Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 9:45



Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Nokia N900 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 

Ez az, én is ezt találtam. Nem hivatalos (nem is vártuk), de 99%-os állapot azért már nem rossz.


szomb. feb. 27, 2010 21:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Örömmel jelenthetem, hogy elkészült, letölthető a magyar lokalizáció. Nagy-nagy köszönet a készítő(k)nek.


Megosztanád velünk a linket is? 8)

Én ezt találtam:
http://maemo.org/packages/package_instance/view/fremantle_extras-devel_free_armel/n900-locales-extras-huhu/20100217-r758/


szomb. feb. 27, 2010 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Örömmel jelenthetem, hogy elkészült, letölthető a magyar lokalizáció. Nagy-nagy köszönet a készítő(k)nek.


Kép


szomb. feb. 27, 2010 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
Nálam alapból három telefon szokott lenni. Kettő a magánvállalkozásomhoz, egy pedig a céges. Régebben csak kettő volt nálam és átirányítottam a hívásokat. De amióta fizetni kell érte még hálózaton belül is, azóta inkább több teló van nálam, amúgy is telefonmániás vagyok. :) Nyáron egy autóstáskában hordom, télen kabátzsebben.


Nekem is van magánszámom (:-)), meg céges. Szerencse, hogy mindkettő tré-s, így a magán át van irányítva a cégesre, a SIM, meg az N95-ben pihen. :-)

De persze ízlések különbözőek.


szomb. feb. 20, 2010 22:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Nálam alapból három telefon szokott lenni. Kettő a magánvállalkozásomhoz, egy pedig a céges. Régebben csak kettő volt nálam és átirányítottam a hívásokat. De amióta fizetni kell érte még hálózaton belül is, azóta inkább több teló van nálam, amúgy is telefonmániás vagyok. :) Nyáron egy autóstáskában hordom, télen kabátzsebben.


szomb. feb. 20, 2010 10:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
csab2 írta:
Imici, akkor te most két féltéglával mész mindenhová? :)


:D
Igen, plusz egy kisebb kődarabbal a zsebemben, amit N86 8MP-nek becéznek. :D


A legteljesebb tisztelettel, ami tényleg őszinte, de ez azért beteg dolog szerintem! :-)

Nekem pont azért tetszik az N97, mert nem kell sok kütyüt magammal cipelnem, minden benne van egy gerétben.

Na, de ha Te ezt szereted, hát a Te dolgod! :-)


szomb. feb. 20, 2010 8:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
csab2 írta:
Imici, akkor te most két féltéglával mész mindenhová? :)


:D
Igen, plusz egy kisebb kődarabbal a zsebemben, amit N86 8MP-nek becéznek. :D


Most még jó, hogy tél van így a kabátba befér, de nyáron mi lesz, külön aktatáskával járkálsz majd? :D


szomb. feb. 20, 2010 0:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
csab2 írta:
Imici, akkor te most két féltéglával mész mindenhová? :)


:D
Igen, plusz egy kisebb kődarabbal a zsebemben, amit N86 8MP-nek becéznek. :D


pén. feb. 19, 2010 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Imici, akkor te most két féltéglával mész mindenhová? :)


pén. feb. 19, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
így együtt szépen kiegészítik egymást, de ha az N97 nem lenne, sok mindenben hiányérzetem lenne az N900-ban.
Viszont ha az N900 nem lenne, akkor az N97-ben éreznék pár dolgot kőkorszakinak... :lol: :D

Hja... Ezt értem, de én sajnos a kettő közül egyszerre csak az egyiket engedhetem meg magamnak. 8)

Imici1972 írta:
Egyesek szerint a MeeGo alkalmazások kompatibilisek lesznek a Maemo-val.
Mások szerint nem biztos.
Megint mások azt állítják, hogy a MeeGo telepíthető lesz az N900-ra is.
Aztán egy másik állítás szerint viszont nem és az N900 szépen el lesz felejtve....

Nos, a http://meego.com/ oldal főoldalán (és minden más MeeGo-val kapcsolatos hírben is) egy N900 képe látható, ezért jó nagy pofátlanság lenne, ha nem támogatná.


pén. feb. 19, 2010 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Venemo írta:
Kíváncsi lennék az itteniek véleményére arról, hogy mindent összevetve az N900 mennyire jó vétel?


Jó kérdés... 8)
Ez attól függ, mire szeretnéd elsősorban használni.
Ha az online aktivitás, net, chat, facebook, twitter stb. a fontos, akkor szerintem az N900 a legjobb választás.
Szintén nagy erőssége a videolejátszás, ill. különböző 3D-s alkalmazások, játékok futtatása.
A hardver bivalyerős és gyors, a kezelhetőség pazar, a mechanikus kidolgozás elsőrangú.
Szinte naponta jönnek újabb és újabb hasznos alkalmazások hozzá.

Viszont sok más téren kevesebbet tud, mint pl. az N97.
Pl. a kamera sokkal kevesebb beállítást tartalmaz, a hagyományos mobil hívással kapcsolatos szolgáltatások is szűkösebbek, jelenleg nincs videohívás és MMS támogatás, nem mondja ki a hívó nevét, nem tudtam rávenni a teljes képernyős hívófél-kép kijelzésre, kezdetleges a navigáció (bár a vevő stabil és gyors),a zenelejátszóban nincs hangszínszabályzó, az FM rádió alkalmazás is jobb az N97-ben, és az akku nagyon hamar merül.

Mindent összevetve imádom az N900-at, de ha most választanom kellene az N900 és az N97 között, nem tudnék.
Tény, hogy az N97 gyengébb és lassabb, de van amiben jobb.
így együtt szépen kiegészítik egymást, de ha az N97 nem lenne, sok mindenben hiányérzetem lenne az N900-ban.
Viszont ha az N900 nem lenne, akkor az N97-ben éreznék pár dolgot kőkorszakinak... :lol: :D

A problémák nagy része sw frissítés kérdése, tehát van rá esély, hogy ha ezeket a hiányosságokat a későbbi fw frissítések ill. kiegészítő alkalmazások pótolják, akkor az N900 legyen a Best Buy.
Viszont egyelőre az sem tisztázott, hogy az Intel-Nokia platformok összeolvasztásával létrejött MeeGo és egyben megszűnő Maemo platform mit jelent az N900 jövője szempontjából?

Egyesek szerint a MeeGo alkalmazások kompatibilisek lesznek a Maemo-val.
Mások szerint nem biztos.
Megint mások azt állítják, hogy a MeeGo telepíthető lesz az N900-ra is.
Aztán egy másik állítás szerint viszont nem és az N900 szépen el lesz felejtve....
No majd meglássuk! :D


pén. feb. 19, 2010 12:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Kíváncsi lennék az itteniek véleményére arról, hogy mindent összevetve az N900 mennyire jó vétel?


csüt. feb. 18, 2010 18:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
Új firmware érkezett!

v3.2010.02-8 (PR 1.1.1).

http://thenokiareview.com/2010/02/16/new-firmware-v3-2010-02-8-pr-1-1-1-nokia-n900/

Este lesz csak időm feltenni, beszámolok majd a változásokról - ha vannak.


Nos, 1 nap tesztelés után nagyjából annyira jutottam, hogy érdemi változás nincs.
Picit gyorsabb lett, a böngésző még gördülékenyebb, az animációk is simábbak, és mint ha takarékosabban bánna az akku energiáival, főleg WLAN böngészés során.
(Azt csiripelik, hogy február végén, március elején érkezik egy major upgrade, abban sok új funkció is lesz. A mostani ezt készítette elő.)

Külföldi fórumokon is hasonló tapasztalatok vannak.
Páran viszont pórul jártak a frissítéssel, azóta ciklikusan újraindul a telójuk.

Amúgy NSU-val frissítettem.
Érdekes, hogy a frissítés után csak a névjegyzék, üzenetek, könyvjelzők, csengetési beállítások és a híváslisták maradtak meg.
Minden más törlődött. (Telepített alkalmazások, beállítások, testreszabás, BT, e-mail, minden)

Hard reset billentyűkombináció ill. kód itt nincs, egy külön flashelési eljárás van a teló alapállapotba állításához.
Ezt viszont egyelőre még nem akartam kipróbálni, bár a leírás és az eszközök meglennének. Box nem kell hozzá, csak egy PC, pár progi, egy pendrive és USB kábel.


szer. feb. 17, 2010 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Lehet tudni, mikor lehet kapni a T-Mobile-nál?


Ma beszéltem az ügyfélszolgálattal, semmi hír.
Még a katalógusukban sem szerepel, mint hamarosan kapható termék.


szer. feb. 17, 2010 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Lehet tudni, mikor lehet kapni a T-Mobile-nál?


szer. feb. 17, 2010 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Kíváncsian várjuk!


kedd feb. 16, 2010 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Új firmware érkezett!

v3.2010.02-8 (PR 1.1.1).

http://thenokiareview.com/2010/02/16/new-firmware-v3-2010-02-8-pr-1-1-1-nokia-n900/

Este lesz csak időm feltenni, beszámolok majd a változásokról - ha vannak.


kedd feb. 16, 2010 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Sikerült letöltenem egy alkalmazást, amellyel - igaz csak a virtuális qwerty-vel, de tudok ékezetes karaktereket is írni! 8) :D

A működése megegyezik az 5800-val, először az ékezetet kell kijelölni, majd a betűt "aláütni" Pl. az Ő = " +O

Amúgy egy picit hiányzik, hogy nem mondja ki a hívó nevét.

Reggel amikor beértem, a kollégák rögtön felfedezték. Két Linux guru azonnal rávetette magát és az X-Terminálban elkezdtek linux parancsokat próbálgatni.
A végén már mindenféle scripteket akartak írni, amivel majd jól megszivatnak.
Kénytelen voltam elvenni tőlük. :P
Tanulság: Ahol Linux guru van a közelben, ne hagyd az asztalon őrizetlenül az N900-at, ha jót akarsz. 8) :lol:


hétf. feb. 08, 2010 22:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
zoli62 írta:
Imici, jó részletes tesztet írtál. :) Mit értettél azon, hogy az N97-nek nincs virtuális billentyűzete? Az internetet be lehet úgy állítani, mint a symbiánban, hogy minden egyes kapcsolódás előtt megerősítést kérjen?


Köszi! :)
Ha nem nyitod szét a telefont, az N97 esetében csak az ún. alfanumerikus billentyűzet jelenik meg a kijelzőn.
Az N900 esetében viszont ilyenkor egy teljes értékű QWERTY billentyűzet ugrik fel a kijelzőre. Ez az, ami nincs az N97-ben.

Igen, be lehet állítani, de alapértelmezésben minden kapcsolatot automatikusan igénybe vesz és minden alkalmazás automatikusan frissíti magát.
Be lehet olyat is állítani, hogy csak akkor menjen fel a netre, ha egy általad előzőleg már beállított Wi-Fi hotspotot talál.


Köszi a tesztet, jó volt olvasni, és köszi az N97 összevetést is.

Nem cserélek, de ha kitelik az N97 ideje, akkor lehet, hogy N901 lesz a következő teló. :-)

Virtuális klavi kérdéshez annyit had szóljak hozzá, hogy nekem pl. sokkal jobban tűnik használhatónak a klasszikus mobiltelefon kiosztású alfanumerikus, hihetetlen sebességgel tudok rajta sms-t, vagy bármi mást írni. A virtuális qwerty-t nem szeretem, nem is tudom kezelni, még a fiziikai qwerty sem jön annyira be, bár ez a hosszan nyomós módszer használhatobbá tette.

Soxerencsét a telóhoz, kíváncsian várom a többi tapasztalatot!


hétf. feb. 08, 2010 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Imici, jó részletes tesztet írtál. :) Mit értettél azon, hogy az N97-nek nincs virtuális billentyűzete? Az internetet be lehet úgy állítani, mint a symbiánban, hogy minden egyes kapcsolódás előtt megerősítést kérjen?


Köszi! :)
Ha nem nyitod szét a telefont, az N97 esetében csak az ún. alfanumerikus billentyűzet jelenik meg a kijelzőn.
Az N900 esetében viszont ilyenkor egy teljes értékű QWERTY billentyűzet ugrik fel a kijelzőre. Ez az, ami nincs az N97-ben.

Igen, be lehet állítani, de alapértelmezésben minden kapcsolatot automatikusan igénybe vesz és minden alkalmazás automatikusan frissíti magát.
Be lehet olyat is állítani, hogy csak akkor menjen fel a netre, ha egy általad előzőleg már beállított Wi-Fi hotspotot talál.


hétf. feb. 08, 2010 13:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Imici, jó részletes tesztet írtál. :) Mit értettél azon, hogy az N97-nek nincs virtuális billentyűzete? Az internetet be lehet úgy állítani, mint a symbiánban, hogy minden egyes kapcsolódás előtt megerősítést kérjen?


hétf. feb. 08, 2010 13:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Pasti írta:
Nagyon köszönjük a tesztet! Szerintem remek kis írás és sokat segítethet annak, aki vásárláson töri a fejét, és kívánom, hogy sok örömet okozzon.. Nekem lenne pár kérdésem még. A kijelző minősége, valamint az h rezisztív mennyire kényelmes, vagy mennyivel másabb mint az N97? A push mail rendesen megy rajta? A viszonylag nagy méret mennyire vállalható a mindennapokban, lehet már hozzá vmilyen tokot és fóliát venni?
Olvastam, h vmilyen lokalizáció található már a maemo.org-on erről tudsz valamit?


Köszi mindenkinek a dícsérő szavakat! 8)
Örülök, ha segíteni tudtam.

Mától kezdtem el igazán intenziven használni, szóval biztos lesznek még olyan tapasztalataim, amelyekre a tesztben még nem tértem ki.
Természetesen azokat is megírom majd.

Pasti, a kérdéseidre válaszolva:

1. Szerintem egyáltalán nem érezhető, hogy rezisztív a kijelző. Nagyon pontos az érzékelés, alig van szükség a stylusra. Szerintem ez a hiszti a kapacitív kijelzők körül teljesen megalapozatlan. Sok szempontból előnyösebb a rezisztív, pl aki szereti a paint jellegű alkalmazásokat, ezek sokkal jobban kezelhetőek stylus-al, rezisztív felületen.
Szóval nekem abszolút nem jelent hátrányt.
Amúgy a kijelző minősége szvsz kiváló. Nem OLED, de LCD-ben a topon van.

2. Push mailt nem próbáltam, sima mezei UPC mailboxot installáltam rajta, az gyönyörűen működik. A levelek 1/1 PC minőségben jelennek meg, csatolmányokkal együtt.

3. A mérete szerintem abszolút vállalható. Nem érzem "bunkóbbnak", mint az N97-et. Persze aki eddig mondjuk 6300-t használt, az meg fog rémülni tőle. :lol:

4. Tokot akartak keresni hozzá amikor vettem, ebből arra következtetek, hogy létezik olyan tok, amelybe belefér.
Fóliát nem kérdeztem, max méretre kell vágni/vágatni ha nincs.

5. Pletykákat én is hallottam, hogy lesz magyar nyelvű menü. Ha máshogy nem, mivel nyilt a platform, külső fejlesztésként jön majd.
Mondjuk engem nem zavar a hiánya, inkább az ékezetes karaktereket hiányolom a qwerty-n.

Szoval ha legkozelebb ekezetes karakterek nelkuli hozzaszolast latsz tolem itt a forumban akkor tudhatod, hogy N900-on irtam.
:lol: :roll: :wink:


hétf. feb. 08, 2010 11:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Csatlakozom Ákoskához: jó volt olvasni az írásodat. Köszi! Sok sikert a telóhoz!


hétf. feb. 08, 2010 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
@Pasti: a "viszonylag nagy méret" azt jelenti, hogy kisebb, mint egy 3650-es, kb. 7650 méret, csak laposabb, tehát akinek van-volt ilyen telója, az tudja, mennyire vállalható. Lokalizációt már írt hozzá egy szlovák ember, remélem, mi sem maradunk el tőlük, bár a magyar nyelv hiánya egy kis pc-s tapasztalattal nem zavaró.


hétf. feb. 08, 2010 8:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Köszönjük a tesztet, szinte pontosan azt írtad, amiket én is tapasztaltam, éreztem a telóval kapcsolatban. Ha nem haragszol, két dologgal egészíteném ki.
1. A beépített böngésző is működik portrait módban, csak ezt egy hivatalosan sehol nem publikált billentyű-kombinációval lehet előhozni (ctrl+shift+o).
2, Nekem, mint megrögzött Opera Mini-snek nagyon hiányzik a java-alkalmazások futtatása, de szerintem erre is lesz megoldás, ha nem is hivatalos. De az sem lesz baj, ha az Opera Mini-t írják át Maemo-ra is.. :c)


hétf. feb. 08, 2010 7:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Igen, Imici, mi akartuk és köszönjük!

Jó volt olvasni :)


hétf. feb. 08, 2010 7:29
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Nagyon köszönjük a tesztet! Szerintem remek kis írás és sokat segítethet annak, aki vásárláson töri a fejét, és kívánom, hogy sok örömet okozzon.. Nekem lenne pár kérdésem még. A kijelző minősége, valamint az h rezisztív mennyire kényelmes, vagy mennyivel másabb mint az N97? A push mail rendesen megy rajta? A viszonylag nagy méret mennyire vállalható a mindennapokban, lehet már hozzá vmilyen tokot és fóliát venni?
Olvastam, h vmilyen lokalizáció található már a maemo.org-on erről tudsz valamit?


hétf. feb. 08, 2010 1:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Sajnos letelt az Ákoska által adott 2 nap, úgyhogy kezdem... :lol:

Vásárlás, első benyomások:
Talán még páran emlékeznek az N97-ről írt tesztemre, ahol arról áradoztam, mennyire lenyűgözött amikor az eladó kinyitotta a dobozt és megpillantottam a "kicsikét".
Nos, itt ez az érzés elmaradt. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem tetszett. Nagyon is, de véleményem szerint az N97 formára és kinézetre is elegánsabb.
Főleg azért, mert az N97 küllemét jelentősen feldobja az ezüstös keret, billentyűk és betétek. Ezzel szemben az N900 tök fekete. A keret is, a gombok is, minden. Még a kijelző is feketébb, ami persze nem baj.
Félreértés ne essék, ez nem azt jelenti, hogy az N900 nem szép, de az N97 szerintem picit elegánsabb. Formára is és küllemre is.
Ezzel együtt azért annyira nem volt csúnya, hogy ne vegyem meg. :lol:

2. Kicsomagolás, bekapcsolás, első próbálkozások:
A doboz kinézetre és tartalomra is szinte 1:1-ben megegyezik az N97-el.
A szokásos tartozékok: töltő, TV és USB kábel, headset, akksi, töltő átalakító, egy rövid utasítás, CD nincs.
Ami viszont eltérés: Az N97 kijelzőjét egy teljesen átlátszó fólia fedi, amit akár több napig is rajta lehet hagyni. Az N900-at ezzel szemben egy fekete, nem átlátszó fólia takarja, ami azt jelenti, hogy ki sem tudod próbálni addig, amig le nem húzod. Véleményem szerint ez nagy hiba, mert sokan szeretik vásárlás után még pár napig "fólia alatt" tartani a telót. Nos itt erre esély sincs.
A hátlap hasonlóan "letépős", mint az N97-nél, viszont itt a lencsevédő is lejön a hátlappal együtt. A memóriakártya itt is a fedlap alatt. No comment... :?
A teló fogása kellemes, bár nagy darab, mégsem érezni "téglának". Az összeszerelés példás, sehol semmi nem lötyög, rezeg, zizeg.
A memóriakártya rögzítése teljesen hasonló megoldást kapott a SIM kártyához, vagyis egy kis elcsúsztatható fém foglalatba kell betolni, becsukni, majd reteszelni.
Az akku kisebb, mint az N97-nél, méretre és kapacitásra is. No mind1, akku, SIM, SD kártya be, fedlap rá, bekapcs.
A bootolási idő nem vészes, de nem is rövid. Nem mértem le, de kb. 20-30sec körül lehet.
Amint viszont a szokásos Nokia logo és a "Connecting People" animáció feltűnik, már látszik, hogy ez a teló más lesz... :roll:
Az animáció sokkal gördülékenyebb és részletesebb, a mozgás is folyamatosabb. Talán már itt érezni a 3D-s grafikus gyorsítás és az izmosabb proci előnyeit.
A slide alatt a billentyűzet sűrűbb kiosztású, mint az N97-nél, valamint elmaradt a navipad is. Erről majd később.
Egy szó, mint száz, a műanyag ház ellenére minőségi benyomást kelt, kellemes fogású, kézreálló, elegáns teló.

3. Kijelző, billentyűzet:
Mint azt a specifikációból is tudni lehet, az N900 kejelzője jóval nagyobb felbontású. Ez meg is látszik, az ábrák, képek, ikonok részletgazdagabbak, finomabb rajzolatúak. Viszont a fényerő néha kevésnek tűnik, legalábbis az n97-hez képest. max-ra állítva már hasonló, de elsőra az N97 színei és fényereje harsányabbnak tűnik. A két kijelző színhőmérséklete is más.
Az N97 inkább kékes, az N900 viszont picit zöldesebb árnyalatú. Mindent összevetve az N900 kijelzője lényegesen élethűbb színeket, jobb fehéregyensúlyt, részletgazdagabb megjelenítést nyújt, picit kisebb fényerő mellett.
Mint azt említettem, a billentyűzet szűkösebb, mint az N97-en. Itt nincs hézag a gombok között és a navi pad is hiányzik. Ezzel együtt nem kényelmetlen a kezelése, a nyomáspontja megfelelő, az egyedüli amit hiányolok, a másodlagos "kék" funkciók és karakterek nem érhetőek el a gomb hosszan nyomásával, csak a kis kék funkcióválasztó nyillal.
Viszont nagy előny, hogy van CTRL billentyű és működik a legtöbb PC-s kombináció is, pl:.: CTR+C,V,A, stb.
Ha a slide-ot nem nyitom ki, egy virtuális billentyűzet aktiválódik, sajna ez sincs az N97-en..

4. Operációs rendszer, GUI:
A magam fajta Symbianos emlőkön nevelkedett usernek, ez az interfész teljesen új és ismeretlen. 8)
Először csag pislogtam, mint béka a kocsonyában, de kb 1-2 perc kellett ahhoz, hogy rázizzenjek az új rendszer logikájára.
Azt kell, hogy mondjam, ez a rendszer úgy jó, ahogy van. Mindenfajta előzetes használati utasítás olvasgatása nélkül, pillanatok alatt rá lehet állni, rendkívül logikusan, innovatívan és látványosan megépített kis rendszer ez a Maemo5.
A legtöbb művelethez design-os 3D-s animáció is dukál, minden kézreáll, azonnal megérthető a logikája.
A négy különböző homescreen egyenként teljesen testreszabható, akár külön háttérképeket, widget-eket, könyvjelzőket, shortcut-okat pakolászhatunk mindegyikre, átrendezhetjük, variálhatjuk.
Lehetőség van egy db panorámakép "széthúzására" is a négy desktopon, mint háttér.
Az oprendszer rendkívül gyors, sehol egy akadás, lassulás, minden úgy működik ahogy kell. A két nap alatt elég sokat nyúztam, de egyszer sem fagyott le, vagy indult újra.
Egyszóval rendkívül jól kezelhető, logikus, gyors, látványos és stabil a rendszer, ebben a tekintetben nem veszi fel vele a versenyt az N97.
Az egyetlen ismert hátránya, hogy a hagyományos telefon üzemmódot kivéve MINDEN csak fekvő tájolással működik. Ezért aztán igen nehéz egy kézzel kezelni. Állítólag lesz rá javítás.

5. Telefonálás, SMS, üzenetküldés, e-mail
Itt bizony érezhető, hogy az ősök internettáblák voltak, GSM szolgáltatás nélkül.
Első ránézésre azt sem tudod, hogy kell ezen a cuccon telefonálni.
Sehol egy hívásindító gomb, semmi nem utal arra, hogy ezzel a cuccal hívni is lehet. Olyan érzésem volt, mint ha a hagyományos telefonos szolgáltatás utólag lett volna beépítve, másodlagos prioritással, kiegészítésként. És tényleg... :D
Míg nem az egyik desktopon felfedeztem a "Call" és "Contacts" ikonokat.
No innen kell elindulni, mondtam. És így is lett. Az N97-ről mentett névjegyzéket gond nélkül lehetett importálni, bár véletlenszerűen néhány névjegynél nem hozta át a hozzá tartozó képet, utólag kellet újra megadni.
Innentől kezdve szépen fel lehet építeni a telót, hogy hívásra is gyorsan bevethető legyen.
Az egyik homescreen-re kipakoltam 8db névjegyet, ezekre tapizva rögtön feldobja a kínálkozó lehetőségeket, úgy mint hívás, sms, illetve ha Skype, Ovi vagy egyéb IM account is aktiválva van, akkor ezeken keresztül is azonnal kapcsolatba léphetünk a kiválasztottal.
Sőt, az összes IM alkalmazás névjegyeit automatikusan integrálja a névjegyzékbe, tehát gyakorlatilag a hagyományos GSM/3G és az internet alapú hívások/üzenetküldések teljesen integrálva, egységes felületen jelennek meg.
Beállítható, hogy a telót függőleges helyzetbe fordítva automatikusan felugrik a hívás menü, így még könnyebb a telefonálás.
A névjegyzék "regiszteres" rendszerű, vagyis a lista szélén - mint a régi telefonos noteszekben - hármasával sorakoznak az ABC betűi, így pillanatok alatt a megfelelő betűhöz juthatunk. Irányított keresés nincs, viszont a qwerty-n névre lehet keresni.
Az SMS a "Conversations" menübe van rejtve, az egyes partnerekkel folytatott sms csaták chat jellegűen jelennek meg.
Ugyanitt kapott helyet a Skype és egyéb IM szolgáltatásokkal elkövetett cseverészés is.
MMS sajnos nincs, bár hallottam róla, hogy letölthető egy külön kliens.
A videohívás jelenleg szintén nem támogatott, erre a Nokia ígérete szerint később kerül sor, egy fw frissítés keretében.


6. Internet, multimédia:
No igen. Ez az, ahol az N900 igazán elemében van, él és virul, mint hal a vízben.
Azt kell, hogy mondjam, hogy ez a kütyü erre született. (Most aztán marhára újat mondtam mi? 8) )
De tényleg. A gyári böngésző egyszerűen pazar. A flash videókat mondjuk kissé akadozva játsza, de ezt leszámítva hibátlan.
Tényleg nem érdemes jobbat keresni nála. Telepítettem a legújabb Firefoxot is, de a gyári böngésző mellett a kanyarban sincs. Legfőbb hibája, hogy EGYÁLTALÁN nem jeleníti meg az Adobe Flash tartalmakat, nem is igazán értem, hogy a XXI. században egy olyan cég, mint a Mozilla, hogyan gondolhat sikeresnek egy flash támogatás nélküli böngészőt. Röhej.
De ezt leszámítva is sokkal kézreállóbb és kezelhetőbb a gyári böngésző.
Ezen kívül is elmondható, hogy ez a kütyü "nem tud élni" a netkapcsolat nélkül.
Amint beállítottam a Wi-Fi-t és a GSM/3G internet kapcsolatot, a teló azonnal felmászott és le se akart jönni. Alapértelmezésben folyamatos a Wi-Fi kapcsolat, külön kell megadni, hogy ne másszon fel bekapcs után.
Ez annyira így van, hogy még a kamera alkalmazás is internet kapcsolatot akar kezdeményezni.
Ma pl. ahogy hazaértem és a teló a kabátzsebben kiszagolta a wifi-t, rögtön csatlakozott és automatikusan letöltötte az e-maileket.
Szóval nagyon észnél kell lenni, ezt a telót úgy kell lerugdosni a netről, ha nem akarjuk, hogy folyamatosan fent lógjon. 8)
Netes téren van minden: Skype, Ovi, IM, Facebook, Twitter, Youtube, amit akarsz.
Multimédia téren sem áll rosszul az N900, lejátsza még a pizzát is, ahogy azt mondani szokás a jobb DVD lejátszókra. :D
Támogatja szinte az összes videoformátumot, konvertálás nélkül nyomja az AVI-t, mpeg-et és társait.
Egy további kodek pack letöltésével pedig tovább növelhető a kompatibilitás. Ezt a pack-ot az "App Managerből" töltöttem le.
Ha már itt tartunk: ez is egy igen jó kis cucc.
Kategorizálva tartalmazza az összes letölthető alkalmazást, valamint innen frissíthető a teló fw is, ha éppen nem az NSU-t használjuk erre a célra.
Egy helyen minden, rendszerezve.
A zenelejátszó egyetlen hátránya, hogy egyáltalán nincs semmilyen hangszínszabályozó beépítve. Sem loudness, sem előre definiált hangkép. Semmi.
Viszont ezzel együtt nagyon szépen és tisztán szól, igazi "pure sound" hangélményt ad. Sokkal hangosabb is, mint az N97 lejátszója.
Gondolom erre is jön majd fejlesztés.
Van internet rádió is, gyárilag rengeteg adóval, de a lista bővíthető. Szépen szól, kiküldhető a jel az FM transmitterre is.
Letöltöttem az FM rádió szoftvert is, egyszerű de jól működő kis app.


7. Kamera, video:
Ezen a téren inkább átlagos, vagy talán átlag alatti az N900.
A beépített kamera minősége jó, talán jobb is, mint az N97-ben.
Viszont az azt kiszolgáló alkalmazás sokkal kevésbé funkciógazdag.
A mai napig nem találtam pl. éjszakai, éjszakai fénykép, sorozatfelvétel üzemmódokat.
A képek - összehasonlítva az N97-el - kicsit talán túlexponáltabbak, viszont a színhűség jobb és a sarkokban az élesség is tökéletesebb. Nappal, megfelelő fényviszonyok között nagyon szép képeket készít, éjszaka viszont gáz.
Lehet választani a 16:9-es 3,5MPX-es, illetve a 4:3-as 5MPX-es képek között, állítható az ISO, az Expozíció korrekció, a fehéregyensúly, a felbontás, megadható geotagging, szóval a szokásos.
A kamera módok viszont szegényesek, automata, makro, Tájkép, Portré és Sport a választék.
A video 16:9-es, nálam eléggé akadozott, de valószínűleg a memóriakártya a ludas. Átállítom majd a Mass Memory-ra és kipróbálom úgy is.
No de a TV kimenet, az nagyon üt! Egy 106-os plazmára kötöttem rá, tökéletes minőségben, akadás nélkül és csak minimális tömbösödéssel nyomja ki a videókat és minden mást. Így még netezni is jobb. :)

8. GPS, navigáció:
Nos erről nem sokat érdemes írni, kezdetleges. Minimálus funkció, navigálni csak hang nélkül képes, a keresőmotor borzalmas. 1.xx-es Maps verzió...
Viszont nagyon gyorsan talál jelet és azt stabilan tartja is. Tehát a hw rendben van! :D
Remélhetőleg később ennél sokkal jobb Maps alkalmazások is elérhetőek lesznek.
Jelenleg ez így meg sem közelíti az Symbian-os Maps-ok felhasználói élményét és használhatóságát.

9. Akkumulátor, készenléti idő
Nos úgy tűnik, ez sem erőssége az N900-nak.
A fedlap alatt egy 1320mAh-es akksi lapul, ami az N97 1500-as erőforrásához képest gyengébbnek tűnik.
Nem hasonlítottam össze pontosan, de szerintem az N900-at hamarabb ki lehet ütni.
Az első feltöltés után nekiestem és kb. 7 óra alatt sikerült lemerítenem az akksit.
Igaz, ez folyamatos nyomkodás, telepítés, installálás mellett következett be.
Fórumos tapasztalatok szerint napi 1-2 óra netezéssel, egy kis telefonálással és fényképezéssel elmegy egy napot, de nagyon intenzív használattal egy napon belül is lemeríthető.
Mondjuk ha figyelembe vesszük a proci teljesítményét, a kijelző méretét és felbontását, valamint az egyéb hardware-eket (3D grafikus gyorsító) stb. akkor ez nem is csoda.

10. Alkalmazások, egyebek:

A telefonra jelenleg kb 100db alalmazás érhető el. Ez nem sok, de ami elérhető az szinte mind ingyenes és nagyon hasznos. Nincs fölösleges marhaság, tehát nem érzem jelenleg hiányát semminek.
Nagy poén pl. a VNC kliens, amellyel az itthoni hálózatomon keresztül rámásztam az asztali PC desktopjára és kicsit megtréfáltam az asszonyt. :)
Van Youtube kliens is, Zoutube néven, kíválóan működik, akadás nélkül nyomja a tube-ot.
A pdf reader számomra nagyon fontos, ezért nagyon megörültem amikor azt tapasztaltam, hogy az asztali PC-k sebességét megszégyenítő gyorsasággal nyitott meg egy 23MB-os szervízmanuált, és a színes kapcsolási rajz-ban úgy lehetett mászkálni, mint ha laptop lenne.
A funkciók szegényesek, viszont rendkívül gyors és ez a lényeg.
Ehhez képest az N97 pdf böngészőjének sebessége siralmasnak tűnik.
Az MS Office doksikat is hibátlanul, PC minőségben nyitja meg a "Documents to Go" -val, viszont ezért sajnos fizetni kell, 30 napos trial.
Van még számtalan nagyon látványos 3D-s játék, sakkprogram, stb, stb.
Szóval ahhoz képest, hogy mennyi ideje van a piacon az N900, szépen gyűlnek a hasznos alkalmazások, játékok, egyebek.
Nyílt platform, Linux, ez bizony szép jövővel kecsegtet... :D

11. Összegzés:
Nagyon nehéz pár szóban összefoglalni, milyen is ez a kütyü.
De azért megpróbálom.
Pozitívumok:
Teljesen új élmény, innovativ GUI és szoftver platform, gyors, stabil, látványos, jól kezelhető, lenyűgöző, az internet a lételeme, a végletekig testreszabható, már-már számítógép élményt ad.

Negatívumok (jelenleg): Nincs video hívás, a készenléti idő nem az erőssége, szegényes kamera eszközök, kezdetleges Maps szoftver hangos navigáció nélkül, csatlakoztatott fejhallgató vagy USB kábel esetén nehézkesen kezelhető, mivel fektetve jobb és bal oldalon lógnak ki a kábelek, nem támogatja a "hagyományos", pl az N97-hez is mellékelt headset vezérlőt.

Összességében csak ajánlani tudom, a negativumok nagy része szoftveres eredetű, tehát később orvosolható, és a nyílt platformnak köszönhetően valószínűleg orvosolva is lesz, ha másképp nem, külső alkalmazások által.

Nagyjából ennyi, szerintem így is nagyon hosszúra sikerült a teszt.
De ez a kütyü két nap alatt annyi újdonságot hozott, hogy nagyon nehéz volt röviden írni róla.

Még annyit: A T-Mobile hálózatán jelenleg nem tudtam beállítani a web'n'walk kapcsolatot, az ügyfélszolgálat pedig egyszerűen lerázott, mondván ők jelenleg nem támogatják a készüléket.
Érdekes módon a Pannon Internet beállításokat az N97-hez hasonlóan azonnal adaptálta, semmit nem kellett külön letölteni, vagy beállítani.
Ennyit a T-ről...

Remélem sikerült pár hasznos, eddig még nem publikált infót is közölnöm, ha már ilyen szájmenésem volt.
:wink:
De Ti akartátok... :roll: :wink:


vas. feb. 07, 2010 23:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
Akoska írta:
Imicit ismerve N900 vs N97 vs N95 vs N82 vs N86 is lesz :)


Szerintem akkor már ne aprózzuk el:

3650 vs 7610 vs 7650 vs N70 vs N73 vs N76 vs N80 vs N82 vs N86 vs N95 vs N95 8GB vs 5800 vs N97 vs N900!
Mert hogy jelenleg ezeket találtam itthon :D :D :lol: :lol: 8) :P


Hja kérem, akinek Nokia múzeuma van a sufniban, annak könnyű!


szomb. feb. 06, 2010 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Akoska írta:
Imicit ismerve N900 vs N97 vs N95 vs N82 vs N86 is lesz :)


Szerintem akkor már ne aprózzuk el:

3650 vs 7610 vs 7650 vs N70 vs N73 vs N76 vs N80 vs N82 vs N86 vs N95 vs N95 8GB vs 5800 vs N97 vs N900!
Mert hogy jelenleg ezeket találtam itthon :D :D :lol: :lol: 8) :P


szomb. feb. 06, 2010 19:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Imicit ismerve N900 vs N97 vs N95 vs N82 vs N86 is lesz :)


szomb. feb. 06, 2010 18:59
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
Ez volt a célom, hogy egy kicsit felcsigázzam az érdeklődést, mielőtt megírom a szokásos kis tesztemet :D

Egyelőre még töltődik a kicsike, délután lesz időm foglalkozni vele.

Megnyúzom egy kicsikét aztán beszámolok az eredményekről 8)


És lesz N900 vs. N97 teszt is? :-)


szomb. feb. 06, 2010 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Kíváncsian várjuk.


szomb. feb. 06, 2010 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Ez volt a célom, hogy egy kicsit felcsigázzam az érdeklődést, mielőtt megírom a szokásos kis tesztemet :D

Egyelőre még töltődik a kicsike, délután lesz időm foglalkozni vele.

Megnyúzom egy kicsikét aztán beszámolok az eredményekről 8)


szomb. feb. 06, 2010 9:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Így-így!

Egy ilyen bejelentést részletes (személyes benyomásokkal gazdagon megrakott) tesztbeszámolónak kell követnie!

Kapsz rá 2 napot :)


szomb. feb. 06, 2010 8:15
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
:P :P
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy igazi szimbiján rajongónak mennyire jön be a majomó. Várjuk véleményedet! Ja, és gratula!


szomb. feb. 06, 2010 6:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Megint elgyengültem... :lol:
Nem bírtam tovább és beterheltem a hitelkártyámat egy N900 erejéig 8)


szomb. feb. 06, 2010 0:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
mobilaréna írta:
"a gyári böngésző annyira profi, hogy nem igazán érdemes helyette alternatívákat keresni."
Ott a pont.


vas. jan. 31, 2010 0:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Akoska írta:
Firefox böngésző!!

http://ipon.hu/?news=10721


Egy szépséghibája van.
Állítólag kimaradt az Adobe Flash Plugin, mert lassította a böngészőt.
RC2-ben még benne volt, RC3-ban már nem.

Idézet a mobilarena tesztjéből:

"A legelső említésre méltó név Mozilla Firefox, amit PC-s berkekből nagyon jól ismerhetünk. A 12,8 MB méretű, jelenleg 1.0-s verziónál járó programmal kapcsolatban vegyesek az érzéseim, lassan indul, lassan kezdi el betölteni az oldalakat, utána viszont gyors. Probléma vele, hogy a szövegeket a dupla kattintás hatására nem mindig tudja a képernyőhöz igazítani, ami kár, mert az oldalakat tényleg korrektül jeleníti meg, az Acid3 tesztben 93 pontot kap, csak úgy, mint asztali változata. Az Adobe Flash-t nem támogatja, ráadásul a plug-int sem tudjuk letölteni, innentől tehát szinte lényegtelen, hogy nagyon jó kis add-onokat lehet hozzá letölteni (reklámblokkoló, Google, Twitter, Wikipedia). A Firefoxos csalódás után több böngészőt inkább ki sem próbáltam, pedig elérhető még a Midori és a WebKiten alapuló Tear is — biztos nem rosszak, de a gyári böngésző annyira profi, hogy nem igazán érdemes helyette alternatívákat keresni."

Forrás: http://mobilarena.hu/teszt/maemo_5_szoftveres_helyzet_az_ev_elejen/halozati_szoftverek_bongeszes_egyebek.html


szomb. jan. 30, 2010 23:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Firefox böngésző!!

http://ipon.hu/?news=10721


szomb. jan. 30, 2010 22:57
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Akkor az N900-zal jó helyen jársz, azt garantáltan nem fogod meghackelni :)

Egy darabig biztosan.

Az iPhone hackelése azonban nem egyenlő a programok "okosba" telepítésének lehetővé tételével, az a jailbreak-kel elérhető bővítéseknek csak egy része.

A felhasználói felület végletekig történő személyreszabása, sok-sok új funkcióval bővítés (pl. SBSetting), nyelvek, billentyűzetek hozzáadása és egy rakás egyéb extra mind a JB által válik elérhetővé.

- az iPhone a hallatlan népszerűségét (és az Apple részvények szárnyalását) szvsz nem kis részben e hack lehetőségeinek köszönheti.

- a többi telefonmárka tulajai is hackelnének nagy örömmel, ha megtehetnék. Persze mindig akad kivétel.
Csak erre a gyártók nem nagyon adnak lehetőséget. A Nokia a DCT3-as telefonokhoz hasonló belenyúlást (erről pont Gabriel401 tudna mesélni) már rég nem enged a telefonjai szoftverébe, pedig igény biztosan volna rá.

Semmi nem indokolja, hogy egy telefontulaj-közösség, ha megteheti, ne utasíthassa el az értelmetlen megkötéseket (MMS, Bluetooth, copy-paste, stbstb) és oldja meg "saját hatáskörben".
A maradiak pedig örülhetnek a sok újonnan beépülő legális funkciónak, amiket javarészt az elégedetlen közösség és az ügyes privát programozók kényszerítenek ki az Apple-től.
Nélkülük a szifonunk FW-e nagyjából az 1.2-es verziónál tartana.


pén. jan. 29, 2010 16:10
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Akoska írta:
Tisztára mint az Apple a szifonnal, csak ott a community ugyebár megoldja az ilyen "apró" hiányosságokat...


Én azonban olyan maradi vagyok, hogy szeretem a legális megoldásokat. Így abban az esetben ha pl. iPhone-t vennék, semmiképpen sem szeretném meghekkelni. Kiábrándító, hogy a felhasználókat "belekergetik" az ilyesmibe!


pén. jan. 29, 2010 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Vajon mivel érdemeljük ki a "kitüntető" megkülönböztetést?

A körülöttünk lakó nemzetek nyelve természetesen elérhető hozzá, csak ungáriss nincs.

Lassan örülhetünk, hogy az aktuális N és E csúcsgépeikben szerepelünk.

Tisztára mint az Apple a szifonnal, csak ott a community ugyebár megoldja az ilyen "apró" hiányosságokat...


pén. jan. 29, 2010 10:46
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
gabriel401 írta:
Akoska írta:
Magyar nyelvű a kicsike?
Tudomásom szerint nem létezik (remélem, most még) magyar nyelvű fw.


Sajnos nincs és hivatalos források szerint nem is tervezik.
Ékezetes karaktereket viszont be lehet vinni, egy letölthető virtuális billentyűzettel.


csüt. jan. 28, 2010 22:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Akoska írta:
Magyar nyelvű a kicsike?
Tudomásom szerint nem létezik (remélem, most még) magyar nyelvű fw.


csüt. jan. 28, 2010 22:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Magyar nyelvű a kicsike?


csüt. jan. 28, 2010 21:31
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
Köszi szépen! Be fog jönni, csak legyen több időm foglalkozni vele. Azért egy sw-frissítésen sikeresen túl vagyok tegnap óta.


csüt. jan. 28, 2010 13:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
És egyébként bejön? M ióta van meg? Sok sikert hozzá!


csüt. jan. 28, 2010 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
csab2 írta:
Mázlista! :)
Még az N97-re kezdtem gyűjtögetni, aztán az mégiscsak kimaradt az életemből. Ez - lévén az első linuxos/érintőképernyős telóm - kicsit szokatlan még.


csüt. jan. 28, 2010 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
gabriel401 írta:

Felhozom ezt a topicot, hamarosan szükségem lesz rá... :c)

Mázlista! :)


szer. jan. 27, 2010 10:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség