Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 10:48



Hozzászólás a témához  [ 680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Számhordozás a gyakorlatban 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 9:24
Hozzászólások: 70
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Mégse jött ma össze a számhordozás, a pannon jóvoltából. A szám, amit át akartunk hozni, az átesett 2 nappal ezelőtt egy átíráson. Aki eddig használta, annak a nevén van mindössze 2 napja. Emiatt el kell telnie 30 napnak, hogy hordozni lehessen. "Addig hátha megszereted a Pannont." - jött a bíztatás a csajszitól a tulaj felé. És a másik: ha sikerült is volna, azt senki se mondta eddig, hogy a számhordozást jóváhagyó nyilatkozatot nem helyben, hanem postán keresztül kapjuk meg!!! Ez azért elég lényeges információ. Úgxhogy ha letelik a 30 nap, most már tudjuk, hogy stimmelnek az adatok,így majd az egykapus megoldás lesz választva.


El kellett volna olvasni rendesen az idevonatkozó feltételeket.


pén. máj. 21, 2004 23:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Mégse jött ma össze a számhordozás, a pannon jóvoltából. A szám, amit át akartunk hozni, az átesett 2 nappal ezelőtt egy átíráson. Aki eddig használta, annak a nevén van mindössze 2 napja. Emiatt el kell telnie 30 napnak, hogy hordozni lehessen. "Addig hátha megszereted a Pannont." - jött a bíztatás a csajszitól a tulaj felé. És a másik: ha sikerült is volna, azt senki se mondta eddig, hogy a számhordozást jóváhagyó nyilatkozatot nem helyben, hanem postán keresztül kapjuk meg!!! Ez azért elég lényeges információ. Úgxhogy ha letelik a 30 nap, most már tudjuk, hogy stimmelnek az adatok,így majd az egykapus megoldás lesz választva.


csüt. máj. 20, 2004 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
vocsok írta:
Tehát fogalmuk sincs róla, hogy mit jelent. Ez a nagy szerencséje egyes szolgáltatóknak...


Hát igen. Pedig mindhárom szolgáltató reklámozza ,hogy gyere át, és tartsad meg a számodat. 1 hónapja csak ilyen reklámok mennek. Ezek után megvan a véleményem azokról, akiknek még mindig nem tiszta 8)


csüt. máj. 20, 2004 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Ja az én ismerőseim közül is mindenki akivel beszéltem azt hiszi, hogy a száma marad, a körzetzám meg változik.



Guni


csüt. máj. 20, 2004 18:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na végre!
Fél órája, hogy azonnal átállt a Pannon számom Vodára.
Minek ehhez 4 óra? Meg 2 hét várakozás?

Egy fontos tapasztalatom van:
Eddig bárkivel beszéltem a számhordozásról és megkérdeztem, miért nem megy át máshová, az volt a válasz, hogy nem akarja megváltóztatni a számát ! Tehát fogalmuk sincs róla, hogy mit jelent. Ez a nagy szerencséje egyes szolgáltatóknak...


csüt. máj. 20, 2004 17:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
http://hirek.prim.hu/cikk/39788/

"A többszáz mobiltelefont használó gazdasági társaságok körében gyakorlattá vált a szolgáltatás megpályáztatása. A három mobilszolgáltató egyébként is kemény versenyt folytat az üzleti előfizetők megnyeréséért - az idei szezont egyre inkább az adott cég konkrét igényeire szabott speciális ajánlatok, szolgáltatás-csomagok jellemzik. A legutóbbi pályázati fejlemény összefügg a számhordozással is: a Trigránit-csoport a korábbi Westel-es számait az új szolgáltatójához, a Pannon GSM-hez vitte.

Kettőszázharminc mobilkártyát használ mostantól a Trigránit-csoport szakembergárdája - immár egy szolgáltatótól igénybe véve azt. A Trigránit Rt-ből s további három cégből álló csoport pályázat keretében választotta ki a Pannon GSM Rt-t. A mobilcég pozíciói különösen azért bizonyultak erősnek, mert éppen az utóbbi évben fejlesztette ki az üzleti piacra a vezeték nélküli vállalati telefonrendszer termékét, amely másfélszeres kártyaszám növekedést eredményezett a Pannon számára.

A Trigránit-csoport számára testre szabott szolgáltatás lényege elemei a rendszeren belüli kommunikáció minimálizált költsége, a többletköltségek nélküli, rugalmas bővítési opciók, s a nagy adatviteli kapacitás.

A Pannon GSM offenzív piaci menővert folytat a vállalatok körében: legutóbb, közvetlenül a Trigránit-csoport előtt az IBM Magyarországot, a Spart, és a Hyunday Magyarországot nyerte meg ügyfelének."


csüt. máj. 20, 2004 16:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
http://hvg.hu/frisshirek_cikk.asp?oID=7 ... BD47102D41


Kétmilliárdba kerül a Vodafone-nak a számhordozhatóság


2004. május 20. 12:22

Május eleje óta a Vodafone 839 ügyfele jelezte, hogy más szolgáltatóhoz vinné mobilszámát, míg a versenytársak ügyfelei közül eddig 1461-en érdeklődtek a Vodafone-hoz való átszerződésről.


A végrehajtott számhordozások száma azonban jóval kisebb a kéréseknél: a Vodafone-hoz ténylegesen eddig 231 ügyfél érkezett, és 89 távozott el. A cég csütörtöki sajtótájékoztatóján azt mondták, hogy nagyon sok hordozási kérést kell elutasítani, egyfelől azért, mert az előfizetői adatok nem egyeznek - például a költözéskor nem értesítette a szolgáltatóját az új címéről az ügyfél - másfelől azért mert nagyon sok felhasználónak számlatartozása van. A Vodafone a számlatartozást attól a naptól számítja, amikor kiküldte a számlát az ügyfél címére.

A Vodafone Magyarország összesen mintegy 2 milliárd forintot fizet ki azért, hogy a számhordozás az ügyfelek rendelkezésére álljon - közölte Döbrőssy Gábor a társaság műszaki igazgatója. A vállalat szakértői arról is beszéltek, hogy az ügyfelek nagy része nincs tisztában azzal, hogy milyen feltételek teljesítése mellett hordozhatja a számát, és felhívták a figyelmet arra, hogy ezt például csak az adott szolgáltatóval szerződött ügyfél teheti meg.

A Vodafone üdvözli azt a kormányzati szándékot, hogy augusztus végéig kiírják a harmadik generációs mobilszolgáltatásra vonatkozó tendert. A cég szándékai szerint nagy valószínűséggel pályázni fog a kiadandó négy licenc egyikére. A társaság képviselői elismerően nyilatkoztak arról is, hogy Magyarországon az eddig nyilvánosságra hozott ismeretek szerint a licenc díját a keresleti igényekhez igazodóan állapítják majd meg.

A Vodafone ugyanakkor azt szeretné elérni, hogy a kiírás liberális legyen, ne szerepeljen benne túl sok megkötés, például arra vonatkozóan, hogy a harmadik generációs hálózati lefedettséget milyen ütemben, hol és hogyan kell megvalósítani. Álláspontjuk szerint ebben a tekintetben az a legjobb, ha a piaci igényeknek megfelelően építhetik ki a hálózatukat a szolgáltatók. (MTI)


csüt. máj. 20, 2004 11:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
A zsír új vodás simek, amiket utólag neveznek ki olyan csomagnak aminek éppen megvetted, engedik a külföldi smsc-k használatát. Tehát egy nem vitamaxnak készült, de vitamaxnak kinevezett simmel, mennek a free-k.


csüt. máj. 20, 2004 11:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
vocsok írta:
Vitamaxra ráhordozni egy számot mi értelme van?
Csak annyi, hogy ne keljen új szerződést kötni?


Ne kelljen 1000, vagy 500 HUF-ot kifizetni az új SIM-ért ha már van egy, illetve van, akit eddig más szolgáltató SIM-jén kerestek, de vodával hívott mindenkit - most a kettősség megszűnik...


csüt. máj. 20, 2004 10:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vitamaxra ráhordozni egy számot mi értelme van?
Csak annyi, hogy ne keljen új szerződést kötni?


csüt. máj. 20, 2004 9:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
mob900 írta:
vizsla1 írta:
mob900 írta:
egy majdnem (1 héte volt még hátra) meghalt Vitamax kártyámra ráhordoztam a Pannonos Djuice pre-paid számomat.


És ezt hogyan? Tudtommal számhordozásnál új SIM-et kapsz (1000 vagy 2500 HUF-ért, amiből 500 vagy 1500 lebeszélhető), egy ideiglenes 70-es számmal, ami a számhordozási folyamat végen meg is szűnik. Amit te állítasz, az alapján a régi 70-es számod ment a levesbe. Hát így is lehet számot hordozni? Engedte a voda, hogy 1 ügyféllel kevesebb legyen? Konkréten tehát azt nem értem, hogy miért a régi vitamaxos SIM-edre kértél, és egyáltalán kaphattad meg ezt a pannonos számot?


Hát így:

"10. Más szolgáltatónál lévő szám hordozása már meglévő Vodafone előfizetésre
Amennyiben más szolgáltatónál lévő számodat szeretnéd a már meglévő Vodafone előfizetéseddel megtartani, erre is lehetőséged van. A folyamat az új szerződés kötésére vonatkozó lépések kihagyásával a fentiekben leírtak szerint történik. "

Részlet a Voda veboldal számhordozási linkről.


Igen, időközben én is rájöttem, most akartam megírni :-). Emiatt ma meg én fogok csinálni egy ilyesfajta számhordozást.

A tájékoztató SMS-ek ekkor hova mennek? A pannonos számra, vagy a még pár napig életben lévő vodás számra?

Kellett a VitaMAX-os szerződés is?

Én kétkapusan csinálom, tehát viszem a hordozási engedélyt. Akkor gxorsabb, ugxe?


csüt. máj. 20, 2004 8:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
vocsok írta:
Világos:
mob900 megspórolta az új kártya árát. Előfizetés esetén ez 1 Ft lett volna, Vitamax esetén nem tudom mennyi.
:-)
Ebből látszik, hogy nem gyűjtöd a lejárt kártyákat.
Pedig az új lehethogy hosszabb neveket tudott volna tárolni.


Igaz, hogy csak 175 név, 12 karakterrel fér a sim kártyára( az sms-t nem teszteltem), de a mai telefonoknál már a belső memória élvez elsőbbséget, így ott a 300 hely 15 karakterrel és 25 sms üzenet tárolással bőven elég a 106 számra, a SIM kártyát csak biztonsági mentés funkcióra használom.

A kártya amúgy 2002.07.havi, és csak simet vettem is.
Telcsiket nem veszek csak függetleneket, mert ismerve a magam szolgáltatóváltogatásait.


csüt. máj. 20, 2004 7:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
mob900 írta:
egy majdnem (1 héte volt még hátra) meghalt Vitamax kártyámra ráhordoztam a Pannonos Djuice pre-paid számomat.


És ezt hogyan? Tudtommal számhordozásnál új SIM-et kapsz (1000 vagy 2500 HUF-ért, amiből 500 vagy 1500 lebeszélhető), egy ideiglenes 70-es számmal, ami a számhordozási folyamat végen meg is szűnik. Amit te állítasz, az alapján a régi 70-es számod ment a levesbe. Hát így is lehet számot hordozni? Engedte a voda, hogy 1 ügyféllel kevesebb legyen? Konkréten tehát azt nem értem, hogy miért a régi vitamaxos SIM-edre kértél, és egyáltalán kaphattad meg ezt a pannonos számot?


Hát így:

"10. Más szolgáltatónál lévő szám hordozása már meglévő Vodafone előfizetésre
Amennyiben más szolgáltatónál lévő számodat szeretnéd a már meglévő Vodafone előfizetéseddel megtartani, erre is lehetőséged van. A folyamat az új szerződés kötésére vonatkozó lépések kihagyásával a fentiekben leírtak szerint történik. "

Részlet a Voda veboldal számhordozási linkről.


csüt. máj. 20, 2004 7:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Világos:
mob900 megspórolta az új kártya árát. Előfizetés esetén ez 1 Ft lett volna, Vitamax esetén nem tudom mennyi.
:-)
Ebből látszik, hogy nem gyűjtöd a lejárt kártyákat.
Pedig az új lehethogy hosszabb neveket tudott volna tárolni.


csüt. máj. 20, 2004 5:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
mob900 írta:
egy majdnem (1 héte volt még hátra) meghalt Vitamax kártyámra ráhordoztam a Pannonos Djuice pre-paid számomat.


És ezt hogyan? Tudtommal számhordozásnál új SIM-et kapsz (1000 vagy 2500 HUF-ért, amiből 500 vagy 1500 lebeszélhető), egy ideiglenes 70-es számmal, ami a számhordozási folyamat végen meg is szűnik. Amit te állítasz, az alapján a régi 70-es számod ment a levesbe. Hát így is lehet számot hordozni? Engedte a voda, hogy 1 ügyféllel kevesebb legyen? Konkréten tehát azt nem értem, hogy miért a régi vitamaxos SIM-edre kértél, és egyáltalán kaphattad meg ezt a pannonos számot?


szer. máj. 19, 2004 22:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Rég írtam ide, de azért olvasgatok, de most egy témába vágó dolog.

Múlthét szerdán befáradtam a WestEndes Vodába, és 1 óra után sorra kerülve, egy rövid papírmunka után egy majdnem (1 héte volt még hátra) meghalt Vitamax kártyámra ráhordoztam a Pannonos Djuice pre-paid számomat.
Végre az üzletben hozzáértő ügyfelesek vannak, mert tényleg minden flottul ment.
Az áthordozásra 19 és 20. este 18-22 óra volt megadva.
Semmi üzenet, telefon nem volt az ügyben.
Majd ma 18:02-kor meghalt a Pannon SIM-em, és a számom eltünt a rendszerből.
Majd 20-órakkor ( már lehet korábban is, csak nem próbáltam) a Vodafone SIM-en a régi 70-es szám helyett már ismét a jól bejáratott 20/9... számom élt.
Indítottam egy hívást, beregisztráltam a Vodánál. Ezek után minden tökéletesen működik, csak a Vitamax Online kódomat kell kérni erre a számra.

Elvagyok nyűgözve, nem hittem volna, hogy ez ilyen simán is mehet, főleg a Pannon és a Voda háza tályán lévő néha előforduló hibák miatt.

A Voda sokat fejlődött az elmúlt lassan 5 évben, remélem már túljutott a gyermekbetegségein, és a hálózat is már jól lefedett.

A mp.-es elszámolás, meg mindennél jobb, mint az 1 perces.

A Westel M-nél vagyok, és a részletezőn számolva az 1 mp.-es sima csomaghoz képest nem 25%, hanem csak 10-12 %-al olcsóbb, igaz olcsóbb a percdíj, de nem annyival.

Így most van egy Westel előfizum, és ugyan ezzel a számmal csak 06-20-ban egy Vodás Vitamaxom.

Valóságos kánaán...


szer. máj. 19, 2004 22:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
kukacwap írta:
Ha már így belelendültünk a félretárcsázós story-kba:

Én nekem két szám szokott lenni:

1, Informatikai cég. itt mindössze az 5. számjegy tér el. nálam 9, az infó bolté 8-as. Multkoriban a srác felhív, hogy ő mittom én milyen "agyonlövömahülyeköcsögöt" játékot játszik és ehhez kéne neki egy jó kis cucc. Később derült ki a párbeszédből, hogy videogyorsító kellett neki... De persze úgy beszéltünk 2 percig, hogy nem derűlt ki részéről, hogy ő magánszeméllyel beszél :) Én már tudtam az elején, de manapság már annyira élvezem (hetente van ilyen hívás), hogy már elbeszélgetek a kedves vásárlókkal is :). Multkor meg512-es DDR RAM-ot adtam 20+áfával :D

2, Ez egy francia hypermarket (Óceán), a szám 2 helyen különbözik, de sikerűlt félreírni :D
karácsonyi szezon lejárta után telefonál egy nő. A hangja ismerősnek tűnt.
-Hallo, azt szeretném kérdezni, mit kell csinálni, ha olyan hülye voltam, hogy a kenyérpirítónak nem pecsételtettem le a garanciajegyét"
- Talán vissza kéne vinni ahol vették - válaszolok az ismerős ismeretlennek
- De hova? - értetlenkedik
- Én tudjam? Hát ahol vette! - válaszolok ingerülten
- Na jó, de vevőszolgálathoz? vagy hova?
- Hát én ezt honnét tudjam?
- Hát ki tudná, ha maga nem?
Ez már **** gyanús volt
- Kit hívott?
- Önöket
- Nem mondja... - válaszolok már teljesen hülyén
- Az A*chan áruházat.
- Hát akkor téves ezek szerint, mert ez magán lakás
...

Aztán visszahívott a nő 3 nap múlva, hogy megvan a garijegy :D
Mondom neki ****, örülök neki! Kiderűlt, a vevőszolgálathoz kellett vinni :)


Bocsi hogy kontárkodom, de az Auchan az nem Óceán, hanem veréb...


kedd máj. 18, 2004 21:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
1.) Ha átviszek egy számot a pannonhoz, és én djuice kártyás csomagot szeretnék, akkor ki kell fizetnem 5900 HUF-ot, vagy csak egy feltöltőkártyát kell vennem a kapott SIM-hez?

2.) Amennyiben csak egy üres SIM-et kapok, helyben kell feltöltenem, vagy mehetek inkább Shell kúthoz, hogy kapjak 300 HUF bónuszt? Vagyis kapok pl. 24 órát arra, hogy feltöltsem? Mi a helyzet akkor, ha valaki számlásról tér át kártyásra? Akkor az üzletben kell feltölteni, vagy kap haladékot? Ha kap, mennyit?

3.) Ha én úgy megyek át a pannonhoz, hogy csak SIM-es előfizetést kötök, hűség nélkül, akkor megtehetem az, hogy miután létrejött a számhordozás, és aktív mondjuk a Horizont Bónusz csomag, akkor másnap bemegyek egy márkaboltba, és megkérem őket, hogy tegyenek át kártyás djuice-ba? Vagy van minimális várakozási idő a számlás-kártyás áttérés között?


1;2.) 5900-at fizetsz, és 3600-tal lesz feltöltve a kártyád 8) .
3.) Minimum 2 hét mire áthordozod a számod, tehát másnap esélyed sincs sehová váltani. Egyébként szerintem 1 hónap után lehet csak, ugyanúgy mint tovább hordozni is...


kedd máj. 18, 2004 21:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
1.) Ha átviszek egy számot a pannonhoz, és én djuice kártyás csomagot szeretnék, akkor ki kell fizetnem 5900 HUF-ot, vagy csak egy feltöltőkártyát kell vennem a kapott SIM-hez?

2.) Amennyiben csak egy üres SIM-et kapok, helyben kell feltöltenem, vagy mehetek inkább Shell kúthoz, hogy kapjak 300 HUF bónuszt? Vagyis kapok pl. 24 órát arra, hogy feltöltsem? Mi a helyzet akkor, ha valaki számlásról tér át kártyásra? Akkor az üzletben kell feltölteni, vagy kap haladékot? Ha kap, mennyit?

3.) Ha én úgy megyek át a pannonhoz, hogy csak SIM-es előfizetést kötök, hűség nélkül, akkor megtehetem az, hogy miután létrejött a számhordozás, és aktív mondjuk a Horizont Bónusz csomag, akkor másnap bemegyek egy márkaboltba, és megkérem őket, hogy tegyenek át kártyás djuice-ba? Vagy van minimális várakozási idő a számlás-kártyás áttérés között?


kedd máj. 18, 2004 20:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 13:13
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
O.K. Kösz!


kedd máj. 18, 2004 6:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 9:24
Hozzászólások: 70
Hozzászólás 
Vic írta:
Üdv!
Nekem van egy Praktikum Classic kártyám, de a papírjai nincsenek meg, és nem tudom kinek a nevén van..
Meg lehetne vhogy oldani, hogy átmenjek vele a T-mobile-hoz?!

Előre is köszi a segítségeket!
Viktor


"(...) pannonnál lehetőség van arra, hogy ha van egy kártyád, ami nem a te neveden van, de úgy érzed, hogy megvan a jogalapod a használatra, akkor tehetsz egy nyilatkozatot. Ebben büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy a fentieket, és a kártyát átírják a te nevedre. Nyilvánvalóan nem 2 napos használat után történik ez, megnézik, nincs-e valami gubanc vele, de így kerülhet a nevedre.(...)"


kedd máj. 18, 2004 6:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 13:13
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
Üdv!
Nekem van egy Praktikum Classic kártyám, de a papírjai nincsenek meg, és nem tudom kinek a nevén van..
Meg lehetne vhogy oldani, hogy átmenjek vele a T-mobile-hoz?!

Előre is köszi a segítségeket!
Viktor


kedd máj. 18, 2004 6:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Úgy tűnik, az isten sem akarja, hogy pont azt a kártyámat hordozzam át a T-Mobile-hoz...

Ma kb. másfél óra sorbanállás és további 2.5 óra várakozás után kiderült, hogy a T-Mobile elcseszett valamit, ezért legkorábban 2, legrosszabb esetben 7 nap múlva tudják átvenni a számom... gratula.


szomb. máj. 15, 2004 15:56
Hozzászólás Re: Vodafone mentségére...
Piglet76 írta:
skinner írta:
Nokian írta:
Piglet76 írta:
Hello!
Érdeklődnék, hogy honnan veszed ezt a hülyeséget, hogy a vodafonál a számhordozás 1000.-Ft. ? Elmondanám neked, hogy mind a három mobil szolgáltatónál (praktikum,vitamax,domino) csomagot meg kell vásárolnod, hogy tudják a számodat mire hordózni. A vodafonál létezik ezer fotintos csomag és kétezerötszáz forintos, az elsőnél ötszáz forintot a másodiknál ezerötszáz forintot tudsz lebeszélni, maga a számhordozás INGYENES ( pl. pannonál ötezerkilenszáz a kártya és háromezerhatszáz a lebeszélhetőség). Előbb érdeklődj körbe és utána irjál, csak a forúmra.
Üdv


1., A könnyebb érhetőség miatt, tüntesd fel, hogy kinek a hozzászólására reagálsz, vagy használd az "idézet" funkciót.
2., Skinner ezt írta: "Pannonnál ingyenes, Vodánál 1000 Ft, Westelnél ingyenes az átírás." Nem a számhordozás, hanem az ÁTÍRÁS kerül 1000 Ft-ba!
3., Kérlek, legközelebb olvass figyelmesebben és figyelj oda picit a helyesírásra is /pl.: vodafonál, hordózni, vodafonál, irjál, forúmra - micsoda furcsa szavak ezek? :lol:/ :) Üdv!


Köszönöm az értő tolmácsolást! 8)


Nos! Köszönöm én is a tolmácsolást! Nem "egészen" én írtam a hozzászólást, hanem az egyik munkatársam. Nem igazán figyelt oda, előfordul az, hogy az ember hibázik, nem? :wink: Szerintem bárkivel. De mindegy, nem is ez a lényeg.
Mit értetek átírás alatt? Pl. magánszemélyről magánszemélyre? Mert tudtommal hasonló átírási költségek a másik két szolgáltatónál is vannak.


Magánszemélyről magánszemélyre történő átírás a Pannonnál teljesen ingyenes. Praktikum, Bee, djuice is átírható, az eredeti tulajnak sem kell ott lenni. Ekkor viszont kell egy lemondó nyilatkozat, két tanúval aláírva. Ennek birtokában bármely területi képviseleten vagy bemutatóteremben szó nélkül átírják. Írattam már át Praktikumos kártyát.


pén. máj. 14, 2004 20:50
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Vodafone mentségére...
skinner írta:
Nokian írta:
Piglet76 írta:
Hello!
Érdeklődnék, hogy honnan veszed ezt a hülyeséget, hogy a vodafonál a számhordozás 1000.-Ft. ? Elmondanám neked, hogy mind a három mobil szolgáltatónál (praktikum,vitamax,domino) csomagot meg kell vásárolnod, hogy tudják a számodat mire hordózni. A vodafonál létezik ezer fotintos csomag és kétezerötszáz forintos, az elsőnél ötszáz forintot a másodiknál ezerötszáz forintot tudsz lebeszélni, maga a számhordozás INGYENES ( pl. pannonál ötezerkilenszáz a kártya és háromezerhatszáz a lebeszélhetőség). Előbb érdeklődj körbe és utána irjál, csak a forúmra.
Üdv


1., A könnyebb érhetőség miatt, tüntesd fel, hogy kinek a hozzászólására reagálsz, vagy használd az "idézet" funkciót.
2., Skinner ezt írta: "Pannonnál ingyenes, Vodánál 1000 Ft, Westelnél ingyenes az átírás." Nem a számhordozás, hanem az ÁTÍRÁS kerül 1000 Ft-ba!
3., Kérlek, legközelebb olvass figyelmesebben és figyelj oda picit a helyesírásra is /pl.: vodafonál, hordózni, vodafonál, irjál, forúmra - micsoda furcsa szavak ezek? :lol:/ :) Üdv!


Köszönöm az értő tolmácsolást! 8)


Nos! Köszönöm én is a tolmácsolást! Nem "egészen" én írtam a hozzászólást, hanem az egyik munkatársam. Nem igazán figyelt oda, előfordul az, hogy az ember hibázik, nem? :wink: Szerintem bárkivel. De mindegy, nem is ez a lényeg.
Mit értetek átírás alatt? Pl. magánszemélyről magánszemélyre? Mert tudtommal hasonló átírási költségek a másik két szolgáltatónál is vannak.


pén. máj. 14, 2004 18:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 03, 2004 9:24
Hozzászólások: 70
Hozzászólás Re: Vodafone mentségére...
Nokian írta:
Piglet76 írta:
Hello!
Érdeklődnék, hogy honnan veszed ezt a hülyeséget, hogy a vodafonál a számhordozás 1000.-Ft. ? Elmondanám neked, hogy mind a három mobil szolgáltatónál (praktikum,vitamax,domino) csomagot meg kell vásárolnod, hogy tudják a számodat mire hordózni. A vodafonál létezik ezer fotintos csomag és kétezerötszáz forintos, az elsőnél ötszáz forintot a másodiknál ezerötszáz forintot tudsz lebeszélni, maga a számhordozás INGYENES ( pl. pannonál ötezerkilenszáz a kártya és háromezerhatszáz a lebeszélhetőség). Előbb érdeklődj körbe és utána irjál, csak a forúmra.
Üdv


1., A könnyebb érhetőség miatt, tüntesd fel, hogy kinek a hozzászólására reagálsz, vagy használd az "idézet" funkciót.
2., Skinner ezt írta: "Pannonnál ingyenes, Vodánál 1000 Ft, Westelnél ingyenes az átírás." Nem a számhordozás, hanem az ÁTÍRÁS kerül 1000 Ft-ba!
3., Kérlek, legközelebb olvass figyelmesebben és figyelj oda picit a helyesírásra is /pl.: vodafonál, hordózni, vodafonál, irjál, forúmra - micsoda furcsa szavak ezek? :lol:/ :) Üdv!


Köszönöm az értő tolmácsolást! 8)


pén. máj. 14, 2004 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás Re: Vodafone mentségére...
Piglet76 írta:
Hello!
Érdeklődnék, hogy honnan veszed ezt a hülyeséget, hogy a vodafonál a számhordozás 1000.-Ft. ? Elmondanám neked, hogy mind a három mobil szolgáltatónál (praktikum,vitamax,domino) csomagot meg kell vásárolnod, hogy tudják a számodat mire hordózni. A vodafonál létezik ezer fotintos csomag és kétezerötszáz forintos, az elsőnél ötszáz forintot a másodiknál ezerötszáz forintot tudsz lebeszélni, maga a számhordozás INGYENES ( pl. pannonál ötezerkilenszáz a kártya és háromezerhatszáz a lebeszélhetőség). Előbb érdeklődj körbe és utána irjál, csak a forúmra.
Üdv


1., A könnyebb érhetőség miatt, tüntesd fel, hogy kinek a hozzászólására reagálsz, vagy használd az "idézet" funkciót.
2., Skinner ezt írta: "Pannonnál ingyenes, Vodánál 1000 Ft, Westelnél ingyenes az átírás." Nem a számhordozás, hanem az ÁTÍRÁS kerül 1000 Ft-ba!
3., Kérlek, legközelebb olvass figyelmesebben és figyelj oda picit a helyesírásra is /pl.: vodafonál, hordózni, vodafonál, irjál, forúmra - micsoda furcsa szavak ezek? :lol:/ :) Üdv!


pén. máj. 14, 2004 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás Re: Számhordozás a gyakorlatban
A fejlemények:

ma hívott egy kedves hölgy, a Vodafone jóváhagyta a kérelmet, befáradhatok bármelyik Westel kirendeltségre.


pén. máj. 14, 2004 13:21
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Vodafone mentségére...
Hello!
Érdeklődnék, hogy honnan veszed ezt a hülyeséget, hogy a vodafonál a számhordozás 1000.-Ft. ? Elmondanám neked, hogy mind a három mobil szolgáltatónál (praktikum,vitamax,domino) csomagot meg kell vásárolnod, hogy tudják a számodat mire hordózni. A vodafonál létezik ezer fotintos csomag és kétezerötszáz forintos, az elsőnél ötszáz forintot a másodiknál ezerötszáz forintot tudsz lebeszélni, maga a számhordozás INGYENES ( pl. pannonál ötezerkilenszáz a kártya és háromezerhatszáz a lebeszélhetőség). Előbb érdeklődj körbe és utána irjál, csak a forúmra.
Üdv


pén. máj. 14, 2004 12:29
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sverige írta:
shadai írta:
Sziasztok!

Tanácsotokat kérem:

Két éve vettem (apróhirdetés útján) egy Vodafone SIM kártyát - azóta is ezt használom, havonta általában egyszer töltöm fel, a 12.5 ezer Ft-os kártyával.

Sajnos nem kötöttünk adás-vételi szerződést és lemondó nyilatkozat sem készült.

Megkaptam viszont a kártyához (számhoz) tartozó ügyfél-kódot (vodafone kód) és a PIN/PUK kódokat is.

Kérdésem: van valamilyen megoldás ilyen esetre? Lehet "legalizálni" egy ilyen számot? Az eredeti tulajdonos megtalálására nincs esély.

Előre is köszönöm a válaszokat:
shada:i

Nem lehet. Az átíráshoz ott kell lennie a régi előfizetőnek is!
http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/v ... ek_13.html


Ahogy most látom, csak egyféleképpen van reális esélyem megtalálni az eredeti tulajdonost (aki eladta nekem a kártyát): ha megmondja nekem a Vodafone ügyf.szolgálat.

Erre milyen esélyt láttok?


pén. máj. 14, 2004 12:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 616
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
shadai írta:
Sziasztok!

Tanácsotokat kérem:

Két éve vettem (apróhirdetés útján) egy Vodafone SIM kártyát - azóta is ezt használom, havonta általában egyszer töltöm fel, a 12.5 ezer Ft-os kártyával.

Sajnos nem kötöttünk adás-vételi szerződést és lemondó nyilatkozat sem készült.

Megkaptam viszont a kártyához (számhoz) tartozó ügyfél-kódot (vodafone kód) és a PIN/PUK kódokat is.

Kérdésem: van valamilyen megoldás ilyen esetre? Lehet "legalizálni" egy ilyen számot? Az eredeti tulajdonos megtalálására nincs esély.

Előre is köszönöm a válaszokat:
shada:i

Nem lehet. Az átíráshoz ott kell lennie a régi előfizetőnek is!
http://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/v ... ek_13.html


pén. máj. 14, 2004 12:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
shadai írta:
Sziasztok!

Tanácsotokat kérem:

Két éve vettem (apróhirdetés útján) egy Vodafone SIM kártyát - azóta is ezt használom, havonta általában egyszer töltöm fel, a 12.5 ezer Ft-os kártyával.

Sajnos nem kötöttünk adás-vételi szerződést és lemondó nyilatkozat sem készült.

Megkaptam viszont a kártyához (számhoz) tartozó ügyfél-kódot (vodafone kód) és a PIN/PUK kódokat is.

Kérdésem: van valamilyen megoldás ilyen esetre? Lehet "legalizálni" egy ilyen számot? Az eredeti tulajdonos megtalálására nincs esély.

Előre is köszönöm a válaszokat:
shada:i


Nem. Mivel mindenféleképpen kellene hozzá az eredeti szerződés, és az Ügyfél. Amúgy meg legalizálva van, hisz ezt az az illető megvette. Te csak használod, de nincs a neveden. Ezzel cak akkor van baj, ha havidíjasra akarsz váltani, vagy számot akarsz hordozni.


Nos, igen, pont efféle terveket dédelgettem volna. Havidíjas szeretnék lenni Vodánál vagy akár egy másik szolgáltatónál (számhordozás).. :oops:


pén. máj. 14, 2004 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
shadai írta:
Sziasztok!

Tanácsotokat kérem:

Két éve vettem (apróhirdetés útján) egy Vodafone SIM kártyát - azóta is ezt használom, havonta általában egyszer töltöm fel, a 12.5 ezer Ft-os kártyával.

Sajnos nem kötöttünk adás-vételi szerződést és lemondó nyilatkozat sem készült.

Megkaptam viszont a kártyához (számhoz) tartozó ügyfél-kódot (vodafone kód) és a PIN/PUK kódokat is.

Kérdésem: van valamilyen megoldás ilyen esetre? Lehet "legalizálni" egy ilyen számot? Az eredeti tulajdonos megtalálására nincs esély.

Előre is köszönöm a válaszokat:
shada:i


Nem. Mivel mindenféleképpen kellene hozzá az eredeti szerződés, és az Ügyfél. Amúgy meg legalizálva van, hisz ezt az az illető megvette. Te csak használod, de nincs a neveden. Ezzel cak akkor van baj, ha havidíjasra akarsz váltani, vagy számot akarsz hordozni.


pén. máj. 14, 2004 11:56
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tanácsotokat kérem:

Két éve vettem (apróhirdetés útján) egy Vodafone SIM kártyát - azóta is ezt használom, havonta általában egyszer töltöm fel, a 12.5 ezer Ft-os kártyával.

Sajnos nem kötöttünk adás-vételi szerződést és lemondó nyilatkozat sem készült.

Megkaptam viszont a kártyához (számhoz) tartozó ügyfél-kódot (vodafone kód) és a PIN/PUK kódokat is.

Kérdésem: van valamilyen megoldás ilyen esetre? Lehet "legalizálni" egy ilyen számot? Az eredeti tulajdonos megtalálására nincs esély.

Előre is köszönöm a válaszokat:
shada:i


pén. máj. 14, 2004 11:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 17:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Macika írta:
simico írta:
Off:
A legjobb persze, amikor 5 percen belül harmadszorra is felhív ugyanaz az illető, mert még mindig nem képes felfogni, hogy rossz számot hív és neki a fejtetőn álló hatost kéne megnyomni.


Ez kész. Fejtetőn álló 6-os :lol: :lol:


Néha nekem is csörög a vezetékes telefonom, és mobilt keresnek rajta. Mivel a 29 körzetben lakom, könnyű elképzelni, hogy a rosszul érintkező 0 gomb a hibás...

Rive


szer. máj. 12, 2004 17:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Próbáld meg kideríteni, hogy hivatalosan is ez a Westel álláspontja.
Ha nem, panaszt tehetsz a fiókvezetőnél. Legjobb esetben kapsz valami kárpótlást. :-)


szer. máj. 12, 2004 12:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 12:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Mai eset - mely velem megesett.

Számlás előfizetést visszük a Westelhez. ( Központba )

- Szeretnám a számomat áthozni, de Dominó Nap (kártyás ) előfizetésre.
- Sajnos számlás előfizetést nem lehet Dominó előfizetésre cserélni. De nem sokára talán majd lehet. De tudom ajánlani a Westel M djcsomagokat, sokkal kedvezőbbek a percdijak.

ÜGYES !!!! Hogyan fogjunk számlás előfizettőt !!!! **** percdijra, és számlázási egységre.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


szer. máj. 12, 2004 12:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nekem 2szer akartak eladni opelt egy szalonból, és még a szám is stimmelt. Mondjuk az a szám szerepelt pár netes hírdetésemben.
Valszeg onnan vette valami kis csibész. :)


hétf. máj. 10, 2004 17:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Ha már így belelendültünk a félretárcsázós story-kba:

Én nekem két szám szokott lenni:

1, Informatikai cég. itt mindössze az 5. számjegy tér el. nálam 9, az infó bolté 8-as. Multkoriban a srác felhív, hogy ő mittom én milyen "agyonlövömahülyeköcsögöt" játékot játszik és ehhez kéne neki egy jó kis cucc. Később derült ki a párbeszédből, hogy videogyorsító kellett neki... De persze úgy beszéltünk 2 percig, hogy nem derűlt ki részéről, hogy ő magánszeméllyel beszél :) Én már tudtam az elején, de manapság már annyira élvezem (hetente van ilyen hívás), hogy már elbeszélgetek a kedves vásárlókkal is :). Multkor meg512-es DDR RAM-ot adtam 20+áfával :D

2, Ez egy francia hypermarket (Óceán), a szám 2 helyen különbözik, de sikerűlt félreírni :D
karácsonyi szezon lejárta után telefonál egy nő. A hangja ismerősnek tűnt.
-Hallo, azt szeretném kérdezni, mit kell csinálni, ha olyan hülye voltam, hogy a kenyérpirítónak nem pecsételtettem le a garanciajegyét"
- Talán vissza kéne vinni ahol vették - válaszolok az ismerős ismeretlennek
- De hova? - értetlenkedik
- Én tudjam? Hát ahol vette! - válaszolok ingerülten
- Na jó, de vevőszolgálathoz? vagy hova?
- Hát én ezt honnét tudjam?
- Hát ki tudná, ha maga nem?
Ez már **** gyanús volt
- Kit hívott?
- Önöket
- Nem mondja... - válaszolok már teljesen hülyén
- Az A*chan áruházat.
- Hát akkor téves ezek szerint, mert ez magán lakás
...

Aztán visszahívott a nő 3 nap múlva, hogy megvan a garijegy :D
Mondom neki ****, örülök neki! Kiderűlt, a vevőszolgálathoz kellett vinni :)


hétf. máj. 10, 2004 17:12
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
....and i am a nigger. Bye! :twisted:


hétf. máj. 10, 2004 16:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 579
Hozzászólás 
simico írta:
Lehetett érezni a beszédén (egyébként külföldi volt, angolul beszélt), de nem tudom szavakkal megfogalmazni. Egyébként a végén el is árulta :)

Lehet, hogy csak baratkozni akart Kép Kép


hétf. máj. 10, 2004 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
skynet írta:
vajon honnan tudtad, hogy néger a srác :?: :D


Lehetett érezni a beszédén (egyébként külföldi volt, angolul beszélt), de nem tudom szavakkal megfogalmazni. Egyébként a végén el is árulta :)

Macika írta:
Ez kész. Fejtetőn álló 6-os :lol: :lol:


Hát egyesek csak így, vagy még így sem értik meg... :?


hétf. máj. 10, 2004 13:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
simico írta:
Off:
A legjobb persze, amikor 5 percen belül harmadszorra is felhív ugyanaz az illető, mert még mindig nem képes felfogni, hogy rossz számot hív és neki a fejtetőn álló hatost kéne megnyomni.


Ez kész. Fejtetőn álló 6-os :lol: :lol:


hétf. máj. 10, 2004 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Off:
Félretárcsázás nálam így jelentkezik:
1. rendszeresen egy jegyirodát keresnek nálam, mert a sok ügyes ember nem tud különbséget tenni a 6-os és a 9-es szám között. A legjobb persze, amikor 5 percen belül harmadszorra is felhív ugyanaz az illető, mert még mindig nem képes felfogni, hogy rossz számot hív és neki a fejtetőn álló hatost kéne megnyomni. Amikor sok ilyen van és már rohadtul unom, akkor néha a "már csak a Pokolgép koncertre van jegy" szöveggel lerázom a nyanyákat (mindig ilyen komolyzenei meg Koós János koncertre, Lagzi Lajcsira keresnek jegyet).

2. néha le kell vinnem a kutyát; esetleg ~15 perces csevej keretében meg kell győznöm a hívó felet, hogy én bizony nem a Józsi vagyok az Ifával, akinek már 20 perce ott kéne lennie az építkezésen a sóderrel; vagy éppen szexuális eltévelyedésének problémájával kapcsolatban küld sms-t egy ismeretlen férfi; illetve egyszer egy kellemes női hang kérte meg a hangpostámat, hogy ugyan ugorjak már fel hozzá este egy kis hancúrra, mert olyan jó volt velem legutóbb is. Természetesen ilyenkor szokott kiderülni, hogy több szolgáltató is van az országban és a számok elején a körzetszám sem viccből van; azaz bizony rohadtul nem mindegy, hogy 0620-szal, 0630-cal vagy 0670-nel (régebben 0660-nal) kezdi-e bepötyögni az ember a számot.

3. szökőévente előfordul, hogy totál más lett volna a hívott szám. Ilyenkor maga a hívó sem érti, hogy miért is az enyémet pötyögte be a mobiljába.

4. valahol (például hírdetésben, valamilyen kiadványban vagy a fatáv telefonkönyvben) tévesen az én számom jelenik meg. Legutóbb egy kedves néger srácot kellett meggyőznöm, hogy nagyon rossz helyre telefonált.

Anno a digitális központokra való átálláskor egyébként Fejér megyében elég sok település esetében teljesen rossz számok voltak évekig a telefonkönyvekben. Vagy nem is létező számok szerepeltek, vagy valamelyik szomszéd településen levő szám szerepelt az előfizetők neveinél. Hiába jeleztük hivatalból a szolgáltatónak, a telefonykönyv készítőinek, nagy ívben nem érdekelte őket a dolog.


hétf. máj. 10, 2004 11:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Cáfolat mindenkire, és mindenre.

Manapság tényleg az van, hogy aki véletlen engem hívott, az vagy félrenyomta, vagy tényleg valamiért az én számomat tárcsázta. Aztán bizonygathattam, hogy én nem az vagyok akit keres. Ugyanis minden téves hívótól megkérdem, hogy mit is hívott.

DE!!

Pár éve volt, amikor a voda néhány percre bekevert mindent.
Akit én hívtam a könyvből, az helyett mindig más vette fel, aki engem hívott, annak foglalt voltam folyamatosan, aki meg éppen abban a pillanatban hívott akárkit, az nálam csörgött ki.Ez közvetlen az után történt mindig, amikor én próbáltam telefonálni. Ez kb. 5 perces mulatság volt.

Elfelejtettem hozzátenni, hogy mikor csörgött a telefonom, a kijelzőn egy rokonom neve volt, de mire felvettem a telefont, már minden alkalommal tök ismeretlen valakik szóltak bele. És nem azért mert a rokonom viccelődni akart.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CineDOG hétf. máj. 10, 2004 12:29-kor.



hétf. máj. 10, 2004 7:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Még főiskolás koromban történt, hogy engem is "zaklattak" egész nap és ugyanazt az emberkét keresték, akit persze nem ismertem :)
Nálam is a "félreátirányítás" esete állt fenn, valószínűleg a koszos billentyűzet hibapont végett :)

Amúgy mikor a második előfizut kötöttem vodánál eleinte egész más számot kaptam, mint ami a szerződésen szerepelt! Másfél napig nem kaptam meg a papíron szereplő számot és az addig lebonyolított hívásokat sem számlázták ki :)
Aztán egyszer az egyik hívás még az "ismeretlen" számmal ment ki 2 perc múlva pedig már azzal, ami papíron is az enyém volt! Innentől számláztak is rendesen :)

Abban pedig osztom Macika véleményét, hogy a mai digitális technikai háttér mellett már nincsenek hibázó relék, amik csak úgy félrekapcsolnának! :)


hétf. máj. 10, 2004 7:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás Re: Számhordozás a gyakorlatban
FuFe írta:
Trabi TM írta:
Higgyétek el, hogy téves kapcsolás mint olyan a digitális központoknál nem létezik, sokkal inkább emberi hiba okozza ezeket...

Én hiszek neked :-)
Persze nem tudom, mi történt azóta, annyira nem érdekelt a dolog, de több hívás nem érkezett idegenektől :-)


Valami búgó hangú hölgyeménytől nem kaptál hívást? :) Néha jól jöhet a "félrekapcsolás" :lol:


hétf. máj. 10, 2004 0:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: Számhordozás a gyakorlatban
Trabi TM írta:
Higgyétek el, hogy téves kapcsolás mint olyan a digitális központoknál nem létezik, sokkal inkább emberi hiba okozza ezeket...

Én hiszek neked :-)
Persze nem tudom, mi történt azóta, annyira nem érdekelt a dolog, de több hívás nem érkezett idegenektől :-)


hétf. máj. 10, 2004 0:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Számhordozás a gyakorlatban
skynet írta:

higgyétek - hagyjátok (bocs, csak hátha nem elírás...)


THX :wink: . javítottam...

Nyelvtanból mindig csak 4-es voltam, és nem 5-ös :lol:


vas. máj. 09, 2004 23:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Számhordozás a gyakorlatban
FuFe írta:
Na akkor az általam fentebb megírt jelenséget magyarázzátok meg!!!
A reggeli 3 emberke, aki az Évát kereste. Azt mondta a harmadik csaj, hogy
Ezt tárcsázta: 0630552xxxx
Az én számom: 0670366xxxx
És az x-ekben is különbözött a két szám. Lehetetlen, hogy félretárcsáztak volna, és biztos nem vagyok benne a telefonkönyvükben :-)

Én a számhordozhatóságnak tulajdonítottam a dolgot, de még senki sem magyarázta meg nekem, miért is van ez így.
Elvileg sem a csaj, sem én nem hordoztam a számomat, csak valami nagy gubanc van.

FuFe


Az a helyzet, hogy már én is jártam így, utána ki is próbáltam egy másik telefonomról és az is a saját számomat kapcsolta, és figyeltem a telót, ki is írta: átirányított hívás, na ezek után küldtem egy SMS-t az én "Évámnak" :D , hogy minél előbb kapcsolja ki a hívásátirányítását, vagy adjon meg olyan számot ami nem az enyém :D , másnap elnézést kért SMS-ben, és azóta sem keresik Őt rajtam.
Higgyétek el, hogy téves kapcsolás mint olyan a digitális központoknál nem létezik, sokkal inkább emberi hiba okozza ezeket...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Trabi TM vas. máj. 09, 2004 23:42-kor.



vas. máj. 09, 2004 23:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség