Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 22:44



Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Nokia E72 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 29, 2012 12:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E72
köszönöm az infókat


vas. ápr. 29, 2012 18:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
zolence írta:
sziasztok

e72-emnek a kijelzője fogta magát és nem működik,

a telefon működik , hívható , gombok világítanak, de a kijelzőnél csak valami háttérvilágitás megy , maga a kijelző szürke marad (akku ki-be, újra bekapcs, nem segítet)

vizet nem kapott, párszor leejtettem, de nem most

hasonló eset? mi lehet a baja?

Nem mindig rögtön az esés után jelentkezik a gond.
Valószínűleg egy kijelzőcsere megoldja, az átvezető szalagkábel sérülhetett.
6e-ért tudok szerezni Neked gyári eredeti kijelzőt.


vas. ápr. 29, 2012 14:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 29, 2012 12:36
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E72
sziasztok

e72-emnek a kijelzője fogta magát és nem működik,

a telefon működik , hívható , gombok világítanak, de a kijelzőnél csak valami háttérvilágitás megy , maga a kijelző szürke marad (akku ki-be, újra bekapcs, nem segítet)

vizet nem kapott, párszor leejtettem, de nem most

hasonló eset? mi lehet a baja?


vas. ápr. 29, 2012 12:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: Nokia E72
sancika101 írta:
Üdv.

Lehet ismét fárasztó leszek, de megint akadályba ütköztem.
Wifin keresztül letöltök egy játékot avagy alkalmazást, az OVI- ból, majd telepítés után ha használni szeretném azokat, 10 játékból és alkalmazásból 9- nél kéri a további internet kapcsolatot.
egy teljesen alap alkalmazás pl az airhorn, és ahhoz is kéri telepítés után a netet, csak nem tudom, hogy miért.
köszönöm a segítséget.

A korábbi kérdésem valóban hülyeség volt, elnézést Macika.


Pedig nem jellemző az alkalmazásokra, játékokra, hogy utólag még frissítgetig magukat, kötelezően. Ha mégis kéri, az csak jó nekünk, hiszen ki szereti az elavult programokat :)?


pén. dec. 16, 2011 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
sancika101 írta:
Üdv.

Lehet ismét fárasztó leszek, de megint akadályba ütköztem.
Wifin keresztül letöltök egy játékot avagy alkalmazást, az OVI- ból, majd telepítés után ha használni szeretném azokat, 10 játékból és alkalmazásból 9- nél kéri a további internet kapcsolatot.
egy teljesen alap alkalmazás pl az airhorn, és ahhoz is kéri telepítés után a netet, csak nem tudom, hogy miért.
köszönöm a segítséget.

A korábbi kérdésem valóban hülyeség volt, elnézést Macika.

Azért szokták így megoldani (hogy utólag tölt még le egy csomó cuccot hozzá), mert úgy akarták megírni az alap-programot, hogy jó legyen minden készülékre. Ez az alapcél.
Amikor az alap-program felment a telóra, az kideríti, milyen készülékről van szó, milyen kijelző, processzor van benne, és az ahhoz szükséges fájlokat tölti le.
Így SOKKAL kisebb adatmennyiséggel kell dolgozni, mintha 38 telefonhoz benne kellene legyen a megfelelő felbontású képek, egyebek.
Csak gondolj bele, Az E72 pl. fekvő kijelzős, QVGA. Az 5800 pl. meg álló kijelzős és nem 240x320 hanem 360x640.

Szóval ezért oldották meg így.

És igazuk van!


hétf. dec. 12, 2011 4:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 21, 2011 15:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E72
Üdv.

Lehet ismét fárasztó leszek, de megint akadályba ütköztem.
Wifin keresztül letöltök egy játékot avagy alkalmazást, az OVI- ból, majd telepítés után ha használni szeretném azokat, 10 játékból és alkalmazásból 9- nél kéri a további internet kapcsolatot.
egy teljesen alap alkalmazás pl az airhorn, és ahhoz is kéri telepítés után a netet, csak nem tudom, hogy miért.
köszönöm a segítséget.

A korábbi kérdésem valóban hülyeség volt, elnézést Macika.


vas. dec. 11, 2011 22:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
sancika101 írta:
Sziasztok.

Én még csak most vásároltam e 72-t és meglehetősen analfabéta vagyok hozzá.
Kérdezném, hogy az itthoni asztali számítógépre letöltött, majd adatkábellel a telefonra átrakott és telepített játékok hová kerülnek a telepítést követően.
Hol találom meg, hogy játszani tudjak vele.
Esetleg valakinek nincs egy részletes használati utasítása??
Mindenkinek köszönöm aki segíteni tud.

Adtak hozzá leírást?
Azért alap dolgokat, amiket 2 perc olvasáskeresés után meg lehet találni, talán mégsem kellene mástól megkérdezni...


kedd nov. 22, 2011 23:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 21, 2011 15:21
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E72
Sziasztok.

Én még csak most vásároltam e 72-t és meglehetősen analfabéta vagyok hozzá.
Kérdezném, hogy az itthoni asztali számítógépre letöltött, majd adatkábellel a telefonra átrakott és telepített játékok hová kerülnek a telepítést követően.
Hol találom meg, hogy játszani tudjak vele.
Esetleg valakinek nincs egy részletes használati utasítása??
Mindenkinek köszönöm aki segíteni tud.


hétf. nov. 21, 2011 15:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
csabee90 írta:
Lenne egy kerdesem:Nekem az E72 nek a menu gomb helyett contacts van es a masik helyen pedig a clock a telefont egy masik tulaj fuggetlenitette miert van ez? hard reset eltem es megis igy maradt ez gyarilag van igy vagy fuggetlenitestol?A telefon egyebkent azthiszem nemetorszagbol **** T-mobile-os volt.

Egészen pontosan nem ismerem az E72-t, de azt tudom, hogy több olyan készülék is van, amelynek a szolgáltatói szoftvere módosított.
Valószínűleg itt is egy ilyen magyarítás miatt állt elő a problémád...


hétf. szept. 05, 2011 23:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 04, 2011 21:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E72
Lenne egy kerdesem:Nekem az E72 nek a menu gomb helyett contacts van es a masik helyen pedig a clock a telefont egy masik tulaj fuggetlenitette miert van ez? hard reset eltem es megis igy maradt ez gyarilag van igy vagy fuggetlenitestol?A telefon egyebkent azthiszem nemetorszagbol **** T-mobile-os volt.


vas. szept. 04, 2011 21:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 20, 2006 19:58
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: Nokia E72
Valakinek sikerült már frissíteni az új v71 softot?


csüt. jún. 30, 2011 8:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
Hihetetlen, ha annyi ezresem lenne, ahányszor ebben a fórumban megválaszoltuk ezt már...
Holtversenyben van a "bizonyos hívók nevét nem írja ki a telefonom (csak a számát), pedig TUTI benne van a telefonkönyvemben" esettel :)


csüt. ápr. 28, 2011 16:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Nokia E72
hunika írta:
De nincs mar 1 uzenet sem benne mert mind kitoroltem.


Ha bemész a beérkezett üzenetekbe, nyomsz egy opciókat és kiválasztod a SIM üzeneteket, ott is mind törölve van?


csüt. ápr. 28, 2011 15:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 17:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E72
De nincs mar 1 uzenet sem benne mert mind kitoroltem.


csüt. ápr. 28, 2011 13:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás Re: Nokia E72
Megtelt az sms tárolóhely. Valószínü a sim kártyára menti az üzeneteket, az pedig csak 10 db. Törölj néhányat, vagy állítsd át a mentés helyét a telefonra.


csüt. ápr. 28, 2011 11:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 27, 2011 17:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E72
Nekem az a problemam h a kepernyon megjelent egy boritek ami folyamatosan pillog pedig nem kaptam sem uzenetet sem emailt.
Mi lehet a gond?
Ha tudtok akko legyszi segitsetek.


szer. ápr. 27, 2011 17:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 21:39
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Nokia E72
Megjelent a Nokia Email 3.9 E72-re és E52-re

Saját tapasztalat:
Frissítettem, érzésre sokkal gyorsabb lett. Mármint az e-mail kezelés. Igaz a ProfiMailnak nyomában sem ér ezek után sem :-)
Ami Nálam jelentkezett: frissítés után kikapcs-bekapcs, de a készenléti képernyőről levette az e-mail értesítéseket. Így mind2-t manuálisan vissza kellett kapcsolni. Első 4-5 e-mailnál nem adott hangot, aztán magához tért. (Ez a bug régebben is megvolt, valószínűleg nem a mail sw hibája, vagy ha mégis, ezt nem javították ki.)

Hiba 1:
A fényképező sw-ben eltűnt az e-mail küldési lehetőség.

Megoldás1:
Kép készítése után - csak egy alkalommal - a küldés ikonra rábökve rá kell menni a "Feltöltés" menüpontra (legalul az "üzenetben" és a "bluetooth-on" alatt). ekkor szöszmötöl kicsit, kérdezi, h engedem-e az elérést. Igen, + dolgot nem kell állítani (Flickr, Ovi).

Ezt követően megjelenik újra az e-mailben menüpont.....



Figyelem! Az alábbi oldal nem tudom, nem-e minősül valamilyen szinten konkurenciának, ha igen, kérnék egy moderátort, törölje az URL-t". Előre is elnézést! :-)

Egyéb esetleges "hiba": http://www.gsmmedia.hu/2011/03/29/nokia ... yazz-vele/

OFF: mi történt a fórummal? teljesen le van ülve... :-((((


hétf. ápr. 11, 2011 11:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 21:39
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Nokia E72
lehoczky4 írta:
Vásároltam egy ilyen sz-t. roppant örültem neki mivel ingyenes térképet adtak hozzá (természetesen csak annak aki frissíteni is tudja). Volt bőr az arcukon elkérni érte 60 ezret,és használhatatlan sz... Telefonálni még jó, azonkívül kutyát dobálni kiváló, a menüje egy agyonvariált bonyolult útvesztő, tele olyan hülyeségekkel amire egy egyszerűbb felhasználónak nincs is szüksége. (Sajnos még törölni sem lehet). .


1. Kifogtál egy hibás darabot...
2. Nem Neked találták ki...
3. 1+2 :-)

Én E61i-ről váltottam, nincs vele gondom. Igaz Made in Finnland, és nem 60e volt, de ez OFF megjegyzés :-)


vas. dec. 19, 2010 10:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
lehoczky4 írta:
Vásároltam egy ilyen sz-t. roppant örültem neki mivel ingyenes térképet adtak hozzá (természetesen csak annak aki frissíteni is tudja). Volt bőr az arcukon elkérni érte 60 ezret,és használhatatlan sz... Telefonálni még jó, azonkívül kutyát dobálni kiváló, a menüje egy agyonvariált bonyolult útvesztő, tele olyan hülyeségekkel amire egy egyszerűbb felhasználónak nincs is szüksége. (Sajnos még törölni sem lehet). A kamera megnyomásával mindig internetezniakar, de én nem. Plusz három gombnyomással ki is tudunk lépni a nem kívént alkalmazásból. Ébresztéskor lefagy, villog csak nem ad hangot, nehogy felijedjünk pedig pont arra lenne szükség. Az OVI térkép is mindig felmegy az internetre, (kérdés,hogyíg ingyenes-e? A szolgáltatónál letiltattam az internet használatot. Talán. Nem használom azóta.) Feltettem egy garmint, hátha jobb lesz, de sajnos továbbra is igazolja a készülék hasznavehetetlenségét, mivela GPS vevője érzéketlen. Gyalog hamarabb odatalálok mint ahogy a telefon pozíciót találna. Az autófokuszos kamerája nagyon jó álló helyzetből. Kocsiból menetközben alkalmatlan a fényképezésre mivel nemtalál fókuszt. Szóval, 10 ezer forintot sem érne nekem már ezek után. A névjegyzéket átmentettem a memokártyára majd vissza. Az utónevek elvesztek. (Nembaj ráérünk ujra begépelni, node 300 darabot?) 15 éve van mobiltelefonom a másodiktól fogva nokia. Ennek a selejtes szériának az elődje egy e61 volt előtte, még meg van hála istennek. mindenben felülmulja kivéve a kamera megapixelt és a zseblámpát. Az e61 es a nokia ld 3 w-s GPX vevővel még kiválóan működik. Abba a telefonba kellett volna ez a kamera meg a memóriakártyaolvasó kapacitás és a zseblámpa, no meg a GPX vevő. Ez egy félvezetőtemető a kicsi kijelzőjével, mert ahhoz is kell egy nagyító. Összehasonlítottam még több nokia típussal is de alul maradt.

Bemutatkozó hsz-nek sikeres volt...


szomb. dec. 18, 2010 2:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 17, 2010 20:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E72
Vásároltam egy ilyen sz-t. roppant örültem neki mivel ingyenes térképet adtak hozzá (természetesen csak annak aki frissíteni is tudja). Volt bőr az arcukon elkérni érte 60 ezret,és használhatatlan sz... Telefonálni még jó, azonkívül kutyát dobálni kiváló, a menüje egy agyonvariált bonyolult útvesztő, tele olyan hülyeségekkel amire egy egyszerűbb felhasználónak nincs is szüksége. (Sajnos még törölni sem lehet). A kamera megnyomásával mindig internetezniakar, de én nem. Plusz három gombnyomással ki is tudunk lépni a nem kívént alkalmazásból. Ébresztéskor lefagy, villog csak nem ad hangot, nehogy felijedjünk pedig pont arra lenne szükség. Az OVI térkép is mindig felmegy az internetre, (kérdés,hogyíg ingyenes-e? A szolgáltatónál letiltattam az internet használatot. Talán. Nem használom azóta.) Feltettem egy garmint, hátha jobb lesz, de sajnos továbbra is igazolja a készülék hasznavehetetlenségét, mivela GPS vevője érzéketlen. Gyalog hamarabb odatalálok mint ahogy a telefon pozíciót találna. Az autófokuszos kamerája nagyon jó álló helyzetből. Kocsiból menetközben alkalmatlan a fényképezésre mivel nemtalál fókuszt. Szóval, 10 ezer forintot sem érne nekem már ezek után. A névjegyzéket átmentettem a memokártyára majd vissza. Az utónevek elvesztek. (Nembaj ráérünk ujra begépelni, node 300 darabot?) 15 éve van mobiltelefonom a másodiktól fogva nokia. Ennek a selejtes szériának az elődje egy e61 volt előtte, még meg van hála istennek. mindenben felülmulja kivéve a kamera megapixelt és a zseblámpát. Az e61 es a nokia ld 3 w-s GPX vevővel még kiválóan működik. Abba a telefonba kellett volna ez a kamera meg a memóriakártyaolvasó kapacitás és a zseblámpa, no meg a GPX vevő. Ez egy félvezetőtemető a kicsi kijelzőjével, mert ahhoz is kell egy nagyító. Összehasonlítottam még több nokia típussal is de alul maradt.


pén. dec. 17, 2010 21:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 10:28
Hozzászólások: 86
Hozzászólás Re: Nokia E72
na én is besz....tam. Frissíteni akartam, mindent a megszokott módon, és kiírta hogy megszakadt a kapcsolat, húzzam ki-be, aksi ki-be, és folytassam. De semmi. Most be se kapcsol.
Mehetek a mammutba.... Nokia monnnyon le!


szomb. nov. 20, 2010 12:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 10:28
Hozzászólások: 86
Hozzászólás Re: Nokia E72
Greg954 írta:
Üdv! Nekem egészen tegnapelőttig minden OK volt, amikor is egy gyenge pillanatomban szoftvert frissítettem rajta. Hiba nélkül végig is ment, de aztán a navigáció nem indult el, ellenben visszadobott a kezdőképre, illetve ha a témákra kattintottam lefagyott és újraindította magát.

Bevittem a Nokiába, ott 2 órát ültek rajta és újrafrissítették, de 5 perc alatt kiderült hogy a hiba megmaradt, úgyhogy most otthagytam és várok türelmesen még elkészül....

Pedig egyszer már megfogadtam, hogy nem fogok szoftvert frissíteni, de mindig elcsábulok és rá is cseszek rendszeresen.

Ettől eltekintve nem rossz az E72.


Ez a 052.005-ös szoftverrel történt? Most látom hogy van új update...


pén. nov. 19, 2010 23:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 18, 2010 11:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E72
Üdv! Nekem egészen tegnapelőttig minden OK volt, amikor is egy gyenge pillanatomban szoftvert frissítettem rajta. Hiba nélkül végig is ment, de aztán a navigáció nem indult el, ellenben visszadobott a kezdőképre, illetve ha a témákra kattintottam lefagyott és újraindította magát.

Bevittem a Nokiába, ott 2 órát ültek rajta és újrafrissítették, de 5 perc alatt kiderült hogy a hiba megmaradt, úgyhogy most otthagytam és várok türelmesen még elkészül....

Pedig egyszer már megfogadtam, hogy nem fogok szoftvert frissíteni, de mindig elcsábulok és rá is cseszek rendszeresen.

Ettől eltekintve nem rossz az E72.


csüt. nov. 18, 2010 11:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 10:28
Hozzászólások: 86
Hozzászólás Re: Nokia E72
Na figyeljetek, szerintem nekem van a legjobb hibaképem.
Ha repülőn vagyok, és offline módban zenét hallgatok, a középső navigomb a nyomásra nem érzékel semmit. Jobbra-balra le-fel működik, kivéve a középső része. Ha a repülő leszáll, már jó. Elképzelhető hogy a légnyomás változás miatt jelentkezik a hiba, az offline módhoz nem hiszem hogy köze van, mert leszállás után már jó.... :shock:
Igazából azt se tudom hogy közelítsem meg a szervizt, ezt tutti nem hiszik el. Eddig már 4x-5x tudtam reprodukálni a hibát, gyakorlatilag minden repüléskor hozza a hibát.
Szóljak egy Nokiásnak hogy egyszer repüljön velem??? :hm:

Más,
tudnátok ajánlani jó szilikon tokot E72-höz? Valami keményebb fajtát. Hol kéne vennem? Már vettem egyet de nagyon puha, és gyakorlatilag zsebből kivéve majdnem mindig lecsúszik róla.

köszi előre is


szomb. nov. 13, 2010 14:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 10:28
Hozzászólások: 86
Hozzászólás Re: Nokia E72
Végül is kiderült, hogy a szolgáltatás tényleg ingyenes az E72-n, ugyanúgy mint pl. a navi.

Más.

Tegnap előjött az első hiba. A középső navi gomb lenyomásra nem reagált. Csak jobbra balra fel-le működött, viszont nyomásra nem. Újra is indítottam többször, de úgy sem javult meg, mindenféle rázás nélkül, kb. 10-20 perc után megjavult. azóta is jó. Valami tipp mi lehetett? Tapasztalt már valaki ilyet?


pén. okt. 08, 2010 13:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 10:28
Hozzászólások: 86
Hozzászólás Re: Nokia E72
Macika írta:
juha írta:
Azt jól értelmezem, hogy a nokia messaging az a telón ingyenes? (mert hogy fizetni kell ha letöltöm másik készülékre)

Én úgy tudom, hogy nem, a szolgáltatónál kell előfizetni rá.
A Telenornál 1 Ft-ba kerül, de minimum kell hozzá egy 100 MB-os csomag...


Na hát kiderül, mert most használom, és nem fizettem elő. Amúgy a szerződések elfogadásakor valami olyat írt hogy a készülékkel megvette a szolgáltatást is, csak utána még volt vagy 3-4 oldal, amit nem nagyon szoktak elolvasni az emberek, többek között én sem.... :hm:
Esetleg más E72-es tulaj? Ezt néztétek? Használjátok?


hétf. okt. 04, 2010 16:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
juha írta:
Azt jól értelmezem, hogy a nokia messaging az a telón ingyenes? (mert hogy fizetni kell ha letöltöm másik készülékre)

Én úgy tudom, hogy nem, a szolgáltatónál kell előfizetni rá.
A Telenornál 1 Ft-ba kerül, de minimum kell hozzá egy 100 MB-os csomag...


hétf. okt. 04, 2010 12:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 10:28
Hozzászólások: 86
Hozzászólás Re: Nokia E72
Na megkaptam az E72-met én is :lol:
Elsőre nagyon tetszik, nagyon minőségi, bár a billentyűzet kiosztást még szokni kell, melyik betű hol van :)

Elsőre a beépített gmail kliensről kérdeznék. Beállítottam, működik simán, viszont nem találtam, hogy hol lehet neki beállítani, hogy milyen kapcsolatot használjon. Így hogy átállítottam GSM-re, most GPRS-t használ, előtte meg 3G-t. De wifi-re sehol nem tudom átállítani. Egyáltalán lehet ezt?
Azt jól értelmezem, hogy a nokia messaging az a telón ingyenes? (mert hogy fizetni kell ha letöltöm másik készülékre)

Köszi,


hétf. okt. 04, 2010 7:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
sz0tyi írta:
Sziasztok! Szeretném a segitségetek kérni. holnap (csüt.) készülök hazaköltözni, most angliában vagyok. Vettem az utolsó pár napban egy 3 szolgáltatófüggő e72-t. Akkor még nem tudtam, hogy közben ekkora változások történtek a függetlenitést illetően. Ezt a telefont itt sokkal jobb áron el lehet adni -ha nem lehet függetleniteni. Szoval a kérdés az, hogy meg lehet-e oldani a függetlenitést. A válasz az ügy jellege miatt nagyon sörgős, és előre is köszönöm.

Kb. 70€/db áron igen.

Szerintem GYORSAN add el kint!!!!

Itthon ugyanis levélnehezéknek lesz jó csak, ki tudja meddig még (az újabb BB5-ösöket >1,5 éve nem lehet nyitni és nem is néz ki változás az ügyben).


szer. szept. 22, 2010 8:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 22, 2010 4:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Nokia E72
Sziasztok! Szeretném a segitségetek kérni. holnap (csüt.) készülök hazaköltözni, most angliában vagyok. Vettem az utolsó pár napban egy 3 szolgáltatófüggő e72-t. Akkor még nem tudtam, hogy közben ekkora változások történtek a függetlenitést illetően. Ezt a telefont itt sokkal jobb áron el lehet adni -ha nem lehet függetleniteni. Szoval a kérdés az, hogy meg lehet-e oldani a függetlenitést. A válasz az ügy jellege miatt nagyon sörgős, és előre is köszönöm.


szer. szept. 22, 2010 4:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
bubu77 írta:
Gondoltam:) De hogy lehet letíltani?

Az A-GPS-t a Helymeghatározás beállításainál (ez kihat az ÖSSZES navigációs programra, magyarul az összessel 15-20 perc lesz megtalálni a GPS-pozíciót a korábbi 5-10 mp helyett).
A Nokia Maps-et a program beállításainál, ott kell engedélyezni/tiltani az online/offline navigációt.
Ugyanígy van a Garminnál is online adatbázisfrissítés (meg időjárási adatok lekérdezése), azt szintén tiltani kell, ha nem akarsz GPRS forgalmat generálni.


vas. aug. 15, 2010 18:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 14, 2010 18:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E72
Gondoltam:) De hogy lehet letíltani?


vas. aug. 15, 2010 5:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
bubu77 írta:
Hi mindenkinek!

Most vettem egy Nokia E72-t. Nagyon jó a készülék csak lenne egy kérdésem. GPS beállításoknál kikapcsoltam, hogy a jel kereséséhez ne használja netet. Na most eéindítottam, és a térképek üzemeltetésénél viszont használta netet, és töltögetett is le vmennyit, igaz nem sokat, de ezt nem lehetne kikapcsolni? vagy mindenkép szükséges hozzá?
Köszönöm

A GPS nethasználata és a Nokia Maps nethasználata két teljesen különálló dolog, teljesen külön lehet letiltani is.


szomb. aug. 14, 2010 23:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 14, 2010 18:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia E72
Hi mindenkinek!

Most vettem egy Nokia E72-t. Nagyon jó a készülék csak lenne egy kérdésem. GPS beállításoknál kikapcsoltam, hogy a jel kereséséhez ne használja netet. Na most eéindítottam, és a térképek üzemeltetésénél viszont használta netet, és töltögetett is le vmennyit, igaz nem sokat, de ezt nem lehetne kikapcsolni? vagy mindenkép szükséges hozzá?
Köszönöm


szomb. aug. 14, 2010 19:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
Szitakötő írta:
Sajnos egyetlen dolgot nem tudtunk beállítani az pedig az autós kihangosításra vonatkozik, de az a probléma nem a készülék hibájából fakad.

Bővebben? Hátha ESETLEG több fej több ötletet tud mondani?


pén. aug. 13, 2010 10:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Nokia E72
Inkább kérdezek butaságokat! Minthogy utána meg igyam a levét a dolognak !-F

Szóval a véleményem, a telefonról eddig pozitív. Minden szükséges beállítást rendkívül gyorsan megcsináltam, a menüje könnyen kezelhető, egy-két dolog máshol van mint ahogy megszoktam de végülés megtalálható rajta minden (mindeddig).
Sajnos egyetlen dolgot nem tudtunk beállítani az pedig az autós kihangosításra vonatkozik, de az a probléma nem a készülék hibájából fakad.


pén. aug. 13, 2010 9:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
Szitakötő írta:
Megvan az E 72 :D Nem is rossz! Könnyen tudom kezelni és a menüjében könnyen elzongorázok, a csomó kérdés merült fel de könnyen válaszokra találtam. Egyetlen egyre viszont nem. Az pedig a következő lenne:
A Nokia E61 i aksija BP-4L 3,7 V nos a Nokia E72 pedig ugyanaz ergo passzolnak egymásba :D Vagyis beletehetem az egyiket a másikba? Gondolom én :hm: Ellenvetése van valakinek?

A Nokia az olyan, hogy ha valami méretben passzol, akkor használható is.
De ha azonos a típus teljesen, akkor hogyan merült fel a kérdés Benned?
Az N97 is BP-4L.


csüt. aug. 12, 2010 23:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Nokia E72
Megvan az E 72 :D Nem is rossz! Könnyen tudom kezelni és a menüjében könnyen elzongorázok, a csomó kérdés merült fel de könnyen válaszokra találtam. Egyetlen egyre viszont nem. Az pedig a következő lenne:
A Nokia E61 i aksija BP-4L 3,7 V nos a Nokia E72 pedig ugyanaz ergo passzolnak egymásba :D Vagyis beletehetem az egyiket a másikba? Gondolom én :hm: Ellenvetése van valakinek?


szer. aug. 11, 2010 7:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
juha írta:
juha írta:
Ahogy nézem lement az ára az edigital-ban. Már "csak" 89e. Van valahol ettől olcsóbban tiszta forrásból? Független, nokia gari, stb.stb.


Esetleg erre a kérdésre valaki? Tipp?

Ennél olcsóbban megkapod a PartNero-nál.

72e a 12 havi, bolti garis készülék, kb. +10% a 24 havi Nokia garis...


pén. aug. 06, 2010 2:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 21, 2008 10:28
Hozzászólások: 86
Hozzászólás Re: Nokia E72
juha írta:
Ahogy nézem lement az ára az edigital-ban. Már "csak" 89e. Van valahol ettől olcsóbban tiszta forrásból? Független, nokia gari, stb.stb.


Esetleg erre a kérdésre valaki? Tipp?


csüt. aug. 05, 2010 21:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Nokia E72
72 :gigalol: :gigalol:


csüt. aug. 05, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás Re: Nokia E72
És melyiket rendelted? A 71-et vagy a 72-t? :)


csüt. aug. 05, 2010 15:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Nokia E72
Élősszőr is köszönöm a segítségeteket.

Továbbá az illető megoldotta a dolgot azzal, hogy rendeljem meg és kész, lesz ami lesz, ő csak jót olvasott, a rosszat meg majd úgyis megoldom én.

Szóval nemsokára én is a tesztelők sorába állhatok!


csüt. aug. 05, 2010 9:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Nokia E72
Volt E61, E71, E72. Az E61i kimaradt, bár olyan jelentőset nem fejlődött az elődhöz képest, max. a fényképező és a joy hiánya. Az utóbbiak viszont nagyot ugrottak - szerintem. Gyönyörű kijelző, remek fém előlap, hátlap, kellemes bill. gyors menü, funkciók, quickoffice teljes változatos, vakus, AF-es fényképező, ez az E71. Negatívuma számomra a sok lefagyás, térerődobálás, gagyi ikonok (nem méltóak egy üzleti modellhez ezek az ikonok, okádok tőlük), gyatra fényképek (bár nem ennek készült elsősorban), rossz energiagazdálkodás (gyorsan merülő akku). A független változat már kapott egy 500-as, remek szoftvert (végre!!), ezzel már nagyon megbízható és igazán szerethető!

Az E72 számomra kissé csalódás volt. Előrelépés az egygombos zseblámpa és BT, az 5Mp kamera, immáron egész jó képeket gyártva, normális ikonok, szemnek is kellemes menü, gyors, első szofttal is elég megbízható, nem utolsó sorban remek energiagazdálkodás (ugyanazzal az akksival, mint az E71, simán visz 4-5 napot). Negatívum, hogy a fémet valami fekete csiszolt fémre cserélték, ami nekem nem tetszik, a bill. zár módjának megváltoztatása és kisebb butaságok, amik elhanyagolhatók, de igazán nem győzött meg arról, hogy érdemes rá váltani. Szoftveresen csiszoltak rajta, elég lett volna E71i-nek "nevezni", nem akkora előrelépés, mint a 61i és a 71 között.

Remélem tudtam segíteni!


szer. aug. 04, 2010 19:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
Szitakötő írta:
Azt olvasom mindenhol, hogy a Nokiák rendszerint szoftverhibásak! ?

Ez nagyjából olyan általánosítás, mint hogy minden nő frigid, csak azért, mert vannak közöttük frigidek...

A Nokia által eladott többszázmillió készülék közül semmivel nincs nagyobb arányban szoftverhiba, mint más gyártó modelljeinél.


szer. aug. 04, 2010 17:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Nokia E72
Azt olvasom mindenhol, hogy a Nokiák rendszerint szoftverhibásak! ?


szer. aug. 04, 2010 14:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Nokia E72
!-F Én ezzel tisztában vagyok :D
Az a baj, hogy Ő nem!!


szer. aug. 04, 2010 14:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia E72
Szitakötő írta:
Látom írtam butaságot szóval a szempontoknál a lényeg az, hogy
- idős Úri ember (60-on felül)
- vállalkozó (rendkívül fontos neki a megjelenés)
- már nagyon rég ugyanaz a telefonja van és szerintem (nem mondja ki) más kategóriájú készüléket nem mer venni mert nem biztos magában, hogy azt már megtudja tanulni.

Az E 61i kezeléséről csak annyit h tud vele fényképezni, hívást fogadni és kezdeményezni, hangrögzítés.... fotózás... az alap funkciók...........

Hááááát, ehhez kár egy N97-et venni :)
Ezeket az elvárásokat bármelyik alsó-középkategóriás teló tudja.
Úgy gondolom, 60 évesen már a qwerty-t se használja ki...


szer. aug. 04, 2010 13:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Nokia E72
Látom írtam butaságot szóval a szempontoknál a lényeg az, hogy
- idős Úri ember (60-on felül)
- vállalkozó (rendkívül fontos neki a megjelenés)
- már nagyon rég ugyanaz a telefonja van és szerintem (nem mondja ki) más kategóriájú készüléket nem mer venni mert nem biztos magában, hogy azt már megtudja tanulni.

Az E 61i kezeléséről csak annyit h tud vele fényképezni, hívást fogadni és kezdeményezni, hangrögzítés.... fotózás... az alap funkciók...........


szer. aug. 04, 2010 12:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2010 10:49
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Nokia E72
Sziasztok.

A minap szembesültem a ténnyel, hogy döntenem kell valaki más helyett, hogy milyen telefonja legyen. Vért izzadok mert nem tudom eldönteni mi lenne a jó. Nagy választék nincs E71 v. E72 ... :hm: feladták a leckét.

A tulajdonosnak jelenleg egy E61 i -je van amit viszonylag jól tud használni. De segítségre szorul. A fő szempontok, hogy idő vállalkozóról van szó aki nem használ számítógépeket (nem ért hozzá) de neki nagyon tetszik a két telefon egyike. Elég sokat telefonál és sms-t is szokott fogadni adni... hangrögzítésre és autós kihangosításra van szüksége. Egyéb igényeit még nem tapasztaltam. :D Szóval tudom, hogy nem a legmegfelelőbb neki ez a telefon de hátha egyszer ilyet akar.... :hm: ...
Kérlek segítsetek bombázzatok kérdéssekkel hátha rájövök melyik a jobb.... :jaj:
Remélem minden érthető...ha nem írjatok....
Köszi a segítséget.


szer. aug. 04, 2010 11:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 126 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség