Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 22:43



Hozzászólás a témához  [ 298 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
SAMSUNG D880 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Újabb fejlemény: gáz van :-(

Sajnos én is észrevettem, mint ahogy mások is, hogy kicsit "másabb" a slave kártya hangzása, sokkal nagyobb hangerőt kell beállítanom rajta, hogy megfelelően halljam a másik felet.

A nagyobb probléma az, hogy kb. 3 napja napközben 2-4 alkalommal magától újraindul a teló, és a sim inicializáláson nem jut túl.
Tehát kikapcs-bekapcs, és akkor megy rendesen. Lehet, hogy egy soft frissítés megoldaná a gondomat?
Általános szabály:

Ha a készülék kezdetben nem produkált valamilyen hibajelenséget akkor a használat során fokozatosan bekövetkezett hibákért NEM a (cserélhető, frissíthető) szoftver-rész a felelős, ugyanis az az első pillanattól (a frissen bontott dobozból kivételtől) az utolsóig (a következő szoftfrissítésig) bájtról-bájtra változatlan marad.

Bizonyos használat közben felpakolt programok miatt előállhat összeakadás szerencsétlen helyzetben, ilyenkor ellenőrzésnek jól jön egy gyári állapotba való resetelés, ha azonban az után is jelentkezik a probléma, akkor szinte kizárható a SW-hiba, igen nagy valószínűséggel HW-s gond következett be.
Amennyiben kezdettől megvan egy bizonyos hiba, akkor abban lehet bízni, hogy azt egy SW-pontatlanság okozza, és azon valóban képes segíteni egy SW-frissítés újabb FW-vel.


szer. ápr. 02, 2008 13:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Köszi, remélem segíteni fog.
Mert egyébként nagyon szomorú lennék. Nagyon meg vagyok vele elégedve, és sajnálnám, ha emiatt kellene megválnom tőle.


szer. ápr. 02, 2008 7:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Igen, lehet.


kedd ápr. 01, 2008 20:03
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Újabb fejlemény: gáz van :-(

Sajnos én is észrevettem, mint ahogy mások is, hogy kicsit "másabb" a slave kártya hangzása, sokkal nagyobb hangerőt kell beállítanom rajta, hogy megfelelően halljam a másik felet.

A nagyobb probléma az, hogy kb. 3 napja napközben 2-4 alkalommal magától újraindul a teló, és a sim inicializáláson nem jut túl.
Tehát kikapcs-bekapcs, és akkor megy rendesen. Lehet, hogy egy soft frissítés megoldaná a gondomat?


kedd ápr. 01, 2008 18:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Akksi tapasztalat: hétfőn reggel vettem le a töltőről, és szombat este kellett feltettem, átlagos beszéd forgalom után.
Tehát kb. 5-6 napot simán kibír.
Ez szerintem nem rossz, bár az 1200 mAh akksitól el is várja ezt az ember.


vas. márc. 09, 2008 10:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
mam írta:
Tudsz MMS-t is küldeni? És fogadni? Mert ezek nekem nem mennek :(


Nem próbáltam, csak a beállításokat mentettem el.
Soha nem küldök MMS-t, és kapni sem szoktam.


pén. márc. 07, 2008 18:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 06, 2008 22:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen! Az utóbbi nyolc-tíz évben SonyEricssonjaim voltak, és az első utam a samsungmobile.com-ra vitt, hogy letöltsem a beállításokat :o)

Tudsz MMS-t is küldeni? És fogadni? Mert ezek nekem nem mennek :(
No mindegy, legalább lesz mit reszelni a hét végén :o)

Mindenesetre sok boldog Nőnapot azoknak, akiket illet :o)


Üdv
mam


pén. márc. 07, 2008 16:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Na, ebből is látszik, hogy soha nem volt még Samsung telefonon (a NOKIA-hoz OTA-n le lehetett kérni a beállításokat, nem kellett kézzel megadni).
A Te általad javasolt oldal adatai nekem nem voltak jók a Vodához, így a Voda honlapján néztem meg, és az alapján állítottam be.
Mindenesetre köszi.


pén. márc. 07, 2008 13:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 06, 2008 22:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Innen loptam a beállításokat: http://gportal.hu/gindex.php?pg=2515024

Először a T-mobillal próbálkoztam (céges), mert azt akartam primaryra tenni, de úgy látszik nincs GPRS előfizetés rajta, ezért a saját Pannonost tettem primaryra, és ott állítottam be a fenti táblázat alapján a GPRS settingsnél a dolgokat.

(menu:browser:profile settings:(ott csináltam egy pgsm-est):), beírtam a pgsm-es kezdőlapot, GPRS only-t választottam, bekapcsoltam a proxit. A GPRS settingsnél beírtam a Wapos IP címet és a proxy portot, kitöltöttem a APN részt szintén a táblázat GPRS WAP beállítások része alapján.

Az MMS beállítás is onnan próbáltam, de az nem műx.

Amik a táblázatban voltak, de a telcsiben nem (pl. biztonsági kapcsolat) azokkal nem foglalkoztam.

Így működik a dolog.

firmware: D880JVHA1
a SW ugyan az, mint neked.

Üdv
mam


pén. márc. 07, 2008 12:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
mam írta:
....

Ezeket hogyan tudom kicsikarni belőle?



*#06# IMEI szam megtekintese
*#1234# Firmware verzió
*#1111# SW verzió
*#2222# HW verzió


Te pedig azt árulhatnád el nekem, mit és hogyan állítottál be a WAP eléréshez.

Köszi.


pén. márc. 07, 2008 12:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 06, 2008 22:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Nekem eddig "szerencsémre" nem volt egyáltalán gondom vele, és remélem nem is lesz.
A telefonom SW ver.: Rev GM880.001 Firmware ver.: D880DXGK7.


Szia!

Ezeket hogyan tudom kicsikarni belőle?

A java motyót valóban wappal kell letölteni. Szerverre fel, wapon keresztül le, működik, örül :o) Köszönet Akoskanak!

Köszi
mam


pén. márc. 07, 2008 11:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Nekem eddig "szerencsémre" nem volt egyáltalán gondom vele, és remélem nem is lesz.
A telefonom SW ver.: Rev GM880.001 Firmware ver.: D880DXGK7.


pén. márc. 07, 2008 10:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 06, 2008 22:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm szépen, utánnanézek a frissítésnek (ha végképp elakadok, elméletileg van rá két év gari, és jól visszaviszem, hogy nem jó a kütyü, bár gyűlölöm ezt a herce-hurcát).

A játékkal kapcsolatosan: értem én ezt, de nem sikerült még felhergelnem a ketyerét az internetes kapcsolatra. :( De lelkes vagyok, és próbálkozom :)

Üdv
mam


csüt. márc. 06, 2008 23:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Lehet értelme egy frissítésnek, de kell hozzá egy flasher és megfelelő firmware. Mivel EU support sincs, ez nem lesz könnyű.

A második kérdésben az E250 topikot kellene nézegetned. A Samsung filozófiája szerint JAVA cuccot csak WAPon lehet a telefonra tölteni.
Valamiből éljenek a szolgáltatók...


csüt. márc. 06, 2008 23:11
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 06, 2008 22:37
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Két hete van egy ilyen csodamasinériám, és eddig minden nagyon gromek volt. Ma reggel elkezdett bohóckodni. Minden előzetes jel nélkül – beszéd közben – egyszercsak restartolt a kicsike. Aztán nem tudtam sms-t küldeni vele, szintén restartolt. Volt olyan is, hogy az egyik kártya nem lett elérhető, bár a készülék ezt nem jelezte, csak az asszony hívott a vonalas telefonon, hogy kimerültem-e, mert nem tud elérni (a másik számot csak azután próbálta, hogy beszéltünk a vonalason, és azt simán elérte), akkor én restartoltam, és onnantól jó lett. A nap folyamán többször is restartolt magától. Az elsődleges kártya T-mobil, a kettes Pgsm.

Két kérdésem lenne:
1. Van-e értelme szoftverfrissítésnek, ha igen honnan-hogyan?
2. Letöltöttem néhány java játékot PC-n, és az istennek sem tudom feltelepíteni a telcsire. Felmásolom a kapott programmal a .jar fált a kártyára (vagy akár a telefon memóriájába), de nem tudom elindítani az installt, mert szürke, a fájl ikonja meg egy karika áthúzva.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv
mam


csüt. márc. 06, 2008 22:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Köszi!


csüt. márc. 06, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Macika írta:
aronpapa írta:
.gúnár. írta:
Akkor még1x a kérdésem: amikor váltasz, hogy melyik legyen a primary (mert mondjuk a másikkal akarsz wapozni), akkor a váltás ideje alatt mindkét szám elérhető?
Szerintem egyik nem, mivel olyankor resetel a telo.
Szerintem ha resetel valójában, akkor addig egyik kártya sem elérhető.
Bocsi, én írtam el: egyik sem érhető el, mert rebootol a telcsi.
Remélem így már érthető.


csüt. márc. 06, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Nem is értem, miért kell resetelni egy prioritásváltáshoz.

Ez is csak azt jelzi, mennyire nem egyenrangú a két SIM, pedig az ilyen telefonok lényege pont ez lenne, ettől lenne igazi konkurrencia a 2 külön telefonnak.

Na mindegy, a D880 nem rossz elsőnek, de én kivárom a 2. vagy 3. kétSIMes generációt. Meg az EU supportot.

Ma már a Symbiant is szeretem, pedig annak első kiadása a 7650-ben minden volt, csak kiforrott nem.


csüt. márc. 06, 2008 15:16
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
aronpapa írta:
.gúnár. írta:
Akkor még1x a kérdésem: amikor váltasz, hogy melyik legyen a primary (mert mondjuk a másikkal akarsz wapozni), akkor a váltás ideje alatt mindkét szám elérhető?


Szerintem egyik nem, mivel olyankor resetel a telo.
Szerintem ha resetel valójában, akkor addig egyik kártya sem elérhető.


csüt. márc. 06, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Akkor még1x a kérdésem: amikor váltasz, hogy melyik legyen a primary (mert mondjuk a másikkal akarsz wapozni), akkor a váltás ideje alatt mindkét szám elérhető?


Szerintem egyik nem, mivel olyankor resetel a telo.


csüt. márc. 06, 2008 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Akkor még1x a kérdésem: amikor váltasz, hogy melyik legyen a primary (mert mondjuk a másikkal akarsz wapozni), akkor a váltás ideje alatt mindkét szám elérhető?


csüt. márc. 06, 2008 11:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Ha két telefon van nálam, akkor nem kell cserélgetni. Egyszerűen, Ákoska véleményét is osztva, rácsodálkoztam, mi a fenéért kellett ezt így megoldani. Azt meg ugye nem tudjuk, hogy ezalatt az ominózus váltás alatt vajon melyik kártya érhető el. (Áron papa veheti ezt kérésnek is). :wink:


Na, akkor tisztázzuk:

1. Két kártya van benne.
2. Mindkettőről indítható hívás és persze fogadható is, és SMS is küldhető róluk. A Rusi által is leírt, oldalsó "kártyaválasztó" gombbal lehet eldönteni, melyikről akarod a hívást indítani, vagy az SMS-t küldeni. Ez még 1 mp-t sem vesz igénybe.
3. WAP-nál, és MMS-nél ez a funkció nem elérhető, azaz ha nem a Primary kártyádról akarod ezeket elindítani, a SIM manager menüpontban kell átállítanod a másik kártyádat Primary-ra (ez valóban kb. 1 perces művelet).

Remélem erre voltatok kíváncsiak, ha nem, írjatok, és válaszolok szívesen.

Ja, még annyit: mint írtam, én sem az MMS-t, sem a WAP-ot nem használom, úgyhogy erről bővebben - a fentieket kivéve - sajnos nem tudok nyilatkozni.
És még annyit, hogy lehet, hogy látom a rúgóját (ami megfelelően erősen, és határozottan működteti a csúszkát), de ez a telefon biztos, hogy nem a csúszka miatt fog gallyra és szervizbe menni, mint az ismert NOKIA
csúcsmodell nagy része. Ezzel nem becsmérelni akarom a konkurenciát, mert én is nézegettem, de annyi pénzért azért legyen már egy megbízható mechanikával megáldott telefonja az embernek. Szerintem.
Gőzöm nincs, hogy pl. a D900-ban hogy van ez a rúgó "elrejtés" megoldva, nekem semmi bajom vele (nem azért vettem, hogy a hátulját felülről nézegessem).

És még annyit, visszatérve a 25 mp-es kártyacserére és a NOKIA csúcsmodellre: olvastam egy másik fórumon, mennyire tartósak az akksi takaró fedeleinek kis pöckei. :-(


szer. márc. 05, 2008 18:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Idézet:
A leírás szerint persze választható, melyik legyen a primary, de ez a váltás kb. 1 perces procedúra a telefonnak, ami nem túl rövid.


Hmm a csudába. Szeretném megsasolni, mennyi idő alatt cserélsz kártyát egy normál telefonba. Na jó nem vagyok genya és nem symbianost mondtam. Ok, ha gyors a kezed meglehet még 25 másodperc alatt is. De akkor még mindig ott van az, hogy az a kártya amelyik éppen nincs egyikben sem nem érhető el...



Ha két telefon van nálam, akkor nem kell cserélgetni. Egyszerűen, Ákoska véleményét is osztva, rácsodálkoztam, mi a fenéért kellett ezt így megoldani. Azt meg ugye nem tudjuk, hogy ezalatt az ominózus váltás alatt vajon melyik kártya érhető el. (Áron papa veheti ezt kérésnek is). :wink:


szer. márc. 05, 2008 16:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:49
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Bárhol felbukkanhatok
Hozzászólás 
Szeretnék idézni a saját cikkemből:

"Az átnevezéshez nem, de a prioritásváltáshoz már szükséges egy újraindítás. Nagyon trükkös a helyzet, ha kimenő hívásnál vagy SMS-nél választani akarunk a két kártya között. Ugyanis elsőre bizony úgy tűnik, csak az elsődlegesről lehet kifelé forgalmazni. Azonban ez nem így van, mivel az oldalsó SIM váltó gomb megnyomásával lehet választani, melyik kártyát használja. Tehát hívásnál és SMS-nél mindkét kártyát használhatjuk."

(A teljes tisztánlátás kedvéért elárulom, hogy ezt még én is utólag tudtam meg)

Tehát VAN mód a két kártyát használni, bár ha MMS, e-mail vagy Wap kell, akkor az csak az éppen aktuális elsődleges kártyáról indítható.


szer. márc. 05, 2008 14:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A Samsung megkötései akkor is erőltetettek, túlokoskodottak.

Egy bankvezérnek sem esne le a korona a fogáról és az életét sem bonyolítaná túl, ha hívás előtt választhatna, hogy melyik kártyáról akar működni akkor épp.

Így ez a Samsung modell azoknak jó, akik a 2. SIMmel nem túl aktívak és főleg csak hívásokat fogadnak vele.

Hangsúlyozom, erről az egy típusról (D880) beszélek és a 2 SIMes telókkal elvből semmi bajom sincs, sőt.
Kínában már a quad-SIMes telókat pedzegetik...


szer. márc. 05, 2008 14:01
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vitatkozom veled barátom:)

Akik igazán komoly felhasználói a mobiltelefonnak, azok magukra aggatnak előfizetés számnak megfelelő telefont. Csak megfelelő derékméret kell hozzá:)))

Alapvetően Én például a kommunikátor mellé vettem egy ilyen telefont. Mert van egy Fő előfizetésem, amivel netezek, emailezek, telefonálok. Ezt a cég fizeti. Ha megnézzük a dolgot, akkor a D880 a fentiekre már nem is teljesen alkalmas, a korlátozott adatátvitel na meg az igen fejlett böngésző miatt.

Viszont van a fő előfizum mellé van még egy apósomék által vett céges előfizetés, amivel az asszonnyal, és a családjával beszélek ingyé, és van még egy - lassan lejáró - Vodás előfizu, ami viszont jó percdíjakat ad Voda irányába, és a havidíjat le lehet beszélni.

Ez utóbbi kettő van a D880-ban. És egyszerű a dolog, nem kell három telefont cipelnem, viszont a telefon három hónap alatt simán megtermelte az árát.

Nem tudom miért mindig magunkból indulunk ki, amikor egy telefonról véleményt alkotunk. A legtöbb általam ismert üzletember magasról tesz azokra a dolgokra, amiket mi itt problémaként kiálltunk ki. A China bank alelnöke 3310-essel jár, egy mentőszolgálat vezetője valami ratyi LG-vel, és sorolhatnám. Ezek az emberek telefonálásra használják a telefont, maximum sms fogadására.


Nekik viszont tökéletes és kényelmes megoldás a D880-an.

Szerintem az, hogy fő és mellékkártya van az tisztán szoftveres probléma. Úgy gondolták, és lehet hogy nem az ujjukból szopták ki, hanem végeztek némi közvélemény kutatást, hogy azok akik leginkább érintettek a két előfizetés párhuzamos használatában azok 90%-nak elég lesz így a telefon ahogy van.

Mindig olyan terméket, szolgátatást nyújts, ami az emberek 90%-ának megfelelő. A maradék 10 úgyis megtalálja mindig a kákán a csomót, vagy megalkuszik. :)


szer. márc. 05, 2008 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Nagyon is gagyi dolog, hogy a két SIM nem egyenrangú.

Semmiből nem állna (egy gombnyomás mondjuk), hogy bármely, hálózatot igénylő funkciónál a telefon megérdeklődje, melyikről akarom indítani.

Ez egy ugyanolyan ostoba megkötés, ami mindig jelen volt/van a Samsung szoftvereiben és ami miatt soha egyetlen Samsung nem bírt nálam megmaradni egy hónapnál tovább.

Mert a megszorításoknak (ahogy ennek is) nincs ésszerű, kényszerítő magyarázata.
A koreai kollégák ezt így találták ki, passz. A középső gomb kérdezés nélkül vigyen a fizetős wapba, az együtt csörgés+rezgés nyögvenyelős kezelése, régebbi modelleknél külön gombnyomással lehetett csak nem T9-cel írni, sok modellben az SMS hang csak gyáriból választhatósága, a music player nem multitaskingsága ésatöbbiésatöbbi. Buta SW tervezés, semmi több.

Ez a telefon nem az 1 telefon 2 SIM kártya szitut próbálja megoldani, hanem a 2 telefon 2 SIMmel helyzetet egyszerűsítené. A SIM cserélési idő elvileg nem is jöhet szóba, mint versenyszám.

Két külön telefon helyett EZ a modell viszont nem igazi segítőtárs, ahhoz a két SIMet egyenrangúnak kell kezelni.
Sajnálom, hogy ezt kell mondani, de 2SIMes teló kategóriában a D880 csak fenntartásokkal ajánlható.
Több (ugyanennyire nem Európába gyártott, de CE tanúsítvánnyal rendelkező), sokkal kevésbé neves gyártó készüléke a 2SIM kezelését jobban oldja meg.


szer. márc. 05, 2008 2:01
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A leírás szerint persze választható, melyik legyen a primary, de ez a váltás kb. 1 perces procedúra a telefonnak, ami nem túl rövid.




Hmm a csudába. Szeretném megsasolni, mennyi idő alatt cserélsz kártyát egy normál telefonba. Na jó nem vagyok genya és nem symbianost mondtam. Ok, ha gyors a kezed meglehet még 25 másodperc alatt is. De akkor még mindig ott van az, hogy az a kártya amelyik éppen nincs egyikben sem nem érhető el...


Tényleg ez a tipikus kisujj meg a kar esete. Szerintem k***a telefon, három problémája van:

1. Nincs Magyarországon semmilyen support. Se hivatalos szerviz, se sw update. Tudom, ez utóbbi a Samsungnál nem is annyira fontos, de azért a szerviz, esetleg gari jól jönne. A "nagyon korrekt" GSM boltok szervizeseit meg ismerem, egy elemlámpát sem adnék némelyik kezébe.

2. Gagyi a telefon mechanikája. Konkrétan belenézel nyitott állapotban felülrő oszt láccik a rugó. Hááát azért egy ilyen kategóriás készüléknél...

3. Nincs három. Illetve van... Egy perc alatt vált kártyát a genyája. Ez aztán neggatívum. :)))


Én barom. Nagy a SAR értéke. Főleg ha két kártyán telefonálsz egyszerre, és mindegyiken ötrésztvevős konferenciázol... Akkor **** ha a zsebedben van BT headsettel megfőzi a tojásaid!!!!


kedd márc. 04, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Jaja, meg amúgy ha választanom kéne, én is inkább ezért adnék ennyi pénzt, mint a Cect csodákért fele ennyit.


kedd márc. 04, 2008 15:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Ok, köszi, mondom, ez csak az én szubjektív véleményem, amit írtam.


O.K. Értem.

Egyébként az első hírek még 500-700 Eur árról szóltak tavaly októberben.
Az egy kicsit sok lett volna érte, szerintem.


kedd márc. 04, 2008 11:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ok, köszi, mondom, ez csak az én szubjektív véleményem, amit írtam.


kedd márc. 04, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
A Part Nero GSM-ben rendeltem meg 61e Ft-ért, és én mentem el érte.
Azért mertem itt megvenni, mert sokan megbízhatónak értékelték a boltot.
Nekem ennyit megért az, hogy nem kell 2 db telcsit magammal cipelni.


kedd márc. 04, 2008 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Inkább még azt írd meg, hol és mennyiért tettél szert rá. A külföldi aukciós oldalakon hirdetett 240-280 euro+szállítás díját kicsit sokallom a dual sim feature-ért, természetesen ettől még nem szégyen, ha ennyiért vetted.


kedd márc. 04, 2008 8:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Van ITT egy kis promo, ha valakit érdekel.


hétf. márc. 03, 2008 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
aronpapa írta:
.gúnár. írta:
Akkor amikor mms-t írsz, hol választod ki, hogy melyik kártyával küldöd?


Őszintén: fogalmam sincs, soha nem szoktam MMS-t küldeni. Az első és utolsó alkalmam 2003-ban volt, a bevezetésekor, amikor a Voda akciózta nagyon. A pontos részletekre nem elékszem, de valahogy az SMS árának megfelelően volt beárazva az MMS.

Egyébként a kedvedért kipróbáltam, valóban nem enged kártyát választani az MMS küldésénél. Hogy miért, azt ne kérdezd.


Pont azért írtam az mms-t, mert a leírás szerint sms-t akármelyik kártyával lehet küldeni, de mms, gprs stb. már csak a primary kártyával elérhető. A leírás szerint persze választható, melyik legyen a primary, de ez a váltás kb. 1 perces procedúra a telefonnak, ami nem túl rövid. Természetesen nem túl életszerű, hogy mindkét karival wapozz, mms-ezz stb. egyszerre, vagy gyors váltásban, csak megjegyeztem ezt a tényt.


vas. márc. 02, 2008 21:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Akkor amikor mms-t írsz, hol választod ki, hogy melyik kártyával küldöd?


Őszintén: fogalmam sincs, soha nem szoktam MMS-t küldeni. Az első és utolsó alkalmam 2003-ban volt, a bevezetésekor, amikor a Voda akciózta nagyon. A pontos részletekre nem elékszem, de valahogy az SMS árának megfelelően volt beárazva az MMS.

Egyébként a kedvedért kipróbáltam, valóban nem enged kártyát választani az MMS küldésénél. Hogy miért, azt ne kérdezd.


vas. márc. 02, 2008 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Rusi írta:
Nos, nagyon egyszerű a helyzet: a Samsung telefonok többségének meglehetősen alacsony a sugárzása. Ez persze nem azt jelenti, hogy pl. az E51 rossz telefon lenne.

Vegyük az SE T650-et! Az egyébként nagyon kellemes, jól használható kis kütyü "potom" 1,8 W/kg-os sugárzással rendelkezik, ezzel a ma Európában kapható mobilok között az egyik legrosszabb.

Ugyanakkor ott van másik példának a Samsung X830. Ez egy egészen apró, nem is vadonatúj bicskamobil. Ehhez képest az SAR értéke 0,119 W/kg. Esetleg ott van még az általam is használt X700-as, amely még régebbi készülék, ennek 0,197 W/kg a sugárzása. A legtöbb Samsung egyébként 1 W/kg alatti értékkel kerül piacra.

Ne feledjük viszont, hogy a fémburkolat és más tényezők is szerepet játszanak ebben (Macika mesélt nekem ezekről). Ugyanakkor vicces a T650 esete, mert az egyébként nagyrészt fém ház hátsó-alsó részén van az antenna, ahol pont hogy műanyag van felette...



Szerintem az is nagyban befolyásolja az SAR értéket, hogy fizikailag milyen messze van a szövetektől a telefon antennája.
Ez ugye a slide-os modelleknél jóval messzebb van, mint a hagyományos kialakítású készülékeknél.
Nézzétek meg pl. a NOKIA 7650: 0,35, az N71: 0,38, N95: 0,58, bár az is igaz, több modellnél magasabb ez az érték N93: 0,65, N81: 0,96.

Nem hiszem egyébként, hogy a SAMSUNG hazudna ilyen téren.


vas. márc. 02, 2008 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
aronpapa írta:
.gúnár. írta:
...Egyébként én azt olvastam valahol, erősítsetek, vagy cáfoljatok meg, hogy ebben a tipusban csak a "master" simhez érhető el minden szolgáltatás, a "slave" csak hívni és sms-ezni tud, valamint hogy a master rész triband, a slave csak dual. Ha ez a korlátozás tényleg benne van, akkor méginkább gyanítom, hogy nem két végfok van benne.


A menüben a hálózatoknál csak auto/kézi keresés, illetve Hálózatmódnál 900/1800, 1900, és Tri-Band választható, de egyiknél sem kínálja fel a kártyák választási lehetőségét.


Akkor amikor mms-t írsz, hol választod ki, hogy melyik kártyával küldöd?
http://www.lowyat.net/v2/handphones/sam ... one-2.html

The difference between them is all calls and SMS made will always use the primary sim, while the secondary sim is only on standby to receive any calls or SMS to it. There is a small button on the top left side of the phone to allow you quickly change which sim you want to use as primary.


vas. márc. 02, 2008 20:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
...Egyébként én azt olvastam valahol, erősítsetek, vagy cáfoljatok meg, hogy ebben a tipusban csak a "master" simhez érhető el minden szolgáltatás, a "slave" csak hívni és sms-ezni tud, valamint hogy a master rész triband, a slave csak dual. Ha ez a korlátozás tényleg benne van, akkor méginkább gyanítom, hogy nem két végfok van benne.


A menüben a hálózatoknál csak auto/kézi keresés, illetve Hálózatmódnál 900/1800, 1900, és Tri-Band választható, de egyiknél sem kínálja fel a kártyák választási lehetőségét.


vas. márc. 02, 2008 20:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:49
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Bárhol felbukkanhatok
Hozzászólás 
Londelmor írta:
még ha csak egy végfok is van benne, akkor is nagyon alacsonynak hangzik az a 0,2-es SAR érték. ott az E51, az ennek a hétszeresét sugározza, a hivatalos adatok szerint...


Nos, nagyon egyszerű a helyzet: a Samsung telefonok többségének meglehetősen alacsony a sugárzása. Ez persze nem azt jelenti, hogy pl. az E51 rossz telefon lenne.

Vegyük az SE T650-et! Az egyébként nagyon kellemes, jól használható kis kütyü "potom" 1,8 W/kg-os sugárzással rendelkezik, ezzel a ma Európában kapható mobilok között az egyik legrosszabb.

Ugyanakkor ott van másik példának a Samsung X830. Ez egy egészen apró, nem is vadonatúj bicskamobil. Ehhez képest az SAR értéke 0,119 W/kg. Esetleg ott van még az általam is használt X700-as, amely még régebbi készülék, ennek 0,197 W/kg a sugárzása. A legtöbb Samsung egyébként 1 W/kg alatti értékkel kerül piacra.

Ne feledjük viszont, hogy a fémburkolat és más tényezők is szerepet játszanak ebben (Macika mesélt nekem ezekről). Ugyanakkor vicces a T650 esete, mert az egyébként nagyrészt fém ház hátsó-alsó részén van az antenna, ahol pont hogy műanyag van felette...


vas. márc. 02, 2008 19:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Macika írta:
.gúnár. írta:
Macika! Tisztelettel kérem, hogy ezt a "2db végfok" dolgot itt és most ne feszegessük tovább, mert sértődés lesz a vége. Egyébként én azt olvastam valahol, erősítsetek, vagy cáfoljatok meg, hogy ebben a tipusban csak a "master" simhez érhető el minden szolgáltatás, a "slave" csak hívni és sms-ezni tud, valamint hogy a master rész triband, a slave csak dual. Ha ez a korlátozás tényleg benne van, akkor méginkább gyanítom, hogy nem két végfok van benne.
Ha csak egyetlen db 3-as számot tud átvinni SMS-ben, 900 MHz-en a 'slave' SIM, azt AKKOR IS az érvényben lévő GSM-szabvány szerint KELL feljelentkeznie a hálózatra, arra a (feltehetően a 'master' kártyától idegen, más frekvenciájú) hálózatra. És a hálózatot rohadtul nem érdekli, hogy szegény SIM egy elnyomott szolga, ugyanazt várja el tőle is. Magyarul egyszerre, egy időben 4 frekvencián forgalmaz a készülék, kettőn fogad és kettőn küld (gyakorlatilag TÖK MINDEGY, hogy egy vagy két végfokkal).
Gondolom, az is teljesen véletlen, hogy a Samsung telefonoktól szokatlan módon, a korábbiakhoz képest KÖZEL KÉTSZERES kapacitású akkumulátort kapott a készülék. Vajon miért jártak el így, ha nem SOKKAL NAGYOBB teljesítménnyel kell adjon a dupla kártya miatt?


Pont az egyidejű adáson van a hangsúly, azaz hogy az éppen egyidejű, vagy sem. Elvégre ha te egy HSCSD-t tudó telefonnal 2 csatornán töltesz fel (miért ne tehetnéd), attól még nem lesz a SAR érték nagyobb. Most tökmindegy, hogy egy frekvencián használok 2 időrést, vagy 2 frekvencián egyet-egyet. Tehát nyugodtan működhet ez is úgy, hogy a te analógiád szerint az egyik végfok ad, a másik meg éppen nem. Mivel nem analóg rendszer, ezért megoldható. Éppen ezért a SAR sem lesz nagyobb. Más kérdés, hogy a végfok üzemidőben többet megy. Ezért a nagyobb aksi.


vas. márc. 02, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Macika! Tisztelettel kérem, hogy ezt a "2db végfok" dolgot itt és most ne feszegessük tovább, mert sértődés lesz a vége. Egyébként én azt olvastam valahol, erősítsetek, vagy cáfoljatok meg, hogy ebben a tipusban csak a "master" simhez érhető el minden szolgáltatás, a "slave" csak hívni és sms-ezni tud, valamint hogy a master rész triband, a slave csak dual. Ha ez a korlátozás tényleg benne van, akkor méginkább gyanítom, hogy nem két végfok van benne.
Ha csak egyetlen db 3-as számot tud átvinni SMS-ben, 900 MHz-en a 'slave' SIM, azt AKKOR IS az érvényben lévő GSM-szabvány szerint KELL feljelentkeznie a hálózatra, arra a (feltehetően a 'master' kártyától idegen, más frekvenciájú) hálózatra. És a hálózatot rohadtul nem érdekli, hogy szegény SIM egy elnyomott szolga, ugyanazt várja el tőle is. Magyarul egyszerre, egy időben 4 frekvencián forgalmaz a készülék, kettőn fogad és kettőn küld (gyakorlatilag TÖK MINDEGY, hogy egy vagy két végfokkal).
Gondolom, az is teljesen véletlen, hogy a Samsung telefonoktól szokatlan módon, a korábbiakhoz képest KÖZEL KÉTSZERES kapacitású akkumulátort kapott a készülék. Vajon miért jártak el így, ha nem SOKKAL NAGYOBB teljesítménnyel kell adjon a dupla kártya miatt?


vas. márc. 02, 2008 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
még ha csak egy végfok is van benne, akkor is nagyon alacsonynak hangzik az a 0,2-es SAR érték. ott az E51, az ennek a hétszeresét sugározza, a hivatalos adatok szerint...


vas. márc. 02, 2008 17:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Macika írta:
aronpapa írta:
Nem tudom, az viszont biztos, hogy az angol nyelvű útmutató alapján az Eu által megengedett legnagyobb SAR érték 2.0 W/kg, ennek a telefonnak a legnagyobb SAR értéke pedig 0,219 W/kg.
2 db végfokkal?
Kizárt!


Macika! Tisztelettel kérem, hogy ezt a "2db végfok" dolgot itt és most ne feszegessük tovább, mert sértődés lesz a vége. Egyébként én azt olvastam valahol, erősítsetek, vagy cáfoljatok meg, hogy ebben a tipusban csak a "master" simhez érhető el minden szolgáltatás, a "slave" csak hívni és sms-ezni tud, valamint hogy a master rész triband, a slave csak dual. Ha ez a korlátozás tényleg benne van, akkor méginkább gyanítom, hogy nem két végfok van benne.


vas. márc. 02, 2008 16:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Nem tudom, az viszont biztos, hogy az angol nyelvű útmutató alapján az Eu által megengedett legnagyobb SAR érték 2.0 W/kg, ennek a telefonnak a legnagyobb SAR értéke pedig 0,219 W/kg.
2 db végfokkal?
Kizárt!


vas. márc. 02, 2008 16:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Nem tudom, az viszont biztos, hogy az angol nyelvű útmutató alapján az Eu által megengedett legnagyobb SAR érték 2.0 W/kg, ennek a telefonnak a legnagyobb SAR értéke pedig 0,219 W/kg.


vas. márc. 02, 2008 13:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Korrekt, köszönöm a fórum nevében is.

Egy mondatot hozzáfűznék, európai forgalmazásra - úgy tudom - azért nem került, mert nem tudja teljesíteni az EU-s SAR (sugárzáselnyelődés lágy szövetben) értékeket. Ázsiában pedig nincs ilyen szabályzás (vagy ha van is, enyhébb határértékekkel).
Emiatt nem készült hozzá magyar nyelv sem.


vas. márc. 02, 2008 13:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás SAMSUNG D880
Üdv Mindenkinek!

Mivel erről a típusról nem találtam topicot, és több éves tagságom ellenére sem hoztam még létre egyet sem, úgy gondoltam, ha törik, ha szakad, megcsinálom.
Főleg azért, mert beszereztem egy ilyen „érdekes” kis telefont magamnak.
Elsősorban azért döntöttem ennél a típusnál, mert állandóan zavart a magamnál hordott két telefonom folyamatos figyelgetése/töltögetése, és mindig 2 zsebemet „húzták”. Hol az egyik, hol a másik könyörgött egy kis szufláért, ráadásul 2x akkora helyet foglaltak, mint ez.


Kép

Részletes, pontos teszteket már olvashattatok ITT és ITT, én a hiányzó, „fel nem fedett” részleteket gondoltam megosztani azokkal, akiket érdekel.
Előre is elnézést az angol kifejezések nem túl pontos fordítása miatt, de mivel nem tudok thai, indonéz vagy maláj nyelven, nekem az angol nyelvű menü használata az egyértelmű. Tudniillik, mivel nem az Eu számára készült ez a telefon, ezeken a nyelveken kívül nem sok számomra olvasható karakterekkel rendelkező menünyelv közül lehet választani.


Kezdem a legelején, a szubjektivitásommal: még soha nem volt Samsung telefonom, ez az első példány nálam. Tehát nem tudom összehasonlítani a többi Samsung telefonnal, mivel mióta világ a világ :-) , és megjelentek, csak Symbianos Nokia telefonjaim voltak.
Előre is elnézést, ha a leírásomban azokhoz fogom hasonlítani, mármint szoftver működés ügyileg, és ha olyan dolgokat írok, amelyek a Samsung mobilt használóknak már eddig is egyértelműek voltak.

Az első benyomásokról: nagyon jól összerakott, nem lötyögő csúszkás, korrekt készülékház. Nagyon stílusos, szép kidolgozás, elegáns színösszeállításban. A gombok megfelelő méretűek és nyomáspontúak.
A kijelző része hajlamos az ujjlenyomat gyűjtésére, ezt megakadályozandó, javasolt védőfólia használata. A többi része nyugodtan "tapizható", nem látszik meg rajta semmi. Nagyon tetszik nekem a bőrhatás utánzatú hátlap: sokkal masszívabb érzéssel tartom a kezemben.

A menü: az animációnál nagyon tetszik benne az oldalra történő elcsúsztatás (Slide), amit középről kétfelé nyílóra (Door) is át lehet állítani, illetve ki is lehet kapcsolni. Nekem kellett egy kis idő, mire „ráállt” a kezem a kezelésére a Symbian után.

Profilok: nagyon ötletes megoldás, hogy a 2 kártyához külön-külön lehet csengőhangot beállítani, illetve, hogy üzenet érkezésénél megadható, hogy 1 alkalommal jelezzen, vagy 1-2 percenként ismételje a jelzést, az üzenet elolvasásáig.
Kicsit nagyon zavaró az MP3 számok csengőhangként való beállításának nehézkessége, de ugye ezt jobb esetben csak egyszer kell megtenni, profilonként.

A navigációs gombot személyre lehet szabni, bár elég „érdekesnek” mondanám, hogy a Bluetooth (BT) menüpont ráprogramozása után nem az egész BT menüt hozza fel, hanem csak a párosított eszközökét, ahonnan nem tudom, csak úgy bekapcsolni a BT-t, hogy elkezdek eszközt kerestetni vele.
Ha már a BT-nél tartok: az autómban található, NOKIA CK-1W tip. BT kihangosítóval tökéletesen együttműködik, csak nem tud profilt váltani a csatlakozáskor, mint a Nokia telefonok.
Az oldalsó hangerő +- gomb működését is lehet változtatni, bejövő híváskor némíthatsz vele, vagy elutasíthatod a hívást és ha akarod, még SMS-t küldhetsz vele a hívó félnek, tetszőleges szöveggel (mint a Nokia).

Adatkábel (valós USB 2.0) módban működhet háttértárolóként, modemként, vagy nyomtatóként is a telefon.

Megvilágítás: beállítható a fényerő, valamint a világítás, és a teljes „elsötétítés” hossza is. Nagyon tetszik a billentyűzet megvilágításának változtatási lehetősége is: működhet mindig, automatikusan csak éjszakai órákban (ez alapban 17.00-09.00 között van, és nem változtatható), illetve személyre szabhatóan, amikor Te adod meg az idő intervallumot (pl. 17.00-07.00 között).

A biztonsági beállításoknál nagyon jó dolog, hogy nem csak a telefon zárható le, ami bekapcsoláskor kér kódot, hanem külön-külön lezárható pl. a Híváslista, Telefonkönyv, Üzenetek, Saját file-ok, Memória kártya, Naptár, stb., amilyen összeállításban akarod.
Ezek használatakor mindig kéri az általad előre definiált kódot, így illetéktelenek „keresgélése-kutatása” a telefonodban teljesen kizárható (feltéve, hogy nem ismeri a kódodat, ugye :-) ).

A memória használatánál alkalmazásonként megadható, hogy a telefon belső memóriájába, vagy a memória kártyára (MicroSD) pakolja pl. a fényképeket, a hangfelvételeket, az üzeneteket, vagy a BT-n fogadott tartalmakat.

Ébresztő beállításánál megadhatóak annak pontos napjai, a szundi időtartama (1-3-5-7-10 perc között), a dallam, vagy MP3 szám, illetve a rádió használata.

Most jön a lényeg: a 2 SIM kártyát különböző névvel lehet ellátni. Valóban 2 IMEI száma van neki, a *#06# is mindkettőt megmutatja.
Híváskor az oldalsó SIM váltó gombbal megadható, melyik nevű kártyáról akarod kezdeményezni a hívást. Ugyanez lehetséges SMS küldéskor is, valamint kártyánként külön számolja a hívásidőt is.
A készülék kimenő híváskor kijelzi, melyik elnevezésű kártyát használod, illetve azt is, bejövő hívásod melyik kártyára jön éppen.
A hangminőség kifogástalan, a kihangosítás szintén.
Természetesen a két kártya egymást nem tudja hívni, ilyenkor foglaltat jelez a telefon (mert ugyebár ki hívná saját magát ugyanazon a készüléken :lol: ).

A névjegyzéket a kártyák közösen használják, és itt lehetséges a hívó képének hozzárendelése is, amit nagy méretben (nem alap Nokia módra) ki is tesz a kijelzőre, de csak bejövő hívás esetén, kimenőnél sajnos nem (de miért, kedves Samsung mérnökök?).
Itt jön az egyetlen, és egyben számomra talán legzavaróbb dolog: az ékezetes karakterek hiánya a névjegyzékben való keresésnél. Az ékezetesként beírt neveket ugyan helyesen jeleníti meg, de a keresésénél nem adható meg pl. az Á vagy az É betű, ezért azok az ABC ékezet nélküli betűje után találhatóak csak meg, hosszas billentyű nyomogatás árán.

Témából csak 4 van, nem a legszebbek, és sajnos nem szerkeszthetőek. Viszont a háttérkép módosítható, és azt is meg lehet adni, hogy a szolgáltatók neve ne „csúfoskodjon” a kijelzőn.

A menüpontoknál mindig megjegyzi, melyiket használtad utoljára, és arra áll rá a választósáv, amikor újra felkeresed azt.

A zenelejátszó zeneszám listáinak szerkesztése kicsit bonyolultnak tűnik, de ez számomra nem zavaró, mert úgysem nem fogom túl sokat használni ;-)
A gyári füles hangzása nekem megfelelő, bár lehet, hogy a vájtfülüeknek erről más lesz a véleménye. Van több equalizer beállítás, és 3D mód is. Ezek különbségei persze csak fülhallgatónál hallhatóak igazán.

A rádió sajnos nem ismeri az RDS-t, és az elmentett kedvenc csatornákat sem lehet átnevezni (nekem ez sem jelent problémát, mivel szintén nem fogom használni).
Van benne viszont emlékeztető, nehogy lemaradj valamelyik rádió adód kedvenc műsoráról.

A fényképező részéről semmit nem tudok írni még, mert az előző telefonjaimban nem voltak, mivel ezt a funkciót nem használtam eddig egyáltalán (fényképezésre ott van a jó kis Canon gépem). Ha majd lesz róla tapasztalatom a jövőben, leírom azt is.

A TV kimenet szabványa állítható (NTSC, PAL), bár a gyári csomagban nem adtak kábelt hozzá, és egyébként is csak szabvány Samsung csatlakozó hely van rajta (töltő, füles, adatkábel számára). Nem tudom, létezik-e hozzá egyáltalán valamiféle kábel, amivel a TV-re lehet kötni.

PC Sync program: a telefonhoz kapott CD-n található programmal (magyar nyelv is választható!) a névjegyzék, naptár, feladatok szinkronizálhatóak az Outlokkal, üzenetkezelés, multimédia manager és player van benne (hasonló, mint a PC Suite).


Hát röviden ennyit szerettem volna megosztani Veletek az első élményeimről, bár 2 nap alatt nem lehet túl sok mindent kitapasztalni.
A fentieken kívül viszont azt igen, hogy a gyárilag feltöltött 1200mAh akksi 3 jelzéséből, 1 csík tűnt el, kb. 40 perc beszélgetés, és a telefon folyamatos „nyomkodása” mellett. Tehát még nem is töltöttem, és nagyon jól bírja az „iramot”.

Amint újabb „felfedezésekre” teszek szert, megosztom Veletek.

Köszönöm figyelmeteket, hogy elolvastátok összefoglalómat, Üdv: Áronpapa


vas. márc. 02, 2008 12:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 298 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség