Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 8:40



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
rég nem jártam erre, de ahogy látom nem nagy a pörgés most sem. kíváncsi vagyok mit hoz ez a megújulás.


pén. jan. 20, 2012 3:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
Valaki mondja már meg, hogy ezt hogyan lehet engedni??? ...

Ahogy látod, simán. Harcolni ellene szinte sehogy sem lehet. :)

A Neten minden csaló és idióta is megjelenhet, nehéz a harc (letiltás) ellenük. Sajnos meg kell tanulni, hogy nem kell minden csicsás Web oldalnak hinni, nem kell mindenre rákattintani. Ha másképp nem, a saját kárán. Bár okos ember a más kárán tanul. Azaz olvas híreket, tájékozódik, naprakész. Ha nem, úgy is jó, de fizet érte.

Egy ide illő régi közmondás: Amíg lósz*ar van, addig veréb is lesz. :shock:


szomb. nov. 12, 2011 21:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Valaki mondja már meg, hogy ezt hogyan lehet engedni???

Előtte van 3 óvodás kérdés.
Utána 1 db SMS 2000 Ft-ért???????
Mindezt a Samsung nevében????


szomb. nov. 12, 2011 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Laci_L írta:
Meg tudja valaki mondani, hogyan éri meg, vagy mi lehet a logikája a Telenor 5 Ft/perces vezetékes hálózatba menő díjának?
Otthonról a drótos ennél jóval több. És ott még van egy pofátlan havi díj is. :shock:


Kb 4 forint a végződtetési díj vezetékes hálózatba. Tehát ezen nem keres a szolgáltató. Viszont van egy 5Ft-os kapcsolási díj. Nyílván ezen se keresik agyon magukat.


szomb. okt. 15, 2011 10:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
simico írta:
Nem gondoltam volna, hogy az akkufresh f.szság még mindig létezik :shock: Bár egy újszülöttnek minden vicc új. Az egyik bevásárlóközpontban fél szemmel éppen láttam ahogy valakit győzködtek, hogy mekkora király új technológia ez, stb. Hihetetlen.

Legalább 4-5 éve létezik, gondolj bele, hány ezer (tízezer? százezer?) embert vertek át EDDIG vele...


vas. szept. 25, 2011 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Nem gondoltam volna, hogy az akkufresh f.szság még mindig létezik :shock: Bár egy újszülöttnek minden vicc új. Az egyik bevásárlóközpontban fél szemmel éppen láttam ahogy valakit győzködtek, hogy mekkora király új technológia ez, stb. Hihetetlen.


csüt. szept. 22, 2011 10:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Laci_L írta:
Gondoltam én is, de legalább egy éve tart, és a percdíjak meg hasonlók a többihez. Pont ez a fura. :shock:


Egyrészt a többi (jellemzően hálózaton/cégcsoporton belüli) percdíjon, másrészt meg a téged felhívók után a másik szolgáltatótól beszedett díjakon bejön a veszteség - legalábbis átlag előfizetővel így kalkulálnak a szolgáltatók. Nagy céges és dolgozói flottáknál ezért számít az is, hogy a flottánál mekkorára becsülhető majd a hálón kívülről érkező bejövő hívások volumene - egy nagy ügyfélkörrel rendelkező, tanácsadást vagy egyéb szolgáltatást nyújtó cégnél az igazi haszon a bejövő hívásokon lesz, ezért lehet 10 Ft körüli és alatti percdíjakat is ajánlani.

Tudod, olyan ez mint a nagy áruházak: a termékek egy része (kevésbé vagy éppen szignifikánsan) olcsóbb a konkurenciához képest (ezzel csalogatnak be), a többi meg többé vagy kevésbé drágább (itt meg visszajön az olcsóbb terméken elszenvedett veszteség és még haszon is) - mivel az ideális átlagvásárló nem fog huszonhat helyre elmenni egyenként megvenni ami csak ott olcsóbb, hanem ha valahova becsábult akkor hajlamos a bevásárlás nagy részét vagy egészét ott elvégezni.


csüt. szept. 22, 2011 10:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Trabi TM írta:
... Részben ez promóció, tehát valószínűleg nem lesz örökös, részben pedig ügyfél csábító, hiszen kicsi a valószínűsége, hogy csak azért veszel egy SIM-et, hogy csak vezetékest hívjál, ha meg már mást is hívsz, akkor megtérül hamar a veszteség...

Gondoltam én is, de legalább egy éve tart, és a percdíjak meg hasonlók a többihez. Pont ez a fura. :shock:


szer. szept. 21, 2011 10:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Laci_L írta:
Meg tudja valaki mondani, hogyan éri meg, vagy mi lehet a logikája a Telenor 5 Ft/perces vezetékes hálózatba menő díjának?
Otthonról a drótos ennél jóval több. És ott még van egy pofátlan havi díj is. :shock:

Részben ez promóció, tehát valószínűleg nem lesz örökös, részben pedig ügyfél csábító, hiszen kicsi a valószínűsége, hogy csak azért veszel egy SIM-et, hogy csak vezetékest hívjál, ha meg már mást is hívsz, akkor megtérül hamar a veszteség...


szer. szept. 21, 2011 10:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Meg tudja valaki mondani, hogyan éri meg, vagy mi lehet a logikája a Telenor 5 Ft/perces vezetékes hálózatba menő díjának?
Otthonról a drótos ennél jóval több. És ott még van egy pofátlan havi díj is. :shock:


kedd szept. 20, 2011 17:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Macika írta:
Ne haragudj meg, de ez barokkos túlzás. Véletlenül van információm a Magyar Rádió flottájáról, 3800 fős flotta a magentánál, 10+ÁFA hálón belül és drótosba, 24+ÁFA hálón kívül.
Az általam kezelt flottánál >300-an vagyunk, úgy kapunk 10+ÁFA HB, 12+ÁFA HK díjat.
20-30 előfizetésre Te nem kapsz 15+ÁFÁ-s percdíjat, ne haragudj (legalábbis első körben nem, az első szerződéshosszabbításra (25-48 hónap) már a forgalom és a számlafizetési fegyelem függvényében talán lehetséges).

Tevedtem, valoban, egy nagyobb -altalam ismeretlen meretu- flottaba vannak becsatlakozva akiket peldanak akartam hozni, azt hittem sima egyedijuk van.

Köszönöm a korrektségedet!


vas. aug. 07, 2011 23:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
asdf írta:
Igen, de en mondjuk meg mindig rettenetesen pofatlannak tartom, hogy akar 20-30 elofizetessel ez akar 15+afara is le tud menni.

Ne haragudj meg, de ez barokkos túlzás. Véletlenül van információm a Magyar Rádió flottájáról, 3800 fős flotta a magentánál, 10+ÁFA hálón belül és drótosba, 24+ÁFA hálón kívül.
Az általam kezelt flottánál >300-an vagyunk, úgy kapunk 10+ÁFA HB, 12+ÁFA HK díjat.
20-30 előfizetésre Te nem kapsz 15+ÁFÁ-s percdíjat, ne haragudj (legalábbis első körben nem, az első szerződéshosszabbításra (25-48 hónap) már a forgalom és a számlafizetési fegyelem függvényében talán lehetséges).

Tevedtem, valoban, egy nagyobb -altalam ismeretlen meretu- flottaba vannak becsatlakozva akiket peldanak akartam hozni, azt hittem sima egyedijuk van.


vas. aug. 07, 2011 16:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
... nem tesznek különbséget (mindig) becsületes és (korábban) becstelen között...

Na ez az, izéljék meg. :cry:


hétf. júl. 25, 2011 15:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Laci_L írta:
Macika írta:
... A 40 Ft körüli percdíj pedig olyan embereknek van, olyanokról írtam, akik feltöltőkártyásak, lehet, hogy többtízezres számlatartozást hagytak hátra más számon...

Attól tartok tévedsz.

A nejem is ennyit fizet a T-nél (de ennyi a norvégnél is). Soha az életben nem volt havidíjas előfizetése egyik cégnél sem soha. Tartozása sem. Mégis ennyi a percdíj. :shock:

Csak keveset beszél (hála Istennek), és mindegyik havidíjas sokkal drágább még így is. :cry:

Jajjj, félreértettél! :)

Úgy értettem, hogy azoknak IS ennyi a tarifa, akik megbízhatatlanok.
Pre-paidnél természetesen nem tesznek különbséget (mindig) becsületes és (korábban) becstelen között...


hétf. júl. 25, 2011 0:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
... A 40 Ft körüli percdíj pedig olyan embereknek van, olyanokról írtam, akik feltöltőkártyásak, lehet, hogy többtízezres számlatartozást hagytak hátra más számon...

Attól tartok tévedsz.

A nejem is ennyit fizet a T-nél (de ennyi a norvégnél is). Soha az életben nem volt havidíjas előfizetése egyik cégnél sem soha. Tartozása sem. Mégis ennyi a percdíj. :shock:

Csak keveset beszél (hála Istennek), és mindegyik havidíjas sokkal drágább még így is. :cry:


vas. júl. 24, 2011 10:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Majd megkerdezem a pontosat, addig: uzleti keret 43 750 16+fa/perc 20 elofizura, vagy uzleti keret 62 500 szinten 20-ra 15+afa mindenhova. Igen, tudom, hogy draga elofizu/ho/darab meg nem ingyendumas egymas kozott, meg nem flottacsomag de a 15+afa megvan :D

Ja, háááát, hacsakúgynem :D :D :D


vas. júl. 24, 2011 0:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Majd megkerdezem a pontosat, addig: uzleti keret 43 750 16+fa/perc 20 elofizura, vagy uzleti keret 62 500 szinten 20-ra 15+afa mindenhova. Igen, tudom, hogy draga elofizu/ho/darab meg nem ingyendumas egymas kozott, meg nem flottacsomag de a 15+afa megvan :D


szomb. júl. 23, 2011 20:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Macika írta:
Szó nincs arról, hogy a szolgáltatók áthárítanák a különadót.
Arról van szó, hogy nem nyelik be az éves inflációt, amit megtettek már legalább 6x egymás után, minden évben januárban.

Igen a tarifak es a bankszamlacsomagok aremelkedese es a kulonado kozott semmi osszefugges nincs, tokveletlen, hogy majdnem egybeesnek :D. De az is teny, hogy tenyleg evek ota folyamatosan gyakorlatilag fixek voltak a a tarifak, az elofizetoszam viszont par eve koppant felul, tobb mar bizonyosan nem lesz, igy a folyamatos bovules megallasa is -reszben- indokolja a tarifaemelest (ami esetleg amugy is be volt tervezve, csak a kulonado elorebb hozta).

De, van összefüggés, azt a tartalékot, amiből tudták volna finanszírozni az idei inflációt is, azt vitte el a különadó.
Ha belegondolsz, nem jótékonysági intézmény egyik szolgáltató sem, soktízmilliárdos befektetés kell megtérüljön és emberek ezreinek adnak munkát, fizetést, akiknek szintén kell(ene) követni az inflációt a fizetésükkel, stb-stb.
Kevés áremeléssel lehet egyetérteni, de azt hiszem ez az 1-2 Ft-os perdíjemelés maximálisan tolerálható.

asdf_ írta:
Macika írta:
Ma a legdrágább percdíjak valahol 40 Ft tájékén vannak...

Igen, de en mondjuk meg mindig rettenetesen pofatlannak tartom, hogy akar 20-30 elofizetessel ez akar 15+afara is le tud menni.

Ne haragudj meg, de ez barokkos túlzás. Véletlenül van információm a Magyar Rádió flottájáról, 3800 fős flotta a magentánál, 10+ÁFA hálón belül és drótosba, 24+ÁFA hálón kívül.
Az általam kezelt flottánál >300-an vagyunk, úgy kapunk 10+ÁFA HB, 12+ÁFA HK díjat.
20-30 előfizetésre Te nem kapsz 15+ÁFÁ-s percdíjat, ne haragudj (legalábbis első körben nem, az első szerződéshosszabbításra (25-48 hónap) már a forgalom és a számlafizetési fegyelem függvényében talán lehetséges).
A 40 Ft körüli percdíj pedig olyan embereknek van, olyanokról írtam, akik feltöltőkártyásak, lehet, hogy többtízezres számlatartozást hagytak hátra más számon...
Akik ennél tisztességesebbek, akik rendesen fizetik a számlákat, azok alapból kisebb kockázatot jelentenek (és fix bevételt) ezáltal lehet nekik kedvezményesebb árakat adni.
A flotta-szerződés még ezek után jön, aholis hosszú távú, fix szerződés van, komoly biztosítékokkal, egyebekkel...


szomb. júl. 23, 2011 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
TargeT írta:
Nem volt erre korlátozás, hogy milyen irányban használhatod. Hozzáírták az egyenlegedhez, és kész.

Nem a sima egyenleghez irtak, hanem a kedvezmenybe. Az meg (hasonlatosan a kartyafeltoltes bonuszhoz) csak pannon iranyban lebeszelheto, ha jol tudom.


szomb. júl. 23, 2011 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
Szó nincs arról, hogy a szolgáltatók áthárítanák a különadót.
Arról van szó, hogy nem nyelik be az éves inflációt, amit megtettek már legalább 6x egymás után, minden évben januárban.

Igen a tarifak es a bankszamlacsomagok aremelkedese es a kulonado kozott semmi osszefugges nincs, tokveletlen, hogy majdnem egybeesnek :D. De az is teny, hogy tenyleg evek ota folyamatosan gyakorlatilag fixek voltak a a tarifak, az elofizetoszam viszont par eve koppant felul, tobb mar bizonyosan nem lesz, igy a folyamatos bovules megallasa is -reszben- indokolja a tarifaemelest (ami esetleg amugy is be volt tervezve, csak a kulonado elorebb hozta).

Macika írta:
Ma a legdrágább percdíjak valahol 40 Ft tájékén vannak...

Igen, de en mondjuk meg mindig rettenetesen pofatlannak tartom, hogy akar 20-30 elofizetessel ez akar 15+afara is le tud menni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asdf_ szomb. júl. 23, 2011 18:49-kor.



szomb. júl. 23, 2011 18:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Nem, mert mivel voltak bejovo hivasaim, "husegem jeleul" amikor mar majdnem lejart a sim ervenyessege a pannon feltoltott parszaz ft-ot (asszem csak pannon iranyban lebeszelheto) es egy evvel megnovelte a kartya ervenyesseget, ezaltal minimalis raforditasukkal 12 honapra aktiv ugyfelkent gazdagitottam az nmhh statisztikajukat.

Nem volt erre korlátozás, hogy milyen irányban használhatod. Hozzáírták az egyenlegedhez, és kész. Ettől ketyegett tovább egy évig, vagy amíg rá nem töltöttél, vagy ők újra.
Nem tudom, hogy a Pannonon kívül, később ugye Telenor, csinálta-e más szolgáltató is.
Az első szöget a koporsójába ennek az előfizetés hosszabbításnak a djuice névleges szét- vagy kiválása verte. Ők már nem töltöttek így fel, de más is volt az üzletpolitika. A Telenor még igen.
A napokban olvastam egy cikket, amiben írták, hogy már nem cél a nem, vagy keveset beszélő kuncsaftok megtartása, és hogy csökkent ugyan a Telenor részesedése, de az aktív előfizetések közt nem.
Akkor itt a gyakorlati példa, hogy a Telenornak tényleg nem kellenek a csak a darabszámot növelő ügyfelek, ha nincs tovább ilyen hosszabbítás.


szomb. júl. 23, 2011 16:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
... tessék belegondolni a 6-8 évvel ezelőtti, 100 Ft-hoz közeli (meg azon túli) belföldi percdíjakba ...

1993-94 -ben még ennél is jóval több volt a percdíj (a "puttonyos" cuccal). Pedig az akkor nagyon sok pénz volt.
Na, az volt az igazi procc, ahogy cipelték a motyót.


szomb. júl. 23, 2011 15:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Jo, azert eleg egysegsugarunak kell lenni ahhoz, hogy az ember ne lassa at, hogy amikor a parmilliard valsagadora kotelezett telkocegek meg bankok emelik az araikat, akkor azzal ezt az adot hartijak at az ugyfelekre.
Igazabol azt nem tudom, hogy mi a helyzet es melyik a szomorubb, hogy Viktorek tenyleg ennyire hulyenek nezik az embereket, hogy ez nem esik le nekik, vagy pedig tenyleg ennyire hulyek es nem esik le nekik.

A politikát légyszi máshol.
Köszönöm.

Szó nincs arról, hogy a szolgáltatók áthárítanák a különadót.
Arról van szó, hogy nem nyelik be az éves inflációt, amit megtettek már legalább 6x egymás után, minden évben januárban.

Nézted, mennyi az emelés? 1-2Ft/perc. Nem rokkan bele senki.
De mostmár tényleg olyan áron van a mobiltelefonálás, amibe nem fér bele bármi!
Csak tessék belegondolni a 6-8 évvel ezelőtti, 100 Ft-hoz közeli (meg azon túli) belföldi percdíjakba!
Ma a legdrágább percdíjak valahol 40 Ft tájékén vannak...


szomb. júl. 23, 2011 15:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
... tenyleg ennyire hulyenek nezik az embereket ...

Bizony így van, egyetértünk. :shock:
De ne offoljunk, mert baj lesz. :)


szomb. júl. 23, 2011 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Jo, azert eleg egysegsugarunak kell lenni ahhoz, hogy az ember ne lassa at, hogy amikor a parmilliard valsagadora kotelezett telkocegek meg bankok emelik az araikat, akkor azzal ezt az adot hartijak at az ugyfelekre.
Igazabol azt nem tudom, hogy mi a helyzet es melyik a szomorubb, hogy Viktorek tenyleg ennyire hulyenek nezik az embereket, hogy ez nem esik le nekik, vagy pedig tenyleg ennyire hulyek es nem esik le nekik.


szomb. júl. 23, 2011 14:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Macika írta:
... a távközlési szektorra tavaly kirótt sokmilliárdos különadó elvitte a nyereséget...

Ez a nagy trükk. :shock:
Nincs központi áremelés, így nincs miért hőbörögni, tiltakozni (az utcán).
De lehet mutogatni a mocskos multikra, hogy ők bezzeg emelnek.


szomb. júl. 23, 2011 13:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Nem, mert mivel voltak bejovo hivasaim, "husegem jeleul" amikor mar majdnem lejart a sim ervenyessege a pannon feltoltott parszaz ft-ot (asszem csak pannon iranyban lebeszelheto) es egy evvel megnovelte a kartya ervenyesseget, ezaltal minimalis raforditasukkal 12 honapra aktiv ugyfelkent gazdagitottam az nmhh statisztikajukat. Vagy meguntak, vagy kell a penz :)

Na, így már értem...

Persze, hogy kell a pénz, hiszen mind3 mobilszolgáltató árat emel, mert a megszokott 'marad az ár' nem tartható, a távközlési szektorra tavaly kirótt sokmilliárdos különadó elvitte a nyereséget.
Ingyen meg egy szakállas bácsi dolgozott utoljára, elég régen, ha igaz...


szomb. júl. 23, 2011 12:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Nem, mert mivel voltak bejovo hivasaim, "husegem jeleul" amikor mar majdnem lejart a sim ervenyessege a pannon feltoltott parszaz ft-ot (asszem csak pannon iranyban lebeszelheto) es egy evvel megnovelte a kartya ervenyesseget, ezaltal minimalis raforditasukkal 12 honapra aktiv ugyfelkent gazdagitottam az nmhh statisztikajukat. Vagy meguntak, vagy kell a penz :)


szomb. júl. 23, 2011 12:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Valsag van, harom ev utan toltenem kellett a pannonos kartyamat. A bejovo hivasok ellenere mar nem futotta nmhh statisztikapofozo 250 ft feltoltesere + 1 ev elerhetosegre. Kerdes persze, hogy majd mindenki tolt-e, vagy paran lemondanak keveset hasznalt szamukrol, igy a pannon meg melyebbre sullyed a statisztikakban.

Csak én nem értem a hsz-edet?

Mi az, hogy 3 év után kellet töltened? Hiszen évente mindenképpen kell, nem?


szomb. júl. 23, 2011 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Valsag van, harom ev utan toltenem kellett a pannonos kartyamat. A bejovo hivasok ellenere mar nem futotta nmhh statisztikapofozo 250 ft feltoltesere + 1 ev elerhetosegre. Kerdes persze, hogy majd mindenki tolt-e, vagy paran lemondanak keveset hasznalt szamukrol, igy a pannon meg melyebbre sullyed a statisztikakban.


szomb. júl. 23, 2011 11:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
OK, majd gondolj rám, amikor a zöldhasúakat számolod, BARÁTOM :)


pén. júl. 08, 2011 22:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
BndsFr írta:
Tudtok tanácsot adni, hogy hogyan kéne kiszámolni, a grillezéshez valókat?


Tanácsot adni sajnos nem tudok, viszont adtál egy ötletet: írok erre egy progit és felrakom egy dolcsiért a marketre, oszt' dől a lé :lol:


pén. júl. 08, 2011 11:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
OFF :)

Tudtok tanácsot adni, hogy hogyan kéne kiszámolni, a grillezéshez valókat?

kb 45 felnőtt és 36 gyerek (90%-a 7 éves).
Lesz szalonna, virsli, kolbász, és hús, némi zöldség, szintén grillezni.

Hogyan lehet kalkulálni? Régen valahol találtam egy bográcsozáshoz használható leírást, dehát nem is találom, meg ez grillezés lesz (sütögetés).

Ötleteket várok :rulez:


hétf. máj. 30, 2011 10:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
AndrySoft írta:
A tv reklámban: mikor három kultúrember, két fiú és egy lány magyarázza, hogy mi mindenre jó az Android. Meg mindig a zsebébe a net. És valami olyat magyaráz benne az egyik fiú, hogy régebben választani kellett, hogy pc vagy mobil, de mostmár elég az androidos mobil. Volt vagy háromféle reklámjuk, de mély nyomot nem hagyott bennem, legfeljebb annyit, hogy ez kész átverés...

A hozzászólásod lényegével teljesen egyetértek, csak azzal a kis aprósággal nem, hogy ez nem az android hibája, hanem a telenoré. Nézd csak meg az új reklámjukat: http://www.youtube.com/watch?v=z6PQ0OHOP4k , szerintük marha okos lesz a régi telefon attól, hogy megrendelsz rá egy adat opciót, és letöltöd az opera minit, amibe beletettek 9 elmentett linket is...

Azért, mert ők hülyének nézik az embereket, még nem biztos, hogy az androidot fejlesztők is. Mellesleg csak a reklámok alapján megítélni egy készüléket (akár pozitív, akár negatív ítélet) szerintem nem nagyon lehet, és nem is érdemes, persze, hogy úgy reklámozzák, hogy ez a tökéletes, és ez mindenre jó, hisz ez a reklám lényege...

Abba, hogy mennyire jó, vagy mennyire rossz az android, most nem mennék bele, mert nekem nincs (még), de nem a telenor reklámok alapján ítélem meg...


kedd ápr. 12, 2011 12:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
És azt láttad, amiben egy MOBILTEELFON(!) lelők a tizedikről egy tehenet???
Vagy amiben dózert vezet? Vagy amiben egy hangversenyzongorát tol megy egymaga.

Nem veszed kcisit komolyan a reklámokat?

Ezek nem dokumentumfilmek!!!


szomb. ápr. 09, 2011 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Még egy full okos reklám. És van, aki ezt el is hiszi...
http://www.youtube.com/watch?v=aFIGeZM6 ... re=related


szomb. ápr. 09, 2011 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
Bocs nem tébolyos reklám, hanem Telenoros.
http://www.youtube.com/watch?v=Z9LteZCj8_Y
Na, ez az ****...


szomb. ápr. 09, 2011 20:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Re: WP7 lesz a Nokia csúcskategóriás telefonjain
A tv reklámban: mikor három kultúrember, két fiú és egy lány magyarázza, hogy mi mindenre jó az Android. Meg mindig a zsebébe a net. És valami olyat magyaráz benne az egyik fiú, hogy régebben választani kellett, hogy pc vagy mobil, de mostmár elég az androidos mobil. Volt vagy háromféle reklámjuk, de mély nyomot nem hagyott bennem, legfeljebb annyit, hogy ez kész átverés...


szomb. ápr. 09, 2011 20:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 01, 2004 10:34
Hozzászólások: 297
Tartózkodási hely: Munkában...
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
i'm back :)
ismét lehet aktívabban is... :)


szomb. márc. 12, 2011 18:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Paypalhoz annyit fűznék hozzá, hogy én nem szívesen adom ki a kártyaszámomat interneten. Átutalással "töltöm fel" a Paypal számlámat. Erste online bankszámlám van és azzal a netbankon keresztüli átutalás ingyenes. Egyébként van Visa virtuális bankkártyám is, az is biztonságos mert csak akkora limitet adok meg hozzá amekkora éppen kell.


szer. márc. 09, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
BndsFr írta:
... Ja, igen, 400 forintot a kártya hozzáadásánál levont, ezt a Withdraw menüpontban lehet visszautalni, ugye?

Nekem azt írták, hogy a 400 Ft kártyaregisztrációs díjat az első vásárlásnál jóváírják. :shock:
De nem foglalkozok vele. Ez a pénz szinte egy BKV jegy ára. :cry:


csüt. jan. 13, 2011 18:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Hozzáadtam a kártyámat, még jó, hogy van sms értesítés, így azonnal meg tudtam erősíteni, hogy igen, tényleg én én vagyok :)

Az első fizetés is megvolt vele, kiváncsian várom, hogy mikor érkezik a cucc.

Ja, igen, 400 forintot a kártya hozzáadásánál levont, ezt a Withdraw menüpontban lehet visszautalni, ugye?


csüt. jan. 13, 2011 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Csak akkor vonjak le a 400 ft-ot, ha kered (azonosittatod magad vagy mi). Kiserteku vasarlasok siman mennek anelkul is, ha negyedmillas autoalaktreszt rendelsz, az enelkul nyilvan nem fog menni :)


kedd jan. 11, 2011 19:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
BndsFr írta:
Nyugodtan hozzáadhatom a kártyámat, amire a fizetésem érkezik?

Igen. :shock:
Kiderül egyből, hogy működik-e a dolog.

Először levonnak ha jól emlékszem 400 Ft kártyaregisztrációs díjat, amit jóváírnak az első vásárlásnál.
Ez minden későbbi kártyaregisztrációra is igaz (miután kétévente lejár, és új számokat kell megadni). Pl. ez sem annyira egyszerű, ha nem megy az angol.


kedd jan. 11, 2011 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Nekem az van hozzarendelve, 3 eve gond nelkul.


kedd jan. 11, 2011 13:57
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 127
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Nyugodtan hozzáadhatom a kártyámat, amire a fizetésem érkezik?


hétf. jan. 10, 2011 23:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Hozzatennem, hogy a dombornyomotthoz ragaszkodast is zarojelbe lehet tenni ...

Aha. Eddig az volt a trend, hogy csak a dombornyomott jó. Változnak az idők. :)

De az biztos, hogy távolkeleten (meg másutt sem) a sima kártya nem jó. Tapasztalat nem régről.


hétf. jan. 10, 2011 15:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Hozzatennem, hogy a dombornyomotthoz ragaszkodast is zarojelbe lehet tenni, tobb alkalommal fizettem mar (paypal/ebay) sima mezei debit kartyaval online, azon meg egy deka dombornyomas nincs. Attol fugg, hogy fizetni lehet-e vele online, hogy engedelyezte-e a bank az online fizetest a kartyan vagy sem, nem attol, hogy dombornyomott-e.


hétf. jan. 10, 2011 13:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
asdf_ írta:
Szerintem nem kell utalni ra penzt. Siman osszeparositod a kartyaddal a paypal accountot, es amikor fizetsz, akkor nem a bankkartyaddal csinalod, hanem a paypal accounttal, ami levonja az osszeget a bankszamladrol (tehat effektive nem utalsz, hanem kartyaval fizetsz, ami dijmentes, persze a huf/usd atvaltast ki kell fizetni).

A lényeg pontosan így van.

Lehet előre utalni pénzt a PayPal-ra (például akkor, ha nincs dombornyomott bankkártya, amivel lehet interneten fizetni), akkor abból vonja az aktuális fizetést az egyenleg erejéig.

Sajnos elég bonyolult a levelezés, egyes dolgok jóváhagyása, a honlap használata (kártyacsere bejelentés, megbízás visszavonás-letiltás, stb). Ha nem megy az idegen nyelv, gáz lehet. Csak ezért javasoltam a nyelvtudást (legalább alapfokon). Talán a Google fordító is elég.

Egy biztos: nem véletlen a PayPal sikere. Nem kell a Neten küldözgetni a kényes bankkártya adatokat egy idegen honlapra. A saját bank megbízása az átutalásra (nagyon drága) kimarad a fizetésből.


hétf. jan. 10, 2011 11:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE
Szerintem nem kell utalni ra penzt. Siman osszeparositod a kartyaddal a paypal accountot, es amikor fizetsz, akkor nem a bankkartyaddal csinalod, hanem a paypal accounttal, ami levonja az osszeget a bankszamladrol (tehat effektive nem utalsz, hanem kartyaval fizetsz, ami dijmentes, persze a huf/usd atvaltast ki kell fizetni).


vas. jan. 09, 2011 23:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség