Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 10:21



Hozzászólás a témához  [ 36 hozzászólás ] 
Kínai telefonok 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
simico írta:
A francba, pedig pont most akartam egy kisebb esszét írni :lol:

A Blade nekem továbbra is jól működik, kopás sincs még rajta.

Szerettem én is nagyon. Kivételesen jól kitalált és összerakott modell, kizárólag európai igényekre szabva (ugyanis Kínában nincs európai 3G), egyáltalán nem kínai piacra szánva.

Amikor kijött (idén január legelején) Kínában is a Blade, épp Shanghai-ban voltam, rémesen figyeltem a kirakatokat, de gyakorlatilag semmit nem láttam belőle. Elképzelhető, hogy ha Shanghai-ban ennyire nem promózták, akkor kisebb városokban még annyira sem.

Szóval a ZTE Blade nem más, mint egy európai modell, Kínában gyártva. A ZTE amúgy is világszinten vezető gyártó, csak épp modemekből és távközlési hálózatokból (aki nem tudná, a teljes magyarországi Telenor-mobilhálózat szíve ZTE-gyártmány, Montenegro után másodikként, onnan csak egy lépés a mobilgyártás.

A tabletjük nem jött be ennyire, és egyelőre más maradandót, ekkorát ütőt sem sikerült alkotniuk.

Az árnyoldala viszont, hogy ~20%-os kallóval számolnak, magyarul 1millió eladott készülékre ~200.000 db cserekészüléket számolnak. Ez jóval, sokkal-sokkal magasabb, mint más, komolyabb gyártónál. Ez több kamionnyi selejt készüléket jelent csak a T-mobilnál. Persze, csak gondoljuk, hogy ez jó így, szerviz nélkül, ám ezek mind veszélyes hulladékok, megsemmisítésük, környezetbarát módon való szétbontásuk, újrahasznosításuk súlyos pénzekbe kerül.
Nem tudom, visszaviszik-e a sok selejtet Kínába, de ha nem, akkor érdekelne, hogy mit tesznek a sok szeméttel...


hétf. aug. 08, 2011 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
A francba, pedig pont most akartam egy kisebb esszét írni :lol:

A Blade nekem továbbra is jól működik, kopás sincs még rajta.


hétf. aug. 08, 2011 15:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
OFF

De azért jót vitáztunk, igaz :D? Mint a régi szép időkben))))).

On (itt már nincs szúnyog).


kedd aug. 02, 2011 6:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Sajnos sem komolyan, sem sehogyan nem lehet venni az írásodat.

Mindenki elmondta, amit akart?
Mert akkor be lehet fejezni, magamon kezdem a korlátozást.


hétf. aug. 01, 2011 21:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Macika, Laci. Van egy eredeti, alig használt SE X1-em. Vegyétek már meg tőlem 200 ezer forintért. Ti egyrészt megtehetitek, hogy támogattok egy ilyen hülyét mint én, másrészt megértitek, hogy mostanában nem jól mennek a dolgaim, látjátok, hogy az emberek milyen nehezen élnek. Tudjátok, hogy mitől kék az ég és mitől zöld a fű :). Igaz, ez a telle nem ér meg csak 20 ezret, de vannak okok amiért ilyen drágán adom. És ezeket ti olyan jól megértitek))))).

Való igaz, hogy én csak jártam németországban és nem a hetvenes években, hanem kb 6 éve, ami azért közelebb van a mához mint a hetvenes évek. De nem Aldihoz viszonyítottam az árakat, hanem CBA-hoz. Semmivel nem volt drágább Nürnbergben egy közértben a kaja mint itthon a CBA-ban (de biztosan nem Nürnbergben voltam, hanem hazudok és Magyarország egyéb városában voltam). Azt értem, hogy drágák az életkörülmények ott és a fizetés 30 százaléka a lakbér (bár csak itt is annyi lenne, de itt a fizetés 50 százaléka (:D) +rezsi) :D. Bár tény, hogy ezek függenek régiótól, fizetéstől és igény-igénytelenségtől. Azt nem említed, hogy a németek milyen időközönként cserélnek autót, meg hogy nem javítanak semmit, hanem kirakják lomtalanításkor a magyarnak.

Úgy sajnálom a németeket, hogy 40 forinttal drágább a benzin náluk, biztosan alig bírják kifizetni. És így már nem is vagyok morcos, amiért itt drágaság van :D.
Egyébként azért mert másnak hülye mentalitása van, meg ügyeskedik, miért én fizessek többet? Tán a németeknek nincsen ügyeskedő emberük? Azon kívül ha olyan rosszul megy szegény vodafonnak, hogy alig élnek meg, akkor miből vannak a palotáik, meg a helikoptereik? Úgy csináltok, mintha szegényeket sajnálni kellene és éhbérért adnák a telefont.. Pedig éppen itt írták a vodás dolgozók, hogy sz a r ért, húgyért dolgoznak. Pontosan, hogy a multik ügyeskednek. Akik külföldről jönnek ide, mert itt lehúzhatják a magyart. Szép kis mentalitás, mondhatom. A híradó is tele azzal, hogy a teszkó nem fizeti ki az embereit.

Macika, a fene se emlékszik annak a 3310-nek a konstrukciójára, tíz éve volt. De hagyjuk, biztosan hazudok.

A kínai oldalról meg annyit. Én is rendeltem érintőpanelt a kínaiaktól 800 ft (gyorsboltban 2500 és ugyanazt a kínait árulják). Törött volt mikor megjött. Lefotóztam, elküldtem email-ben. 2 hét múlva itt volt az új, sűrű bocsánatkérések közepette. Magyarországon meg kilincselhetek a fogyasztóvédelemhez ha akarok valamit és azt mondják, hogy biztosan én törtem el.. Na meg lásd a pannongyalázóban a Spiros esetet.

Na igen, a gondolkodás teljes hiánya már megen... Elárulnád, hogy minek kellene nekem 24 hónapos teljeskörű garancia? Hiszen te és a tisztelt párod még életetekben nem láttatok hibás telefont, mi itt mindannyian hazudunk, hogy bugos meg hibás a telefon. És csak a kínai telefonok a rosszak. Na már most. Ha minden telefon hibátlan, akkor miért kell érdekeljen engem, hogy az a bizonyos 200 ezres LG a speedshopban "eredeti", míg a 140 ezres meg vám nélkül jött be és biztosan celluksszal ragasztották össze annyira rossz? Ha neked tudomásod van arról, hogy azok a telefonok csempészésből, bűncselekményekből származnak, akkor állampolgári kötelességed jelenteni a rendőrségen... Nem teszed? Miért nem?
De írok mást. A gyorsboltban vásároltam a K700-hoz EREDETI-nek hírdetett joyt. Na az sose volt eredeti. És még rengeteg terméket ők maguk csomagolnak, mert zsákban kapják kínából. Azt honnan tudjuk, hogy a 200 ezres telefonjuk eredeti?? Ja, hogy sehonnan? A fülhallgatóikat gondolom nem kell bemutatni... Na meg az akkujukat amit pont ehhez az X1-hez vettem. Aztán lemerül nekem úgy, hogy félig töltöttséget jelez. Az, hogy kicseréljem, az 2 ezer forintomba fájna kb. Igen, tudom. Miért nem vettem eredetit 9 ezerért. Megmondom miért. Mert a főnököm mindig eredeti, hologrammos akkukat vesz a nokiájába. És azt mondja, hogy negyedannyit nem bírnak mint amennyit az bírt, amit a készülékhez adtak eredetileg. pedig számlával veszi hologrammal, szaküzletben... Szóval akkor már inkább kevesebbet bukok a bulin. Majd rendelek 800-ért kínából. Ha csak 4 hónapot bír, már megérte. Hiszen akkor kihúzom 3 kínai akkuval egy évben 2400 forintból, míg a gyorsboltos 2500 forintos fél évig nem bírta...

Igen, hallottam a nagy tételben olcsóbb sztorit. És te hallottál már a "haveri alapon háromccó annyiért dolgozunk" melóról :D? Tudod van egy darabszám, amit mindenképpen le kell gyártani, ha nem akarunk veszteséget. Utána a többi nyereség. Vagyis innen kezdve már marketing fogás az amiről te beszélsz, hogy a cuki németek többet rendelnek, akkor olcsóbb, a tetves magyarok kevesebbet, akkor jól kibabrálunk velük))). De lehet megmagyarázni ezt is, kíváncsian várom)).

Mennyire szívesen fizetem ki egy készülék szállítási költségét? Nagyon szívesen. Mert nézegettem pár terméket külföldi oldalon és még UPS postával is olcsóbban jön be (egy darabnál is) mint itt megvenni.... ... Persze most akkor nagyobb tételnél olcsóbb vagy drágább a szállítás? Vagy hogy is van ez? Ööö miről is beszélünk??? Te milyen üzlet fenntartási költségről beszész? Ezek a webes boltok rendelkeznek egy saját panellakással, meg egy pentium hármas pc-vel. Megrendelik ugyanúgy a készüléket mint bárki más. Megjön külföldről, ráteszik a kis hasznukat (a madaraknak), akik kifizetik. Te láttad, hogy mekkora kis sufniban kezdte a nyugatinál a gyorsbolt? Én láttam. Volt 3 ember egy kis 5X10-es putriban az üzletházban. Egymást taposták, meg a földön a sok kínai sz a r. Ma már palotában dolgoznak diszpécserrel, saját futárral mindennel. Mert a kínai cuccokból szedték meg magukat. És a magyarok átverésével.

Hát én is jó nagyot röhögtem, hogy van még aki hisz a mesében... Aztán elsírtam magam. Igen, tőled...


hétf. aug. 01, 2011 20:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
kuncsaku írta:
... Németországban voltam és a kaja ugyanannyiba kerül mint itt, viszont a fizetés az többszöröse a magyarokénak...

Az a gyanúm, hiába írtam az előző hsz-t. Te voltál Németországban, én tervező mérnökként hosszú éveket dolgoztam ott. És nem mostanában, hanem a 70-es évektől, amikor innen még szinte sehogy sem lehetett oda kijutni. Hidd el, náladnál bővebb tapasztalatom van az ottani életről. Beleértve az ottani adózást, biztosítást, lakbéreket, közlekedést, orvosi ellátást, tanulást, gyermekellátást, stb, stb. Ha mindezeket is összehasonlítod, már nem lesz ilyen kerek a dolog. :shock:

kuncsaku írta:
... Egy divatos LG Optimus 3D ...

Ki mondta, hogy ilyet kell venni? Pont nálunk? A telefonáláshoz nem kell egy ilyen eszköz, jó egy egyszerűbb is.
Divat? Hol van az előírva, hogy egy napi divatcikket ugyanolyan áron adjanak, mint másutt?
Bátran mondom: akinek nincs pénze rá, ne akarjon ilyet venni. Ilyen egyszerű.
Elárulom, bár nem ide tartozik: könnyen megtehetném, hogy legyen egy ilyesmim, és mégsem kell. Kibírom. :)


hétf. aug. 01, 2011 18:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
kuncsaku írta:
Persze, belátom, hogy így van. Csakhogy én Európáról beszélek. Németországban voltam és a kaja ugyanannyiba kerül mint itt, viszont a fizetés az többszöröse a magyarokénak. Hány ember él Németországban és mennyi magyarországon? Hogy is vannak ezek a százalékok? De ne keverjük bele ide most a politikát, hiszen ha a magyar kormány nem képes a német szintre hozni az országot, akkor nem hiszem, hogy két fórumozónak ez sikerülhet. De nézhetjük más szemszögből. Azok a bizonyos éhező emberek nem a telefonnal fognak bajlódni, tehát újabb százalékok esnek ki. Hiszen telefon nélkül csak mi nem tudunk meglenni.
Megint szép hosszú hsz lesz... :)

Szóval, nem a kormányt kellene (+/-) véleményezni. Az emberek fejében, a mentalitásban van különbség, fényévnyi.
Ha megérjük egyszer, hogy az emberek feje belülről, a hozzáállás, a mentalitás fog változni, meglátod, micsoda változások lesznek. Addig viszont SEMMI!
Ahol Te voltál, az nem Németország volt. Vagy erősen füllentesz. Vagy a harmadik lehetőség, hogy a legalja Aldi árait hasonlítgatod össze.
Nézd meg az 1 kg normális sonka, a nem ipari minőségű sajt meg pl. a kenyér árát.
De mellé tehetjük az üzemanyagok árait is, ami ugye MINDENRE rárakódik a gazdaságban (mai árfolyamon a 95-ös nálunk: 388 Ft, a németeknél: 1,58 €, azaz ~427 Ft, a gázolaj nálunk 375 Ft, a németeknél 1,45 €, azaz ~392 Ft).
És akkor nem beszéltünk a lakhatási költségekről.
Persze erről nem tudsz (nem akarsz tudni), mivel kint senki nem röghöz kötött, nem úgy, mint nálunk, nincs saját lakása a városlakók 70%-ának, bérlakásban élnek, cserébe a lakás tulajdonosa rendben tartja a lakást. Ez viszont húzós pénzbe kerül, a havi netto munkabér nemritkán 1/3-a is elmegy rá.

Szerintem nagyon sokat kellene odafigyelve nézegetni a kinti dolgokat, hogy ilyen összehasonlításokat megtehess, persze úgy, hogy komolyan lehessen venni őket...

kuncsaku írta:
Azt se kérdezem meg, hogy magyarországon miért jön ki egy telefon a készülék értékének többszörösére (nem mindig, de gyakran, pl iPhone), amikor előfizetésre és hűségre veszed, míg külföldön jelentősen olcsóbb.
Ne haragudj, eddig is sejtettem, de mosmár biztos vagyok benne, hogy Te is egy mások pénztárcájában turkáló, jó magyarosch ember vagy. Bele nem gondolsz, hogy vajon mi mi miatt van. Bele nem gondolsz, hogy egy 83milliós, stabilan fizetőképes társadalomban miért lehet kihagyni a kockázat árfelverő tényezőjét és miért nem lehet ugyanezt megtenni egy 10milliós, minimálbéren alkalmazottak kánaánjában. Bele nem gondolsz, hogy a németországi fraud az itthoninak kevesebb, mint a TIZEDE! Bele nem gondolsz, hogy kb. azonos, 110% körüli penetráció esetén közel 100 millió előfizetőre jut tizedannyi ügyeskedő, mint nálunk 12 millió előfizetőre.
Németországban adhatják 1 €-ért teljes nyugalommal az itthon közel 100e Ft-os készüléket 24 hónap hűséggel, mert TUDJÁK, hogy 99,8% esély van arra, hogy rendesen fogja fizetni a havi díjat az előfizető.
Nem mellesleg abba sem gondolsz bele, hogy mennyi a havi előfizetési díj és az felszorozva 24-gyel, mennyi is lesz a végső összeg. De érdemes lenne egyszer összekapni magadat és odafigyelve átszámolni valamelyik német szolgáltató honlapja alapján. Nem felületesen, csak a készülék árát nézve elkezdeni huhogni, ne is haragudj.

kuncsaku írta:
Sose felejtem el amikor egy német hírdetést olvastam és akkoriban kezdett elterjedni a nokia 3310, hogy az előfizetés mellé adtak egy Playstation II-t, csak vigyék, vigyék a francba a telefont és kössenek előfizetést.
És mondd csak, milyen havidíjas konstrukció volt?Mennyibe került havonta az a 3310? Ezt nem is nézted, ugye? Bele nem gondoltál. Nem tudom, miből gondolod azt, hogy a készülék ingyen van nekik, a hálózat ingyen van nekik, a PS2 is ingyen van és ingyen is dolgoznak az alkalmazottak...
kuncsaku írta:
Itt meg az ember gatyáját is lehúzzák. Valahogy engem nem tudtok meggyőzni, szerintem (főleg a magyarok) iszonyatosan lehúzzák az embereket és nem csak telefonnal, hanem mindennel. Most akarok venni egy memóriakártyát a telefonomba. Első dolgom, hogy kínai oldalon nézem meg. Pont azért, mert pestről 2000 ft a házhoz szállítás (ismeretlen okból), míg kínából ingyenes. Ott egye meg a fene azt a 3 hetet, megvárom.
Nem tudunk meggyőzni, mert szajkózod a saját (vélt) igazadat, nem vagy képes/hajlandó belegondolni.
Miért nem egy német oldalon nézed meg a memóriakártyát? Jaaa, mert ott drágább lenne, mint itthon Artisjus-sal együtt?
Miért a kínai hamisítványokhoz hasonlítod az itthoni pedigrés kártyák árát?
Mert megint nem gondolsz bele.

Ismerősöm rendelt egy 16 GB-os Kingston µSD-t 5.700 Ft-ért az egyik - jónak, megbízhatónak mondott - kínai rendelős oldalról. Meg is kapta 19 nap múlva, hibátlanul.
Én vettem az aqua-nál 7.790-ért egy Kingston 16 GB-os µSD kártyát. Megkaptam azonnal, hibátlanul.
Ismerősöm µSD-je 1 hét után olvashatatlan, írhatatlan, láthatatlan lett, itt van az asztalomon, itt hagyta mérgesen.
Az én µSD-m azóta is szépen teljesít az SGS2 telefonomban, napi rendszerességgel használva (arra megy a hívásrögzítés, hibátlanul).
Melyik volt a drága?????

kuncsaku írta:
De számítsuk át ezt telefonba:
Egy divatos LG Optimus 3D:
http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3 ... 3wod40w_YQ

Ugye 141.380 ft a legolcsóbb. Pofátlan módon a gyorsbolt 200 ezerért adja. Eleve itt mekkora különbség. És nem, nem érdekelnek a környezeti viszonyok, hogy miért adja 60 ezerrel drágábban a gyorsbolt, mint a másik. Nézzük meg, hogy a külföldiek mennyiért kapják ezt meg:

http://www.handy-online-shop.net/handy/ ... us-3d.html

458.99 €, ami ebben a nehéz gazdasági helyzetben is 123 ezer ft ha átszámolom. Ugye nem akarod azt írni, hogy a nyereség ami közel 20 ezer ft, az mind posta németországból)))))? És ez az első amire ráböktem, nem kerestem olcsóbbat, pedig szerintem ez levihető 110 ezerre is.
És megint, és megint a gondolkodás teljes hiánya.
Külföldről becsempészett, szürkeimportként érkezett, garancia nélküli (na jó, náluk van a boltban fél/egy év, de inkább ne tudd meg, hogy ez mit jelent a valójában), itthon magyarított/függetlenített készülék, ÁFA/számla mentes árát hasonlítod össze a hivatalosan Magyarországra behozott, 24 havi hivatalos magyar garanciával rendelkező, ÁFÁS áron árusított készülékkel.
Erre mit mondjak??? Csak nevetni tudok.
Igen, sajnos Rajtad...

A 460 €-s ár valóban annyi. Ezért az árért egy FIZETŐKÉPES kereslettel rendelkező FOGYASZTÓI társadalomban lehet megkapni a készüléket. Egy olyan országban, ahol nem divat a garanciális csalás (utalnék az emberek fejében lévő rendre), és ahol nem tízezres, hanem százezres tétellel lehet számolni (hallottál már arról, hogy nagyobb tételnél kedvezmény kapható?????)

Ejjjjj, már megint nem gondolkozol, a 20ezer Ft KÜLÖNBSÉG (NEM a nyereség!!!) adódik a földrajzi távolságból (nem hiszem el, hogy fel kell soroljam Neked, de úgy látszik, mégis...) következő szállítási költségekből, a saját pénz kockáztatásából/befektetéséből származó, jogosan elvárható nyereségből és az üzlet/beosztott fenntartásának költségeiből áll össze.
Mondd már, te tényleg komolyan gondoltad, hogy ugyanazon az áron fogsz itthon kapni kintről behozott készüléket, mint amennyiért kint adták?
Te mikor dolgoztál ingyen utoljára, mikor fektetted be úgy (jól ;)) a pénzedet, hogy nem hozott egy fillér nyereséget sem, mennyire szívesen fizetnéd ki zsebből egy készülék szállításának költségét???

kuncsaku írta:
Na mindegy, ti csak magyarázzátok meg szegény kereskedők problémáit, hát én nem fogom. Én belőlem egyik se fogja évente lecserélni az audiját. Egyébként ezek csak példák, nem vennék soha ilyen drága mobiltelefonokat, csak rájöttem már, hogy mi folyik ebben az országban. És nem kívánok benne részt venni.

Ezen a ponton felröhögtem, szánalomból.
Neked nem való az internet, mert nem tudod megérteni...


hétf. aug. 01, 2011 15:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Laci_L írta:
kuncsaku írta:
... külföldön, ahol a fizetések többszörösek a mieinknek ...

Attól tartok tévedsz. Külföld alatt te azt a néhány országot érted, ahol tényleg gazdagabbak átlagban. Csakhogy a világ nem ebből áll. Akikről te beszélsz a világ népességének talán 5%-át sem teszi ki. Mi valahol ennek a határán vagyunk. Úgyhogy a jó 90% most is rosszabbul él, mint nálunk. Ez a nagy helyzet. A magyar elme hajlamos mindig oda hasonlítani, ami a pillanatnyi szempontól éppen jobb neki. De az is lehet, hogy az összehasonlított országban pl. rohadt hideg vagy meleg van. Vagy olyan emberek is laknak ott, akivel nem találkoznál az utcán. Vagy nincs egészségbiztosítás, stb. Úgyhogy óvatosan kell összehasonlítani. Manapság ez magas szinten is divatos. Nem kell példát venni róla.

Ha már jártál a nagyvilágban sokfelé, belátod hogy így van. Én már megtapasztaltam.


Persze, belátom, hogy így van. Csakhogy én Európáról beszélek. Németországban voltam és a kaja ugyanannyiba kerül mint itt, viszont a fizetés az többszöröse a magyarokénak. Hány ember él Németországban és mennyi magyarországon? Hogy is vannak ezek a százalékok? De ne keverjük bele ide most a politikát, hiszen ha a magyar kormány nem képes a német szintre hozni az országot, akkor nem hiszem, hogy két fórumozónak ez sikerülhet. De nézhetjük más szemszögből. Azok a bizonyos éhező emberek nem a telefonnal fognak bajlódni, tehát újabb százalékok esnek ki. Hiszen telefon nélkül csak mi nem tudunk meglenni.

Azt se kérdezem meg, hogy magyarországon miért jön ki egy telefon a készülék értékének többszörösére (nem mindig, de gyakran, pl iPhone), amikor előfizetésre és hűségre veszed, míg külföldön jelentősen olcsóbb. Sose felejtem el amikor egy német hírdetést olvastam és akkoriban kezdett elterjedni a nokia 3310, hogy az előfizetés mellé adtak egy Playstation II-t, csak vigyék, vigyék a francba a telefont és kössenek előfizetést. Itt meg az ember gatyáját is lehúzzák. Valahogy engem nem tudtok meggyőzni, szerintem (főleg a magyarok) iszonyatosan lehúzzák az embereket és nem csak telefonnal, hanem mindennel. Most akarok venni egy memóriakártyát a telefonomba. Első dolgom, hogy kínai oldalon nézem meg. Pont azért, mert pestről 2000 ft a házhoz szállítás (ismeretlen okból), míg kínából ingyenes. Ott egye meg a fene azt a 3 hetet, megvárom.

De számítsuk át ezt telefonba:

Egy divatos LG Optimus 3D:

http://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3 ... 3wod40w_YQ

Ugye 141.380 ft a legolcsóbb. Pofátlan módon a gyorsbolt 200 ezerért adja. Eleve itt mekkora különbség. És nem, nem érdekelnek a környezeti viszonyok, hogy miért adja 60 ezerrel drágábban a gyorsbolt, mint a másik. Nézzük meg, hogy a külföldiek mennyiért kapják ezt meg:

http://www.handy-online-shop.net/handy/ ... us-3d.html

458.99 €, ami ebben a nehéz gazdasági helyzetben is 123 ezer ft ha átszámolom. Ugye nem akarod azt írni, hogy a nyereség ami közel 20 ezer ft, az mind posta németországból)))))? És ez az első amire ráböktem, nem kerestem olcsóbbat, pedig szerintem ez levihető 110 ezerre is.

Na mindegy, ti csak magyarázzátok meg szegény kereskedők problémáit, hát én nem fogom. Én belőlem egyik se fogja évente lecserélni az audiját. Egyébként ezek csak példák, nem vennék soha ilyen drága mobiltelefonokat, csak rájöttem már, hogy mi folyik ebben az országban. És nem kívánok benne részt venni.

Úgyhogy ti csak magyarázzátok meg a gazdaságot, én inkább spórolok.

Hogy Besenyő Pistabácsis legyek, akárhányszor ide bejövök, mindig igazam van. Már idefele jövet is háromszor igazam volt. Nem? De! Négy!

Trabi TM írta:
kuncsaku írta:
(pl hogy a P990i-nél úgy adták ki a frrissítést, hogy a space gob ami dedikált hívás fogadó, letevő gomb volt -nrm működött)

Hát, használtam jó fél évig a P990-emet, de nekem ez nem tűnt fel. Én a Jog Dial gombot használtam felvenni/letenni a hívásokat, mert az sokkal jobban kézre esett, eszembe nem jutott a space-t, vagy a kijelzőt nyomkodni, mert ahhoz már 2 kéz kellett volna, a Jog-hoz meg egy is bőven elég volt.
Most elővettem a telót, kipróbáltam, tényleg nem működik, de szvsz az emberek nagyrésze erre nem jön rá, mert nem azt használja...


Nem értem, hogy ehhez mi közöm van :o ? Megvásároltam azt a telefont hibátlannak eladva? Nem? De! Öt! Sz @ r t kaptam a pénzemért? Nem? De! Hat! Tehát ha veszünk egy egyforma Opelt mondjuk. És például nem működik a kézifék. Akkor én elégedjek meg azzal, hogy "minek arra kézifék, hiszen Trabi Tm a Terminal fórumról úgyse használja semmire, mert sík terepen lakik és nem akarja, hogy télen befagyjon neki? Komolyan nem értelek. Amúgy elismerem a telefonos szakmai hozzáértésedet, meg úgy általában egyet szoktam érteni az írásaiddal, de ezt most ugye nem gondolod komolyan)))? Azért van egy funkció egy telefonon, hogy használjuk. Jár hozzá, kifizettük.

Szóval mindent meg tudtok magyarázni, de realitás alapja ezeknek nincsen amiket írtok. De azért kedvellek titeket))))).


hétf. aug. 01, 2011 13:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
kuncsaku írta:
(pl hogy a P990i-nél úgy adták ki a frrissítést, hogy a space gob ami dedikált hívás fogadó, letevő gomb volt -nrm működött)

Hát, használtam jó fél évig a P990-emet, de nekem ez nem tűnt fel. Én a Jog Dial gombot használtam felvenni/letenni a hívásokat, mert az sokkal jobban kézre esett, eszembe nem jutott a space-t, vagy a kijelzőt nyomkodni, mert ahhoz már 2 kéz kellett volna, a Jog-hoz meg egy is bőven elég volt.
Most elővettem a telót, kipróbáltam, tényleg nem működik, de szvsz az emberek nagyrésze erre nem jön rá, mert nem azt használja...


pén. júl. 29, 2011 10:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Laci_L írta:
kuncsaku írta:
... külföldön, ahol a fizetések többszörösek a mieinknek ...

Attól tartok tévedsz. Külföld alatt te azt a néhány országot érted, ahol tényleg gazdagabbak átlagban. Csakhogy a világ nem ebből áll. Akikről te beszélsz a világ népességének talán 5%-át sem teszi ki. Mi valahol ennek a határán vagyunk. Úgyhogy a jó 90% most is rosszabbul él, mint nálunk. Ez a nagy helyzet. A magyar elme hajlamos mindig oda hasonlítani, ami a pillanatnyi szempontól éppen jobb neki. De az is lehet, hogy az összehasonlított országban pl. rohadt hideg vagy meleg van. Vagy olyan emberek is laknak ott, akivel nem találkoznál az utcán. Vagy nincs egészségbiztosítás, stb. Úgyhogy óvatosan kell összehasonlítani. Manapság ez magas szinten is divatos. Nem kell példát venni róla.

Ha már jártál a nagyvilágban sokfelé, belátod hogy így van. Én már megtapasztaltam.

Bölcs vagy, bizony így van!


kedd júl. 26, 2011 12:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
kuncsaku írta:
... külföldön, ahol a fizetések többszörösek a mieinknek ...

Attól tartok tévedsz. Külföld alatt te azt a néhány országot érted, ahol tényleg gazdagabbak átlagban. Csakhogy a világ nem ebből áll. Akikről te beszélsz a világ népességének talán 5%-át sem teszi ki. Mi valahol ennek a határán vagyunk. Úgyhogy a jó 90% most is rosszabbul él, mint nálunk. Ez a nagy helyzet. A magyar elme hajlamos mindig oda hasonlítani, ami a pillanatnyi szempontól éppen jobb neki. De az is lehet, hogy az összehasonlított országban pl. rohadt hideg vagy meleg van. Vagy olyan emberek is laknak ott, akivel nem találkoznál az utcán. Vagy nincs egészségbiztosítás, stb. Úgyhogy óvatosan kell összehasonlítani. Manapság ez magas szinten is divatos. Nem kell példát venni róla.

Ha már jártál a nagyvilágban sokfelé, belátod hogy így van. Én már megtapasztaltam.


hétf. júl. 25, 2011 15:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
kuncsaku írta:
Gúnyos? Reagálj nyugodtan. Ha hülyeséget írtam, akkor nem téged néznek hülyének, hanem engem :-).

Nem célom sem magamat, sem Téged hülyének beállítani mások előtt.

kuncsaku írta:
Azz pedig nagyon tipikus, hogy azok mondják hibátlannak a telefont,akik maximum a tárcsázó szoftvert látják meg az üzenetküldést.

Talán elkerülte a figyelmedet, hogy magamról írtam nagyrészt, aki azért e kettő (hívás/SMS) mellett még Sudokut is szokott játszani a telefonján! ;)
Komolyra fordítva, Kb. 4-5 éve van netes szolgáltatásom valamelyik (fél évig volt, hogy hármon is, párhuzamosan) készülékemen. Gyakorlatilag az N85-ös készülékem óta mindegyiket használtam netezésre is. Ezek sorrendben egy Nokia E51, N95 8GB, N85, 5310, N65, N86, N97, Samsung Galaxy S 1, ZTE Blade, Samsung Galaxy ACE, LG Optimus 2x, Sasung Galaxy S 2.
Ezen 12 modell egyikénél sem jelentkezett hiba, vagy bármi más bosszantó, ami ahhoz hasonló indulatokat indukálna bennem, mint amit Te leírtál ide.

kuncsaku írta:
Te is tudod, hogy egy telefon egy picit bonyolultabb elemekből áll fel. A már említett családtagom SE Ainoja is kizárólag internet használatakor fagy ki meg indul újra. Vagyis ha ő is csak sms-re használná meg hívásra, akkor nem találkozna a kifagyás problémával.
Ahogyan én se találkoztam volna soha. Az való igaz, hogy ezen az X1-emen a sok szoftver telepítés (is) okozott gondot, így már csak azokat használom, amikkel megy a telefon. De az anyaghasználat az ettől független szerintem.

Mint írtam, egyik gyártónak/szolgáltatónak sem érdeke, hogy 3-4 év múlva is ugyanazt a készülékét használják az ügyfeleik. A hűséget is általában ennyi időre kötik, a garancia is ennyire szól, tényleg mi szóljon amellett, hogy 24 hónapnál tovább is használható legyen???
Miért használjanak nemesacél alkatrészeket, amik 15 év múlva is kifogástalanok lesznek, elpusztíthatatlanok, míg a mobiltelefonok 2-3 év alatt elavulnak.
Jó, létezik bosszantó dolog számomra is, pl. az N97 (ami jóval 100e Ft feletti prémium-készülék volt) billentyűzet-kerete, ami fehér műanyagból készült, hajszálnál is vékonyabban festve ezüst színre. Ez pár hónap alatt elkezdett kopni, előtűnni engedve a fehér műanyag színt. Na, ez kritikán aluli húzás volt a Nokiától. Ahogy más egyéb kivetni valók is voltak az N97-tel kapcsolatban, de ez része volt a Nokia napjainkig tartó hanyatlásának, melynek végeredményeképp már közel nem a legnagyobb gyártó, a Samsung 3 negyedéve tolta le a dobogó legfelső fokáról...

kuncsaku írta:
Különben nem tartottam meg én se a kínai telefont és azzal is tisztában vagyok, hogy a vackaik súlyos csapást mérnek a gazdaságra.

Megnyugodtam :)

kuncsaku írta:
De azt nem nyelem le, hogy külföldön, ahol a fizetések többszörösek a mieinknek, ott olcsóbb a telefon.

A 'külföld' így nagy általánosságban nem igaz.
Ha egyes országokban ott élsz, akkor van hely, ahol olcsóbban tudsz hozzájutni, ez így van. Mert a fizetőképes kereslet (meg még pár dolog) miatt tudják olcsóbban adni.
Ha már beleástad Magadat a gazdaságtanban, akkor erre is megtalálod a magyarázatot.
Külföldről behozni már általában drágábbat eredményez. EU-n belül általában nem olcsóbb (szinte a postaköltség sem jön ki a különbözetből), EU-n kívülről behozni pedig VÁM/ÁFA köteles (amellett, hogy drágább a postaköltség is). És akkor jön a garancia problémája...

Itthon - mivel nálunk a legmagasabb az ÁFA és egyéb adótartalom - drágábbak a hivatalosan forgalomba hozott készülékek, mint más, nagyobb és gazdagabb országokban.
De ez nem róható fel egyetlen gyártónak sem, ha belegondolsz.


hétf. júl. 25, 2011 12:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Gúnyos? Reagálj nyugodtan. Ha hülyeséget írtam, akkor nem téged néznek hülyének, hanem engem :-).

Azz pedig nagyon tipikus, hogy azok mondják hibátlannak a telefont,akik maximum a tárcsázó szoftvert látják meg az üzenetküldést.
Te is tudod, hogy egy telefon egy picit bonyolultabb elemekből áll fel. A már említett családtagom SE Ainoja is kizárólag internet használatakor fagy ki meg indul újra. Vagyis ha ő is csak sms-re használná meg hívásra, akkor nem találkozna a kifagyás problémával.
Ahogyan én se találkoztam volna soha. Az való igaz, hogy ezen az X1-emen a sok szoftver telepítés (is) okozott gondot, így már csak azokat használom, amikkel megy a telefon. De az anyaghasználat az ettől független szerintem.

Különben nem tartottam meg én se a kínai telefont és azzal is tisztában vagyok, hogy a vackaik súlyos csapást mérnek a gazdaságra. De azt nem nyelem le, hogy külföldön, ahol a fizetések többszörösek a mieinknek, ott olcsóbb a telefon.


hétf. júl. 25, 2011 6:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
kuncsaku írta:
Azt a telefonhasználatot amita kedves párod végez, azt ugye nem hasonlítod az enyémhez? Mert én annyit használom, hogy 2X töltöm naponta. A pàrod mmeg gondolom hívás meg sms. Úgy valóban lehet hibátlan)).

Igen, ennyi a maximum neki, de a telefon végfokában van >1100 óra beszélgetés. Azért az sem piskóta. Igaz, amióta kilépett a munkahelyi flottájából, azóta vegetál a teló, mert szinte csak hívásfogadás van, hetente pár hívás, de ez csak pár hónapja van, előtte elég keményen ment, napi több óra is...

A többire nem reagálnék, mert csak folytatva/fokozva a gúnyos hangnemedet tudnék csak.
Arra pedig semmi szükség nincs...


hétf. júl. 25, 2011 0:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Okké, Macika. Most akkor bevallom, végig hazudtam neked az előző két hosszú hozzászólást. Valójában minden telefon hibátlan volt,csak azért savanyúszőlőzök,mert nekem csak12 ezres kínaira telik.
-Hhiába szeretnéd ezt olvasni, nem írom, mert nem igaz. Minden úgy volt ahogyan leírtam. Egy telefonom volt azért hibás mert használt volt, egy Nokia 6150.Azt lealázvavettem. De visszza is vittem, mert rossz volt a végfoka.

Egyébként van ami másoknak nem hiba, észre se veszik. Ha ezeket az apróságokat leszámítom (pl hogy a P990i-nél úgy adták ki a frrissítést, hogy a space gob ami dedikált hívás fogadó, letevő gomb volt -nrm működött), Akkor valóban hibátlan az ősszes mobil :D. Igaz, nem csak nnekem volt olyan, hanem mindenkinek. Én az összes telefonommal vegigkisértem a szoftver és hardvertörténetet az interneten. És másnak is voltak azok a hibák amik nekem.

Azt a telefonhasználatot amita kedves párod végez, azt ugye nem hasonlítod az enyémhez? Mert én annyit használom, hogy 2X töltöm naponta. A pàrod mmeg gondolom hívás meg sms. Úgy valóban lehet hibátlan)). Apá se panaszkodott soha. Mert nem is használta. Az ő K700-a is gyári szoftverrel megy a mai napig. De ő se netezik, ne emailozik, nem ftp-zik, nem használ szoftvereket :D. Csak az SE rossz? Az egyik családtagom nokiája (nem emlékszem a típusra, de arany színű, flipes, gombbal nyitós) a mai napig nem képes mms-t küldeni mert rossz. Nem létezik rá működő szoft.
Sorolhatnám még, de úgyse hiszed el, hogy a gyártók aránytalanul sokat kérnek az értéktelen csicsás dolgukért.
Mindegy, nem akarlak meggyőzzni én már tudom és felvettem a védekező állást))). Neke is meglesznek azok a készülékek amik másnak, csak nem premier áron, hanem annyiért, amennyit valóban érnek. 120 ezres telefon 35-40 ezerért. Szerencsére a sznobok a szemük fényenél is jobban őrzik. Szzilikon tokban, amit bőr tokba tesnek, aztán fémkazettába zárják. Persze mindhez új tok :D (lehúzás mindhez 3-12 ezerért új tok). Mindhez új autós tartó, autós töltő xD. Én már csak olyat veszek, ami standard mini usb-s. Engem nem fognak lehúzni a csatlakozóváltós trükkel, az hétszentség))).
És mégis hódolok a kütyümániámnak -csak okosan. Bocs ha néha duplázva írt a telefonom karaktereket. Nem a tudatlanságomból eredő a hiba, hanem a kínaiak lenyomták az árakat és a fejlesztők a karakterismétlést nem jól állították be. Szoftverfrissítés meg nincsen rá. Majd megnézem az XDA-n, hogyan és hány milszekundumra kell állítani, hogy ha egyszer lenyomom a billentyűzetet, akkor csak egynek érzékelje és ne kettőnek. Bár lehet, hogy azért van hibásan beállítva, mert használt telefon és leejtették. Amúgy semmi baja :D.


vas. júl. 24, 2011 6:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
OFF
Macika írta:
...Az utolsó Nokiám tavaly augusztusban távozott, miután végképp elegem lett a hanyatló, beképzelt, impotens Nokiából. Azóta Android és Samsung/LG...
Érdekes egybeesés, a 3110-től az N900-ig nekem sem sok Nokia maradt ki az életemből, de tavaly júliusban én is besokalltam, azóta egy rövid Omnia II időszak után egy Galaxy S-t nyúzok.
ON


szomb. júl. 23, 2011 23:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Az a baj, hogy Te a mobiltelefont az SE-vel azonosítod.

Én mondjuk sosem szerettem őket, de volt pár modellem. 1995-ben a második telefonom egy Ericsson GH-337-es volt (nem lehetett vele SMS-t küldeni, nem bug, feature), egyébként OK volt, szerettem.
Aztán 1996-ban lecseréltem egy GH-388-asra, azzal már ment az SMS, de aktív hívástartásnál új bejövő híváskor lefagyott, sem a régi, sem az új hívás nem ment tovább.
Utána vettem egy GF-388-at (amerikai modell, flipes volt, nem igazán használható, elképzelve jobb volt használni, mint a gyakorlatban. Ráadásul olyan szoftverhibája volt, ami nem volt javítható, amikor visszavittem a Pannon GSM-hez, az Astoriához, akkor visszaadták a vásárláskori árat, ami majdnem 140e Ft volt. 1997-ben!
Utána - már 1998-at írunk - vettem meg az első Nokiámat, egy 6110-et, szép zöld-színjátszó színben, marha büszke voltam, mert mindenkinek kékben volt, nekem volt az ismeretségi körömben csak zöld... :)
Kisimult az arcom, nem volt gond, ment szépen, kiváló hangminőséggel tudtam használni, megfelelő - gyári, nem olcsó - kihangosító volt hozzá (ezt használtam egészen tavalyelőttig (2009-ig, 12 évet(!)), mert egy köztes betéttel még a pop-portos Nokiák is mentek vele kiválóan.
Itt jelent meg az új lapos csoda, a T28-as Ericsson, aminek ismét nem tudtam ellenállni. Voltak hibái (az egyetlen zavaró az időre elkopó flip-nyitó mechanika volt).
Utána évekig Nokiák, 6150, 7110, 7650, 3650, 6600.
Ezek után megint jött az SE, egy W800i képében, még 2005-ben vettem (ezt is, mint minden készülékemet - egy kivétellel, egy N97 volt az, amit pár hónaposan vettem meg - újonnan vettem), használtam 1 évet és a nejem használja azóta, azaz 5 éve. A 6 éves készüléket. Szoftverhiba eddig semmi, kopás semmi (igaz, tokban hordja a kedvesem), eredeti, kb. 5 éves akksival megy.
Aztán egy W810i (T-sen vettem 65ezerért, ahogy megjelent), nem volt gondom vele, 1 évesen ráuntam, eladtam egy K800i-ért, ráfizetéssel. Csoda volt a kamerája, de újra kezdtem kacsintgatni a Nokia felé. Ez volt az utolsó SE-m, pedig tetszett még pár modelljük, nagyon szerettem volna egy T650-et, de megmaradt vágynak.
Az utolsó Nokiám tavaly augusztusban távozott, miután végképp elegem lett a hanyatló, beképzelt, impotens Nokiából. Azóta Android és Samsung/LG.
Az SE-t Androidban Isten ments, a HTC kínai felkapott prémiummodell.

Láthatod, volt az elmúlt 16 évben (nem írtam le mindet) kb. 50-55 mobiltelefonom volt, mint említettem, az N97 kivételével mind zsírúj volt, általában hűség nélkül, gyári függetlenül véve.
Érdekes, hogy talán ha KETTŐ modellre tudok panaszkodni az összes közül.
Biztosan azért, mert a gyártók tudták, hogy Macikának lesz és különleges példányt adtak el nekem...

Volt viszont kínai ZTE Blade-m, amit nagyon szerettem, 4 hónapig használtam. Kiváló kijelző, tűrhető hangminőség, viszonylag gyors processzor, szerethető ár-érték viszony, 2.2-es (Froyo) android.
Igenám, de semmiféle szerviz-háttér nem volt.
Ez alatt a 4 hónap alatt elkezdett kopni a hátlap, és ahogy eladtam (nálam még nem nagyon jelentkezett) kezdett zörögni a beszédhangszóró. Azóta az új tulajdonosa a második ZTE-jét kapta, ugyanis megint cserélték neki.
Ennyit a megbízhatóságról.


szomb. júl. 23, 2011 22:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Macika írta:
kuncsaku írta:
Én éppen, hogy átlátom azt amit írsz, Macika. A fejlesztési költség, a környezetvédelem, stb. Csak egy baj van ezzel. Hogy én kifizettem ezeket a költségeket a SonyEricsonnál. Még is sz @ r t kaptam.

Mert a kedves kínaiak leverték az árakat (a gagyira fogékonyaknak köszönhetően), nem térül meg a befektetés a nagy cégeknél.
Tehát figyelsz?
Az SE/Nokia/Samsung fejleszt, költ a környezetvédelemre/rehabilitációra, fizet rendesen VÁM-ot, adót, ÁFÁ-t, és nem tudja eladni a készülékeit, tehát gagyisítja/occósítja a modelleket, épp a kínaiaknak köszönhetően.

Bocsánat, tisztelt Macika. Azt hiszem félreérthetően írtam. Akkoriban, mikor ostoba módon 40-100 ezret adtam egy telefonért, akkor azokat még újonnan vásároltam. És akkoriban én még nem is hallottam a kínai telefonokról. Bár biztosan már akkor is voltak. Az SE K700i 40 ezer volt ÚJONNAN kártyafüggően. Mégis tiszta bug volt és a voda saját hálózatával mindig problémázott gprs-nél. A SE W810i kétszer volt szervizben, harmadjára már el se vittem (ezt vettem premier árban 100 ezerért bétás szoftverrel, ÚJONNAN, még hazafelé a kocsiban kifagyott (később lekopott a króm a gombjairól, pedig tokban tartottam. Biztosan a kínaiak miatt akik leverik az árakat). Aztán jött a P990i ÚJONNAN, amit 2 évre vettem a T-nél 50 ezerért, akkor volt a független 80-100 ezer. Állandóan fagyott, tiszta sz @ r volt. Kijött rá vagy 3 frissítés, de azzal is csak befoltoztak pár szakadást a szoftverén. Sose lett jó, valószínűleg a kínaiak köptek a levesbe itt is. Ez volt az utolsó új telefonom.

kuncsaku írta:
Azóta már csak használt telefont veszek.

Aztán belefutsz egy-két olyan készülékbe, amit azért adnak el, mert meghibásodott, de még nem zavaróan, aztán szidod a gyártót, hogy ugye, sz*rt gyártott, neked van igazad...

Sose volt panaszom hardveres hibákra a használt telefonokon. Szoftverileg meg ugyanazt tettem rájuk mint amiket az újakra tesznek. Az anyaghiba pedig a jelenleg használt X1-emen volt iszonyatosan szembetűnő, de ott komplett házat cseréltek eredeti alkatrészekre, de azis meghibásodott. Ebben az időben már voltak kínai telefonok, szóval biztosan azért adott ki a SE gagyi minőséget 120 ezerért, hogy lejárassa a márkanevét, mert spórolnia kellet az anyagon. Így már értem, köszönöm a segítséget.

kuncsaku írta:
Kipróbáltam a kínait is és bizony sokat tudnak. Amúgy ismerik a WPA2-PSK titkosítást)))). Bár ez egy 2010-es volt amit próbáltam, lehet, hogy a régiek nem tudták.

2009 karácsonyán vásárolt iPhone klónról beszéltem, csak WEP-et tudott.

Akkor ne általánosítsunk))))). Az enyém tudta a WPA2-PSK módot.

kuncsaku írta:
Valóban nem tud a kamerája sokat, de sok márkásé is egy köpedelem. Talán még tudok mutatni HTC Kaiser fotót, mert olyanom is volt, hát az kritikán aluli. Pedig az is 120 ezres készülék (persze az is az első tulajának került annyiba, én már kijártam azt az iskolát).

Jól értem? Egy 4 évvel ezelőtti telefont (ugye a HTC kamerái mindig is a sereghajtók voltak, egészen napjainkig, a csúcs-androidos HTC-k megjelenésééig) hasonlítasz egy 1 éves kínaihoz? (Megjegyzem, a HTC is kínai :))

A HTC-t mégse szidod)))

kuncsaku írta:
Annak a kínai telefonak amit próbáltam, a bluetooth sztereó átvitelével volt gondom, mert az csak monót tudott, azt is vicces minőségben.

Ne szépítsd, használhatatlan a kínaiak BT-je, próbáltam...

Miért, én nem ezt írtam :D? Amúgy fájlátvitel tekintetében hibátlan. Tudtommal sok márkás telefon erre nem is képes, csak füles használatára. Talán a BlackBerryk? Nem akarok hülyeséget írni, javíts ki nyugodtan))).

kuncsaku írta:
De mondanom se kell, hogy az Xperia (CERTIFIED) X1-emmel összekötve az MH100 (vagy mi a neve annak a SE tré fülesnek) is sípol. Szóval megint ott vagyok, hogy a SE gyárthat fost, a kínai nem?

Nem akarlak megsérteni, de nagy magabiztossággal állítasz mások által levetett, használt készülékből kiindulva olyat, ami nem bizonyítható, hogy nem a használtsága miatt olyan, amilyen.
Épp SE-nél - illetve az elődnél, az Ericssonnál - (aki nem tudná, ők fejlesztették ki a BT-t még valamikor a T39-es csúcstelefon idején) mértékadó a Bluetooth technológia.

Nem sértesz meg, mert az MH100-at a családtagtól kaptam, amit a 65 ezres kifagyós ÚJONNAN vásárolt telefonjához kapott. Én magam bontottam ki a csomagból, egyszer se volt használt. Hát az X1-et valóban használtan vettem. De ha bármi baja lenne, akkor nem vette volna át a szerviz. Ti szoktátok mondani, hogy mikroszkóppal megvizsgálják, hogy nincs-e hajszálrepedés leejtés miatt. Vagyis semmi baja nincsen, mert komplett gombsort cseréltek előlapon, full házzal, akkufedéllel :D. De ki fogom próbálni magával az Ainoval (CERTIFIED), ha ez megnyugtat. Talán azzal nem sípol xD

Ne haragudj, nem megbántani akarlak, de rossz nyomon vagy, ha többéves, használt, ismeretlen előéletű készülékek alapján mondasz véleményt megbízhatóságról, minőségről.

Most már ismered a telefonjaim élettörténetét. Itt hozzá teszem, hogy a használtan vásárolt telefonjaim sose voltak hardverhibásak, csak szoftveresek. Vagy burkolati anyaggyengeségek, amik ugyebár az újonnan vásároltaknál is van. Már ha jó a logikám))).

kuncsaku írta:
A másolások problémáit se értem. Lehet, hogy nem fizetnek fejlesztést meg környezetvédelmet, de miért nem említed a zene másolókat?

Azért nem, mert semmi köze a témának a mobiltelefonokhoz.

kuncsaku írta:
Azon kívül a kínaiak a környezet szennyezést is a fejlett országokról másolják (kezdetben az európai is ugyanúgy szennyezett és sokan még most is /románia ciánnal tiszai élővilágot írt, vagy Magyarország vörösiszap/)..

Na, itt már mindent bevetettél, nemzetközi szinten, csakhát nincs igazad akkor sem.
De nem tudhatod, mire gondoltam, míg nem volt Kínában, hogy megtudd saját szemeddel látva, mit jelent a környezetrongálás kínai módra. Persze, nem adok 4-5 évet, hogy belerokkannak, ha nem fogják vissza magukat.

Nem voltam kínában, de láttam a tévében, hogy kék ott a patak a farmerfestéktől :D. Akkor jól lemásolták az európait. Itt is a folyóba eresztik a ciánt :D.

kuncsaku írta:
Hiszen ők elvoltak ezek nélkül a dolgok nélkül is, de hát a civilizált népség az európai az diktálja a trendet. Aztán meg mutogatnak Kínára. Ez olyan dolog, mint hogy az afrikai niggerek se akartak elmenni afrikából, el tudták látni magukat élelemmel, semmiben nem szenvedtek hinyt. Az általad becsben tartott civilizált európaiak hurcolták el őket rabszolgnak, megbetegítették az országot, kilopkották a kincseiket, leölték az állataikat.

Szerintem ezt itt hagyd abba, mert ez már nagyon nem ide való.
Kína kereskedő ország, és ők akarják kiszolgálni a világot, a világ nem kényszerít rájuk semmit, sokkal inkább fordítva, az egész világ el van adósodva Kínának, kezdve legfőbb adósával, az USA-val...

A halandzsa válaszodból ezt úgy veszem, hogy mégis igazat írtam...

kuncsaku írta:
Én a kis megjegyzésemet a kínai telefonokhoz azért fűztem, mert akár elismeritek akár nem, a márkás is ugyanolyan tré.

Ez nem így van, többszörösem bizonyítottam, de lepereg Rólad. De nem gond.

Akkor te mázlista vagy és csak jó telefonokat fogtál ki, vagy nem írsz igazat. Mert nekem még nem volt hibátlan telefonom. Ezzel nincs is baj, hiszen emberek vagyunk, hibázunk. De hogy még a telefon garanciájának lejárata előtt megszüntetik a frissítés kiadását, ez felháborító.

kuncsaku írta:
Én nem is gondoltam, hogy a kínai telefon kamerája 12 megapixeles. Nem volt semmi féle csalódás. Azt kaptam amiért fizettem. Viszont a márkás telefonknál jópárszorpórul jártam. Egy családtagom SE Ainojára panaszkodott, hogy kifagy neki. Jól van, mondom, semmi gond. Rádugtam a gépre, hogy frissítem. Persze nem volt újabb szoftver. Akkor most mit is kell csinálni?

Esetleg el lehet gondolkozni azon, hogy mitől fagy le. Pl. Nem hozzáértéssel feltelepített/leszedett különböző programok összeakadása, hasonlók. Az esetek 80%-ában egy gyári alapállapotra resetelés megoldja a problémát, csak hát sokan nem tudják, hogy a készülékben lévő ROM a ROM-frissítés utáni pillanattól a következő ROM-frissítésig bájtról-bájtra azonos marad.
Így, ha valami működésbeli hiba lép fel, akkor vagy hardveres meghibásodás van, vagy szoftveres összeakadás.

Az Ainora nem lehet programokat telepíteni, mert javás telefon. Azt hiszem minioperát tettem rá meg javás Skypeot, de azelőtt is fagyott. Ja és a gyárilag rátett Youtube kliens nem magyar. 65 ezerért. Az gáz xD.

kuncsaku írta:
Akkor most azt tehetem még, hogy elviszem szervizbe. Legközelebb Pesten van, az 1200 ft utiköltség. Mikor érte megyek, az megint 1200. Az 2400 és ugyanazt a szoftvert ráhúzzák mégegyszer, mert mit tudna mást csinálni szerencsétlen szerelő? Akkor most engem ezek után érdekeljen a fejlesztési költség meg a többi marhaság? Erre eszembe jut a tinik menő dumája: pont lesz @ rom. Mondjuk engem már nem tudnak bepalizni (na mégis csak lesz itt összeesküvés elmélet), mert én kijártam az iskolát. Elég sok embert sikerült megtérítenem, nekem ez a sikerélményem.

A SE szervizhálózata nagyjából 0. Csak Pesten van értékelhető (megjegyzem 480 Ft-értelsőbbségivel elviszi a posta, visszafelé meg a szerviz fizet).
Ezt lehetett tudni akkor is, amikor megvetted használtan a készüléket, hiszen nem véletlen az ára. Példát kell venni a Samsungról vagy a Nokiáról, ott nem kell 100km-eket utazni szervizért, legrosszabb esetben a megyeszékhelyen van elfogadható szerviz.

Mellesleg azért megkérdezném, hogy az annyira egekig magasztalt kínai sz*rokat hová viszed szervizelni, hogy annyira kilóg az SE a sorból?
Amikor az országban sehol nincs szervizük, EGYETLEN cég van, a Speedshop, aki a saját maga által behozott/forgalmazott modellekre vállal CSEREgaranciát.


Na erről van szó kérem szépen (csak a régi ismerettségünk miatt nem írom poénból, hogy nyuszó-muszó :D)... Ennyi szerviz van egy országos szinten eladott több millió telefonra xD. Keressük meg együtt a szervizt (ja, azóta a Westendben sincsen már átvevőpont. Csomagot pedig éppen csütörtükön adtam fel postán törékenyként értékbiztosítással és nem 480 ft volt, hanem 1960 ft :D. És még így se vagyok benne biztos, hogy nem dobálják))))). Ugye nem gondolod komolyan, hogy postára adom a telefonomat? Te megtennéd?

Ja, ha bedöglene a kínai telefon, akkor csak rendelek másikat. Még akkor is csak 30 ezernél fogok járni és nem 50 meg 100 ezernél. És akkor mindig másik telefonom lesz, nem pedig ugyanaz.

http://homar.blog.hu/2007/06/25/re_tala ... ricsson_sz


szomb. júl. 23, 2011 16:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
kuncsaku írta:
Én éppen, hogy átlátom azt amit írsz, Macika. A fejlesztési költség, a környezetvédelem, stb. Csak egy baj van ezzel. Hogy én kifizettem ezeket a költségeket a SonyEricsonnál. Még is sz @ r t kaptam.

Mert a kedves kínaiak leverték az árakat (a gagyira fogékonyaknak köszönhetően), nem térül meg a befektetés a nagy cégeknél.
Tehát figyelsz?
Az SE/Nokia/Samsung fejleszt, költ a környezetvédelemre/rehabilitációra, fizet rendesen VÁM-ot, adót, ÁFÁ-t, és nem tudja eladni a készülékeit, tehát gagyisítja/occósítja a modelleket, épp a kínaiaknak köszönhetően.

kuncsaku írta:
Azóta már csak használt telefont veszek.

Aztán belefutsz egy-két olyan készülékbe, amit azért adnak el, mert meghibásodott, de még nem zavaróan, aztán szidod a gyártót, hogy ugye, sz*rt gyártott, neked van igazad...

kuncsaku írta:
Kipróbáltam a kínait is és bizony sokat tudnak. Amúgy ismerik a WPA2-PSK titkosítást)))). Bár ez egy 2010-es volt amit próbáltam, lehet, hogy a régiek nem tudták.

2009 karácsonyán vásárolt iPhone klónról beszéltem, csak WEP-et tudott.

kuncsaku írta:
Valóban nem tud a kamerája sokat, de sok márkásé is egy köpedelem. Talán még tudok mutatni HTC Kaiser fotót, mert olyanom is volt, hát az kritikán aluli. Pedig az is 120 ezres készülék (persze az is az első tulajának került annyiba, én már kijártam azt az iskolát).

Jól értem? Egy 4 évvel ezelőtti telefont (ugye a HTC kamerái mindig is a sereghajtók voltak, egészen napjainkig, a csúcs-androidos HTC-k megjelenésééig) hasonlítasz egy 1 éves kínaihoz? (Megjegyzem, a HTC is kínai :))

kuncsaku írta:
Annak a kínai telefonak amit próbáltam, a bluetooth sztereó átvitelével volt gondom, mert az csak monót tudott, azt is vicces minőségben.

Ne szépítsd, használhatatlan a kínaiak BT-je, próbáltam...

kuncsaku írta:
De mondanom se kell, hogy az Xperia X1-emmel összekötve az MH100 (vagy mi a neve annak a SE tré fülesnek) is sípol. Szóval megint ott vagyok, hogy a SE gyárthat fost, a kínai nem?

Nem akarlak megsérteni, de nagy magabiztossággal állítasz mások által levetett, használt készülékből kiindulva olyat, ami nem bizonyítható, hogy nem a használtsága miatt olyan, amilyen.
Épp SE-nél - illetve az elődnél, az Ericssonnál - (aki nem tudná, ők fejlesztették ki a BT-t még valamikor a T39-es csúcstelefon idején) mértékadó a Bluetooth technológia.

Ne haragudj, nem megbántani akarlak, de rossz nyomon vagy, ha többéves, használt, ismeretlen előéletű készülékek alapján mondasz véleményt megbízhatóságról, minőségről.

kuncsaku írta:
A másolások problémáit se értem. Lehet, hogy nem fizetnek fejlesztést meg környezetvédelmet, de miért nem említed a zene másolókat?

Azért nem, mert semmi köze a témának a mobiltelefonokhoz.

kuncsaku írta:
Azon kívül a kínaiak a környezet szennyezést is a fejlett országokról másolják (kezdetben az európai is ugyanúgy szennyezett és sokan még most is /románia ciánnal tiszai élővilágot írt, vagy Magyarország vörösiszap/)..

Na, itt már mindent bevetettél, nemzetközi szinten, csakhát nincs igazad akkor sem.
De nem tudhatod, mire gondoltam, míg nem volt Kínában, hogy megtudd saját szemeddel látva, mit jelent a környezetrongálás kínai módra. Persze, nem adok 4-5 évet, hogy belerokkannak, ha nem fogják vissza magukat.

kuncsaku írta:
Hiszen ők elvoltak ezek nélkül a dolgok nélkül is, de hát a civilizált népség az európai az diktálja a trendet. Aztán meg mutogatnak Kínára. Ez olyan dolog, mint hogy az afrikai niggerek se akartak elmenni afrikából, el tudták látni magukat élelemmel, semmiben nem szenvedtek hinyt. Az általad becsben tartott civilizált európaiak hurcolták el őket rabszolgnak, megbetegítették az országot, kilopkották a kincseiket, leölték az állataikat.

Szerintem ezt itt hagyd abba, mert ez már nagyon nem ide való.
Kína kereskedő ország, és ők akarják kiszolgálni a világot, a világ nem kényszerít rájuk semmit, sokkal inkább fordítva, az egész világ el van adósodva Kínának, kezdve legfőbb adósával, az USA-val...

kuncsaku írta:
Én a kis megjegyzésemet a kínai telefonokhoz azért fűztem, mert akár elismeritek akár nem, a márkás is ugyanolyan tré.

Ez nem így van, többszörösem bizonyítottam, de lepereg Rólad. De nem gond.

kuncsaku írta:
Én nem is gondoltam, hogy a kínai telefon kamerája 12 megapixeles. Nem volt semmi féle csalódás. Azt kaptam amiért fizettem. Viszont a márkás telefonknál jópárszorpórul jártam. Egy családtagom SE Ainojára panaszkodott, hogy kifagy neki. Jól van, mondom, semmi gond. Rádugtam a gépre, hogy frissítem. Persze nem volt újabb szoftver. Akkor most mit is kell csinálni?

Esetleg el lehet gondolkozni azon, hogy mitől fagy le. Pl. Nem hozzáértéssel feltelepített/leszedett különböző programok összeakadása, hasonlók. Az esetek 80%-ában egy gyári alapállapotra resetelés megoldja a problémát, csak hát sokan nem tudják, hogy a készülékben lévő ROM a ROM-frissítés utáni pillanattól a következő ROM-frissítésig bájtról-bájtra azonos marad.
Így, ha valami működésbeli hiba lép fel, akkor vagy hardveres meghibásodás van, vagy szoftveres összeakadás.

kuncsaku írta:
Akkor most azt tehetem még, hogy elviszem szervizbe. Legközelebb Pesten van, az 1200 ft utiköltség. Mikor érte megyek, az megint 1200. Az 2400 és ugyanazt a szoftvert ráhúzzák mégegyszer, mert mit tudna mást csinálni szerencsétlen szerelő? Akkor most engem ezek után érdekeljen a fejlesztési költség meg a többi marhaság? Erre eszembe jut a tinik menő dumája: pont lesz @ rom. Mondjuk engem már nem tudnak bepalizni (na mégis csak lesz itt összeesküvés elmélet), mert én kijártam az iskolát. Elég sok embert sikerült megtérítenem, nekem ez a sikerélményem.

A SE szervizhálózata nagyjából 0. Csak Pesten van értékelhető (megjegyzem 480 Ft-értelsőbbségivel elviszi a posta, visszafelé meg a szerviz fizet).
Ezt lehetett tudni akkor is, amikor megvetted használtan a készüléket, hiszen nem véletlen az ára. Példát kell venni a Samsungról vagy a Nokiáról, ott nem kell 100km-eket utazni szervizért, legrosszabb esetben a megyeszékhelyen van elfogadható szerviz.

Mellesleg azért megkérdezném, hogy az annyira egekig magasztalt kínai sz*rokat hová viszed szervizelni, hogy annyira kilóg az SE a sorból?
Amikor az országban sehol nincs szervizük, EGYETLEN cég van, a Speedshop, aki a saját maga által behozott/forgalmazott modellekre vállal CSEREgaranciát.


szomb. júl. 23, 2011 15:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Én éppen, hogy átlátom azt amit írsz, Macika. A fejlesztési költség, a környezetvédelem, stb. Csak egy baj van ezzel. Hogy én kifizettem ezeket a költségeket a SonyEricsonnál. Még is sz @ r t kaptam. Vagyis a 100 ezres SE még hazafelé a kocsiban kiagyott. Azóta már csak használt telefont veszek. Kipróbáltam a kínait is és bizony sokat tudnak. Amúgy ismerik a WPA2-PSK titkosítást)))). Bár ez egy 2010-es volt amit próbáltam, lehet, hogy a régiek nem tudták. Valóban nem tud a kamerája sokat, de sok márkásé is egy köpedelem. Talán még tudok mutatni HTC Kaiser fotót, mert olyanom is volt, hát az kritikán aluli. Pedig az is 120 ezres készülék (persze az is az első tulajának került annyiba, én már kijártam azt az iskolát). Annak a kínai telefonak amit próbáltam, a bluetooth sztereó átvitelével volt gondom, mert az csak monót tudott, azt is vicces minőségben. De mondanom se kell, hogy az Xperia X1-emmel összekötve az MH100 (vagy mi a neve annak a SE tré fülesnek) is sípol. Szóval megint ott vagyok, hogy a SE gyárthat fost, a kínai nem?

A másolások problémáit se értem. Lehet, hogy nem fizetnek fejlesztést meg környezetvédelmet, de miért nem említed a zene másolókat? Most nem az mp3 letöltésekre gondolok, hanem hogy az Alien Ant Farm elmuzsikálja Michael Jackson Smooth Criminal zenéjét és meggazdagszik belőle. Hogy a Blackberry telefonokat másolja a Nokia a hasonló kivitelű ping-pongütőivel, stb. Azon kívül a kínaiak a környezet szennyezést is a fejlett országokról másolják (kezdetben az európai is ugyanúgy szennyezett és sokan még most is /románia ciánnal tiszai élővilágot írt, vagy Magyarország vörösiszap/).. Hiszen ők elvoltak ezek nélkül a dolgok nélkül is, de hát a civilizált népség az európai az diktálja a trendet. Aztán meg mutogatnak Kínára. Ez olyan dolog, mint hogy az afrikai niggerek se akartak elmenni afrikából, el tudták látni magukat élelemmel, semmiben nem szenvedtek hinyt. Az általad becsben tartott civilizált európaiak hurcolták el őket rabszolgnak, megbetegítették az országot, kilopkották a kincseiket, leölték az állataikat. Most meg hogy ott is nagy a sz @ r, mossák a civilizált európai urak a kezüket és nagy ritkán odadobnak némi lamizsnát. Na meg ujjal mutogatnak, hogy primitív népek. Ugyanez Ausztráliában az őslakosokkal, meg Amerikában. Egy szó mint száz, ha csak Kína lenne a világon, meg Afrika, akkor a mai napig lehetne inni a Dunából minden baj nélkül, hiszen ezek az emberek nem voltak pénzfüggők és sok nép maximum a kőbaltáig fejlődött. Akik tovább, azok meg is pusztultak. Ránk is ez vár. Aztán majd fenn maradnak a csodás felhőkarcolóink mint Egyiptomban a piramisok.

Az iPhone dologra nem tudok mit mondani. Én sose teszem ki a telefonomat se étteremben, se máshol, mert az ciki szerintem. És alázom ahol érem, mert mit védjem meg óvjam? Attól jobb lesz? Én a kis megjegyzésemet a kínai telefonokhoz azért fűztem, mert akár elismeritek akár nem, a márkás is ugyanolyan tré. Én nem is gondoltam, hogy a kínai telefon kamerája 12 megapixeles. Nem volt semmi féle csalódás. Azt kaptam amiért fizettem. Viszont a márkás telefonknál jópárszorpórul jártam. Egy családtagom SE Ainojára panaszkodott, hogy kifagy neki. Jól van, mondom, semmi gond. Rádugtam a gépre, hogy frissítem. Persze nem volt újabb szoftver. Akkor most mit is kell csinálni? 65 ezres telefon. Persze nem állhattam meg szó nélkül, odadörgöltem neki, hogy "én megmondtam, hogy ne vegyél új telefont mert ugyanolyan sz @ r mint a használt". De ettől a telefon nem javult meg...
Akkor most azt tehetem még, hogy elviszem szervizbe. Legközelebb Pesten van, az 1200 ft utiköltség. Mikor érte megyek, az megint 1200. Az 2400 és ugyanazt a szoftvert ráhúzzák mégegyszer, mert mit tudna mást csinálni szerencsétlen szerelő? Akkor most engem ezek után érdekeljen a fejlesztési költség meg a többi marhaság? Erre eszembe jut a tinik menő dumája: pont lesz @ rom. Mondjuk engem már nem tudnak bepalizni (na mégis csak lesz itt összeesküvés elmélet), mert én kijártam az iskolát. Elég sok embert sikerült megtérítenem, nekem ez a sikerélményem.


szomb. júl. 23, 2011 13:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
joc_ írta:
Laci_L írta:
...Az ilyen emberek a szememben semmit sem érnek. Rakhat akármit az asztalra.
Én még meg is toldanám azzal hogy "sőt, épp ellenkezőleg". De "nálam" nem sok pénz ( = hatalom ) van, így én is el tudom magamat helyezni, hogy az én véleményem mennyit nyom a latba.

Optimista vagyok, hogy nem csak mi hárman gondolkodunk így, de azt is tudni kell, hogy nem mi vagyunk többen...


pén. júl. 22, 2011 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Laci_L írta:
...Az ilyen emberek a szememben semmit sem érnek. Rakhat akármit az asztalra.
Én még meg is toldanám azzal hogy "sőt, épp ellenkezőleg". De "nálam" nem sok pénz ( = hatalom ) van, így én is el tudom magamat helyezni, hogy az én véleményem mennyit nyom a latba.


pén. júl. 22, 2011 17:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Macika írta:
... Hiszen az iPhone tulajdonosok egy jelentős része csak az optikai hatás miatt vesz olyat, mert tudja, hogy egy tárgyaláson az asztalra hevenyészve kirakott iPhone-nak mekkora hatása van...

Már akinél. Nálam pl semmit sem ér el vele, sőt...
Ez a proccos kaszt pont ugyanaz, mint aki "véletlenül" felcsúsztatja a zakó ujját, hogy a hamis Rolex látsszon. Mert akinek valódi van, az nem proccol vele, róla úgyis tudják hogy megteheti.
Az ilyen emberek a szememben semmit sem érnek. Rakhat akármit az asztalra.


pén. júl. 22, 2011 16:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
kuncsaku írta:
Azért a márkás mobilok minőségében is vannak kivetnivalók. Az én Xperia X1-emnek a premier ára százon fölül volt. Ezt a példányt ami nálam van, 120 ezerért vette az előző tulajdonosa, számlám van róla. Mégis a harmadik billentyűzet van benne, mert lekopik a felirat róla a saját fedlapjától... A hátlap második, szintén kopás, azt már nem is kértem cserére legutóbb a szervizben. A full ház második, de megint elrepedt. Már nem kilincselek a szervizbe, így használom. A silány minőséget elismerték, mert szó nélkül cserélik garanciában.

Akkor kérdem én, hogy hol is van az a bizonyos minőség amiről ti beszéltek? Rengeteg SE telefon gombjairól pattogzik a króm. Egy rakás becsukhatós telefon kijelzőjébe a saját gombsorának a nyoma karcolódik bele, pedig senki nem ül rá. Ilyenre tervezték))). Szóval valóban jók a márkás telefonok, viszont az anyagminőség ugyanúgy silány, néhol a tervezés is.

A kínai mobilokat azok köpködik, akiknek nem volt a kezükben sosem. Csak hallották, hogy a kínai cuccokra köpködni kell, így köpködnek is.

A kínaiak nem csinálják meg azt az okos marketing húzást, hogy ami jár egy alap modellbe, az nem jár a professzionálisba. Egy példa: Egy SE K700i tud animált hátteret. Újonnan 40 ezer volt. A SE P990i már nem tudta, pedig 110 ezerbe került. Ez csak egy példa. Az, hogy az Xbasszust kiveszik némely modellből és csak akkor jön rá az user amikor már megvette, az gáz. Nem lehet mindent végig próbálgatni.

A kínai telefonban minden benne van. Úgy néz ki, mintha meghallgatták volna az imáinkat és x, y, z telefonokat összegyúrtak volna. Nincsen ügyeskedés. Animált háttér, dedikált zseblámpa, két sim (a magyar szolgáltatók ugye ezt se szeretik), fm rádió ami füles nélkül is megy és lehet felvenni a rádióból. Van benne analóg tv, amiből szintén lehet felvenni képpel, hanggal. Bluetooth ftp, soros port, bluetooth távirányító, mozgásérzékelő. Alapból 2 akkumulátorral szállítják, mert még az is belefér a 12-20 ezer forintba, de még egy külön asztali töltő is beficcen némely modellnél.

Összegzésképpen: Lehet, hogy jobb minőség a márkás (bár cáfolatot bőven írhatok még de felesleges, hiszen ti is találkoztatok velük, csak van aki bevallja, van aki nem), csak nem ötször jobb. Márpedig a márkás telefonok nem ritkán kerülnek 5X12 ezerbe vagy 5X20 ezerbe. És akkor a szolgáltató kérésére márkás telefonokat lekorlátozzák mint olvasom (itt valamelyik Nokia topicban), hogy a wifi csak akkor aktív ha van mellé mobilneted, meg tőccsé a márketbő jópézé. Meg a végtelenségig lebutítják a szoftvereket. De hát feleslegesen papolok, úgyis mindenki a márkásat veszi meg és ezzel nincs is baj. Ha az emberek nem vennének mobilokat, akkor mégjobban pangana a gazdaság. Minden esetre én meghagyom a 110 ezres telefonokat másnak.

Amior kicsomagoltam a kínai telefont, akkor azt vártam, hogy széthullik magától. De nem. A hátlap komolyan mondom, stabilabban áll rajta mint némelyik márkáson. Adtak hozzá usb kábelt, annak a csatlakozója valóban silány minőség. De valahol már láttunk ilyet. Hol is? Ááá meg is van. Hiszen a SonyEricsson több évig bombázott minket a használhatatlan, kontakt hibás csatlakozóival. Persze nem 12 ezerért, hanem kezdődött az 50-60 ezres SE W800-al meg a többivel. Ha nekik lehet sz @ r csatlakozót csinálni, akkor azt hiszem, hogy a kínaiaknak se vethető a szemére tizenezres mobilnál Kínából Magyarországra díjmentesen házhozszállítva...

A kínai mobilok a hozzá nem értők számára, az igények teljes körű látszólagos kiszolgálása érdekében jöttek létre.

Meg kell nézni egy 20-25e Ft körüli készüléket!
MINDEN benne van, amit innen-onnan - jónak gondolván - összelopkodtak.

A puha bőrszerű festék a hátlapon (Nokia, SE fejlesztés), a navigációs golyó (BlackBerry fejlesztés), WLAN (csak bizonyos biztonsági kódolások ismerete a gyenge processzor miatt, WPA2-PSK pl. ismeretlen neki), QWERTY-billentyűzet (BlackBerry és Nokia fejlesztés), érintőképernyő 3" körüli méretben, mert az az occó (és ugye occóbik technikából, kizárólag rezisztív), dupla akksi (a papír türelmes, általában a valóságosnál JÓVAL nagyobb kapacitás szerepel a címkén, teljesen azonos méretű akksira a Samsungnál 1650 mAh van írva, a kínainál 2600 mAh, de látni 24.000 mAh-s törpe-akksikat is!!!), nagy MP-számú kamera (igaz, hogy általában csak fele/harmadakkora az érzékelő kapacitása, szoftveresen fújják fel adott méretre, de a hozzá nem értőknek az is jó, hiszen a tudat számít, az meg rendben van), a 3G hiánya (de néha még az EDGE is, mert náluk egyik nincs), és még sorolhatnám.

Kína most ott tart, mint Japán az '50-es években, azaz ész nélkül másolnak mindent.
Fejlesztési költség (lévén másolnak mindössze) szinte SEMMI nincs (aki foglalkozik gazdaságtannal, az tudja, mennyire jelentős költségrész ez a késztermék árában), az anyaghasználat szintén kritikán aluli (6 éve minden évben 1 hónapot Kínában töltök, van rálátásom a dolgokra), a munkabérek kritikán aluliak (nem én mondtam, hogy egy kínai egy tál rizsért eldolgozik egy napot, de majdnem fedi a valóságot), a környezetvédelemre/a környezet károsításának csökkentésére SEMMIT nem költenek(!), ezen sem képződik költségük, itthon nem kell VÁM-ot, ÁFÁT fizetni, mivel általában csempészáruként kerül be Magyarországra a 95%-a (csak tessék belegondolni, nem EU-ból érkező termékre van VÁM és a VÁM-mal növelt értékre 25% ÁFA is, ez rögtön 30-35%, azaz a készülék beszerzési árának >1/3-a pluszban!!!).

A kínai termékeknél a felsorolt tételek TELJES hiánya miatt lehet ilyen olcsó árakon adni a jóval silányabb, jóval kisebb tudású modelleket. Hallott már valaki 2-3 évet használt kínai mobiltelefonokról?
Nálam itt van az asztalomon egy 2002. májusban vásárolt 6310i Nokia, a mai napig makulátlan (jó, rettenetesen vigyáztam rá) és kifogástalanul működik.
Tavalyelőtti kintlétemkor jött rá kollégáimra az iPhone-stílusú kínai gagyik vásárlása (persze 2 kártyás, analóg TV-s, stb-stb). Jelentős alku után 50 USD-ért adták darabját. Ránézésre tényleg tetszetősek voltak, némileg még hasonlítottak is (persze, utalok itt az első mondatomra: hozzá nem értők számára) az eredetire, persze jelentős ráhagyással.
Tavaly a 7-8 megvásárolt darabból már csak egy működött, a többiek különböző okokból már feladták...

Szóval amit nem vitatok, az az, hogy a kínaiak KÉPESEK már most is a vevők igényei szerinti minőséget alkotni.
(Csak zárójelben, kínai ROLEX-hamisítványból létezik 4 fajta árfekvésű, a legolcsóbb 10-15 USD (és ennek megfelelően gagyisztikus is), a legdrágább az eredeti árának közel a fele, és azt megállapítani, hogy eredeti-e, KIZÁRÓLAG szakszervizben, a sorozatszámok nyilvántartásának átvizsgálásával lehetséges.)
Ki mennyit hajlandó fizetni egy bizonyos árucikkért, olyan minőségben kapja meg. De megkapja.
Az, hogy Magyarországra nem a megfelelő minőséget, értéket hordozó készülékek jönnek, az nem a kínai gyártók szégyene, hanem a kereskedőké, akik elhozzák Magyarországra. Akik csak a legolcsóbbakon tudják realizálni azt a hasznukat, amit szerezni akarnak.

Szó nincs arról, hogy iPhone-feelingje ezen túl csak az olyan tehetősöknek lenne, akik ki tudtak fizetni >100e Ft-ot egy mobiltelefonért. Hiszen az iPhone tulajdonosok egy jelentős része csak az optikai hatás miatt vesz olyat, mert tudja, hogy egy tárgyaláson az asztalra hevenyészve kirakott iPhone-nak mekkora hatása van.
Nemrég mondta egy idősebb ügyvéd ismerősöm egy őszinte pillanatában (mint tudjuk, nem sok ilyen van nekik), hogy ha valaki leül vele szemben és kirakja az iPhone-t, az sokkal komolyabb embernek tekinthető SZERINTE.
IGEN, neki is iPhone 4-ese van a megjelenés hetétől fogva, de nem tudja kezelni, a számológépet és a telefonkönyvet tanulta meg használni benne egyedül.
De hát ugye a nagy pénz nála van, elég sokszor a pénz = hatalom.

És hogy miért kénytelenek a nagy gyártók is árcsökkentéssel, silányítással reagálni a kínai termékek árletörő hatására, arra bárki rájöhet, ha gondolkodik.
Egy SonyEricsson, egy Nokia, egy Motorola vagy egy Samsung komoly fejlesztőmunkát végez, a környezetvédelemre is óriási hangsúlyt kell fektessen dollármilliók képében, ezen kívül hivatalos az általuk gyártott készülékek minden mozgása, beleértve minden adó, járulék, vám megfizetését, stb-stb.
Ugyanez a kínai gyártókra egyáltalán nem mondható el.

Aki végiggondolja ezt, már érti, honnan van az óriási árkülönbség.

Aki nem képes belegondolni, az nem érti, miért van ez az egész és gyártja az 'összeesküvés-elméletet' a naaaagy, gonosz, lehúzó gyártókról...


pén. júl. 22, 2011 13:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Azért a márkás mobilok minőségében is vannak kivetnivalók. Az én Xperia X1-emnek a premier ára százon fölül volt. Ezt a példányt ami nálam van, 120 ezerért vette az előző tulajdonosa, számlám van róla. Mégis a harmadik billentyűzet van benne, mert lekopik a felirat róla a saját fedlapjától... A hátlap második, szintén kopás, azt már nem is kértem cserére legutóbb a szervizben. A full ház második, de megint elrepedt. Már nem kilincselek a szervizbe, így használom. A silány minőséget elismerték, mert szó nélkül cserélik garanciában.

Akkor kérdem én, hogy hol is van az a bizonyos minőség amiről ti beszéltek? Rengeteg SE telefon gombjairól pattogzik a króm. Egy rakás becsukhatós telefon kijelzőjébe a saját gombsorának a nyoma karcolódik bele, pedig senki nem ül rá. Ilyenre tervezték))). Szóval valóban jók a márkás telefonok, viszont az anyagminőség ugyanúgy silány, néhol a tervezés is.

A kínai mobilokat azok köpködik, akiknek nem volt a kezükben sosem. Csak hallották, hogy a kínai cuccokra köpködni kell, így köpködnek is.

A kínaiak nem csinálják meg azt az okos marketing húzást, hogy ami jár egy alap modellbe, az nem jár a professzionálisba. Egy példa: Egy SE K700i tud animált hátteret. Újonnan 40 ezer volt. A SE P990i már nem tudta, pedig 110 ezerbe került. Ez csak egy példa. Az, hogy az Xbasszust kiveszik némely modellből és csak akkor jön rá az user amikor már megvette, az gáz. Nem lehet mindent végig próbálgatni.

A kínai telefonban minden benne van. Úgy néz ki, mintha meghallgatták volna az imáinkat és x, y, z telefonokat összegyúrtak volna. Nincsen ügyeskedés. Animált háttér, dedikált zseblámpa, két sim (a magyar szolgáltatók ugye ezt se szeretik), fm rádió ami füles nélkül is megy és lehet felvenni a rádióból. Van benne analóg tv, amiből szintén lehet felvenni képpel, hanggal. Bluetooth ftp, soros port, bluetooth távirányító, mozgásérzékelő. Alapból 2 akkumulátorral szállítják, mert még az is belefér a 12-20 ezer forintba, de még egy külön asztali töltő is beficcen némely modellnél.

Összegzésképpen: Lehet, hogy jobb minőség a márkás (bár cáfolatot bőven írhatok még de felesleges, hiszen ti is találkoztatok velük, csak van aki bevallja, van aki nem), csak nem ötször jobb. Márpedig a márkás telefonok nem ritkán kerülnek 5X12 ezerbe vagy 5X20 ezerbe. És akkor a szolgáltató kérésére márkás telefonokat lekorlátozzák mint olvasom (itt valamelyik Nokia topicban), hogy a wifi csak akkor aktív ha van mellé mobilneted, meg tőccsé a márketbő jópézé. Meg a végtelenségig lebutítják a szoftvereket. De hát feleslegesen papolok, úgyis mindenki a márkásat veszi meg és ezzel nincs is baj. Ha az emberek nem vennének mobilokat, akkor mégjobban pangana a gazdaság. Minden esetre én meghagyom a 110 ezres telefonokat másnak.

Amior kicsomagoltam a kínai telefont, akkor azt vártam, hogy széthullik magától. De nem. A hátlap komolyan mondom, stabilabban áll rajta mint némelyik márkáson. Adtak hozzá usb kábelt, annak a csatlakozója valóban silány minőség. De valahol már láttunk ilyet. Hol is? Ááá meg is van. Hiszen a SonyEricsson több évig bombázott minket a használhatatlan, kontakt hibás csatlakozóival. Persze nem 12 ezerért, hanem kezdődött az 50-60 ezres SE W800-al meg a többivel. Ha nekik lehet sz @ r csatlakozót csinálni, akkor azt hiszem, hogy a kínaiaknak se vethető a szemére tizenezres mobilnál Kínából Magyarországra díjmentesen házhozszállítva...


pén. júl. 22, 2011 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
ugyanazt, ugyanolyan minõségben MEG KELL KAPJA, mint a 4x annyi árú készüléknél...


alig burkolt célzás egy fórumtársunkra... 8)


szer. aug. 26, 2009 23:00
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Ez azért nem mindenkire igaz...
Én pl azért rendeltem meg a ~10e Ft-os, szinte mindent tudó 2 kártyás vackot, mert kíváncsi vagyok, hogy mit tud a kütyü élőben, és nem csak a papíron kinyomtatva, meg néha jól jön, pl nyaraláskor, hogy elég 1 occó telót magammal vinni, abban el van a 2 kártyám, és nem sajnálom, ha leesik, beázik, stb. Erre nem venném meg az ennek többszörösébe kerülő Samsungot, mert ugye minek. Mindennapi használatra egyrészt van normális telóm, másrészt, ha nem lenne, akkor sem samut használnék... :)
Rád nem.
Te teljesen tisztában vagy vele, hogy mit várhatsz el ennyi pénzért.

A sza.rrágó abban különbözik Tőled, hogy ő nem tudja, ő meg van győződve róla, hogy ugyanazt, ugyanolyan minőségben MEG KELL KAPJA, mint a 4x annyi árú készüléknél...


szer. aug. 26, 2009 19:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 07, 2004 21:05
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: dél-kelet Magyarország
Hozzászólás kínai telcsik...
Egyetértek Trabi TM-mel!

Én is kíváncsi vagyok, h. milyen 'élőben'... Tavaly egy P888-as karóra telcsim volt, most egy mini n95-ösöm van, ezután egy mini I-Phone klónt fogok kipróbálni (és azután eladni)

A magyarosítás viszont elég nehéz ügy. De remekül használhatóak angol menüvel is!


szer. aug. 26, 2009 16:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
...hanem azért, mert sz.rrágó...


Ez azért nem mindenkire igaz...
Én pl azért rendeltem meg a ~10e Ft-os, szinte mindent tudó 2 kártyás vackot, mert kíváncsi vagyok, hogy mit tud a kütyü élőben, és nem csak a papíron kinyomtatva, meg néha jól jön, pl nyaraláskor, hogy elég 1 occó telót magammal vinni, abban el van a 2 kártyám, és nem sajnálom, ha leesik, beázik, stb. Erre nem venném meg az ennek többszörösébe kerülő Samsungot, mert ugye minek. Mindennapi használatra egyrészt van normális telóm, másrészt, ha nem lenne, akkor sem samut használnék... :)


szer. aug. 26, 2009 8:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A nagy gyártók túl szoros szimbiózisban élnek a legnagyobb megrendelőikkel: a szolgáltatókkal.

Márpedig ők nem nézik jó szemmel a 2 SIM-es játékot. Talán ez az ok.

Műszakilag vélhetően bármely gyártó tudna ilyet jó minőségben.

Így ez a szegmens egyelőre a névteleneké...


hétf. aug. 24, 2009 23:58
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 18:58
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: ...
Hozzászólás 
Macika írta:
Hja, és ugye aki ilyen kínai **** vesz, az nem azért teszi, mert nem volt lehetősége kifizetni a kétszeresét NORMÁLIS telefonra, hanem azért, mert sz.rrágó. És az ilyentől 3-4e Ft-ot se nagyon lehet elkérni egyu ilyen munkáért....
Ejnye uram! Mire föl ez az arrogancia? Tetszik emlékezni a fogyatékos gyermek kérdésére: Mi az, hogy normális?
A telefonról honnan lehet tudni, hogy normális? Sejtem Ön szerint milyen gyártmányok a normális telefonok. Kérdés: ezek a gyártók miért nem állnak elő pl. dual sim telefonokkal?
Az eladott kínai telefonok nagyrésze olyan szolgáltatást tud nyújtani ami sok embernek fontos. Miért engedik át a piac ezen részét?
Csak ez alapján minősíteni embereket nem szerencsés!


hétf. aug. 24, 2009 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
1-1 telefon esetében abszolúte nem éri meg sem az anyagi, sem a szellemi erőfeszítés.

Vannak már többen is, akik ezekre szakosodtak, néhány kékhasúért megcsinálják.

Akinek ez nem tetszik, az használja angolul a telefonját. Vagy mandarin nyelvre állítva.

Itt nincs grátisz, "alanyi jogon járó" megoldás, mint a függetlenítés esetében, ahogy ezt sokan pl. a DCT4 kalkulálással megszokták, köszönhetően az egymás üzletének folyamatosan keresztbetevő box programozóknak.

A fő probléma az, hogy itt alig akad két egyforma típus, nincsenek gyárilag megírt magyar nyelvű softok, mint az ismert márkák esetében, itt mindent a magyar "hackerek" írnak meg, néha meglepően profin.

Ezt a munkát pedig meg kell fizetni. Tipikus vagy megszoksz, vagy megszöksz szitu...


vas. aug. 23, 2009 23:42
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Hja, és ugye aki ilyen kínai **** vesz, az nem azért teszi, mert nem volt lehetősége kifizetni a kétszeresét NORMÁLIS telefonra, hanem azért, mert sz.rrágó. És az ilyentől 3-4e Ft-ot se nagyon lehet elkérni egyu ilyen munkáért.
MINIMUM 80 rugó + sok-sok munka befektetése után pedig az ember nehezen veszi, ha 7-8 hónap után még nincs nullszaldós sem a dolog.

Na, ezért nem foglalkozunk sokan a kínai vackokkal...


vas. aug. 23, 2009 23:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 23, 2009 22:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
bmws94 írta:
Sziasztok!

Vannak ezek a kínai noname és van márkája telók :)
Pl: http://www.vatera.hu/dual_sim_mobil_150964706.html
ezeket magyarítani lehet! tudja valaki esetleg milyen programmal csinálják vagy tudna segíteni valaki ez ügyben?
Köszönöm!

Üdv


Venni kell egy boxot az 40 papir
Majd egy progit, az 30 és 16 az aktivációja
Ennyi befektetéssel, majd egyheti szótárlétrehozással neki is állhatzs a forditásnak. Ez csak egy telóra igaz, mármint a meló, mert a következő teló esetében megint lehet, hogy 4500 mondatot kell forditani. Az se piskóta... majd a következőnél már kicsit kevesebbet, és ha elérted a 20 000 mondatot a szótáradban, akkor már csak hátradőlsz, és 40 perc alatt leforditod a telót.... Jha még nem beszéltem a képekról, ikonokról.. de az egy másik történet..


vas. aug. 23, 2009 22:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Kínai telefonok
Nagyrészüket lehet magyarosítani, de egyrészt kell hozzá kb 50e Ft-nyi befektetés egy BOX-ba, másrészt meg amelyiket még senki nem csinálta meg előtted, azokat Neked kell lefordítani...


csüt. aug. 13, 2009 11:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 19, 2008 10:58
Hozzászólások: 94
Hozzászólás Kínai telefonok
Sziasztok!

Vannak ezek a kínai noname és van márkája telók :)
Pl: http://www.vatera.hu/dual_sim_mobil_150964706.html
ezeket magyarítani lehet! tudja valaki esetleg milyen programmal csinálják vagy tudna segíteni valaki ez ügyben?
Köszönöm!

Üdv


csüt. aug. 13, 2009 11:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 36 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség