Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:44



Hozzászólás a témához  [ 182 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
GSM boltok, avagy a vasút és Kína Linux alatt betonba öntve 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
na, ezt már ismerjük. Persze, a fanoknak sosem fagy le a nokija, nekem meg - valahogy - mindig sikerül egy-két hibát találnom a legalapabb készülékeikben is! :lol:
Én meg a Te dumádat ismerem.
Mondd mikor álmodtad, hogy symbianos készüléked van?
Hisz sosem volt.

És ennek ellenére mégis lefagyott!

Na, ezt csinálja valaki utánad!!!! ;)


na, megint kénytelen vagyok azt hinni, hogy a szolgáltatók rendre jegyzetelik, hogy mikor, milyen készülékkel léptem fel a hálózatra, és ebbe a listába te is betekintést nyerhetsz! :wink:


szer. dec. 17, 2008 18:59
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Mintha nem értenél ezekhez a dolgokhoz, csak az árcédulát látnád, úgy tűnik...
Pedig - szeretném hinni - nem így van...


Arra hoztam fel példának a készüléket, hogy a nevezett gyártó tud jó minôségû olcsó telefont kínálni, nem pedig azért, hogy ezek csúcskésülékek.
A másik, ami miatt hovatkoztam rá, hogy van európai szolgáltató, aki már felvette a kínálatába a készüléket.



Tudod, hogy melyik csúcs-készülékben van 2 MP-es kamera?

Szerintem már párszor ki lett itt elemezve, hogy ennek a megapixel bemondós marketing hülyéskedésnek mennyire nincs értelme

Tudod, hogy mennyit ér egy készülék ma, amiben nincs 3G?


Mondjuk aki nem vesz igénybe 3G szolgáltatást, annak elég sokat. Szerintem a jenkiknek is el kellene magyarázni, hogy mennyire rossz nekik, hogy nincs ott 3G...

Mennyit ér az a készülék, amelyik nem képes 1 GB-nál nagyobb µSD-t kezelni?

Szerintem ez a világvége... mégis mi a náthának van egyáltalán egy középkatos telefonba szükség a nagy kártyára? Videót vágunk vele? DVD kölcsönzôbe járunk vele? Hány ezer képet akarunk tárolni rajta? Szóval tipikus álprobléma.


szer. dec. 17, 2008 18:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
A fejlesztést most már (az irgalmatlan pénztartalékukkal) lassan nyilván kezdik megfizetni.

Érdekes, az elôbb még csak másoltak, és semmit nem fejleszettek.... miez a pálfordulás?


Bár létező technológiák egy kütyübe való integrálását én sem tekintem igazi fejlesztésnek.

Hûha, akkor ezek szerint egyik autógyártó sem fejleszt igazán, mivel gyakorlatilag mindegyik a motor kivételével az összes részegységet (gyújtás, fék, lengéscsilaptók, elektronika, elektromos eszközök stb.) külsôs cégtôl veszi, esetleg a meglévô fejlesztést igazítják az adott modellhez (ezért lettek a 2000 után gyártott autók annyira problémások).
Mi a fejlesztés szerinted? Ha valaki feltalált a McPerson felfüggesztést, akkor csakazértis mi mást találnuk ki? ha létezik a Bosch injektor, akkor mi csakazértis kifejlesztünk egy rosszabb hatásfokú másikat? Ha igen, akkor azonnal jelentekzzél a Citroen fejlesztô gárdájához, örömmel fognak üdvözölni....


De a gyártásban csak addig meg a nagy olcsóság, amíg
- diktatorikusan, önkényesen használják a helyben adott hatalmas mennyiségű, hiperolcsó munkaerőt


De az a kegyetlenül elnyomott és diktatórikusan használt munkaerô abból a bérbôl kényelmesen meg tud élni, mivel a belsô ár/bér viszonyok is töredéke az európainak.

- magasról tesznek MINDENFÉLE környezetvédelmi megfontolásra, sz.rrá szennyezik az országukat (Ez vajon meddig mehet? Bár elég nagy a területük)

Igeeenn? Arról halottál-e, hogy ezek a rettentes önszemmyezô sárgák micsoda berujázásokat csinálnak a környezetszennyezés ellen? Minden falu köteles szennyvíztisztítót építeni, kötelezôvé tették a hulladék égetôk építését, betiltották a hagyományos égôk forgalmazását (már 3 évvel ezelôtt, hol vagyunk itt a fejlett nyugaton ettôl), jövôre elkezdik kôszénbôl a benzin elôállítását.... szóval ne a nyugati média Kína elleni hangulatkeltésébôl tájékozódjál.... a jelenelgi "sajtószabadság" és a 60-as évek Pravdája között nem sok különbség van.... ha csak aza nem, hogy akkor nem volt címoldalon Olga Scserbakova élmunkás kivillanó bugyia...

[b]- semmilyen drága minőségbiztosítási rendszert nem tesznek magukévá[/b]

Addig örüljél, amíg nem vezetik be ISO meg HACCP ****. Nálunk van HACCP meg ISO? És mégis van a boltban mérgezett disznóhús, mérgezett paprika, hamisított méz, dioxinos csirke? Hogy van ez? Akkor mi szükség a drága szabványra, ha semmit nem ér?

- SZH-ért megy a szállítás vizen (ez sem lesz örökké így)
- illetve szinte semmi nem érdekli őket, ami drágíthatja az árut


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a cél szempontjából fölösleges tényezôket mellôzik. Fôleg, ha az értelmetlen és a végterméken nem látszik (pl. a PEFC meg FSC logó, ami elvileg azt jelenti, hogy nem tarvágással, hanem újratelepítéssel vágták a erdôt, ahonnan a fa származik. Igen ám, de ha te kézzel ülteted újra, az nem felel meg a két szabványnak. Magyarán: ha nem a drága szabványnak megfelelôen, bonyolult, horror pénzekért csináltatott tervek alapján telepíted újra az erdôt, hanem felfogadsz 20 alkeszt, akik két hét alatt visszaültetik csemetével a területet, arra nincs logó. Igaz, hogy semmi különbség a végeredmény szempontjából, de nem adhatod be a marketing dumát hogy ilyen meg olyan logósok vagyunk. Csak éppen a vevôdet fogja a legkevésbé érdekelni, hogy mennyire húztak le téged közben.


szer. dec. 17, 2008 18:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
TWZ Quad-band Mobile Phone
$189.00
Unlocked Quad-band TWZ Mobile Phone contains Dual SIM cards Dual Stand-by function, 3 inch Touch Screen. Phone has analog TV, let you enjoying perfect 320 * 240 films comfortable! The main function of bluetooth is useful for your business, you can use the bluetooth headset to call, listen music, and transfer data, etc. This model is for GSM carriers like Cingular and T-Mobile,Rogers,Fido and e.t.c English language for both the products and the manuals. Specification: Quad Band GSM Phone TFT-LCD 65K - 320 x 240 (3.0") touch screen MP3, 64 Polyphonic Vibration in Phone microSD card - up to 1 GB phone comes with 256Mb Dual Sim Dual Standby Connectivity Data Transfer Bluetooth™ , USB Port WAP Browser (Messaging) - MMS, SMS Feature Dual SIM cards TV Tuner(analog) 2Mp Digital Camera 1.3Mp Digital Camera Video recording & Playback MP3, MP4 player FM radio Voice recorder Li-Ion 2000 mAh Standard Battery (2 battaries) Haedset universall power supply 100-240V Manual (English)
Nézd, eddig ennél komolyabb technikai beállítottságúnak tartottalak.
Nagyjából tudod, mekkora egy 2 Ah-s LiIon akksi például?
Tudod, hogy melyik csúcs-készülékben van 2 MP-es kamera?
Tudod, hogy mennyit ér egy készülék ma, amiben nincs 3G?
Mennyit ér az a készülék, amelyik nem képes 1 GB-nál nagyobb µSD-t kezelni?

Mintha nem értenél ezekhez a dolgokhoz, csak az árcédulát látnád, úgy tűnik...
Pedig - szeretném hinni - nem így van...


szer. dec. 17, 2008 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Kezd ez a topik bezáráséretté válni. :) Igen, ez a vesszőparipám. Különben is, már előre megmondtam, hogy semmi értelme.


szer. dec. 17, 2008 18:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
QNKORI írta:
javasolnám az ZTE telefonokat megnézni, nem beszélve az IcePhone-ról. MÁR nincs különbség a Nokijja és ezek között
Ugyan-ugyan, jónak mondod, ne feledd, több éve tesztelő vagyok.
Bár jómagam nem tesztelek mobiltelefonokat, a szerkesztőségi megbeszéléseken mindig végignyomkodom az összes hozzáférhető telefont.

A kínai gagyikkal meg úgy vagyok, hogy AHHOZ KÉPEST jó telefonok.
Ahhoz képest, hogy mennyibe kerülnek, ahhoz képest, hogy hogy néznek ki, ahhoz képest tényleg egészen jók.

De egy komoly fejlesztési hátterű készülékkel labdába nem rúgnak.
Jó példa erre a Samsung. Ők is elkezdték a kici occó, jó ... módon, aztán az EU finnyáskodott, míg nem bebizonyították, hogy ők is képesek a nyugati szintű fejlesztéseket megcsinálni (SŐT! előttük is járni), onnantól kezdve bizony az áraik is megközelítik az EU-s termékekét.

Valaki látott már kínai gyártmányú telefon leírásán SAR értéket?
Valaki látta már, hogyan fog kinézni 6 év használat után (a 2002. májusi 6310i-m megtekinthető, kérésre fotót küldök). Ezeket is számba kéne venni, nem csak ész nélkül írogatni!

Észre kéne venni, hogy ameddig a külső alapján mond valaki véleményt, addig a kínai cuccok vernek mindent. Hiszen arra álltak rá, hogy jól nézzen ki, ez adja el, és ha még olcsó is!
Zseniálisan éreztek rá, hogy a külső adja egy áru megítélésének a 90%-át, főleg addig, míg meg nem vette valaki.

De hát a cocilizmusban egyszer már kijózanodtunk ebből, talán mégsem eléggé.
Akkoriban a kintről behozott, kint leharcolt nyugati autók ezerszer jobban néztek ki KÍVÜLRŐL, mint az azonos korú kelet-EU-ban gyártott vackok. Mindenki büszke is volt új szerzeményére, aztán jött a szép kinézet mögött az átverés, bizony nem minden, hogy csillog-villog, belül komoly problémák vannak, a javítás nem megy sufni-módon, az alkatrész méregdrága, stb-stb.


szer. dec. 17, 2008 18:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
na, ezt már ismerjük. Persze, a fanoknak sosem fagy le a nokija, nekem meg - valahogy - mindig sikerül egy-két hibát találnom a legalapabb készülékeikben is! :lol:
Én meg a Te dumádat ismerem.
Mondd mikor álmodtad, hogy symbianos készüléked van?
Hisz sosem volt.

És ennek ellenére mégis lefagyott!

Na, ezt csinálja valaki utánad!!!! ;)


szer. dec. 17, 2008 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
T68m
az en nokia 8600am is 100%ig hibatlan es bug mentes es semmi gondja... valahol igazad van hogy a nokiak nem errol hiresek, de a 8600 a nokia egyik legstabilabb keszuleke.

T68m írta:
vidékiviktor írta:
Nem vagyok Nokia fan, rengeteg féle/fajta telefonom volt már, de tényleg semmi gondom az E51-el.


akkor az egy különleges készülék, el ne add! :wink:


szer. dec. 17, 2008 17:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
tényleg nem érted, hogy a diktatórikus rendszer csak másolni képes? (ha mûködik. Ha nem, akkor még arra sem)
Akárhány példát (Szovjetunió, vagy Oroszország most) hozol, sehol sem önálló fejlõdés következett be a diktatúra alatt, hanem a már feltalált, kitalált dolog hasznosítása. Olyan példát nem tudsz mondani, ahol maga a diktatúra képes volt továbbfejlõdni, lehagyni más modellt.


na jó.... akkor kik lôtték fel az elsô mûholdat? Kik találták fel a rakéta-sorozatvetôt? Az AK-47-est? A T-34-est? Az RPG-t? A hordozható "zsebatombombát"? A Spiral-3 péncéltörô rakétát (tudod, amivel a 11 db kilôhetetlen Abrams-ot kilôtték Irakban)? A katapultülést? A légvédelmi rakétát? A szuperkavitációs torpedót (tudod úgyis, 300 km/h sebesség víz alatt)?
Ezek katonai példák voltak, amik most hirtelen eszembe jutottak....


műholdat? Arra gondolsz, hogy Braun féle V2-t, illetve annak többlépcsős változatát a II.vh. befejezetével - mivel az egész cucc a kezekbe került - sikeresen lemásolták 14 év alatt a szovjetek, úgy, hogy előtte az egész elméleti kutatást NEMBOLSEVISTA időkben már lefektette egy orosz tudós: Ciolkovszkij? Igen, ez nagy teljesítmény.
Rakéta sorozatvető szintén német találmány a páncéltörő rakétával együtt. A T-34-esben mi volt a találmány??? És az AK-47-esben? Előtte még nem gépkarabély vagy tank?

***************************

ha megnézed, vannak szép találmányok, felfedezések oroszországból. Pl. a bolesvista hatalomátvétel előttről, pl. a fenti említett rakéta használat űrkutatásra, és annak elméleti alapja. Vagy a Mengyelejev féle periódusos rendszer. Ezeket ugyanis nem lehet parancsra kitalálni, kell hozzá a gondolkodás szabadsága.


szer. dec. 17, 2008 16:05
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A fejlesztést most már (az irgalmatlan pénztartalékukkal) lassan nyilván kezdik megfizetni.

Bár létező technológiák egy kütyübe való integrálását én sem tekintem igazi fejlesztésnek.

De a gyártásban csak addig meg a nagy olcsóság, amíg

- diktatorikusan, önkényesen használják a helyben adott hatalmas mennyiségű, hiperolcsó munkaerőt
- magasról tesznek MINDENFÉLE környezetvédelmi megfontolásra, sz.rrá szennyezik az országukat (Ez vajon meddig mehet? Bár elég nagy a területük)
- semmilyen drága minőségbiztosítási rendszert nem tesznek magukévá
- SZH-ért megy a szállítás vizen (ez sem lesz örökké így)
- illetve szinte semmi nem érdekli őket, ami drágíthatja az árut

Erőszakkal nyilván fenntartható mindez jó darabig, aztán amikor Kína lassan lakhatatlanná válik, majd jönnek ide milliószám a kis sárgák :)


szer. dec. 17, 2008 15:52
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 

tényleg nem érted, hogy a diktatórikus rendszer csak másolni képes?


Csak a kedvedért (szándékosan nem orosz, hanem magyar linket kerestem neked). A cikk 2003-as, azóta sorozatban készül, az ár 11.000 USD.

http://totalcar.hu/tesztek/volga3115/


szer. dec. 17, 2008 15:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
2. kétkártyás mobil. Ebben mégis mi az új? Legfeljebb itt a fórumon tartották lehetetlennek kivitelezését, gyakorlatilag pedig csak szoftver kérdése. Tehát, mi benne a találmány? Vagy nálad az is találmány, ha négyemeletes házak helyett ötemeletest építünk?

Értem, ha a kínaiak megcsinálják a használható kétkártyás mobilt, az nem fejlôdés, csak egy kis fika, bezzeg ha a Nokia lecseréli a billentyûzetet meg kicsit jobb kijelzôt tesz a teelfonba (3650/3660), az bezzeg a hájteh übercsúcsa..... meg az európai autógyártók odébbtesznek pár díszlécet, más színû kárpitot tesznek a kocsiba meg olcsóbb mûszerfalat, a kocsit meg elnevezik Kibassó II-nek.... az persze micsoda fejlesztés.....


analóg tv a mobilban. Na, ebben mi a találmány? talán az ötéves, szadeszos pistike nem tudna összekötözni egy junoszty tévét egy bakelit telefonnal? Ettől pistike már feltaláló? stb.

Attól találmány a dolog, hogy tudtak csinálni MÛKÖDÔKÉPES változatot. Miért nem csinálta meg eddig egyetlen európai gyártó sem? Nem volt rá igény? Na ne... akkor nem vinnék ezeket a kínai telefonokat, mint a cukrot. Pár napja olvasgattam, hogy tavasszal a kínaiak elkedik a GPS helymeghatározó/telefon kombinációkat is tömegesen forgalmazni. A többi nagy jelenlegi modelljei is hemzsegnek ilyen tulajdonságokkal? Mert ha nem, akkor mit fognak a kínaiak utánozni?


szer. dec. 17, 2008 14:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
tényleg nem érted, hogy a diktatórikus rendszer csak másolni képes? (ha működik. Ha nem, akkor még arra sem)
Akárhány példát (Szovjetunió, vagy Oroszország most) hozol, sehol sem önálló fejlődés következett be a diktatúra alatt, hanem a már feltalált, kitalált dolog hasznosítása. Olyan példát nem tudsz mondani, ahol maga a diktatúra képes volt továbbfejlődni, lehagyni más modellt.


na jó.... akkor kik lôtték fel az elsô mûholdat? Kik találták fel a rakéta-sorozatvetôt? Az AK-47-est? A T-34-est? Az RPG-t? A hordozható "zsebatombombát"? A Spiral-3 péncéltörô rakétát (tudod, amivel a 11 db kilôhetetlen Abrams-ot kilôtték Irakban)? A katapultülést? A légvédelmi rakétát? A szuperkavitációs torpedót (tudod úgyis, 300 km/h sebesség víz alatt)?
Ezek katonai példák voltak, amik most hirtelen eszembe jutottak....


szer. dec. 17, 2008 14:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Nem, csak egymást... :D

Guni


szer. dec. 17, 2008 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Akkor most lehet itt boltokat köcsögözni vagy nem lehet? :roll:
:lol:


szer. dec. 17, 2008 13:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Ki akarta a bolsevizmust éltetni? mert én nem. Nézz utána, ki mondta az alábbi mondatot: Sztálin faekével vette át az országát, és atom bombával rendelkezô világhatalomként adja tovább.
30 év alatt 200 év lemaradását hozták be, vitatod? Világhatalommá váltak, vitatod? Mûködött a rendszer 70 évig, vitatod? Képes volt saját erejébôl fejlôdni, vitatod? Jelenleg megkerülhetetlenné váltak, vitatod? Akkor mi a kérdés? A történelem nem jólét alapján fogja osztályozni a hatalmakat, hanem a tények alapján.


És persze nézzük meg a végét, amint felzárkozott technikában, technológiában beköszöntött a pangás, mivel önmagától képtelen volt továbblépni.

Azért ahhoz a pangáshoz szükség volt egy amatôr vezetôgárdára is, akik a 60-as évek közepén hatalomra jutottak, szükség volt egy fegyverkezési versenyre, amibe a rossz vezetés belement, iiletve arra, hogy nem volt a vezetés engedni a dogmatikus nézeteibôl. Minden diktatórikus vezetés legnagyobb veszélye, hogy amatôrök kerülnek a vezetésbe. Mondjuk nézd meg, most, hogy vaskezû diktátoruk van, aki elôre lát és a fejlesztéseket is kikényszeríti, mintha kissé látványosan fejlôdnének...


tényleg nem érted, hogy a diktatórikus rendszer csak másolni képes? (ha működik. Ha nem, akkor még arra sem)
Akárhány példát (Szovjetunió, vagy Oroszország most) hozol, sehol sem önálló fejlődés következett be a diktatúra alatt, hanem a már feltalált, kitalált dolog hasznosítása. Olyan példát nem tudsz mondani, ahol maga a diktatúra képes volt továbbfejlődni, lehagyni más modellt.


szer. dec. 17, 2008 13:17
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Ja, így van. Tanulással kell kezdeni. De te mire alapozod, hogy ezen már túl van? Milyen olyan kínai terméket ismersz, ami még nem volt? Alig várom már a példákat! Mert amíg nincs, addig minden engem igazol. Egy tervutasításos, értsd diktatórikus rendszer csak másolásra képes.

Érdekes a logikád.... példákat! Mert amíg nincs, addig minden engem igazol., na ja.... amiíg nem kapod meg az AIDS-et, addig nincs is, mert nem tapasztalod, akkor nincs is.... hát legyen hozzá szerencséd.
Kérsz olyan dolgokat. amik kínai találmányok, és eddig nem voltak? Hagyjuk a papírt, a puskaport, a porclánt, az iránytût stb.... térjünk vissza a mobilokhoz és az elektronikához. A példák: két kártyás mobil, analóg TV beépítése mobilba, DVD lejtászó képernyôvel beépítése hifi toronyba, órába épített mobiltelefon... csak ami egy perc alatt az eszembe jutott.


hát, igen. Amíg nincs sehol aids, csak a te képzeletedben, addig azt hiszem nem kell foglalkozni vele. Onnantól kezd érdekes lenni a dolog, ahogy az első ember megkapta, kimutatták, stb. De te még nem mutattál egyetlen kínai találmányt se!

1. puskapor, papír, vicces vagy. Azt mao elvtárs találta ki? Ja, hogy az nem a mostani bolsevista rendszer terméke? Akkor - talán - mégsem a legjobb példák.

2. kétkártyás mobil. Ebben mégis mi az új? Legfeljebb itt a fórumon tartották lehetetlennek kivitelezését, gyakorlatilag pedig csak szoftver kérdése. Tehát, mi benne a találmány? Vagy nálad az is találmány, ha négyemeletes házak helyett ötemeletest építünk?
analóg tv a mobilban. Na, ebben mi a találmány? talán az ötéves, szadeszos pistike nem tudna összekötözni egy junoszty tévét egy bakelit telefonnal? Ettől pistike már feltaláló? stb.


szer. dec. 17, 2008 13:10
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Ja, így van. Tanulással kell kezdeni. De te mire alapozod, hogy ezen már túl van? Milyen olyan kínai terméket ismersz, ami még nem volt? Alig várom már a példákat! Mert amíg nincs, addig minden engem igazol. Egy tervutasításos, értsd diktatórikus rendszer csak másolásra képes.

Érdekes a logikád.... példákat! Mert amíg nincs, addig minden engem igazol., na ja.... amiíg nem kapod meg az AIDS-et, addig nincs is, mert nem tapasztalod, akkor nincs is.... hát legyen hozzá szerencséd.
Kérsz olyan dolgokat. amik kínai találmányok, és eddig nem voltak? Hagyjuk a papírt, a puskaport, a porclánt, az iránytût stb.... térjünk vissza a mobilokhoz és az elektronikához. A példák: két kártyás mobil, analóg TV beépítése mobilba, DVD lejtászó képernyôvel beépítése hifi toronyba, órába épített mobiltelefon... csak ami egy perc alatt az eszembe jutott.


szer. dec. 17, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
na, a kis kuruc.info-s síkú hozzászólás után - amiből csak a masszív zsidózás hiányzott - nézzük tényszerűen a dolgokat.

Hogy te ebben hol láttál kurucinfót, az számomra talány. Célszerûbb lenne kicsit kinyitni a szemedet és nézni, mert attól, hogy nem veszel tudomást a tényekrôl, attól azok még vannak és hatnak. A te szemléleted alapján bátran ki lehet állni a vasúti átjáróba, és mondogatni, hogy nem jön a vonat, nem jön a vonat.... majd észreveszed, hogy igazad van vagy sem.


Senki nem vitatta, hogy egy diktatórikus rendszer gyorsabb fejlődésre képes az elmaradottság leküzdésében, a felzárkozásban. Erre remek példa a Szovjetunió is, ami a feudális szintről induló (1917) Szovjet-Oroszországból világhatalmi tényezővé váló, fejlett technikával rendelkező Szovjetuniót (1945) csinált, miközben az - gyakorlatilag egyedül - megnyerte a II.vh-t*. És? Ettől jólét, netalán jogállam lett ott? Nem. (Itt jegyzem meg, hogy az odavezető útat ingyenmunkások tömegei építették. És a "szabad" polgárok is töredékét keresték a nyugatiaknak) Ezt akarod te? Gratulálok!

Ki akarta a bolsevizmust éltetni? mert én nem. Nézz utána, ki mondta az alábbi mondatot: Sztálin faekével vette át az országát, és atom bombával rendelkezô világhatalomként adja tovább.
30 év alatt 200 év lemaradását hozták be, vitatod? Világhatalommá váltak, vitatod? Mûködött a rendszer 70 évig, vitatod? Képes volt saját erejébôl fejlôdni, vitatod? Jelenleg megkerülhetetlenné váltak, vitatod? Akkor mi a kérdés? A történelem nem jólét alapján fogja osztályozni a hatalmakat, hanem a tények alapján.


És persze nézzük meg a végét, amint felzárkozott technikában, technológiában beköszöntött a pangás, mivel önmagától képtelen volt továbblépni.

Azért ahhoz a pangáshoz szükség volt egy amatôr vezetôgárdára is, akik a 60-as évek közepén hatalomra jutottak, szükség volt egy fegyverkezési versenyre, amibe a rossz vezetés belement, iiletve arra, hogy nem volt a vezetés engedni a dogmatikus nézeteibôl. Minden diktatórikus vezetés legnagyobb veszélye, hogy amatôrök kerülnek a vezetésbe. Mondjuk nézd meg, most, hogy vaskezû diktátoruk van, aki elôre lát és a fejlesztéseket is kikényszeríti, mintha kissé látványosan fejlôdnének...


szer. dec. 17, 2008 10:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Minden gazdasági fejlôdés és ugrás elsô lépése a technológia eltanulása és a másolás. Ezen a szakaszon Kína már túl van, most jön az expanív szakasz. tetszik, nem tetszik.


Ja, így van. Tanulással kell kezdeni. De te mire alapozod, hogy ezen már túl van? Milyen olyan kínai terméket ismersz, ami még nem volt? Alig várom már a példákat! Mert amíg nincs, addig minden engem igazol. Egy tervutasításos, értsd diktatórikus rendszer csak másolásra képes.


szer. dec. 17, 2008 10:51
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
az csak nem sztereotipia, amit te magad is mondasz? Wink "Eltanulták a sok odatelepített gyárból a szervezést és a tehcnológiát," Igen, én is ezt mondom. Attól, hogy pl. leolvasom egy gyógyszer összetételét a papírról, és legyártam ugyanazt*, azt még nagyon messze áll attól, hogy én fejlesszem ki egy gyógyszert! Remélem érzed a különbséget!

Várjunk csak..... hogyan is kezdte Japná... Dél-Korea.... Tajvan.... Malajzia...
Csak hogy maradjunk a II. világháborús példánál: az amerikai vadászpilóták Midway-nél elég gyorsan megtanulták, hogy le kell vetni azt a sablont, hogy a japánok önálló ötlet nélküli másolásra képesek csak (forrás: Walter Lord - Hihetetlen gyôzelem) .
Minden gazdasági fejlôdés és ugrás elsô lépése a technológia eltanulása és a másolás. Ezen a szakaszon Kína már túl van, most jön az expanív szakasz. tetszik, nem tetszik.


szer. dec. 17, 2008 10:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:

2. ahogy Macika is megírta, a kínai olcsóság legfõbb oka a munkaerõ totális kizsákmányolása, PC-n fogalmazva, alulfizetettsége. (minket mondjuk ez nem érint, mert mi is alul vagyunk fizetve) Tehát a nokija is fog olcsóért gyártani, cserébe a nyugatejrópai ember is megismeri a távolkeleti életszínvonalat.


Az olcsó munkaerô kis része a dolognak. Nagyobb része az eltérô gazdasági rendszerben keresendô, ill. a xarrá adóztatott termelési lánc hiánya. Ismét bebizonyosodott, hogy részben tervutasításos, féldiktatórikus gazdasági rendszer hosszú távon életképesebb és erôsebb, mint hitel alapú szsabadpiacszerû nyugati modell. Nem azért fogod megismerni a pár évvel ezelôtti kínai életszínvonalat, mert ott totális a kizsákmányolás, hanem azrté, mert egy elbaxott, improduktívvá tett társadalmi rendszerben élsz, ami nem termelés, hanem felélés alapú (jelenleg). Ez a rendszer összeomlik, ez már látszik, de nem a kínaiak miatt, hanem ez a mostani nyugati modell légvárakra épített és már közép távon is mûködésképtelen, mint azt hamarosan látni is fogod. Csak kényelmesebb a kínaiakai bûnbakká tenni ezért.


na, a kis kuruc.info-s síkú hozzászólás után - amiből csak a masszív zsidózás hiányzott - nézzük tényszerűen a dolgokat. Senki nem vitatta, hogy egy diktatórikus rendszer gyorsabb fejlődésre képes az elmaradottság leküzdésében, a felzárkozásban. Erre remek példa a Szovjetunió is, ami a feudális szintről induló (1917) Szovjet-Oroszországból világhatalmi tényezővé váló, fejlett technikával rendelkező Szovjetuniót (1945) csinált, miközben az - gyakorlatilag egyedül - megnyerte a II.vh-t*. És? Ettől jólét, netalán jogállam lett ott? Nem. (Itt jegyzem meg, hogy az odavezető útat ingyenmunkások tömegei építették. És a "szabad" polgárok is töredékét keresték a nyugatiaknak) Ezt akarod te? Gratulálok! És persze nézzük meg a végét, amint felzárkozott technikában, technológiában beköszöntött a pangás, mivel önmagától képtelen volt továbblépni.

* a szövetségesek tevőlegesen csak Leningrád, Sztálingrád és Kurszk után szálltak be, amikor már eldőlt a háború kimenetele, végleg megfordult a kocka. Akkor is csak azért, hogy valamennyi terület megmaradjon nekik ejrópából


szer. dec. 17, 2008 10:30
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
1. a kínai termékek, amik kétség kívül olcsóak, és néha egész jó minõségüek, nem kínai találmányok, ötletek, hanem a nyugatejrópai készülékek másolása. Ha nem is egy az egyben, de nagyrészt az ejrópai, amerikai modelleken alapulnak. Kérdés, ha mndent lemásoltak, akkor ki fog fejleszteni? Mert õk nem, az ejrópai gyártók meg nem csak kitolásból nem, hanem azért sem, mert addigra vevõk híján nem csak a marketing és a vízfej vezetés, hanem a fejlesztés is le lett építve.

Le kellene vetni ezeket a sztereotipiákat. Sajnos már egyre kevésbé másolnak, fôleg gépek és termelôeszközök területén. Autógyártásban ott a Zhong-hua, ami már saját fejlesztésük (sajnos), és Ázsiában szépen haladnak is vele. Eltanulták a sok odatelepített gyárból a szervezést és a tehcnológiát, megvan az alap, most már kezdenek önállósodni. Megveszik az európai nagyobb cégeket (GRUNDIG --> Shampoo, Lenovo, stb.), megvan a brand, és már saját terméket adnak el alatta.


az csak nem sztereotipia, amit te magad is mondasz? :wink: "Eltanulták a sok odatelepített gyárból a szervezést és a tehcnológiát," Igen, én is ezt mondom. Attól, hogy pl. leolvasom egy gyógyszer összetételét a papírról, és legyártam ugyanazt*, azt még nagyon messze áll attól, hogy én fejlesszem ki egy gyógyszert! Remélem érzed a különbséget!

* sőt, még a gyárba is benézek, és onnan is összelopom a tudást.


szer. dec. 17, 2008 10:14
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vidékiviktor írta:
Nem vagyok Nokia fan, rengeteg féle/fajta telefonom volt már, de tényleg semmi gondom az E51-el.


akkor az egy különleges készülék, el ne add! :wink:


szer. dec. 17, 2008 10:07
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
1. a kínai termékek, amik kétség kívül olcsóak, és néha egész jó minőségüek, nem kínai találmányok, ötletek, hanem a nyugatejrópai készülékek másolása. Ha nem is egy az egyben, de nagyrészt az ejrópai, amerikai modelleken alapulnak. Kérdés, ha mndent lemásoltak, akkor ki fog fejleszteni? Mert ők nem, az ejrópai gyártók meg nem csak kitolásból nem, hanem azért sem, mert addigra vevők híján nem csak a marketing és a vízfej vezetés, hanem a fejlesztés is le lett építve.

Le kellene vetni ezeket a sztereotipiákat. Sajnos már egyre kevésbé másolnak, fôleg gépek és termelôeszközök területén. Autógyártásban ott a Zhong-hua, ami már saját fejlesztésük (sajnos), és Ázsiában szépen haladnak is vele. Eltanulták a sok odatelepített gyárból a szervezést és a tehcnológiát, megvan az alap, most már kezdenek önállósodni. Megveszik az európai nagyobb cégeket (GRUNDIG --> Shampoo, Lenovo, stb.), megvan a brand, és már saját terméket adnak el alatta.


2. ahogy Macika is megírta, a kínai olcsóság legfőbb oka a munkaerő totális kizsákmányolása, PC-n fogalmazva, alulfizetettsége. (minket mondjuk ez nem érint, mert mi is alul vagyunk fizetve) Tehát a nokija is fog olcsóért gyártani, cserébe a nyugatejrópai ember is megismeri a távolkeleti életszínvonalat.


Az olcsó munkaerô kis része a dolognak. Nagyobb része az eltérô gazdasági rendszerben keresendô, ill. a xarrá adóztatott termelési lánc hiánya. Ismét bebizonyosodott, hogy részben tervutasításos, féldiktatórikus gazdasági rendszer hosszú távon életképesebb és erôsebb, mint hitel alapú szsabadpiacszerû nyugati modell. Nem azért fogod megismerni a pár évvel ezelôtti kínai életszínvonalat, mert ott totális a kizsákmányolás, hanem azrté, mert egy elbaxott, improduktívvá tett társadalmi rendszerben élsz, ami nem termelés, hanem felélés alapú (jelenleg). Ez a rendszer összeomlik, ez már látszik, de nem a kínaiak miatt, hanem ez a mostani nyugati modell légvárakra épített és már közép távon is mûködésképtelen, mint azt hamarosan látni is fogod. Csak kényelmesebb a kínaiakai bûnbakká tenni ezért.


szer. dec. 17, 2008 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ugyanez már lejátszódott az MP3-4 lejátszók piacán.

Eleinte csak márkás cuccok voltak magas áron, most vannak a kínai **** ócsóé, meg a márkásak közepesen vagy nagyon drágán.

Attól, hogy az alsó árszegmenst kitöltötték a gagyik, az Apple még abszolút piacvezető és jópár egyéb ismert márka is még mindig létezik és ad el egy csomó lejátszót.
Ha egy távolkeleti gyártó tényleg minőséget kínál (pl. Cowon), akkor az meg már kerül is annyiba, mint a "márkás" termékek.

Nem vitatom a kínai termékek térhódítását, de amiért az emberek pénzt hajlandók fizetni, az a presztizs, amit nagyon nehéz kiharcolni.
Ezt a kínaiak nem tudják/akarják kiharcolni, mert erre sokat kell áldozni és a termék ettől csak drágul.
Ők a tömeges olcsó cuccokkal támadnak, aminek van célközönsége, de az nem az, amelyik eddig N95-öt vett.
Teljesen rendjén van amúgy, hogy a szolgáltatók szélesítik a kínálatot akár kínai telefonokkal, de egy N95 tulaj nem fog a boltba berohanni soha, hogy ide a ZTE-t!

És amíg előfizetésre 50 euro alatti árat kap (odaát) a legmenőbb készülékre is, addig k.ra nem fog kínaira váltani.
0 euronál meg végképp nem lehet olcsóbb semmi, pedig sok magas presztizsű telefont annyiért is el lehet vinni.
És ha 0 a Nokia meg 0 a ZTE is, akkor melyiket vegyem? QNKORI és MotoHacker biztosan ZTE-t, de 100-ból 85 a Nokiát viszi majd továbbra is.


szer. dec. 17, 2008 9:04
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Látom, megint bevetted a Kötekedin tablettát, háta javít az állapotodon...

Azt tegyük hozzá, hogy ki tudja mi lett annak a 15-30 darabnak az utóélete. Illetve gondolom nem álltál ott az összes eladás mellett, hogy tényleg annyit adtak-e el. Persze a 2-3 mellett sem.

Cask neked ennyire bonyolult az ügy. Odanész egy céghez, és megnézed, kinek a nevét írta ki a táblára. Egy 10-50 milliós üzletnél megér pár telefonhívást, hogy megnézd, valósak-e a kiírt vevôk, netán a véleményüket is megtudod. A kínai gépeknél ha megveszik, és az mûködik normálisan, akkor az a vevô a büdös életben mégegyszer nem fog a nagy nevekhez menni, ráadásul azt, aki a nagy névtôl 5-10-szeres áron vette a gépet, gyorsan ki fogja ütni a piacról. Az Európán kívüli országokban pedig nagy ívebn nem érdekel senkit, hogy te milyen európai szabványoknak felelsz meg, és miért vagy ötször drágább.


Egyszer nézegettem egy ZTE telefont. Már nem emlékszem a típusára, de nem alap telefon volt. Ne haragudj, de én nem f.stam le a bokám tőle. Sőt, egy rakás **** volt. A minőség érzet is.

Nono... talán az MD900-ast vagy az RBM1-t nézd meg, szerintem eléggé csöndben leszel.[/i]


szer. dec. 17, 2008 9:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Amúgy nem vagy véletlenül valami beépített IcePhone és ZTE ügynök

Meggyugodhatsz, nem. És nem akarok osztrák telefonszolgáltatásokat sem eladni ittt::))


szer. dec. 17, 2008 7:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Nos a nagy neveknél 2-3 eladás volt kiírva, a kínaiaknál meg minden standon 15-30 darab eladás.


Azt tegyük hozzá, hogy ki tudja mi lett annak a 15-30 darabnak az utóélete. Illetve gondolom nem álltál ott az összes eladás mellett, hogy tényleg annyit adtak-e el. Persze a 2-3 mellett sem.

Egyszer nézegettem egy ZTE telefont. Már nem emlékszem a típusára, de nem alap telefon volt. Ne haragudj, de én nem f.stam le a bokám tőle. Sőt, egy rakás **** volt. A minőség érzet is.

Amúgy nem vagy véletlenül valami beépített IcePhone és ZTE ügynök? :wink:


szer. dec. 17, 2008 6:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
T68m írta:
na, ezt már ismerjük. Persze, a fanoknak sosem fagy le a nokija, nekem meg - valahogy - mindig sikerül egy-két hibát találnom a legalapabb készülékeikben is! :lol:

Csúsztatsz. Divat lett az a kifejezés ebben a topikban. :D

1. Fagyásról volt szó, symbiannál, 8 percenként. Ez az állítás lássuk be hülyeség. A kb. fél éves E51-m fagyott már kb. 4-5*, de az én hibámból, mert jópár olyan programot is ki akartam próbálni, ami nem volt kompatibilis, hackelt verziójú volt, stb.... Rendeltetésszerű használat közben még nem adta meg magát.
2. A mondatod második részének igazságtartalmát nem vitatom. De semmi köze nincs a mondat első feléhez. :wink:


szer. dec. 17, 2008 6:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
T68m írta:
vidékiviktor írta:
MotoHacker írta:

Hogyan nem fagy le 8percenként mint a symbian pl, tök alap műveletek közben? :D


Nekem nem fagy le...


na, ezt már ismerjük. Persze, a fanoknak sosem fagy le a nokija, nekem meg - valahogy - mindig sikerül egy-két hibát találnom a legalapabb készülékeikben is! :lol:


Nem vagyok Nokia fan, rengeteg féle/fajta telefonom volt már, de tényleg semmi gondom az E51-el.


szer. dec. 17, 2008 6:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
a nagy hurráoptimizusban csak két dolgot hagytok figyelmen kívül:

1. a kínai termékek, amik kétség kívül olcsóak, és néha egész jó minőségüek, nem kínai találmányok, ötletek, hanem a nyugatejrópai készülékek másolása. Ha nem is egy az egyben, de nagyrészt az ejrópai, amerikai modelleken alapulnak. Kérdés, ha mndent lemásoltak, akkor ki fog fejleszteni? Mert ők nem, az ejrópai gyártók meg nem csak kitolásból nem, hanem azért sem, mert addigra vevők híján nem csak a marketing és a vízfej vezetés, hanem a fejlesztés is le lett építve.

2. ahogy Macika is megírta, a kínai olcsóság legfőbb oka a munkaerő totális kizsákmányolása, PC-n fogalmazva, alulfizetettsége. (minket mondjuk ez nem érint, mert mi is alul vagyunk fizetve) Tehát a nokija is fog olcsóért gyártani, cserébe a nyugatejrópai ember is megismeri a távolkeleti életszínvonalat.


szer. dec. 17, 2008 2:40
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Csúsztatsz. A legolcsóbb laptopot hasonlítod a legdrágább mobilokhoz.
Annyiért, amennyiért mondjuk egy 1209-et megvehetsz, nem adnak laptopot.
A csúcslaptopok 500e felett vannak, de egy prospektusban láttam majd' egy millióért is.



Nos, ne az alu-magnéziumházas, sznoblehúzásra kihegyezett laptopokat hasonlítsd egy telefonhot.... tudod egy Versace vagy egy Bulgari eszüstgyûrû sem ér 150.000 Ft-ot, mert ugye létezik ilyen is....
Nos a kérdés az alábbi: mi kerül egy NOKIA-ban 150.000 Ft-ba. amikor ezért a pénzért egy közkategóriás laptopt és egy GPS eszközt tudsz venni, amik nagyságrenddel bonyolultabb és munkaigényesebb eszközök, mint egy MP4 lejátszó elektronikai szintû mobiltelefon.




Minden felső kategóriás cuccon nagy az árrés. Kocsin, hangszeren, akármin.

...és ezt egy e kevésbé tudja és hajlandó a piac megfizetni.

Várom az általad beharangozott hiperszuper, megfelelő szervizháttérrel és teljes támogatással érkező többSIMes és mindenek előtt olcsó telefonokat.

javasolnám a www.drei.at oldalt megvizuálni, ott most kezdik a ZTE telefonokat forgalmazni, és nemsokára az ICEPHONE is jön náluk. Lesz egy thaiföldi gyártó és fejlesztô cég is, TWZ néven, szintén nagyon jó készülékkel. Innentôl kezdve érdekes lesz, hogy a Nokijja mivel fogja megmagyarázni a 2-3-szoros árkülönbséget.

TWZ Quad-band Mobile Phone
$189.00
Unlocked Quad-band TWZ Mobile Phone contains Dual SIM cards Dual Stand-by function, 3 inch Touch Screen. Phone has analog TV, let you enjoying perfect 320 * 240 films comfortable! The main function of bluetooth is useful for your business, you can use the bluetooth headset to call, listen music, and transfer data, etc. This model is for GSM carriers like Cingular and T-Mobile,Rogers,Fido and e.t.c English language for both the products and the manuals. Specification: Quad Band GSM Phone TFT-LCD 65K - 320 x 240 (3.0") touch screen MP3, 64 Polyphonic Vibration in Phone microSD card - up to 1 GB phone comes with 256Mb Dual Sim Dual Standby Connectivity Data Transfer Bluetooth™ , USB Port WAP Browser (Messaging) - MMS, SMS Feature Dual SIM cards TV Tuner(analog) 2Mp Digital Camera 1.3Mp Digital Camera Video recording & Playback MP3, MP4 player FM radio Voice recorder Li-Ion 2000 mAh Standard Battery (2 battaries) Haedset universall power supply 100-240V Manual (English)


szer. dec. 17, 2008 0:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tudod mit, csúsztatok, higgyél amit akarsz.

Azért közben próbálj belegondolni, mennyibe került volna 1TB winchester csak 6éve, és ezt ki fizette meg, ezt a "hihetetlen fejlesztést", hogy mostmár kockacukorért megkapod.

Vagy mitől lett a lasernyomtató olcsóbb, mint a régibe egy új toner..?
Mennyit és milyen gyors internetért fizetett a cégem 12éve, és most mennyit fizetek annak a csilliószorosáért..?

Nem, egy pillanatra nem villan fel a szemed előtt, mi lesz 2015ben? Ugyanez... mi? :D Simlockos brand csodatelefon? Najó.. :D

Csak próbáld kitalálni mit tud majd? :D
Antigravitáció vagy laserkard lesz beépítve? :D

Mert a határok itt vannak, hameg a képességek nem nőnek, az árak már csak azért is elkezdenek törvényszerűen zuhanni, hisz ugyanazt egyre olcsóbban és olcsóbban lehet előállítani és a piacra kiszórni :)


szer. dec. 17, 2008 0:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Jó nagy ződmarhaság.
Már megint. És megint...

A fejlesztési költségeket, a környezetvédelmi beruházásokat, a munkások munkabérét egy bizonyos ideig lehet mélyen tartani, ill. kispórolni. Addig, míg az N95 8GB kínai változatában nincs 8 GB, nincs 5 MP, nincs AF, nincs GPS, addig lehet olcsón adni. A sz.art.


Na errôl beszéltem... javasolnám az ZTE telefonokat megnézni, nem beszélve az IcePhone-ról. MÁR nincs különbség a Nokijja és ezek között, ne a CECT-hez hasonlítsál. Nem azok miatt drága a Nokijja. amiket felsoroltál. Ezek a tételek nem jelentôsek a teljes bekerülési költséghez képest, ellenben jó az öblített agyú fogyasztó befolyásolására (ez kô' nekem, mer' mekkora nagy márka ez a Nokijja...). Tudod mit fizettetnek meg veled? A sok herét és ilyen meg olyan trendy menedzser bérét, a reklámköltséget, a rengeteg elsô osztályú repülôjegyet, a sok tanácsadó költségét meg a nehézkes és retardált menedzsment horror költségeit.
Dolgoztam multinál (elég gyorsan elhúztam onnan), a tényleges fejlesztési munkát 10 ember végzi, felette van 100, aki zavarja a munkáját, és ennek a szának van 500 beosztottja, aki s.eggnyalásból tartja fenn magát. Na ez költség, ezért kerül e 100 eurós készülék a forgalomban 5-600 euróba.

Picit off, de példának érdemes megnézni:
Nyáron voltam egy kiállításon, ahol akkora pofáraeseés volt a KODAK, AGFA és a FUJI részérôl, hogy olyat még a vliág nem látott. Bemutatták a 6-10 méter széles digitális nyomtatókat, vidáman 80-150 millió Ft között.
Viszont a kínaiak is bemutatták a sajátjaIKAT, vagy 10 féle gyártótól. Minôségben nem láttál különbséget, sebességben 70-80%-a nagy gyártókéknak, a késülékhet adnak egy rakás tartalék alkatrészt (fej, elektronika, bordásszíjak stb.) plusz az árban benne van a szerelô költsége, aki összerakja a helyszínen a gépet neked. Mindez tokkal vonóval 6-15 millió Ft között. A kínai gépek mechanikailag sokkal masszívabbak és logikusabban tervezettek voltak, mint a nagy neveké.
A kiállításon minden gyártó a standján kiírta, hogy a kiállíáts ideje alatt kinek adtak el az adott gépbôl. Nos a nagy neveknél 2-3 eladás volt kiírva, a kínaiaknál meg minden standon 15-30 darab eladás. Lehet ôket lenézni (szíved joga), de a piacokon e jelek szerint azért, mert te KODAK vagy AGFA, nem hajlandók többszörös árat fizetni, és nem nagyon érdekli a vevôket, hogy te hány és milyen kitalált és sokszor értelmetlen szabványt tartasz be.


szer. dec. 17, 2008 0:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vidékiviktor írta:
MotoHacker írta:

Hogyan nem fagy le 8percenként mint a symbian pl, tök alap mûveletek közben? :D


Nekem nem fagy le...


na, ezt már ismerjük. Persze, a fanoknak sosem fagy le a nokija, nekem meg - valahogy - mindig sikerül egy-két hibát találnom a legalapabb készülékeikben is! :lol:


szer. dec. 17, 2008 0:20
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Vagyis megmutatva végre valódi arcukat, az irreális árú multi-dollármillárdos hiperprofitú lehúzásukat megpróbálják úgy fenntartani, hogy szándékos inkompatibilitásokat vezetnek be a hálózatokon, kitiltják sõt üldözik, esetleg bûncselekménnyé nyilváníttatják az illegális (nem "rendszerkompatibilis"-értsd kínai) mobilok használatát, stb.


ne izgulj, erre most is megvan a jogi alap. Hogy még nem alkalmazzák? Csak idő és annak kérdése, hogy az emberek elkezdenek-e (nem szolgáltatótól vásárolt) 2-3simes telókkal rohangálni.


szer. dec. 17, 2008 0:17
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nem gondolkodtál még azon, egy laptop ekkora kijelzővel, kifinomult mechanikával ,elektronikával, rengeteg memóriával, stb hogyan lehet olcsóbb is(!), mint egy nyomorult telefon? :D

...


Csúsztatsz. A legolcsóbb laptopot hasonlítod a legdrágább mobilokhoz.

Annyiért, amennyiért mondjuk egy 1209-et megvehetsz, nem adnak laptopot.

A csúcslaptopok 500e felett vannak, de egy prospektusban láttam majd' egy millióért is.

Minden felső kategóriás cuccon nagy az árrés. Kocsin, hangszeren, akármin.

Várom az általad beharangozott hiperszuper, megfelelő szervizháttérrel és teljes támogatással érkező többSIMes és mindenek előtt olcsó telefonokat.

Hidd el, ha igazad lesz és rugalmasságban, szoftverellátottságban, ÁRBAN megfelelő lesz a KÍNÁlat, az elsők között veszek majd olyat.

De ez még odébb van, nem is kicsit...


kedd dec. 16, 2008 23:02
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Végig követem a sztorit, és jó.
Sokan járunk innen külföldre, és elég demagóg már a "kint is annyiba van". Hogy miért? Mert nem. Csak a 8Gb N95 re emlékezzetek jó néhány hónappal ezelőtt, mikor valamelyik osztrák vagy német szolgáltató ingyé odaadta a készüléket, ha viszed az előfizut.
Éppen ilyen kis dolgok azok, mikor megy az ember, és NEM VESZ se telefont, se semmit a szolgáltatóinktól, kivétel az előfizetés, amiből megkeressük azt a típust, amelyik számunkra (a választhatóak között) a legkedvezőbb.
Én éppen azért kezdtem el az elején feszegetni ezt a témát, mert én nem csak néha külföldön, hanem heti-havi szinten járok vissza az USA-ba, mivel oda köt minden, ami a felnőttkoromban behatásként ért. Bár állandóan megkapom azt, hogy azért majd' 25 évig itt éltem, de a felnőtt szocializációm nem itt zajlott le, így ERŐSEN más az értékrendem.
Na, ezt csak azért írtam le, hogy tisztában legyetek vele, miért nem fogadom el én sem a magyar szolgáltatók dolgait.
Sajnos éppen ezért nem tudom elfogadni a modok válaszát sem erre a témára, mert ha valahol (BÁRHOL!!!! Itt is!) nem beszélhetik meg az emberek, hogy kivel mi a baj (érdekes, van pannon meg "tré"-gyalázó, illetve vodára is valami...ez miért nem sért jogokat?) akkor hol lesz KÉNYSZERÍTVE az a "bizonyos" cég, hogy megváltoztassa azt az üzletpolitikát, amit folytat?
Hadd' írjak egy példát!
Regisztrált amerikai Office Depot vásárló vagyok. Mikor 2 éve "hazajöttem", azt sem tudtam, ki kivel van, viszont szükségem volt komplett irodai dolgokra, melyeket -nem ismertem semmit- nem volt honnan beszereznem. Hát nosza, kaptam magam, és a magyar céghez is beregisztráltam, hiszen egy cég, és ha én Floridában vásároltam, ugyanazt kaptam egy brand-től mint Michigan-ben, vagy bárhol máshol. Ugye tudjuk, hogy ez (lenne) a brand lényege. Hát gondoltam, rendelek itt is, nem lehet baj. Lényeg. LETT. Olvastam kicsit, és másnak is volt, más fórumokon írtak pár vadat is... Hát gondoltam, fordulok a céghez, hiszen "kint" egy telefon mindent meg tud oldani, és így még attól sem kell félnem, hogy nagy hálálkodásukban(!!!!) hogy náluk vásárolok, le ne sz.p...anak. Telefon: Én vagyok a hibás, ne is hívogassam(!!!) őket, mert nekem tudnom kellett (?) volna, hogy a magyar online rendszer nem online, ezért az, amit a gép kiír, hogy van, és max 48 órán belül (ez is milyen?) postára kerül, az akár azt is jelentheti, hogy a termék nincs, pár hét(!!!) és megjön, a megrendelés ellenben él, ezért a pénzem a megrendelés teljesítéséig talonban....
Mondom, MI VAN???????????
Oké semmi baj...mondom hívom akkor ÁÁÁÁmerikát. 1.800.GO.DEPOT...kicsörög, gond elmond, a vonal másik végén már előre elnézést kér a történtek miatt(!!!) és hadd' csörögjön vissza az ő főnöke(!kérés nélkül!) nekem, hogy megoldjuk ezt a kialakult helyzetet... Másnap reggel hív a magyar cég egyik fejes hölgyeménye, és elnézések közepette megkérdezi, hogy aznap(!) délelőtt 10 és 14 között hol leszek, mert jönne a cucc...
40 perccel később hív az USAból az egyik kisfőnök, hogy megoldódott é már a gondom, és tessék, itt egy kuponkód 200 dolcsiról, és igéri, nem fog ilyen előfordulni még egyszer...

Na, akkor meg lehet oldani rendesen, vagy sem??????
(Bocs a hosszúért, de ez ilyen anekdótás topic...)


kedd dec. 16, 2008 22:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 15:50
Hozzászólások: 452
Hozzászólás 
MotoHacker írta:

Hogyan nem fagy le 8percenként mint a symbian pl, tök alap műveletek közben? :D


Nekem nem fagy le...


kedd dec. 16, 2008 22:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem gondolkodtál még azon, egy laptop ekkora kijelzővel, kifinomult mechanikával ,elektronikával, rengeteg memóriával, stb hogyan lehet olcsóbb is(!), mint egy nyomorult telefon? :D
Felteszem mindkettőt láttad már darabokban, és fel tudod fogni ,nagyon nem más, sem az alkalmazott technológia, sem a létrehozásához szükséges szellemi és "fizikai" energiabefektetés.

Hogyan nem fagy le 8percenként mint a symbian pl, tök alap műveletek közben? :D

Mennyibe kerül egy laptop, vagy akármilyen PC hardver amikor még be sem lépett az országba és leveszek a kamionról egyet magamnak és kifizetem? :)
Már ahhoz képest mennyi, hogy mikor kikerült pl a mistral polcára 3kereskedővel "lejjebb"? (+áfa)... :D

Nem is lehet olcsóbban, hogyan is lehetne? :)

Mondogatták ezt az IBM-nél is, aztán nagyon el voltak csudálkozva amikor gombamód szaporodtak a majdnem azonos képességű klónok, feléért, negyedéért :D

De itt már másról van szó, nem kvázi "klónokról", hanem önálló, teljesen egyenrangú kínai készülékekről, amik ugyan még nincsenek itt igazán, de jönnek, futólépésben jönnek.

Nem lesz mindig 100e egy videokamera, 20e egy jónak tekinthető alaplap, mint valaha ezt mertem volt mondani.
És nem sokáig lesz 80e egy divatos telefon sem ;)

Előbbi kettőhöz 10év nem kellett, hogy igazam legyen, telefon ügyben már fél évtized sincsen hátra.
Nem véletlen, hogy minden pitiáner kapar mint a vadmalac, érzi már, hogy vagy kiszedi még a gesztenyét amíg lehet, vagy koppan egy bazinagyot.

Ahogyan 90es évek elején PC összerakásból (!!) jól lehetett élni, később hálózatépítésből lehetett 3-4 átdolgozott hétvége alatt egész jó kocsit venni, most még húzóágazat a mobil téma, és bazisokakat eltart, de ez sem tart örökké, ahogyan semmi sem.


kedd dec. 16, 2008 21:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
...2-3-4 simes kusimusi telókkal fogunk szaladgálni, amik 3x jobban néznek ki és 10x komolyabbak és 2x tartósabbak lesznek, mint a mostani nokiák mondjuk...
Jó nagy ződmarhaság.
Már megint. És megint...

A fejlesztési költségeket, a környezetvédelmi beruházásokat, a munkások munkabérét egy bizonyos ideig lehet mélyen tartani, ill. kispórolni. Addig, míg az N95 8GB kínai változatában nincs 8 GB, nincs 5 MP, nincs AF, nincs GPS, addig lehet olcsón adni. A sz.art.

Érdekes módon, ha UGYANAZ a kivitel, UGYANAZ a tartósság, UGYANAZ a megbízhatóság, UGYANAZ a tudás, akkor villámgyorsan UGYANAZ az ár is.

Csak ezt mintha nem tudnád. Vagy nem is érdekel...


kedd dec. 16, 2008 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Minden pozitív kritika reklám, sőt, igazából csak ez a valódi Reklám.
Ugyanis az emberek 16év alatt itt is megtanulták, hogy tojnak a fizetett elektronikus zajnak minősülő állítólag mégis eladásnövelő handabandára.

Ezért van a második réteg, a szakértőnek beállított "független" újság, aki majd leírja ugyanazt a kampómarketinget az érdekeltek szájaíze szerint.

A valódi Reklám egy terméknek, ha ténylegesen független juzerek írnak róla szépet és jót, ugyanez igaz egy kereskedőre vagy szolgáltatásra.

Ugyanakkor a mai üzlet alapja a lehúzás, majd minden termékkel kapcsolatban jelentkezik előbb-utóbb egyfajta vásárlói elégedetlenség, ha máskor nem, amikor tervezett élettartama végére érve hirtelen látványosan kezd széthullani.

A hosszútávon, akár évtizedeken át elégedett és "hűséges" fogyasztó a mai világképbe egyszerűen nem fér bele.
Ami a vicc, ebben a szemétrendszerben a kínaiak a legprofibbak, ők felemelt fejjel vállalják, szemetet gyártunk, ezt szeretitek, de legalább olcsón adjuk.

A hazai nokia hegemóniának és az egész mobilpiaci lehúzásnak pont így fog évtizeden belül kína végetvetni, ahogyan megtörtént már ez más területeken is.

Nem lesz értelme a simlocknak, 2-3-4 simes kusimusi telókkal fogunk szaladgálni, amik 3x jobban néznek ki és 10x komolyabbak és 2x tartósabbak lesznek, mint a mostani nokiák mondjuk.

A szolgáltatók pedig villámütemben fognak visszavenni, mivel mindekinek rakat sim lesz a -nem tőlük vett- telefonjában, kénytelenek lesznek végre reálisabb áron adni a szolgáltatást.

Persze sokminden előfordulhat, még az is, hogy az európai gyártók és szolgáltatók felébredve az utolsó utáni órában megpróbálnak magasabb szinten összefogni.
Vagyis megmutatva végre valódi arcukat, az irreális árú multi-dollármillárdos hiperprofitú lehúzásukat megpróbálják úgy fenntartani, hogy szándékos inkompatibilitásokat vezetnek be a hálózatokon, kitiltják sőt üldözik, esetleg bűncselekménnyé nyilváníttatják az illegális (nem "rendszerkompatibilis"-értsd kínai) mobilok használatát, stb.


kedd dec. 16, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
Ritka kivétel, de T68m-el az utolsó karakteréig egyet értek.
...
Szerk.: Ezzel a részével:

1. ...


Hehe :) Pont ezt akartam írni, szinte pont így :)

Pozitív kritikának szinte semmi akadálya nincs, addig a mértékig, amíg nem minősül aránytalan ingyenreklámnak.
Ennek a határát megítélni nem lesz könnyű...


kedd dec. 16, 2008 16:47
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Ritka kivétel, de T68m-el az utolsó karakteréig egyet értek.

Egy kérdés azonban felmerült bennem: pozitív kritikát sem szabad írni? Ugyanis, ha azt sem (márpedig, ha korrektek akarunk lenni, akkor azt sem), akkor az egész topiknak megkérdőjeleződik a létjogosultsága.

Szerk.: Ezzel a részével:

1. teljesen hétköznapi gondolkodásmód az emberek (így a Hírek) részéről is, hogy kerülik a problémás eseteket. Se verést, se pert, de még csak zaklatást sem akarnak. Nehéz ezt megérteni? Mivel a suttyógsmek mindig zaklatnak, fenyegetődznek ha valami (akár megalapozottan) rosszat írnak róluk, ezért a Hírek úgy döntött, hogy erre nem kiváncsi. A Híreknek nem célja a suttógsmek körében végzett tényfeltáró kutatás, így nem is kíván energiát fordítani semmilyen téren erre. Ezt úgy teheti meg, hogy megtiltja a moderátorokon keresztül a suttyógsmekről szóló negatív hozzászólásokat.
Amennyiben ti mégis úgy gondoljátok, hogy ez fontos, időt érdelmő téma, akkor ne a terminálon, hanem más, pl. saját fórumotokon foglalkozzatok vele. De ez elég triviális, nem? Esetleg lehetne itt olyan topic nyitása, hogy suttyógsm gyalázó, ahol link van arra a (ti) oldalatokra, ahol aztán vég nélkül azt írtok ebben a témakörben, amit akartok.

A második bekezdés már inkább WW-na(e)k szól.


kedd dec. 16, 2008 16:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
T68m...


Ha nem szóltál volna bölcs maradtál volna. Maradjunk annyiban, hogy a Polgári perrendtartásról szóló törvényt nem kellene feszegetned... Fõleg a költségviselési oldalát.


Aha, akkor szerinted parttalanul megítél mindenféle költséget perköltség címén a bíróság? És a többi kérdésben mi van? Mi van akkor, ha nem akar fizetni a suttyógsm? Mi van akkor, ha megszünik a suttyógsm? Mi van akkor, ha igazat ad a bíróság a suttyógsmnek? Azért ezek a kérdések is felmerülnek azon túl, hogy jogszabály szerint valóban ügyvédi munkadíj is perköltség, azonban ez nem lehet akármekkora, mivel "a felek célszerű és jóhiszemű pervitelét" a bíróság saját belátása szerint mérlegeli, és ítéli meg.


kedd dec. 16, 2008 16:12
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
QNKORI írta:
Mindig elgondolkodtat, hogy itt (a Terminálon) egy idejig bôszen bionygatták, hogy nem lehet két kártyás mobilt csinálni. Aztán a sárgák megcsinálták. Ezután elkezdték itt bizonygatni, hogy zavart okozna a hálózaton. Kiderült, hogy nem. Késôbb jött az, hogy igaz hogy létezik, de micsoda gagyik ezek a csájníz vackok (és még most is nyomatják a dumát!!!). Most volt a kezemben egy ZTE (kínai, ára 120-150 ajró) és egy IcePhone (ez demo darab, thaiföldi, ára 400 ajró), szóval a Nokijja meg a többi nevénôl élôgyártó mehet a náthás francba, mert mind anyagban, mind kidolgozottságban és tudásban simán elérték az európaiakat. Ezek után kiíváncsi leszek, a helyi Nokijja védôk milyen érvekkel fogják alátámasztani a 2-3-szoros árakat és fikázni a 'zuggéesem" boltokat::))


Hát, igen. Itt a terminálon mindig be van bizonyítva nekünk, hogy

1. a villany nem lehet olcsóbb, mint amennyiért kapjuk. Hogy máshol olcsóbb? Az nyilván hazugság, tévedés, stb.
2. a benzin nem lehet olcsóbb, mint amennyiért kapjuk. Hogy máshol olcsóbb? Az nyilván hazugság, tévedés, stb.
3. a szolgáltatók nem lehetnek olcsóbbak, lásd előző két pont
4. azért nincs olcsó készülék, mert olcsóak a percdíjak. Hogy külföldön mindkettő olcsóbb? Nyilván ez is hazugság.
5. a szolgáltatók fizikailag képtelenek natolásmentesen IP-t adni.
6. a szolgáltatóknak valós költségeik indokolják a percdíjakat. Igaz, akkor naponta minimum 60 bázisállomással kéne nőni a lefedettségnek, minden nap, mindet helikopterrel bemelve, stb., stb. De ez nyilván így is van.
7. a szolgáltatók sosem mondanak ellent önmaguknak, főleg nem a jogszabályoknak
8. a szolgáltatók ha elteszik a prepaid egyenleget a szerződés megszünte/számhordozás után, az nyilvánvalóan nem annak az oka, hogy teljesen köphetnek a jogszabályokra, elég egy ÁSZF hivatkozás, mert az még az Alkotmányt is felülbírálja - szerintük
9. ha valaki a net startot véletlenül jútubozásra, letöltésre használja, az fogja be a pofáját és fizessen (szó szerint) százezreket, mert szó sincs itt aránytalanságról, az ászf-ben minden le van írva. Lásd még a 7-8-as pontokat.


kedd dec. 16, 2008 16:02
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m...


Ha nem szóltál volna bölcs maradtál volna. Maradjunk annyiban, hogy a Polgári perrendtartásról szóló törvényt nem kellene feszegetned... Főleg a költségviselési oldalát.


kedd dec. 16, 2008 16:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
WW, MH:

nem értelek benneteket!

1. teljesen hétköznapi gondolkodásmód az emberek (így a Hírek) részéről is, hogy kerülik a problémás eseteket. Se verést, se pert, de még csak zaklatást sem akarnak. Nehéz ezt megérteni? Mivel a suttyógsmek mindig zaklatnak, fenyegetődznek ha valami (akár megalapozottan) rosszat írnak róluk, ezért a Hírek úgy döntött, hogy erre nem kiváncsi. A Híreknek nem célja a suttógsmek körében végzett tényfeltáró kutatás, így nem is kíván energiát fordítani semmilyen téren erre. Ezt úgy teheti meg, hogy megtiltja a moderátorokon keresztül a suttyógsmekről szóló negatív hozzászólásokat.
Amennyiben ti mégis úgy gondoljátok, hogy ez fontos, időt érdelmő téma, akkor ne a terminálon, hanem más, pl. saját fórumotokon foglalkozzatok vele. De ez elég triviális, nem? Esetleg lehetne itt olyan topic nyitása, hogy suttyógsm gyalázó, ahol link van arra a (ti) oldalatokra, ahol aztán vég nélkül azt írtok ebben a témakörben, amit akartok.

2. WW, te mint jogi szakember tudod, hogy az ügyvédi költségek még pernyertesség esetén is soktízezerre rúgnak, amit a terminálnak kell állni és aminek csak egy részét ítéli meg a bíróság. A különböztet te fizeted? A megítélt részt pedig a suttyógsm vagy kifizeti, vagy nem. A behajtás költségeit te fizeted? Amennyiben az ügy végére (3-4 év) a suttyógsm megszünteti magát, és behajthatatlan lesz perköltség, a követelés, akkor ezt a terminálnak megtéríted?
2.a. ha a bíróság mégis úgy dönt, hogy nem volt elég megalapozott a terminálon megjelenő egyik negatív kritika, és ez a suttyógsm hírnevét (vagy esettől függően a hitelét is) rontja, akkor a kártérítést te fizeted?

Summa summárum: miért nem te üzemeltetsz suttyógsm gyalázó oldalt, akkor pereskedhetnél kedved szerint, nem?


kedd dec. 16, 2008 15:51
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. aug. 28, 2006 23:54
Hozzászólások: 826
Hozzászólás 
Különben is. Én még emlékszem a Mistralos fórumokra Indexen és máshol, ahol szidták a Mistrált, a szemét garanciális, és egyéb ügyintézése miatt. Érdekes módon azok megmaradtak, pedig a Mistral fénykorában megette volna reggelire bármelyik portált...

Igen, de a Mistral nem ad tesztkészüléket és egyéb nem publikált kedvezményeket a pozitív vélemény elérése érdekében:)
Mindig elgondolkodtat, hogy itt (a Terminálon) egy idejig bôszen bionygatták, hogy nem lehet két kártyás mobilt csinálni. Aztán a sárgák megcsinálták. Ezután elkezdték itt bizonygatni, hogy zavart okozna a hálózaton. Kiderült, hogy nem. Késôbb jött az, hogy igaz hogy létezik, de micsoda gagyik ezek a csájníz vackok (és még most is nyomatják a dumát!!!). Most volt a kezemben egy ZTE (kínai, ára 120-150 ajró) és egy IcePhone (ez demo darab, thaiföldi, ára 400 ajró), szóval a Nokijja meg a többi nevénôl élôgyártó mehet a náthás francba, mert mind anyagban, mind kidolgozottságban és tudásban simán elérték az európaiakat. Ezek után kiíváncsi leszek, a helyi Nokijja védôk milyen érvekkel fogják alátámasztani a 2-3-szoros árakat és fikázni a 'zuggéesem" boltokat::))


kedd dec. 16, 2008 15:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 182 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség