Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 7:48



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Okosóra problémák 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
A GTS3-Audio kerget most az őrületbe, a kapcsolatot lehet csatlakoztatni de a hangot nem. Eddig rendben működött minden. Ráadásként három percenként autódudálásszerű hanggal figyelmeztet valamire, amire nem tudok rájönni mi lehet.


pén. dec. 29, 2023 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
A bejövő hívást azt valóban jelzi a hívó nevét is kiírja, de egy zöld mikrofon ikon van a zöld telefonkagyló ikon helyett. Amennyiben rákattintok erre a zöld mikrofon ikonra elnémítja a hívást.
Ugyanakkor a JL08 óránál ez rendben működik zöld telefonkagyló ikonnal felveszi a hívást és jó hangminőségben lehet beszélni. Sajnos az E09 ezt nem tudja.


pén. dec. 15, 2023 10:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
A galériában van egy ilyen kép, ott írja, hogy Incoming call. Ugyanakkor kérdéses, hogy mi igaz a feltüntetett képességekből.

Volt már Xiaomi és Huawei sport-órám, mindkettő tudta jelezni ha hívnak, ha engedélyt adtam a telefonhoz és a kontaktokhoz, akkor akár a hívó számát vagy nevét is. Telefonálni viszont nem lehetett velük, csak jelezték a hívást.
Ami most van, azzal már lehet, van benne hangszóró és mikrofon is, de mivel nem egy önálló okosóra (nincs SIM), így csak a mobilon keresztül, bluetooth kapcsolattal megy a hívás.


szomb. dec. 02, 2023 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
Köszönöm a segítséget.

https://www.lightinthebox.com/hu/p/zl02 ... 46401.html
Ezek alapján ez az óra tud mobilhívásokat fogadni?


pén. dec. 01, 2023 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
Sok olyan kütyü van, amit a Bluetooth-nál megszokott módon nem lehet (vagy nem is kell) társítani. Jellemzően ilyenek a Bluetooth-LE eszközök. Olyan is van, amit képes észlelni a mobil, de a párosításhoz kódot kér, ami viszont sehol nincs megadva (mert csak átmeneti kód). Ezeknél a gyártó mobilappját kell használni, az tudja vagy kiszámolja a szükséges kódot. Probléma lehet az is, ha egy mobil vagy maga az operációs rendszer nem támogatja az adott eszköztípust vagy egyéb szükséges protokollt, titkosítást, stb. Sajnos lehetnek eszközök, amik nem kompatibilisek egymással.

És persze olyan is lehet, hogy egy eszközt csak adott számú mobillal lehet társítani, újabb kapcsolathoz törölni kell valamelyik meglévőt. Törlésnek számít az eszköz gyári alapállapotra visszaállítása (factory reset), mivel az ugye mindent töröl.

Az okosóráknak jellemzően nincs szüksége gyorstöltésre (QC, Qi, PD, VooC, stb.), megteszi bármilyen forrás, amibe be lehet dugni és az tud 5W-ot (5V, 1A) biztosítani.


vas. nov. 26, 2023 23:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
Vackor: Köszönöm a segítséget, próbálok mident. E09 óra, odáig már eljutottam, hogy a párom Samsung mobilja látja és az óra is megtalálja a mobilt a társított alkalmazás is megnyitható és leolvassa az adatokat.

Viszont amit sehogyan sem értek: Nem lehet társítani. Akkor meg, hogyan látják egymást?
Hívás megjelenik van piros és a zöld ikon, de a zöld egy mikrofon, a zöld telefonkagyló helyett rányomáskor nincs hang, akkor meg hogyan lehetne felvenni?
Írtam a forgalmazónak, de nem válaszoltak erre a kérdésre, felajánlották, hogy tartsam meg az órát és adnak árkedvezményt, amit végül a négyszeresére sikerült kialkudni, de még mindig nem utalták vissza...

Targe T: Az ilyen 15 ezer forint körüli kategóriában óraként megfelel pontos az idő kijelzése, a pulzusmérés is, mobilhíváskor ha van kapcsolat jó a hangminőség ez autóvezetés közben különösen jó, aztán megjelennek a gmail értesítések is...
Azért még mindig jobb mint egy esetleges mobilhasználat vezetés közben ha büntető díjazással járna...
Természetesen a vércukor és egyéb mérések adatait NEM szabad komolyan venni, talán egyszer lesznek olyan szenzorok amelyek már valamelyest képesek lesznak a valós értékek megközelítő kijelzésére...

Aztán lenne olyan kérdésem, hogy a laptopon/asztali gépen USB-n kívül mivel/miről lehetne még feltölteni az okosórákat? A Monivel 4 USB-s hálózati gyorstöltő adapter QC 3.0 samsung huawei iphone xiaomi jó az okosórákhoz is?
Okosóra töltőkábelek vannak de ezeket csak latop/asztali gép USB-vel szabad használni?


szomb. nov. 25, 2023 9:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
Supervisor írta:
Ami azt illeti én csak az órának tulajdonított tulajdonságokat másoltam be, ami egyáltalán nem azt jelenti, hogy a mért adatokkal ne lennének komoly problémák...

Oké, bocs. Csak órának lehet, hogy elmegy.
Amikor szóba került a vércukor, dobtam egy hátast.

Idézet:
Azért, hogy előnyről is írjak: Mobilos kapcsolat esetén autóvezetés közben nem kell keresgélni a mobilt, amit vezetés közben amúgy sem ajánlatos, hanem az óráról felvehetjük a hívást és jó hangminőségben tudunk beszélni, mármint akkor ha nem E09 típusú az okosóra...

:mrgreen: Vagy órának sem...? :hm: Habár ez már némiképp okosórás plusz funkció lenne.


pén. nov. 24, 2023 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
A mérési trükkök ellenére a telefonos funkciónak működnie kellene, főleg ha egyszer már működött. Nem hiszem hogy újra kellene párosítani, mivel a hívást jelzi. A kapcsolat beállításainál viszont ellenőrizni kellene, hogy miket lehet/kell engedélyezni. Az én mobilomon (droid 13) külön engedély a telefonhívásokhoz való hozzáférés.

Kép

A másik tippem valami hangerő beállítás lenne magán az órán. Feltéve hogy van ilyesmi. Pl:

Kép


csüt. nov. 23, 2023 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
Vackor: A mai napig sem tudtam még rájönni, hogy mi okozza a leírt problémát...
Olyan sejtésem van, hogy egy mobilon már társítottam és az úgy is maradt, amikor másik mobillal szeretném társítani akkor az már nem megy... Tehát törölni kellene az első társítást?
A zöld hangszóró ikon az órán jelenik meg.

Laci_L: Valóban nagyon meg kell gondolni, hogy honnét rendelünk bármit is...
A ShenZhen 1107 Budapest, Szállás utca 36 K6 cím és az interneten illetve a csomagjaikon található telefonszám kamucím és kamuszám, senki ne rendeljen tőlük, mert visszaküldeni nem fogja tudni... (Partnerük ebben a DPD...)


csüt. nov. 23, 2023 10:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
Ami azt illeti én csak az órának tulajdonított tulajdonságokat másoltam be, ami egyáltalán nem azt jelenti, hogy a mért adatokkal ne lennének komoly problémák...

Vércukor? Bizonyos ismétlődő sablon értékek, senki ne higgyen a mutatott értékeknek, mert csak a legritkább esetben közelítik meg a vércseppes vércukormérők által mutatott valós értékeket.

Vérnyomás? Ugyanez. Itt is egy behatárolt sablon szerinti értékek ismétlődnek a felkaros vérnyomásmérőkkel történő szakszerű mérések eredményeit fogadjuk el.

Véroxigén? Talán itt már közelebb vannak egy kicsivel az orvosi műszerek által mért értékekhez, de ez sem jellemző.

Testhő? Talán egy kicsivel jobb a mérési arány.

Ahhoz még nagyon sok időnek kell eltelnie, hogy bármelyik cég is képes legyen olyan szenzorok kifejlesztésére amelyek képesek lesznek a megközelítően pontos vércukor- vérnyomás stb. mérésére...

A pulzusmérés az egyetlen ahol a mért értékek megfelelőnek mondhatók.

Azért, hogy előnyről is írjak: Mobilos kapcsolat esetén autóvezetés közben nem kell keresgélni a mobilt, amit vezetés közben amúgy sem ajánlatos, hanem az óráról felvehetjük a hívást és jó hangminőségben tudunk beszélni, mármint akkor ha nem E09 típusú az okosóra...


csüt. nov. 23, 2023 10:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
:gigalol: Hogy mi????! Vércukormérés?
Doktor úr, Ön még hisz a mesékben? :wink: (Úgy emlékszem, hogy Supervisor doki, vagy valami egészségügyis.)
Nekem a beidézett, fordítóprogrammal létrehozott megnevezés, tulajdonság elég volt, hogy ez egy bóvli.
Nem reagáltam inkább direkt, nem is mentem részletesebben utána. De hogy vércukor... :roll: Laci_L leírta. Mindez egy filléres órán. Kici, óccó... :mrgreen:
Ha már így alakult, a másik az apnoé. Na persze. :P Mutat majd valamit.
A majd 200 ezres Samsung Galaxy Watch 6-nál talán jövőre bevezetik az apnoé jelzését is, mert az érzékelő elvileg tudná. Bevezetik, egyelőre kizárólag csak Dél Koreában, és akkor, ha az ottani egészségügyi hatóságok hozzájárulnak.
Ha már apnoé. Az apnoé csökkentésére szolgáló CPAP készülékek közül a Philips Respironics
A-Flex általában fele, vagy még annyi apnoét sem mér, mint az újabb DreamStation. Akkor?


hétf. nov. 13, 2023 7:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
vackor írta:
... mégsem tud mindent, amit a weboldalon állítanak róla. Vércukor? ...

Pontosan így van. Úgy kamu, ahogy van. A vércukor szúrás nélküli mérésével pl. az Apple évtizedek óta foglalkozik, de nekik sem sikerült használható megoldást találni eddig. Majd pont a Gipsz Jakab noname cég megcsinálta olcsón. Naná.

Most már csak olyan oldalról rendelek, ahol van elérhető ügyfélszolgálat. Címmel, telefonszámmal, magyar telephellyel.
Most láttam egy matrac, párna árusító osztrák céget, jó árakkal. Első helyen ott van a honlapon, hogy 30 napon belül minden visszaküldhető, nincs költség, csak a visszaküldést kell fizetni. Megnéztem: mérettől, súlytól függetlenül egy csomag a DHL-el 16.000 Ft, ha fél kiló és 50 cm. akkor is. Egy párna meg 12.000 volt. Nagyon kell figyelni.


vas. nov. 12, 2023 7:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Okosóra problémák
Az órán jelenik meg a zöld hangszóró vagy a mobilon? Ha a mobilon, akkor az órához tartozó alkalmazás (ha van ilyen, de általában van) lecserélte a tárcsázót. Ha az órán, akkor nem tudom, bármi lehet. A hangszóró többnyire kihangosítást jelöl, nem lett esetleg párosítva mással is? (BT hangszóró, fülhallgató, ilyesmi.)

Az én órám azt csinálja, ha a mobilon fogadom a hívást, akkor a szokott módon a mobilon szól. Ha az órán nyomok rá, akkor meg az órán szól, de kihangosítással. Ez esetben számít az is, hogy milyen hangerőre van állítva. Ellenőrizd azt is, hogy nincs-e esetleg emiatt lenémítva.

A jelenséget okozhatja valamilyen jogosultsági hiba is. Az újabb Android és iOS verzióknál is külön engedélyezni kell, hogy egy alkalmazás használhassa a mikrofont, hozzáférhessen a hívásokhoz és a névjegyekhez. Bluetooth kapcsolat esetén még azt is, hogy a csatlakoztatott eszköz használható legyen telefonhívásokhoz.

Amúgy érdekes óra, de azért élnék a gyanúval, hogy talán mégsem tud mindent, amit a weboldalon állítanak róla. Vércukor? Vérnyomás? EKG?
A weboldal is megtévesztő. Ontja az "X épp megvásárolta, Y épp kosárba tette, Z épp 5 csillagos értékelést adott rá" típusú üzeneteket. Még internet kapcsolat nélkül is! Szóval csak óvatosan, én nem csodálkoznék ha valami - sajnos - nem úgy működik rajta, mint azt állították.


szomb. nov. 11, 2023 22:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Okosóra problémák
Elnézést kérek ha nem jó topicba tettem volna fel a kérdést, de a keresőben nem találtam.

Konkrétan azt szeretném kérdezni, hogy mi okozhatja azt, hogy egy
"696 E09 Okos óra 1.32 hüvelyk Intelligens karkötő Bluetooth EKG + PPG Hőmérséklet-figyelés Lépésszámláló Kompatibilis valamivel Android iOS Női Férfi Egyéni tárcsázás Mindig a kijelzőn van IP 67 50" esetében mi okozhatja, hogy híváskor a zöld telefonkagyló helyett a zöld hangszóró ikon jelenik meg és rákattintva nem lehet hallani semmit bénítja a hívást. A mellette levő piros ikon pedig bontja a vonalat.
Ja és hang sincs a híváskor.
https://www.lightinthebox.com/hu/p/696- ... QsEALw_wcB
Amikor először párosítottam a mobillal minden rendben működött, de azóta sem tudok rájönni, hogy most miért nem működik.
Tudna valaki segíteni a megoldásban?
Köszönöm.


szomb. nov. 11, 2023 12:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség