Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 15, 2024 23:25



Hozzászólás a témához  [ 2544 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 51  Következő
Nokia E51 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. feb. 27, 2008 15:34
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
sziasztok!

x-plore-t használok a filekezelésre és az lenne a kérdésem hogy van ugye a kijelölés cucc,mellé emg oda van írva hogy shift+ok a gyorsbillentyű!na ezt hogyan tudom elérni a gyakorlatban is?nincs kedvem 50 elemnél a menü segítségével egyesével kijelölni a cuccokat...


hétf. nov. 24, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Macika írta:
Mi az a 'feloldja'?

Nem írja ki a nevét?

Mert akkor kétszer szerepel benne, 10000000%

Vagy van a SIM-en is, vagy kétszer szerepel a szám (másodszor akár név nélkül is).


Ehhh... zavaros nekem is, mert utána meg volt amit kiírt. További jelenség, hogy pl. sms vagy e-mail írása közben ugyan bemegy a névjegyzékbe és ki is lehet pipálni nevet, de az OK felirat hiányzott...

Egy szó mint száz... csináltam egy mentést PCSuittal csak a névjegyzék nélkül, RESET, mentés vissza állít, majd outlook-ból vissza a névjegyeket... Rendben is van...

Amit tanultam az az, hogy bizony menteni kell tényleg - ha nem is hetente, de minden "komolyabb" operáció előtt... :!:


hétf. nov. 24, 2008 19:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Mephysto írta:
Macika írta:
Érdekes, az E51 már képes fejlett szinkronizálásra (Másoló nevű alkalmazás), infrán vagy BT-n keresztül, bármiféle PC jelenléte nélkül.
Ugye nem olvastad el a teló leírását? ;)


Pedig elolvastam még anno az N95-nél ezt a funkciót :) Ebbe is ugyan az van és most is direkt ezt használtam.

Egyébként most ha valaki hív és annak ellenére, hogy benne vagy a telefonkönyvben a száma, nem oldja fel azt... elég kemény :wink:

Nem hiszem, hogy a Nokiánál ezzel tudnának bármit kezdeni... marad a fájdalmas megoldás és visszaszinkronizálgatás... köszönöm (de csak részben) magamnak...
Mi az a 'feloldja'?

Nem írja ki a nevét?

Mert akkor kétszer szerepel benne, 10000000%

Vagy van a SIM-en is, vagy kétszer szerepel a szám (másodszor akár név nélkül is).


hétf. nov. 24, 2008 16:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Macika írta:
Érdekes, az E51 már képes fejlett szinkronizálásra (Másoló nevű alkalmazás), infrán vagy BT-n keresztül, bármiféle PC jelenléte nélkül.
Ugye nem olvastad el a teló leírását? ;)


Pedig elolvastam még anno az N95-nél ezt a funkciót :) Ebbe is ugyan az van és most is direkt ezt használtam.

Egyébként most ha valaki hív és annak ellenére, hogy benne vagy a telefonkönyvben a száma, nem oldja fel azt... elég kemény :wink:

Nem hiszem, hogy a Nokiánál ezzel tudnának bármit kezdeni... marad a fájdalmas megoldás és visszaszinkronizálgatás... köszönöm (de csak részben) magamnak...


hétf. nov. 24, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Akoska írta:
Ezért KELL az egyes telefonokról legalább hetente biztonsági mentést csinálni, nem szinkronizálással.


Igazad van, de az ördöggel cimboráltam... éveken keresztül nem volt ez gond... most már erre is odafigyelek :roll:


hétf. nov. 24, 2008 15:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Mephysto írta:
Sziasztok! Gond van :)

A saját E51-esemet szinkronizálni akartam a céges 6300-val. Ilyet már nem egyszer csináltam és rendben is volt (névjegyek, jegyzetek).

Most azonban ez megszakadt és végeredmény képen az E51-en lettek a névjegyzékben olyan nevek, hogy ÜRES. Tehát ahogy lapozok a névjegyzékben, egyszer csak jön egy üres sor és nem tudok vele semmit kezdeni. Ettől kezdve a névjegy szinkronizálása sem megy, a PCSuite sem látja a névjegyzéket. Mentés visszaöltés ugyan úgy hordozza a hibát, tehát ez sem segített. Egy *#7370# segített eltüntetni, de ugye... olyankor más is eltűnik.

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel? A legutolsó sw van rajta két hete (220.34.37)
Érdekes, az E51 már képes fejlett szinkronizálásra (Másoló nevű alkalmazás), infrán vagy BT-n keresztül, bármiféle PC jelenléte nélkül.
Ugye nem olvastad el a teló leírását? ;)


hétf. nov. 24, 2008 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ezért KELL az egyes telefonokról legalább hetente biztonsági mentést csinálni, nem szinkronizálással.


hétf. nov. 24, 2008 14:56
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
csokimikulas írta:
Sziasztok! Van egy "kis" problémám. Április óta van meg a telefonom, az utóbbi pár napban csinált furcsaságokat. Pl. kétszer is előfordult, hogy fogta magát és elment a térerő. Először visszatért miután ki-be kapcsoltam a drágát, másodszor már kézzel kellett rákeresnem mire visszatalált magához. Tegnap viszont teljesen kipurcant. A kezembe vettem, megnyomtam a billentyűzetett, mint az esze-veszett elkezdett össze-vissza lépkedni, beindult a hanghívás, el is kezdett hívni valakit a telefonkönyvemből, a billentyűzet már itt sem reagált, így gyorsan kikapcsoltam a telefont. Visszakapcsoltam és már nem tudtam beírni a pinkódot. Bekapcsoltam a telót offline módban, így belépett, mert ugye így nem kér kódot. Tehát behalt a billentyűzetem és nem tudok vele mit tenni. A hard reset-hez is szükségeltetik billentyűzet, de még ahhoz is, hogy a számítógépen csináljak vele valamit. 2 napja átváltottam a témát egy olyanra, amit netről szedtem le, de már régen rajta volt, csak nem használtam. Talán ez lehet a probléma. Pannonos a telefon, és ma vinném szervizbe, csak tele van adattal és egyrészt nem szivesen viszem el így, másrészt félek, hogy a nem gyári téma miatt gáz lesz a garanciával. Szerintetek? :?
Akkor szokott ilyen lenni, ha beázott a billentyűzetpanel.
Ha ez történt, akkor vissza is fogják dobni, áthúzott garijeggyel.

Szerintem ~70%-s bizonyossággal ez lesz a gond.


hétf. nov. 24, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás 
Sziasztok! Gond van :)

A saját E51-esemet szinkronizálni akartam a céges 6300-val. Ilyet már nem egyszer csináltam és rendben is volt (névjegyek, jegyzetek).

Most azonban ez megszakadt és végeredmény képen az E51-en lettek a névjegyzékben olyan nevek, hogy ÜRES. Tehát ahogy lapozok a névjegyzékben, egyszer csak jön egy üres sor és nem tudok vele semmit kezdeni. Ettől kezdve a névjegy szinkronizálása sem megy, a PCSuite sem látja a névjegyzéket. Mentés visszaöltés ugyan úgy hordozza a hibát, tehát ez sem segített. Egy *#7370# segített eltüntetni, de ugye... olyankor más is eltűnik.

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel? A legutolsó sw van rajta két hete (220.34.37)


hétf. nov. 24, 2008 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Adatkábellel tudsz a fontos dolgokról mentést csinálni, ha a választó gombot még tudod használni (a PC Suite mód kiválasztásához).

A memóriakártyának benne sem kell lennie amikor visszaviszed, de a legjobb, ha azt is leformázod, amikor visszakapod a telefont.

Ha nincs hackelve a teló, miért lenne garanciavesztős egy nem gyári téma? Symbianos a telefon, azt töltesz rá, amit akarsz.
Amíg nem hackeled, addig nem lesz a garanciával gond.


hétf. nov. 24, 2008 11:16
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2008 7:52
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! Van egy "kis" problémám. Április óta van meg a telefonom, az utóbbi pár napban csinált furcsaságokat. Pl. kétszer is előfordult, hogy fogta magát és elment a térerő. Először visszatért miután ki-be kapcsoltam a drágát, másodszor már kézzel kellett rákeresnem mire visszatalált magához. Tegnap viszont teljesen kipurcant. A kezembe vettem, megnyomtam a billentyűzetett, mint az esze-veszett elkezdett össze-vissza lépkedni, beindult a hanghívás, el is kezdett hívni valakit a telefonkönyvemből, a billentyűzet már itt sem reagált, így gyorsan kikapcsoltam a telefont. Visszakapcsoltam és már nem tudtam beírni a pinkódot. Bekapcsoltam a telót offline módban, így belépett, mert ugye így nem kér kódot. Tehát behalt a billentyűzetem és nem tudok vele mit tenni. A hard reset-hez is szükségeltetik billentyűzet, de még ahhoz is, hogy a számítógépen csináljak vele valamit. 2 napja átváltottam a témát egy olyanra, amit netről szedtem le, de már régen rajta volt, csak nem használtam. Talán ez lehet a probléma. Pannonos a telefon, és ma vinném szervizbe, csak tele van adattal és egyrészt nem szivesen viszem el így, másrészt félek, hogy a nem gyári téma miatt gáz lesz a garanciával. Szerintetek? :?


hétf. nov. 24, 2008 7:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
subcy írta:
Macika írta:
subcy írta:
De felvetődött más kérdésem :D
A Google Maps nekem nem hajlandó magát GPS nélkül megmutatni X sugarú körben. Kiírja, hogy "... nem érhető el ezen a készüléken" Ez mitől függ?
Továbbá ha adat mód után bontom a kapcsolatot, leszedem az usb kábelről, akkor el szokott indulni a Garmin Mobile Xt. Na ezt sem értem miért csinálja :?
De nagyon jó telefon!!!
Az mindenkinek elindul. Mert akkor 'kapja vissza' a kártyát a telefon, úgy érzi, mintha most dugtad volna bele, ezért automatikusan indítja a rajta lévő, erre alkalmas alkalmazást.

Értem.és nem lehet ezt fájl törléssel kiszedni? Mondjuk autorun? :) Nem tudod véletlen?

Én azt csináltam, hogy Total Commander alá feltettem a Nokia FS plugint, innentől kezdve pc suite módban is kezeli a telót, így nem kell váltogatni a módok közt, suite módban van egyfolytában.


vas. nov. 23, 2008 15:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
subcy írta:
Értem.és nem lehet ezt fájl törléssel kiszedni? Mondjuk autorun? :) Nem tudod véletlen?
Én is keresgéltem már ez ügyben, mivel egy másik telóm (N95 8GB) is ugyanezt csinálja. Egyelőre eredménytelen, nem tudok rájönni, miért teszi.

De mivel nem csinálom naponta több tucatszor az USB-re csatlakoztatást, ezért megbarátkoztam a dologgal, hogy alkalmanként egyszer a NEM-re kell kattintsak az indításra vonatkozó kérdésnél.


vas. nov. 23, 2008 15:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 19:18
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Macika írta:
subcy írta:
De felvetődött más kérdésem :D

A Google Maps nekem nem hajlandó magát GPS nélkül megmutatni X sugarú körben. Kiírja, hogy "... nem érhető el ezen a készüléken" Ez mitől függ?

Továbbá ha adat mód után bontom a kapcsolatot, leszedem az usb kábelről, akkor el szokott indulni a Garmin Mobile Xt. Na ezt sem értem miért csinálja :?

De nagyon jó telefon!!!
Az mindenkinek elindul. Mert akkor 'kapja vissza' a kártyát a telefon, úgy érzi, mintha most dugtad volna bele, ezért automatikusan indítja a rajta lévő, erre alkalmas alkalmazást.


Értem.és nem lehet ezt fájl törléssel kiszedni? Mondjuk autorun? :) Nem tudod véletlen?


vas. nov. 23, 2008 15:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
subcy írta:
De felvetődött más kérdésem :D

A Google Maps nekem nem hajlandó magát GPS nélkül megmutatni X sugarú körben. Kiírja, hogy "... nem érhető el ezen a készüléken" Ez mitől függ?

Továbbá ha adat mód után bontom a kapcsolatot, leszedem az usb kábelről, akkor el szokott indulni a Garmin Mobile Xt. Na ezt sem értem miért csinálja :?

De nagyon jó telefon!!!
Az mindenkinek elindul. Mert akkor 'kapja vissza' a kártyát a telefon, úgy érzi, mintha most dugtad volna bele, ezért automatikusan indítja a rajta lévő, erre alkalmas alkalmazást.


vas. nov. 23, 2008 14:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 19:18
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
De felvetődött más kérdésem :D

A Google Maps nekem nem hajlandó magát GPS nélkül megmutatni X sugarú körben. Kiírja, hogy "... nem érhető el ezen a készüléken" Ez mitől függ?

Továbbá ha adat mód után bontom a kapcsolatot, leszedem az usb kábelről, akkor el szokott indulni a Garmin Mobile Xt. Na ezt sem értem miért csinálja :?

De nagyon jó telefon!!!


vas. nov. 23, 2008 12:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 16, 2006 19:18
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Hellosztok!

Kis segítséget kérnék:
beállítottam mindent úgy ahogy kell a SIP beállításoknál és a VoipDiscount-om a PC-n ki is lép szépen, ha csatlakozom a telórol. Ki is írja, hogy regisztrálva, stb. Viszont ha bármi számot akarok hívni, akkir kiírja: "Csatlakozási hiba"

Ez mitől lehet?

Routerben nem állítottam semmi, mert nem tudom mit kell(ene).SMC WBR14G2 EU-s a routerem...

Köszi!


Update: megvan! A hívás menüben nem volt bekapcsolva az "Internethiv.-az. küldése".... De amúgy ez mit is jelent? :)


vas. nov. 23, 2008 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Baromi fura ez a "förmver". Tudom, hogy hardver is van meg szoftver is, ami ugyanilyen magyarosított valami, bár akkor már inkább "száftvör". A förmver nem valószínű, hogy meghonosodna.

Maradjunk talán a fw vagy sw rövidítéseknél, de ez persze csak javaslat.

A Szenya által is megadott PC-dal gyári, brandtől mentes fw kerül a telefonodra magyar nyelvvel, olyan, amit a gyári független telefonra tesznek.
Ez olyan alapos törlés/újraírás, hogy semmilyen brand nem marad benne, se Orange, se TIM, se T-Mobile, se Vodafone, semmi.

Hogy engedi-e újrarakni a fw-t, azt a gyakorlatban lehet kipróbálni. Van, akinél igen, másoknál nem. Ki kell próbálni.

Nem világos, miért barmolnál bele a telefon mély bugyraiba, ha ilyen egyszerűen teljesen brandmentessé tehetnéd a telefonodat.
Könnyen törölhetsz olyasmit is, ami után már szervizbox-szal lehet csak újraflashelni.
A szignózás egyébként végrehajtható trükkökkel, E51 hackalhető is, de ne kérdezd meg, hogy hogyan, hanem fáradjál át a Symbian programok és signozás c. topikba és olvasd el a tudnivalókat.


pén. nov. 21, 2008 22:02
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
0554359 CTR EURO3 Hu/Cze/Sl/Po Sl W.STEEL

Ezt tedd fel.


pén. nov. 21, 2008 18:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 29, 2005 19:03
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
No.
Most jutottam el odaáig, hogy foglalkozzak ezzel a förmwer frissítéssel és PC átírással.

Szóval TIM-es E51-ből melyik PC kell nekem, hogy magyar vagy bárakármilyen nem brand-es legyen?

E51 RM-244
0552196 CTR EURO3 Sl BLACK STEEL
0553165 SWAP CTR EURO3 Sl BLACK STEEL
[b]0554359 CTR EURO3 Hu/Cze/Sl/Po Sl W.STEEL ????????????[/b] esetlehg ez?
0555766 CTR EURO3 ROSE STEEL


Illetve a jelenlegi förmver 200.34.36. szóval egy PC átírás után, engedi vagy nem engedi az fw-t frissíteni?
Csinálta már valaki?


A másik, hogy egy másik topikban, olvastam, hogy a Xplorer progival ez a TIM-es szutyok leszedhető, és meg is csinálnám ha lenne olyan hely ahol kapnék tanusítványt erre a progira.


pén. nov. 21, 2008 18:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Egy érdekességet véltem felfedezni ezzel kapcsolatban.

Nekem két szolgáltató van beállítva, mind2 úgy hogy a csatlakozás: Ha szükséges

Ha kirakod a készenléti ikonok közé az internettelefont és mondjuk tudod, hogy van nyitott wifi a közelben, és a főképernyőről indítod el,
akkor ugye listázza a nyitott kapcsolatokat és kényelmesen tudsz kapcsolódni. Majd megkérdezi, hogy elmentse-e, és ha azt választod,
hogy NEM, akkor nem hoz létre újabb SIP profilt az adott wifihez (azaz létrehoz, de ha lecsatlakozol, akkor auto törli is), így nem szemetelődik
tele a SIP profil lista.

Ha pedig már elmentett hálózat van a közelben, akkor autó kapcsolódik hozzá.

Tehát összegezve, máshogyan működik (félautómatán) az Internettelefon,
hogy ha a készenléti ikonokból indítod vagy pedig a Menü/Csatlakozás/Int.tel. menüből.


pén. nov. 21, 2008 9:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Bal írta:
Macika írta:
Szét nincs, csak össze.
Ha olyan hívószámot talál, ami @.......-ra végződik, akkor automatikusan az internethívást aktiválja/használja.


És amugy azt sem lehet megoldani, hogy voip hivasnal megkerdezze melyik halozaton menjen ki? mert igy korulmenyesebbm, hogy eloszor kulon keresek wifit amit oda beallitok es utana hivok..
Azt lehet beállítani, hogy mi legyen a sorrend, és felcsatlakozáskor megkérdezi, akarod-e az adottat csatlakoztatni.


csüt. nov. 20, 2008 23:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Macika írta:
Szét nincs, csak össze.
Ha olyan hívószámot talál, ami @.......-ra végzõdik, akkor automatikusan az internethívást aktiválja/használja.


És amugy azt sem lehet megoldani, hogy voip hivasnal megkerdezze melyik halozaton menjen ki? mert igy korulmenyesebbm, hogy eloszor kulon keresek wifit amit oda beallitok es utana hivok..


csüt. nov. 20, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Bal írta:
jbtibor írta:
Ház gomb -> Connectivity -> Internet tel.


Köszönöm! Akkor arra nincs lehetőség, hogy magátol kapcsoljon szet?
Szét nincs, csak össze.
Ha olyan hívószámot talál, ami @.......-ra végződik, akkor automatikusan az internethívást aktiválja/használja.


csüt. nov. 20, 2008 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
jbtibor írta:
Ház gomb -> Connectivity -> Internet tel.


Köszönöm! Akkor arra nincs lehetőség, hogy magátol kapcsoljon szet?


csüt. nov. 20, 2008 10:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 28, 2008 18:27
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Valahol máshol.
Hozzászólás 
Bal írta:
Na! Megoldodott! viopot irtam a voip helyett:)
na de akkor mas kerdes! ez most szep es jo meg minden, de:
most a telefonon megjelent a wifi ikonja(gondolom ugy maradt a kapcsolat) meg ott egy ilyen kis netes telefon ikon! Ezt nem lehet kikapcsolni? Marmint nekem csak akkor kellene a voip, ha en akarok hivni, szoval ezen senki nem fog engem hivni meg semmi ilyen.... akkor kitudom iktatni?

Ház gomb -> Connectivity -> Internet tel.


csüt. nov. 20, 2008 10:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Na! Megoldodott! viopot irtam a voip helyett:)
na de akkor mas kerdes! ez most szep es jo meg minden, de:
most a telefonon megjelent a wifi ikonja(gondolom ugy maradt a kapcsolat) meg ott egy ilyen kis netes telefon ikon! Ezt nem lehet kikapcsolni? Marmint nekem csak akkor kellene a voip, ha en akarok hivni, szoval ezen senki nem fog engem hivni meg semmi ilyen.... akkor kitudom iktatni?


szer. nov. 19, 2008 12:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
SIP beallitassal kapcsolatban lenne kerdesem:

justvoip lenne az aldozat, de valami nem megy!
Ez alapjan lett beallitva:

tools->settings->connection->sip settings->new sip profile
profil név: justvoip
service profile: IETF
default acces point: ide a wifis routerem van allitva
public user name: [felh.neved]@justvoip.com
use compression: no
registration: when needed
use security: no
proxy server: minden üresen, allow loose routing: igen, transport type: auto, port: 5060
registrar server:
reg.serv.addr: sip.justvoip.com
realm: justvoip.com
user name: [felh. neved]
password: [jelszód]
transport type: auto, port: 5060
ha ez kész, a connection-on belül irány az internet tel., new profile
name: mind1
sip profiles: [kiválasztod a justvoipot]


szer. nov. 19, 2008 12:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Dexter68 írta:
Nekrofil írta:
sziasztok!
valahol a fórumban anno olvastam hogy meg lehet oldani hogy ha van wifi router,akkor annak segítségével is lehet a gépről a telefonra és fordítva cuccokat másolni!valaki legyen szíves megmondani hogy érdemes-e(sebesség a lényeg elsősorban) és leírni hogy pontosan hogyan is lehet ezt elérni!

Ez a DeveloperExpo (többek közt). Pötyögd be itt a keresőbe.

Nekrofil írta:
illetve hogy létezik e erre a telefonra oylan program,ami ha elkezdek bepötyögni egy telefonszámot,a telefonkönyvben kezdi el keresni!nemtudom mennyire érthető,aki használt win mobile 6ot azt sztem tudja miről beszélek!
Előre is köszönöm szépen a segítséget :)

Erre a T9 Nav a megoldás, nekem maximálisan bevált.


Úgy úgy!
Mind a két kérdésre ezek a lehető legjobb megoldások.


szer. nov. 19, 2008 12:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Nekrofil írta:
sziasztok!
valahol a fórumban anno olvastam hogy meg lehet oldani hogy ha van wifi router,akkor annak segítségével is lehet a gépről a telefonra és fordítva cuccokat másolni!valaki legyen szíves megmondani hogy érdemes-e(sebesség a lényeg elsősorban) és leírni hogy pontosan hogyan is lehet ezt elérni!

Ez a DeveloperExpo (többek közt). Pötyögd be itt a keresőbe.

Nekrofil írta:
illetve hogy létezik e erre a telefonra oylan program,ami ha elkezdek bepötyögni egy telefonszámot,a telefonkönyvben kezdi el keresni!nemtudom mennyire érthető,aki használt win mobile 6ot azt sztem tudja miről beszélek!
Előre is köszönöm szépen a segítséget :)

Erre a T9 Nav a megoldás, nekem maximálisan bevált.


szer. nov. 19, 2008 7:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 31, 2008 22:26
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Nekrofil írta:
sziasztok!
valahol a fórumban anno olvastam hogy meg lehet oldani hogy ha van wifi router,akkor annak segítségével is lehet a gépről a telefonra és fordítva cuccokat másolni!valaki legyen szíves megmondani hogy érdemes-e(sebesség a lényeg elsősorban) és leírni hogy pontosan hogyan is lehet ezt elérni!

illetve hogy létezik e erre a telefonra oylan program,ami ha elkezdek bepötyögni egy telefonszámot,a telefonkönyvben kezdi el keresni!nemtudom mennyire érthető,aki használt win mobile 6ot azt sztem tudja miről beszélek!
Előre is köszönöm szépen a segítséget :)


szia!
SymSMB-vel tudsz másolni wifin. sebesség nem több, mint ha kábelt használsz, viszont így nem kell a PC-re semmit(pl. PC Suite) telepíteni ahhoz, hogy a telefon memóriájához is hozzáférj.
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35993 itt nézz körül.


szer. nov. 19, 2008 4:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vidékiviktor írta:
Nekem 2-3 számjegy után is talál.
Addig írtad, míg én is.
Nem ismerem azt a progit, nem Neked írtam válaszul. Az alap állapotra írtam.


szer. nov. 19, 2008 0:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 28, 2008 18:27
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Valahol máshol.
Hozzászólás 
Nekrofil írta:
sziasztok!
valahol a fórumban anno olvastam hogy meg lehet oldani hogy ha van wifi router,akkor annak segítségével is lehet a gépről a telefonra és fordítva cuccokat másolni!valaki legyen szíves megmondani hogy érdemes-e(sebesség a lényeg elsősorban) és leírni hogy pontosan hogyan is lehet ezt elérni!

Szerintem a kártyaolvasó a leggyorsabb, már 2-3 ezer forintért lehet venni.
A következő fokozat USB-n összekötni a telefont a számítógéppel.
A drótnélküli változatból pedig a bluetooth a legkényelmesebb, ha nincs a számítógépeden gyárilag, akkor párezer forintért vehetsz usb-s változatot.


kedd nov. 18, 2008 22:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
Nekem 2-3 számjegy után is talál.


kedd nov. 18, 2008 22:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nekrofil írta:
illetve hogy létezik e erre a telefonra oylan program,ami ha elkezdek bepötyögni egy telefonszámot,a telefonkönyvben kezdi el keresni!nemtudom mennyire érthető,aki használt win mobile 6ot azt sztem tudja miről beszélek!
Előre is köszönöm szépen a segítséget :)
Nem lenne rossz.
Pillanatnyilag csak az van, hogy ha a hívott szám utolsó 7 számjegye egyezik valamelyikkel a telefonkönyvben, akkor előveszi és kiírja a nevét/fényképét.


kedd nov. 18, 2008 20:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
Nekrofil írta:
sziasztok!
valahol a fórumban anno olvastam hogy meg lehet oldani hogy ha van wifi router,akkor annak segítségével is lehet a gépről a telefonra és fordítva cuccokat másolni!valaki legyen szíves megmondani hogy érdemes-e(sebesség a lényeg elsősorban) és leírni hogy pontosan hogyan is lehet ezt elérni!

illetve hogy létezik e erre a telefonra oylan program,ami ha elkezdek bepötyögni egy telefonszámot,a telefonkönyvben kezdi el keresni!nemtudom mennyire érthető,aki használt win mobile 6ot azt sztem tudja miről beszélek!
Előre is köszönöm szépen a segítséget :)


A másodikra a Free Call Sprite nevű program ok.


kedd nov. 18, 2008 20:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. feb. 27, 2008 15:34
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
sziasztok!
valahol a fórumban anno olvastam hogy meg lehet oldani hogy ha van wifi router,akkor annak segítségével is lehet a gépről a telefonra és fordítva cuccokat másolni!valaki legyen szíves megmondani hogy érdemes-e(sebesség a lényeg elsősorban) és leírni hogy pontosan hogyan is lehet ezt elérni!

illetve hogy létezik e erre a telefonra oylan program,ami ha elkezdek bepötyögni egy telefonszámot,a telefonkönyvben kezdi el keresni!nemtudom mennyire érthető,aki használt win mobile 6ot azt sztem tudja miről beszélek!
Előre is köszönöm szépen a segítséget :)


kedd nov. 18, 2008 20:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Macika írta:
Dexter68 írta:
Macika írta:
petrot írta:
Érdemes meghackelni a telefont a topic elején leírt módszerrel? Miben adna újat a 220.34.37-es firmware?
Mostmár mindegy, ha már átírtad egyszer.

Tényleg... elvi kérdés: ha odafelé megváltoztathatom a product code-t, akkor visszafelé nem lehet?
Lásd még a BB5 magyarítás topic ELSŐ hsz-ét, ott vannak képek is, hogy megértsd.

Köszönöm.


kedd nov. 18, 2008 8:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Dexter68 írta:
Macika írta:
petrot írta:
Érdemes meghackelni a telefont a topic elején leírt módszerrel? Miben adna újat a 220.34.37-es firmware?
Mostmár mindegy, ha már átírtad egyszer.

Tényleg... elvi kérdés: ha odafelé megváltoztathatom a product code-t, akkor visszafelé nem lehet?
Lásd még a BB5 magyarítás topic ELSŐ hsz-ét, ott vannak képek is, hogy megértsd.


kedd nov. 18, 2008 2:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Dexter68 írta:
Tényleg... elvi kérdés: ha odafelé megváltoztathatom a product code-t, akkor visszafelé nem lehet?


A PC-ot arra írod át, amire csak akarod. De ha megváltoztatott PC-ddal frissítesz, az bekerül a Nokia szervizoldalára, azaz hiába írod vissza az eredetire, a szervizes látja, hogy a frissítéskor nem az eredeti volt rajta.


hétf. nov. 17, 2008 23:57
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 17, 2008 8:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Macika írta:
petrot írta:
Érdemes meghackelni a telefont a topic elején leírt módszerrel? Miben adna újat a 220.34.37-es firmware?
Mostmár mindegy, ha már átírtad egyszer.


Nem írtam át. Pannontól van a telefon, gyárilag 200.34.36-os firmwarral. Ha viszont beírom a Nokia honlapján a kódot, a 100-as firmwaret adaja ki legfrissebnek.


hétf. nov. 17, 2008 17:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Macika írta:
petrot írta:
Érdemes meghackelni a telefont a topic elején leírt módszerrel? Miben adna újat a 220.34.37-es firmware?
Mostmár mindegy, ha már átírtad egyszer.

Tényleg... elvi kérdés: ha odafelé megváltoztathatom a product code-t, akkor visszafelé nem lehet?


hétf. nov. 17, 2008 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
petrot írta:
Érdemes meghackelni a telefont a topic elején leírt módszerrel? Miben adna újat a 220.34.37-es firmware?
Mostmár mindegy, ha már átírtad egyszer.


hétf. nov. 17, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ha szeretnél elsők közt hozzájutni a fw frissítésekhez, akkor érdemes, de tudni kell róla, hogy azt a Nokia is tudni fogja.

Ami akár a garanciádba is kerülhet.

200-asról amúgy nem hiszem, hogy sürgős frissítésre lenne szükség...


hétf. nov. 17, 2008 14:13
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 17, 2008 8:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és rögtön lenne is egy kérdésem.

Olvasgattam az új e51-es firmware-ről, angyjából értem is, hogy hogyan lehet felpakolni a legfrissebbet. A telefonom kódjával a Nokia oldalán egy 100.xx.xx-es szoftvert hoz fel legfrissebbnek. A telón 200.34.36-os van egyébként.

Érdemes meghackelni a telefont a topic elején leírt módszerrel? Miben adna újat a 220.34.37-es firmware? Mert ahogy nézem, Pannonéknál aztán várhatok a frissítésre...


hétf. nov. 17, 2008 8:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. márc. 28, 2008 18:27
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Valahol máshol.
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
+ A telefon saját mail kliense felajánlja, hogy wifin keresztül csatlakozzak a mailfiókhoz, a 100-as még nem tette.

Nekem még 100 van, és gond nélkül működik wifivel a beépített kliens.


vas. nov. 16, 2008 22:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Érzéki csalódás vagy tényleg hangosabb, tisztábban szól a 200.xx.xx-as szoft a 100-as hoz képest?

+ A telefon saját mail kliense felajánlja, hogy wifin keresztül csatlakozzak a mailfiókhoz, a 100-as még nem tette.

+ Talán egy leheletnyivel gyorsabban tölt be az Opera mini (ugyanaz a verzió, mint sw frissítés előtt)


vas. nov. 16, 2008 20:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
kgyuri01 írta:
Macika írta:
De minek külső progi, amikor a telefonba gyárilag beépített SIP kliens KIVÁLÓ???
Ezt használom február óta, nincs már régen drótosom sem.


Szia,

OK, ha neked megy, de nekem beépített sip kliens 3g-vel nem akar összejönni.
Módosítottam neophonex jelszót.
X-lite pc-n beenged, műxik.
Fring az E51-s regisztrál, műxik.
A beípítetthez ezt állítottam be:

Profilnév: "akármi"
Szolg. profil: IETF
Alapért hozzáférési pont: T-mobile NET (Mert ha itt nincs semmi, akkor nekem csak wlant enged kiválasztani)
Nyilv.felhaszn.név: 0621xxxxxxx@sip.neophonex.hu
Töm.haszn: NEM
Regiszt.: Ha szükséges
Biztonság h.: NEM

A többi ugyanaz, mint amit Lalamper a 26 oldalon leírt.

Mit és hol szurhatok el? :(

Köszi Gyuri


Eszerint állítsd be: http://www.pdamania.hu/content/5823

T-Mobile Wap GPRS kellhet neked, szerintem. Viszont a Fringhez pedig a T-Mobile Net GPRS kell. A Fring ugyanis nem működik Wapon.


pén. nov. 14, 2008 22:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
Norbi27 írta:
Sziasztok

3 hónappal ezelőtt vettem egy Nokia E51 telefont, T-mobile előfizetéssel. Tökéletesen működött egészen 2 héttel ezelőttig. Egyik este rátettem a töltőre, és beállítottam az óráját csörgésre. Reggel mikor jelzett, le akartam kapcsolni, de nem csinált semmit. Bármit nyomkodtam rajta, a fele gombra nem reagált. Bevittem a Nokia boltba, garis javításra. Tegnap előtt bementem érte, de azt mondták, hogy a Mobil ASK kft nem vállalja a javítást, mert: "a nyomtatott áramköri lemezen ismeretlen eredetű folyadék nyomai láthatóak. A megindult oxidációs folyamat olyan károsodást okozott, ami nem teszi lehetővé a szakszerű javítást, ezért nem vállaljuk. "

Fogalmam sincs mitől lehet ez, mivel egész addig tökéletesen működött.

A Nokia boltban azt mondták, hogy panelt kellene cserélni benne.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megéri -e kicseréltetni a panelt, vagy dobjam ki a telefont? Kb milyen árban lehet egy panelcsere?


Minden úgy romlik el, hogy addig működött.
Szerintem nem éri meg, mert sacc/kb annyi, mintha vennél egy új telefont.
Amúgy nem feltétlenül arra kell gondolnod, hogy ráöntöttél egy pohár vizet, elég, ha nagyon izzad a tenyered, nedves kézzel fogtat meg, párás helyen voltál, esőben telefonáltál, ilyenek.


pén. nov. 14, 2008 22:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
kgyuri01 írta:

.... nekem beépített sip kliens 3g-vel nem akar összejönni....

...
Alapért hozzáférési pont: T-mobile NET (Mert ha itt nincs semmi,
....
Mit és hol szurhatok el? :(

Köszi Gyuri


Hali!

Pár hónapja ezzel szívtam én is, a szolgáltató előtelepített hp-jával nem ment. Megoldás a 23. oldalon.
Az enyém ugyan pannonos, de gondolom hogy a T-nél is vmi hasonlókat kell megadni.

Üdv


pén. nov. 14, 2008 13:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2544 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség