Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 11:35



Hozzászólás a témához  [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Nokia BB5 unlock!!!!! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Simán megoldható.

Kiszeded a működő alaplapot és átteszed a másik házba :)

IMEI problémára rpl a megoldás, 10ezerből megvan, nem kell hozzá milliós FPS21 ;)


szomb. dec. 27, 2008 23:03
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 19:54
Hozzászólások: 2
Hozzászólás helloo kaptam 1 6300 ami be semmi sincs
8) 6300 feheren vilagit 8)
meg oldotam bele a softvert beszel zörrög csorög minden nyelven
csak a imei szamal vannak gondok hogyan lehet azt meg javitani??
van 1 masik független 6300 abbol nem lehet vhogy meg fabrikalni a dolgokat??
phoneix em van 2 hetes verzio
fs 47 jig
ss adapter es van hozza 1 fps -21 ami 4000 eu /volt 1 baratomnak

!!
sos vki oldjuk meg a szegeny szomoru sorsu telo!!

http://www.tessco.com/products/headerPr ... rchField=1
az adapter fej ****


MAILT VAROK köszönöm


szomb. dec. 27, 2008 22:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 16, 2008 20:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hellosztok!

nokia 5000 t lehet függetleníteni?

Üdv


kedd dec. 16, 2008 20:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 14, 2008 18:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás """"Független""""&qu
Hali. Szerintetek Nokia N95-öt (sima nem 8G), mennyiért ütnek ki(simlock) és hol?


vas. dec. 14, 2008 18:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nos igen, 50 rugót megér vajon egy hálás mosoly szívünk hölgyétől? ;)

Mindenesetre HÁZI módszer (értve ezalatt, hogy nem kell kimozdulni otthonról és a háztartásban rendelkezésre álló hajcsat, USB-kábel, IMEI-szám, tojássárgája és asztali PC adva van) NEM LÉTEZIK.

Viszont vannak emberek, akik képesek megoldani.
Igaz, ki kell mozdulni otthonról ráadásul némi ellentételezést is kell hozzá magunkkal vinni...

Ráadásul nem is jön ki jól szívünk hölgye előtt, ha csak a pénzünkkel bizonyítjuk rátermettségünket...


szomb. dec. 06, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Szia,

lehet, de nem kevés befektetéssel. Egy telefonért semmiképp nem éri meg.


szomb. dec. 06, 2008 13:08
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 06, 2008 12:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok,

egy gyors kerdesem lenne: 6280ast lehet fuggeteleniteni?
amiker eddig olvastam azok alapjan inkabb nem akarok belekezdeni, mert az egyik helyen azt irtak h lehet, a masikon meg azt h ehhez a modellhez nincs hazi unlock

surgos lenne, mert meg multheten megigertem a csajnak h megcsinallom, csak akkor meg azt hittem h a SE-t kellene fuggetleniteni, erre kiderult h van egy masik telefonja is! :)


szomb. dec. 06, 2008 12:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 01, 2008 20:15
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Kösz a gyors választ! Akkor lehet, h ideje hozzászoknom egyelőre, hogy vodás lettem. :)
Mit tudsz tanácsolni/mit gondolsz? Ez a helyzet a jövőben javulhat? Úgy értem elérhető áron és közelségben lesz-e a technológia pár hónapon belül? Gondolom ahogy a telefonok biztonsági technikája fejlődik, azt követi a kikódolás stb is. /nyilván nem vagy jós :) de a topicot olvasgatva "tudsz valamit" :) a témában./
Kösz!


hétf. dec. 01, 2008 20:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
yarelmegan írta:
Sziasztok!

Vettem egy nokia 3120 classic -ot a vodánál. Csak mostanában kezdtem el olvasni a fórumokat, hogy működik a kóddal nyitás, stb. DCT 4 meg BB5... Eddig nem ismertem ki magam a témában. Az előző telót beadtam egy gsm boltba és kinyitották...

Szóval a kérdésem: a nokia 3120 classic BB5ös vagy DCT4-es vagy milyen típus, nem találtam infókat róla se ebben a topicban, se más fórumokon. Igyekeztem minden érdemi infót összeszedni, h ne kérdezzek olyat, amit más már feltett, persze lehet, h elkerülte a figyelmem valami...
Nem szeretném a telefont tönkretenni, ha tudtok tanácsot adni, akkor kérlek írjatok, hogy van-e kód hozzá, vagy gsm boltba vigyem be, vagy hogyan/hol/mennyiért lehet függetleníteni,ez mennyire biztonságos... vagy még nem lehet felnyitni!

Előre is köszönöm!
BB5-ös és olyan 11-12e Ft-ért nyitható. Nem sok helyet fogsz találni, ahol (még ennyiért is) vállalják.


hétf. dec. 01, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 01, 2008 20:15
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vettem egy nokia 3120 classic -ot a vodánál. Csak mostanában kezdtem el olvasni a fórumokat, hogy működik a kóddal nyitás, stb. DCT 4 meg BB5... Eddig nem ismertem ki magam a témában. Az előző telót beadtam egy gsm boltba és kinyitották...

Szóval a kérdésem: a nokia 3120 classic BB5ös vagy DCT4-es vagy milyen típus, nem találtam infókat róla se ebben a topicban, se más fórumokon. Igyekeztem minden érdemi infót összeszedni, h ne kérdezzek olyat, amit más már feltett, persze lehet, h elkerülte a figyelmem valami...
Nem szeretném a telefont tönkretenni, ha tudtok tanácsot adni, akkor kérlek írjatok, hogy van-e kód hozzá, vagy gsm boltba vigyem be, vagy hogyan/hol/mennyiért lehet függetleníteni,ez mennyire biztonságos... vagy még nem lehet felnyitni!

Előre is köszönöm!


hétf. dec. 01, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
V9 írta:
Nem nagyon akarok itthon belegányolni, ....
Tegyük gyorsan hozzá, hogy nem is tudnál...


vas. nov. 09, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Valóban BB5. PÜ ment


vas. nov. 09, 2008 14:39
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 09, 2008 13:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Újként és laikusként a fórumon olvasgatva odáig jutottam, hogy a Nokia E50-es mobiltelefonom BB5-ösnek számít.
Remélem nem tévedek.

Hogyan és mennyiért és hol tunám függetleníteni?

Nem nagyon akarok itthon belegányolni, mert nem értek hozzá, és nem is nagyon szeretnék:),,és nem akarom elrontani.

Köszi előre is!


vas. nov. 09, 2008 13:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
bocsi hogy ide így,lehet hogy off, de 6300 ást szeretnék függeleníteni, aki tud helyet pesten az dobna egy mailt a penz2000 kukac freemailre?
köszi


csüt. nov. 06, 2008 23:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
Akoska írta:
Régóta megy, hozzávetőleg 3e-ért


Köszönöm!


csüt. okt. 30, 2008 1:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Régóta megy, hozzávetőleg 3e-ért


szer. okt. 29, 2008 21:56
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
Sziasztok!

N6233-al most mi az álláspont unlock terén? Működik-e, és ha igen, milyen árkategóriában van?
Írtátok, hogy BB5-ben változnak az árak.

Köszönöm!


szer. okt. 29, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
felutod az apronetet es talalsz embert aki megcsinalja neked. de ezt a stilust hagyd otthon. tudtam, hogy baj lesz ha a lipotmezot bezarjak. es szeptember 30-al szelnek eresztik az elmebetegeket...

mas. nem tudom egyes friss userek, hogy kepzelik, hogy ugatnak egyet, mindenki vigyazva all, kinyalja a s-e-g-g-uket es segit nekik... ez olyan mintha a sult galambot megragva a szajukba kene adni, lekene nyelni helyettuk es a vegen kisz@rni szinten helyettuk...


Acsi írta:
...


pén. okt. 10, 2008 7:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
....bizony, nem ritka a modell, ami 10e alatt sehogy sem jön ki, inkább 11-12e-ből, ráadásul akár 10 nap is lehet, mire sikerül.


csüt. okt. 09, 2008 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Egy 5200 már 3ezerből is megoldható, BB5 Nokiáknál erősen típusfüggő a dolog.


csüt. okt. 09, 2008 22:11
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Milyen jó már... csak a napokban 3 olyan vas-tag (ld új belépő) hozzászólását olvasom, aki vakkant egyet, hogy ugyan má' buherátor parasztok, óggyátok meg má' az én gondomat, aztán mikor a válasz az, hogy olvasson, mert le lett írva már legalább egyszer, de inkább többször a lehetséges megoldás, egyből ki akar ütni a gatyából. Tényleg ennyire futja?

Itt van ez a hatvan forintos betyár, a legutolsó.
Bekeményít, és azt mondja, hogy akkor akár(!!!!!!) 1....sőt....2...sőt!...3 rugót is ki fog fizetni a kiütésért. Én nem tudom, mennyibe kerül az ilyesmi :) , mert nekem is csak egy barátom mesélte, annak is a mostani kutyájának az előző tulaja mondta, hogy az elején egy BB5-ös kódoláshoz 10 alatt hozzá se nyúlt senki...
Drága ám a cuccos, valahol annak is vissza kell jönnie...


csüt. okt. 09, 2008 21:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Acsi írta:
..."Itt nincs olyan" alatt azt akartam mondani, ahol lakom, és nem a fórumra....


Akárhogy nézem, ezt inkább értem a fórumra, gyanútlan fórumlakóként.

Jópofa ez a sértődős manír. Nem hinném, hogy ne kaptál volna minden kérdésedre érdemi választ. Ha szerinted nem, nevzd meg kérlek azt az eredeti kérdést, amire nem válaszoltunk már.

Ha azt nem értetted, azt is elmondom: Te otthon jelenleg nem fogsz 5200-t függetleníteni, csak TurboSIMmel használni.
Permanens függetlenítés az 'expert' dolga lesz, csak nem 1000 forintért, mert ennek a kategóriának egyszerűen nem annyi az átlagára, hanem több. Ha tetszik, ha nem.

Persze várhatsz is még, ahogy írtad, de attól a dolog nem lesz sem olcsóbb, sem házilag csinálható.

De mindegy, ez már rég OFFtopik, amit ezúton kérnék be is fejezni.


csüt. okt. 09, 2008 19:40
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 12:21
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
Acsi mind a 4 hozzaszlasoddal (amibol 2 frocsogos) ulj le szepen es olvass inkabb, mint hulyesegeket irogass.


Ajjaj, egy idegen jött a szorgalmasan nap mint nap körbepisilt területre, hát sajnálom, hogy érdembeli kérdéseimre nem jött érdembeli válasz. Az egyik megsértődik, a másik félreérti, a harmadik meg, "ma úgyis leköptek az utcán, na majd jól levezetem ezen a kis tudatlan idiótán" alapon jól kioktatom. Csak gratulálni tudok. És köszönöm a sok segítséget. Mindazonáltal nem érdekel hogy mennyibe fáj a függetlenítése még reális áron van, lehet ez ezer forint, vagy kettő esetleg három, csak jó legyen. És legfeljebb majd várok vele egy hónapot mire találok egy hozzáértő szakembert, nem a semmiért vérig sértett monitor arcokat :) Ég áldjon benneteket!


csüt. okt. 09, 2008 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
Acsi mind a 4 hozzaszlasoddal (amibol 2 frocsogos) ulj le szepen es olvass inkabb, mint hulyesegeket irogass.


csüt. okt. 09, 2008 19:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 12:21
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Macika írta:
Acsi írta:
Acsi írta:
Tapasztalat, vagy csak konkurencia? :D


Csak mert láttam vakerán 6db nemes Torgyáni ezresért, és gondoltam, lehet benne valami. Igazából nekem nokia 5200-át kellene valahogy megszabadítanom pannon GSM-es rabigájából, alternatí esetleg "kikódolom és boldog vagyok" megoldás is jó volna, csak legjobb sejtésem szerint ezt a BB5 -öt vagy mifenét, nem igen lehet ilyen egyszerűen elintézni. Ötlet, javaslat, tipp, trükk? (No nem mintha sajnálnám azt az ezer forintot kifizetni egy expertnek, csak olyan itt nincs)

Üdv, és köff a választ még egyszer :)
Ezer Ft-ot kifizetni egy expertnek???

Valóban nincs itt olyan, mert az nem expert, hanem idióta, aki azt hazudja, hogy egy ezresésrt ki lehet nyitni.

Egyébként simán nyitható az 5200 a TurboSIM árának alig több, mint a feléből.
Na de - mint írtad - itt nincs senki expert, úgyhogy el is hallgatok.



Macika drága, téged sokat bánthattak, vagy kevesebbet kellene fórumoznod, mert a valós emberi kinyilatkoztatásokat félreérted, vagy magadra veszed. "Itt nincs olyan" alatt azt akartam mondani, ahol lakom, és nem a fórumra. logikusan, nem jöttem volna ide, ha nem tudnám, hogy itt legalább akkora mobilkockák vannak mint amekkora URH kocka vagyok én. Na de nem magyarázom a dolgot feleslegesen.


csüt. okt. 09, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A 6e is szélsőség (SOKKAL olcsóbb is van), az ezres (az experté) is az.

Egy kis technikai infó a tájékozatlanoknak:
A TurboSIM és társai a telefont nem függetlenítik. Az igazi SIM és a telefon SIM érintkezői közé tuszkolt kis kártya az, némi elektronikával. A telefonok jó részébe nehezen préselhető be a SIMmel együtt.
Amint eltávolítják a telefonból, a másikSIM-et a telefon megint visszautasítja.
Cserébe a telefon garanciája megmarad.

Az igazi nyitás, azaz függetlenítés az 'expert'ek által végzett tevékenység végeredménye, amitől a telefon segédeszközök nélkül is mindenevő lesz, viszont a garancia ugrik.

Abba az ezresbe ne éld bele magad. Ha találsz erre annyiért embert, szólj, mert oda viszem én is... köszi


csüt. okt. 09, 2008 15:26
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Acsi írta:
Acsi írta:
Tapasztalat, vagy csak konkurencia? :D


Csak mert láttam vakerán 6db nemes Torgyáni ezresért, és gondoltam, lehet benne valami. Igazából nekem nokia 5200-át kellene valahogy megszabadítanom pannon GSM-es rabigájából, alternatí esetleg "kikódolom és boldog vagyok" megoldás is jó volna, csak legjobb sejtésem szerint ezt a BB5 -öt vagy mifenét, nem igen lehet ilyen egyszerűen elintézni. Ötlet, javaslat, tipp, trükk? (No nem mintha sajnálnám azt az ezer forintot kifizetni egy expertnek, csak olyan itt nincs)

Üdv, és köff a választ még egyszer :)
Ezer Ft-ot kifizetni egy expertnek???

Valóban nincs itt olyan, mert az nem expert, hanem idióta, aki azt hazudja, hogy egy ezresésrt ki lehet nyitni.

Egyébként simán nyitható az 5200 a TurboSIM árának alig több, mint a feléből.
Na de - mint írtad - itt nincs senki expert, úgyhogy el is hallgatok.


csüt. okt. 09, 2008 14:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 12:21
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Acsi írta:
Tapasztalat, vagy csak konkurencia? :D


Csak mert láttam vakerán 6db nemes Torgyáni ezresért, és gondoltam, lehet benne valami. Igazából nekem nokia 5200-át kellene valahogy megszabadítanom pannon GSM-es rabigájából, alternatí esetleg "kikódolom és boldog vagyok" megoldás is jó volna, csak legjobb sejtésem szerint ezt a BB5 -öt vagy mifenét, nem igen lehet ilyen egyszerűen elintézni. Ötlet, javaslat, tipp, trükk? (No nem mintha sajnálnám azt az ezer forintot kifizetni egy expertnek, csak olyan itt nincs)

Üdv, és köff a választ még egyszer :)


csüt. okt. 09, 2008 12:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Azt a humort!


csüt. okt. 09, 2008 12:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 12:21
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Tapasztalat, vagy csak konkurencia? :D


csüt. okt. 09, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Acsi írta:
Helloka. Tudtok valamit mondani erről a TurboSIM témáról? Ami állítólag "akármilyen" telefont függetlenít? Érdemes ez? MI az ára?
Nem függetlenít az egyet sem!


csüt. okt. 09, 2008 12:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 12:21
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Helloka. Tudtok valamit mondani erről a TurboSIM témáról? Ami állítólag "akármilyen" telefont függetlenít? Érdemes ez? MI az ára?


csüt. okt. 09, 2008 12:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Azt meg ugye egy ember kivételével mindenki tudja, hogy a folyamatban lévõ polgári pernek halasztó hatálya van. Bármire nézve.


Konkrétan melyik jogszabályra gondolsz? :wink:

(Halasztó hatály akkor van, ha
1. jogszabály azt (az adott esetre) előírja;
2. jogszabály (az adott esetben) lehetővé teszi és kérik;)


szomb. aug. 09, 2008 11:24
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
KrE írta:
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mi alapján tilt az adott szolgáltató és mi az oka a tiltás elmaradásának.
Nekem volt már olyan telefonom, amit ismerõsöm hûséghosszabbítással megvett, én megvettem tõle, használtam kicsit, majd eladtam. A készülék nagyjából két hónapos korában hívott az új tulaj, hogy letiltották.
De volt olyan készülékem is, amit szintén ismerõstõl vettem, majd hívott az ismerõs, hogy több, mint 100E-s tartozás miatt bontották a szerzõdését, lehet, hogy gond lesz a telefonnal, de azt meg nem tiltották.
Kicsit ad-hoc alapúnak érzem ezt a tiltás dolgot...


Amint fentebb írtam (véleményem szerint!!!), akkor tiltanak, ha nem csak egyszerű hűségről van szó, hanem ha részletre vásárolt a teló. Ugyanis részletnél simán kiköthetik, hogy a telefon az utolsó részlet kifizetéséig a szolgáltató tulajdona. Ekkor viszont - ugye - egész más a leányzó fekvése.
(Persze, ennek a megoldásnak hátránya is van (a szolgáltatóra nézve), hisz a telót annak visszaadva, az addig kifizetett részleteket jóvá kell írni a szolgáltatónak.)

De ez az egész csak feltételezés - ameddig nem tudjuk pontosan, hogy mi alapján tiltananak.


szomb. aug. 09, 2008 11:18
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
KrE írta:
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mi alapján tilt az adott szolgáltató és mi az oka a tiltás elmaradásának.
Nekem volt már olyan telefonom, amit ismerősöm hűséghosszabbítással megvett, én megvettem tőle, használtam kicsit, majd eladtam. A készülék nagyjából két hónapos korában hívott az új tulaj, hogy letiltották.
De volt olyan készülékem is, amit szintén ismerőstől vettem, majd hívott az ismerős, hogy több, mint 100E-s tartozás miatt bontották a szerződését, lehet, hogy gond lesz a telefonnal, de azt meg nem tiltották.
Kicsit ad-hoc alapúnak érzem ezt a tiltás dolgot...
Természetesen ott is emberek dolgoznak, trehányok pedig mindig, mindenütt lesznek.

Azt meg ugye egy ember kivételével mindenki tudja, hogy a folyamatban lévő polgári pernek halasztó hatálya van. Bármire nézve.


szomb. aug. 09, 2008 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Arra én is kíváncsi lennék, hogy mi alapján tilt az adott szolgáltató és mi az oka a tiltás elmaradásának.
Nekem volt már olyan telefonom, amit ismerősöm hűséghosszabbítással megvett, én megvettem tőle, használtam kicsit, majd eladtam. A készülék nagyjából két hónapos korában hívott az új tulaj, hogy letiltották.
De volt olyan készülékem is, amit szintén ismerőstől vettem, majd hívott az ismerős, hogy több, mint 100E-s tartozás miatt bontották a szerződését, lehet, hogy gond lesz a telefonnal, de azt meg nem tiltották.
Kicsit ad-hoc alapúnak érzem ezt a tiltás dolgot...


szomb. aug. 09, 2008 9:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Én is offolok kicsit: egy volt kollégám 1 éve vett tőlem egy 6233-at, én gsm boltból vettem, függetlenül. Erre két nappal ezelőtt letiltották számlatartozásért. Höhö. Erre biztos nem gondolt volna senki.


szomb. aug. 09, 2008 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
haveromnak szamlatartozas miatt kikapcsoltak az elofizetest es felmondtak a szerzodest es letiltottak a telefonjat... :shock:


szomb. aug. 09, 2008 9:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
ha ennyire nem hiszel nekunk:
ajanlom: hivd fel az osszes mobilszolgaltato es kerdezz ra.
b variacio menjel be egyenkent hozzajuk tepj egy szamot allj sorba es kerd ki az AFSZ ide vontakozo reszeit.
majd ha vegeztel gyere mea culpazni ide...

T68m írta:
....


Jó, majd ha a birtokomban lévő telók (lásd fent) letiltásra kerülnek, akkor jövök. Addig azonban a tények engem igazolnak. 8)


szomb. aug. 09, 2008 9:23
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
ha ennyire nem hiszel nekunk:
ajanlom: hivd fel az osszes mobilszolgaltato es kerdezz ra.
b variacio menjel be egyenkent hozzajuk tepj egy szamot allj sorba es kerd ki az AFSZ ide vontakozo reszeit.
majd ha vegeztel gyere mea culpazni ide...

T68m írta:
....


szomb. aug. 09, 2008 8:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Akkor, ha jól értelmezem:

1, ha elvarrsz minden szálat a szolgáltatónál, akkor a telefon hivatalosan is a tiéd és nem köt hűség hozzá, tehát akár a szolgáltatónál is kinyittathatod és nem teszik tiltólistára.

2, ha nem fizeted és úgy próbálod elvarrni a szálakat, akkor imei alapján letiltják az előfizetéssel vásárolt telefont (ha időközben gazdát cserélt, akkor az kellemetlen dolog a vásárlónak). Ebben az esetben csak a tartozás rendezése után veszik le a tiltást a készülékről.

Ennyi.


szomb. aug. 09, 2008 6:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Akoska írta:
@T68m

Nem a szolgáltató általi tiltás-oldásról beszéltem, hanem mindenrõl (pl. a mûszaki lehetõségek), amit azon kívül lehet tenni a telefon használatbavehetõségéért.

Innen a félreéértés és a csípõbõl tüzelés.


aha, könnyen lehet, hogy tényleg félreértésben vagyunk. Én kifejezetten arról beszéltem, hogy a szolgáltató letilt-e készüléket számlanemfizetés miatt, hűségszerződés esetén. Mivel solyom ezt ebben a kontextusban hozta fel,
"Szerintetek hûségidõ lejárta elõtt megszüntetett elõfizetés miatt letiltják e a telót? "

Macika is ennek a szellemében válaszolt,
" Na várj, mi az, hogy MEGSZÜNTETETT elõfizetés? Az, hogy gondolt egyet emberünk és nem fizeti tovább a fizetnivalót, vagy pedig az, hogy elment a szolgáltatóhoz és elvarrt minden szálat (megfelelõ mennyiségû pénzzel).

Elõbbi esetben igen, utóbbi esetben nem a válasz a kérdésedre."

Ezután írtad te,
"Ha letiltják, semmit sem csinálhatsz vele, amíg a szolgáltató fel nem oldja a(z amúgy nemzetközi) tiltást. "

Ami ÖNMAGÁBAN igaz, csak az előzményekkel együtt más az értelme. Én az előzményekkel értettem. Bocsi.


pén. aug. 08, 2008 20:03
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Nézd, én azt tekintem úriembernek, aki nem vitatkozik olyan dologban, amihez nem ért kellõképpen, amiben nincs kellõ rutinja.

Hidd el, polgári peres eljárásokban nem vitatkoznék Veled, mert abban neked van rutinod, tapasztaltod (bár kétes dicsõségû ez a rutin).

Cserében elvárnám, hogy Te sem tedd, ha icipicit is felmerül a gyanú, hogy megfázhatsz a vitatkozással...


1. tényleg? Akkor most ássak elő régi témákat, úriember vonatkozásában? :shock:

2. a személyeskedést hagyjuk. Nem hiszem, hogy kétes dolog lenne, ha az ember ragaszkodik az igazához. Inkább tartom megalkuvónak azt, aki beletörődik a helyzetbe.

3. lásd az első pontot.

+1 azt nem tudtam meg tőled, hogy miért is nem lettek letiltva az én telefonjaim. Akár azok, amiken még volt hűség, miután a szolgáltatók felmondták a szerződést és hűséget követeltek, akár azok, amiket kikapcsolt emberektől vásároltam.


pén. aug. 08, 2008 19:55
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
"Abban az esetben, ha elõfizetéssel lett vásárolva még óvatosabbak kell, hogy legyünk, ugyanis ha az elõfizetés tulajdonosa a késõbbiekben nem fizeti a számláját, illetve felrúgja az elõfizetõi szerzõdést, úgy automatikusan az azzal az elõfizetéssel vásárolt telefon is letiltásra kerül."


ezt a mobilporton találtam meg, mint tanácsot, nem pedig, mint jogszabály-hivatkozást.


pén. aug. 08, 2008 19:51
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
"Abban az esetben, ha előfizetéssel lett vásárolva még óvatosabbak kell, hogy legyünk, ugyanis ha az előfizetés tulajdonosa a későbbiekben nem fizeti a számláját, illetve felrúgja az előfizetői szerződést, úgy automatikusan az azzal az előfizetéssel vásárolt telefon is letiltásra kerül."


pén. aug. 08, 2008 17:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
@T68m

Nem a szolgáltató általi tiltás-oldásról beszéltem, hanem mindenről (pl. a műszaki lehetőségek), amit azon kívül lehet tenni a telefon használatbavehetőségéért.

Innen a félreéértés és a csípőből tüzelés.


pén. aug. 08, 2008 17:40
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Érdekes, ez a csípőből vádoló hozzáállás ("lusta vagy belemélyedni a témában"), továbbá a kioktatás ("sok éves fórum-múlt", "érdemes hinni"), mivel nem olyan témáról beszélünk, amiben ti feltétlenül otthon vagytok (pl. telefonszerelés), hanem olyanról, ami mindkettőnket csak érint.
Hadd emlékeztesselek, hogy ugyanilyen hozzáállás után, már következett be egy-két tévedés!!!

És most a témához kapcsolódóan: jelenleg perben vagyok a Pannonnal és a Trével is, hűségszerződést érintve. (ez nem titok), ennek ellenére egyik se tiltott le egy készüléket sem. Talán félnek tőlem?
Nem egyszer vásásoltam igen kedvező áru készüléket azoktól, akiket fizetése késedelem, majd felmondás miatt kikapcsoltak. Érdekes módon, a készülékek sohasem voltak és sohasem lettek letiltva.

Tehát, ha van is tiltás, akkor az nem általános, hanem esettől függő, specifikus. Feltételezésem szerint ez nem a szimplán hűséggel, hanem a részletre vásárolt készülékekre vonatkozhat.
Nézd, én azt tekintem úriembernek, aki nem vitatkozik olyan dologban, amihez nem ért kellőképpen, amiben nincs kellő rutinja.

Hidd el, polgári peres eljárásokban nem vitatkoznék Veled, mert abban neked van rutinod, tapasztaltod (bár kétes dicsőségű ez a rutin).

Cserében elvárnám, hogy Te sem tedd, ha icipicit is felmerül a gyanú, hogy megfázhatsz a vitatkozással...


pén. aug. 08, 2008 15:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Akoska írta:
Van. Az errõl szóló információk nyilvános és kevésbé nyilvános fórumokon hozzáférhetõk.

Ha lusta vagy belemélyedni a témába, ami a "szakmában" levõknek akár sok éves fórum-múltat jelent, akkor érdemes elhinni annak, aki tudja, mirõl beszél és nem kell okoskodni.


Érdekes, ez a csípőből vádoló hozzáállás ("lusta vagy belemélyedni a témában"), továbbá a kioktatás ("sok éves fórum-múlt", "érdemes hinni"), mivel nem olyan témáról beszélünk, amiben ti feltétlenül otthon vagytok (pl. telefonszerelés), hanem olyanról, ami mindkettőnket csak érint.
Hadd emlékeztesselek, hogy ugyanilyen hozzáállás után, már következett be egy-két tévedés!!!

És most a témához kapcsolódóan: jelenleg perben vagyok a Pannonnal és a Trével is, hűségszerződést érintve. (ez nem titok), ennek ellenére egyik se tiltott le egy készüléket sem. Talán félnek tőlem?
Nem egyszer vásásoltam igen kedvező áru készüléket azoktól, akiket fizetése késedelem, majd felmondás miatt kikapcsoltak. Érdekes módon, a készülékek sohasem voltak és sohasem lettek letiltva.

Tehát, ha van is tiltás, akkor az nem általános, hanem esettől függő, specifikus. Feltételezésem szerint ez nem a szimplán hűséggel, hanem a részletre vásárolt készülékekre vonatkozhat.


pén. aug. 08, 2008 10:53
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Van. Az erről szóló információk nyilvános és kevésbé nyilvános fórumokon hozzáférhetők.

Ha lusta vagy belemélyedni a témába, ami a "szakmában" levőknek akár sok éves fórum-múltat jelent, akkor érdemes elhinni annak, aki tudja, miről beszél és nem kell okoskodni.


csüt. aug. 07, 2008 19:27
Profil ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Akoska írta:
Ha letiltják, semmit sem csinálhatsz vele, amíg a szolgáltató fel nem oldja a(z amúgy nemzetközi) tiltást.


ezt - amúgy - alá tudnátok-e támasztani valamivel, vagy csak szimplán urbán-legend?
Baj van ugye, ha nem politikáról, hanem mobiltelefonokról van szó a mobilos topicban?

Aki rutinos, annak nem kell alátámasztani, hidd el, az tudja magától is.


1. miért lenne baj, írtam ilyet?

2. ez a "tudja magától" kijelentés elég gyenge érv. A történelem során - más esetekben - számtalanszor megdőlt már. Konkrétum van?


csüt. aug. 07, 2008 18:07
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség