Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 5:38



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Az elsore igen a valasz, a 7230 viszont messze tul uj telefon ahhoz, hogy netmonitor lehessen rajta. Mar a 3510-esemen sem volt netmonitor, pedig az enyhen nem mai gyerek. A dct3-asokkal kihalt szerintem a juzer netmonitor, onnantol valoszinu csak a nokianak volt a sajat keszulekein sajat, specko fw-el.

DCT4-esekre még szinte mindre tehető netmon, van a 6310i-men, a 6510-emen, a 6100-n, minden.

BB5-re nincs már semmi ilyen megoldás, csak a gyári, hivatalos, hálózati szakembereknek, iszonyat pénzért...


pén. okt. 14, 2011 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Az elsore igen a valasz, a 7230 viszont messze tul uj telefon ahhoz, hogy netmonitor lehessen rajta. Mar a 3510-esemen sem volt netmonitor, pedig az enyhen nem mai gyerek. A dct3-asokkal kihalt szerintem a juzer netmonitor, onnantol valoszinu csak a nokianak volt a sajat keszulekein sajat, specko fw-el.


pén. okt. 14, 2011 18:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Részemről nagyon kezdő vagyok a mobil fizetés témában, ezért tapasztaltabbak véleményét kérném.

Körbelestem google pajtás szemével, és amit találtam, az egy rakás marketing dumát a képembe nyomó site, meg a Fortumo. Gondolom ez akár jó, akár nem, nagyjából azonos értékeket fogok találni a megtérülési rátákra, szóval elkezdem vizsgálni ezt. Első körös számszak, mennyi is az annyi.

A Fortumo egyik oldalán azt látom a megtérülési rátáknál, hogy nálunk nagyjából 40%-osak. Ennek értelmezéséhez kérnék kicsi segítséget, mert nem sikerült kiderítenem, hogy ez mégis melyik 40%. Ezt már a szolgáltató operátora leadóztatta, stb, és tisztán fogom tudni zsebre rakni ezt a zsetont, vagy ez a 40% ugyan megérkezik a bankszámlámra, de ebből még adóznom is kell (ergo marad kb 10% a végére) ?


kedd szept. 20, 2011 15:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
gabriel401 írta:
simico írta:
Root explorer-rel manuálisan átmozgatod a titanium fájljait oszt' jónapot :)

Ha főzött romot használsz, beletolhatod a system\app könyvtárba (legalábbis SGS I-nél ez a gyári progik könyvtára).

Köszi az ötleteket, sikerült.
Bár nem volt elég simán átmásolni, hanem kellett egy reset is, hogy felfogja, hogy ott van, és szerencsére megy a gyári romon is, nem kell főzött...


szer. szept. 07, 2011 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
simico írta:
Root explorer-rel manuálisan átmozgatod a titanium fájljait oszt' jónapot :)

Ha főzött romot használsz, beletolhatod a system\app könyvtárba (legalábbis SGS I-nél ez a gyári progik könyvtára).


szer. szept. 07, 2011 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Root explorer-rel manuálisan átmozgatod a titanium fájljait oszt' jónapot :)


szer. szept. 07, 2011 15:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
Az a bajom, hogy nem értem, mit akarsz...


TargeT írta:
Most már sejtem, nem is a mérettel vagy a szűkös hellyel van gondja, hanem olyat akar, mint a régi windowsos PDA-kon, hogy a RAM helyett a ROM-ba pakol fixen alkalmazást. Szerintem ez itt nem játszik.
De azt se értem, miért olyan nagy probléma, ROM csere után az SD kártyáról elindítani a Titanium .apk-t, utána minden backupja a rendelkezésre áll, azt csinál, azt tesz vissza, amit akar.
Már csak azért sem értem, mert én is így csinálom, és nem okoz semmi problémát.


A titanium backup pro-nak van egy olyan funkciója, hogy a programokat átteszi a ROM-ba, ami szinte tökéletes funkció, egyedül önmagát nem tudja áttenni, minden más programot igen. Ezért kellene erre egy külön progi.
Tehát a dolog létezik, használom már egy ideje, működik is tökéletesen, csak kérdés, hogy létezik-e mégegy ilyen program, vagy csak ez az egy?

Azért jó, ha átteszem a ROM-ba, mert azok a programok onnantól úgy futnak, mint a rendszer része, egyrészt stabilabb, másrészt nem is lehet véletlenül kilőni task manager progikkal, harmadrészt kicsi a felhasználói memóriám, és van ami csak onnan fut, nem lehet áttenni sem kártyára, sem ROM-ba, tehát jó, ha van hely. És nem utolsósorban, azok a programok, amiket átteszek a ROM részbe, egy reset után automatikusan feltelepülnek, nem kell egyesével szórakozzak velük.

Persze túlélem, ha a titaniumot minden reset után újra fel kell tennem, és a 3 MB-os mérete sem zavar, mert a többi programomat áttettem vele a ROM-ba, de ha van rá megoldás, akkor szívesen betenném ezt is, ezért volt a kérdés...

Tehát nem a mérettel van gond, van egy 8-as kártyám is, tehát azon főleg elfér, csak hát a lustaság, miért telepítsek minden alkalommal valamit, amit 100%, hogy használni fogom, mert azzal mentettem le a többi programomat, tehát a visszaállításhoz is az kell, így az lenne a legegyszerűbb, ha magától feltelepülne.

Remélem így már érthető. :)


szer. szept. 07, 2011 7:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Most már sejtem, nem is a mérettel vagy a szűkös hellyel van gondja, hanem olyat akar, mint a régi windowsos PDA-kon, hogy a RAM helyett a ROM-ba pakol fixen alkalmazást. Szerintem ez itt nem játszik.
De azt se értem, miért olyan nagy probléma, ROM csere után az SD kártyáról elindítani a Titanium .apk-t, utána minden backupja a rendelkezésre áll, azt csinál, azt tesz vissza, amit akar.
Már csak azért sem értem, mert én is így csinálom, és nem okoz semmi problémát.


szer. szept. 07, 2011 4:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Trabi TM írta:
TargeT írta:
Akkor meg végképp nem értem, hogy miért nem az SD kártyára helyezed át. Vagy az nincs?
Nálam a Titanium 2,55 MB és van hozzá 572 kB adat. Együtt 3,11 MB, ez mehetne az SD kártyára. Ha akarnám.

De van kártya.
Azért jó, ha a rom-ban van, mert akkor reset után magától feltelepül, nem kell telepíteni...

Az a bajom, hogy nem értem, mit akarsz...


kedd szept. 06, 2011 23:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
Akkor meg végképp nem értem, hogy miért nem az SD kártyára helyezed át. Vagy az nincs?
Nálam a Titanium 2,55 MB és van hozzá 572 kB adat. Együtt 3,11 MB, ez mehetne az SD kártyára. Ha akarnám.

De van kártya.
Azért jó, ha a rom-ban van, mert akkor reset után magától feltelepül, nem kell telepíteni...


kedd szept. 06, 2011 21:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Akkor meg végképp nem értem, hogy miért nem az SD kártyára helyezed át. Vagy az nincs?
Nálam a Titanium 2,55 MB és van hozzá 572 kB adat. Együtt 3,11 MB, ez mehetne az SD kártyára. Ha akarnám.


kedd szept. 06, 2011 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
:roll: Na de miért? A rendszer szabad 12,6 MB-jára? Én a rendszert nem piszkálnám, még ha lehetne sem.
Különben nem mindegy, hogy hol van? A belső memóriában van 1,15 GB szabad helyed. Nem elfér?
Ha meg raksz egy új ROM-ot mondjuk, akkor a külső SD egyik mappájában ráböksz a Titanium .apk-jára, és települ. Utána már használhatod.

Az nem az én romom, a neten találtam a képet, csak azért szúrtam be, hogy érthető legyen mit szeretnék.
Nálam 70 mb szabad a romból, és kb ugyanennyi a normál memóriából, tehát nem ilyen jó a helyzet...


kedd szept. 06, 2011 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
:roll: Na de miért? A rendszer szabad 12,6 MB-jára? Én a rendszert nem piszkálnám, még ha lehetne sem.
Különben nem mindegy, hogy hol van? A belső memóriában van 1,15 GB szabad helyed. Nem elfér?
Ha meg raksz egy új ROM-ot mondjuk, akkor a külső SD egyik mappájában ráböksz a Titanium .apk-jára, és települ. Utána már használhatod.


kedd szept. 06, 2011 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
AppMonster. Van free és Pro verziója.
De nem a külső SD-re akarod a belsőről?

Sajnos ez nem tudja azt, amire nekem kellene.

Ezen a képen látszik, hogy külön van a belső memória, és a rendszernek egy kis elkülönített rész, na oda szeretném bepakolni a titaniumot...
Kép


kedd szept. 06, 2011 17:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
AppMonster. Van free és Pro verziója.
De nem a külső SD-re akarod a belsőről?

Nem, azt tudja az android magától is, nem kell hozzá program...
A belső memória 2 részre van osztva (valószínűleg csak virtuálisan), az egyik a felhasználói rész, ahová a telepített programok kerülnek, a másik a ROM rész, ahová a gyári programok kerülnek, és csak root után lehet oda írni.
Az AppMonster ahogy nézem nem root-hoz kötött, tehát a ROM-ba elvileg nem tud írni, csak a memória kártyára, de mindjárt ki is próbálom, köszi!


kedd szept. 06, 2011 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
AppMonster. Van free és Pro verziója.
De nem a külső SD-re akarod a belsőről?


kedd szept. 06, 2011 15:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Tud valaki androidra olyan programot, mint a Titanium backup, ami át tud tenni 1 programot a telefon belső memóriájából a ROM részbe.
Tudom, hogy a titanium ezt tudja, de pont azt szeretném áttenni, és önmagát nem hajlandó (érthető okok miatt) áttenni, és miután csak egy alkalomra kellene, az sem baj, ha free...


kedd szept. 06, 2011 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
Vagy a Kies sem kell, ha csak a drivert telepítjük.
SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones_1.3.1650.0.exe

Így van, az is jó.


kedd aug. 30, 2011 20:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Vagy a Kies sem kell, ha csak a drivert telepítjük.
SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones_1.3.1650.0.exe


kedd aug. 30, 2011 16:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxi Mini Pc hez csatlakoztatása.
Archym írta:
Szisztok, megvettem egy ilyen telefont, de nem látja a gépem usb porton keresztül.
A szakirodalom szerint szerver kell neki de ami szerverprogramokat találtam a neten azok be se indulnak.
Nem tudja valaki hol van erre való szerverporgram vagy mi a megoldás?

Köszi

Telepítetted a Kies programot, ami telepíti a szükséges drivereket is???
Mert szerintem nem...


kedd aug. 30, 2011 12:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 26, 2011 17:46
Hozzászólások: 33
Hozzászólás Samsung Galaxi Mini Pc hez csatlakoztatása.
Szisztok, megvettem egy ilyen telefont, de nem látja a gépem usb porton keresztül.
A szakirodalom szerint szerver kell neki de ami szerverprogramokat találtam a neten azok be se indulnak.
Nem tudja valaki hol van erre való szerverporgram vagy mi a megoldás?

Köszi


kedd aug. 30, 2011 11:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Temptress írta:
Sziasztok!

Nokia 6230 telóba a töltő/rendszercsatlakozót én is ki tudnám cserélni? Nem nagy ördöngősség? Sajnos úgy néz ki hogy a régi elkopott, vagy nem tudom, de ha rárakom a töltőre a telót legtöbbször a "nincs töltés" üzenet van. Töltő, vagy akksi hiba szerintem nincs, ezzel lehet a gond.

Ő az:
http://kepfeltoltes.hu/view/110816/t_lt ... es.hu_.jpg

Természetesen igen. Csak egy T6-os csavarhúzó kell hozzá. Meg némi odafigyelés.


kedd aug. 16, 2011 9:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 07, 2007 21:23
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Nokia 6230 telóba a töltő/rendszercsatlakozót én is ki tudnám cserélni? Nem nagy ördöngősség? Sajnos úgy néz ki hogy a régi elkopott, vagy nem tudom, de ha rárakom a töltőre a telót legtöbbször a "nincs töltés" üzenet van. Töltő, vagy akksi hiba szerintem nincs, ezzel lehet a gond.

Ő az:
http://kepfeltoltes.hu/view/110816/t_lt ... es.hu_.jpg


hétf. aug. 15, 2011 23:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Ahamm, ertem, koszi.


szomb. aug. 13, 2011 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
???

Bőbeszédűbben: a Titanium Backuppal nem érdemes vagy szabad full visszatenni mindent, csak a programokat és azok adatait.
Ha a rendszeradatok is mentve voltak, azokat nem.


szomb. aug. 13, 2011 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
TargeT írta:
A rendszer adatokat nem érdemes visszatenni, fagyhat utána.

???


szomb. aug. 13, 2011 12:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Nem ártana. Kernel verzió cserénél valószínűleg kell a wipe.
Azután a programokat és programok adatait visszateheted a mentésből, és/vagy a Google fiókoddal szinkronizálva.
A rendszer adatokat nem érdemes visszatenni, fagyhat utána.


szomb. aug. 13, 2011 12:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
rittinger zoltán írta:
asdf_ írta:
A rohadekja, az eq beallitasom is ugrott :) Ami viszont szomoru, hogy a gps is, olyan, mintha cseszne agps-t hasznalni, hiaba van online, ugy 5 perc mulva vannak holdak, de nem 30 sec alatt, mint ahogy kene :/

Arról halvány gőzöm sincs hogy mi az az eq de gps-hez léteznek ilyen olyan helyzetpontosító alkalmazások,mint pl a gps aids

Az a gaz. hogy gps-em azota sincs, miota 2.2-re frissitettem. A napokban frissitettem (gyari) JPE-rol JPI-re. Igy sem. Gps aids-szel sem. Android 2.1-rol 2.2-re frissiteskor (meg JPE-rol JPI-re frissiteskor) sem csinaltam factory resetet. Jol tippelem, hogy ez az utolso lehetosegem?


szomb. aug. 13, 2011 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
sziasztok,

Ma bedöglött a feleségem Nokia 7373 telefonja. Bekapcsolásnál a kézfogás után bejön a háttérkép,
mutatja a szokásos ikonokat (térerő, akksi szintje, dátum és idő) majd pár mp múlva elfehéredik a kijelző és kiirja,
hogy "Ellenőrizze a hírszolgáltatást" eztán egy pillanatra még bejön a háttérkép és pár mp után kikapcsol a telefon.
Azt gyanitom hogy szoftverhiba, de hogy a hardverben is elszállt-e valami nem tudom. Mennyibe kerül most egy szoftver update?


pén. júl. 29, 2011 22:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
skynet

Köszönöm a tippet!


hétf. júl. 25, 2011 12:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
scraapy írta:
Üdv!

Annyi kérdésem lenne csak, hogy vannak még, illetve kaphatóak még olyan telefonok, amiben nincs, vagy letiltható a segélyhívás? Ilyen készülékre lenne szükségem és jelenleg csak "egy" ilyen telefonról tudok a Maxon MX3000-es, de már szinte ezt is lehetetlen beszerezni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szabad megtudni, hogy mi okból kellene?

A gyártókat kötelezik arra, hogy a 112, 911, 999, 000 (földrésztől/országtól függően) hívható legyen lezárt billentyűzettel, sőt SIM kártya nélkül is.
Nem hiszem, hogy túl sok készülék lenne forgalomban, amelyik a szabvánnyal ellentétes lenne...

A DCT3-as készülékek között meg hiába válogatsz, ahhoz, hogy megpatcheld, komoly tudás kell. De a lehetőség megvan, ez biztos...


Persze, hogy szabad:) Riasztóként szeretném használni, ami pl. ajtónyitásra egy kisebb áramkör segítségével felhívja a gyorsbillentyűre beállított számott. Viszont az fontos, hogy a segélyhívás funkció nem lehet benne, mert akkor bizonyos esetekben felhívja a segélyhívót, amiért nem biztos hogy örülnének az illetékes szervek.

Az biztos, hogy komoly tudás kell és az is biztos, hogy én nem rendelkezem vele, de körül szeretném járni a témát, mert szükségem lenne egy ilyen, "rendellenesen" működő telefonra. Ha nem lesz más, akkor marad a Maxon.


hétf. júl. 25, 2011 12:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
scraapy írta:
Üdv!

Annyi kérdésem lenne csak, hogy vannak még, illetve kaphatóak még olyan telefonok, amiben nincs, vagy letiltható a segélyhívás? Ilyen készülékre lenne szükségem és jelenleg csak "egy" ilyen telefonról tudok a Maxon MX3000-es, de már szinte ezt is lehetetlen beszerezni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Szabad megtudni, hogy mi okból kellene?

A gyártókat kötelezik arra, hogy a 112, 911, 999, 000 (földrésztől/országtól függően) hívható legyen lezárt billentyűzettel, sőt SIM kártya nélkül is.
Nem hiszem, hogy túl sok készülék lenne forgalomban, amelyik a szabvánnyal ellentétes lenne...

A DCT3-as készülékek között meg hiába válogatsz, ahhoz, hogy megpatcheld, komoly tudás kell. De a lehetőség megvan, ez biztos...


hétf. júl. 25, 2011 12:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
skynet írta:
scraapy írta:
Üdv!

Annyi kérdésem lenne csak, hogy vannak még, illetve kaphatóak még olyan telefonok, amiben nincs, vagy letiltható a segélyhívás? Ilyen készülékre lenne szükségem és jelenleg csak "egy" ilyen telefonról tudok a Maxon MX3000-es, de már szinte ezt is lehetetlen beszerezni.

Segítségeteket előre is köszönöm!


úgy rémlik, a dct3-as nokiákon valahogy lehetett piszkálni (lehet, hogy a flashbe kellett belenyúlni), hogy 911 legyen a segg éj hívószám, ne pedig a 112, ezzel pedig el lehet érni, hogy (itthon) ne működjön.


Akkor ha minden igaz, akkor http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nokia_products ezek közül lehet választani?


hétf. júl. 25, 2011 12:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Üdv!

Annyi kérdésem lenne csak, hogy vannak még, illetve kaphatóak még olyan telefonok, amiben nincs, vagy letiltható a segélyhívás? Ilyen készülékre lenne szükségem és jelenleg csak "egy" ilyen telefonról tudok a Maxon MX3000-es, de már szinte ezt is lehetetlen beszerezni.

Segítségeteket előre is köszönöm!


hétf. júl. 25, 2011 11:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
kuncsaku írta:
... a maiak jó ha 3 hónapot kihúznak...

Adatot DVD-re nem szabad menteni. Pontosan az optikai tárolás, és az előre nem nagyon látható silány minőség miatt.

Megbízhatóan csak az időszakosan (mentés, olvasás ideje) használt merevlemezen lehet tárolni. És még olcsóbb is az egységnyi adatmennyiségre eső ár. Legfeljebb kényelmetlenebb használni, szállítani, tárolni. De valamit valamiért. :)


csüt. júl. 21, 2011 9:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Éppenséggel egy valami nem pótolható. A családi képek, emlékek. Szerintem a többi le van ejtve. És a mai multimédiás adattárolókban nem lehet bízni. Van olyan fél-egy éves adat dvd-m amit be se olvas semmi. Pedig gyüjtőalbumban tartom őket naptól védett helyen. A 10 éves írott cd-k még csak-csak olvashatóak, de a maiak jó ha 3 hónapot kihúznak. Biztosan a hengeres 60 fointos dvd a ludas.


csüt. júl. 21, 2011 8:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 28, 2005 14:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
Alfa írta:
Értem, köszi a választ!

Szomorú, hogy még egy ember, aki utólag, a saját kárán tanulja meg, hogy mennyire fontos menteni rendszeresen.
Én is így voltam, az első teljes adatvesztés után megtanultam, hogy kéthetente mentek. Azóta nem volt bajom.


Ez édesanyám telefonja, és csak azért nem mentettem neki, mert nincs hozzá adatkábel, amúgy a családban a többi telefonon szoktam csinálni mentéseket, igaz csak félévente. Még amikor pár éve ellopták a 6630-om, akkor én is megtanultam hogy fontos időnként menteni.


kedd júl. 19, 2011 23:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11894
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Macika írta:
... az első teljes adatvesztés után megtanultam, hogy kéthetente mentek...

És ez méginkább igaz a számítógépekre (laptopokra). Ott még nagyobb lehet az adatvesztés (mert nem a leesés a fő veszély, hanem a vírus és egyéb fertőzés, merevlemez hiba, stb.). Csak át kell nézni más topikokba, és látható a felelőtlenség, a sírás-rívás.

De hát okos ember más kárán tanul, a buta meg a sajátján. Vagy azon sem. :)


kedd júl. 19, 2011 18:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Alfa írta:
Értem, köszi a választ!

Szomorú, hogy még egy ember, aki utólag, a saját kárán tanulja meg, hogy mennyire fontos menteni rendszeresen.
Én is így voltam, az első teljes adatvesztés után megtanultam, hogy kéthetente mentek. Azóta nem volt bajom.


kedd júl. 19, 2011 18:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 28, 2005 14:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Értem, köszi a választ!


kedd júl. 19, 2011 16:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Alfa írta:
Sziasztok!
Van egy motorola v3 ami leesett. Bekapcsol, de a kijelző nem működik, és ha beírom a pin kódot akkor nem ad hangot, és felhívni se lehet. Budapesten hova tudnám elvinni megjavíttatni, vagy ha az túl sokba kerülne akkor legalább a telefonszámokat lementeni róla?

Egyikre sincsen jó hírem.
Általában alaplapi repedés szokott ilyet okozni, az pedig általában nem javítható.ó
Ha nagy szerencséd van, akkor 'csak' valamelyik alkatrész ugrott fel a panelről, de ennek a javítása is jóval meghaladja a készülék forgalmi értékét.
Telefonszámot kiszedni pedig addig, míg a készülék nem kapcsol be, igencsak lehetetlen, mivel az USB-transzferhez elengedhetetlenül szükséges a működő készülék.


kedd júl. 19, 2011 16:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 28, 2005 14:32
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!
Van egy motorola v3 ami leesett. Bekapcsol, de a kijelző nem működik, és ha beírom a pin kódot akkor nem ad hangot, és felhívni se lehet. Budapesten hova tudnám elvinni megjavíttatni, vagy ha az túl sokba kerülne akkor legalább a telefonszámokat lementeni róla?


kedd júl. 19, 2011 12:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Bagyu írta:
Sziasztok!

Ősrégen voltam itt, de most fölmerült egy kérdésem, amire annyira nem kaptam jó választ.
Számhordozás esetén amikor megkapom az új sim-et egy számmal, ha azzal regisztrálok Vodánál, akkor a régi számommal újra meg kell ezt tenni, vagy a rendszer értelmezi ezt?

Eladó és Üfsz sem volt egyértelmű....

Szinte 100%, hogy újra kell regisztráljál, de jó lenne tényleg tudni, hogy mire is szeretnél regisztrálni, mert 1-2 dolog tovább él a szám cserélésekor is, azt nem kell újra regisztrálni...


csüt. júl. 14, 2011 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
.dredd. írta:
Végre megint eggyel több, aki hasonlóan hozzám, bosszankodik a droid sátánista sötét menürendszere és színvilága miatt... gyűlölöm... napfényben, mintha tükröt tartanál telefon helyett a kezedben. ... és sajnos a fél világ követi ezt a trendet, mert az összes droidos program, téma, stb. 90%-a ilyen gyászjelentéses feket...áááááááááááááááá

Az állandó internetes függőség szerintem sincs még kikristályosodva... dehát erről fog szólni a világ hamarosan... winpho talán még rosszabb...

Dredd barátom! :)

Az a helyzet, hogy sokan utánozzák a zászlóshajónak számító OLED kijelzőt, ahol energiatakarékossági okokból alkalmazzák a lehető legsötétebb hátteret.
Nekem mondjuk bejön, na meg OLED-es készülékem is van, tehát duplán is jól járok vele.
A ZTE Blade-n (amit hajtottam 4 hónapig) valóban zavaró a sötét háttér, de hát témával - mint írták előttem - lehet rajta változtatni.


pén. júl. 08, 2011 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
.dredd. írta:
Végre megint eggyel több, aki hasonlóan hozzám, bosszankodik a droid sátánista sötét menürendszere és színvilága miatt...


Megfelelő színű témát kell használni :wink: A gyászjelentéses témá(ka)t én se szeretem....


pén. júl. 08, 2011 11:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
rittinger zoltán írta:
Arról halvány gőzöm sincs hogy mi az az eq de gps-hez léteznek ilyen olyan helyzetpontosító alkalmazások,mint pl a gps aids

EQ: amit irtak masok. Kulonosebben nem volt gaz ujra beallitani, ami inkabb cseszte a csoromet, hogy tovabbra sem sikerult megcsinalni, hogy a -virtualis- potmeter folott vagy 1 centivel irja azt a nyomorult erteket amire tolom, mert tovabbra is epp eltakarom az ujjammal.
Megnezem a gps programot, igazabol az a gaz, hogy frissites elott az octy-fele gps opt-tal hasznaltam a gps-t, es azzal tokeletesen mukodott. Most meg **** se, 5 perc utan van hold, akar online vagyok, akar nem :/
Es ha mar benne vagyok a 2.2-es android fikazasaban, aki ilyen halalsotetre allitotta az olvasott levelek feladojat meg subjectjet a default mailkliensben -nem a gmail!-, azt is tokonrugnam. Ja, meg ha mar mailkliens, a szinkronizalas kikapcsolasaval hasznaltam eddig a telefont, leven nem volt rajta net elofizu, es az apndroid csak annyit csinal, hogy atirja az apn-t, a telefon ettol persze meg probal netre menni, csak lepattan, hangszoro mellett folyamatosan ment a tattara tattara tattara, szoval kikapcsoltam a francba, hogy ne zabalja az akksit tokfoloslegesen. Ennek ellenere a felkonfiguralt exchange fiokom push modban egybol visitott, ha email jott. Na, ez is elveszett, hiaba log a neten vagy wlanon, amig manualice ra nem nyomok a frissitesre, addig kikapcsolt szinkornizalas mellett cseszik szolni, hogy mail jott. Szoval egyelore alaposan tele van a tokom az egesszel, tobb kara volt, mint haszna. Aztan persze, hogy ebbol mennyit koszonhetek a telenoros fw-nek, az mas kerdes...


asdf barátom!!!

Végre megint eggyel több, aki hasonlóan hozzám, bosszankodik a droid sátánista sötét menürendszere és színvilága miatt... gyűlölöm... napfényben, mintha tükröt tartanál telefon helyett a kezedben. ... és sajnos a fél világ követi ezt a trendet, mert az összes droidos program, téma, stb. 90%-a ilyen gyászjelentéses feket...áááááááááááááááá

Az állandó internetes függőség szerintem sincs még kikristályosodva... dehát erről fog szólni a világ hamarosan... winpho talán még rosszabb...


pén. júl. 08, 2011 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Bagyu írta:
Számhordozás esetén amikor megkapom az új sim-et egy számmal, ha azzal regisztrálok Vodánál, akkor a régi számommal újra meg kell ezt tenni, vagy a rendszer értelmezi ezt?


Hova akarsz regisztrálni és mit? Az ideiglenes szám csak a hordozás sikeres lezárultáig él.


pén. júl. 08, 2011 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!

Ősrégen voltam itt, de most fölmerült egy kérdésem, amire annyira nem kaptam jó választ.
Számhordozás esetén amikor megkapom az új sim-et egy számmal, ha azzal regisztrálok Vodánál, akkor a régi számommal újra meg kell ezt tenni, vagy a rendszer értelmezi ezt?

Eladó és Üfsz sem volt egyértelmű....


pén. júl. 08, 2011 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Ahamm, koszi, akkor megsasolom jobban, mert sima standard samsung garijegynek tunt. (az mas kerdes, hogy jogilag egy poppet billegos a kiegeszitoszoveg :D)


szomb. jún. 25, 2011 23:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
asdf_ írta:
Szinten az adok veszek topikban olvasottak kapcsan :)
Nekem csak kitoltottek a samsung garijegyet, azt hali. Ezaltal annak, aminek allitolag ket evnek kene lennie, az nalam csak egy ev (galaxy3). Anno kerestem, de nem talaltam, ir errol a pannon barhol barmit, hogy ok ket evet adnak ra? Mert akkor mennek asztalt verni (nehezites a dologban, hogy a viszontelado mar bezarta magat).

A nejemnek (az adok-veszekben árult) Galaxy 3-ját a Lourdy-ban található Telenor üzletben vettük tavaly novemberben, ott a gyári Samsung garijegyet töltötték ki, azon olvasható a következő szöveg.
Tehát egyértelmű a 2 év gari.


szomb. jún. 25, 2011 22:41
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség