Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 11:48



Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Nokia007 - avagy önkéntes titkosügynök? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Minden megoldható,de ha egyszer nincs megoldva,akkor nincsen.A határnál a romaing pl nem kellene,hogy automatikus legyen.

A konferencia költsége áttevődhetne a leghamarabb beszállt második userre,amint az első kilép.
Ezek programsorok,semmi más.
A fogadott emeltdíjast törvénnyel kellene tiltani,ellentétes az alkotmánnyal is tulajdonképpen.
Csakhát ma a pénz beszél.

Mr T68 csizmáskandúrt,meg vegyétek már észre egyszer végre,mint csinál folyamatosan.


szomb. okt. 06, 2007 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Én egyet is értek veled természetesen. Azonban ez a dolog onnan indult ki, hogy van-e olyan szolgáltatás, ami felett nincs költségkontroll. Ez ilyen. Természetes, hogy ezt is, mint az emeltdíjas sms-t is le lehet tiltani, illetve nem küld az ember mindenféle számra sms-t. Sőt, magát az sms-t is le lehet tiltani, na. :wink: Csak ugye ezek azok a szolgáltatások, amik alapból be vannak kapcsolva, hogy a szegény lúzernek legyen mivel szívnia. Azt, hogy a gsm hálózat határa (majdnem) pontosan az országhatáron legyen, igenis meg lehet csinálni, csak éppen lehet, hogy költséges, mindkét fél részéről. Hogy mást ne mondjak, amerre én mászkálok, a Tmobile is szépen belőtte a zöldzóna határokat. Még netmonitorral is nehéz becsapni. Csak éppen ezt a Tmobile üzleti érdeke így kívánta, a roaming esetén viszont a szolgáltatóknak ez nem igazán érdeke. Hadd mobilozzon csak a másik hálózatán az a szerencsétlen.


szomb. okt. 06, 2007 16:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Ja, hogy ha nincs kontroll a költség felett, akkor kapcsoljuk ki a szolgáltatást? Végülis ez is megoldás, csak éppen nem erről volt szó.
Szerintem abban egyet kéne értenünk, hogy SEMMI SZÜKSÉG itthon, el nem hagyva Magyarország területét az aktív roamingra a telefonban.
Aki kicsit is jártas a GSM-dologban, az tudja, hogy a rádióhullámokat nem kifejezetten érdeklik a meghúzott határok.
Azok terjednek, ameddig úgy van kedvük.
Az, hogy egy államhatáron túli adó teljesítménye nagyobb, mint a határon innenié, az nem feltétlenül a honi szolgáltató hibája, ezek nemzetközi szabványok szerint működnek, a frekiket is össze kell hangolni és a teljesítményt is.
Ennek ellenére - ahogy Budapesten is van, pedig innen messze van az államhatár - előfordul, hogy bizonyos domborzati/terjedési viszonyok, épületek miatt lényegesen gyengébb lesz a szolgáltató jele és a telefon buta de szorgalmas módon egyből áll át az erősebb adó jelére, ami a határhoz közel esetleg roamingot jelent.
Nem hiszem, hogy ezt bárhol is ki lehetne védeni, Passaunál/Subennél pl. simán váltakozik hol az osztrák, hol a német szolgáltató, de hogy ne menjünk annyira messze, átlépve Hegyeshalomnál az államhatárt, kb. 10-12 km mélységig szinte fullos Pannon térerő van még.
Pozsonyban van egy olyan magaslat (elfeljtettem már a nevét, de biztos többen tudni fogják), ahonnan headsettel, magasra tartott telefonnal lehet hazatelefonálni hálózaton belülről.

Szóval ezek ilyen dolgok, nem elégedetlenkedni kell, hanem megtanulni együtt élni velük.
Egészen biztos vagyok benne, hogy akik Esztergomban/Párkányon élnek, azoknak a mobiltelefonjain ki van kapcsolva az automatikus roaming. És nem a szájukat tépik, hogy miért nyúlik át a szlovák szolgáltató magyar területre...


szomb. okt. 06, 2007 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Köszi, de ettől még az alapkérdés nem tisztázódott.
:wink:


szomb. okt. 06, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
a -700 as végűben van róla szó.


Hogy egy kicsit még segítsek, a 3gpp maga a szabványosítási szervezet. Ne valami gittegyletre gonduljunk. A tagok listája önmagáért beszél.
Az egyes munkacsoportok által elkészített szabványok különböző változatai innen indulva érhetőkek el. Itt látható, hogy a 22-es sorozat a szolgáltatás szemszögéből írja le a dolgokat. Az egyre mélyebb részletek a 23-as és 24-es sorozatokban vannak leírva.
Ezeknek a dokumentumoknak persze nem a szájbarágós megismertetés a célja, hanem az, hogy ezekből dolgozva szabványos, (együtt)működő terméket: készüléket vagy hálózati berendezést lehessen létrehozni.


szomb. okt. 06, 2007 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
a -700 as végűben van róla szó.


szomb. okt. 06, 2007 11:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
x/t írta:
Ott van az a TS 22.084, nézzél már bele! Ott le van írva, hogy a VALÓSÁGBAN hogyan mûködik a többrésztvevõs hívás. Ez a piros pirula.


http://www.3gpp.org/ftp/Specs/archive/2 ... es/22.084/

Melyikbe?


szomb. okt. 06, 2007 10:33
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
x/t:

te jöttél azzal, hogy számlázási problémát okoz (na, ha a konferencia létrehozójának kilépésekor nem szakadna meg az összes beszélgetés). Nos, erre írtam, hogy sok más is számlázási problémát okoz, tehát erre felesleges hivatkozni. Kértél erre, másféle számlázási problémákra példákat, én adtam (auto romaing, fogadott emeltdíjas, és még van pár, ha akarod mindegyik átbeszélhetjük)
Ez valóban egy mellékszál. Ezzel az érvelésed ezt a pontját cáfoltam:
"Majd a hóvégi számlából megtudja, hogy az üzeleti partnerei mennyit csevegtek az õ kontójára. Ez egy nagyon okos ötlet.
Mondj egy olyan szolgáltatást, ahol a díjfizetõnek nincs kontrollja a költségei felett!"

(csalás tekintetében: ja, és néhányezer forintos kárért ki fog öt évig bíróságra járkálni?)


szomb. okt. 06, 2007 10:30
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Na, akkor mondok más példát: automatikus ROMAing a határ közelében, pl. hívásfogadáskor. Milyen szép dolog is ez! :wink:
Én úgy tudom, hogy ez simán kikapcsolható.

Ha valaki rendszeresen jár külföldre, akkor tudnia kell, hogyan kell kezelni a telóban az ezt tiltó menüpontot, ha meg valaki nem jár külföldre, akkor mi a fnak neki az automatikus roaming????


Pont a szolgáltatások költségkontrolljáról beszéltünk. Ja, hogy ha nincs kontroll a költség felett, akkor kapcsoljuk ki a szolgáltatást? Végülis ez is megoldás, csak éppen nem erről volt szó. Amúgy automatikus hálózatválasztásról van itt szó, ami pl. nokija készülékeknél egy sim cserénél is automatikusan visszaáll. Erről kéne minden júzernek tudnia? Esetleg küldözgessen mindig SMS-t, hogy letiltsa/aktiválja a roamingot? Tré dominónál jó, mert ott talán ussd kóddal lehet, de máshol nem. Gyakorlatban vannak még hasonló példák költségkontrollra például banki világból (pl. csoportos beszedés, hiteltörlesztés stb., ahol ugyan esetleg egy maximális költséglimit megadható, de ha a bank többet emel le, vagy a szolgáltató, akkor a dolog legtöbbször csak utólag reklamálható), de most a mobilra volt kihegyezve a hangsúly. Az meg, hogy olvassuk el a neten, elég gyenge érv. Ha valamit tudok, el is tudom magyarázni a saját szavaimmal. A netes doksi peig számomra még mindig nem cáfolja T68m elméletét.


szomb. okt. 06, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
T68m írta:
"hogy bármikor lemodja." vagy nem. Mert mint tudjuk, lemondani a tartalomszolgáltatónál lehet, viszont számlázni a mobilszolgáltató számláz. Azaz még (első) lemondás után simán kaphat még néhány fogadott emeltdíjast a kuncsaft.

A mobilszolgáltató a tartalomszolgáltató által küldött tartalmakért számláz. Ha a tartalomszolgáltató a lemondás után még küldözget párat, az közönséges csalás.

T68m írta:
Na, akkor mondok más példát: automatikus ROMAing a határ közelében, pl. hívásfogadáskor. Milyen szép dolog is ez! :wink:

Ez sem jó példa, mert az alapelv az, hogy az ember tud róla, ha külföldön tartózkodik, és ennek tudatában dönti el, hogy fogad-e a hívást, és mikor bontja azt.
Az más kérdés, hogy vannak olyan helyzetek, hogy nem veszi észre az illető, hogy határon belül külföldi hálózatra állt rá, de ennek nem sok köze a konferencia kérdéshez.

Most megint ott tartunk, hogy mindenáron be akarod bizonyítani egy mellékes megjegyzésem ellenkezőjét, mintha ez lenne az egyetlen és végső érv az újabb fantazmagóriád bebizonyítására.

Ott van az a TS 22.084, nézzél már bele! Ott le van írva, hogy a VALÓSÁGBAN hogyan működik a többrésztvevős hívás. Ez a piros pirula.


szomb. okt. 06, 2007 9:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Na, akkor mondok más példát: automatikus ROMAing a határ közelében, pl. hívásfogadáskor. Milyen szép dolog is ez! :wink:
Én úgy tudom, hogy ez simán kikapcsolható.

Ha valaki rendszeresen jár külföldre, akkor tudnia kell, hogyan kell kezelni a telóban az ezt tiltó menüpontot, ha meg valaki nem jár külföldre, akkor mi a fnak neki az automatikus roaming????


szomb. okt. 06, 2007 3:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
x/t írta:
A fogadott emeltdíjas tartalom egy orbitális görénység, ebben egyetértünk, de ebben a lehúzásban benne van ez egységnyi user hülyesége is, de azért itt is megvan a lehetõsége, hogy bármikor lemodja.

Kíváncsi lennék a többi (bõven) példára.


"hogy bármikor lemodja." vagy nem. Mert mint tudjuk, lemondani a tartalomszolgáltatónál lehet, viszont számlázni a mobilszolgáltató számláz. Azaz még (első) lemondás után simán kaphat még néhány fogadott emeltdíjast a kuncsaft.

Na, akkor mondok más példát: automatikus ROMAing a határ közelében, pl. hívásfogadáskor. Milyen szép dolog is ez! :wink:


szomb. okt. 06, 2007 0:40
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
T68m írta:
x/t írta:
1. Aki fizet, az nem tudja befolyásolni, hogy mikor legyen vége a hívásnak. :?: Majd a hóvégi számlából megtudja, hogy az üzeleti partnerei mennyit csevegtek az ő kontójára. Ez egy nagyon okos ötlet.
Mondj egy olyan szolgáltatást, ahol a díjfizetőnek nincs kontrollja a költségei felett!


pl. rögtön itt van a már többet emlegetett emeltdíjas hívás, annak is a fogadott emeltdíjas része. De ezenkívül is még bőven van ilyesmi.


Rossz példa. Az emeltdíjas hívás árát pontosan tudod előre (Erre harap a fogyasztóvédelem). Ha (másod)perc alapú, akkor fejezed be amikor akarod, és megáll a számlázás.
A fogadott emeltdíjas tartalom egy orbitális görénység, ebben egyetértünk, de ebben a lehúzásban benne van ez egységnyi user hülyesége is, de azért itt is megvan a lehetősége, hogy bármikor lemodja.

Kíváncsi lennék a többi (bőven) példára.


pén. okt. 05, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
x/t írta:
1. Aki fizet, az nem tudja befolyásolni, hogy mikor legyen vége a hívásnak. :?: Majd a hóvégi számlából megtudja, hogy az üzeleti partnerei mennyit csevegtek az õ kontójára. Ez egy nagyon okos ötlet.
Mondj egy olyan szolgáltatást, ahol a díjfizetõnek nincs kontrollja a költségei felett!


pl. rögtön itt van a már többet emlegetett emeltdíjas hívás, annak is a fogadott emeltdíjas része. De ezenkívül is még bőven van ilyesmi.

A másik kérdést pedig túltárgyaltuk. Ha nem óhajtod levezetni, akkor nem, nekem mindegy.


pén. okt. 05, 2007 14:04
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
T68m írta:
x/t írta:
T68m írta:
Végül, ha kiléphetne a beszélgetésből a kezdeményező, az ugyanmá' milyen számlázási problémát okozna?

Pl. A felhívja konferenciában B-t és C-t, majd kiszáll. B és C ezután még 3 órán át keresztül beszél. Ki fizeti ezt?

T68m írta:
(tehát ugyanaz van mint az IWF-nél. 1. ott sem tudtatok konkrétan megmutatni a kérdésre a választ, elintéztétek azzal, hogy nézzem meg a neten. 2. ott is az volt a probléma, hogyha elfogadjuk az általatok mondottakat, akkor olyan lenne a rendszer, mintha direkt lábon lőte volna saját magát)

Igen, ahogy itt is pár hsz-szel ezelőtt, belinkeltük neked a vonatkozó GSM specifikációt, illetve jópár olyan oldalt, ahol laikusuk számára is érthetően volt elmagyarázva az adathívás működése. Ha ez neked kevés, hát sajnállak.
Ahogy Macika írta: ."...hagyom rá, nekem nem lesz rosszabb, ha azt hiszi...


1. egyértelmű, hogy A. Ilyen alapon még egy csomó szolgáltatást is le lehetne tiltani, azon az alapon, hogy akkor ki fizeti. Leginkább az emeltdíjas sza.rokat, ahol aztán ügyfél legyen a talpán, ha tudja mikor, miért, mennyit fizet.

2. kérlek szépen, ha belinkelem neked a törvénytárat, akkor rögtön tudni fogod, hogy melyik jogszabályra hivatkozok? Pedig olyan egyértelmű... :lol:
Mindazonáltal engem se izgat annyira a ti hitetek, hogy különösebben foglalkozzak vele.


1. Aki fizet, az nem tudja befolyásolni, hogy mikor legyen vége a hívásnak. :?: Majd a hóvégi számlából megtudja, hogy az üzeleti partnerei mennyit csevegtek az ő kontójára. Ez egy nagyon okos ötlet.
Mondj egy olyan szolgáltatást, ahol a díjfizetőnek nincs kontrollja a költségei felett!

2. A hasonlatoddal élve, nem a törvénytárat, hanem a vonatkozó törvényt linkeltük be, csak lusta voltál belenézni. (A kis animált képekkel illusztrált leírásról már nem is beszélve.) Persze lehet abban a hitben élni, hogy a GSM szabványosítási szervezet a hülye...


pén. okt. 05, 2007 11:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
arnd írta:
...
1. pár hónapja (egy éve) egy topicban már említettem is: Érdekes mobil hálózati hibák
Ezt sajnos magam is tapasztaltam, és ismerőseim kollegáim is (még felvétel is készült róla!). Ennyi, tény, nem az ismerős hallotta valakitől aki látott már valakit aki...
...


ÜZENEM ANNAK, AKI IDIÓTA HAZUDOZÓSNAK TARTOTT, HOGY NÉZZE MEG ANNAK A TOPICNAK A NYITÓJÁT!!! 3. BEKEZDÉS!
IGENIS LÉTEZIK EZ A HIBA, MÉG HA NEM IS TÚL GYAKORI!

arnd!
Melyik szolgáltatónál történt az eset, és milyen telefonnal?


pén. okt. 05, 2007 8:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
arnd írta:
2. Úgy rémlik, hogy vagy 868-as vagy 888-as Rx_On-ra volt olyan szoftver (gyári) ami nem csengett stb. hanem csak felvette a bejövõ hívást. Már nem emléxem, hogy csak a dedikált számokról, vagy az összest. Volt valami bill kombináció amivel aktiváltad ezt az üzemmódot, viszont ebbõl az üzemmódból bármelyik bill nyomásra kilépett.


ezt egy csomó ericsson tudja. A neve: hívásfogadási üzemmód/automatikus. Azonben ez a funkció sok modellnél csak kihangosító/headset esetén elérhető.


pén. okt. 05, 2007 0:03
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
x/t írta:
T68m írta:
Végül, ha kiléphetne a beszélgetésbõl a kezdeményezõ, az ugyanmá' milyen számlázási problémát okozna?

Pl. A felhívja konferenciában B-t és C-t, majd kiszáll. B és C ezután még 3 órán át keresztül beszél. Ki fizeti ezt?

T68m írta:
(tehát ugyanaz van mint az IWF-nél. 1. ott sem tudtatok konkrétan megmutatni a kérdésre a választ, elintéztétek azzal, hogy nézzem meg a neten. 2. ott is az volt a probléma, hogyha elfogadjuk az általatok mondottakat, akkor olyan lenne a rendszer, mintha direkt lábon lõte volna saját magát)

Igen, ahogy itt is pár hsz-szel ezelõtt, belinkeltük neked a vonatkozó GSM specifikációt, illetve jópár olyan oldalt, ahol laikusuk számára is érthetõen volt elmagyarázva az adathívás mûködése. Ha ez neked kevés, hát sajnállak.
Ahogy Macika írta: ."...hagyom rá, nekem nem lesz rosszabb, ha azt hiszi...


1. egyértelmű, hogy A. Ilyen alapon még egy csomó szolgáltatást is le lehetne tiltani, azon az alapon, hogy akkor ki fizeti. Leginkább az emeltdíjas sza.rokat, ahol aztán ügyfél legyen a talpán, ha tudja mikor, miért, mennyit fizet.

2. kérlek szépen, ha belinkelem neked a törvénytárat, akkor rögtön tudni fogod, hogy melyik jogszabályra hivatkozok? Pedig olyan egyértelmű... :lol:
Mindazonáltal engem se izgat annyira a ti hitetek, hogy különösebben foglalkozzak vele.


csüt. okt. 04, 2007 23:56
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Húúú vidám kis eszmecsere :)
Nem gerjeszteném tovább a fikázást sem és a butaság dömpinget sem.
Én ezeket tapasztaltam illetve volt/van tudomásom:

1. pár hónapja (egy éve) egy topicban már említettem is: Érdekes mobil hálózati hibák
Ezt sajnos magam is tapasztaltam, és ismerőseim kollegáim is (még felvétel is készült róla!). Ennyi, tény, nem az ismerős hallotta valakitől aki látott már valakit aki...

2. Úgy rémlik, hogy vagy 868-as vagy 888-as Rx_On-ra volt olyan szoftver (gyári) ami nem csengett stb. hanem csak felvette a bejövő hívást. Már nem emléxem, hogy csak a dedikált számokról, vagy az összest. Volt valami bill kombináció amivel aktiváltad ezt az üzemmódot, viszont ebből az üzemmódból bármelyik bill nyomásra kilépett.

3. Sima mezei kommersz eszközökkel meg egy kis merészséggel nagyon sok infót be lehet gyüjteni bárkiröl, nem kell hozzá összeesküvés elméletes eszközök hada.

4. Védekezni meg legegyszerűbben a dezinformációval lehet...


csüt. okt. 04, 2007 20:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Én csak annyit találtam a belinkelt doksikban, hogy konferenciahíváskor a mobil küld egy MPTY jelet a hálózatnak (igez, nem veséztem teljesen végig). Ez így még önmagában nyitva hagyja azt a kérdést, hogy ha csak erről van szó, akkor a gagyibb mobilok miért nem tudják. Illetve nem zárja még mindig ki a mobiltelefon szoftverhibáját sem. Számomra.


csüt. okt. 04, 2007 19:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Rian írta:
Szerintem ha az analóg telefonvonalon kezdeményezett hívás képes egy már meglévő beszélgetésbe belehallgatni/belekapcsolódni, (velem történt eset), és én aki a hívást kezdeményezte hallom a két másik fél telefonbeszélgetését, ők pedig mit sem sejtve beszélgetnek tovább, engem nem hallva - ugyanígy a GSM rendszerű hívások is járhatnak hasonlóan. Szerintem.
Azért, mert egy napon születtem valakivel, aki nő, azonos súlyunk van, neki is van haja és ő is tud fütyülni, azért én még nem fogok menstruálni...


csüt. okt. 04, 2007 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Szerintem ha az analóg telefonvonalon kezdeményezett hívás képes egy már meglévő beszélgetésbe belehallgatni/belekapcsolódni, (velem történt eset), és én aki a hívást kezdeményezte hallom a két másik fél telefonbeszélgetését, ők pedig mit sem sejtve beszélgetnek tovább, engem nem hallva - ugyanígy a GSM rendszerű hívások is járhatnak hasonlóan. Szerintem.


csüt. okt. 04, 2007 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Akkor most már letekrhetem magamról az alufólia védőréteget? :roll:










:lol:


csüt. okt. 04, 2007 18:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
T68m írta:
Na, most akkor tényleg rákarcolódott a Windows telepítő a Santana lemezre? :lol: :lol: :lol:


A telefonközpontban is ember által írt szoftver működik, tehát ebben is előfordulhatnak hibák, de azért hiba és hiba között is van különbség.
Kevéssé tartom valószínűnek, hogy egy olyan súlyos hiba, mint amit a témanyitó írt előfordulhasson, de semmi sem kizárt.

Én csak azt tanácsolom, hogy nem kell ilyenkor mindjárt összeesküvés elméleteket gyártani. Fel kell hívni a szolgáltató ügyfélszolgálati számát és a lehető legtöbb információt megadni a tapasztalt hibával kapcsolatban. Ez hatalmas segítség. El sem tudjátok képzelni, hogy micsoda nyakatekert eseteket képes produkálni az élet.


csüt. okt. 04, 2007 18:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Macika írta:
x/t írta:
Visszatérve az eredeti felvetésre.
Volt rá példa, hogy két aktív hívás részlegesen összekapcsolódik, és így vagy úgy behallatszik egy beszélgetés a másikba. Ilyen hiba nemrég is előfordult (nem mondom meg melyik szolgáltatónál). Az oka szoftver bug.
Tedd hozzá, hogy a KÖZPONTBAN, mert mindenki a mobiltelefonkészülékre fog gondolni...

Így van.


csüt. okt. 04, 2007 18:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
T68m írta:
Végül, ha kiléphetne a beszélgetésből a kezdeményező, az ugyanmá' milyen számlázási problémát okozna?

Pl. A felhívja konferenciában B-t és C-t, majd kiszáll. B és C ezután még 3 órán át keresztül beszél. Ki fizeti ezt?

T68m írta:
(tehát ugyanaz van mint az IWF-nél. 1. ott sem tudtatok konkrétan megmutatni a kérdésre a választ, elintéztétek azzal, hogy nézzem meg a neten. 2. ott is az volt a probléma, hogyha elfogadjuk az általatok mondottakat, akkor olyan lenne a rendszer, mintha direkt lábon lőte volna saját magát)

Igen, ahogy itt is pár hsz-szel ezelőtt, belinkeltük neked a vonatkozó GSM specifikációt, illetve jópár olyan oldalt, ahol laikusuk számára is érthetően volt elmagyarázva az adathívás működése. Ha ez neked kevés, hát sajnállak.
Ahogy Macika írta: ."...hagyom rá, nekem nem lesz rosszabb, ha azt hiszi...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x/t csüt. okt. 04, 2007 18:19-kor.



csüt. okt. 04, 2007 18:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
Na végre egy hozzáértő, akinek találn hisztek...


pedig írt olyat is, amit szerinted lehetetlenség:

idéznék is gyorsan:

"MotoHacker wrote:
Te, ugye nem zavar, hogy NEM MotoHackernek írtam azt a postot, hanem x/t-nek??????????


csüt. okt. 04, 2007 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Macika írta:
x/t írta:
Visszatérve az eredeti felvetésre.
Volt rá példa, hogy két aktív hívás részlegesen összekapcsolódik, és így vagy úgy behallatszik egy beszélgetés a másikba. Ilyen hiba nemrég is előfordult (nem mondom meg melyik szolgáltatónál). Az oka szoftver bug.
Tedd hozzá, hogy a KÖZPONTBAN, mert mindenki a mobiltelefonkészülékre fog gondolni...


Igen, egyelőre én is az utóbbira gondolok. :lol:


csüt. okt. 04, 2007 7:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Jaja, mert hát hogy is csináljuk a konferenciát? Felhívom B-t, tartásba teszem, majd felhívom C-t és asszondom a menüben, hogy konferencia. Annakidején ezt hirdették egyik fő újításnak a Nokia 6110-esben az 5110-eshez képest, bár ez nálunk akkor nem sokakat érdekelt, de ha jól tudom, a gagyibb készülékek most sem tudják.


csüt. okt. 04, 2007 7:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
x/t írta:
.gúnár. írta:
Természetesen most se találok konferenciahívásra utaló dolgot, de nyilván az én vaksiságom ismét. 8)


Nem tudom hol nézed, és pontosan mire vagy kíváncsi, de ha a 3gpp-n keresed, akkor ajánlom a "MultiParty (MPTY) supplementary service" néven körülnézni.
Az olvasást a legáltalánosabb (stage1) specifikációval kezdeném: TS 22.084 Sok sikert hozzá.
Mondjuk nem egy bestseller.


Pontosan erre gondolok, majd nekiveselkedek. Azért érdekes a dolog, mert ha a konferenciahívás "csak" egy viszonylag egyszerû kéréssel létesíthetõ a mobilról, mint pl. a hívástartás, vagy mittomén, akkor nem értem, miért nincs benne ennek a lehetõsége minden készülékben.


igen érdekes dolog, hogy egyrészt nincs benne minden telóban (pedig hát a központ tudja, nemde). Másrészt az olyan dolog, mint pl. hívástartás, átirányítás, stb., ha nincs is benne egy adott telóban, azért lehet aktíválni (hisz ezeket valóban a központ intézi) egy-egy ussd kóddal. Tehát akkor mégiscsak kell telefon támogatás a konferenciához?
Harmadrészt pedig akkor miért van korlátozva (ennyire) a konferenciában résztvevők száma? Ugye, nem akarod mondani, hogy azért, mert ha többen lennének, az számlázása problémát okozna? :lol:

Végül, ha kiléphetne a beszélgetésből a kezdeményező, az ugyanmá' milyen számlázási problémát okozna?

(tehát ugyanaz van mint az IWF-nél. 1. ott sem tudtatok konkrétan megmutatni a kérdésre a választ, elintéztétek azzal, hogy nézzem meg a neten. 2. ott is az volt a probléma, hogyha elfogadjuk az általatok mondottakat, akkor olyan lenne a rendszer, mintha direkt lábon lőte volna saját magát)


csüt. okt. 04, 2007 0:24
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
x/t írta:
Senkit sem szeretnék megbántani, de ordas nagy marhaságok vannak ebben a témában összehordva. :D
Na végre egy hozzáértõ, akinek találn hisztek...


pedig írt olyat is, amit szerinted lehetetlenség:

idéznék is gyorsan:

"MotoHacker wrote:
Laca!
Nincs ilyen hiba,vagy a hiba nem ott van ahol te mondod.
A mobilkommunikáció meglehetõsen bonyolult,nem úgy van,hogy elromlik egy pici adat és máris konferenciabeszélgetés,meg összevissza mûködik minden.
Körülbelül ahhoz tudnám hasonlítani,mintha azt állítaná valaki,egy zenei CD úgy karcolódott össze,hogy a windows telepítõt olvasta le róla a CD olvasó.
Nincs rá emberi ésszel elképzelhetõ esély.
Nagyon jó hasonlat!!!

Gratulálok! Tényleg! "

VS

"Volt rá példa, hogy két aktív hívás részlegesen összekapcsolódik, és így vagy úgy behallatszik egy beszélgetés a másikba. Ilyen hiba nemrég is elõfordult (nem mondom meg melyik szolgáltatónál). Az oka szoftver bug."

Na, most akkor tényleg rákarcolódott a Windows telepítő a Santana lemezre? :lol: :lol: :lol:


csüt. okt. 04, 2007 0:18
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Rian írta:
Najó válcsunk témát:) Szerintetek létezik a Jeti?

Én már beszéltem is vele, bár csak véletlenül, amikor egy beépített antennás Nokia ad-hoc konferenciahívást indított. :D


szer. okt. 03, 2007 23:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Najó válcsunk témát:) Szerintetek létezik a Jeti?


szer. okt. 03, 2007 23:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
x/t írta:
Visszatérve az eredeti felvetésre.
Volt rá példa, hogy két aktív hívás részlegesen összekapcsolódik, és így vagy úgy behallatszik egy beszélgetés a másikba. Ilyen hiba nemrég is előfordult (nem mondom meg melyik szolgáltatónál). Az oka szoftver bug.
Tedd hozzá, hogy a KÖZPONTBAN, mert mindenki a mobiltelefonkészülékre fog gondolni...


szer. okt. 03, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
x/t írta:
Senkit sem szeretnék megbántani, de ordas nagy marhaságok vannak ebben a témában összehordva. :D
Na végre egy hozzáértő, akinek találn hisztek...


szer. okt. 03, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
x/t írta:
.gúnár. írta:
Természetesen most se találok konferenciahívásra utaló dolgot, de nyilván az én vaksiságom ismét. 8)


Nem tudom hol nézed, és pontosan mire vagy kíváncsi, de ha a 3gpp-n keresed, akkor ajánlom a "MultiParty (MPTY) supplementary service" néven körülnézni.
Az olvasást a legáltalánosabb (stage1) specifikációval kezdeném: TS 22.084 Sok sikert hozzá.
Mondjuk nem egy bestseller.


Pontosan erre gondolok, majd nekiveselkedek. Azért érdekes a dolog, mert ha a konferenciahívás "csak" egy viszonylag egyszerű kéréssel létesíthető a mobilról, mint pl. a hívástartás, vagy mittomén, akkor nem értem, miért nincs benne ennek a lehetősége minden készülékben.


szer. okt. 03, 2007 18:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
x/t írta:
Visszatérve az eredeti felvetésre.
Volt rá példa, hogy két aktív hívás részlegesen összekapcsolódik, és így vagy úgy behallatszik egy beszélgetés a másikba. Ilyen hiba nemrég is előfordult (nem mondom meg melyik szolgáltatónál). Az oka szoftver bug.


:lol: :lol: :lol: NA LÁTJÁTOK!?! UGYE. HOGY NEM ÉN VAGYOK A HÜLYE!! :lol: :lol: :lol:

Pedig szeretném, hogy fejtsd ki részletesebben ezt a témát. Igazából ha telefon szoftver bug, akkor jó lenne tudni, hogy mely készülékek, mely szoftververziók érintettek.


szer. okt. 03, 2007 18:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
T68m írta:
_Laca írta:
Full digitális, de csak az analóg alközpontig!

ezt a mondatod nem egészen értem! (úgy tudom, hogy analóg alközpont nem tud isdn vonalat adni)

Csak hogy megértsd: én ISDN-en telefonáltam, természetesen digitális alközponton-központokon keresztül, de a hívott fél analógra van kapcsolva.
Tehát valahol megtörténik a konverzió.


szer. okt. 03, 2007 18:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Természetesen most se találok konferenciahívásra utaló dolgot, de nyilván az én vaksiságom ismét. 8)


Nem tudom hol nézed, és pontosan mire vagy kíváncsi, de ha a 3gpp-n keresed, akkor ajánlom a "MultiParty (MPTY) supplementary service" néven körülnézni.
Az olvasást a legáltalánosabb (stage1) specifikációval kezdeném: TS 22.084 Sok sikert hozzá.
Mondjuk nem egy bestseller.


szer. okt. 03, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Visszatérve az eredeti felvetésre.
Volt rá példa, hogy két aktív hívás részlegesen összekapcsolódik, és így vagy úgy behallatszik egy beszélgetés a másikba. Ilyen hiba nemrég is előfordult (nem mondom meg melyik szolgáltatónál). Az oka szoftver bug.


szer. okt. 03, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ó, akkor világosíts meg minket! :lol:

Egyébként előző hozzászólásomhoz annyit tennék hozzá, hogy akkor lehetséges, ha a konferenciahívást valóban a készülék kezdeményezi. Erre viszont hallottuk MH és X/t ellentétes teóriáját is.

Szerk.: köszi, nézem is már. Természetesen most se találok konferenciahívásra utaló dolgot, de nyilván az én vaksiságom ismét. 8)


szer. okt. 03, 2007 17:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Rés a titkos GSM szabványok pajzsán: www.3gpp.org

8 időréses konferencia hívás: Megnéznék egy 8 időrés szimultán kezelésére képes (8+8 ) GSM készüléket. A konferencia résztvevők összekapcsolása a mobil kapcsolóközpont megfelelő egységében történik.
(T68m! Ez olyan mint az IWF :wink: ) Mindenki csak 1 időrésen lóg.
Pl. számlázási problémákat okozna, ha szervező kilépésekor a konferencia nem bomlana.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára x/t szer. okt. 03, 2007 17:26-kor.



szer. okt. 03, 2007 17:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Senkit sem szeretnék megbántani, de ordas nagy marhaságok vannak ebben a témában összehordva. :D


szer. okt. 03, 2007 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: Nokia007 - avagy önkéntes titkosügynök?
_Laca írta:
7 éve, az első belső antennás Nokia-k megjelenése környékén többször hallottam, hogy egyes beszélgetéseket olyan személyek is hallottak, akik nem voltak a beszélgetésbe bevonva.
Kicsit érthetőbben: személy1 felhívta személy2-t, és személy3-nak is kicsöngött a telefonja. Nem csak hogy kicsöngött, hanem fel is vette, és hallotta, amint a másik kettő beszélget. Hozzászólni nem tudott, de mindkét felet rendesen hallotta.

Nem is hoztam volna létre most ezt a topic-ot, ha nem történik meg a napokban ismét ez az esemény egy ismerősömmel.
Szintén néhány hónapos Nokia telefonról (és a T-Mobile-ról) van szó.


Na így belegondolva ilyen eset valóban megtörténhet, bár az első hozzászólásom nem vesztette érvényét, csak annyiban módosítom, hogy a trémobilnál, mivel tudtommal alapból aktív a konferencia, létrejöhet az a jelenség, amit írsz, akár a telefon (pardon, T68m: nokija) hibájából is. A tré hálózat annyiban hibás, hogy engedi a dolgot, de ez nem hiba, hanem feature.
:lol:


szer. okt. 03, 2007 16:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Akkor ez majdnem ugyanaz volna,mint a 2hívás,2simkártya egyszerre esete :)
De nem így van. A készülék "hozza létre" mert egy készüléktõl származik a kezdeményezés.
A konferencia "összekötése" viszont már a hálózat dolga.


gondolod te. Valójában mivel nyolc időrés van, ez meghatározza, hogy mennyi hívás jöhet létre egyszerre, anélkül, hogy "2hívás,2simkártya egyszerre esete" forogna fenn.


szer. okt. 03, 2007 15:12
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
A készülék "hozza létre" mert egy készüléktől származik a kezdeményezés.


Ez hogy megy, sima ussd kód, vagy bonyolultabb?


szer. okt. 03, 2007 15:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Akkor ez majdnem ugyanaz volna,mint a 2hívás,2simkártya egyszerre esete :)
De nem így van. A készülék "hozza létre" mert egy készüléktől származik a kezdeményezés.
A konferencia "összekötése" viszont már a hálózat dolga.


szer. okt. 03, 2007 15:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Tényleg a konferencia hogy épül fel a mobilnál, ha már témánál vagyunk?


hát, lehet, hogy ezt is rosszul tudom, de szerintem a készülék hozza létre a konferenciát, nem pedig a központ. Ezért van a konferenciázók száma 7-ben korlátozva, és ezért van az, hogy a konferencia létrehozója végig kell a konferenciához, kilépése az összes kapcsolatot bontja.


szer. okt. 03, 2007 14:43
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
_Laca írta:
Full digitális, de csak az analóg alközpontig!


ezt a mondatod nem egészen értem! (úgy tudom, hogy analóg alközpont nem tud isdn vonalat adni)


szer. okt. 03, 2007 14:41
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Macika írta:
_Laca írta:
Az ISDN telefonommal már többször történt hasonló: pl. hívok valakit, leteszem a kagylót. kb. fél perc múlva felveszem, és halllom, amint a szobában beszélgetnek. Leteszem a kagylót, látom a kijelzőjén, hogy alapállapotra visszavált, felveszem és még mindig hallom őket. Mobilon kellett odaszólnom, hogy tegyék már le, mert nem szakad meg anélkül nálam sem a vonal.
Akkor az az ISDN telefon vagy nem ISDN, vagy alközpontra van kötve. Ha te hívóként lerakod a telefont, akkor hóttmindegy, mit csinálnak a túlsó oldalon. Ez már az analóg korszakban is így volt.
ISDN-nél pedig, full digitális vonal esetén a hívás már rég nem hanghullámokat továbbít a dróton és nem közvetlenül az emelővilla adja le fizikailag a jelet a központnak a hívás bontására.

Márpedig ISDN, és én hívtam analógot. Közvetlen az NT-be van dugva. Itt van előttem. Ha ez analóg-analóg kapcsolatnál történt volna, meg sem említeném.

Full digitális, de csak az analóg alközpontig!


szer. okt. 03, 2007 14:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség