Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 8:25



Hozzászólás a témához  [ 899 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Nokia N97 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: segitseg kene...allando fagyas nokia n97
beretan írta:
Sziasztok, vagy egy idiota telefonom, allandoan lefagy, nem szamit mit csinalok vele (foto, zene vagy csak dumalok), vagy 4 szer volt mar szoftolva de mindhiaba.

Hol lehet a gond ?


Mit jelent, hogy szoftolva? Csak egyszerű NSU ill. OTA frissítés volt, vagy volt előtte hard reset is?

Javaslom, hogy formázd a memóriakártyát és a Mass Memory-t, csinálj egy hard resetet, majd frissítsd le újra a telefont NSU-val. Ezután csak a legszükségesebb adatokat (névjegyzék) állítsd vissza, Biztonsági mentést/visszaállítást ne használj, a memóriakártyát se tedd vissza. Semmilyen egyéb kiegészítő progit ne telepíts.
Használd így pár napot, ha ezek után is lefagy akkor hardware hiba.
Ha így ok, egyenként kezdd el visszatenni a progikat, amelyeket használni szoktál. Amelyik telepítése után elkezd fagyni, az a bűnös.

Lehet az is, hogy túl kevés a szabad hely a telefonmemóriában. A biztonsági mentést-visszaállítást azért ne használd, mert az sajnos az összes szemetet visszateszi, lehet ez is oka a lefagyásnak.


vas. okt. 16, 2011 12:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás segitseg kene...allando fagyas nokia n97
Sziasztok, vagy egy idiota telefonom, allandoan lefagy, nem szamit mit csinalok vele (foto, zene vagy csak dumalok), vagy 4 szer volt mar szoftolva de mindhiaba.

Hol lehet a gond ?


csüt. okt. 13, 2011 21:46
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Pierre Dupres Dubois írta:
Üdv mindenkinek,
n97-en szeretnék billentyűzetet cserélni relatíve szakszerűen. Le tudná írni valaki a pontos menetét, vagy esetleg leírást be tudna linkelni?

Köszi!!

Beírod a barátodba, hogy Nokia N97 dissassembly. És utánzod...


csüt. aug. 25, 2011 21:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Pierre Dupres Dubois írta:
Üdv mindenkinek,
n97-en szeretnék billentyűzetet cserélni relatíve szakszerűen. Le tudná írni valaki a pontos menetét, vagy esetleg leírást be tudna linkelni?

Köszi!!


Youtube-on keress rá az "N97 dismantle" ill. "N97 disassemble" szavakra. Rengeteg videó van fent szétszedésről-összerakásról.


csüt. aug. 25, 2011 21:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 07, 2009 10:19
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re: Nokia N97
Üdv mindenkinek,
n97-en szeretnék billentyűzetet cserélni relatíve szakszerűen. Le tudná írni valaki a pontos menetét, vagy esetleg leírást be tudna linkelni?

Köszi!!


csüt. aug. 25, 2011 13:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
scrabbit írta:
Hello emberek, minél hamarabb (nagyon sürgős!!) kellene egy megoldás az alábbi problémára:
-Amikor éjjel nyomogattam, még nem volt semmi hibája, amikor reggel kinyomtam az ébresztőt, már akkor alig érzékelte az érintőgombot, aztán napközben se az érintőpanel se a billentyűzet nem működött. csak a bekapcsgomb illetve a bill.zár kapcsoló. Kérnék mihamarabbi megoldást, amit nagyon nagyon megköszönnék!! kösziiiiiiiiiii!! :)

Első körben egy full reset (mentés után).
Ha akkor is (gyári alapállapotban) megvan a hiba, akkor szerviz gyorsan.

Ha nem, akkor jön az undorító aprólékos munka, kideríteni, melyik szoftver okozza...


hétf. aug. 08, 2011 12:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 08, 2011 0:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia N97
Hello emberek, minél hamarabb (nagyon sürgős!!) kellene egy megoldás az alábbi problémára:
-Amikor éjjel nyomogattam, még nem volt semmi hibája, amikor reggel kinyomtam az ébresztőt, már akkor alig érzékelte az érintőgombot, aztán napközben se az érintőpanel se a billentyűzet nem működött. csak a bekapcsgomb illetve a bill.zár kapcsoló. Kérnék mihamarabbi megoldást, amit nagyon nagyon megköszönnék!! kösziiiiiiiiiii!! :)


hétf. aug. 08, 2011 0:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Pierre Dupres Dubois írta:
udv mindenkinek.
tanàcsotokat szeretném kérni abban,hogy milyen telefonra érdemes lecserélni a nokia n97-esemet. nokia nem johet szòba,elég volt, pedig nagy nokiàs voltam. olyan telefont szeretnék, mint az n97, tehàt full qwerty, nagy kijelzo, touchscreen, leszàmìtva az akadozàst és a bugokat. mivel nem vagyok képben a jelenlegi teltìpusokat illetoen, légyszi teljes tìpusmegnevezést ìrjatok.
koszi! !-F

Csak az android jöhet szóba.

Más oprendszer nem igazán rúg labdába, persze feltéve, hogy az Iphone-t nem vesszük ide.
Aztán, hogy az almát szereted jobban vagy a droid-fiút...


hétf. márc. 07, 2011 13:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 07, 2009 10:19
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re: Nokia N97
udv mindenkinek.
tanàcsotokat szeretném kérni abban,hogy milyen telefonra érdemes lecserélni a nokia n97-esemet. nokia nem johet szòba,elég volt, pedig nagy nokiàs voltam. olyan telefont szeretnék, mint az n97, tehàt full qwerty, nagy kijelzo, touchscreen, leszàmìtva az akadozàst és a bugokat. mivel nem vagyok képben a jelenlegi teltìpusokat illetoen, légyszi teljes tìpusmegnevezést ìrjatok.
koszi! !-F


szomb. márc. 05, 2011 19:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
balha írta:
Macika írta:
OVI mentésből NBU explorerrel ki lehet nyerni a névjegyeket VCF-ben. Utána sima file merge-vel egybe kell rakni az összest, egyetlen vcf-be.
Aztán belépsz PC-ről a google postafiókodba, ott lehet importálni a névjegyeket. Ezek után, ha megadod az androidodban a gmail fiókodat, akkor azonnal letölti a teljes telefonkönyvet (hívóképekkel együtt).


Remélem egyszerűbb mint aminek leírva tűnik :D

Köszi szépen :)

Rájönni volt nehéz. Megcsinálni gyerekjáték ;)


pén. márc. 04, 2011 20:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
balha írta:
Segítséget kérnék!

Tervezem, hogy symbianról androidra váltok, ezért szinkronizáltam az ovi suite-al a pc és az N97 között a névjegyeket. Van arra valamilyen program, hogy ezek átkerüljenek valahogy az új telóra? (valószínűleg htc desire hd, vagy se arc lesz)

OVI mentésből NBU explorerrel ki lehet nyerni a névjegyeket VCF-ben. Utána sima file merge-vel egybe kell rakni az összest, egyetlen vcf-be.
Aztán belépsz PC-ről a google postafiókodba, ott lehet importálni a névjegyeket. Ezek után, ha megadod az androidodban a gmail fiókodat, akkor azonnal letölti a teljes telefonkönyvet (hívóképekkel együtt).


Remélem egyszerűbb mint aminek leírva tűnik :D

Köszi szépen :)


pén. márc. 04, 2011 19:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
balha írta:
Segítséget kérnék!

Tervezem, hogy symbianról androidra váltok, ezért szinkronizáltam az ovi suite-al a pc és az N97 között a névjegyeket. Van arra valamilyen program, hogy ezek átkerüljenek valahogy az új telóra? (valószínűleg htc desire hd, vagy se arc lesz)

OVI mentésből NBU explorerrel ki lehet nyerni a névjegyeket VCF-ben. Utána sima file merge-vel egybe kell rakni az összest, egyetlen vcf-be.
Aztán belépsz PC-ről a google postafiókodba, ott lehet importálni a névjegyeket. Ezek után, ha megadod az androidodban a gmail fiókodat, akkor azonnal letölti a teljes telefonkönyvet (hívóképekkel együtt).


csüt. márc. 03, 2011 18:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás Re: Nokia N97
Segítséget kérnék!

Tervezem, hogy symbianról androidra váltok, ezért szinkronizáltam az ovi suite-al a pc és az N97 között a névjegyeket. Van arra valamilyen program, hogy ezek átkerüljenek valahogy az új telóra? (valószínűleg htc desire hd, vagy se arc lesz)


szer. márc. 02, 2011 23:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
john30 írta:
Mi a véleményetek a Milestone 2-esről, van, akinek volt már kezében, használta esetleg :?:


Szerinted egy Symbianos Nokia fórumban hány szakértőt találsz Androidos Motorola ügyben? 8) :P


pén. feb. 25, 2011 14:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 12:34
Hozzászólások: 449
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Nokia N97
Az elmúlt napok hozzászólásaival én is egyetértek.
Végigjártam én is az N70ME-N95-N97-es vonalat,de én nem fogok venni N8-ast. :jajne:

Az N97-es tulajokkal kiszúrtak a 22-es sw megállásánál, bár túl sok mindent már nem lehet kihozni egy alapból kisebb hibákkal rendelkező készülékből.

Erősen gondolkozok azon, hogy egy Motorola Milestone 2-es lenne a megfelelő váltás részemről. A Motorlákról sosem volt rossz véleményem (Mpx200-V3-V8 is játszott a Nokiák mellett, meg is van még mind, dobozostól), az androidos Motorolákról csak jókat hallottam, bár ezek sem lesznek "néptelefonok" hazánkban. :hm:

Eddig nem volt sok közöm az android-rendszerhez, de a symbianhoz sem az N70ME előtt... :wink:

Mi a véleményetek a Milestone 2-esről, van, akinek volt már kezében, használta esetleg :?:


szer. feb. 23, 2011 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Nokia N97
Még nekem is mindig megvan az N70-em, akkut is tudtam venni hozzá ősszel. Viszont nemrég a Vodefone által kizárólagosan forgalmazott harmadik generációs SIM kártyával lefagyott. Kis utánajárást igányelt, míg be tudtak szerezni egy régebbi második generációs kártyát. Az N97 esetében mega szolgáltatói szoftverrel volt gond (T-Mobile). Legalábbis néhány menüpont hiányzott belőle. Érdekes e az összehasonlítás a különböző szoftverek között. A Symbian természetesen kidolgozottabb, "készebb", az Android viszont végülis linux alapú, és mint ilyen, testreszabahatóbb. Telefonos zsoftver szempontjából az Androidnak kicsit mása logikája, minta Symbiannak, ez legmarkánsabban a hívásnaplónál látszik.


vas. feb. 20, 2011 3:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Imici1972 írta:
Alexfux írta:
A nagy és teljes szabadsággal meg az a bajom, hogy sokan nem tudnak élni vele, lásd fatornyos kis hazánk példáját.


Ez bizony igaz.
A nagy többségnek inkább a gyorsaság, a stabilitás és a minimális bug-szint jön be, az Androidos userek nagy többsége nem nagyon hinném, hogy olyan szinten nyomja, mint Macika.
Amúgy nekem eddig semmi bajom nem volt a Macika által kényszernek nevezett Nokiás megoldásokkal, lehet, hogy szerencsés egybeesés, de szinte minden úgy működött, ahogy azt én szerettem volna. Legalábbis elméletben. Mert ami nagyon megkeserítette a szám ízét, azok a bugok... minden új modelljükben újra és újra... aztán mire kiforrta magát, már kezdett elavult lenni.
Nekem ez az, ami miatt már megfordult a fejemben, hogy esetleg én is váltok.
Az N8 az első olyan Nokiám hosszú idő óta, ahol végre nem érzem ezt és boldogan használom. És erre pont most jelentik be, hogy a Symbiannak csöngettek... :(


Én szerettem az összes Symbian-os telefonomat, a 7650-et, az N70-et és persze az N95-öt. Azt meg Nokia betegségnek tartottam, hogy mindenféle tesztverziókat toltak ki végleges verzióként. Hát most arcukon csattant a tapsvihar!

Az N97-tel kapcsolatban pedig Macikának igaza lehet, hogy HW hibás volt a konstrukció...


szomb. feb. 19, 2011 23:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
Szerintem N97-nél az volt a baj, hogy hardveresen volt hibás az egész, ezért nem tudtak mit javítgatni szoftveresen. Amit tudtak, azt megtették 9 szoftververzió alatt, a 22-esig.


Van benne valami... :? :|
Ennyi volt a vasban.
Ettől függetlenül azért még lehetett volna egy kicsit csiszolgatni, ill. amint mondtam, esetleg ingyenes cool N97 app-okat kidobni.
Elegánsabb lett volna, mint **** hagyni a usereiket...


szomb. feb. 19, 2011 23:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Szerintem N97-nél az volt a baj, hogy hardveresen volt hibás az egész, ezért nem tudtak mit javítgatni szoftveresen. Amit tudtak, azt megtették 9 szoftververzió alatt, a 22-esig.


szomb. feb. 19, 2011 23:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:
A nagy és teljes szabadsággal meg az a bajom, hogy sokan nem tudnak élni vele, lásd fatornyos kis hazánk példáját.


Ez bizony igaz.
A nagy többségnek inkább a gyorsaság, a stabilitás és a minimális bug-szint jön be, az Androidos userek nagy többsége nem nagyon hinném, hogy olyan szinten nyomja, mint Macika.
Amúgy nekem eddig semmi bajom nem volt a Macika által kényszernek nevezett Nokiás megoldásokkal, lehet, hogy szerencsés egybeesés, de szinte minden úgy működött, ahogy azt én szerettem volna. Legalábbis elméletben. Mert ami nagyon megkeserítette a szám ízét, azok a bugok... minden új modelljükben újra és újra... aztán mire kiforrta magát, már kezdett elavult lenni.
Nekem ez az, ami miatt már megfordult a fejemben, hogy esetleg én is váltok.
Az N8 az első olyan Nokiám hosszú idő óta, ahol végre nem érzem ezt és boldogan használom. És erre pont most jelentik be, hogy a Symbiannak csöngettek... :(


szomb. feb. 19, 2011 22:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Imici1972 írta:
Sok víz lefolyik még a Dunán, amíg a Nokia előáll egy WP7-es telóval. Sokkal szívesebben vennék és tesztelnék egy MeeGo-s Nokiát, mint WP7-est...

"...a Nokia, miután látta, hogy nem sikeres az N97, eldobta, és eldobta a felhasználókat is. "
Sajnos ez így van és ezzel csak tetézték a bajt. Ahelyett, hogy minden erejükkel azon lettek volna, hogy próbálják feledtetni a kezdeti bosszúságokat és csalódást, inkább a struccpolitikát választották, mint ha az N97 nem is létezett volna, egyszerűen elfelejtették...
Pedig ha az N97 tulajokat elhalmozták volna új alkalmazásokkal, megoldásokkal és ne adj' Isten csak az N97-re ingyenesen letölthető, de egyébként fizetős cuccokkal, (úgymond kárpótlásul), akkor szerintem sokkal jobban jöttek volna ki a dologból.
De hát a Nokia büszkeség ugye nem engedheti meg, hogy beismerjék: Hibáztunk, elcsesztük, bocs...

"Inkább megrendeltem egy N8-at. Ha nem jön be, akkor nyáron esetleg meglépem a megléphetetlent "
Szerintem nem fogsz benne csalódni. Az N97 után legalábbis felüdülés lesz, majd meglátod. 8)


Az eredeti terv az volt az N97 cserére, hogy esetleg nem N8, hanem az N9 lett volna a befutó. Ezt a tervet húzta keresztül a Nokia és az MS, illetve az N97-em állapota. Na mind1, majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő...


szomb. feb. 19, 2011 22:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Imici1972 írta:
Macika írta:
Ha egyszer esetleg jársz felém, szívesen megmutatom, mennyire szabható testre az SGS vagy a ZTE Blade.


Ez még engem is érdekelne... Bár volt már a kezemben Androidos teló, de profi módon még senki nem mutatta be az igazi erényeit. :D

Bármikor szívesen látlak, bármelyik délután/este.


szomb. feb. 19, 2011 22:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
Az Android olyan, mint a személyiséged. Olyanra alakítod, amilyenre akarod.
Vagy elfogadhatod amit Rád "kényszerítenek" (Nokia mintára), a gyári alapot.

Ez a mondatod nagyon vicces, hogy az androidban a teljes szabadság zavar!
Hiszen az a legjobb benne, BÁRMI, mondom BÁRMI ami zavar, ahelyett felteszel egy másik alkalmazást, ami jobban megfelel az igényeidnek.
Nem marad Benned - a Nokia mintájára - tüske, kényszerből elfogadott feltételek.

Ha egyszer esetleg jársz felém, szívesen megmutatom, mennyire szabható testre az SGS vagy a ZTE Blade.


Köszi Macika a felajánlást, lehet, hogy élek is vele, ha másért nem, akkor ezért mert régen találkoztunk.

Egyébként az Androidhoz volt már szerencsém, hiszen ma már jószerivel, ha eldobok egy követ, akkor nagyon nagy esélyem van rá, hogy Android felhasználót találok el. Vagy egy Nokiást! :)
A sógoromnak van HTS Desire-je, meg 2 kollégámnak is, úgyhogy volt szerencsém az op.rendszerhez..

A nagy és teljes szabadsággal meg az a bajom, hogy sokan nem tudnak élni vele, lásd fatornyos kis hazánk példáját.


szomb. feb. 19, 2011 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
Ha egyszer esetleg jársz felém, szívesen megmutatom, mennyire szabható testre az SGS vagy a ZTE Blade.


Ez még engem is érdekelne... Bár volt már a kezemben Androidos teló, de profi módon még senki nem mutatta be az igazi erényeit. :D


szomb. feb. 19, 2011 22:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Sok víz lefolyik még a Dunán, amíg a Nokia előáll egy WP7-es telóval. Sokkal szívesebben vennék és tesztelnék egy MeeGo-s Nokiát, mint WP7-est...

"...a Nokia, miután látta, hogy nem sikeres az N97, eldobta, és eldobta a felhasználókat is. "
Sajnos ez így van és ezzel csak tetézték a bajt. Ahelyett, hogy minden erejükkel azon lettek volna, hogy próbálják feledtetni a kezdeti bosszúságokat és csalódást, inkább a struccpolitikát választották, mint ha az N97 nem is létezett volna, egyszerűen elfelejtették...
Pedig ha az N97 tulajokat elhalmozták volna új alkalmazásokkal, megoldásokkal és ne adj' Isten csak az N97-re ingyenesen letölthető, de egyébként fizetős cuccokkal, (úgymond kárpótlásul), akkor szerintem sokkal jobban jöttek volna ki a dologból.
De hát a Nokia büszkeség ugye nem engedheti meg, hogy beismerjék: Hibáztunk, elcsesztük, bocs...

"Inkább megrendeltem egy N8-at. Ha nem jön be, akkor nyáron esetleg meglépem a megléphetetlent "
Szerintem nem fogsz benne csalódni. Az N97 után legalábbis felüdülés lesz, majd meglátod. 8)


szomb. feb. 19, 2011 22:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:
Na igen, Imici nagy kanállal eszi a Nokia termékeit. Elképzelhető, hogy a Nokia első WP7-es termékeit is Ő fogja tesztelni nekünk! :-)

Az Androidban engem is a nagy szabadság zavar, valahogy jobban tetszik a Symbian látszólag szervezettebb felhasználói felülete.

Valahogy telefonabbnak érzem a Symbian-os Nokia-kat, mint az Androidos HTC-ket. Mert alapvetően én még mindig telefonként tekintek ezekre az eszközökre. Legyen jó névjegyzék, könnyen elérhető tárcsázó stb. Persze lehet, hogy csak a megszokás beszél belőlem, a Nokia-knak mindig logikus volt a menürendszerük, ami teszik. Nem tudom, hogy a WP7 milyen lesz. Már láttam közelről, de valahogy nem tetszett ez az újfajta elképzelés, menüfelépítés...

Na de vissza az N97-hez. Szóval én is azért morgok, mert a Nokia, miután látta, hogy nem sikeres az N97, eldobta, és eldobta a felhasználókat is. Ami nem tetszetős! Az enyémnek elég sok hibája van, a legfájóbb az USB kontakthibája, de a navi pontatlansága sem derít jókedvre. Lehet, hogy ha elviszem egy szervizbe, akkor gatyába rázzák, de úgyis lejárna a mandátuma fél éven belül, így nem próbálkoztam ezzel. Inkább megrendeltem egy N8-at. Ha nem jön be, akkor nyáron esetleg meglépem a megléphetetlent ( :) ), és veszek egy Androidos cuccot.

Az Android olyan, mint a személyiséged. Olyanra alakítod, amilyenre akarod.
Vagy elfogadhatod amit Rád "kényszerítenek" (Nokia mintára), a gyári alapot.

Ez a mondatod nagyon vicces, hogy az androidban a teljes szabadság zavar!
Hiszen az a legjobb benne, BÁRMI, mondom BÁRMI ami zavar, ahelyett felteszel egy másik alkalmazást, ami jobban megfelel az igényeidnek.
Nem marad Benned - a Nokia mintájára - tüske, kényszerből elfogadott feltételek.

Ha egyszer esetleg jársz felém, szívesen megmutatom, mennyire szabható testre az SGS vagy a ZTE Blade.


szomb. feb. 19, 2011 22:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Na igen, Imici nagy kanállal eszi a Nokia termékeit. Elképzelhető, hogy a Nokia első WP7-es termékeit is Ő fogja tesztelni nekünk! :-)

Az Androidban engem is a nagy szabadság zavar, valahogy jobban tetszik a Symbian látszólag szervezettebb felhasználói felülete.

Valahogy telefonabbnak érzem a Symbian-os Nokia-kat, mint az Androidos HTC-ket. Mert alapvetően én még mindig telefonként tekintek ezekre az eszközökre. Legyen jó névjegyzék, könnyen elérhető tárcsázó stb. Persze lehet, hogy csak a megszokás beszél belőlem, a Nokia-knak mindig logikus volt a menürendszerük, ami teszik. Nem tudom, hogy a WP7 milyen lesz. Már láttam közelről, de valahogy nem tetszett ez az újfajta elképzelés, menüfelépítés...

Na de vissza az N97-hez. Szóval én is azért morgok, mert a Nokia, miután látta, hogy nem sikeres az N97, eldobta, és eldobta a felhasználókat is. Ami nem tetszetős! Az enyémnek elég sok hibája van, a legfájóbb az USB kontakthibája, de a navi pontatlansága sem derít jókedvre. Lehet, hogy ha elviszem egy szervizbe, akkor gatyába rázzák, de úgyis lejárna a mandátuma fél éven belül, így nem próbálkoztam ezzel. Inkább megrendeltem egy N8-at. Ha nem jön be, akkor nyáron esetleg meglépem a megléphetetlent ( :) ), és veszek egy Androidos cuccot.


szomb. feb. 19, 2011 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
A saját érveidet elmondtad, meg is értettük, ám azok, akik közel negyedmillióval támogatják 2 évente a nokiát, azok nem ennyire jámborak, mint Te.
Nálam is nehezen szakadt el a cérna, de elszakadt. Ha jól számolom, a 22-ik Nokia után...


Megértelek. Ezért is mondtam az előbb, hogy:
"Nem mindenki olyan toleráns és márkahű, mint pl. én, de még engem is kiborított a sok bug, a rendkívül kicsi telefonmemória és a borzasztó akadozós oprendszer. Ráadásul - ha emlékszel - még a kinetikus görgetés sem volt benne az első fw-ekben, azt is csak jóval később implementálták.
Szóval abszolút meg tudom érteni azokat, akik besokalltak az N97-től és mondjuk egy Galaxy S-re váltottak..."



Macika írta:
...ám azok, akik közel negyedmillióval támogatják 2 évente a nokiát, azok nem ennyire jámborak, mint Te.


Ezt pont nekem mondod, aki 1-1,5 évente cserél 3 Nokia telót? 8) Asszem ha én egyszer elpártolok a Nokiától, akkor az kimutatható lesz a Market Share-jükben... :gigalol: :mrgreen: !-F


szomb. feb. 19, 2011 18:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
A saját érveidet elmondtad, meg is értettük, ám azok, akik közel negyedmillióval támogatják 2 évente a nokiát, azok nem ennyire jámborak, mint Te.
Nálam is nehezen szakadt el a cérna, de elszakadt. Ha jól számolom, a 22-ik Nokia után...


szomb. feb. 19, 2011 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
zoli62 írta:
Én is tartottam a Nokiáról Galaxyra váltás előtt attól, hogy nem lesz könnyű megszokni. Aztán az volt számomra az Androidban megnyerő, hogy mennyire utána kellett olvasni, hogy mindent (névjegyzék, SMS) maradéktalanul át lehessen költöztetni Nokia N70 N97-en keresztül a Galaxy S-re. Csak a Nokia után azt kell megszokni, mennyire szabadon testre szabható, illetve azt, hogy a hívásnaplója más logika alapján épül fel. A hangminősége kiváló a Galaxynak. Ennek ellenére még mindig használom az N97-et is, nálam semmilyen funkcionális hibája nincs, sőt a készenléti ideje így most már több mint másfél év óta is meggyőző. Az Ovi Maps pedig még mindig az egyik legjobb.


Mondjuk nekem sincs bajom az N97-el, amióta kicseréltem a lencsevédőt és ezzel együtt az antennákat is, valamint frissítettem a legújabb fw-re.
A készenlét nálam is látványosan megnőtt és a GPS is pontosabb az antennacsere óta.
Ezzel együtt, amikor az N8-at használom, teljesen más felhasználói élményt nyújt. Különösen akkor, ha felteszed a SPB Mobil Shell-t. Teljesen átgyúrja a GUI-t, meg sem lehet ismerni a jó öreg Symbian-t. Minden sokkal gyorsabb, gördülékenyebb, élvezetesebb a használata. És ha ehhez hozzáadjuk a kapacitív AMOLED kijelzőt plusz a brutál kamerát...
Ezzel együtt én az N97-et is megszerettem, szeretem most is, de tény, hogy a kezdeti hardware-es és sw hibák miatt pont az N97 miatt pártoltak el sokan a Nokiától. Ez az egy modell többet ártott a cégnek, mint az összes többi - kezdetben bugos Symbian telefon együttvéve.
Nem mindenki olyan toleráns és márkahű, mint pl. én, de még engem is kiborított a sok bug, a rendkívül kicsi telefonmemória és a borzasztó akadozós oprendszer. Ráadásul - ha emlékszel - még a kinetikus görgetés sem volt benne az első fw-ekben, azt is csak jóval később implementálták.
Szóval abszolút meg tudom érteni azokat, akik besokalltak az N97-től és mondjuk egy Galaxy S-re váltottak...
A kezdeti 150-170k-s árért az ember nem egy béta - hanem alfa - állapotú telót vár, hanem MINŐSÉGET.
Mire nagyjából mindent kijavítottak, már több, mint fél év eltelt, ez rengeteg idő, ennyit nagyon kevesen hajlandóak várni... Nekem is az segített, hogy ott volt az N900 és az felejtette az N97 bosszúságait.
Ráadásul - bár a jelenlegi fw-el nem sok baj van - nagyon durván elfelejtette a Nokia az N97-et. Mióta nem jött rá frissítés? Még mindig a 22-es fw-nél tartunk, amíg a kistestvér 5800XM már az 52-est tapossa. Ez korrekt? Így elhagyni az egykori "flagship" modell támogatását és vele együtt a usereket is?
Külföldi fórumokon is a leginkább erre panaszkodnak, úgy érzik a Nokia úgymond "ellopta" a pénzüket, becsapta Őket, nem azt kapták a pénzükért, amit ígértek nekik...

Ezért aztán kicsit félve vettem meg az N8-at, attól tartottam itt is ez lesz a helyzet.
Szerencsére nem így történt. A teló gyors, stabil, szép, már az első fw is közel tökéletes, a mostani PR1.1, pedig tovább javított a helyzeten.
Persze, vannak még hibák, hiányosságok, de lényegesen kevésbé zavaróak, mint az N97-nél. Ha ez a fw maradna a végleges, akkor sem lenne nagy baj, de ha a GUI-t, és a böngészőt még csiszolják egy kicsit, akkor már tényleg nem nagyon lesz mibe belekötnöm... :lol: 8)

Nekem ez a fullos testreszabhatóság nem hiányzik, szerintem megfelelő progikkal a S^3 is tökéletesen testreszabható. Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejemben egy Androidos teló beszerzése, különösen a MWC-n látott Samsung Galaxy S2 bemutatója után, amit szerencsére élő adásban volt módom követni a neten... :shock:

De egyelőre még kivárok, most tök jól elvagyok a két N8-al és az N900-al, szóval nekem most nem sürgős az új teló beszerzése. :mrgreen:


szomb. feb. 19, 2011 11:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Nokia N97
Én is tartottam a Nokiáról Galaxyra váltás előtt attól, hogy nem lesz könnyű megszokni. Aztán az volt számomra az Androidban megnyerő, hogy mennyire utána kellett olvasni, hogy mindent (névjegyzék, SMS) maradéktalanul át lehessen költöztetni Nokia N70 N97-en keresztül a Galaxy S-re. Csak a Nokia után azt kell megszokni, mennyire szabadon testre szabható, illetve azt, hogy a hívásnaplója más logika alapján épül fel. A hangminősége kiváló a Galaxynak. Ennek ellenére még mindig használom az N97-et is, nálam semmilyen funkcionális hibája nincs, sőt a készenléti ideje így most már több mint másfél év óta is meggyőző. Az Ovi Maps pedig még mindig az egyik legjobb.


szomb. feb. 19, 2011 10:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
Én is így voltam pontosan a GalaxyS-re váltás előtt, ismersz bő évtizede, tudod, hogy nekem is kizárólag Nokiám volt, mint Neked.
Nagyon féltem N97 után. Pár napig tartott is a félelmem.

Ma már látom (fél évvel utána), hogy csak a kezdőlépést kellett megtenni, az volt a nehéz.

Azóta már tudom, hogy ez a Samsung már rég nem az a Samsung. Ahogyan EZ a Nokia már nem AZ a Nokia.
Előbbi szerencsére, utóbbi sajnos...


Én viszont örülök, hogy az N8-at választottam. Nagyon meg vagyok elégedve vele/velük, kettőt is használok párhuzamosan, egy feketét és egy narancs színűt. Nem is emlékszem, mikor volt utoljára ennyire stabil egy első firmware-es Symbian teló... még az N95 is sokkal instabilabb volt.
Az N97-el egy napon nem lehet említeni, mint ha nem is ugyanaz a cég gyártotta volna a két telót... :roll:
Amig lehet és érdemes, én a Nokia mellett maradok, bár lehet, hogy - pusztán szakmai kíváncsiságból - egy Galaxy S2-re egyszer valamikor beruházok... talán... egyszer... majd... 8) :lol: :P


szomb. feb. 19, 2011 0:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:
Macika írta:
Tudod, mondtak ők már sok mindent.
Ígérték az állandó frissítéseket, állandó késések, pontatlanságok, hibák, stb-stb...

Mondták azt is, hogy az S3 után lesz S4 is. Nem is olyan régen...
Aztán, hogy az S3-nál újraírták az egészet az alapoktól. Aztán kiderült, hogy dehogy, majd a 4-esnél...


Nekem is pont ez a dilemmám, de a következő telóbeszerzés ügyében még megkoczkáztatom a Nokia-t. Nem vagyok felkészülve egy másik típus kiválasztására! :-)

Én is így voltam pontosan a GalaxyS-re váltás előtt, ismersz bő évtizede, tudod, hogy nekem is kizárólag Nokiám volt, mint Neked.
Nagyon féltem N97 után. Pár napig tartott is a félelmem.

Ma már látom (fél évvel utána), hogy csak a kezdőlépést kellett megtenni, az volt a nehéz.

Azóta már tudom, hogy ez a Samsung már rég nem az a Samsung. Ahogyan EZ a Nokia már nem AZ a Nokia.
Előbbi szerencsére, utóbbi sajnos...


pén. feb. 18, 2011 23:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
Imici1972 írta:
Azért a Symbian leállításáig még eltelik némi idő. Stephen Elop legutóbbi nyilatkozata szerint még kb. 150 millió darab S3-as kütyüt szeretnének eladni a Symbian végleges kivezetéséig. Ez legalább 2 év, ha nem több.

Tudod, mondtak ők már sok mindent.
Ígérték az állandó frissítéseket, állandó késések, pontatlanságok, hibák, stb-stb...

Mondták azt is, hogy az S3 után lesz S4 is. Nem is olyan régen...
Aztán, hogy az S3-nál újraírták az egészet az alapoktól. Aztán kiderült, hogy dehogy, majd a 4-esnél...


Nekem is pont ez a dilemmám, de a következő telóbeszerzés ügyében még megkoczkáztatom a Nokia-t. Nem vagyok felkészülve egy másik típus kiválasztására! :-)


pén. feb. 18, 2011 22:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
Imici1972 írta:
Azért a Symbian leállításáig még eltelik némi idő. Stephen Elop legutóbbi nyilatkozata szerint még kb. 150 millió darab S3-as kütyüt szeretnének eladni a Symbian végleges kivezetéséig. Ez legalább 2 év, ha nem több.

Tudod, mondtak ők már sok mindent.
Ígérték az állandó frissítéseket, állandó késések, pontatlanságok, hibák, stb-stb...

Mondták azt is, hogy az S3 után lesz S4 is. Nem is olyan régen...
Aztán, hogy az S3-nál újraírták az egészet az alapoktól. Aztán kiderült, hogy dehogy, majd a 4-esnél...


pén. feb. 18, 2011 18:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
A Nokia egyébként már régebben kihúzta a gyufát nálam, mert erre a szerencsétlen N97-re már egy ideje nem fejleszt újabb firmware-t. Az OK, hogy beismerik, hogy nem lett tökéletes ez a telefon, de ennyire nem illett volna cserbenhagyni az N97 tulajokat! Az N97 mini-nél nem tudom, hogy hogyan van, de arról sem olvastam a szaklapokban, illetve a fórumokon, hogy lenne új firmware.


pén. feb. 18, 2011 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N97
aronpapa írta:
Alexfux írta:
Az utód val.szeg egy N8 lesz, de a Nokia MS összebútorozás miatt elképzelhető, hogy elpártolok a Nokia-tól.

Szerintem ezzel nem leszel egyedül. Én is váltok majd (ha megadja magát a mai napig is tökéletesen működő E52), de még nem tudom 100%-ig, melyik irányba. Egy biztos, Microfos nem kell nekem.


Azért a Symbian leállításáig még eltelik némi idő. Stephen Elop legutóbbi nyilatkozata szerint még kb. 150 millió darab S3-as kütyüt szeretnének eladni a Symbian végleges kivezetéséig. Ez legalább 2 év, ha nem több.
Persze könnyen lehet, hogy ez még változni fog, de az N8 supportja tuti végig megy, hiszen az eddigi szimbis telókhoz is max. 1 évig jöttek a frissítések, eltekintve néhány kivételtől.
Az N8 szoftvere már most is közel tökéletes, nekem eddig hibátlanul működik, nincs belassulás, nincs fagyás, nincs reboot. November óta asszem egyszer ha lefagyott, az is a TV2 alkalmazás miatt volt.
Szóval véleményem szerint a C7 az N8 és az E7 még nyugodt szívvel megvehető, ezeknek a modelleknek tuti végigmegy a supportja.

(Remélem a symbianos fejlesztők is így gondolják és nem szélednek szét idő előtt, mondván úgyis megszűnik a melójuk, akkor lépjünk inkább előbb, mint később... :P )


pén. feb. 18, 2011 14:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás Re: Nokia N97
Alexfux írta:
Az utód val.szeg egy N8 lesz, de a Nokia MS összebútorozás miatt elképzelhető, hogy elpártolok a Nokia-tól.

Szerintem ezzel nem leszel egyedül. Én is váltok majd (ha megadja magát a mai napig is tökéletesen működő E52), de még nem tudom 100%-ig, melyik irányba. Egy biztos, Microfos nem kell nekem.


pén. feb. 18, 2011 14:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Sziasztok!

Tegnap eldőlt az N97-em sorsa. Már egy ideje kontakthibás az USB portja, negyed órát kell trükközni már ahhoz is, hogy egyáltalán el kezdjen tölteni a 220-ról. Tegnap megláttam, hogy kiadták a Maps 3.06 végleges verzióját. Próbáltam feldugni USB-n keresztül az Ovi Suite-ra, de egyszerúen nem sikerült a KH miatt.
A telefon megunhatta a folyamatos vegzálást, mert egyszer csak kikapcsolt és attól fogva többé nem tudtam bekapcsolni. Megjelent a Nokia felirat, majd elsötétült a kijelző és kezdhettem előröl. Volt sok perc várakozás, volt akksi kivétel, tán még falhozvágás is, de csak nem akart működni.

Végül egy hard reset után elindult a ketyere, de persze a névjegyzék, naptárbejegyzések stb. mentek a levesbe.

Hál'Istennek volt egy régebbi mentés a gépemen, de ugye a kábelprobléma miatt kicsit sportos volt visszatöltenem.

Most múxik, jót tett neki a reset, mert elég gyors, de a kontakthiba miatt megy a levesbe.

Az utód val.szeg egy N8 lesz, de a Nokia MS összebútorozás miatt elképzelhető, hogy elpártolok a Nokia-tól.


pén. feb. 18, 2011 12:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
robi68 írta:
kicsit rosz a magyar irásom mivel határon tuli vagyok. bocsi.
ha lenél olyan szives leirni hogyan kell akor megcsinálom mert ez elég uj számomra. köszi!

Ne haragudj, nem a magyarosságot kifogásoltam, hanem a pontok, nagybetűk, vesszők, mondattagolás használatát.
Nagybetű, vessző, pont, szóköz van minden PC billentyűzetén.

A szignózásról külön topic van.


szomb. jan. 29, 2011 13:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 21:16
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia N97
kicsit rosz a magyar irásom mivel határon tuli vagyok. bocsi.
ha lenél olyan szives leirni hogyan kell akor megcsinálom mert ez elég uj számomra. köszi!


pén. jan. 28, 2011 14:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
robi68 írta:
simbiános téma androidos kinézetel vagy iphonosal akár spb shel nem nem megy fel rá csak sima ecerü témák.

Huh, nem egyszerű olvasni az írásodat, lehetnél kicsit igényesebb magadra.

Ugye szignóztad a feltelepítendő téma SIS fájlját?


pén. jan. 28, 2011 0:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 21:16
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia N97
simbiános téma androidos kinézetel vagy iphonosal akár spb shel nem nem megy fel rá csak sima ecerü témák.


csüt. jan. 27, 2011 23:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N97
robi68 írta:
helo!tudja'e valaki miért nem telepithetek minden témát az n97-re talán hiánzik valami szoftver azok használatára?

Üdvözöllek a fórumban.

Ezt most kifejtenéd bővebben, érthetőbben?


csüt. jan. 27, 2011 22:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 21:16
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia N97
helo!tudja'e valaki miért nem telepithetek minden témát az n97-re talán hiánzik valami szoftver azok használatára?


csüt. jan. 27, 2011 21:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Nokia N97
bzsr írta:
...ellenben itt kiírja a hibakódot: symbian error (-39).
Van valakinek ötlete a megoldásra?


Ötletem ugyan nincs rá, de a hibakódot már meg lehet nézni:

http://www.newlc.com/Symbian-OS-Error-Codes.html

"-39 An operation has been aborted" - hát nem ragozták túl a magyarázatot! :(


szer. dec. 15, 2010 0:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 13, 2010 23:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia N97
Sziasztok!
A következő a problémám. N97 minim van. 2 hétig rendesen szinkronizált az exchange, de aztán leállt. Azóta csak annyit ír ki, hogy programhiba, próbálja újra később. Már töröltem és újra letöltöttem az exchange alkalmazást, továbbá a gyári beállításokat is visszaállítottam, de egyik sem használt. Letöltöttem a roadsync alkalmazást is, hátha, de ezzel sem működik. ellenben itt kiírja a hibakódot: symbian error (-39).
Van valakinek ötlete a megoldásra?

Köszönöm!


kedd dec. 14, 2010 8:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 20, 2009 13:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia N97
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni.....nem olvastam végig az összes írást...

Van egy N97 telefon a cégnél, v.22.0.110 fw-vel és a Mail for Exchange kliens akarom beállítani rajta, de nem megy!
Nem hiszem, hogy én rontok el valamit...Folyamatosan tanúsítvány hibát ír, nem tud csatlakozni (wifi-n keresztül)....

Azt az infót kaptam, hogy ezen a symbian verzión a büdös életbe nem fogom beállítani ezt, mert a nokia nem tudja megcsinálni rendesen, inkább vegyek egy progit, ami képes erre....

A kérdés az lenne, hogy van-e megoldás a problémára; lehetséges, hogy soha nem fogom tudni beállítani?

Előre is köszi a segítséget!

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


csüt. dec. 09, 2010 16:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
Alexfux írta:
Nincs hír valami új firmware verzióról rendes N97-hez? Vagy már nem is fejlesztenek rá?

Szerintem a 22-essel befejezték...
Pedig volt hír valami (tervezett) 30-as FW-ről...


Nem örülnék neki, bár ez továbblökne a csere felé vezető úton.

De lehet, hogy igazad lesz, hiszen annyi a változás a Nokia-nál ls a Symbian-nál. De ez az N97 tulajok cserbenhagyása lenne. Csak nem tesz ilyet a Nokia!


hétf. okt. 25, 2010 20:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N97
Macika írta:
Alexfux írta:
Nincs hír valami új firmware verzióról rendes N97-hez? Vagy már nem is fejlesztenek rá?

Szerintem a 22-essel befejezték...
Pedig volt hír valami (tervezett) 30-as FW-ről...


Szerintem tuti lesz még egy.


szomb. okt. 23, 2010 19:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 899 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség