Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 15:42



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Nokia 2760 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Nokia 2760
Most próbáltam ki egy V 04.20-at. Jelenség ugyanaz. Szintén T függő. Lehetséges, hogy a T cseszte el?


pén. márc. 30, 2012 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Nokia 2760
Szervusztok!

Előkerítettünk a fiók mélyéről egy 2760-ast. Nincsenek nagy igények vele. Csak egy zöld és piros gomb, meg egy marha nagy óra a kijelzőre. Na, ez utóbbi nem akar összejönni. Az internet hemzseg a 2760-hoz való digitális óra háttérképes témáktól, de ezen a készüléken csak a nagy fehér semmi jelenik meg háttérnek. Gif, jpg és png háttérkép megjelenik, de az swf nem. Akkor sem ha témával együtt települ, és akkor sem ha külön próbálom beállítani csak az swf fájlt. Ez utóbbi esetben azt írja ki, hogy "Nem választható ki, a fájl típus használhatatlan!" Próbáltam ráguglizni, de sem magyarul sem angolul (unable to select file type unusable) nem találtam hasonló hibát. Akkor csak nekem van ilyen gondom?

A teló T-Mobilos, eredeti fw V 04.20 (03-08-07). Nokia szerviz frissítette még 2008-ban V 05.20 (06-12-07) verzióra. A gif animációk működnek a háttérképen, de az swf nem. Azzal kezdtem, hogy menüből gyári alapba minden, de nem lett jó úgy sem, és a *#7780#, *#7370# reset kódokal sem.

Más egyéb hibát nem tapasztalok vele. Nokia Suite szerint nincs hozzá frissebb verzió. Van valakinek ötlete valami jól olvasható nagy méretű digitális órára valamelyik kijelzőn?


kedd márc. 27, 2012 11:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Megoldódott a problémám,sűrű elnézések közepette visszakaptam a pénzt.
Természetesen előtte megkérdezték,hogy nem viszek-e másik készüléket ami működik is.Na itt én kértem elnézést.
KÖSZÖNÖM A HOZZÁSZÓLÁSOKAT.


szer. márc. 12, 2008 17:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
prefil írta:
Amúgy nincs az szabályozva,hogy milyen papírok számlák eredetiséget igazoló iratokkal vehetnek át készülékeket?

Nem igazán...Anno beadtam egy boltba egy 1,5 hónapos, westeles 6610-t. Gyerek kikapta a telefont, madzagokat és kész. Kérdeztem, hogy a gar. levél nem kéne-e, lévén még bő 10 hó gari van rá. De mondta, hogy fölösleges, 10 perc múlva már úgyis elfelejti, hogy a westelnél lett véve...
Szóval amíg ilyen a hozzáállás, ne is nagyon számíts másra, főleg látszólag is használt készüléknél.


szomb. márc. 08, 2008 19:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
prefil írta:
Bocs,ezt nem így,és nem ide szántam.De a kérdés az még fenn áll.
Amúgy nincs az szabályozva,hogy milyen papírok számlák eredetiséget igazoló iratokkal vehetnek át készülékeket?
Nincs.


szomb. márc. 08, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Itt nem ajánlom a használt készülék vásárlását:
Mobilvilág 2001 BT
1113
Kosztolányi Dezső Tér 4.


szomb. márc. 08, 2008 18:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Macika írta:
prefil írta:
Nem okoskodni akarok ám, csak nem értem, mi vitt ár egy ilyen vásárlásra.
Idézet:
,

A telefont egy ismerősömnek vettem,ezért is ért kellemetlenül ez az egész.
Itt nem a vételi árral van gondom,hanem azzal ahogy ezeket a készülékeket átveszik és nyugodtan értékesítik számlát adnak róla ,és mosolyognak.
Na mindegy hétfőn meglátogatom őket, kiváncsi vagyok a reakcíóra.
Amúgy nincs az szabályozva,hogy milyen papírok számlák eredetiséget igazoló iratokkal vehetnek át készülékeket?


Namost akkor kit idéztél és honnan és hooogy is van ez az egész mostmár?


Bocs,ezt nem így,és nem ide szántam.De a kérdés az még fenn áll.
Amúgy nincs az szabályozva,hogy milyen papírok számlák eredetiséget igazoló iratokkal vehetnek át készülékeket?


szomb. márc. 08, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
prefil írta:
Nem okoskodni akarok ám, csak nem értem, mi vitt ár egy ilyen vásárlásra.
Idézet:
,

A telefont egy ismerősömnek vettem,ezért is ért kellemetlenül ez az egész.
Itt nem a vételi árral van gondom,hanem azzal ahogy ezeket a készülékeket átveszik és nyugodtan értékesítik számlát adnak róla ,és mosolyognak.
Na mindegy hétfőn meglátogatom őket, kiváncsi vagyok a reakcíóra.
Amúgy nincs az szabályozva,hogy milyen papírok számlák eredetiséget igazoló iratokkal vehetnek át készülékeket?


Namost akkor kit idéztél és honnan és hooogy is van ez az egész mostmár?


szomb. márc. 08, 2008 18:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nem okoskodni akarok ám, csak nem értem, mi vitt ár egy ilyen vásárlásra.
Idézet:
,

A telefont egy ismerősömnek vettem,ezért is ért kellemetlenül ez az egész.
Itt nem a vételi árral van gondom,hanem azzal ahogy ezeket a készülékeket átveszik és nyugodtan értékesítik számlát adnak róla ,és mosolyognak.
Na mindegy hétfőn meglátogatom őket, kiváncsi vagyok a reakcíóra.
Amúgy nincs az szabályozva,hogy milyen papírok számlák eredetiséget igazoló iratokkal vehetnek át készülékeket?




szomb. márc. 08, 2008 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
prefil írta:
Jelen esetben a készülék ára 16.000 ft,

Ez komoly?! 30 nap garanciával 16000, vadi új, dobozos, két év garival, száz százalákosan megbízható forrásból (azért egy t-mobil üzlet talán az ;-) meg 20.000. Hát, jó nagyot spóroltál...

prefil írta:
Teljesen bizonytalan eredetű készülék GSM üzletbe?Miért szerinted,hol kellett volna készüléket vásárolni?

Kb. évente egyszer én is járok (zug)GSM üzletben: a készülékek 90%-a kapásból úgy néz ki, hogy meg sem fognám, max. gumikesztyűben ;-) Ami meg új(szerű), az sokszor még nekem is feltűnik, hogy papírok stb. nélkül kb. ott van, mint a feltöltőkártyás ár...

Nem okoskodni akarok ám, csak nem értem, mi vitt ár egy ilyen vásárlásra. Mert ha még valóban megbízható a hely, akkor ok: pl. a szomszédságunkban van egy mobilbolt, ahol a fickó csak akkor veszi be a telefont, ha viszed a számlát, szerződést, stb., hogy valóban a tiéd a készülék, és nem az előbb vetted ki egy táskából a buszon... Viszont ezek azok a helyek, ahol általában drágábbak a készülékek, mint a feltöltőkártyás ár, esetleg kifüggetleníti a boltos, hogy vonzóbb legyen, aztán majd megveszi valaki.

Üdv!


szomb. márc. 08, 2008 17:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
prefil írta:
Hát lehet,hogy a bótos nem úgy gondolja ahogy én,de hogy ebben az esetben ez változni fog azt biztosra veszem.
Szerinted hánytucatszor olvastunk már ilyesmit itt a fórumban? :)

Ne haragudj meg, aki egy szolgáltatói logóval ellátott készüléket vesz meg egy hiéna-GSM-nél, az meg is érdemli.

Miért mondom ezt?
Gondolkodjunk együtt!
Csak EGYETLEN percet (amit a vásárlás ELŐTT kellett volna).

Ugye tudható, hogy HIVATALOSAN ~fél éve van forgalomban a készülék.
Ha T-s logo van rajta, akkor T-s függő és T-s szerződés KELL kötődjön hozzá. Tehát előfizetésnél 24 hónapig (számlanemfizetés esetén) AZONNAL tiltható.

A kártyás szerződéssel beszerzett készülék (ami nem lenne tiltható csak lopás esetén) viszont nem árusítható értelmes haszonnal, hiszen SZÁNDÉKOSAN úgy van árazva a szolgáltatóknál, hogy ne érje meg eladni.

Szerinted ha nem T-s viszonteladó a nevezett üzlet, akkor hogy a mókusfarkában kerülhet hozzá max. fél éves T-s készülék?

Érted már, miért mondom, hogy fogod Te még máshogy is látni a dolgot?


szomb. márc. 08, 2008 16:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
pampika írta:
Hát ezaz, hogy te úgy gondolod...a boltos meg nem :?

Szóval az, hogy teljesen bizonytalan eredetű készüléket kapsz egy gsm bótba, ez teljesen hétköznapos dolog. Sajnos. Ha tutira hivatalos (és ezzel együtt 99%-ban probléma mentes) készüléket szeretnél, akkor megveheted a szolgáltatóknál, vagy HIVATALOS viszonteladóknál, mint pl. media markt, cora, tesco, electroworld, photo hall, etc.
Ezen boltok a gyártótól szerzik be, hivatalos utakon keresztül.

Ezzel szemben a gsm bótos nem igen élne meg, ha a nagytételben vásárló teszkóval akarna versenyre kelni az ő 20-30-as rendelésével. Vagyis kerülőúton szerzi be a készüléket, ami ált. külföldi piacra készült verzió, ilyen-olyan módon került be az országba, ő meg eladja szépen jogilag használtan neked. 30 nap garancia eleve gyanúsnak kéne, hogy legyen, nem? Szóval azt se a nokia vállalja, hanem a gsm bótos. Ha bajod van a készülékkel, esetleg neki áll megbütykölni, amitől vagy jobb lesz, vagy nem. De nem a nokia szervizbe küldi, az tuti.

Szóval erről szólna az a különbözet, ami a hivatalos ár és a gsm bótosé közt van. Vagy kicsivel többet rászánsz és akkor kapsz egy működő készüléket, garantált szerviz háttérrel, vagy beleszaladsz egy ilyen üzletbe és utólag szívod a fogad és költesz rá x meg y összegeket hol ezért, hol azért :? De ha azt nézzük, egész olcsón megúsztad a tanulópénzt ;)



Hát lehet,hogy a bótos nem úgy gondolja ahogy én,de hogy ebben az esetben ez változni fog azt biztosra veszem.


szomb. márc. 08, 2008 16:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Hát ezaz, hogy te úgy gondolod...a boltos meg nem :?

Szóval az, hogy teljesen bizonytalan eredetű készüléket kapsz egy gsm bótba, ez teljesen hétköznapos dolog. Sajnos. Ha tutira hivatalos (és ezzel együtt 99%-ban probléma mentes) készüléket szeretnél, akkor megveheted a szolgáltatóknál, vagy HIVATALOS viszonteladóknál, mint pl. media markt, cora, tesco, electroworld, photo hall, etc.
Ezen boltok a gyártótól szerzik be, hivatalos utakon keresztül.

Ezzel szemben a gsm bótos nem igen élne meg, ha a nagytételben vásárló teszkóval akarna versenyre kelni az ő 20-30-as rendelésével. Vagyis kerülőúton szerzi be a készüléket, ami ált. külföldi piacra készült verzió, ilyen-olyan módon került be az országba, ő meg eladja szépen jogilag használtan neked. 30 nap garancia eleve gyanúsnak kéne, hogy legyen, nem? Szóval azt se a nokia vállalja, hanem a gsm bótos. Ha bajod van a készülékkel, esetleg neki áll megbütykölni, amitől vagy jobb lesz, vagy nem. De nem a nokia szervizbe küldi, az tuti.

Szóval erről szólna az a különbözet, ami a hivatalos ár és a gsm bótosé közt van. Vagy kicsivel többet rászánsz és akkor kapsz egy működő készüléket, garantált szerviz háttérrel, vagy beleszaladsz egy ilyen üzletbe és utólag szívod a fogad és költesz rá x meg y összegeket hol ezért, hol azért :? De ha azt nézzük, egész olcsón megúsztad a tanulópénzt ;)


szomb. márc. 08, 2008 15:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
vasti írta:
Helló!

És ha nem titok, mennyiért lehet biziben egy ilyen készüléket megkapni? Mert most nézem: Dominóval 20000, gondolom két év gyári garival... Ezek után mennyi az az annyi, amennyiért már érdemes megvenni egy teljesen bizonytalan eredetű, valószínűleg garancia nélküli készüléket?! 5-8000 forint?

Üdv!


Jelen esetben a készülék ára 16000 ft, de szerintem nem ez a fontos,hanem az,hogy amit vásárolsz egy üzletben annak jogtisztának kellene lennie vagyis én így gondolom.Azt hiszem ha magánszemélytől vásárolsz akkor számíthatsz meglepetésekre, de ezek szerint így is.Amúgy 30 napos szervízgaranciát adtak a készülékhez.Teljesen bizonytalan eredetű készülék GSM üzletbe?Miért szerinted,hol kellett volna készüléket vásárolni?


szomb. márc. 08, 2008 15:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vasti írta:
Helló!

És ha nem titok, mennyiért lehet biziben egy ilyen készüléket megkapni? Mert most nézem: Dominóval 20000, gondolom két év gyári garival... Ezek után mennyi az az annyi, amennyiért már érdemes megvenni egy teljesen bizonytalan eredetű, valószínűleg garancia nélküli készüléket?! 5-8000 forint?

Üdv!
Sokan hiszik azt sajnos, hogy a hivatalos út azért drága(bb), mert a mocsok imperialisták lehúznak bennünket...
Holott egy frászt!
A lehúzás stimmel, csak nem a zimperilaisták teszik, hanem a kedves ingyenélő, ügyeskedő honfitársaink. Az olcsó árral...
Mert a drága(bb) árral kapunk is valamit a pénzünkért. Míg az olcsóval várhatóan csak a bosszúságot.


szomb. márc. 08, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
prefil írta:
Nagyon komoly,hívtam a gsm üzletett,de nem veszik fel,gondoltam felhívom a szólgltatót jelenesetben a T-mobile-t ,mert az ő logójuk van a készüléken de ők nem tudtak segíteni abban hogy miért nem kapcsolodik a hálózathoz a készülék,de még abban sem ,hogy esetleg lopott é.
Ez egy vicc.Tehát vásárolsz egy használt készüléket x összegért aztán vagy tudod használni,vagy nem.
Úgy tűnik, még mindig nem gondolkoznak sokan.

Vajon hogyan, mi módon kerülhet egy szolgáltatói feliratos készülék egy NEM VISZONTELADÓ üzlet kirakatába?

Nos, felsorolod nekem?


szomb. márc. 08, 2008 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

És ha nem titok, mennyiért lehet biziben egy ilyen készüléket megkapni? Mert most nézem: Dominóval 20000, gondolom két év gyári garival... Ezek után mennyi az az annyi, amennyiért már érdemes megvenni egy teljesen bizonytalan eredetű, valószínűleg garancia nélküli készüléket?! 5-8000 forint?

Üdv!


szomb. márc. 08, 2008 13:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nagyon komoly,hívtam a gsm üzletett,de nem veszik fel,gondoltam felhívom a szólgltatót jelenesetben a T-mobile-t ,mert az ő logójuk van a készüléken de ők nem tudtak segíteni abban hogy miért nem kapcsolodik a hálózathoz a készülék,de még abban sem ,hogy esetleg lopott é.
Ez egy vicc.Tehát vásárolsz egy használt készüléket x összegért aztán vagy tudod használni,vagy nem.


szomb. márc. 08, 2008 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Próbáld ki másik SIMmel is, ha az sem megy, akkor vissza a feladónak...


szomb. márc. 08, 2008 11:58
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
prefil írta:
A sim jó most próbáltam, a telefont meg gsm üzletben vettem, ott még működött kedden.Akkor ezek szerint vihetem vissza!!!
Nos, igen, és még a jó eset, ha egy visszavitellel megúsztad.
Ha nem számlanemfizetés miatt tiltották le a telót, hanem lopás miatt, akkor még kellemetlenséged is lehet belőle.


szomb. márc. 08, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
A sim jó most próbáltam, a telefont meg gsm üzletben vettem, ott még működött kedden.Akkor ezek szerint vihetem vissza!!!


szomb. márc. 08, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Akkor az a SIM kártya már lejárt vagy a telefon le van tiltva.


szomb. márc. 08, 2008 11:17
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 31, 2007 11:45
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Nokia 2760
Sziasztok

Tud valaki segíteni?
Vettem egy használt 2760-as készüléket, elvileg T-mobilos, beraktam a sim-et de, azt írja a készülék, hogy a sim kártya regisztrációja sikertelen. Miért?


szomb. márc. 08, 2008 11:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség