Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 9:15



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Az pedig hab lesz a tortán, ha a 1110-est MMS-re bírja :D.


szomb. ápr. 29, 2006 4:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Átrázni egyikből a másikba esélytelen, mert nem esnek ki a bitek olyan könnyen... ;)


:D

Ha elég erősen megüti az egyiket, lehet, hogy átugrik a hang a másikba... :)


pén. ápr. 28, 2006 23:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
joc_ írta:
Az egyik 3100, a másik 1110. De átvinni (akár kipróbálásra is) kábel nélkül ezek szerint csak MMS küldéssel esélyes?
Azt hiszem, ez logikus. Mivel egyik telónak sincsen sem infrája, sem Bluetooth kapcsolata, a kábeles kapcsolat meg ugye kiesik.

Hogyan gondolod még? Átrázni egyikből a másikba esélytelen, mert nem esnek ki a bitek olyan könnyen... ;)


pén. ápr. 28, 2006 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Macika írta:
joc_ írta:
Lehet hogy tudatlan/gyakorlatlan vagyok, világosítsatok fel.
Van két telefonom (mindkettő Nokia). Az egyiken van viszonylag használható csengőhangom, a másikon a gyáriak között nemigen találok. Van-e más lehetőségem "átvarázsolni" csengőhangot egyikről a másikra, mint hogy elküldöm a két telefonszám között MMS-ben? (Kábelem sincs.) Vagy van más, olcsóbb megoldás az MMS elküldéséhez képest? Jó, tudom ott a hangszerkesztő, de az nagyon béna hangon szólal meg, tehát mondjuk úgy, hogy annál azért jobb megszólalásra gondolok.
Az, hogy két Nokia, az elég kevés.
Minden típusnál az adott polifonikusok számára vannak optimalizálva a hangok. Egy 6020-ra gyártott/optimalizált hang nagyon gyagyin, vagy szinte sehogy sem fog szólni egy 6100-n pl. És viszont.
Az egyik 3100, a másik 1110. De átvinni (akár kipróbálásra is) kábel nélkül ezek szerint csak MMS küldéssel esélyes?


pén. ápr. 28, 2006 21:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 17:49
Hozzászólások: 340
Hozzászólás 
Nekem a gépemen van egy olyan program amelynek a neve Nokia sound konverter, amiben lehet a midi csengőhangokat a telefonra "szabni", ha nem talál a polifónia.Valamikor használtam is 6100 és 7210-esnél.
A Samsungra viszont 6600-ásról úgy tettem át egy midit, hogy a 6600-ról felvittem a gépre, onnan meg kábellel a Samsungra.És csodásan szólt!


pén. ápr. 28, 2006 16:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
joc_ írta:
Lehet hogy tudatlan/gyakorlatlan vagyok, világosítsatok fel.
Van két telefonom (mindkettő Nokia). Az egyiken van viszonylag használható csengőhangom, a másikon a gyáriak között nemigen találok. Van-e más lehetőségem "átvarázsolni" csengőhangot egyikről a másikra, mint hogy elküldöm a két telefonszám között MMS-ben? (Kábelem sincs.) Vagy van más, olcsóbb megoldás az MMS elküldéséhez képest? Jó, tudom ott a hangszerkesztő, de az nagyon béna hangon szólal meg, tehát mondjuk úgy, hogy annál azért jobb megszólalásra gondolok.
Az, hogy két Nokia, az elég kevés.
Minden típusnál az adott polifonikusok számára vannak optimalizálva a hangok. Egy 6020-ra gyártott/optimalizált hang nagyon gyagyin, vagy szinte sehogy sem fog szólni egy 6100-n pl. És viszont.


pén. ápr. 28, 2006 16:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Sonyericsson Z1010 tudása milyen? Mennyire hasonlítható össze pl. egy K750-el?


pén. ápr. 28, 2006 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
Lehet hogy tudatlan/gyakorlatlan vagyok, világosítsatok fel.
Van két telefonom (mindkettő Nokia). Az egyiken van viszonylag használható csengőhangom, a másikon a gyáriak között nemigen találok. Van-e más lehetőségem "átvarázsolni" csengőhangot egyikről a másikra, mint hogy elküldöm a két telefonszám között MMS-ben? (Kábelem sincs.) Vagy van más, olcsóbb megoldás az MMS elküldéséhez képest? Jó, tudom ott a hangszerkesztő, de az nagyon béna hangon szólal meg, tehát mondjuk úgy, hogy annál azért jobb megszólalásra gondolok.


pén. ápr. 28, 2006 15:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
rosszul tudod! az se-knél ráadásul (általában) korlátlan is, csak a kihangosítást nem erőltetik.


Ez így igaz, az SE-nél korlátlan volt mindig is, 2 gombnyomással elérhető a hangfelvétel, és a K/J300, vagy újabb SE-k esetén már a kihangosítás is megoldott (régebbiekben ez utóbbi nincs)...


pén. ápr. 28, 2006 14:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
guni. írta:
Tudtommal a SE-ok a mai napig egyirányúak, ráadásul még el is van dugva a menüben a funkció,

Guni


rosszul tudod! az se-knél ráadásul (általában) korlátlan is, csak a kihangosítást nem erőltetik.


pén. ápr. 28, 2006 11:19
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
köszi a válaszokat, majd javasolok neki egy-két dolgot!

OFF: erz: fel kell tölteni a fórumba (a profilodnál megteheted), mert a külső linkelésű avatárok le lettek tiltva


pén. ápr. 28, 2006 8:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 17:49
Hozzászólások: 340
Hozzászólás 
A beszélgetés rögzítésére a W800i is képes, mindkét fél hangját felveszi és nem symbianos.És a Samsung E330 is felveszi mindkét fél hangját.
Mindkét telefonban elérhető ez a funkció beszélgetés közben két gomb megnyomásával.

OFF Mi lett az avatarommal :?: :cry: Eltünt :cry:


pén. ápr. 28, 2006 6:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Háát az SL45-tel a kártya erejéig lehet felvenni mindkét felet /több óra/, ha jól emléxem, de nem lehet kihangosítani. Az S65 már tudja a kihangosítást, bár nem voltam elragadtatva tőle, bár nem valószínű, hogy ez olcsóbb megoldás, mint egy 3650 vagy 7650, igaz kisebb és újabb teló. Aztán a Motorolák, pl V550 nagyon jó kihangosítással rendelkeznek, de csak másfél percet lehet felvenni és egy max 30 mp lehet. Én is ilyen telefonszám felírásra, meg hasonlókra használom, arra ez bőven elég. Tudtommal a SE-ok a mai napig egyirányúak, ráadásul még el is van dugva a menüben a funkció, az S40 Nokiákról meg nem tudok nyilatkozni, bár gondolom Macika írta volna, ha van valami. Komprumisszumos megoldás lehet egy S/ME45/S55/C65. Mindegyik kihangosítható, az első kettő 3percet tud, az S55 valami 8-10-et, a C65 meg 151-et, de ott nincs neki külön gomb. Mindegyiket meg lehet kapni 10 rugó alatt.

Guni


pén. ápr. 28, 2006 5:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nem a pittyegés a nagyobb probléma, hanem ha nem veszi fel mindkét felet a telefon. egyébként szerintem arra kell, hoyg ne kelljen papírral, ceruzával rohangálnia az utcán, ha fel akar valamit jegyezni.


csüt. ápr. 27, 2006 23:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
köszi a gyors választ!
Symbian-mentes megoldás akkor nem is nagyon van? arra emlékszem, hogy voltak olyanok, hogy csak az egyik felet vette fel, vagy belecsipogott a vonalba előtte, vagy ilyenek, csak nem emlékszem pontosan melyik telónál mi volt.
Ha valamire akarja is használni a felvételt, akkor kell jelezze a másik félnek, hogy felvétel készül. Különben személyiségi, meg tudja a fene még, hogy milyen jogokat sért.


csüt. ápr. 27, 2006 22:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
köszi a gyors választ!
Symbian-mentes megoldás akkor nem is nagyon van? arra emlékszem, hogy voltak olyanok, hogy csak az egyik felet vette fel, vagy belecsipogott a vonalba előtte, vagy ilyenek, csak nem emlékszem pontosan melyik telónál mi volt.


csüt. ápr. 27, 2006 22:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
egyik ismerősömnek kéne ajánlanom telefont, ami képes jó hangminőségben kihangosításra, valamint van benne olyan diktafon funkció, hogy fel lehet venni vele a beszélgetést (mindkét felet), és nincs korlátozva a hossza sem, és esetleg bővíthető kártyával, hogy tényleg akármennyi szöveget tudjon vele felvenni. az sem baj, ha nem fél vagyonba kerül...
sajnos az olyan telefonokat, amik nem fordultak meg a kezemben nem ismerem ennyire részletesen, tudnátok benne segíteni?
A Symbianosokra rá lehet rakni bármilyen progit, olyat is, ami tudja a korlátlan felvételt. Megvenni sem nagy dolog, pártíz USD-be kerülhet max. (mármint a progi).
A teló meg annyiba, amennyire komolyat választ.


csüt. ápr. 27, 2006 22:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Atos írta:
Egyik kollegina elfelejtette a régóta fiókban heverő praktikum kártyájának pin kódját. Lehet ezt valahogy gyógyítani, vagy kuka?
Bár valószínű, hogy már úgyis lejárt a kártya/megszűnt a szám. Ugyan hp jelentkezik, de lehet, hogy csak azért, mert már megkapta a számot egy új előfizető?
Amennyiben az övé a kártya, és az ő adatai alapján van nyilvántartva, akkor kiadják neki még telefonon is. Nekem a kollégám a Müncheni autópályán felejtette el a PIN-kódját némi alkoholmennyiség elfogyasztása után, közvetlenül a józanodás kezdete után kintről telefonon kértük le és az adatok ismeretében meg is mondták...
Igez, az előfizetéses volt.

Na de ha valóban az övé, akkor menni fog az is.


csüt. ápr. 27, 2006 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
egyik ismerősömnek kéne ajánlanom telefont, ami képes jó hangminőségben kihangosításra, valamint van benne olyan diktafon funkció, hogy fel lehet venni vele a beszélgetést (mindkét felet), és nincs korlátozva a hossza sem, és esetleg bővíthető kártyával, hogy tényleg akármennyi szöveget tudjon vele felvenni. az sem baj, ha nem fél vagyonba kerül...
sajnos az olyan telefonokat, amik nem fordultak meg a kezemben nem ismerem ennyire részletesen, tudnátok benne segíteni?


csüt. ápr. 27, 2006 21:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Hát egy ismerősöm annak idején megcsinálta, hogy bement a Pannonhoz és kisírta a puk kódot... :-)

Guni


csüt. ápr. 27, 2006 14:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
Egyik kollegina elfelejtette a régóta fiókban heverő praktikum kártyájának pin kódját. Lehet ezt valahogy gyógyítani, vagy kuka?
Bár valószínű, hogy már úgyis lejárt a kártya/megszűnt a szám. Ugyan hp jelentkezik, de lehet, hogy csak azért, mert már megkapta a számot egy új előfizető?


csüt. ápr. 27, 2006 13:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 09, 2004 16:48
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budaors
Hozzászólás 
Szasztok!


Nem tudtok meg valahol fellelheto uj/legabbis nokia garis 6100-rol?


Kösz!


csüt. ápr. 27, 2006 7:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Hozzászólás 
Valószínűleg egy csomó mindent már előre konfigurálnak a kártyán, pl. roamingnál nagy különbség van a pre- és a post- között, és gondolom, ezeket az alapinformációkat csak kiegészítik a vásárlás/váltás pillanatában a vevő igényei szerint. Ha mindent nulláról kezdenének, lassabban éledne fel a szám - én legalább is így sejtem.


szer. ápr. 26, 2006 21:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A pirosnál technikailag így épül fel a rendszer, ezért kell cserélni. Okot nem tudok.
A magentánál pedig csak tapasztalom, hogy cserélnek, de okot itt sem tudok.


szer. ápr. 26, 2006 20:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
peter_k írta:
Tudom, hogy gagyi kerdes, de...

Szoval: miert kell lecserelni a SIM kartyat pre-paid dijcsomagrol post-paidra valtasnal (meg persze vissza is)?
Elore is koszi!


Pannonnál nekem egyik irányban sem cserélték. Pedig volt mindkét fajta váltás.

Esetleg akkor cserélik, ha már pár éves a SIM és hamarosan amúgy is cserélni kellene. Ez csak tipp.


szer. ápr. 26, 2006 19:09
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
peter_k írta:
Tudom, hogy gagyi kerdes, de...

Szoval: miert kell lecserelni a SIM kartyat pre-paid dijcsomagrol post-paidra valtasnal (meg persze vissza is)?
Elore is koszi!
Logikailag nincs semmi oka.
Legalábbis eddig senki nem tudta megmagyarázni nekem.


szer. ápr. 26, 2006 14:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 15, 2005 19:07
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Tudom, hogy gagyi kerdes, de...

Szoval: miert kell lecserelni a SIM kartyat pre-paid dijcsomagrol post-paidra valtasnal (meg persze vissza is)?
Elore is koszi!


szer. ápr. 26, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Gondoltam, hogy itt lesz a blöki elásva, dombornyomottnál érthető a személyes megjelenés, az elvégre "némileg" komolyabb kártya, mint a sima elektronikus.

Üdv!


vas. ápr. 23, 2006 12:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Szüleim OTP-s kártyájánál ugyanez a helyzet (kártyaszámot leszámítva).
Ez persze elektronikus kártyára vonatkozik, a dombornyomottakkal nem tudom, mi a helyzet.
Igazad van. Én csak VISA-t használok, a nejem is. Ezt csak személyesen lehet átvenni és le is kell adni a régit.
A 'kis zöld' OTP-st nekem is postán küldik, az írja alá, aki akarja, ki is van tűzve rajzszöggel a parafatáblára pár belőle ;)


vas. ápr. 23, 2006 9:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Akoska írta:
Mi nem világos abban, hogy SE alapú? Az SE SonyEricsson-t jelent ez esetben. SE gyártja a teló belsejét. Hogy lehet ezt ennél világosabban írni?

Ami a CID-et illeti, ezt találtam:

CID = This "number" defines the version of SE's protection present in the phone.
New CIDs are deployed from time to time, for the sole reason of preventing them from beeing unlocked/flashed/tampered with by non-SE service tools. Current CIDs in use by SE are 29/36/37/49. SE-based LG/Sharp phones use the same system (but different versions), hence they are supported by SETool. The OTP (One Time Programmable memory) and EROM of a phone might be protected by different CIDs, usually the case in newer K600s/K608s. If SETool reports OTP CID36 and Flash CID49, doing a "Recovery" in the software and replacing the EROM with a CID36 one will render the phone a normal and fully non-TP supported CID36 one.

Minden világos, hm? ;)
Az a furcsa, hogy egyik telógyártó a másiknak készít, holott a kettő konkurencia. Pedig ha belegondolok ez nem újdonság az egyéb elektronikai eszközök terén.

Igen, világos, köszönöm mégegyszer:).


vas. ápr. 23, 2006 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Macika írta:
]De le kell adni. Az OTP-nél legalábbis igen. Olyan 16 éve van kártyám, eddig legalábbis le kellett...
Amikor leadod, ők lyukasztják ki a mágnescsíkot rajta...
Utolsó csere alkalmával (kb. egy éve) sem Anyukámnak, sem nekem nem kellett bemennem, postán küldték, két kerületi OTP-fióktól.


vas. ápr. 23, 2006 7:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Az OTP-s kártyákat sem kell leadni. Nekem is postán küldték tavaly. Sőt, a régi az érvényességét nem akkor veszti el mikor az újat aktiválod, hanem amikor az érvényességi hónap letelik. Tehát ha októberig érvényes, akkor azt még október 31-én használhatod attól függetlenül hogy az újat aktiváltad vagy nem.


vas. ápr. 23, 2006 7:01
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3846
Tartózkodási hely: warezlinks.eu -> McDuma fórum -> OFF topic
Hozzászólás 
Sem a Budapest Bank, sem a Citi Bank, sem a CIB bank nem kéri viszza a kártyáit. Itthon van belőlük egy paklira való... Ha lejár, postán küldik a következőt és írják, hogy semmisítsd meg.


vas. ápr. 23, 2006 6:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Erste-nél nem kell.
Kiküldik az újat (sima ajánlottként, de volt már, hogy ládában landolt...), ami aktiválásig (első PIN kódos tranzakcióig) érvénytelen, aktiválásával meg a régi válik azzá. Persze a levélben megkérnek, hogy semmisítsem meg, de nem köteleznek rá, ráadásul a kártyaszámom 6. éve ugyanaz.
Szüleim OTP-s kártyájánál ugyanez a helyzet (kártyaszámot leszámítva).
Ez persze elektronikus kártyára vonatkozik, a dombornyomottakkal nem tudom, mi a helyzet.

Üdv!


vas. ápr. 23, 2006 1:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
McLaca írta:
NeoXon írta:
Tudtatok, ha a bankautomatabol ha a penz kiadasa utan gyorsan kiveszitek a kartyat (pl. atfurjatok a veget, es keresztulfuztok rajta egy eros cernat, amivel kihuzhatjatok), mielott levonja rola az egyenleget, akkor ingyen juttok hozza a keszpenzhez? :) Ezt most talaltam ki, de figyeljetek meg, hogy par het mulva mar az osszes hulyegyerek ezzel fog szorakozni a varosban :D
De előbb jön ki a kártya, mint a lóvé. :)
Vajon hányan próbálnák ki, ha terjeszteni kezdenénk? (A bankkártya ráadásul a bank tulajdona, szóval nem tanácsos megrongálni, igaz, visszaadni úgy se kell. :))

Üdv!
De le kell adni. Az OTP-nél legalábbis igen. Olyan 16 éve van kártyám, eddig legalábbis le kellett...
Amikor leadod, ők lyukasztják ki a mágnescsíkot rajta...


vas. ápr. 23, 2006 1:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
NeoXon írta:
Tudtatok, ha a bankautomatabol ha a penz kiadasa utan gyorsan kiveszitek a kartyat (pl. atfurjatok a veget, es keresztulfuztok rajta egy eros cernat, amivel kihuzhatjatok), mielott levonja rola az egyenleget, akkor ingyen juttok hozza a keszpenzhez? :) Ezt most talaltam ki, de figyeljetek meg, hogy par het mulva mar az osszes hulyegyerek ezzel fog szorakozni a varosban :D
De előbb jön ki a kártya, mint a lóvé. :)
Vajon hányan próbálnák ki, ha terjeszteni kezdenénk? (A bankkártya ráadásul a bank tulajdona, szóval nem tanácsos megrongálni, igaz, visszaadni úgy se kell. :))

Üdv!


vas. ápr. 23, 2006 1:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
Egyik újdonsült ismerősöm fix ideája, hogy 3210, 8310 nokiákkal meg lehet azt csinálni, hogy kábellel átírni a vészhívószámokat "sima számokra" és így ingyen (sim nélkül is) lehetne az átírt számokat hívni, mivel a telefon azt gondolja, hogy segélyhívás.
Próbáltam erről lebeszélni, de ő ragaszkodik hozzá. Vélemény? :)
Ostoba.

Mellesleg megnézném, hogy egy DCT4-es Nokiában (8310) ki, hogyan ír át bármit is...


szomb. ápr. 22, 2006 23:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
pampika írta:
Egyik újdonsült ismerősöm fix ideája, hogy 3210, 8310 nokiákkal meg lehet azt csinálni, hogy kábellel átírni a vészhívószámokat "sima számokra" és így ingyen (sim nélkül is) lehetne az átírt számokat hívni, mivel a telefon azt gondolja, hogy segélyhívás.
Próbáltam erről lebeszélni, de ő ragaszkodik hozzá. Vélemény? :)


Sot, ha a haverja, akit hiv az 112 ugyfelszolgalatan dolgozik, akkor barmikor ingyen hivhatja!
Bah, az ilyen butasagokat kulonben nem tudom hogyan otlik ki az emberek. Tudtatok, ha a bankautomatabol ha a penz kiadasa utan gyorsan kiveszitek a kartyat (pl. atfurjatok a veget, es keresztulfuztok rajta egy eros cernat, amivel kihuzhatjatok), mielott levonja rola az egyenleget, akkor ingyen juttok hozza a keszpenzhez? :) Ezt most talaltam ki, de figyeljetek meg, hogy par het mulva mar az osszes hulyegyerek ezzel fog szorakozni a varosban :D


szomb. ápr. 22, 2006 23:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Mi nem világos abban, hogy SE alapú? Az SE SonyEricsson-t jelent ez esetben. SE gyártja a teló belsejét. Hogy lehet ezt ennél világosabban írni?

Ami a CID-et illeti, ezt találtam:

CID = This "number" defines the version of SE's protection present in the phone.
New CIDs are deployed from time to time, for the sole reason of preventing them from beeing unlocked/flashed/tampered with by non-SE service tools. Current CIDs in use by SE are 29/36/37/49. SE-based LG/Sharp phones use the same system (but different versions), hence they are supported by SETool. The OTP (One Time Programmable memory) and EROM of a phone might be protected by different CIDs, usually the case in newer K600s/K608s. If SETool reports OTP CID36 and Flash CID49, doing a "Recovery" in the software and replacing the EROM with a CID36 one will render the phone a normal and fully non-TP supported CID36 one.

Minden világos, hm? ;)


szomb. ápr. 22, 2006 22:20
Profil ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Amúgy bővebben mit takar? Meg mi az, hogy SE alapú telefonok :D.
De ha már itt járunk: Nokiáknál mit takar a DCT, BB5 rövidítés?
Az f.sza, hogy itt dobálozok azzal, mit lehet kóddal nyitni, meg mire megy fel alapból a net-monitor, de hogy mi is az valójában, arra még nem találtm (nem kerestem) egzakt megfogalmazást.
CID=Customer ID. De ki/mi az ügyfél :D?


szomb. ápr. 22, 2006 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Kiegészítésként annyi, hogy természetesen nem csak a SonyEricsson feliratú SE telefonoknak van CID száma, hanem a többinek is, amik SE alapra épülnek:

3G LG (8110, 8130, 8330, stb, de a 8550 nem, az qualcomm) : CID54, stb.
3G Sharp: CID24, újabban CID73

A Siemens C62 (SE alapú az is!) is tuti valamilyen CID, de nem tudom milyen.


szomb. ápr. 22, 2006 18:59
Profil ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=641258#641258 :wink:

Egyébként 46-os nincs, csak 49-es...
(ha jól tudom :) )
Elgépelve, javítva, köszi :).


szomb. ápr. 22, 2006 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Vizsla írta:
:oops: Lúzer kérdés: CID29, CID36, CID46 - mik ezek az SE-knél? Minek a rövidítése, mit jelölnek a számok?


http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=641258#641258 :wink:

Egyébként 46-os nincs, csak 49-es...
(ha jól tudom :) )


szomb. ápr. 22, 2006 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
:oops: Lúzer kérdés: CID29, CID36, CID49 - mik ezek az SE-knél? Minek a rövidítése, mit jelölnek a számok?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vizsla szomb. ápr. 22, 2006 18:33-kor.



szomb. ápr. 22, 2006 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Az ő elképzelése szerint vmelyik haverját, csakhát már kezd visszaszállni a realitások talajára :)


szer. ápr. 19, 2006 23:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pampika írta:
Egyik újdonsült ismerõsöm fix ideája, hogy 3210, 8310 nokiákkal meg lehet azt csinálni, hogy kábellel átírni a vészhívószámokat "sima számokra" és így ingyen (sim nélkül is) lehetne az átírt számokat hívni, mivel a telefon azt gondolja, hogy segélyhívás.
Próbáltam errõl lebeszélni, de õ ragaszkodik hozzá. Vélemény? :)


és ha átírja, akkor a központ a mentőket, tűzoltókat vagy a rendőröket fogja neki kapcsolni? :D


szer. ápr. 19, 2006 23:05
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Néha azért elképedek, hogy emberek mennyire nem gondolkodnak... Jó is lenne, ha ilyen egyszerű lenne a világ. :)

Üdv!


szer. ápr. 19, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Olyan progi nekem is kell :P

Közben erősen csökkenőben van a lelkesedése, mert akárhogyis írja át a számokat, csak nem akar menni az ingyen duma. Sebaj, egyszer majd leesik neki is :D


szer. ápr. 19, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
pampika írta:
Én is így gondolom, hogy a telcsiben hiába is írná át, attól még a központon nem menne át a hívás. Sebaj, ő tudja a tutit és így fog ingyen telefonálni :D Már vett is vmi progit 5k-ba..

várj, nekem van olyan progim is, ami úgy írja át a vészhívószámokat, hogy amikor tárcsázol, akkor valaki más bankszámlájáról percenként 1€-t utal a te számládra! de sajnos nekem nincs hozzá 3210-es telefonom, így megválnék a programtól potom 15ezerért. nem érdekli az ismerősödet? ;) :gigalol:


szer. ápr. 19, 2006 8:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Várjuk a fejleményeket! :D

Üdv!


szer. ápr. 19, 2006 0:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség