Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:37



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő
A másik mobil egy új Samsung, a régebbi amelyikkel rendben működik egy Xiaomi Redmi 9, bár legutóbb ezzel is sokat szívtam amire beolvasta.
A gond még az, hogy ha a riasztás be van kapcsolva szemben a felkelő nappal is sokat beriaszt, ha kikapcsolom meg elfelejtem bekapcsolni akkor meg nem tud riasztani ha kellene.
Köszönöm a segítséget.


kedd aug. 22, 2023 11:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő
A beolvastatás a QR kód lenne, amivel a wifi SSID-t és jelszót a kamera beolvasná a csatlakoztatáshoz?
Szokott ilyen módszer lenni IP kameráknál, de előfordul olyan, hogy van mellette alternatív csatlakoztatási mód is, pl. AP mód, ahol a telefonon tudod beállitani a wifi adatokat.
Egyébként a Smart Life fiók rendben van? Először erről is írtál némi zavart.
Szerintem a másik telefonhoz csatlakoztatáshoz nem kell semmit bűvészkedni, és újra csatlakoztatni a kamerát.
Elég volna a másik teló(k)ra is telepíteni a Smart Life-ot, és azo(ko)n is belépni a fiókodba. Ekkor látja és kezeli az összes addig csatlakoztatott kütyüt. Szerintem a kamerát ugyanúgy.


hétf. júl. 10, 2023 4:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő
Valóban nagyon sok mindenre használható, ha működik.
Elvileg lehet hozzá társítani egy másik mobilt is, de ezzel ugyanez a helyzet, hogy eddig még nem sikerült.
Akkucserekor leveszem és úgy próbálom meg felismertetni, ha van elég türelem és kitartás hozzá, akkor úgy a századik után talán sikerül.
Az előzőnél ez úgy kb ennyi után jött össze.
Próbálom a beolvasatást a legkülönbözőb távolságokból és szögekből de ez eddig csak a Xiaomi9 esetében sikerült a Samsung 13-nál eddig még nem tudta beolvasni, de még nem adom fel...


szomb. júl. 08, 2023 7:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő
Nekem csak jó tapasztalatom van a Smart Life appal.
Számos okoskütyüm van alatta, jó pár különböző típusú okosdugalj, van egy okoskapcsoló, mennyezeti LED lámpák, de még a forrólevegős sütőt is látja, ha bekapcsolom, bár annak gyakorlatilag semmi értelme. :wink:
Pont az a tapasztalat, hogy a kompatibilis wifis kütyüket tök egyszerűen automatikusan felismeri. Egyszer nem figyeltem eléggé, és olyan okosdugaljat vettünk a kollégámmal, ami nem wifis volt, hanem kellett hozzá Bluetooth wifi gateway is, de azzal együtt már semmi gond nem volt a csatlakozással.
Inkább a Xiaomi Mi Home volt, amivel kellett direktben is hozzáadnom már valami eszközt, ahogy te is próbálkoztál volna.
A honlap GYIK szerint is tök egyszerű lenne, csak csatlakozni a wifi hálózathoz, és a Smart Life elintézi.
https://www.acme.eu/hu/wi-fi-cameras/ac ... ngo-sh5210

"Hogyan tudom az eszközömet az alkalmazáshoz csatlakoztatni?

Ez nagyon egyszerű, csak ezeket a lépéseket kell követned: először is tedd be az akkumulátorokat, aztán nyomd le és 5 másodpercig tartsd lenyomva a gombot, hogy belépj a Wi-Fi konfigurációs módba. Látni fogod, hogy a LED jelzőfény villogni kezd. Amint ez megvan, egyszerűen kövesd az alkalmazás utasításait, vagy nézd meg a csomaghoz mellékelt használati útmutatót a csatlakoztatási folyamat részletesebb leírásáért."


szomb. júl. 01, 2023 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő
Supervisor írta:
ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő ...

Most már mindegy, de egy ilyen túl okos izénél jó eséllyel lehet beleszaladni az ilyen problémákba.

Hátha van rajta egy Hard Reset gomb valahol (ahogy egy WiFi Routeren is van). Vagy valami belső reset (mint egy alaplapi BIOS-nál). Ha nem, marad a gyári Support, vagy az ima. :)


szomb. júl. 01, 2023 6:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő
ACME SH5210 okosnak nevezett kamerás kapucsengő
Alaposan meggyűlt vele a bajom, miután újra kellene telepíteni.
A működéséhez le kell tölteni egy Smart Life nevű alkalmazást. Ha ez megvan, akkor kell egy fiók, ha ez is meg van akkor el kell fogadni a feltételeket de ezt már nem engedi bejelölni. Ekkor törlés és újra letöltés.
Itt odáig jut, hogy megjelenik az ACME SH5210 de bármit teszek offline marad.
Újabb eltávolítás és újra letöltés.
Az eszköz hozzáadása: Itt kiválasztok sorra minden kamerás dolgot, mert a kódok közül egyiket sem tudja felismerni. Aztán itt lenne a vége de bizonyos időközönként a készülék bekapcsol és fehéren villog egy női hang pedig angolul mond valamit, amit nem értek.
Kérdésem: A megjelenő listából melyiket kell kiválasztani, amelyiknek a kódját el is fogadja?
1.: Intelligens kamera (WI-Fi)
2.: Intelligens kamera (2,4GHz-5GHz)
3.: Intelligens kamera (BLE) Ez biztosan nem.
4.: Intelligens kamera (4G) Egyedül ennél csipog de nem tudja felismerni.
5. Doorbell Camera
6.: Okoscsengő
7.: Okoscsengő (Dual Band)
Valamennyit többször is kipróbáltam de egyszerűen nem tudja beolvasni a QR kódokat, ez csak egyszer az első telepítésnél sikerült, de azt hogyan csináltam már nem tudom...
Ehhez kérnék szíves segítségetl
Köszönöm.

(Ui.:Időközben, ahogy megírtam és tettem még kísérletet a 2.: Intelligens kamera (2,4GHz-5GHz)-nél végre csipogott és felismerte az eszközt. )


pén. jún. 30, 2023 19:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség