. az Iphone-nál? Egyszerűen nem találok ilyesmit.

Tölts le a marketből hozzá egy launcher programot.Népszerűbb nevek: launcher pro,adw,go launcher,


pén. okt. 07, 2011 16:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Beléptem a Galaxy S2 táborba. Odin-nal felment már a 2.3.5, de van egy dolog ami nagyon zavar. Nem lehet az alkalmazásokat abc sorrendbe rakni, mint pl. az Iphone-nál? Egyszerűen nem találok ilyesmit.


pén. okt. 07, 2011 15:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
snapscan írta:
Akadt egy újabb problémám. (Elnézést, kezdő vagyok még kissé Android terén). Feltettem az Svox progit, Rittinger Zoli segedelmével be is izzítottam, szépen megy az IGO-ban az utcanevek kimondása, cool. De! Azóta a teló azt csinálja, hogy ha csörög a teló, szépen szól a csengőhang, de amint felveszem a hívást, akkor felolvassa a hívó nevét (csörgés közben nem, csak amikor felveszem), és csak utána kapcsolja a hívót! Ez mitől van, hogy lehet ezt megszűntetni? Végignéztem már vagy 5x mindenféle beállítást, elolvastam a felhasználói könyv ide vonatkozó részeit, de semmit nem találtam. Külön felolvasó program nincs telepítve, csak az SVOX classic és a magyar hang, ezek is csak az IGO miatt kerültek fel. Ötlet?

Úgy néz ki megoldódott: mióta feltettem a SVOX progit, nem indítottam újra a telót. Most megtettem, és megszűnt a felolvasás a hívásfogadás gomb elhúzása után...


kedd szept. 13, 2011 15:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Akadt egy újabb problémám. (Elnézést, kezdő vagyok még kissé Android terén). Feltettem az Svox progit, Rittinger Zoli segedelmével be is izzítottam, szépen megy az IGO-ban az utcanevek kimondása, cool. De! Azóta a teló azt csinálja, hogy ha csörög a teló, szépen szól a csengőhang, de amint felveszem a hívást, akkor felolvassa a hívó nevét (csörgés közben nem, csak amikor felveszem), és csak utána kapcsolja a hívót! Ez mitől van, hogy lehet ezt megszűntetni? Végignéztem már vagy 5x mindenféle beállítást, elolvastam a felhasználói könyv ide vonatkozó részeit, de semmit nem találtam. Külön felolvasó program nincs telepítve, csak az SVOX classic és a magyar hang, ezek is csak az IGO miatt kerültek fel. Ötlet?


kedd szept. 13, 2011 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Csak nem mindegy, hogy 120-150e vagy 80-110e között van az a 30e... :)


100-130e volt :) Ez még múlt hónapban volt, azóta nem tudom mennyit változott az SGS2 (SGS két hete már nem volt kirakva ugyanott).
Update: fakk, most már 169eFt ugyanott az SGS2 és 99e az SGS1. Ez már kissé barátságtalanabb különbség...

Imici1972
Természetesen én is a fő készenléti képernyőn levő widget-tel váltok az Auto és 100% fényerő közt :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára simico szer. szept. 14, 2011 13:37-kor.



hétf. szept. 12, 2011 13:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
rittinger zoltán írta:
Először alul a beszédszintetizátoroknál be kell jelölni az svox-ot majd ezután felül a listában is megjelenik és kiválasztod alapértelmezettnek.

Jesszusom, mekkora figyelmetlen balfék vagyok, az alapértelmezett motort erőltettem mindenképp, de nem görgettem le a képernyőt, ahol ki kell pippantani a lényeget! Így már okés, nagyon köszönöm!


szomb. szept. 10, 2011 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
snapscan írta:
Az új IGO miatt (TTS) feltelepítettem a svox classic programot Judit hangjával, de a hang motorok maradtak a gyáriak, nem jelent meg az új, nem bírom továbbra sem a svox motort kiválasztani. Nem olvastam olyat, hogy ehhez root jog kellene, ha valakinek felment SGS2-re, árulja már el legyen szíves, hogyan csinálta!

Először alul a beszédszintetizátoroknál be kell jelölni az svox-ot majd ezután felül a listában is megjelenik és kiválasztod alapértelmezettnek.

Kép


szomb. szept. 10, 2011 14:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Az új IGO miatt (TTS) feltelepítettem a svox classic programot Judit hangjával, de a hang motorok maradtak a gyáriak, nem jelent meg az új, nem bírom továbbra sem a svox motort kiválasztani. Nem olvastam olyat, hogy ehhez root jog kellene, ha valakinek felment SGS2-re, árulja már el legyen szíves, hogyan csinálta!


szomb. szept. 10, 2011 8:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 323
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
30e különbség az igen baráti.
Csak nem mindegy, hogy 120-150e vagy 80-110e között van az a 30e... :)


Háát, nem....


szomb. szept. 10, 2011 6:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
Köszi! Legutóbb médiában 30eFt volt a különbség az SGS1 és 2 között, annyit pluszt gondolom megér. Egyszer még lehet, hogy belépek ebbe a klubba, bár egyelőre észérvekkel nem tudom meggyőzni magam, inkább csak a "jó lenne egy ilyen" érzés dolgozik :)

Fényerő nálam is automatán van, kivéve ha tudom, hogy hosszabb ideig biztosan kint leszek - ilyenkor fixen 100%-ra állítom.



Egyértelmű, hogy a 30k pluszt az SGS2 vastagon megéri. Szerintem még a 120k vs. 150k esetében is.

A manuális fényerő beállításnak semmi értelme. Én vagy automatán használom, vagy - pl. navigációnál - fix 100%-ra teszem (Auto Bright widget), kikapcsolási timer nélkül.(Screen on widget) Ez a két kis widget nagyon hasznos, max. két bökés és máris fullon megy a kijelző, amíg le nem lövöm. :)


szomb. szept. 10, 2011 0:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
Köszi! Legutóbb médiában 30eFt volt a különbség az SGS1 és 2 között, annyit pluszt gondolom megér. Egyszer még lehet, hogy belépek ebbe a klubba, bár egyelőre észérvekkel nem tudom meggyőzni magam, inkább csak a "jó lenne egy ilyen" érzés dolgozik :)

Fényerő nálam is automatán van, kivéve ha tudom, hogy hosszabb ideig biztosan kint leszek - ilyenkor fixen 100%-ra állítom.

30e különbség az igen baráti.
Csak nem mindegy, hogy 120-150e vagy 80-110e között van az a 30e... :)


pén. szept. 09, 2011 21:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Köszi! Legutóbb médiában 30eFt volt a különbség az SGS1 és 2 között, annyit pluszt gondolom megér. Egyszer még lehet, hogy belépek ebbe a klubba, bár egyelőre észérvekkel nem tudom meggyőzni magam, inkább csak a "jó lenne egy ilyen" érzés dolgozik :)

Fényerő nálam is automatán van, kivéve ha tudom, hogy hosszabb ideig biztosan kint leszek - ilyenkor fixen 100%-ra állítom.


pén. szept. 09, 2011 9:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
Macika írta:
Az SGS2 már nem pentile, jobb a fényereje napon. Határozottan. Az SGS1-hez mérten.


És a pengéhez mérten milyen? :) Azt elég rosszul látom max fényerőn is erős napsütésben...

Sajnos a mai színes kijelző-technológia megdeglik tűző napon, ezzel nincs mit tenni.
De hogy a legjobban (relatív) az SGS2 látható az általam ismert készülékek közül, az biztos.

Nagyon jól működik a fényérzékelője, feltekeri ezerrel a fényerőt, ha erős külső fényt érzékel (és automatán van a kijelző fényereje).

Természetesen ha valaki leveszi manuálisan fixre a fényerőt, akkor láthatatlan napon. De hát ez logikus is.
Csak kár, hogy több olyan ember tollából is olvastam fikázást, akik - utólag megkérdezve - nem is tudták, hogy az automata fényerő szükséges ahhoz, hogy nagy fényben olvasható legyen.

Ez van, a fikázás könnyű, gondolkodni meg nehéz, tudjuk... :D


csüt. szept. 08, 2011 23:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Az SGS2 már nem pentile, jobb a fényereje napon. Határozottan. Az SGS1-hez mérten.


És a pengéhez mérten milyen? :) Azt elég rosszul látom max fényerőn is erős napsütésben...


csüt. szept. 08, 2011 14:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Szerintem is. Nálam is hasonlóképpen működött/működik a készülék, mint Nálad.

Nahh, játszottam néhány órácskát azóta, az 1GB kártya eleve agyhalott volt. A 4GB kártya csak félig, tegnap még tudtam össze-vissza formázni, kemény 1MB/sec írási/olvasási sebességet produkált, ma már fel sem ismerte a gép. Ismerősöm ZTE Blade készülékében kissé lassan és akadozva, de funkcionál, de sem az asztali PC kártyaolvasója, sem a laptop olvasója nem ismerte ma már fel. Kipróbáltam az ő Verbatim kártyájával a telót, minden ok, úgyhogy irány a tacskó, vettem egy Verbatim 4GB kártyát, beraktam és szépen megy vele. A másik kettő kuka. Köszönöm a válaszokat!


szer. szept. 07, 2011 19:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
snapscan írta:
Csatlakoztam a táborhoz, vettem egy új SGS2-t, de rögtön némi nehézségbe botlottam: nem akarja felismerni az SD kártyát a teló. Van valami megkötés, hogy milyen kártya kell bele? Próbáltam 1GB Sandisk és 4GB HC Emtec kártyával, de semmi, az SD kártya csatlakoztatása szürkén van kiírva, alatta a szöveg, hogy tegyek be SD kártyát. A formázás is szürke. Próbáltam sokféle formázási variációt is, a mobilokban szokásos FAT32 32kB cluster mérettel is, de semmi.. Mi lehet a gond?


Szerintem ott hardware hiba lesz.
Arra figyelj, hogy a reteszelő mechanika rendesen megfogja a kártyát. Én FAT32-re formáztam egy Kingston kártyát, betettem és rögtön felismerte, elindította a médiakeresést is, formázni is tudtam a telefonnal.
Ha tuti rendesen be van téve a kártya és mégsem látja, az szerintem telóhiba.

Szerintem is. Nálam is hasonlóképpen működött/működik a készülék, mint Nálad.


szer. szept. 07, 2011 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
Kinti napsütésben mennyire látszik ennek a kijelzője? Vagy ilyen szempontból a super amoled+ nem igazán jobb a "hagyományos" kijelzőknél? :)

Az SGS2 már nem pentile, jobb a fényereje napon. Határozottan. Az SGS1-hez mérten.


szer. szept. 07, 2011 16:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
snapscan írta:
Csatlakoztam a táborhoz, vettem egy új SGS2-t, de rögtön némi nehézségbe botlottam: nem akarja felismerni az SD kártyát a teló. Van valami megkötés, hogy milyen kártya kell bele? Próbáltam 1GB Sandisk és 4GB HC Emtec kártyával, de semmi, az SD kártya csatlakoztatása szürkén van kiírva, alatta a szöveg, hogy tegyek be SD kártyát. A formázás is szürke. Próbáltam sokféle formázási variációt is, a mobilokban szokásos FAT32 32kB cluster mérettel is, de semmi.. Mi lehet a gond?


Szerintem ott hardware hiba lesz.
Arra figyelj, hogy a reteszelő mechanika rendesen megfogja a kártyát. Én FAT32-re formáztam egy Kingston kártyát, betettem és rögtön felismerte, elindította a médiakeresést is, formázni is tudtam a telefonnal.
Ha tuti rendesen be van téve a kártya és mégsem látja, az szerintem telóhiba.


szer. szept. 07, 2011 16:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Csatlakoztam a táborhoz, vettem egy új SGS2-t, de rögtön némi nehézségbe botlottam: nem akarja felismerni az SD kártyát a teló. Van valami megkötés, hogy milyen kártya kell bele? Próbáltam 1GB Sandisk és 4GB HC Emtec kártyával, de semmi, az SD kártya csatlakoztatása szürkén van kiírva, alatta a szöveg, hogy tegyek be SD kártyát. A formázás is szürke. Próbáltam sokféle formázási variációt is, a mobilokban szokásos FAT32 32kB cluster mérettel is, de semmi.. Mi lehet a gond?


szer. szept. 07, 2011 16:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
Kinti napsütésben mennyire látszik ennek a kijelzője? Vagy ilyen szempontból a super amoled+ nem igazán jobb a "hagyományos" kijelzőknél? :)


Szerintem elég rosszul látható. Normál utcai fénynél aránylag jól látszik, de tűző napsütésben már erősen lesni kell mi is van a kijelzőn... Ebből a szempontból nem különb a többi AMOLED-nél. Egyes LCD-k napsütésben jobban láthatóak, mint az AMOLED, de ott is erősen típusfüggő.


szer. szept. 07, 2011 15:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Kinti napsütésben mennyire látszik ennek a kijelzője? Vagy ilyen szempontból a super amoled+ nem igazán jobb a "hagyományos" kijelzőknél? :)


szer. szept. 07, 2011 15:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
asdf_ írta:
bla-bla-bla

Sok sikert...


hétf. szept. 05, 2011 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Márpedig...

Nincs a világon szakértő, aki bevállalná, hogy leírja (és a nevét adja hozzá), hogy egyetlen százalékban sem játszhatott bele a rootolás a nyomógomb idő előtti elhasználódásába.
Ez sajnos a jotallasra kotelezett problemaja. Ha nem tudja magat kimenteni, akkor jotallni koteles. Amugy szerintem sokkal inkabb nehezebb lenne olyan szakertot talalni, aki azt meri leirni, hogy a gomb bedoglesehez barmi koze lenne a rootolasnak (mert hat azert jozan paraszti esszel belathato, hogy tenyleg nulla koze lehet hozza), marpedig a jotallasra kotelezettnek ilyen szakvelemenyt kene villantania, hogy a kettonek koze van egymashoz.


Macika írta:
Mellesleg úgy tudom, hogy a garanciális feltételeket (előzetesen természetesen megismerheted ezeket) a gyártó szabja meg ELŐRE, a vásárlással te azt elfogadod.
Egy apro problema van ezzel: a gyarto altal szabott felteteleknek osszhangban kell lenniuk a honi jogi szabalyzassal (annak alarendeltje a gyarto vallalasa), barmely a jogszabalyban meghatarozott, a fogyaszot megilleto jogoktol torteno hatranyos kitetel automatikusan semmis pontja a fogyasztoi szerzodesnek.
(nem mellesleg ezeket a felteteleket amugy a vasarlas elott meg kell tudnia ismerni)


Macika írta:
A negyedmilliós - meghibásodott - plazmaTV-n sem magyarázhatod meg, hogy nem azért sérült rajta a biztonsági zár, mert belenyúltál a készülékbe, hanem azért, mert takarítottál és beleakadtál a portörlővel a zárómatricába, ami felszakadt...
A garancia feltétele a sértetlen zár. Avagy a rootolatlan teló.
Az a baj, hogy nem. Mindamellett, hogy teljes mertekben alairom, hogy az elektronikus termekek egy reszenel perpill lehetetlent ker a jogszabaly (gondolok a bizonyitasra), ha nekem tonkremegy az infravevo a lapostv-men, es a rajta levo zaromatrica esetleg serult, mert mondjuk vasarlas utan leszedtem a segget a tv-nek es kivancsisagbol beleneztem (raknak ra ilyet amugy egyaltalan? majd megnezem amikor boltot jarok :) ) akkor az meg -pont a fentiek miatt- nem jelentheti azt, hogy vigyem a francba a tevemet, nem javitjak gariban. A jogszabaly szerint azt kene tudni bebizonyitani, hogy en okoztam az infravevo meghibasodasat. Attol, hogy tenykent kezelheto es altalam is elismert, hogy a seggpanelt levettem, ettol ez meg nem valik bizonyitotta. (mas pelda: notebookomon machinalok, kell egy full biztonsagi mentes valami miatt, mivel mondjuk nincs kulso usb-s hdd-m, vagy mondjuk van, de nem kivanok az usb2 sebessegevel szivni, amikor egy 500 gigas hdd-t klonozok, fejreforditom a notebookot, kicsavarok ket (festekes) csavart, fedel le, hdd ki, asztali gepbe be, es sata2 sebesseggel (igy is tobb, mint ket ora!) csinalok egy image file-t a masfel teras hdd-mre. A helyzetre szerintem nem mondhato, hogy eletszerutlen, hogy kulonosebb szakertelmet igenyelne -azon kivul, hogy a hdd-t a szelen fogom meg, nem a nyakon tapicskolok ket kezzel muszalas pulcsiban :)- es termeszetesen az sem mondhato, hogy emiatt nekem azt mondhatna a szerviz egy ram hibanal -egy fedel alatt van a hdd-vel- vagy egy hdd bad blocknal, hogy bocsika, kinyitottad, nemnyertmatrica. Attol, hogy en kinyitottam a festekes csavart, azzal meg nem bizonyitott, hogy a jelzett hibahoz barmi kozom lenne).


Macika írta:
Mindketten (te is, én is) tudjuk, hogy egy - arra felkészített - kernel képes feszültséget és frekvenciát is állítani a processzoron. A túlzottan megemelt feszültség és/vagy a túlhúzott frekvencia - remélem - nem csak szerintem eredményezhet hardveres meghibásodást.
Igen, eredmenyezhet. De egyedul en lennek a hibas benne? Ki hagyott biztonsagi rest a telon, amin keresztul rootolni tudom? Ki hagyta szabadon a proci frekijenek allitasi lehetoseget? Ki nem rakott termikus vedelmet, hogy helloka, tul meleg van, proci orajele azonnal megy a felere (aminek amugyis benne kene lennie, pl. fekete telo szelvedon a tartoban napsutve 3d navigal orakon at)? A gyarto. Nem mellesleg -megintcsak visszakanyarodva- ki az, akinek a torvenyek eloirjak (tudom, egy nagy samsung, vagy egy nagy nokia leszarja, hogy nalunk eppen mit ir elo), hogy ki kell tudnia menteni magat a jotallasi kotelezettseg alol, kulonben jotallni koteles? Szinten a gyarto az. (fenti eset amugy szerintem szakertovel okes lehet, siman johet a papir, hogy az U304-es ultetesi helyen levo ABC123 eeprom $c42-es cimen D0 ertek szerepel C0 helyett, emiatt a proci orajele x MHz helyett y MHz volt, es $AF0 cimen pedig 7F helyett A0, emiatt W volt helyett Z feszultsegen uzemelt a proci, ez tullepi a gyari es a keszulek tervezesi ertekeit, ez okozta halalat, pecset alair es keszen vagyunk)


vas. szept. 04, 2011 21:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség