Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 10:15



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
cellID kiosztásban rendszeresség 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
felhoznám ezt az ősöreg témát újra.. hátha van valaki félig bennfentes :).

Tmobnál van valami rendszeresség illetve 3Gn?

az is érdekelne most hogy így elkezdtem írni hogy vajon a Google Maps honnan szedi az adott konténer pozícióját és hatótávolságát (gondolom ahova a pozíciómat berakja az a pozícióm a kék kör meg a hatótávolság).. T-Mobnál elég jó ez az adatbázis nemigen tapasztaltam hogy félremutatott volna (pl Vodánál Németországba mutatott :) ).


csüt. okt. 01, 2009 11:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
k_chris írta:
az hogy átlép az új csatornára ez azt jelenti hogy az új LACba tartozó cellára/toronyra is átlép csak még a régi LACban? ez azért lenne érdekes mert én úgy tudom hogy a LAC az egy elég fixen körülhatárolt dolog hogy temporálisan egy régi lacba tartozó telefon egy adott lacban legyen még a régin "leadminolva" folytasson egy beszélgetést, de ehhez szabványt kellene olvasni hogy pontosan meg lehessen válaszolni :)


A számból vetted ki a szót, ilyesmik nekem is eszembe jutottak. :wink:
Egy viszont biztos: amikor beszélgetés közben vált LAC-ot, a beszélgetés vége után néhány másodperccel (ismét?) bejelentkezik a hálózatba.


vas. szept. 09, 2007 18:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
Idézet:
k_chris írta:
Illetve ti sem azt írtátok hogy át bír jelentkezni beszélgetés alatt másik LACba csak késlelteti az átjelentkezést (feltéve ha elérhető marad a régi cella).


Szerintem azért nem jelentkezik át beszélgetés alatt a másik LAC-ba, mert nincs értelme....két hívást egyszerre nem tudsz fogadni, én ezzel magyarázom, hogy oda a beszélgetés után jelentkezik be. Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem az új LAC-ban levő csatornát használod.
Átlép az új csatornára, de mivel az előző beszélgetést még nem fejezted be, addig a LACba nem jelentkeztet át.


az hogy átlép az új csatornára ez azt jelenti hogy az új LACba tartozó cellára/toronyra is átlép csak még a régi LACban? ez azért lenne érdekes mert én úgy tudom hogy a LAC az egy elég fixen körülhatárolt dolog hogy temporálisan egy régi lacba tartozó telefon egy adott lacban legyen még a régin "leadminolva" folytasson egy beszélgetést, de ehhez szabványt kellene olvasni hogy pontosan meg lehessen válaszolni :)


szomb. szept. 08, 2007 15:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Gyuri73 írta:
Sziasztok!

Azt hiszem, némileg bennfentes vagyok. Voda:a cella ID:az első négy szám az állomás száma (jó esetben a konténeren is fel van tüntetve), az ötödik a szektor száma:1,2,3,7-DCS;4,5,6,8-GSM. A pancsinál az első két szám a megye kódja, a következő kettő az állomás kódjának részlete, az utolsó a szektor száma:1,2,3-GSM;456-DCS.


Általában lehet hogy így van, akkor viszont tudok kivételt mondani, P-nál Balatonberény, Balatonmáriafürdő, Balatonkeresztúr (nem tudom pontosan hol, de az északi partról látszik, és a telefonok sok helyen ezt is használják) környékén egyik cella 4-esre végződik, pedig GSM, nem DCS. Ezen a tornyon van DCS is, de annak a számára most nem emlékszem. Ha jól rémlik, Pesten is láttam már 4-es végű GSM-et.

Egyébként teljesen mindegy, részletkérdés :wink:
A téma alapelvét nem befolyásolja :lol:


k_chris írta:
Illetve ti sem azt írtátok hogy át bír jelentkezni beszélgetés alatt másik LACba csak késlelteti az átjelentkezést (feltéve ha elérhető marad a régi cella).


Szerintem azért nem jelentkezik át beszélgetés alatt a másik LAC-ba, mert nincs értelme....két hívást egyszerre nem tudsz fogadni, én ezzel magyarázom, hogy oda a beszélgetés után jelentkezik be. Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem az új LAC-ban levő csatornát használod.
Átlép az új csatornára, de mivel az előző beszélgetést még nem fejezted be, addig a LACba nem jelentkeztet át.


szomb. szept. 08, 2007 13:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
Al Bundy írta:
k_chris írta:
hívást LACok közt nem is tud átadni, megszakad.

Ez szerencsére azért nem így van...


Szerencsére tényleg nem :)
Sok beszélgetésem volt olyan (felszín felett, alatta nincs tapasztalatom) ami beszélgetés közben váltott.
Olyankor azt csinálja, hogy miután befejezed a beszélgetést, vár 1-2 másodpercet, és akkor jelentkezik be az új LAC-ba.


én egyértelműen beszélgetés közben LAC váltással csak felszín alatt találkoztam akkor viszont amiben kezdted a beszélgetést fizikailag elérhetetlen lesz (metróban lenn lévő cella nemigen elérhető ha feljössz a felszínre), felszín felett azért többnyire elérhető marad a régi LACba tartozó cella (ha kisebb térerővel is), ezért írtam hogy megszakad a hívás. Illetve ti sem azt írtátok hogy át bír jelentkezni beszélgetés alatt másik LACba csak késlelteti az átjelentkezést (feltéve ha elérhető marad a régi cella).


szomb. szept. 08, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 5:35
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

Azt hiszem, némileg bennfentes vagyok. Voda:a cella ID:az első négy szám az állomás száma (jó esetben a konténeren is fel van tüntetve), az ötödik a szektor száma:1,2,3,7-DCS;4,5,6,8-GSM. A pancsinál az első két szám a megye kódja, a következő kettő az állomás kódjának részlete, az utolsó a szektor száma:1,2,3-GSM;456-DCS.


pén. szept. 07, 2007 19:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Al Bundy írta:
k_chris írta:
hívást LACok közt nem is tud átadni, megszakad.

Ez szerencsére azért nem így van...


Szerencsére tényleg nem :)
Sok beszélgetésem volt olyan (felszín felett, alatta nincs tapasztalatom) ami beszélgetés közben váltott.
Olyankor azt csinálja, hogy miután befejezed a beszélgetést, vár 1-2 másodpercet, és akkor jelentkezik be az új LAC-ba.


szomb. aug. 25, 2007 21:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
k_chris írta:
hívást LACok közt nem is tud átadni, megszakad.

Ez szerencsére azért nem így van...


kedd aug. 21, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Ahogy en tapasztaltam pannonnal, nem csak a lac-valtas tesz be (bar ezt nemtom van-e naluk, a 3210-emet mar mas hasznalja ;)), de emlekszem, regen neztem, a masik cellanak meg nyoma sem volt, amikor az elsonek mar elment a terereje. Igy elso blikkre a Dozsa Gyorgy - Nyugati pu. megallonal tuti ez van.


ja hát ha nincs megfelelően lefedve az alagút azzal nem lehet mit csinálni :). amúgy régen még ahogy emléxem mindig csak az állomás volt lefedve az alagútba max egy irányított antennát nyomtak be, most viszont már más technológiával nyomulnak (voda/t-mobilom van pannonom már nincs) szerintem mert ahogy elindul a metro végig egy cella van és nem változik a térerő - szerintem valami kábel van végig a az alagútba és az a kábel ugye vezeti a hullámokat..


kedd aug. 21, 2007 14:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Ahogy en tapasztaltam pannonnal, nem csak a lac-valtas tesz be (bar ezt nemtom van-e naluk, a 3210-emet mar mas hasznalja ;)), de emlekszem, regen neztem, a masik cellanak meg nyoma sem volt, amikor az elsonek mar elment a terereje. Igy elso blikkre a Dozsa Gyorgy - Nyugati pu. megallonal tuti ez van.


hétf. aug. 20, 2007 22:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
Lehet hogy félreértettél, én a LAC-nál arra gondoltam, hogy régebben (csak példa) a 32-es mellett a 47-es volt, most pedig a 106-os mellett a 107-es (ismétlem, csak példa, konkrétat nem akarok írni)

Elég sokat vagyok az osztrákoknál, de 5 jegyűnél hosszabb LAC nevet nem láttam ott sem....Melyik hálózatban láttad ? Simában, vagy 3G-sben ?

Kőbányánál ahol a metró feljön a felszínre, tavaly pl. sokszor azért dobta el a hálót a telefon, mert LAC-ot is váltott, és hirtelenjében nem bírt valami miatt átállni. Pedig mindkét irányból kipróbáltam, a 2 cella között rendes az átfedés. Már régen jártam arra, nem tudom, azóta megoldották-e


jaa OK igy ok en fizikailag gondoltam a dolgot :).
cellIDre gondoltam a millios számoknál... vagy valami jelentősége van mert millós cellaszámmal kontinensnyi hálót lehet építeni :), vagy random számok..

A kék metró mostanában állomások közt is LAC-t vált, ezért ott is elveszti a hálót... (felszíni kiosztáshoz van inkább kötve a lenti kiosztás) ha LAC váltás is van akkor azt nem tudja olyan gyorsan tolerálni a teló, hívást LACok közt nem is tud átadni, megszakad..


hétf. aug. 20, 2007 22:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Lehet hogy félreértettél, én a LAC-nál arra gondoltam, hogy régebben (csak példa) a 32-es mellett a 47-es volt, most pedig a 106-os mellett a 107-es (ismétlem, csak példa, konkrétat nem akarok írni)

Elég sokat vagyok az osztrákoknál, de 5 jegyűnél hosszabb LAC nevet nem láttam ott sem....Melyik hálózatban láttad ? Simában, vagy 3G-sben ?

Kőbányánál ahol a metró feljön a felszínre, tavaly pl. sokszor azért dobta el a hálót a telefon, mert LAC-ot is váltott, és hirtelenjében nem bírt valami miatt átállni. Pedig mindkét irányból kipróbáltam, a 2 cella között rendes az átfedés. Már régen jártam arra, nem tudom, azóta megoldották-e


pén. aug. 17, 2007 20:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
Üdv !

A Pannonnál nekem úgy tűnik hogy nem...

Cell ID: Menj át egy megyehatáron, és figyeld az 1-2. számjegyeket...ha elfogynak a számok, 2-vel növelik az elsőt.

3-4. számjegy: tervezési vagy építési sorrendben nő, de ezt egy bennfentes tudná inkább megmondani melyik.

5. számjegy: 1,2,3 (néha 4) - 900 MHZ-es csatorna; 6,7,8 - 1800 MHz-es csatorna

A LAC kiosztás néha változik, de a mostani elég rendezettnek tűnik, egymás mellettiek egymás melletti számokat kapnak (amennyiben ez lehet - a LAC alakja miatt ez nem mindig lehetséges)


Cell ID mégegyszer:

A Vodánál az utolsó számjegy fordítva van mint az előbb leírt, ott az 1800-asok az alacsonyak, a 900-asak a magasak.


akkor a megye szerinti rendszer az nemcsak nekem tűnt fel de azt még akkor vettem észre amikor 5110esem volt és azon volt Netmonitorom, azóta mostanság nézem a cellidket megint :).

elvileg a LACok mindig egy egybefüggő cellacsoportot jelölnek, technikai okok miatt (ha egyikből a másikba átmennek a telefonok be kell jelentkezniuk a masikba, és ha jon egy hivas v sms akkor 1 LACba tartozó minden cellát 'riaszt' a hálózat'), szóval ha az 'kevertnek' tűnik az csak a rálátás miatt van.

nekem a T-Mobil 3G háló tűnik ilyen tekintetből érdekesnek mert az EGÉSZ bpi háló (Gödöllőtől Budaörsig) 1db LACba van szervezve... ami elég soknak tűnik.. bár lehet még nincs rajta sok telefon így nem okoz gondot, és az UMTS is más a GSMtől...

Ausztriában viszont láttam 8-10 számjegyű cellIDket, annak nem tudom mi volt az értelme :) az már télleg random lehet :)


csüt. aug. 16, 2007 21:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Üdv !

A Pannonnál nekem úgy tűnik hogy nem...

Cell ID: Menj át egy megyehatáron, és figyeld az 1-2. számjegyeket...ha elfogynak a számok, 2-vel növelik az elsőt.

3-4. számjegy: tervezési vagy építési sorrendben nő, de ezt egy bennfentes tudná inkább megmondani melyik.

5. számjegy: 1,2,3 (néha 4) - 900 MHZ-es csatorna; 6,7,8 - 1800 MHz-es csatorna

A LAC kiosztás néha változik, de a mostani elég rendezettnek tűnik, egymás mellettiek egymás melletti számokat kapnak (amennyiben ez lehet - a LAC alakja miatt ez nem mindig lehetséges)


Cell ID mégegyszer:

A Vodánál az utolsó számjegy fordítva van mint az előbb leírt, ott az 1800-asok az alacsonyak, a 900-asak a magasak.


szer. aug. 15, 2007 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Néha nekem nagyon úgy tűnik, hogy erősen random... :D


hétf. aug. 06, 2007 18:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás cellID kiosztásban rendszeresség
Üdv,

valaki tud valamit arról hogy van e valami rendszeresség bármely szolgáltatónál a cellaID/LAC kiosztásában? Vagy egy adatbázis szekvenciájának a nextval értékét adják egy új cellának mindenhol? :)

chris


hétf. aug. 06, 2007 16:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség