Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 10:04



Hozzászólás a témához  [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Nokia BB5 unlock!!!!! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 10:03
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás thx
:lol:

Ok. Köszi a reagálást! Főleg macika. Visszaolvastam... :wink:
Akkor várok még ezzel a kiütéssel, hátha változik valami.


pén. okt. 26, 2007 6:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
BNM írta:
Decemberben lejár a hűségem a Pannonnál akkor 7 félért kinyomják az N70-et...
Kicsit drágállom, de legalább legális...


Öööö... a hűséggel együtt (ha 2 év volt) a garanciád is lejár, tehát nem kellene a legdrágábbhoz ragaszkodni. Vagy van ennek valami morális tartalma? Csak kíváncsiság...

user01 írta:
Csak érdekességképpen..., nekem olyan DKU-5 kábelem van, amin nem USB, hanem COM port csatlakozó van. Ennek megfelelően driver sem kell hozzá. :)


Igen, vannak variációk. Csak úgy már nem DKU5 a neve. Ez a név ui. csak a Nokia (vagy az utángyártó) cég USB->COM elektonikával ellátott, gyári driverével működő kábelét illeti.


A Dejan-féle egyszerű program kizárólag a 6630-6680-6681-N70-N90 típusokra jó. Punktum. Más program sem jó ezeken kívül semelyikre, akárhogy is hívják, akármi a file név. Aki mást mond, annak he higyjetek.

Az ÖSSZES TÖBBIRE NEM JÓ, NEM MŰKÖDIK!!!! Ugye nem lesz a továbbiakban erre vonatkozó kérdés??

Majdnem minden BB5 nyitható ma már, ám nem kevés pénz befektetésére (=1-2-3 telóért semmiképpen nem éri meg) és némi gyakorlatra is szükség van, ugyanis a fent említett modelleken kívül jelenleg mindegyiket szét kell az alaplapig szedni és különböző pontokat/lábakat olykor tizedmilliméteres pontossággal becélozni, vagyis egyáltalán nem való olyanok asztalára, akik bevallottan újoncok a témában vagy 'nem ezen a vonalon mozognak'.

Szóval: igen, a 6300 is nyitható, nem, nem ingyen és pláne nem egyszerűen.

Ez van most. Hogy a jövő mit hoz, nem tudni. A mostani megoldás is egyszer csak berobbant a "szakmába". Lehet, hogy két hónap múlva ez is ropis dolog lesz. De azért soha nem annyira, mint a DCT4.


pén. okt. 26, 2007 1:37
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
fosmacska írta:
Hi!

Csak azt nem értem, hogy ha a Dejan-progi csinál backup-ot a 308.1-ről (amúgy mi az a "308.1 field"?), és elvileg ezzel a backuppal vissza is lehet állítani, akkor miért van az, hogy néha még így is elromlik az n70 a függetlenítés során? Nem merek nekiállni...:D

Macska
Nyugodtan állj neki.

Már írtuk, hogy ha elsz...od, meg lehet javítani. Igaz, nem 2 Ft-ért.

Ha profira bízod, kevesebb, mint a feléből megvan, mint amibe kerül, ha elrontottad.
Viszont ha sikerül magadtól, otthon, akkor ingyen megvolt.

Na, ezt kell mérlegelni...

A döntés a tiéd!


pén. okt. 26, 2007 0:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Hi!

Csak azt nem értem, hogy ha a Dejan-progi csinál backup-ot a 308.1-ről (amúgy mi az a "308.1 field"?), és elvileg ezzel a backuppal vissza is lehet állítani, akkor miért van az, hogy néha még így is elromlik az n70 a függetlenítés során? Nem merek nekiállni...:D

Macska


csüt. okt. 25, 2007 22:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás 
Akoska írta:
De van ám.

A DKU2 (és USB2-es utódja a CA-53) sima összekötő zsinórokból áll POP-port és USB kimenet között.
A DKU5 (és a CA-42) pedig egy komplett USB->COM elektronikát tartalmaz.

A kettőnek köze nincs egymáshoz. Nem összecserélhetők.


Csak érdekességképpen..., nekem olyan DKU-5 kábelem van, amin nem USB, hanem COM port csatlakozó van. Ennek megfelelően driver sem kell hozzá. :)


csüt. okt. 25, 2007 21:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: köszi a visszajelzést mindenkinek!! :)
tonigep írta:
Tehát 6300 ki lehet függetleníteni? Házilag van esélye kb. egy év múlva? :?
Házilag nem, egyébként természetesen. Nincs.


csüt. okt. 25, 2007 19:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: köszi a visszajelzést mindenkinek!! :)
tonigep írta:
Akkor ha jól értem a 6300 -s teló BB5 generáció, de nem tudja függetleníteni a :

Bb5 6630 6680 Nokia Phone Unlocker Desbloquear Desbloqueador Codigos Finally Finalmente Chegou.rar

meg a

Nokia_BB5_Unlocker_by_Dejan.zip

sem!
És még távkikódolással sem megy, mondjuk a www.alfamobil?!
Akkor hogy lehet?!
Ha ez a Dejan akkora spíler, lehet, h. kihagyta a buliból a 6300 -t?!!
Mert én már szétnéztem mindenhol de erről a telóról nem nagyon találtam függetlenítő anyagot.
És mint látható a kábeles piszkálás elég rizikós!
Nem de?!
Akkor mi a megoldás?!
Teljesen jól érted, minden mondatod teljesen korrekt.

Nem Dejan Kaljevic a nagy spieler (de az, csak ebben az összefüggésben ez közömbös), hanem a Nokia vette észre a hibáját, amikoris megváltoztatta a Texas Instruments procik bugját, amit ki lehetett használni a felsorolt 5 típusnál.

De tényleg, mi lenne, ha visszaolvasnál?

Mindenhol szétnéztél? És pont itt nem, ebben a topicban?
Ez fura.


csüt. okt. 25, 2007 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: köszi a visszajelzést mindenkinek!! :)
Czumy írta:
tonigep írta:
Viszont van ez a 6300 és hogyan lehet kifüggetleníteni.

2.) Legközelebb független telefont veszel és nincs gond.


Elég,ha olyat vesz,amit ki tud nyitni :)

tonigep:
Könnyen lehet,hogy lesz rá egy év múlva módszer.Ha jól tudom BOX már most is nyitja,de az kb annyi,mint a hűség lejártával a "sarc".
Viszont azt nem tudom,kinek van itt BB5 box.



Hogy egy kicsit én is borzoljam a kedélyeket :),próbáltam utánnajárni,hogyan lesz Dejan ötleteiből X cég által árult BOX,de nem jártam nagy sikerrel.

Mindenesetre azért túlzás,hogy Dejan ruppótlan,lehet pár durva cucca.
Mivel az infó nem free sosem,azért igen meredek összegeket szakíthat egy-egy törés komplett kódjáért,leírásáért.
Érdekes,hogy amihez nem kell box,az kvázi free-ben terjed,de a box-os témák hozzáférhetetlenek (jelenleg).

A mikroszkópon had ne röhögjek,egyesek már 3000ft-os webkamerát árulnak állványban kicserélt lencsékkel 60ezerért,mint "mikroszkópot" ... LOL :D :D


csüt. okt. 25, 2007 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás Re: köszi a visszajelzést mindenkinek!! :)
tonigep írta:
Viszont van ez a 6300 és hogyan lehet kifüggetleníteni.


1.) Elbattyogsz ahhoz a szolgáltatóhoz, akitől vetted és függetlenítik neked + a garancia is megmarad - de persze mindezt nem ingyen! Hogy mennyi az annyi, attól függ, milyen előfizud van és adott szolgáltató mennyiért függetleníti a 6300-t.
2.) Legközelebb független telefont veszel és nincs gond.

tonigep írta:
Ha nekem feltesznek egy szakmai kérdést én kenem rá a választ, nem ködösítek. Mivel nem ebben a témában utazom, nyílván ezért tettem fel itt a kérdésemet. Mondtam, h. laikus vagyok.


Ha _laikus_ vagy, akkor miért kérdőjelezed meg a profik (pl. Macika) állításait?! És KrE leírta már a lényeget: "_olvasd_el_a_topicot!!!"

tonigep írta:
Miért nem lehet azt kimondani,h. a hackerek jelenlegi állása szerint nem lehet, de majd később, ha meglesz a módja akkor igen. De az is lehet, h. nem.


Én akkor kimondom, hogy a kérdésedben a válasz :D : majd később, ha meglesz a módja, akkor igen. De az is lehet, h. nem.

tonigep írta:
Tehát 6300 ki lehet függetleníteni?

Igen, hivatalosan, a szolgáltatónál, akinek a hálózatára a korlátozás él.
HÁZILAG NEM!!

tonigep írta:
Házilag van esélye kb. egy év múlva?

Honnan tudjuk, hogy mi lesz egy év múlva?! (Ezt most komolyan kérded?)
Egyáltalán, egy év múlva meglesz még a 6300-d?


csüt. okt. 25, 2007 15:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 384
Hozzászólás 
Decemberben lejár a hűségem a Pannonnál akkor 7 félért kinyomják az N70-et...
Kicsit drágállom, de legalább legális...


csüt. okt. 25, 2007 14:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 10:03
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás Re: köszi a visszajelzést mindenkinek!! :)
T68m írta:
tonigep írta:
Ha ez a Dejan akkora spíler, lehet, h. kihagyta a buliból a 6300 -t?!!


úgy lehet, vazze', hogy a nokia piacvezető cég a mobilkészülék gyártásban, így milliárdokat tud arra költeni, hogy a telefonjait biztonsagosabbá tegye.

Ezzel szemben Deján ennek kevesebb, mint ezredrészéből töri a mobilokat, tehát még így is sokszor hatékonyabb, azaz szavaiddal élve "spílerebb". Kapisko?



Persze, ilyen csákók vannak, kellenek is az ilyenek. Biztos GSM közelben dolgozik a srác. Jól van az. De ez nem te vagy meg nem én...
Viszont van ez a 6300 és hogyan lehet kifüggetleníteni. :wink: Ha nekem feltesznek egy szakmai kérdést én kenem rá a választ, nem ködösítek. Mivel nem ebben a témában utazom, nyílván ezért tettem fel itt a kérdésemet. Mondtam, h. laikus vagyok.
Miért nem lehet azt kimondani,h. a hackerek jelenlegi állása szerint nem lehet, de majd később, ha meglesz a módja akkor igen.
De az is lehet, h. nem.
Meg tudja ezt erősíteni vallaki egy igennel, vagy egy nemmel?!
Tehát 6300 ki lehet függetleníteni? Házilag van esélye kb. egy év múlva? :?


csüt. okt. 25, 2007 14:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: köszi a visszajelzést mindenkinek!! :)
tonigep írta:
Ha ez a Dejan akkora spíler, lehet, h. kihagyta a buliból a 6300 -t?!!


úgy lehet, vazze', hogy a nokia piacvezető cég a mobilkészülék gyártásban, így milliárdokat tud arra költeni, hogy a telefonjait biztonsagosabbá tegye.

Ezzel szemben Deján ennek kevesebb, mint ezredrészéből töri a mobilokat, tehát még így is sokszor hatékonyabb, azaz szavaiddal élve "spílerebb". Kapisko?


csüt. okt. 25, 2007 13:47
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 10:03
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás köszi a visszajelzést mindenkinek!! :)
Akkor ha jól értem a 6300 -s teló BB5 generáció, de nem tudja függetleníteni a :

Bb5 6630 6680 Nokia Phone Unlocker Desbloquear Desbloqueador Codigos Finally Finalmente Chegou.rar

meg a

Nokia_BB5_Unlocker_by_Dejan.zip

sem!
És még távkikódolással sem megy, mondjuk a www.alfamobil?!
Akkor hogy lehet?!
Ha ez a Dejan akkora spíler, lehet, h. kihagyta a buliból a 6300 -t?!!
Mert én már szétnéztem mindenhol de erről a telóról nem nagyon találtam függetlenítő anyagot.
És mint látható a kábeles piszkálás elég rizikós!
Nem de?!
Akkor mi a megoldás?!


csüt. okt. 25, 2007 13:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 6300
tonigep írta:
Sziasztok!
Az odáig OK, h. a Nokia 6300 BB5 kódolású de az alábbi progik is alkalmasak a kódolásra? : "Nokia Bb5 Unlocker Liberar Desbloquear 6630 6680 n70 n90 n91 n71 Cracked Version No Dongle.rar"

kérdés: akkor miért nem találom itt a nokia 6300 -t?
Vagy mondjuk ebben: "Nokia_BB5_Unlocker_by_Dejan.zip"

Természetesen lehet, h. hülye a kérdés, de laikus vagyok.
Aki tud segítsen! Jelen pillanatban mit lehet kezdeni a 6300 kifüggetlenítésével?!

Köszi!
EMBER!!!!
Szerinted mit jelent a program nevében a '6630 6680 n70 n90 n91 n71' karaktersorozat???????

Azt, hogy lehet vele 6300-t is nyitni????????


Mellesleg a BB5 NEM kódolást jelent, hanem generációt.

DCT-1, DCT-2, DCT-3, DCT-4 és BB5 az eddigi Nokia-generációk sorrendben..


csüt. okt. 25, 2007 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Re: Nokia 6300
tonigep írta:
Sziasztok!
Az odáig OK, h. a Nokia 6300 BB5 kódolású de az alábbi progik is alkalmasak a kódolásra? : "Nokia Bb5 Unlocker Liberar Desbloquear 6630 6680 n70 n90 n91 n71 Cracked Version No Dongle.rar"

kérdés: akkor miért nem találom itt a nokia 6300 -t?
Vagy mondjuk ebben: "Nokia_BB5_Unlocker_by_Dejan.zip"

Természetesen lehet, h. hülye a kérdés, de laikus vagyok.
Aki tud segítsen! Jelen pillanatban mit lehet kezdeni a 6300 kifüggetlenítésével?!

Köszi!

Na pont az ilyen kérdések miatt szinte minden második hsz az, hogy _olvasd_el_a_topicot!!!


csüt. okt. 25, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Nokia 6300
tonigep írta:
Sziasztok!
Az odáig OK, h. a Nokia 6300 BB5 kódolású de az alábbi progik is alkalmasak a kódolásra? : "Nokia Bb5 Unlocker Liberar Desbloquear 6630 6680 n70 n90 n91 n71 Cracked Version No Dongle.rar"

kérdés: akkor miért nem találom itt a nokia 6300 -t?
Vagy mondjuk ebben: "Nokia_BB5_Unlocker_by_Dejan.zip"

Természetesen lehet, h. hülye a kérdés, de laikus vagyok.
Aki tud segítsen! Jelen pillanatban mit lehet kezdeni a 6300 kifüggetlenítésével?!

Köszi!


Sok pénzért, garivesztéssel és profi kézzel/ésszel ki lehet ütni. Javaslom, hogy az otthoni barkácsmódszereket felejtsd el, annyit nem ér a teló. Most 40e a duna plazaban függetlenül, nem hinném, hogy ennél nagyon sokkal olcsóbban vetted. A függetlenítés meg ugyancsak nem "kólasültkrumpli" árfolyamon megy.


csüt. okt. 25, 2007 10:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 10:03
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás Nokia 6300
Sziasztok!
Az odáig OK, h. a Nokia 6300 BB5 kódolású de az alábbi progik is alkalmasak a kódolásra? : "Nokia Bb5 Unlocker Liberar Desbloquear 6630 6680 n70 n90 n91 n71 Cracked Version No Dongle.rar"

kérdés: akkor miért nem találom itt a nokia 6300 -t?
Vagy mondjuk ebben: "Nokia_BB5_Unlocker_by_Dejan.zip"

Természetesen lehet, h. hülye a kérdés, de laikus vagyok.
Aki tud segítsen! Jelen pillanatban mit lehet kezdeni a 6300 kifüggetlenítésével?!

Köszi!


csüt. okt. 25, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
fosmacska írta:
Akoska írta:
De van ám.

A DKU2 (és USB2-es utódja a CA-53) sima összekötő zsinórokból áll POP-port és USB kimenet között.
A DKU5 (és a CA-42) pedig egy komplett USB->COM elektronikát tartalmaz.

A kettőnek köze nincs egymáshoz. Nem összecserélhetők.


Köszönöm, akkor majd figyelek erre is.

Macska
Na meg aztán ha nem sikerül, akkor úgyis valamelyikünknél kötsz ki. ;)

Igaz, akkor már 3x annyi lesz, mint eredetileg, mert az RPL-generálás nem kólasültkrumpli áron megy, na de próbálkozni érdemes, mert lehet, hogy a kábel árából meglesz az egész dolog...


csüt. okt. 25, 2007 1:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Akoska írta:
De van ám.

A DKU2 (és USB2-es utódja a CA-53) sima összekötő zsinórokból áll POP-port és USB kimenet között.
A DKU5 (és a CA-42) pedig egy komplett USB->COM elektronikát tartalmaz.

A kettőnek köze nincs egymáshoz. Nem összecserélhetők.


Köszönöm, akkor majd figyelek erre is.

Macska


szer. okt. 24, 2007 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
De van ám.

A DKU2 (és USB2-es utódja a CA-53) sima összekötő zsinórokból áll POP-port és USB kimenet között.
A DKU5 (és a CA-42) pedig egy komplett USB->COM elektronikát tartalmaz.

A kettőnek köze nincs egymáshoz. Nem összecserélhetők.


szer. okt. 24, 2007 21:33
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Most nézem a kábeleket, van különbség a dku-2 és a dku-5 között?


szer. okt. 24, 2007 17:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Ez egyre neccesebb... Nem ismertek valakit Veszprém, vagy Zalaegerszeg környékén (esetleg Székesfehérváron), aki ki tudná függetleníteni az n70est?


szer. okt. 24, 2007 17:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Akoska írta:
Mindenesetre ha csak kódot számoltatsz és nem függetlenítteted a programmal a telefont, akkor lényegesen kisebb a kudarc esélye...


Hi!

Tehát, ha jól értem, akkor alapvetően a "read phone" és a "make log" gombokkal nem teszem tönkre a telefont. A logból kiszámoltatom a kódot a másik kis progival, bepötyögöm, és kész is?

Macska


szer. okt. 24, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Nana.

A logból hogy lesz kód? El kell indítani a másik kis programot is, az fog a kiolvasott logból kódokat adni.

Ahogy fentebb is olvasható, be kell szerezni egy DKU5 vagy azzal kompatibilis kábelt (CA42). A telóhoz kapott CA-53-as kábel tehát NEM jó.

Ha nem akarod, hogy többe legyen a leves, mint a hús (azaz a kábel ne legyen drágább annál, mintha elviszed valahova), utángyártottat vegyél.
Kicsit jobban oda kell fogni a fejet, mint a gyárinál, de olcsóbb...


szer. okt. 24, 2007 16:09
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 9:54
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
fosmacska írta:
rekop írta:
fosmacska írta:
Hi!

Olvasom, hogy programmal, meg kábellel nem lehet csak úgy függetlenítgetni, az n70eseket...


n70-et pont lehet.


Hi!

Na, akkor ennyivel előbbre vagyok. Megvan a Dejan-féle unlocker progi, csak nem merem használni :D Mennyi esélyem van a sikerre? Olvastam pl itt is, hogy ha sérül a 308,1-es rész (ami nem tudom, hogy mi), akkor utána nem nagyon működik majd a teló, stb. Nem lehetne valahogy az egész szoftvert backup-olni valahogy?
De lehet, hogy csak én aggódok ennyire? Hisz mégis egy nem olcsó telóról van szó. Amúgy nem tűnik annyira nehéznek az eljárás, de hát én mégis csak egy n00b vagyok a témában :D

Várom a válaszokat, köszönöm, az eddigieket is.

Macska


DKU-5 kábel kell hozzá. Ha feltelepíted csinál egy virtuális com portot.
A elindítod az install.bat-ot.A c:/bb5_unlocker/logs/bb5_unlocker.cfg-ben átirod a com portot a sajátodra.c:/bb5 unlocker/BB5logunlocker.exe elindít.Először READ PHONE,majd MAKE LOG.A /psw/ könyvtában lesz a log.
Beírod a kódot és kész.


szer. okt. 24, 2007 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Jogos a félelem, különösen N70 esetében, ahol a telók 10-20%-a a program által készített backup ellenére elkutyulódik menet közben és csak drága RPL generálással hozható helyre, 1-2 ügyesebb box birtokában persze.

Tehát van esélyed a sikerre, de ha váletlenül félremegy valami, akkor drága a javítás.

Backupolni pedig megint csak box-szal lehet, de akkor azzal már a függetlenítés is megvan.

Mindenesetre ha csak kódot számoltatsz és nem függetlenítteted a programmal a telefont, akkor lényegesen kisebb a kudarc esélye...


szer. okt. 24, 2007 13:24
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
rekop írta:
fosmacska írta:
Hi!

Olvasom, hogy programmal, meg kábellel nem lehet csak úgy függetlenítgetni, az n70eseket...


n70-et pont lehet.


Hi!

Na, akkor ennyivel előbbre vagyok. Megvan a Dejan-féle unlocker progi, csak nem merem használni :D Mennyi esélyem van a sikerre? Olvastam pl itt is, hogy ha sérül a 308,1-es rész (ami nem tudom, hogy mi), akkor utána nem nagyon működik majd a teló, stb. Nem lehetne valahogy az egész szoftvert backup-olni valahogy?
De lehet, hogy csak én aggódok ennyire? Hisz mégis egy nem olcsó telóról van szó. Amúgy nem tűnik annyira nehéznek az eljárás, de hát én mégis csak egy n00b vagyok a témában :D

Várom a válaszokat, köszönöm, az eddigieket is.

Macska


szer. okt. 24, 2007 12:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 9:54
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
fosmacska írta:
Hi!

Olvasom, hogy programmal, meg kábellel nem lehet csak úgy függetlenítgetni, az n70eseket...


n70-et pont lehet.


szer. okt. 24, 2007 12:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
fosmacska írta:
Hi!

Olvasom, hogy programmal, meg kábellel nem lehet csak úgy függetlenítgetni, az n70eseket, és tök el is ment a kedvem, hogy ilyen telóm legyen :D Na jó, azért nem, ha az ember ajándékba kapja, akkor azért jó a telefon, pláne, ha használni is lehetne, ugyanis írországi Vodafone függő a kicsike. Épp ezért szeretnék segítséget kérni tőletek, hátha tudtok ajánlani valakit Veszprém, vagy Zalaegerszeg környékén, aki ért az n70es függetlenítéséhez. Vagy inkább vigyem be valamelyik szolgáltatóhoz?

Köszi a válaszokat előre is.

Macska

Szolgáltatóhoz az írországi Vodafonehoz kellene vinned, így azt hiszem ez a lehetőség elvetve...


szer. okt. 24, 2007 12:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Hi!

Olvasom, hogy programmal, meg kábellel nem lehet csak úgy függetlenítgetni, az n70eseket, és tök el is ment a kedvem, hogy ilyen telóm legyen :D Na jó, azért nem, ha az ember ajándékba kapja, akkor azért jó a telefon, pláne, ha használni is lehetne, ugyanis írországi Vodafone függő a kicsike. Épp ezért szeretnék segítséget kérni tőletek, hátha tudtok ajánlani valakit Veszprém, vagy Zalaegerszeg környékén, aki ért az n70es függetlenítéséhez. Vagy inkább vigyem be valamelyik szolgáltatóhoz?

Köszi a válaszokat előre is.

Macska


szer. okt. 24, 2007 11:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Abba még senki nem halt bele, ha olvasgatott egy kicsit! :wink:


szer. okt. 24, 2007 10:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
cocka írta:
Szerintem, ne töltsd feleslegesen olvasással az időd.

Inkább vidd el az itteni moderátorok egyikéhez, küldj nekik privát üzit, aztán megbeszélhetitek a továbbiakat.

Ákoska vagy Macika tud is ezügyben segíteni szerintem.

Azért meg felesleges több száz hsz.-t végigolvasni, hogy megtudd a 6300 nem távkikódolható. :)
Jajj, na, lelőtted a poént ;)


kedd okt. 23, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 18, 2007 15:19
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Szerintem, ne töltsd feleslegesen olvasással az időd.

Inkább vidd el az itteni moderátorok egyikéhez, küldj nekik privát üzit, aztán megbeszélhetitek a továbbiakat.

Ákoska vagy Macika tud is ezügyben segíteni szerintem.

Azért meg felesleges több száz hsz.-t végigolvasni, hogy megtudd a 6300 nem távkikódolható. :)


kedd okt. 23, 2007 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
futee írta:
Sziasztok, szeretnék unlockot a t-mobilos 6300-mra, de olyas valakitől aki ért is hozzá. Nem ingyen kérem természetesen. Én nem merek belekezdeni. Ti ezt jobban vágjátok. Ha dob az illető egy mail.t felhívom vagy írok vagy valami vagy bármi. köszi

Szerintem kezdd el a topic elolvasásával. :wink:
Nem olyan sok az a pár oldal...


kedd okt. 23, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 23, 2007 11:40
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Sziasztok, szeretnék unlockot a t-mobilos 6300-mra, de olyas valakitől aki ért is hozzá. Nem ingyen kérem természetesen. Én nem merek belekezdeni. Ti ezt jobban vágjátok. Ha dob az illető egy mail.t felhívom vagy írok vagy valami vagy bármi. köszi


kedd okt. 23, 2007 11:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 18, 2007 15:19
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Jaja, Trium. :lol:


kedd okt. 16, 2007 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Mi volt az? Trium? Motorolga?


hétf. okt. 15, 2007 22:28
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 18, 2007 15:19
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Idézet:
A négyeshez csak annyit, hogy nem jó, ha kikerülik a simlock részt, mert úgy egy frissítéskor a teló azonnal visszazár.


Na igen, de nem mondtam, hogy Nokia volt. :D

Ez úgy nézett ki, hogy külön tárolta az eeprom adatokat és külön a flasht.

32 kilobájt volt az eep és 2 mega a flash.

Maga a szoftver a flashfájlban volt, a beállítások pedig az eeprom fájlban. A simlock adatok meg mindkét helyen, de leginkább az imei és 12 db nck, 6 zárolási szinthez 2 kód (lock/unlock).

Ha frissítetted a flasht, akkor a teló contact service providert írt ki egész addig, míg a flashnek megfelelő eeprom beállításokat helyesen fel nem írtad (konkrétan az SML részt: Sim latching). Magyarán nemcsak hogy nem zárt vissza, de be sem kapcsolt a CP üzenet miatt.

A 10 hibás nck megadást utáni CP-t követően szintén kikapcsolt. Ellentétben a Nokiákkal, ahol ugye 5 hibás nck megadás után továbbra is használható a teló.


hétf. okt. 15, 2007 21:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
cocka írta:
Macika írta:
Milyen beállításokkal nyílnak ezek a DCT-4 NCK calculatorban?


Elvileg mindhárom sima DCT4 és a visszajelzések alapján:

Asic 2
box serial: 32974
Köszi. Mivel nem foglalkozom NCK-kalkulálással, ezért tényleg nem tudtam.


hétf. okt. 15, 2007 21:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A négyeshez csak annyit, hogy nem jó, ha kikerülik a simlock részt, mert úgy egy frissítéskor a teló azonnal visszazár.

Elegánsabb ez a megoldás, ami úgy patcheli a fw-t a memóriában, hogy a simlock részt nyitottra változtatja, permanens full nyitásként.
A teló teljesen frissíthető marad, szabadon flashelhető, a lock area nem változik vissza.


hétf. okt. 15, 2007 19:24
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 18, 2007 15:19
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Idézet:
Egy ötletes megoldással (egy fake) NCK beírása közben on the fly patcheli a flash memória tartalmát, hogy a rossz kódot is jónak fogadja el. Erről a cityn Dejan maga is kimerítően ír.


Erről a régi telefonom jutott eszembe, amihez szintén több féle unlock módszer volt.

1. kiolvasod kábellel az nck-kat és beírod a telefonba.
2. kiolvasod kábellel az eeprom fájlt és azt egy "calc" progival beolvastatva megkapod az nck-kat.
3. progival unlockolod kódpötyögés nélkül
4. felraksz egy patchelt flasht, ami a fent említett módon nem hogy megfordítja a kódelfogadó rutin működését, de egyenesen kihagyja belőle. Magyarul a kód bekérése kimarad. :D

Mindkét folyamathoz kellett legalább az egyik kábel (rosszabb esetben mindkettő), mivel az nckt imeiből és mcc-mncből esélyed se lett volna kitalálni. 10 hibás kódmegadás után meg jött a permanent lock :arrow: majd Contact service.


hétf. okt. 15, 2007 16:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Visszatérve a szakmára (és a BB5-re egyben):

Aki megnézte egy kicsit is a Dejan-féle ős-BB5 unlockert, az maga is láthatta, hogy két részből áll: egy loggerből, ami annak a pár típusnak egy hibáját kihasználva hozzájut olyan információkhoz, amik ahhoz kellenek, hogy az NCK-t ki lehessen számolni.
A calc pedig egyszerűen kiszámolta és az eredményt a DCT4-esekhez teljesen hasonló formában prezentálta.
Ebben az értelemben tehát a BB5 is kalkulálható, ÁMDE:

A pár első BB5-öt leszámítva a kiolvasós módszer már nem működik. MűködNE, de a szükséges adatokhoz nem lehet hozzáférni. Ennyi.
És innentől teljesen mindegy, hogy elviekben kalkulálható-e, mert ha nincs miből, akkor nincs is mit.

DCT2/3/4 esetében a telefon fizikai jelenléte sem kellett, a dongle, amit egyesek drága pénzen megvettek, kizárólag a programot védte, ergo egy tehetségesebb cracker simán kicsomagolhatta, leszedhette a védelmet. Meg is tették.

A BB5 más. Itt olyan információk kellenek a kalkuláláshoz, amiket nem lehet leolvasni a telefon külsejéről, sőt a telefonok többségében (jelenleg legalábbis) házilag már a belsejéből sem. Ergo hiába is lenne a calc free (hiszen free is, Dejan oldaláról is leszedhető), a bemeneti adatok hiányában teljesen felesleges.

Nem tudni, Dejan mennyivel van előttünk, elképzelhető, hogy ő már bármely BB5ből tud olvasni, hiszen hallani már TP nélküli nyitásról.

Mindenesetre a mai, boxos-mikroszkópos megoldás (amit szintén Dejan agyalt ki) teljesen más elven működik. Egy ötletes megoldással (egy fake) NCK beírása közben on the fly patcheli a flash memória tartalmát, hogy a rossz kódot is jónak fogadja el. Erről a cityn Dejan maga is kimerítően ír.

Ez a megoldás a box és a hozzá kapcsolódó kábelek és bizonyos típusok esetén a mikroszkóp használata nélkül nem is működik. A hozzá való soft nem is csinál semmi lényegbevágót, csak levezényli a patchelést, önmagában teljesen hasztalan. Free vagy nem free, itt értelmetlen kérdés.

Nincs kizárva tehát, hogy egy napon könnyűszerrel kalkulálhatunk BB5-öt is - mint általában mindig, most is Dejanon a világ szeme. De ha igen, az akkor sem lesz annyira egyszerű, mint a DCT sorozat.
Távnyitás, java calc és a többi felejtve, ez 100% biztos, minimum kábel fog kelleni hozzá. És ez a jelek szerint még jócskán odébb van.
És a Nokia egyetlen aprócska HW változtatással be is csukhatja az ajtót (szinte alig van 2 teló, amiben azonos RAP chip van) ahogy egyszer már becsukódott az N70/N90 után.

Aki most fektet ilyen boxba, még könnyen visszadolgoztathatja az árát - és a lényeg ez.


hétf. okt. 15, 2007 15:23
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 18, 2007 15:19
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Macika írta:
Milyen beállításokkal nyílnak ezek a DCT-4 NCK calculatorban?


Elvileg mindhárom sima DCT4 és a visszajelzések alapján:

Asic 2
box serial: 32974


hétf. okt. 15, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 21, 2004 17:05
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Debrecen - Bp
Hozzászólás N95 unlock
N95-öt nyitnak itthon valahol? Elsődlegesen kíváncsi lennék, mennyibe kerül. De ha azt is tudjátok, hogy konkrétan hol lehet megoldani, akkor jöhet a válasz, ajánlat vagy bármi akár privibe is.


hétf. okt. 15, 2007 12:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
cocka írta:
Csak halkan kérdezem, mi van pl. ezzel a hárommal: 6080, 7360 és 5070? :P
Milyen beállításokkal nyílnak ezek a DCT-4 NCK calculatorban?


hétf. okt. 15, 2007 11:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 18, 2007 15:19
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Idézet:
mondjuk az elmúlt 1 évben megjelent modellek közül).


Csak halkan kérdezem, mi van pl. ezzel a hárommal: 6080, 7360 és 5070? :P

MotoHacker!

Miért gondolod, hogy a Nokia még mindig olyan ostoba, hogy algoritmust használ az nck generáláshoz?

Mondjuk ha már az új telefonok távkikódolhatatlanságáról esik szó, akkor várhatóan előbb lesz távkikódolható egy DCT4+-os, mint egy BB5-ös. :wink:

És ennek kapcsán azt is kérdezhetném, hogy pl. miért nincs Nokia DCT4+ unlock! topic. :lol:

De a remény hal meg utoljára. :D


hétf. okt. 15, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mivan macika,már a csúsztatásra is hisztizel? :) Ki mennyi idős..neked ez valami mániád fixen,tedd már kötelezővé a korcsoportok szerinti fórumrangokat... :)

Szerencsétlen gyerekeid....képes vagy vadidegen anonim nickeknek ilyen szöveggel nekimenni..pff..el sem képzelem mi megy otthon nálatok.

Tudod ott csúsztatál,ahol felnevettem.Pl Dejan ha épp vele érvelsz (csak épp minek? :) ),jobban vágja a dolgokat,mint a NOKlA mérnökei,akik a chipeket tervezték.. :)
Nagy guru a srác,szó se róla,de ez nem enyhe túlzás.

"Hitetlenkedek" ám legyen..,noés..ennyire fáj neked?
Volt itt olyan topic,hogy a hold sajtbol van,és egy matrica megjavítja az aksit :)

Ehhez képest itt mély szakmai részletekkel kapcsolatos feltételezésekről volna szó csak,de te ismét bepörgetted magad ezerrel,előjöttél az idősvagyok,okosvagyok,fogaddel mindenszavam szentírás stílussal,aztán azóta sem tudsz leállni.

Namost nemrég írtad le, téged aztán nem érdekel egy "megtévedt pária" sem, haljon meg hülyén, te nem győzködöl senkit,de azért permanens tajtékzol ,és apucisat játszol itt velem, full nevetségessé téve magad mármegint.


hétf. okt. 15, 2007 1:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Felesleges ez a mártírkodó szöveg.
Ha a most kinézett,két év múlva nyitni esedékes telefonom ilyen "iparoshoz" kell vinnem,vagy addig is mekka felé lennem minden nap a szőnyegen,hogy kijöjjön valahogy egy BB5 képes box-hoz is a soft+rajz+hex csomag addigra,az némileg elrontja a kedvem ahhoz képest,mintha kicsit utánatúrok a calc-nak és beütöm az NCK-t szépen.


hétf. okt. 15, 2007 1:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Végülis nemtudom,(kicsit azért csúsztatva helyenként), miért írtál egy litániát amit kb én is ismerek ,ezt te is megkérded magadtól.
Mindez továbbra sem teszi kőbíztossá,hogy a BB5 NCK egy valódi véletlenszám, de elegánsabb lett volna linkelni ahol a gsmcity-n ilyet ír valaki,ugyanis tag vagyok ott is...bár kétségkívül nem nézem naponta.
Csúsztatva helyenként????
Már mondtam, hogy nézd meg, merre van a ló eleje.
Arra kéne legyen a te fejed is.


Kb. te is ismered.

Na ez a baj!
Hogy kb. ismered csak.
De az észosztás és az okoskodás, a hitetlenkedés azért nem csak kb. megy.

Tudom, én már öreg vagyok, de annyira arcátlan még sosem voltam, hogy egy nálamnál idősebbnek nagy hangon kétségbe vonjam a szavait, állítását, igazmondását, majd utána tőle várjam el, hogy idézze nekem, kigyűjtögesse, MIÉRT MONDOTT IGAZAT.

Ha valakinek az állításával nem értek egyet, akkor ÉN beidézem, miért téved az illető.

Ez LENNE az elegáns (és mellesleg korrekt) megoldás.


hétf. okt. 15, 2007 1:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
cocka írta:
Nem is beszélve arról az aprócska tényről, hogy még a DCT3-4 virágkorában, más gyártók telefonjait sem lehetett kifüggetleníteni minden különösebb felszerelés nélkül.

Gondolom a BB5-ös széria megjelenésével a Nokia igazodott a többi gyártó jól bevált módszeréhez, miszerint több értelme van random kódot rendelni az egyes imeikhez, mint calcokkal másodpercek alatt kiszámolni, ráadásul ingyen. :D
Aztán közben belegondoltam.

EGYETLENEGY olyan gyártót sem tudok mondani most, 2007. vége felé, amelyik IMEI-ből kiszámolható NCK-val lenne nyitható (mondjuk az elmúlt 1 évben megjelent modellek közül).
Visszarendeződés.

Az hát...

Na de a BB5 eddig nem volt nyitható sehogy sem.

Jó tudom, maradjak csöndban, mert visszarendeződés. Értettem...


hétf. okt. 15, 2007 0:54
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség