Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 28, 2024 13:07



Hozzászólás a témához  [ 298 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
SAMSUNG D880 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Roppant érzékeny lelkületű, ám annál problémásabb (Továbbiakban : Monkok) emberkéknek jó hír:

Megérkezett a nagykerbe a magyar garanciális, új D880-as mobiltelefon. nettó 61 000 Ft-os áron.


Üdv!


És ennek megfelelően május 6 és 26 között bruttó 80 e Ft-ba kerül a készülék a Photo hall boltokban.


vas. máj. 04, 2008 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: D880
5210 írta:
Sziasztok

Azt hogy tudom beállítani,hogy ha pl. az 1.kártyán beszélek és a 2.hívnak akkor foglalt jelzést halljon az ember? Jelenleg mindenkit visza kell hívnom és ez nem kifizetődő.
Köszi


Annyit írok ebbe a topikba, hogy valaki azt hiszi, van ilyen telefonom, pedig csak okoskodok. Ennek ellenére szerintem sehogy, de ne legyen igazam. Legfeljebb elutasíthatja a hívást (mint a hívásszűrés), de az is olyan, hogy egy felet, vagy egy egészet kicsöng a hívó félnél, azaz olyan, mintha lenyomnád, tehát akkor is célszerű visszahívni.


hétf. ápr. 28, 2008 16:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás D880
Sziasztok

Azt hogy tudom beállítani,hogy ha pl. az 1.kártyán beszélek és a 2.hívnak akkor foglalt jelzést halljon az ember? Jelenleg mindenkit visza kell hívnom és ez nem kifizetődő.
Köszi


hétf. ápr. 28, 2008 14:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
tipitopi írta:
Sziasztok,

Köszi a cella információval kapcsolatos okítást, hasznos volt.
Viszont kérdezném, h nem tud-e valaki segiteni abban, h ehhez a D880-ashoz védőfóliát, hol tudnék venni? Mármint a kijelzőre? :-)

üdv


Szerintem a D900-ra való jó lenne ehhez is, amit ITT tudsz beszerezni.


hétf. ápr. 28, 2008 13:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 19, 2008 0:07
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok,

Köszi a cella információval kapcsolatos okítást, hasznos volt.
Viszont kérdezném, h nem tud-e valaki segiteni abban, h ehhez a D880-ashoz védőfóliát, hol tudnék venni? Mármint a kijelzőre? :-)

üdv


hétf. ápr. 28, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 26, 2008 15:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás mp3 csengés
Hali, nekem olyan problémám van, hogy az mp3 csengőhang amit én másoltam rá kb 3 másodpercig halkan szól és csak utána erősödik ki a beállitott hangerőre (nincs emelkedőre állitva..) van valakinek ötlete miért?? :roll:


szomb. ápr. 26, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Roppant érzékeny lelkületű, ám annál problémásabb (Továbbiakban : Monkok) emberkéknek jó hír:

Megérkezett a nagykerbe a magyar garanciális, új D880-as mobiltelefon. nettó 61 000 Ft-os áron.


Üdv!


csüt. ápr. 24, 2008 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Macika írta:
Nos tehát:

...


Köszönjük, Uram! Akkor legalább úgy megoldhatták volna WM/Palm rendszeren, hogy a szolgáltató helyére rakja ki, mint egyes régi telcsiken. :twisted:


kedd ápr. 22, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Nos tehát:

A cellainfo (CB=Cell Broadcasting) a készülékeken kétféleképpen érhető el.
Vannak szép számmla olyanek, melyeknél mindkét módon, vannak olyanok, amelyeknél csak az egyik vagy csak a másik módon.

Az egyik az a 'fixen telepített' cellainfó, mely a helyet írja ki, ahol tartózkodunk. Ez az 50-es csatornán jön, de 'be van építve' a kijelző egy bizonyos helyére, általában a szolgáltató neve alá.

A kibővített cellainfo szolgáltatás már szabadon megadható csatornaszámmal használható, kis táblázatban le szokták írni, kultúrországokban mely csatornán milyen helyérzékeny információ jön (dugóinfó, időjárás-infó, menetrend-infó és sajnos nem utolsó sorban reklámok...).
Na nálunk semmi nincs az egészből.
Az egyetlen szolgáltató a Pannon, az egyetlen szolgáltatás pedig vagy 150 magyarországi település nevének kijelzése.

Angliában viszont nagy divatja van az egyéb cellainfónak is. Helyérzékeny közúti baleseti információk és hasonlók működnek, ha jól tudom.

A tartózkodási helyszínt több EU-s ország szolgáltatói küldik a telóra, pl. Ausztriában, Németországban, Olaszországban, Spanyolországban, Cipruson, Angliában, és biztosan van még, amit kihagytam.

Sok támadás érte a Pannont, mert hát ugye fikázni azt tud a magyar, hogy sz.art nem ér a szolgáltatás, mert pl. a Balaton északi partján néha-néha déli parti településnevet is feldob. Abba bele sem gondolnak a fikázók, hogy bizony, előfordulhat, hogy a 5-6-8-10 km-re lévő túlsó partról erősebb jelet kap a készülék az optikai rálátás miatt, mint a közelebb lévő, ám árnyékolt adótól.

Vannak olyan készülékek, melyeknél mindkét módon be lehet állítani az 50-es csatornát.
Ha a gyárilag beépített, fixre állítják (általában ezt nevezik cellainfónak a készülékekben), akkor a már említett helyen, ha pedig a kibővített cellainfónál állítják be fogadásra az 50-es csatornát, akkor felugró cellaüzenetként jelenik meg naponta akár többezerszer, hiszen ennyiszer sugározza a Pannon is a településnevet. Minden egyes cellaváltáskor, hívás befejezésekor és még ezer más esetben.

A telefonos PDA-k ez utóbbi módon képesek (ha képesek) cellainfo fogadására, a szolgáltató neve alá beillesztés nem működik WM/Palm oprendszeren (legalábbis a mai napig nem jelent meg olyan modell).
Így az ilyeneken inkább bosszúságot okoz, mint használható lenne...


kedd ápr. 22, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Üzeneteken belül a Beállításoknál van Push üzenetek (Fogadás) meg Hírszolgálati üzenetek (Fogadás). Nekem mindkettő ki van kapcsolva.
Ezek közül lenne valamelyik a kérdéses probléma okozója?


A hírszolgálat lesz az, szerintem. Bár ha ki van kapcsolva, akkor nem is kéne megjelennie cellainfónak.


kedd ápr. 22, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 19, 2008 0:07
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok,

új fejlemények, na jó nem annyira. :-) Lényeg, h a tegnapi "cellainformációs" összevisszaság nem jelentkezett a mai napon. Teljesen beállt egy értékre, de majd később.
Történet: Tegnap otthon próbából átkapcsoltam a Network settings-be a network mode-ot Tri band-ról GSM900/1800-ra. Azóta, úgy tűnik, h a két kártya tér ereje - erről már sokat ment a vita - teljesen egyforma. Minőségben még nem volt időm tesztelni, de ha más is próbálkozna vele, több információnk lenne.
Viszont azóta a cellainformáció kijelzésem - beérve Pestre - mit sem változott. Ragaszkodik a tegnap este óta magához ragadt "Szigethalom"-hoz....
Nem értem, persze nem is értek hozzá.... csak a két kártya miatti térerő egyensúly miatt jegyzetelgetek itt nektek. :-)

üdv


kedd ápr. 22, 2008 8:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Üzeneteken belül a Beállításoknál van Push üzenetek (Fogadás) meg Hírszolgálati üzenetek (Fogadás). Nekem mindkettő ki van kapcsolva.
Ezek közül lenne valamelyik a kérdéses probléma okozója?


kedd ápr. 22, 2008 7:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Akkor passzolom. Sosem használtam ilyen beállítást.
Hálózati beáll. menüpontban meg csak az Aut/Man. és a Mód (900/1800/1900) van.


szímenszeknél régebben ez az sms opciókon belül volt. Ott nincs ilyesmi?


hétf. ápr. 21, 2008 19:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Akkor passzolom. Sosem használtam ilyen beállítást.
Hálózati beáll. menüpontban meg csak az Aut/Man. és a Mód (900/1800/1900) van.


hétf. ápr. 21, 2008 19:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Én hétvégén is bent voltam Pesten, de nekem még sosem csinált ilyet.
Cellainfo beáll.-t nem találtam a menüben, de talán próbáld meg a Beállítások - Kijelzés beáll. - Szöveg megjelenítését "Ki"-re beállítani, hátha az segít.



Néhol ez a hálózati hírszolgálat alatt szokott lenni, bár tudtommal az más, mint a cellainfo.
:roll:


hétf. ápr. 21, 2008 18:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Én hétvégén is bent voltam Pesten, de nekem még sosem csinált ilyet.
Cellainfo beáll.-t nem találtam a menüben, de talán próbáld meg a Beállítások - Kijelzés beáll. - Szöveg megjelenítését "Ki"-re beállítani, hátha az segít.


hétf. ápr. 21, 2008 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
tipitopi írta:
Az Sonyericsson 550i-n is volt cellainformació!! Sőt ha nem Pesten vagyok, akkor u.úgy otthon is kijelzi normalisan a helység nevét, de itt a monüt is megváltoztatta!!!
Vmi nem jól van beállítva és mivel otthon jól működik, ha valóban ez a cella info, akkor itt lehet vmi bibi... nem?


Ez érdekes, pedig semmi extrának nem kéne lennie. Passzolom. Nekem a FSC T810 telefonos PDA csinált olyat, hogy ha új helységbe értem, akkor az új cellainfó felugró üzenetként jelent meg, és addig nem volt hajlandó tovább navigálni, amíg le nem okéztam. Kicsit macerás volt tapizni a kijelzőt az autós tartóban, így én is kikapcsoltam.


hétf. ápr. 21, 2008 15:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 19, 2008 0:07
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Az Sonyericsson 550i-n is volt cellainformació!! Sőt ha nem Pesten vagyok, akkor u.úgy otthon is kijelzi normalisan a helység nevét, de itt a monüt is megváltoztatta!!!
Vmi nem jól van beállítva és mivel otthon jól működik, ha valóban ez a cella info, akkor itt lehet vmi bibi... nem?


hétf. ápr. 21, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
tipitopi írta:
Milyen cella?

Én meg azt hittem, h itt a XVI kerben a kamionosoknak van vmi nagy CB központjuk. :-)
Ez Pest területén mindig más és más vagy pontosan milyen info ez? Tudok ezzel vmit kezdeni vagy próbáljam kikapcsolni?

üdv


Ezek szerint pannonos karid (is) van. Mondom, a telefon menüjében ez általában kikapcsolható, szerintem az a legegyszerűbb. Bővebben:
http://www.pannon.hu/egyeni/szolgaltata ... nformacio/


hétf. ápr. 21, 2008 14:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 19, 2008 0:07
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Milyen cella?

Én meg azt hittem, h itt a XVI kerben a kamionosoknak van vmi nagy CB központjuk. :-)
Ez Pest területén mindig más és más vagy pontosan milyen info ez? Tudok ezzel vmit kezdeni vagy próbáljam kikapcsolni?

üdv


hétf. ápr. 21, 2008 14:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: CB
tipitopi írta:
Sziasztok,

Ha vkinek lenne infoja... ma begurultam Pestre, néha előfordul :-)
Szóval, lelkesen használtam volna a kis D880-asomat a jobb oldali Contact-ból szerettem volna kiválasztani vkit - 3 nap rutinnal a hátam mögött, de rémülten vettem észre, h a Contact-ok helyett a menü egy CB feliratot jelez és a képernyön, a két szolgáltató alatt megjelent egy NEW CB(50) felirat is!!!
Ha belépek a menübe, csak annyit látok, h Budapest és passz. Semmi mást nem tudok csinálni.

Vkinek vmi ötlete?

üdv


Atyagatya, megjelent a cellainfó? :D Nincs ilyen kütyüm, de biztos ki lehet kapcsolni valahol. Cell Broadcast, adókörzet információ, vagy cellainformáció, ilyesmik alatt fut.


hétf. ápr. 21, 2008 14:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 19, 2008 0:07
Hozzászólások: 6
Hozzászólás CB
Sziasztok,

Ha vkinek lenne infoja... ma begurultam Pestre, néha előfordul :-)
Szóval, lelkesen használtam volna a kis D880-asomat a jobb oldali Contact-ból szerettem volna kiválasztani vkit - 3 nap rutinnal a hátam mögött, de rémülten vettem észre, h a Contact-ok helyett a menü egy CB feliratot jelez és a képernyön, a két szolgáltató alatt megjelent egy NEW CB(50) felirat is!!!
Ha belépek a menübe, csak annyit látok, h Budapest és passz. Semmi mást nem tudok csinálni.

Vkinek vmi ötlete?

üdv


hétf. ápr. 21, 2008 10:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 17:10
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: BFÜRED
Hozzászólás 
Én nem a megadott értékekre állítottam a verdát, hanem kicsit feljebb:
SLAVE IOM NORMAL: 20
SLAVE_IOM2_HEAD: 28

Az eredmény "szembetűnő":), megkockáztatom, full hangerőn a slave kártya hangereje picit még erősebb is lett mint a master-é, de a hangminőség ugyanolyan tompa természetesen mint korábban volt (a masterhez képest). Persze részben ez érhető, hiszen ezek a beálítások csak a hangerőre vonatkoznak.

IGAZAD VAN,JOBB LETT. EDDIG ÉN A "SLAVE AUDIO SETTINGS MENU RX VOLUME" ÉRTÉKET BUZERÁLTAM,DE NEM LETT JOBB.
HA VAN INFOD ARRÓL HOGY TUDNÁM UGYANEZT MEGCSINÁLNI A BLUETOOTH KIHANGOSÍTOMMAL (MERT ÚGY MÉG mindig HALK) LÉGYSZI JELEZD.


szomb. ápr. 19, 2008 19:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Igen, a 3/2 sávos dolgot már én is megjegyeztem korábban (lehet, hogy nem pont ebben a topikban), illetve hogy a slave kari nem használható mms-re és gprs-re, csak hívás és sms (utóbbi dolog persze életszerűtlen, mármint hogy valaki 2 karival akar wapozni, meg mms-t küldeni/fogadni, bár nem kizárt).


szomb. ápr. 19, 2008 16:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Valami kis fejlemény: a már korábban beírt linken található beállításokkal varjáltam még egy picit:
"Test Mode Menü starten mit folgende Code: *#0206*8378#
Menü [2] HW auswählen
Menü [2] Audio Setting auswählen
Menü [15] Audio AMP auswählen
Wert SLAVE_IOM2_NORMAL von 13 auf 18 setzen
Wert SLAVE_IOM2_HEAD von 19 auf 26 setzen
Speichern"

Én nem a megadott értékekre állítottam a verdát, hanem kicsit feljebb:
SLAVE IOM NORMAL: 20
SLAVE_IOM2_HEAD: 28

Az eredmény "szembetűnő":), megkockáztatom, full hangerőn a slave kártya hangereje picit még erősebb is lett mint a master-é, de a hangminőség ugyanolyan tompa természetesen mint korábban volt (a masterhez képest). Persze részben ez érhető, hiszen ezek a beálítások csak a hangerőre vonatkoznak.
Még annyi adalék, hogy nemzetközi fórumokon paranszkodnak marha sokan, hogy a telefon nem DUAL 3 normás, hanem csak a master kártya 3 normás (900/1800/1900), a slave meg 2 (900/1800), értelemszerűen mi ezt nem vesszük észre, de USA, Canada, Chile stb. országokban valóban kifizették sokan a tanulópénzt, náluk az 1900MHz-es hálózatok miatt csak az első kártya csatlakozik....:(
Mindezt csak azért írtam le, mert ez egy újabb bizonyítéka annak, hogy a két kártya nem ugyanúgy van kezelve, felépítve a telefonban. Nemhogy a proci ami kezeli őket más, de még a frekvenciákban is különböznek.


szomb. ápr. 19, 2008 16:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ok, hamarosan kihozzák a D780-ast állítólag. Meglátjuk, abban javítanak-e majd valamit.


szomb. ápr. 19, 2008 12:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Bocsesz, igazad van, kijavítottam.


szomb. ápr. 19, 2008 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
off:
Aronpapa és Tipitopi! Tortát szoktak EGYENLŐRE (azaz egyenlő részekre) szeletelni. Azonban nálunk EGYELŐRE felhős az ég. Ok?


szomb. ápr. 19, 2008 8:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
tipitopi írta:
2. Én lekodoltam néhány dvd-t mobilra és ezen isz szeretnék egy-két kedvencet cipelni, nézni. És gyönyörű képernyője is van, de nekem nem sikerült teljes mértékben kihasználnom. Van lehetőség a videót 90 fokkal elforgatva nézni? Sericssonnál volt... :-( ?


Ha 3gp-be konvertáltad, le tudod játszani, de azt sem teljes kijelzős módban, és elforgatni sem tudod. Az avi-val semmit nem tud kezdeni a telcsi. :-(

Ez a kiváltság - egyelőre, amíg meg nem jelenik a G810 - sajnos megmarad a NOKIA és SE telefonoknak ....

Magyarítással kapcsolatban keresd PÜ-ben Akoskat.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aronpapa szomb. ápr. 19, 2008 11:41-kor.



szomb. ápr. 19, 2008 7:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Szia,
Tudod, hogy a legfontosabb, hogy nálad is jelen van-e az a probléma ami sokunknál: -nevezetesen, hogy a slave /2-es SIM/ kártyáról indított hívások sokkal tompábban, illetve halkabban hallhatóak?! Próbáld ki légyszi amint van időd.
De visszatérve a kérdésedre:
Az oldalsó gombbal nem azt választod melyik telefonkönyv legyen aktív, hanem ha alapképernyőn nyomod meg akkor a SIM kártya manage-ment menübe visz, ahol ki illetve bekapcsolni lehet a kártyákat egyesével, illetve az elsődleges/alapértelmezett SIM kártyát tudod kiválasztani. Ha akkor nyomod meg amikor már beírtál egy számot akkor csak azt választod ki ezzel a gombbal, hogy melyikről menjen ki a hívás. Második kérdésedre nem tudok válaszolni, engem ez a dolog nem foglalkoztatott még eddig.


szomb. ápr. 19, 2008 7:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 19, 2008 0:07
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok

Én is most vásároltam egy ilyen játékost, még próbálom felmérni a lehetőségeit, mivel mindig is Sonyericssonos voltam és hááát kicsit más a logikájuk a samsungoséknak. Nem mondom, h sokkal rosszabb, de nem igazán áll közel a szíemhez az Ericssonok után.
Na, lényeg, h végre letehetem a két telcsimet és nem kell folyamatosan keresgélnem meg töltögetnem. A mai nap használtam egyenlőre, de nem tűnt fel még nekem sem a két kártya közötti eltérés, bár mindkettő pannonos.
viszont két kérdésem lenne:
1. melyik gombbal tudom hívásnál a kártyákat kiválasztani.? Azért kérdezem, mert nekem csak a telefonomon vannak a telefonszámok és a két sim telefonkönyv üres... így az oldalso gombbal hiába tudok átváltani a két üres simre, telefonálni nem tudok. Szóval ez lenne a váltási megoldás vagy én vagyok béna.
2. Én lekodoltam néhány dvd-t mobilra és ezen isz szeretnék egy-két kedvencet cipelni, nézni. És gyönyörű képernyője is van, de nekem nem sikerült teljes mértékben kihasználnom. Van lehetőség a videót 90 fokkal elforgatva nézni? Sericssonnál volt... :-( ?

Előre is köszi



U.i.:
Centrumgsm-nél rendeltem a neten 55.900-ért
DEv.version D880XEGJ9
GM880.001
H/W Rev. 0,2

és engem is érdekelne a magxyarítás..


szomb. ápr. 19, 2008 0:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
BIW írta:
.gúnár. írta:
Igen, ezt ismerjük, sajátos emberi tulajdonság, hogy mindenki a sajátját magasztolja fel, ha már megvette, a többiekével szemben, még ha azok teljesen ugyanazok is. És természetesen sokkal olcsóbban jutott is hozzá, mint ők. Na ennyit erről.


Hmm. Leírtam a saját tapasztalataimat építő jelleggel, absz. jószándékkal, de úgy látszik nem mindenki a jó végén fogja meg a dolgot.. Kedves gúnár, ha valami ****, azt nem magasztalom, ugyanis semmi érdekem nem fűződik hozzá! És nem fogom senki kedvéért azt írni hogy rossz, ha a készülék jól működik!
Úgy tudtam a telefon a téma ezen a fórumon, nem ad hoc személyiségelemzés.
"Na ennyit erről."


peace.


Ok, csak azért ismerd el, elég furcsa, hogy pont a te készüléked a jó, és csak mindenki más küszködik a slave hang problémájával. Nem hiszem, hogy mindenki hibás szériát fogott volna ki, kivéve téged. Lehet, hogy módosítanak a hardveren, de akkor ennek meg valahol meg kellene látszódnia pl. egy verziószámban.


pén. ápr. 18, 2008 10:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 8:24
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Virgi44 írta:
Én nem tudom mi a hibás, de most átfutottam több forumot is, általában mindehol felvetődik ez a probléma, szerintem csak attól függ kiben tudatosul illetve kiben nem. Ahol kicsit belemennek a részletekbe, a különbséget a két simkártyát kezelő processzora fogják. A slave sim procija állítólag más mint a master-é (lassabb), ebből adódik a probléma. Hogy honnan ered ez az info nem tudom, de a lényegen nem változtat. Lehet addig kell várni amíg nálunk hivatalosan elkezdik forgalmazni, akkor bemegyek a Samsunghoz, megkérdezek valami szervizes emberkét erről.

Még annyit, hogy bármikor ránézek a telóra, a slave kártya térereje átlagosan 2-vel gyengébb mint a master-é. (mindkét kártya T-mobilos)
Talán ehhez is köze van. A gyengébb térerő miatt más kódolást használ a készülék, így biztosítva a folyamatos beszédet a kisebb sávszélen.

Közben utánanéztem, jól emlékeztem én a főiskoláról!:)
"For Half Rate Speech Coding (HR) the required bandwidth is 8 kbits/s using the Least Significant Bit (LSB) of each PCM sample and for Full Rate Speech Coding (FR) and Enhanced Full Rate Speech Coding (EFR) 16 kbits/s, using the two LSB of each PCM sample"


Nekem tökegyforma a 2 kártya térereje, T-mobile-s kártyák szintén.


pén. ápr. 18, 2008 10:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Én nem tudom mi a hibás, de most átfutottam több forumot is, általában mindehol felvetődik ez a probléma, szerintem csak attól függ kiben tudatosul illetve kiben nem. Ahol kicsit belemennek a részletekbe, a különbséget a két simkártyát kezelő processzora fogják. A slave sim procija állítólag más mint a master-é (lassabb), ebből adódik a probléma. Hogy honnan ered ez az info nem tudom, de a lényegen nem változtat. Lehet addig kell várni amíg nálunk hivatalosan elkezdik forgalmazni, akkor bemegyek a Samsunghoz, megkérdezek valami szervizes emberkét erről.

Még annyit, hogy bármikor ránézek a telóra, a slave kártya térereje átlagosan 2-vel gyengébb mint a master-é. (mindkét kártya T-mobilos)
Talán ehhez is köze van. A gyengébb térerő miatt más kódolást használhat a készülék, így biztosítva a folyamatos beszédet a kisebb sávszélen.

Közben utánanéztem, jól emlékeztem én a főiskoláról!:)
"For Half Rate Speech Coding (HR) the required bandwidth is 8 kbits/s using the Least Significant Bit (LSB) of each PCM sample and for Full Rate Speech Coding (FR) and Enhanced Full Rate Speech Coding (EFR) 16 kbits/s, using the two LSB of each PCM sample"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Virgi44 pén. ápr. 18, 2008 11:02-kor.



pén. ápr. 18, 2008 10:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 8:24
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Slave hangminőség: hibátlan!
aronpapa írta:
BIW írta:
...
Fw: D880XFHB1
Sw: GM880.01
Hw: Rev 0.2


Az én telóm adatai ugyanazok:

FW: D880XFHB1
SW: GM880.001
HW: 0.2

A slave hangminősége sajnos nem változott az új, magyar soft felrakása óta.


Ezen csodálkozom, szinte biztosra vettem, hogy a fw a hibás a slave állítólagos rossz hangminőségéért. Direkt megnéztem pedig a sajátomon, amikor masteren beszéltem akkor is 02-őn volt a hangerő, s a slave kártyáról is 02-es hanggal beszéltem, tisztán hallható volt a másik fél, és engem is tisztán hallottak. Akkor passzolom, ha ugyanaz a fw, sw..stb.


pén. ápr. 18, 2008 10:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 8:24
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Igen, ezt ismerjük, sajátos emberi tulajdonság, hogy mindenki a sajátját magasztolja fel, ha már megvette, a többiekével szemben, még ha azok teljesen ugyanazok is. És természetesen sokkal olcsóbban jutott is hozzá, mint ők. Na ennyit erről.


Hmm. Leírtam a saját tapasztalataimat építő jelleggel, absz. jószándékkal, de úgy látszik nem mindenki a jó végén fogja meg a dolgot.. Kedves gúnár, ha valami ****, azt nem magasztalom, ugyanis semmi érdekem nem fűződik hozzá! És nem fogom senki kedvéért azt írni hogy rossz, ha a készülék jól működik!
Úgy tudtam a telefon a téma ezen a fórumon, nem ad hoc személyiségelemzés.
"Na ennyit erről."

peace.


pén. ápr. 18, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Igen, ezt ismerjük, sajátos emberi tulajdonság, hogy mindenki a sajátját magasztolja fel, ha már megvette, a többiekével szemben, még ha azok teljesen ugyanazok is. És természetesen sokkal olcsóbban jutott is hozzá, mint ők. Na ennyit erről.


pén. ápr. 18, 2008 9:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás Re: Slave hangminőség: hibátlan!
BIW írta:
...
Fw: D880XFHB1
Sw: GM880.01
Hw: Rev 0.2


Az én telóm adatai ugyanazok:

FW: D880XFHB1
SW: GM880.001
HW: 0.2

A slave hangminősége sajnos nem változott az új, magyar soft felrakása óta.


pén. ápr. 18, 2008 9:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Re: Slave hangminõség: hibátlan!
Sziasztok,

Ez érdekes, nekem is ugyanaz a verzió mint neked, de mint olvastam valahol, az eddig megjelent telefonok mindegyike: Sw: GM880.01
Hw: Rev 0.2.

https://www.hoang.de/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=0&Itemid=9

Tud valaki németül? Az oldalon alul, jobb szélen van erről valami szöveg.
Annyit levettem, hogy valami hangerőt akarnak szabályozni, át is írtam a megfelelő számokat, de semmi nem változott...

Jó lenne rájönni miért működik neked, és miért nem nekem, annak ellenére, hogy az enyémen van újabb szoftver.

Csáó


pén. ápr. 18, 2008 9:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 8:24
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Slave hangminőség: hibátlan!
Sziasztok, néhány újabb info a telefonról, hátha vkinek hasznos lesz.
Tegnap vettem meg a D880-at, jelenleg M.on- 52.490Ft a legolcsóbb, angol nyelvű készülék + 3000Ft a magyarítás.
Épp néhány perce indítottam hívást a slave kártyáról, és megállapítottam, hogy a hangminősége ugyanolyan HIBÁTLAN, ugyanolyan hangerővel szól mint a master kártyán.
Eddig tökéletesen meg vagyok vele elégedve, remélem ez így is marad.
Fw: D880XFHB1
Sw: GM880.01
Hw: Rev 0.2


pén. ápr. 18, 2008 8:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok, 2 hónapja van ez a telefonom, meg vagyok vele elégedve, nálam is az egyik kártya a család/barátok csoport, a másik a céges csoport.
Amíg nem olvastam itt, hogy másnak is van ilyen problémája a két SIM közötti hangminőséggel nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, de aztán elkezdett idegesíteni, felrakattam rá a legújabb szoftot, D880XEHC1, ez 2008/március, 1 rev.
Mondanom sem kell a slave SIM hangminősége ugyanolyan fos maradt:)


csüt. ápr. 17, 2008 16:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Lehet, hogy az európai lokalizáció sebtiben készült. De a Samsungnál mindig érik az embert meglepetések, eddig minden Samsungomban találtam érdekes/hibás fordítást.


kedd ápr. 15, 2008 8:39
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Na, eddig a magyar softban az az alábbi bugokat találtam:

Első (fordítási): File másolásnál a "beillesztés" illetve a "beillesztés új mappába" menüpontokat nem fordították le magyarra, tehát angolul kínálja fel a lehetőségeket.

Második: miután már mp3-at is ki lehet választani üzenetjelző hangnak, minden esetben közvetlenül egymás után 4x játssza le a választott hangot.


kedd ápr. 15, 2008 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Mezaro írta:
....
1 hete van nálam a D880. Amúgy betokosodott nokia párti vagyok(voltam), de megláttam valakinél ezt a dualsim telefont, és már délutánra meg is vettem.
....


Köszönjük az építő jellegű hozzászólásodat.
Remekül kiegészítetted a topicot az eddig még nem tárgyalt részletekkel.


hétf. ápr. 14, 2008 10:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Ez a lényeg!

Te egy elégedett ügyfél vagy, legyen minél több ilyen, minden készüléknél!


vas. ápr. 13, 2008 22:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 13, 2008 22:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok.

1 hete van nálam a D880. Amúgy betokosodott nokia párti vagyok(voltam), de megláttam valakinél ezt a dualsim telefont, és már délutánra meg is vettem.

Végigolvastam az összes fórumot (utólag) és tisztázásképpen leírom tapasztalataimat, mit az amit tud a D880, és mi az amit nem.

-a két sim aktív, és HÍVÁSRA is alkalmas REBOOT NÉLKÜL. ennek a menete: névjegyzékben nevet keresek, oldalsó gombbal simet váltok, hívok. időben kb 3 másodperc.

-SMS-nél ugyanez

-a menü és a névjegyzék nagyon gyors (gyorsabb mint a 6230-asomon) és logikus. Külön, vagy vegyítve is kezelhető a két SIM névjegykártya-készlete

-a két sim-slot hangja között nem érzek különbséget, akármelyik slot-ban van akármelyik sim, a tmobilosom gyengébb mint a pannonosom (de ez az előző két telómnál is ugyanígy volt 6230, és 6230i)

-a Phonememory osztottsága kit érdekel, kell bele egy 1-2 gigás kártya és csókólom...

-tiszta hangú a kihangosítója, és jó zajszűrős a mikrofonja. Még kocsiablak lehúzva sem panaszkodnak.

-bluetotth gyors, pontos, hiba- és akadás mentes (2.0 stereo)

-WAP a primary simmel használható, de kutya legyek ha az utóbbi öt évben summa 4 percnél többet wapoltam....

-SIM-ről másik SIM-re másolás azonnal, Phone-memoryra azonnal.

-akku profi, 4óra beszélgetést bír (pedig 2 GSM rendszer tart készenlétben) , ami nekem max 2nap.

-konferenciahívások garmada lehetséges, össze-vissza lehet keverni és várakoztatni a bejövő, vagykezdeményezett, primarySIM-es vagy másikSIM-es beszélgetéseket.

-kijelző profi, mindig jól látható, és beállítható sötét hátteres téma is, világos text-el.

-kamera kielégítő, az első (2000-ben vett digitzoom HP) digit fényképezőm szintjével kb egyenértékű, habár az még csak 1024x768-as képet adott.

-video elfogadható. és visszanézéskor mint az MP4 lejátszókon full-screen is lehet (meg a fotó is)

-fogása jó, kényelmes, megjelenése esztétikus. A nejem kezében kicsit nagy, de az én nagy kezemben pont jó. A 6230-as kicsit kicsi volt nekem, a 2db egyszerre meg iszonyatosan nagy és nehéz... És valamelyik mindig lemerült...

-PC-kapcsolat USB-vel és a gyári programokkal tökéletes. Mint a pendrive-ot, új meghatóként kezeli a winXP. Az átviteli sebesség 500-600 kb/sec, ami kicsit kevés de elviselhető.

-hiba: az 1gigás microSD az akku alatt vann (pedig arra a kártyaolvasóm 7-8Mb/sec-el ír) Igazán oldalrólbedugós lehetne, vagy az USBconnet legalább 2-3 Mb/sec-es.

-más hiba nincs.


Én sokat hívok és sok hívást fogadok mind a két SIM-en. Egyik munkahelyi flotta, a másik családi-baráti flotta. A D880-ban semmilyen plusz nehézséggel nem jár a 2SIM egy telefonban rendszer.

Ez a D880 tökéletesen helyettesíti a két 6230-as és 6230i-s nokiámat. Ha akarom passziválom a másodlagos kártyát egy másodperc alatt, majd aktiválom ha kell. Ha akarom átirányítom bármelyik SIM-et bárhova, úgy mint az egysimes telóknál.

Egy valamit nem tudok: kölcsönadni egyik telómat egy beszélgetés erejéig, mert akkor mind a kettőt adnom kell. :))))

KB ennyi. És nem vagyok samsungos. Sem ügynök, sem samsungpárti. De ez a telefon profi és kényelmes erre a két SIM-e kérdésre. Örülök neki.

Bye all.


vas. ápr. 13, 2008 22:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A szolgáltatónak mindegy, milyen készüléket forgalmaz. Ha fogy rendesen.

Nekik az a bajuk ezzel, hogy aki dualSIMes telefont vesz, az eleve deklarálja, hogy több SIMet is használ, amik közül az egyik jó eséllyel egy másik szolgáltatóhoz tartozik.

Tehát vagy SIMlockos lenne mindkét foglalata (aminek sok értelme nincs) vagy a szolgáltatóknál még jó ideig nem találkozunk ilyesmivel.


vas. ápr. 13, 2008 7:49
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 12, 2008 11:13
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Elnézést kérek, nem akartam én megbántani senkit.
Soha nem volt Samsungom, úgymond a kényszer vitt rá erre a típusra, elfogadva a hibáit.
A gyártókat nem értem, miért nem kapnak rá erre megoldásra, szerintem nagy az igény rá. A szolgáltatókat megértem, nem biznisz független készüléket árulniuk.
Ha mondjuk a Nokia előkeresné a 6310i tervrajzait és belefaragna még egy sim-et, azt hiszem, többedmagamnak az elkövetkezendő évekre megoldódna ez a problémája.


vas. ápr. 13, 2008 6:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
gilimbgalamb írta:
Vannak akik normálisan tudtak válaszolni, nekik újra megköszönöm!

A többiektől elnézést hogy rontottam itt a levegőt!!!
Nem kell mellre szívni, Te sem postolsz mindenkivel azonos stílusban, Veled sem mindenki azonosban. Nem vagyunk egyformák.

Én akkor is azt vallom (amellett, hogy nem a Samsung elleni - vállalt - ellenszenvem mondatja ezt velem), hogy a Te helyedben én is várnék.
DE!
Nem arra, hogy a D880-ból legyen még olyanabb verzió beszerezhető itthon, hanem arra, hogy legyen még legalább 2-3 gyártó, amelyik elkezd ezzel a 2SIM-es témával foglalkozni.
Lehetőleg az ismertek, az SE, a Motorola, a Nokia például...


szomb. ápr. 12, 2008 22:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 10, 2008 19:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Egy szóval sem mondtam hogy **** telefon! Ha akarnám vehetnék iphonet vagy hasonló divat ****, de egy praktikus telefont akartam venni, ami mellesleg még stabilan is működik. És mint leírtam tuti jön majd olyan ami kiforrottabb! És én ezt várnám meg! És ez nektek baj???
Bocsánat kedves kommentelő, hogy várok! Igazad van bele kellene menni elsőre! Lehet tényleg én vagyok a balfék! De nem érdekel!
Seggnyalós??? Jobb lett volna úgy elköszönni hogy szerencsétlenkedjetek a ****, amikor nem így gondolom???
remeg a kezem? hát ez akkora... te gondolom vakon megvetted! különböző emberek vagyunk kérlek! Én várok, te bevállalós vagy! Ezért nem szóllak meg!

Vannak akik normálisan tudtak válaszolni, nekik újra megköszönöm!

A többiektől elnézést hogy rontottam itt a levegőt!!!


szomb. ápr. 12, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 298 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség