Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 19:31



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
XV. kerületben. Kiégett az autó, a mellette levő szelektív hulladékgyűjtő kukákkal egyetemben (amik teljesen megsemmisültek, csak a bennük levő kis fém szerkezet maradt meg amivel a speciális kukásautó beemeli őket és kinyitja az aljukat). Gondolom valamelyik tűzijátékrakétás balf.sznak sikerült felgyújtania a kukákat és a kocsit...


csüt. jan. 03, 2008 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1828
Hozzászólás 
simico írta:
Valakinek elég sz*rul kezdődött az új év a kaptárban... 0:10-kor lángokban állt a kocsija.


Hol???


szer. jan. 02, 2008 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Valakinek elég sz*rul kezdődött az új év a kaptárban... 0:10-kor lángokban állt a kocsija.


kedd jan. 01, 2008 11:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Én tudok egy ilyen szolgáltatót, te válogatod össze, hogy miből mennyi kell és az alapján meg a fizetési gyakoriság alapján számolódik ki az ár. De most ha keresztre feszítenek se jut eszembe a honlapjuk címe...


szomb. dec. 29, 2007 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Londelmor írta:
nem, már egy éve nem jártam szerintem arra, de köszi a tippet (neked is és kerelyfe-nek is)! :)
mondjuk nekem .hu domainhez kéne, ami ráadásul már le is van foglalva 3 évre (illetve még két évre), csak át kell irányítani az új tárhelyhez.

Ezért mondtuk, hogy érdemes arrafele elnézni. :wink:


szomb. dec. 29, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nem, már egy éve nem jártam szerintem arra, de köszi a tippet (neked is és kerelyfe-nek is)! :)
mondjuk nekem .hu domainhez kéne, ami ráadásul már le is van foglalva 3 évre (illetve még két évre), csak át kell irányítani az új tárhelyhez.


szomb. dec. 29, 2007 3:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
CindeDOG fórumának offtopicjában nem szoktál előfordulni? Épp most volt szó domain- és tárhelyszolgáltatóról (.com-os címekhez).

Üdv!


pén. dec. 28, 2007 21:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
úgy értem a fizetősök közül :) szeretnék reklámmentes maradni, meg ezek nem is mindig a legmegbízhatóbbak...


pén. dec. 28, 2007 12:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
extra.hu


pén. dec. 28, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hol érdemes mostanában tárhelyet foglalni?
ami igényem lenne, az csak annyi, hogy legyen legalább 1 giga tárhely (ha több, az nem baj), 1 darab sql adatbázis, aldomaineket kezeljen, ftp elérés, meg stabil szolgáltatás (email címek száma és mérete nem érdekel, úgyse használom)


pén. dec. 28, 2007 10:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. júl. 11, 2005 13:27
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Kellemes karácsonyt, áldott békés ünnepet és sikerekben gazdag újévet kívánok minden kedves látogatómnak!

Kép


szer. dec. 26, 2007 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
T68m írta:
A probléma az, hogy te és Londelmor csak arra tudtok gondolni, hogy a vonat egy betonfalnak rohan neki. (mert ekkor valóban mindegy, hogy aluminíum, acél vagy üvegszálas titán)
Nos, a gyakorlatban ez a lehető legritkább esetben fordul elő. Rendszerint kisiklik a vonat (valamely oknál fogva), és a szerelvény megállásig csúszik.


Pontosan. És a siklás (a betonaljakok, kavicságyazaton való "gurulás") miatt hirtelen nagy mértékű sebességvesztés jelentkezik. Nem szabad elfelejteni a szerelvény feltorlódását, felgyűrődését. Egy ilyen könnyű és kevésbé masszív anyagból készült kocsi sokkal könnyebben felgyűrödik. Az alacsony sebességű baleseteknél (például tipikus tolatási, túlgurulási balesetek) is a járműkárok nagy része az első kocsik feltorlódás miatti gyűrődéséből erednek. Mert ugye a legelső kocsiknak kel elviselni az összes mögöttük levő kocsi mozgási energiájából (lendületmegmaradás elve ugye) fakadó erőket is miközben előlről meg ellenirányú erők hatnak rájuk. Főleg ha elől egy masszívabb, ellenállóbb valami (például mozdony) van, ilyenkor az első kocsik gyakorlatilag mintha egy présgépbe kerülnének. Azért nem véletlen, hogy bármelyik (frontális jellegű) vonatbalesetnél nem az első kocsikból kerül ki a legtöbb túlélő, legkevesebb sérült.
Másrészt nagy sebességnél is igenis megnöveli a túlélési esélyt egy jól megtervezett, masszívabb kocsiszekrény. Az eschede-i balesetet is túlélték jópáran, pedig az igencsak durva volt. A kínai "csodavonatban" esélye nem lenne senkinek...


kedd dec. 25, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
A Smartot is megcsinálták, hogy 100 km/h-s ütközésnél nem gyűrődik rá az emberre, nem töri el az ember lábát, stb.
De tökmindegy, mert 100 km/h-ról 10 cm-en 0-ra lassulást az emberi szervezet nem képes elviselni. Mert szakadnak szét a belső szervek.
2-300 km/h-s sebességnél meg hótt mindegy, hogy 15 mm-es alumínium vagy 180 mm vas a váz.
Lehet, hogy a vasváznál kevesebbet kell a temetkezési vállalatnak manuálisozni az áldozatokon, hogy ravatalozhatók legyenek.
Az is valami...


a smartot megnézném, ha találkozik egy hummerral....

A probléma az, hogy te és Londelmor csak arra tudtok gondolni, hogy a vonat egy betonfalnak rohan neki. (mert ekkor valóban mindegy, hogy aluminíum, acél vagy üvegszálas titán)
Nos, a gyakorlatban ez a lehető legritkább esetben fordul elő. Rendszerint kisiklik a vonat (valamely oknál fogva), és a szerelvény megállásig csúszik. Ekkor viszont abszolút nem mindegy, hogy a szerkezet ezt kibírja, vagy darabokra törik/gyűrődik. Előbbi esetben - ha a szekezet egyben, épp marad - jelentős lesz a túlélési esély, utóbbiban semmi.

Az olyan apróságról más ne is beszéljünk, hogy az alu szerkezet a siemensnek se jött be, mert (anyag)fárad, a rugalmas acéllal szemben. Tehát egy aluminíum felépítményű vonat (idővel) magától is széteshet 300km/h sebesség mellett.
A youtube-on fent van több kameraállásból is rögzítve a smart kontra betonfal. Tényleg hihetetlenül masszív a váz, deformálódásmentes szinte.

A többiben igazad van.


hétf. dec. 24, 2007 22:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
A Smartot is megcsinálták, hogy 100 km/h-s ütközésnél nem gyûrõdik rá az emberre, nem töri el az ember lábát, stb.
De tökmindegy, mert 100 km/h-ról 10 cm-en 0-ra lassulást az emberi szervezet nem képes elviselni. Mert szakadnak szét a belsõ szervek.
2-300 km/h-s sebességnél meg hótt mindegy, hogy 15 mm-es alumínium vagy 180 mm vas a váz.
Lehet, hogy a vasváznál kevesebbet kell a temetkezési vállalatnak manuálisozni az áldozatokon, hogy ravatalozhatók legyenek.
Az is valami...


a smartot megnézném, ha találkozik egy hummerral....

A probléma az, hogy te és Londelmor csak arra tudtok gondolni, hogy a vonat egy betonfalnak rohan neki. (mert ekkor valóban mindegy, hogy aluminíum, acél vagy üvegszálas titán)
Nos, a gyakorlatban ez a lehető legritkább esetben fordul elő. Rendszerint kisiklik a vonat (valamely oknál fogva), és a szerelvény megállásig csúszik. Ekkor viszont abszolút nem mindegy, hogy a szerkezet ezt kibírja, vagy darabokra törik/gyűrődik. Előbbi esetben - ha a szekezet egyben, épp marad - jelentős lesz a túlélési esély, utóbbiban semmi.

Az olyan apróságról más ne is beszéljünk, hogy az alu szerkezet a siemensnek se jött be, mert (anyag)fárad, a rugalmas acéllal szemben. Tehát egy aluminíum felépítményű vonat (idővel) magától is széteshet 300km/h sebesség mellett.


hétf. dec. 24, 2007 20:30
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
én értelek, de nekem valahogy továbbra is az a véleményem, hogy az a jobb esély, amit egy acél váz biztosít, még midnig nem elég jó a túléléshez egy akkora sebességű ütközésnél.
ha egy autóban a megfelelő biztonsági berendezések mellett (öv, légzsák, gyűrődőzóna, merevítés) sem jó eséllyel indul az ember, ha túl akar élni egy árokba borulást 100km/h felett, akkor mi a helyzet egy vonaton, ahol se öv, se légzsák, és a fejfeletti tartón levő csomagok sincsenek sehogy rögzítve, ráadásul háromszor annyival megy... lehet, hogy John McLane még kimászna a roncsok közül élve a rendező kedvéért, de egy átlag ember szinte biztos, hogy nem, és akkor mi lenne mondjuk egy 50-60 éves, nem olyan jó kondiban levő emberrel (mint pl. egyik nagymamámnak egyszer azért volt combnyaktörése, mert a kutya fellökte az udvaron, amikor elfutott mellette)?

aztán ha megnézel mondjuk egy repülőt, amit viszonylag jó anyagból építenek, ott is a kényszerleszállás elég lutri, ha nem behabozott, sima pályára teszik le, hanem mondjuk a mezőre vagy vízre, akkor simán darabokra törhet, hasonló sebességeknél.

ezt a véleményt persze nem számításokra alapozom, csak összehasonlításokra, szóval akár cáfolható is lehet...

A Smartot is megcsinálták, hogy 100 km/h-s ütközésnél nem gyűrődik rá az emberre, nem töri el az ember lábát, stb.
De tökmindegy, mert 100 km/h-ról 10 cm-en 0-ra lassulást az emberi szervezet nem képes elviselni. Mert szakadnak szét a belső szervek.
2-300 km/h-s sebességnél meg hótt mindegy, hogy 15 mm-es alumínium vagy 180 mm vas a váz.
Lehet, hogy a vasváznál kevesebbet kell a temetkezési vállalatnak manuálisozni az áldozatokon, hogy ravatalozhatók legyenek.
Az is valami...


hétf. dec. 24, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hát, én nem sok eséllyel indulok azon a versenyen, utoljára, amikor olyat csináltam, akkor 1 órát bírtam, aztán megkentük a kalauzt, hogy engedjen át a másodosztályra :)
harmadosztályon meg egyszer álltam 4 órát, de ott sokkal civilizáltabb emberek utaznak :)


hétf. dec. 24, 2007 17:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
persze, én is értelek. Majd meglátjuk!

*******************************

Akkor egy versenyt, hogy ki bír messzebb vonatozni negyedosztályon? :wink:


hétf. dec. 24, 2007 12:28
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
én értelek, de nekem valahogy továbbra is az a véleményem, hogy az a jobb esély, amit egy acél váz biztosít, még midnig nem elég jó a túléléshez egy akkora sebességű ütközésnél.
ha egy autóban a megfelelő biztonsági berendezések mellett (öv, légzsák, gyűrődőzóna, merevítés) sem jó eséllyel indul az ember, ha túl akar élni egy árokba borulást 100km/h felett, akkor mi a helyzet egy vonaton, ahol se öv, se légzsák, és a fejfeletti tartón levő csomagok sincsenek sehogy rögzítve, ráadásul háromszor annyival megy... lehet, hogy John McLane még kimászna a roncsok közül élve a rendező kedvéért, de egy átlag ember szinte biztos, hogy nem, és akkor mi lenne mondjuk egy 50-60 éves, nem olyan jó kondiban levő emberrel (mint pl. egyik nagymamámnak egyszer azért volt combnyaktörése, mert a kutya fellökte az udvaron, amikor elfutott mellette)?

aztán ha megnézel mondjuk egy repülőt, amit viszonylag jó anyagból építenek, ott is a kényszerleszállás elég lutri, ha nem behabozott, sima pályára teszik le, hanem mondjuk a mezőre vagy vízre, akkor simán darabokra törhet, hasonló sebességeknél.

ezt a véleményt persze nem számításokra alapozom, csak összehasonlításokra, szóval akár cáfolható is lehet...


hétf. dec. 24, 2007 7:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
rendben, akkor nem csak nekem nem tiszta :) amúgy szerintem az alumínium, meg szuperkönnyû szerkezet nem olyan vészes akkora sebességnél. mármint sajnos. mert ha mondjuk valami baleset van (oké, mondjuk egy autó elgázolása nem ilyen, de például ha másik vonatot trafál el, avgy kisiklik), akkor az acél váz is miszlikre törik, de ha nem, akkor a gyorsulás miatt fellépõ erõhatások lesznek halálosak az utasokra. ekkora sebességnél már meg kell elõzni a balesetet, a bekövetkezésekor már szinte mindegy...

amúgy elolvastam azt a blog-bejegyzést, de szerintem pár helyen azért vagy túlzó, vagy csak nem tudte megfelelõen kezelni a helyzetet az illetõ (nyelvtudás hiánya). például a kallerok nem túlbuzgóságból árulják a sok aprópiacos árut (kurblis elemlámpa és társai), hanem ki van nekik adva, mint a munka része. egyszer az egyik fiatal srác leállt beszélgetni a mellettem levõ diákcsoporttal, õ említette többek közt.
amúgy szerintem az a másodosztály teljesen használható, nekem még mindig sikerült aludnom ott, és idõnként jól el lehet beszélgetni a többiekkel a környezõ ágyakról. egyedül a negyedosztály használhatatlan éjszaka, mivel nincs lámpaoltás, tényleg folyamatosan ordítoznak, és 5 percenként átvonul egy büfés jó hangosan tudtunkra adva a menüt (tealevél, kávé, tealevélben fõzött tojás). ez akkora királyság, hogy a harmadik kör után azt hittem megfojtom a saját tealevelében... :)


egy bzmot 20t, mikor 60-70km/h-re van tervezve..

az a gond, hogy egy gyűrődő szerelvénynél maga a szerelvény fogja halálra zúzni az utasokat, míg egy masszívabb felépítmény egyben marad, és a súrlódástól lefékeződik, megáll. Tehát a kocsinak megvédeni kéne az utasokat, nem kinyírni.

******************

rendezhetnénk bulit, hogy ki bír messzebb utazni a negyedosztályon! :lol:


vas. dec. 23, 2007 21:32
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Már megint eltűntek a témaértesítő mailek... :(

Üdv!


vas. dec. 23, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
rendben, akkor nem csak nekem nem tiszta :) amúgy szerintem az alumínium, meg szuperkönnyű szerkezet nem olyan vészes akkora sebességnél. mármint sajnos. mert ha mondjuk valami baleset van (oké, mondjuk egy autó elgázolása nem ilyen, de például ha másik vonatot trafál el, avgy kisiklik), akkor az acél váz is miszlikre törik, de ha nem, akkor a gyorsulás miatt fellépő erőhatások lesznek halálosak az utasokra. ekkora sebességnél már meg kell előzni a balesetet, a bekövetkezésekor már szinte mindegy...

amúgy elolvastam azt a blog-bejegyzést, de szerintem pár helyen azért vagy túlzó, vagy csak nem tudte megfelelően kezelni a helyzetet az illető (nyelvtudás hiánya). például a kallerok nem túlbuzgóságból árulják a sok aprópiacos árut (kurblis elemlámpa és társai), hanem ki van nekik adva, mint a munka része. egyszer az egyik fiatal srác leállt beszélgetni a mellettem levő diákcsoporttal, ő említette többek közt.
amúgy szerintem az a másodosztály teljesen használható, nekem még mindig sikerült aludnom ott, és időnként jól el lehet beszélgetni a többiekkel a környező ágyakról. egyedül a negyedosztály használhatatlan éjszaka, mivel nincs lámpaoltás, tényleg folyamatosan ordítoznak, és 5 percenként átvonul egy büfés jó hangosan tudtunkra adva a menüt (tealevél, kávé, tealevélben főzött tojás). ez akkora királyság, hogy a harmadik kör után azt hittem megfojtom a saját tealevelében... :)


vas. dec. 23, 2007 17:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
simico írta:
Londelmor írta:
simico (vagy valaki, aki ért hozzá): kíváncsi lennék a véleményedre, nekem így magában nem sokat mondanak a számadatok: elkészült a kínai szupervonat.


Õszintén szólva engem Kína teljesen hidegen hagy. Annyit tudok, hogy a Siemens (több más céggel karöltve egy konzorciumban) is épít nekik nagysebességû vonatot, illetve mágneses vasútat is terveznek/építenek.

Sok hasznos dolog nem derül ki a cikkbõl, mindenesetre nem szeretnék abban az alumínium "legkönnyebb kocsitestben" ülni a legkisebb baleset esetén sem (már 100 km/h sebességû balesetnél is papírként fog összegyûrõdni).


telesen 1etértek. 7tonnás kocsitest, 300-al menve semmi biztonságot nem ad, mindenki ott fog megdö.gleni. (bár, azt hiszem a kínai minőséget és biztonságot egyébként is ismerjük...)


vas. dec. 23, 2007 17:39
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Londelmor írta:
de igazából a technikai paraméterekre lennék kíváncsi, mert nem tudom, hogy tényleg olyan nagy durranás-e, vagy csak lódítanak.


Nekem ez ebből a sovány cikkből nem derül ki. Önmagában egy kW meg egy tonna érték semmit nem mond. Például azt mondom, hogy az autóm 200 lóerő és a szuperkönnyű szerkezete csak 1 tonna. De azt nem árulom el, hogy ez személyautó (annak jó) vagy mikrobusz (elmegy) vagy teherautó (röhej).

Idézet:
mert azt tudom, hogy az egyetlen működő mágnesvasútjuk nekik van,


Hát, ezzel lehet vitatkozni :) Ha kiegészíted a mondatod akkor már igaz lehet. Mert ugye van Németországban is egy működő mágnesvasút (aminek ráadásul balesete is volt talán tavaly vagy idén, sok utas megsérült és talán még halálos áldozat is volt).


vas. dec. 23, 2007 17:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nem, azt hiszem nem ugyanazzal a vonattal utaztunk (najó, nem ugyanolyan jeggyel leglaábbis) :) bár a tisztaságot nem tudom megkérdőjelezni (folyamatosan szedik össze a szemetet, a végállomásokon meg nagytakarítás, így nehéz is lenne).
viszont én általában olyan hálókocsiban utaztam, ahol nem volt (jegyben foglalt) kaja, csak 20-30 percenként végigmennek egy zsurkocsival, mint a repülőn, hogy mit parancsolsz venni (áztatós tészták /igen, van külön iható forróvíz, ingyen/, rágcsálnivalók, gyümölcsök, stb). bár bemondták, hogy bizonyos utasoknak készen az ebédje az ebédlőkocsiban, de az nem én voltam :)
a másik fajta, amin voltam, az ünnepnapon (szerencsére) rövidtávú, vagyis 3-4 órás utazás. itt ülőhelyet sem kaptunk, annyira tele volt a vonat. nagyjából mint a 4-6-os vili rosszabb időszakban. mondjuk 2 óra után inkább elkunyeráltam egy használt újságpapírt, és kerestem egy kis ülőhelyet a lábak, táskák közt.
illetve egyszer volt éjjeli vonat, na ott az üléses kocsik nem igazán szimpik, de még így is hozza egy otthoni IC szintjét simán, ha nem jobbat...

de igazából a technikai paraméterekre lennék kíváncsi, mert nem tudom, hogy tényleg olyan nagy durranás-e, vagy csak lódítanak. mert azt tudom, hogy az egyetlen működő mágnesvasútjuk nekik van, de azt a Siemens csinálta, nem kínai gyártmány.

szerk.: mindig elfelejtek lapozni... :roll:
szóval egy alvójegy (a pampika által linkelt blogon látszik a képeken, hogy milyen a hálókocsi) a felső ágyra Peking-Wuhan távolságon 260 kínai yuan körül van, ez forintban 6100 nagyjából.


vas. dec. 23, 2007 16:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
Itt van egy kis szösszenet a kínai vonatozásról:
http://kk.blog.hu/2007/12/11/vonat_2

Remek blog 2 utazóról, akik Ázsia nagy részét végigjárják. Sok kép, jó stílus és rengeteg érdekesség :)

A Wow-os géphez meg annyit, hogy olvass bele szinte bármelyik, mostanában felkapottabb blogba (főleg, amik az index házatájára szerveződnek(blog.hu)). A kommentelők nagy része egy masszív társaság, aki sok felé benéz, sok felé kommentel. A stílus alapvetően a subba/homár kategória. És ha nem veszed véresen komolyan, még szórakoztató is tud lenni :) Persze van sok csökkent, aki csak káromkodni, meg észt osztani jár.
Nagyon korrekt a blog, mi csak az első és másodosztályt tapasztaltuk meg és nem mi fizettük, hiszen a zenekarunk meghívottként turnézott kint, így csak a jegyről derülhet ki, mibe is fájt. Emlékeim szerint nem sokkal volt drágább a másodosztály, mint itthon mostanában. Csak hát a távolságok jóval nagyobbak, tehát az összegszerűség már komolyabb...


vas. dec. 23, 2007 13:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Itt van egy kis szösszenet a kínai vonatozásról:
http://kk.blog.hu/2007/12/11/vonat_2

Remek blog 2 utazóról, akik Ázsia nagy részét végigjárják. Sok kép, jó stílus és rengeteg érdekesség :)

A Wow-os géphez meg annyit, hogy olvass bele szinte bármelyik, mostanában felkapottabb blogba (főleg, amik az index házatájára szerveződnek(blog.hu)). A kommentelők nagy része egy masszív társaság, aki sok felé benéz, sok felé kommentel. A stílus alapvetően a subba/homár kategória. És ha nem veszed véresen komolyan, még szórakoztató is tud lenni :) Persze van sok csökkent, aki csak káromkodni, meg észt osztani jár.


vas. dec. 23, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Tegnap este átugrottam a médiamárktba egeret meg usb kábelt venni. Alig lehetett megmozdulni, tömve volt karácsonyi ajándékot utolsó pillanatban megvevő emberekkel... :shock: De nem csak az mm, az egész pláza, a parkolóban akkor dugó volt mint a belvárosban, gyalog alig tudtunk keresztülsétálni.


vas. dec. 23, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Macika írta:
Nekünk, magyaroknak az első álom az a vasúti színvonal lenne, ami az úgy lenézett kínaiaknál van már jó ideje...


Mennyibe került a vonatjegy?
Azért vannak ott bőven igencsak durva állapotok is..


Nekem a svájci színvonal is elég lenne :) Ja, hogy ott a vonatjegy kicsit drágább...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára simico vas. dec. 23, 2007 12:40-kor.



vas. dec. 23, 2007 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Londelmor írta:
simico (vagy valaki, aki ért hozzá): kíváncsi lennék a véleményedre, nekem így magában nem sokat mondanak a számadatok: elkészült a kínai szupervonat.


Őszintén szólva engem Kína teljesen hidegen hagy. Annyit tudok, hogy a Siemens (több más céggel karöltve egy konzorciumban) is épít nekik nagysebességű vonatot, illetve mágneses vasútat is terveznek/építenek.

Sok hasznos dolog nem derül ki a cikkből, mindenesetre nem szeretnék abban az alumínium "legkönnyebb kocsitestben" ülni a legkisebb baleset esetén sem (már 100 km/h sebességű balesetnél is papírként fog összegyűrődni).


vas. dec. 23, 2007 12:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
simico (vagy valaki, aki ért hozzá): kíváncsi lennék a véleményedre, nekem így magában nem sokat mondanak a számadatok: elkészült a kínai szupervonat.
Én nem értek hozzá, viszont (gondolom) Hozzád hasonlóan utaztam kínai vasúton, Kantonból Wuhanba, majd Wuhanból Lanzhouba.
Szokatlan volt a hodály stílusú cuchettes, de a földről enni lehetett volna és nagyon csendes, gyors volt a közlekedés. Kaját is adnak a vonaton (az első út 15 óra a második majdnem 24 volt), finom, ízletes volt a többszöri kaja.

Nekünk, magyaroknak az első álom az a vasúti színvonal lenne, ami az úgy lenézett kínaiaknál van már jó ideje...


vas. dec. 23, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
simico (vagy valaki, aki ért hozzá): kíváncsi lennék a véleményedre, nekem így magában nem sokat mondanak a számadatok: elkészült a kínai szupervonat.


vas. dec. 23, 2007 10:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nem tudom valódiak-e a hozzászólások, de el tudom képzelni, hogy bárhol vannak ilyen primitív emberek...
mindenesetre kapcsolódó téma a 10x08 - Make Love, Not Warcraft nevű South Park epizód, illetve nem annyira kapcsolódó, de a virtuális valóságoktól való függőségről (is) szól Nigel D. Findley Elixír (vagy más írásmódban LX-IR) című regénye. más stílusban teljesen, de mindkettő nagyon jó szerintem.


szer. dec. 19, 2007 15:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
köszi mindenkinek az mp3-as hozzászólásokat!

más: most akadtam erre a hírre, nem is maga a hír az érdekes, hanem alatta a kommentek :shock: félelmetes...
Ezeket külföldiből fordította valaki, vagy vannak ennyire ultraprimitív emberek már Magyarországon is?????


szer. dec. 19, 2007 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
köszi mindenkinek az mp3-as hozzászólásokat!

más: most akadtam erre a hírre, nem is maga a hír az érdekes, hanem alatta a kommentek :shock: félelmetes...


szer. dec. 19, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekünk nem volt gyárliag párosítva. A default PIN le volt írva a kézikönyvben, ami egy mobil csatlakoztatása után megváltoztatható.

Üdv!


szer. dec. 19, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Hasonló a párosítási procedúra, mint amikor két bluetooth eszközt párosítunk. Gondolom, ebben a pár másodpercben van a leginkább "veszélyben" a rendszer. De mivel gyárilag párisítva van a dobozban a cucc, ez a veszély csak a további készülék csatlakoztatásánál áll fenn.
Normál esetben nem igazán lehet gond ugye?

Amúgy egy Panasonic DECT készülékről van szó. Szerintem nem túl gagyi.


szer. dec. 19, 2007 13:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
joc_ írta:
thomas77 írta:
Félig off az offban... :oops:

A vezeték vélküli madzagos telefonoknak (DECT) mennyire jó a titkosításuk? Ha ilyet használok, akkor előfordulhat, hogy az egész ház az én vonalomon fog beszélni? Vagy ne parázzak ettől?
Azt nem tudom hogy mennyire jó titkosításilag és elméletileg, de szerintem legalábbis nem reális a veszély hogy rá fognak csatlakozni.
Nem bizony, mert a legtöbb ilyen készüléknél mobilt a bázisra csatlakoztatni csak úgy lehet, ha a bázist megfelelő állapotba hozod. Mint a BT-nál az átmeneti láthatóság, a miénk pl. egy percig hajlandó csatlakozással foglalkozni, ha erre külön megkérjük, ráadásul PIN-t is kér a mobiltól.

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca szer. dec. 19, 2007 13:18-kor.



szer. dec. 19, 2007 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Félig off az offban... :oops:

A vezeték vélküli madzagos telefonoknak (DECT) mennyire jó a titkosításuk? Ha ilyet használok, akkor előfordulhat, hogy az egész ház az én vonalomon fog beszélni? Vagy ne parázzak ettől?


Nem kel parázni (ha tényleg DECT és rendes a megvalósítás).


szer. dec. 19, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
84.2.46.1.
84.2.44.1.


Köszi!


szer. dec. 19, 2007 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Félig off az offban... :oops:

A vezeték vélküli madzagos telefonoknak (DECT) mennyire jó a titkosításuk? Ha ilyet használok, akkor előfordulhat, hogy az egész ház az én vonalomon fog beszélni? Vagy ne parázzak ettől?
Azt nem tudom hogy mennyire jó titkosításilag és elméletileg, de szerintem legalábbis nem reális a veszély hogy rá fognak csatlakozni.


szer. dec. 19, 2007 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Félig off az offban... :oops:

A vezeték vélküli madzagos telefonoknak (DECT) mennyire jó a titkosításuk? Ha ilyet használok, akkor előfordulhat, hogy az egész ház az én vonalomon fog beszélni? Vagy ne parázzak ettől?


szer. dec. 19, 2007 8:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
kerelyfe írta:
simico írta:
Aki tréonlájnos légyszi nézze már meg a gépén, hogy milyen dns szervereket használ.

Ha megmondod, hogy hol kell!


Start -> futtatás: cmd -> ipconfig /all

84.2.46.1.
84.2.44.1.


kedd dec. 18, 2007 21:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Londelmor írta:
kerelyfe: hálózati kapcsolatok -> helyi kapcsolat (vagy valami, amivel kapcsolódsz (lehet "helyi kapcsolat 1", "broadband connection", stb), tehát nem BT, meg nem firewire) -> tualjdonságok -> a felső listából kiválasztod a tcp/ip protokollt -> tulajdonságok, és alul ott kell legyen a dns szerver.

Automatikusra van állítva.


kedd dec. 18, 2007 21:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Nem tudom.
Még sosem hallottam élőben, de teszteket olvasva nem olyan rossz.


kedd dec. 18, 2007 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
köszi!
az a Panasonic szimpi lenne, csak itt már nem lehet kapni ahogy elnézem... de majd megpróbálok utánanézni.
illetve a Sandisk Sansa E280, de szerintem az is picit drága lesz... :) hátha van belőle régebbi modell (e250, vagy ilyesmi), ami szintén kártyás. a Sandisk lejátszókról amúgy mi a vélemény hangminőség terén?


kedd dec. 18, 2007 16:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
@Londelmor:
itt is van pár, olcsóbban is:
http://www.edigital.hu/home.php?cat=104 ... irection=0

Hangminőségre nem tudom, mennyire vannak elvárásaid, biztos van ezeknél jobb is, de utcán ált. nem annyira hallható nagy különbség.


kedd dec. 18, 2007 15:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
simico írta:
Aki tréonlájnos légyszi nézze már meg a gépén, hogy milyen dns szervereket használ.

Ha megmondod, hogy hol kell!


Start -> futtatás: cmd -> ipconfig /all


kedd dec. 18, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
simico írta:
MIért fontos az sd kártya?

azért, mert a telefonom microSD-t használ, és így kölcsönösen tudnám használni mindkettőben. egészen pontosan zenét hallgatni a lejátszóval, vagy ha éppen nincs helyem mindkét cuccot vinni/lemerül/stb, akkor átdobni a kártyát az összes zenével a telefonba, és mehet tovább.

bár lehet, hogy inkább egy tartalék akksit kéne vegyek... :roll: (bár attól félek, ha túl gyakran szedem le a hátlapot, akkor egy idő után nagyon lötyögni fog)

kerelyfe: hálózati kapcsolatok -> helyi kapcsolat (vagy valami, amivel kapcsolódsz (lehet "helyi kapcsolat 1", "broadband connection", stb), tehát nem BT, meg nem firewire) -> tualjdonságok -> a felső listából kiválasztod a tcp/ip protokollt -> tulajdonságok, és alul ott kell legyen a dns szerver.


kedd dec. 18, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
simico írta:
Aki tréonlájnos légyszi nézze már meg a gépén, hogy milyen dns szervereket használ.

Ha megmondod, hogy hol kell!


kedd dec. 18, 2007 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Londelmor írta:
amúgy tényleg csak annyi az elvárás, hoyg (micro)SD-vel bővíthető legyen, tudjon mp3-at, és jó legyen a hangminősége.


MIért fontos az sd kártya?

Más.
Aki tréonlájnos légyszi nézze már meg a gépén, hogy milyen dns szervereket használ.


kedd dec. 18, 2007 9:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség