Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:35



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Magyarországon debütál a ragyogó kijelzős HTC Touch HD 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Ha lehet hinni au osztrák teszteknek, akkor a Google Android-ját a HTC gyártja.


ezt már az egész google mobile hírfolyam elején tudni lehetett legalábbis ez nekem mindig is "közismert" ténynek számított.

a műanyag: a napokban szereztem be egy 6650es Nokiát, van benne 3 antenna, mégis elöl-hátul fém, ~110gr. iszonyat minőségi hatása van ahogy kinyitja az ember. de tényleg van az a minőségi műanyag ami olyan gumi-hatást kelt, elég sok helyen használják mostanában..


vas. nov. 09, 2008 11:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Csakhogy nehogy a fenenagy bizonytalanságban lerágd a körmöd:

Megnyugodtam, ôk gyártják:::))))

Mondjuk 200 ajróért nem lesz rossz vétel...


vas. nov. 09, 2008 0:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Ha lehet hinni au osztrák teszteknek, akkor a Google Android-ját a HTC gyártja.


Csakhogy nehogy a fenenagy bizonytalanságban lerágd a körmöd:

www.htc.com

Egy bazi nagy android fogja kiégetni a pixeleket a monitorodon :D


szomb. nov. 08, 2008 22:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Ha lehet hinni au osztrák teszteknek, akkor a Google Android-ját a HTC gyártja.


szomb. nov. 08, 2008 22:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem a HTC-vel vegyes érzelmeim vannak.

Egyrészről tényleg tudnak iszonyatosan gagyisztikus hatású műanyagot használni, másrészről van olyan patent megoldású mechanikájuk ami nagyon ötletes. Ugyanakkor van kifejezetten jó anyagminűségű alkatrész is- A kaiserben mindez benne van pl egyben. Gagyi a kijelző alatti gombsor, patent a mechanika, és nagyon jó a hátlap, és a belső billentyűzet anyaga.

Másrészről a belső minőség... fogalmam sincs, hogy a WindowsMobile a gáz, vagy a hardwer. Mivel még egy gyors, normális WinMo-s gépet nem láttam, gyanítom az sw... De mint már megannyiszor mondtam... Ha gyakorlatilag csak egy oprendszert tud futtatni a vas, akkor nem számít, hogy mi a rossz... ha az összkép gáz:(


szomb. nov. 08, 2008 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Igazándiból vicces, de fém sérülékenyebb a műanyagnál, mert azon idővel elsimulnak a kisebb karmolások, a fémen meg minden ottmarad. Tulajdonképpen a teljesen fémből készült házú kütyük rendben lennének csak hát akkor meg az lenne a baja mindenkinek hogy nehéz, pedig szerintem ez ugyanúgy hozátartozik a minőségérzethez. Az más kérdés, hogy a Hermes műanyagból is valami 17x g, mennnyi lenne egy rendes fém házzal? :)

Guni


szer. nov. 05, 2008 23:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
Akoska írta:
A készülékben levő sokféle antenna nem örül neki - l. 8800


kellemetlen "mellékhatás". ma is jobban örülnék a kihúzható antennának... anno nagyon utáltam a 3210est a beépített antenna miatt... :)


szer. nov. 05, 2008 23:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A készülékben levő sokféle antenna nem örül neki - l. 8800


szer. nov. 05, 2008 23:11
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
guni. írta:
Hát nem tudom, viszonylag gyakran egy Diamondot, meg a saját és MDA-mat tapogatom és szerintem mindegyik nagyon egyben van, bár tényleg egyik sem fém. Ugyanakkor a fém telók nagy része sem fém, csak rányalnak a külsejére egy kis lemezt. Az mda-m olyan két éves lehet, én vagyok a harmadik tulajdonosa, itt-ott picit már lekopott róla a festék, de nem lötyög a mechanika és nem nyekereg a ház egy picit sem. Meg hát az E90 még a TyTN-hez képest is egy tégla, ami azért nem kis teljesítmény. :)

Guni


én ilyenkor az E90 méretét a 2110i meg azon motorolához hasonlítom amibe még teljes méretű SIM kellett :D. igazad van van azért nincs a létra alján a HTC. Apple is inkább visszalépett a fémtől, pedig legalább merevítésnek-váznak (szerintem) nagyon nem rossz az...


szer. nov. 05, 2008 22:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Hát nem tudom, viszonylag gyakran egy Diamondot, meg a saját és MDA-mat tapogatom és szerintem mindegyik nagyon egyben van, bár tényleg egyik sem fém. Ugyanakkor a fém telók nagy része sem fém, csak rányalnak a külsejére egy kis lemezt. Az mda-m olyan két éves lehet, én vagyok a harmadik tulajdonosa, itt-ott picit már lekopott róla a festék, de nem lötyög a mechanika és nem nyekereg a ház egy picit sem. Meg hát az E90 még a Hermeshez képest is egy tégla, ami azért nem kis teljesítmény. :)

Guni


szer. nov. 05, 2008 22:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
amúgy a HTC az szerintem nem gyárt kifejezetten minőségi cuccokat, azt elismerem hogy sokat tudnak (és szépek), de se a HTC Universalról se a Touch Proról nem az a minőségi szint jön le mint amikor ránéz az ember egy fém E90-esre...


szer. nov. 05, 2008 22:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
hát hja árkategóriák minden márkánál vannak: én a HP-t tudom előhozni.
annak a nagy Tnél vannak akciós típusa a low-end kategóriában, kíváncsi vagyok azok mennyi ideig tartanak ki... Viszont nekem egy centrino subnotim van, fémházas, tesómnak dettó, csak nem a sub kategóriából (HP).
Ezek teljesen problémamentesek, és egyiken se kell tojást sütni :).

ajánlom amúgy aki notebookot vesz és fontos az ár hogy használtan vegyen: én gyakorlatilag újat (akksi vadi, gépen sincs használati nyom, a touchpad akármilyen minőségi a gép kifényesedik de ezen olyan se volt) vettem 2/3 áron, ami egy új gagyinak az ára volt...


szer. nov. 05, 2008 22:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
guni. írta:
azonnal megmondanák nekik, hogy pl olcsó Acer, meg F-S laptopokat nem veszünk, mert sz.r.


Akoska írta:
Igaz, vásárláskor mindkettő inkább a felsőbb árkategóriában volt,


;-)

Meg ettől függtelenül persze a statisztika egyáltalán nem jelenti azt hogy minden egyes darab tönkremegy a 13. hónapban, vagy jobb esetben előbb.

Guni


szer. nov. 05, 2008 21:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
FuSinál a lifebook sorozat, amiért érdemes pénzt adni.
De igazándiból alsókategóriában szinte minden márka elég gyengusz. De hát valamit valamiért. Aztán ahogy nő az ára, azzal ált. nő a minőség és a hasznos körítés is, ami hosszútávon meghálálja az egyszeri nagyobb befektetést.
Nekem a mostani a 2. thinkpadem és igazándiból gépválasztásnál nem volt kérdés, hogy mi legyen. Tudom, nem a legolcsóbb, de hurcolom vonaton, városban, szóval fontos szempont volt a tartósság. A T41 bizonyított, mert lassan 5 éves, de nem nagyon látszik rajta. És ezt se kell annyira féltenem, ha véletlenül leesik, belecsapnak a vilin a táskájába, etc, mint mondjuk egy lowend 100k-s gépet, ahol lehet, hogy egy ilyen akciót "villám oplogós" keresztbe hasadt kijelzővel díjazna a gépezet.


szer. nov. 05, 2008 20:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Akoska írta:
...

igen, kategorikusan kijelenteni, hogy egy márka ****, azt nem lehet. de az viszont közkézen forgó információ, hogy a FuSI gépekének a legnagyobb a meghibásodási aránya, így nem ajánlott a hasonló gépek vásárlása (~30%, szemben mondjuk a Dell ~1-2%-ához képest). ez persze csak statisztika, és ahogy a te példád is mutatja, lehet jól működő gépet venni minden márkától.
ennek ellnére ajánlani nyugodt szívvel FuSi-t nem tudnék. nem mindegyik gépnél véletlen a magasabb árazás, nem mindig csak a márkát kell megfizetni. például az én laptopomnak magnézium ketrec a belső váza, és a külső burkolatok is fémből vannak. ellenállóbb egy sima műanyag géppel szemben. aztán általában ésszerűbben van tervezve a portkiosztása, hűtése, és nem utolsó sorban jobb a terméktámogatása is sokkal. ahogy szokás mondani: laptopnál az utolsó szempont kéne legyen a teljesítmény. de persze ezt nem szokták elhinni az emberek, főleg az első laptopot vásárlók.
persze vannak olyanok, akiknek mások az igényei, de legtöbben utána sem néznek, és megveszik a legolcsóbbat, amire a lehető legnagyobb számok vannak írva (ez nem csak laptopra igaz)


szer. nov. 05, 2008 19:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Biztosan bitang egy mázlista vagyok, de már a 2. FuSi laptopomat koptatom és egyikkel sem volt soha semmi gond.

A mostani pedig a tudását és a hasonlóan felszerelt többi árait nézve is alkalmi vétel volt, de az első is (bő 3 év után) a barátnőmnél hibátlanul műxik tovább.

Igaz, vásárláskor mindkettő inkább a felsőbb árkategóriában volt, azaz lehet, hogy a 80e ft-os gépek közt sok a gond, de igazságtalan és hazug is azt állítani egy márkáról (erről biztos), hogy úgy, ahogy van, sz.r és tilos megvenni.


szer. nov. 05, 2008 19:07
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Nézd ez meg már az emberek hülyesége nem a gyártóké. Azt emberek azonos adatlap láttán az olcsóbbat veszik meg, mert a minőséget nagyon nehéz számszerüsíteni. Ha picit vennék a fáradságot és tájékozódnának, akkor bármelyik fórumban azonnal megmondanák nekik, hogy pl olcsó Acer, meg F-S laptopokat nem veszünk, mert sz.r. De mivel nem teszik, ezért az tud érvényesülni a piacon, aki olcsóbb tud lenni. A többieknek, meg ha életben akarnak maradni, akkor követniük kell. Ugyanez megy digitális gépeknél az idióta megapixel hajhászásban, ahol fejlődés helyett pont hogy visszafejlődés van, csak ez annyival rosszabb a notebook piacnál, hogy itt nem tudom azt mondani, hogy én utánaolvastam, hogy a magasabb felbontás ugyanakkora érzékelőnél pont hogy ront a képminőségem, mintsem javítana, inkább csak egy 4mpx-es gépet szeretnék, mert olyant már nem lehet kapni egyáltalán.

Guni


szer. nov. 05, 2008 18:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
mondjuk azért a HTC szerintem még inkább oda tartozik, aki fejleszt. ha megnézed, akkor a fél PDA piacot ők látják el (illetve látták, amíg nem léptek elő az árnyékból). bár persze minde ngyártónak manapság sajnso az a kifizetődő, ha minél kevesebb gyártósorral oldja meg a gyártást, tehát egy rakás modellt csak átcímkéznek lényegében. és ugye a HTC-re ez még inkább igaz lehet, mert nekik nincs is alsó kategóriás modellpalettájuk, amivel biztos nagy bevételhez jutnak.

Igen, igazad van. És amit most írtál, az szintén a fogyasztói társadalom újabb rákfenéje, amit az angol nagyon találóan "banner engineering"-nek, azaz jelvényfejlesztésnek nevez. A gyártó már nem gyártó, hanem "brand owner", és olcsóbb neki a terméket elôállíttatni, mind gyártni. Ezzel csökken ill. megszûnik a verseny, lassul a fejlesztés, nô a hibás fejlesztések aránya, romlik a minôség. Maradva a mobiltelefonoknál jó példa erre a SENDO brand, amit annak idején prémium márkaként próbáltak elsütni a német piacon, aztán kiderült, hogy kis gyártóktól veszik meg az elektronikát, házat építenek hozzá, az eredmény katasztofális megbízhatóság volt. Megbuktak, csak a gond az, hogy egyre több nagyobb márka is kezdi átvenni a módszert. Magam részérôl és speciel szeretem tudni, hogy hol gyártották az elektronikát, hol fejlesztették, mekkora support áll mögötte, ha baj van. Szintén elekrtonikai példa a Fujitsu-Siemens laptopok, amiknél gagyibb tlán a világon nincs, de a német piacon az elején horror áron el tudták adni a német név miatt. A belsejét a Quanta-tól veszik, abból is a legolcsóbb csomagokat, support zéró, teljesen médincsájna - abból is a legalja.
Sajnos ez a szép új világ, ez van most. Csúnya dolog, de a válság pont az ilyen sunyi nonavailable cégeket fogja kiszórni a piacról, és ez jó. Ami a nem jó, hogy a nagyok a válság idején olcsóbban fogják adni a saját jobb készülékeiket, de utána.... eljön a monopoliumok ideje....


szer. nov. 05, 2008 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Szerintem a Ford megint rossz példa, a kilencvenes vek elején-közepén valóban voltak problémák, de most pl volt olyan év hogy az adac-nál a Focus a Corolla előtt végzett a megbízhatósági statisztikában. Egyébként lassan a japánok is kezdenek rájönni, hogy nem feltétlenül éri meg olyan autót gyártani, ami többszázezer kilométert megy hiba nélkül, meg az európai gyártás se tett túl jót a minőségnek.

De hogy a témához is szóljak a HTC szerintem pont abban feltörekvő státuszban van, amikor muszáj jó terméket csinálni és jó fejnek lenni, hogy részesedést szerezzen a piacból. Pl jó példa, hogy az összes WM5-ös modelljükhöz elérhetővé tették a 6-os frissítést, pedg mondhatták volna, hogy akkor lehet megvásárolni az új wm6-os modelleket.


Egyébként még mielőtt lett volna hivatalos ára a Touch HD-nek, már bejelentették, hogy lesz HD Pro, hardveres qwerty billentyűzettel, én meg még viccelődtem is, hogy az meg mennyibe fog kerülni, 200? Hát ezalapján talán még többe is.

Guni


szer. nov. 05, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
igen, ez mondjuk általánossában szinte kijelenthető, hogy az európai kocsik közel sem olyan megbízhatóak, mint a japánok (de ez mondjuk igaz a Suzukira is, akármennyire is megoszlanak a vélemények). az amerikai kocsik meg még rátesznek egy lapáttal, hogy nemcsak kevésbé megbízhatóak, de vezetési élményben is nullák, és a hatásfokuk is katasztrófális.

mondjuk azért a HTC szerintem még inkább oda tartozik, aki fejleszt. ha megnézed, akkor a fél PDA piacot ők látják el (illetve látták, amíg nem léptek elő az árnyékból). bár persze minde ngyártónak manapság sajnso az a kifizetődő, ha minél kevesebb gyártósorral oldja meg a gyártást, tehát egy rakás modellt csak átcímkéznek lényegében. és ugye a HTC-re ez még inkább igaz lehet, mert nekik nincs is alsó kategóriás modellpalettájuk, amivel biztos nagy bevételhez jutnak.


szer. nov. 05, 2008 12:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
ezt az autós analógiát én sem értem... a Toyota mit fejleszt annyira? vagy azért mondod, mert ott a Prius, aminek akkora reklámja van, meg megy a maszlag, közben meg egy átlagos dízel jobb hatásfokot ér el?

Én a mûszaki megoldásokat és a logikus szerelhetôséget nézem, mert ebbôl látszik, ki diktál a cégnél.
A Toyotánál a D4D motorok utcahosszal vannak a többiek elôtt, és sajnos azon kevés gyártó egyike, akinek az autói 4-500.000 km-t menek el úgy, hogy komolyabb gond nem lesz a kocsival. Beszélgessél a szervizrôl és a megbízhatóságról Citroen, Ford netán Rönó _EX_tulajokkal, fôleg 200.000 km után.
A Prius egy elbaxott megoldás, egy elônye van, hogy szmogriadó esetén is mehetsz vele, mert jó a károsanyag kibocsátása.


ahogy Guni mondta, az Audi és a Seat ugyanaz a cég, ha már említed, akkor a VW-t kéne felhozni, mert az adja a pénzt, ott mennek a fejlesztések. akkor már inkább említenéd a Hondát, ahol csináltak eg yműködőképes, akár sorozatgyártható üzemanyagcellás kocsit....


Igaz, hogy a SEAT-PORSCHE-AUDI-VW-SKODA egy cég, de azon belül a SEAT az, aminél a kísérleti és ultravagány megoldásokat próbálgatják, több-kevesebb sikerrel (lásd ronda Toledo, Arosa, ahol elôször volt Arosa aztán lett a Lupo). Itt látszik, hogy több SEAT modellnél nem a racionalitás, hanem a marketing döntött, ellenben a csoport többi márkájával (no azért az A3-ös Golfban/Audiban is volt egy kis marketing...)
A Hondával igazad van teljesen, én az elôbb csak példákat hoztam.


szer. nov. 05, 2008 11:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ezt az autós analógiát én sem értem... a Toyota mit fejleszt annyira? vagy azért mondod, mert ott a Prius, aminek akkora reklámja van, meg megy a maszlag, közben meg egy átlagos dízel jobb hatásfokot ér el?
ahogy Guni mondta, az Audi és a Seat ugyanaz a cég, ha már említed, akkor a VW-t kéne felhozni, mert az adja a pénzt, ott mennek a fejlesztések.
akkor már inkább említenéd a Hondát, ahol csináltak eg yműködőképes, akár sorozatgyártható üzemanyagcellás kocsit....


szer. nov. 05, 2008 9:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Macika írta:
Múlt héten volt a kezemben egy ilyen.
Szép, nagyon szép kétségtelenül.
Meg okos is.
De azért eszetlenül elrugaszkodott az ára, még ha olyan 120-130e lenne, akkor csak-csak...

Szóval először a tudásán mosolyogtam elismerően, majd az árán értetlenül. Az utóbbi volt maradandóbb...


Szerintem a WM telefonoknak úgy általában nagyon elrugaszkodott az ára. (A Speedshopban meg pláne) Minimális tudástöbblet és már tízezrekkel többe kerül.

Kedver Qnkori, viszont evvel szerintem nincs semmi baj, legfeljebb nem veszed meg, és csendesen, bölcsen vigyorogsz a sok hülyén aki meg megveszi ennyiért. Egyébként én sem vettem meg a Touch Pro-t 160-ért, inkább egy használt TyTN-t. Kicsit nagyobb, kicsit gyengébb a hw, kicsit külön van a gps, de alapvetően mindent tud és csak 40 volt. Majd fél év múlva megveszem 80-ért a Pro-t... 8)

Viszont az autós példát nem nagyon értem, a Seat meg az Audi ugyanaz a cég, a Suzukinál meg mi a marketing maszlag? Hogy 2002-ig gyártunk egy nyolcvanas évek végi konstrukciót, ami a tervezett elévülés elveivel ellentétben az istennek nem akar szétesni soha?

Guni


szer. nov. 05, 2008 1:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Emellett ha nem tartod magad konzumidiótának, gondolom ma is tárcsás telefont használsz, max egy 3310-t, mert ugye a telefon telefonálásra való, a többi csak pv, amiért nem fizetünk egy fillért se pluszba.

Tipikus fogyasztásorinetált szemléletû ellentámadás volt részedrôl....
Két dolgot kell különválasztani: a mûszaki fejlesztést és fogyasztólehúzásra kihegyezett marketingmódszereket. Régebben a fejlesztés úgy történt, hogy volt egy fejlesztô csapat, voltak ötleteik, a marketinggel közösen kiválasztották, melyeket érdemes továbbvinni, mivel lehet a konkurrencia elé kerülni.
Aztán jött a jelenlegi metódus: kikerül az egyetemrôl a mûszakilag totálisan képzetlen (találó elnevezés a funkcionális analfabéta) marketinges (jobb esetben, rosszabb esetben önjelölt a lelkem), és megmondja, szerinte mi az, amire harapni fognak a vevôk. A felmérésekre a zsák pénzt elszórnak, de a végén úgysem mer döntést hozni, ezért megnézik, mit csinált a konkurrencia, majd odalökik a nagy megvilágosodást a fejlesztôknek: na ezt kell megcsinálnotok. A fejlesztô kézzel-lábbal kapálózik a baromság ellen, de a marketinges felfelé már úgy tálalja az ügyet, hogy azért nem tud ô eredményt felmutatni, mert a fejlesztôk nem követik az ô biztos és tuti iránymutatásait. Innentôl kezdve a dolog eldôlt (sajnos).
Ekkor megfizeted: a marketinges herék horror bérét, a piacfelmérésre elszórt valag pénzt, a rengeteg míííting utazási költségét, ha a termék nem jó, akkor a horror reklámköltséget, a pozitív sajtókritikák árát, majd a végén a herék brutál jutalmait is. Ezért olyan drága a legtöbb termék és ezért készül minden egykaptafára.
Ha a mûszakiak döntenek, akkor van valós mûszaki fejlesztés, ha a marketingesek, akkor az esetek 99%-ban lehúzásról beszélünk.

Ha autós pédát akarsz, akkor azt mondom jelenleg csak a Toyota, az AUDI, a BMW és a Mercedes az a cég, ahol látszik, hogy a mûszakiak hozzák meg a döntést. A Citroen/Pözsó/Fiat, a Rönó, a SEAT, Volvo és a Suzuki azok, ahol teljesen egyártelmû, hogy a marketing ökörségei alapján készül az autó ill. a marketing kezenyoma látszik a felszereltségen.


szer. nov. 05, 2008 0:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Nos, nem igazán jutott el a tudatodig, mirôl is írtam.


Egészbiztosan, de számomra a fenti példáddal (htc-nokia) még mindig az almát hasonlítod a körtéhez. Bár ahogy látom, erről úgysem fogjuk egymást meggyőzni.

Emellett ha nem tartod magad konzumidiótának, gondolom ma is tárcsás telefont használsz, max egy 3310-t, mert ugye a telefon telefonálásra való, a többi csak pv, amiért nem fizetünk egy fillért se pluszba.


kedd nov. 04, 2008 23:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Kérdés, hogy meddig tart a növekedés, ha a konzumidióta nyugat nem konzumál többé (annyit).

Kína speciális helyzetben van, ugyanis ha a nyugat nem konzumálna tovább, akkor egyszerûen a belsô piacaira iránítja át az addigi exportot, s csupán arra kell ügyelnie, hogy annyi legyen az exportja, hogy az érte kapott valutáért az importot fedezni tudja.
Szintén az RTL-en el nem hagzott hír szerint Kína jövöre megkezdi a benzin elôállítást kôolajból (a németek a II. VH alatt már csinálták), s egy liter benzin kb. 50 Ft-ért kerül elôállíátsra, olcsóbban, mintha olajból csinálná. Ettôl kezdve pedig az olajimportja is radikálisan lecsökken, a piacokon az olajár-manipulációkra nem lesz indok az "erôsôdô kínai kereslet". Ez az egyik fô oka a zuhanó kôolajárnak, nem a válság....


kedd nov. 04, 2008 23:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Kérdés, hogy meddig tart a növekedés, ha a konzumidióta nyugat nem konzumál többé (annyit).


kedd nov. 04, 2008 22:52
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Hátpersze, és ez mind összefügg a mobiltelefonok tudásszintjével
Végülis nem is kell mobil, csak elhitettük magunkkal, hogy ez jó, éljen hunnia.. !!!


A "hunnia" stílus inkább az, hogy itt még mindig vannak, akik azt gondolják, hogy a mobiltelefon dönti el a társadalmi státuszukat ill. ha nincs meg nekik a legújabb csúcsmodell, akkor lemaradtak.
Ausztriában teljesen természetes, hogy egy évi 1,2 milliárd euro forgalmú cég vezetôje 6310-es Nokiát vesz elô, egy 140 kamiont üzemeltetô cég tulajdonosa 6230-ast használ... ott nincs ez a primitív balkáni kivagyiság.


pszt..megsugom, minden marad a régiben Twisted Evil a válság következményeit még unokáink is fizetik majd, viszont ez senkit nem fog visszatartani attól, hogy kínában továbbra is 2tál rizsért gyártsa a plazmatévét, amit itt egy "ennyiért elegen megveszik", maximalizált hasznot hozó ex-has áron dob a piacra

Tévedsz, most lájvban egy gazdasági katasztrófa filmet látsz, aminek te is a statisztája vagy. Bátran olvasgassál Joseph Stiglitz Nobel-díjas közgazdász bácsit, aki 11 évvel ezelôtt pontosan leírta azt, ami ma történik. A mostani válság úgy fog eljutni a totális gazdasági összeomlásig, hogy van egy kisebb válság, a kormányok ill. a jegybankok ekkor fedezetlen pénzt pumpálnak a rendszerbe, ettôl mindenki lenyugszik, majd hirtelen jön az újabb rengés, újabb kapkodó intézkedések, majd 2-4 rengés után jön az a rengés, ami összedönti a jelenlegi fedezetlen dollár alapú hitelrendszert. A végén az USA lesüllyed a második vonalas hatalmak szintjére, és az fog dönteni, hogy Kína kivel fog összeállni (India, Oroszo. vagy az USA), mert ez fogja determinálni a következô 100 évet.
Kínát meg fôleg ne "2tál rizsezd le", 1950 milliárd USD a valutatartaléka, GDP-ben meg tavaly lehagyta az USA-t. Csak errôl az RTLklub elfelejt beszámolni.... helyette kapsz celebmajmokkapcsoljinnen mûsort...


kedd nov. 04, 2008 22:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hátpersze, és ez mind összefügg a mobiltelefonok tudásszintjével :D
Végülis nem is kell mobil, csak elhitettük magunkkal, hogy ez jó, éljen hunnia.. !!!:D :roll: :D

pszt..megsugom, minden marad a régiben :twisted: a válság következményeit még unokáink is fizetik majd, viszont ez senkit nem fog visszatartani attól, hogy kínában továbbra is 2tál rizsért gyártsa a plazmatévét, amit itt egy "ennyiért elegen megveszik", maximalizált hasznot hozó ex-has áron dob a piacra ;)


kedd nov. 04, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Nos, nem igazán jutott el a tudatodig, mirôl is írtam.


Meg különben is, mindenki annyiért kínálja a cuccát, amennyiért akarja. Aztán a nép vagy megveszi, vagy nem. Akinek ilyen eszközre van szüksége, az akkor sem fog nokiát venni, ha az olcsóbb és fordítva.

Nem egészen errôl írtam. Amit te nyomatsz, az a tipikus ultraliberális piaci felfogás, miszerint a piac dönt mindenrôl (csak zárójelben jegyzem meg, pont most bizonyítja a világválság ennek a filozófiának az életképtelenségét).
Az, hogy szép lassan eltorzult az emberek egy részének az értékrendje és agyatlan konzumzombivá változott, ez eredményezte azt, hogy irreális áron el lehet(ett) adni mindent, amirôl elhitették, hogy erre neked szükésged van. A HTC jelen terméke tipikusan egy ilyen termék, ha megnézed az ár/érték arányát, akkor láthatod, hogy funkcióját tekintve csupa olyan felesleges xarral tömték meg, ami egy nornál, egészséges életet élô ember mindennapjaiban szükségtelenek. Persze, ha elhiteted magaddal, hogy ezek nélkül nem lehet élni, meg magasabb életminôséget ad ez neked, akkor bocs....



Aki megveszi nyitóáron, hogy villoghasson vele/erre van szüksége/ki akar tűnni, hogy megteheti/etc. azt se fogja érdekelni, hogy kaphatna mást is más áron.
Aztán idővel minden eszköznek szépen beáll a piaci ára és úgyis az dönti el végül, hogy mennyire lesz kelendő.


Pont ez a filozófia éd felfogás robbantotta ki a jelenlegi pénzügi zavart, mivel a szabad pénzek olyan irreális és felesleges termékekben testesültek meg, amik valós értéke a töredéke volt a valós piaci értéknek (túlértékelt ingatlan, junk részvény, fogyasztási hitel). A lufi kipukkadt, és a következô 12 hónapban jópár hitelt felvett honfitársunk ismerkedni fog a napi 3x zsíroskenyér menüvel...
A piacra irreális áron bevezetett termékek tipikus esete a mobiltelefon, a processzor (bár itt az utóbbi évben az Intel már nem alkalmazza a ma 2000 USD, egy hét múlva 1500 USD fél év múlva 100 USD módszereket... nem ok nélkül) és a szórakoztató elektronika. Szerencsére a válság ittis rendet tesz, mert a 30.000 Ftért elôállítható 107 cm-es LCD TV-t nem 500E Ft-ért, hanem 100E Ft-ért tudják csak a piacra vinni, és vissza áll a 15 évvel ezelôtti normális rend, hogy a termék induló ára a bekerülés max. 5 -szöröse lesz, és termék lifetime-ja nem 3-5 hónap lesz, hanem 2-4 év.....


kedd nov. 04, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Akoska írta:
Na, azért ne tegyünk úgy, mint ha itt csak arról lenne szó, hogy a szemét Nokia egyes készülékekre odanyomja a logoját, másokra meg nem, pedig alig van különbség...

Persze, én se arra gondoltam, hogy a nokia logótól lesz olyan drága.

Csak QNKORI gondolat menetét nem igazán tudtam magamévá tenni :?


kedd nov. 04, 2008 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
pampika írta:
...Pl.: csak a nokiánál maradva egyre több klón jelenik meg több típushoz is. Töredékébe kerül, mint az eredeti modell, van, hogy többet is tud (2 sim, sok apróság, pv dolgok), de azok az alapvető funkciók, amire a legtöbb ember használja, ugyanúgy működik ezeken is...


Na, azért ne tegyünk úgy, mint ha itt csak arról lenne szó, hogy a szemét Nokia egyes készülékekre odanyomja a logoját, másokra meg nem, pedig alig van különbség...

A Nokia áraiban (persze a rendes kisker hasznon felül) ott van az egész világra kiterjedő szervizhálózat fenntartásának költsége, a marketing és a ténylegesen nagyobb tudás és (a legtöbb készülékben) ténylegesen sokkal jobb minőségű anyagok felhasználása. Látott-e már valaki pl. használható kamerát ilyen klónokban. Ugyae, hogy senki?

A kínai klón modellek egyetlen ütőkártyájának a mai napig a 2 SIM-es megoldás tűnik. Ha a Nokia előállna ilyenekkel is, töredék áruk ellenére ezek a kínai csodák sehol nem lennének. Touchscreen meg már jön itt is.

Ha egy kínai telefonnal gondod van, csak abban a boltban bízhatsz, akiknél vetted. Ha magyar nyelvet óhajtasz rá, a boltosnak azt meg kell íratnia olyanokkal, akiknek ehhez van eszközük. Mert azokhoz lehet nyelvet szerkenteni, de alapból angol és kínai van bennük.

Ezek a sz.rok amúgyis mind egy kaptafára mennek. Nem véletlen, hogy egy-egy, kínai telefonokra szakosodott szervizbox az ÖSSZES modellre jó, a SE, a Nokia és egyéb klónokra egyaránt, mivel a belsejük majdnem azonos.

Nekem ezekkel a klónokkal semmi bajom, ha a vásárló tisztába kerül azzal, hogy pontosan mi az amit vesz. Az undorító ebben az a gátlástalanság, amivel a telefon külsejét és néhány ismert szervizfunkcióját (pl. *#0000#) lemásolják és ezzel a vásárlót eredeti termék tulajdonosának hitetik.

Szinte minden boltos tud már olyat mesélni, hogy szinte csak akkor vették észre, hogy mi a szitu a magyarításra bevitt telefonnal, amikor a szervizbox (a Nokiás, természetesen) csak köpött egyet a ráaggatott készülékre. Ennyire adnak a megtévesztésre.
A *#0000# működik, soxor már a *#war0anty# is.

Na ez már így nem faja.


kedd nov. 04, 2008 10:40
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tudjátok nekem csak az tetszik, ha a Nokia kihozza az N95-re két év múlva az N95 8Gb-ot, az Apple az Iphone-ra az Iphone 3G-t egy éven belül akkor mindenki fröcsögő szájjal balhézik, hogy persze, mert szerencsétlen vásárlót lehúzzák... Ráadásul ugyanarról húnak le több bőrt...


De ha a kis taiwani HTC egy éven belül kihoz öt Touch változatot ( Touch, Touch Pro, Touch 3G,Touch Diamond, Touch HD) az a fejlődés tiszta jele...

Vicces:)


kedd nov. 04, 2008 9:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
A HTC pda-t gyárt, a Nokia alapvetően telefont, meg 1-2 internetes eszközt. De más piac, más rendszer, szóval még mindig nem tiszta a nokiával példálózás.

Meg különben is, mindenki annyiért kínálja a cuccát, amennyiért akarja. Aztán a nép vagy megveszi, vagy nem. Akinek ilyen eszközre van szüksége, az akkor sem fog nokiát venni, ha az olcsóbb és fordítva. Aki megveszi nyitóáron, hogy villoghasson vele/erre van szüksége/ki akar tűnni, hogy megteheti/etc. azt se fogja érdekelni, hogy kaphatna mást is más áron.
Aztán idővel minden eszköznek szépen beáll a piaci ára és úgyis az dönti el végül, hogy mennyire lesz kelendő.

Pl.: csak a nokiánál maradva egyre több klón jelenik meg több típushoz is. Töredékébe kerül, mint az eredeti modell, van, hogy többet is tud (2 sim, sok apróság, pv dolgok), de azok az alapvető funkciók, amire a legtöbb ember használja, ugyanúgy működik ezeken is. Mégsem terjednek el nagyobb mennyiségben. Pedig elérhető sok helyen (persze gari, szerviz az meg olyan, amilyen, de sokakat ez sem zavar). Ezeknek is van valamilyen piaca, meg a jóval drágább eredeti modellnek is.


hétf. nov. 03, 2008 22:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Mert itthon aztán olyan hatékony a fogy.védelem

Velünk ellentétben pl. a németeknél és az osztrákoknál kifogástalanul mûködik....


Amúgy ennyi erővel sokakat lehetett volna büntetni. Pont az említett nokia, pl. az N95 is 200k magasságában nyitott, sőt ha jól emlékszem, gyári garis ára valami 215k körül volt. Vagy a 8800 sorozat, az is 200 felett mozog, a limitált kiadásokról nem is beszélve. Vagy iphone is hasonló árkategória és még lehetne rengeteg példát hozni.
Szóval nem értem mi alapján van túlárazva, vagy épp mi alapján a nokia a mérce, amikor nem is egy kategóriába szánt eszközöket hasonlítasz össze.


Nem értek egyet veled. Az igaz, hogy vannak olyan készülékek, amelyek direkt az öblített agyú sznoboknak készül (8800-as nokia), ezeket tudatosan irreális áron helyezik ki a piacra, mert van egy réteg, aki elhiszi, hogy státuszszimbólumot vett.
Van minden területen piacvezetô (processzor: INTEL, profi video: SONY, színes fénymásoló: XEROX, tetôablak: VELIX stb...), aki meghatározza a fô csapásirányt és elhiszik róla, hogy amennyivel drágább, annyival többet ad. Ez alaptörvény. Mobiltelefononoknál JELENLEG a Nokia az erôs fiú, ô dönt. A kis gyártók próbálják megelôzni, de akkor nagyon eredeti terméket kell OLCSÓBBAN kell felmutatniuk. Jelen esetben a HTC-re egyik sem igaz: drága és nem mutat annyival többet, ami indokolná az extra felárat.


hétf. nov. 03, 2008 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
de ráadásul más boltokban már most olcsóbb, mitn a gyorsboltban. meg kezdő árat nem érdemes nézni, megy az lejjebb majd gyorsan. főleg, ha nem veszik meg ennyiért.


hétf. nov. 03, 2008 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Mert itthon aztán olyan hatékony a fogy.védelem :?

Amúgy ennyi erővel sokakat lehetett volna büntetni. Pont az említett nokia, pl. az N95 is 200k magasságában nyitott, sőt ha jól emlékszem, gyári garis ára valami 215k körül volt. Vagy a 8800 sorozat, az is 200 felett mozog, a limitált kiadásokról nem is beszélve. Vagy iphone is hasonló árkategória és még lehetne rengeteg példát hozni.
Szóval nem értem mi alapján van túlárazva, vagy épp mi alapján a nokia a mérce, amikor nem is egy kategóriába szánt eszközöket hasonlítasz össze.


hétf. nov. 03, 2008 17:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Múlt héten volt a kezemben egy ilyen.
Szép, nagyon szép kétségtelenül.
Meg okos is.
De azért eszetlenül elrugaszkodott az ára, még ha olyan 120-130e lenne, akkor csak-csak...

Szóval először a tudásán mosolyogtam elismerően, majd az árán értetlenül. Az utóbbi volt maradandóbb...


hétf. nov. 03, 2008 17:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
A Speedshop jóvoltából azonban a negyedik negyedév egyik legnagyobb durranása, a HTC Touch HD készülék a magyar vásárlók nagy örömére a budapesti HTC bemutatóteremben debütál Európában.

Nem azért hozzák elôször ide, mert nem merik Nyugat-Ajrópába vinni? Mert ott van fogyasztóvédelem is?
Amúgy a 180 ropis árral szerintem erôsen túlárazták ezt a kütyüt, a HTC név azért nem egy kategória a NOKIA-val.


hétf. nov. 03, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 27, 2008 13:44
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
nem akar valaki hozámvágni egyet? (:


hétf. nov. 03, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Magyarországon debütál a ragyogó kijelzős HTC Touch HD
Felsőkategóriás új HTC készülék érkezett hazánkba. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=113884


hétf. nov. 03, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség