Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 14:32



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Blackberry - olcsó SMS alternatíva? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
A BB szolgáltatás UIQ3 platformon is megy, emlékszem, hogy külön lemezen adták hozzá a BB szoftvert. Csak sose értettem mi a lényege neki.

Nem tudom mikor adták ki a SonyEricsson K700i telefont, de én azon kezdtem ezt az emali dolgot, mert rájöttem én is arra, hogy az SMS a gazdagok kiváltsága. És már ezen a K700i-n is beállíthattam a mailt és van rajta egy olyan, hogy automatikusan lekérje a leveleket. 5 perc volt a legkisebb lekérési időpont. Szóval ha a telefon 5 percenként letölti nekem a leveleket, akkor mi az ördögnek fizessek akár egy fillért is a BB szolgáltatásra? Mire jó? Ráadásul mikor utána néztem, akkor láttam, hogy korlátozva van az egész. Nem akarok hülyeséget írni, hogy hány kbyte a maximum levél. Igaz, sima szöveges levél az 3-5 kbyte, de én gyakran küldtem képeket is és fogadtam is. Mondjuk ezt a mai napig megteszem, csak agyalgatok, hogy mire jó a BB amikor egy 5 ezer forintos telefonnal is megy a dolog. Csináltam üresen küldés fogadást és megnéztem, hogy arra mennyi adatforgalmat számolnak fel. Azt beszoroztam 5 percenkénti lekéréssel 24 órát és kijött, hogy egy nap alatt mekkora a fogyasztás. Nem rossz, kifizethető.

De ez az ActiveSync és Google Exchange szerver nekem egy kicsit még magas. Bár sikerült beállítanom és szinkronizál is. Igazából azon is agyalok, hogy mire jó az nekem, hogy automatikusan leszedje a levelet? Hiszen ha valamit csinálok, akkor nem fogom abba hagyni csak mert jön egy levél. Főleg, ha nővel levelezek, aki cset szinten ír 2-3 percenként. Mert akkor soha nem végeznék azzal a munkával amit végzek. Ha viszont leülök egy kávéra, vagy haza fele megyek buszon, vonaton stb, akkor meg ígyis-úgyis lekérem a leveleket és válaszolok. Aztán ha már hazamegyek, akkor ott van wifi, minek fogyasszam a drága mobil netet? Szóval simán jó a kézi küldés fogadás. Ti állandóan bekapcsolva hagyjátok? Milyen gyakori frissítéssel kéretitek le a levelet? A push email az most azt jelenti, hogy amint beér a szerverre egy levél, akkor azt automatikusan továbbítja a telefonra? Mert ha igen, akkor nekem nem jött össze. Csak akkor ellenőrizte a telefon, hogy van-e új levél, amikor az Active Sync elkezdte szinkronizálni a megadott időben.


kedd márc. 16, 2010 23:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 152
Hozzászólás 
En voda mobilwebbel hasznalom. Felraktam a telora a progit. Beregisztraltam mar regebben a NM oldalon es mukodik gond nelkul.
Van egy masik alternativa is erre a Push mail dologra.
Az talan meg szebb is az en keszulekemen(5700) www.emoze.com.
van belole free megoldas az 1 cimet tud kezelni, de a pro sem draga ha jol emlekszem egy evre talan 2000ft.


vas. jan. 31, 2010 6:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
panama-boy írta:
Köszi.

Szívesen, nincs mit.


szomb. jan. 30, 2010 19:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Köszi.


szomb. jan. 30, 2010 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
panama-boy írta:
A Vodánál van?

Tudtommal csak a P-nél és a T-nél van.


szomb. jan. 30, 2010 18:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
A Vodánál van?


szomb. jan. 30, 2010 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
panama-boy írta:
Valaki tudna írni a Nokia Messaging tapasztalatairól? Mennyibe kerül? Mit kell hozzá aktiválni?

A Pannonnál 1 Ft havonta. Legalább 100MB-os adatcsomag kell hozzá, amelyet szabadon felhasználhatsz nem csak emailre. Pannonline-on meg lehet rendelni. Nokia telefonon az email varázslóval kell beállítani az email fiókot. Amikor megkérdezi, hogy kell-e a NM, igent kell nyomni. Az itt először regisztrált publikus email címed lesz a felhasználó neved a NM webes oldalán. Összesen 10 publikus email címet lehet beállítani a NM-ben.
Nekem az E52 esetében ki kell jelentenem, hogy a telefon beépített email kliense CSAK a Nokia Messaging-gel használható igazán. A NM esetén sem kell kötelező beállítani, hogy folyamatosan potyogjanak a levelek, be lehet állítani a szokásos automatikus lekérdezést is.


szomb. jan. 30, 2010 18:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Valaki tudna írni a Nokia Messaging tapasztalatairól? Mennyibe kerül? Mit kell hozzá aktiválni?


szomb. jan. 30, 2010 17:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Valóban. A Voda úgy látszik még leragadt a 90-es évek végén, legalább is ami az árképzést illeti. A T-mobile BB tarifája ennél barátibb, főleg az 1100,- Ft-os havidíj, ha van T-s mobilnetetd. Nem ártana a Vodának is elgondolkodni ilyen megoldáson. Az a baj a Vodánál, hogy túlzottan a lakótelepen élő célközönségre van kihegyezve minden. A havonta 30-40 ezer forintot eltelefonáló menedzsetípus úgy látszik nem elég jó ügyfél, vele nem kell foglalkozni, nem célközönség. A Vodafone inkább körberajongja azokat az ügyfeleket, akik 5000,- Ft-ért vesznek VitaMax-os telefont és félévente egyszer töltik fel a kártyájukat. :evil:


vas. jan. 24, 2010 20:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 587
Hozzászólás 
panama-boy írta:
Háttérinfó annak, akit érdekel a BB e-mail szolgáltatás:

1. a Vodafone 2700,- Ft-ról 2900,- Ft-ra emelte a havidíjat. :evil:

Ez rossz hír, pedig pont most akarok áttérni BB-re. Azért elég extrém ez a havidíj 50mbyte adatforgalomért.


vas. jan. 24, 2010 18:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Háttérinfó annak, akit érdekel a BB e-mail szolgáltatás:

1. a Vodafone 2700,- Ft-ról 2900,- Ft-ra emelte a havidíjat. :evil:

2. a T-nél továbbra is 2100 Ft, viszont ha van T-s mobilneted, akkor 2100,- Ft helyett megrendelheted 1100,- Ft-ért a BB e-mailt. :D


szomb. jan. 23, 2010 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Lalamper írta:
Igen, ez is jó megoldás lehet, viszont itt könyörtelenül ki kell adnod a
mailbox adatait, hogy a nokia vagy pl pannon legyűjthesse onnan az
emaileidet. Ha meg szolgáltatót akarsz váltani akkor szívás.. :(


Ez igaz, de engem baromira nem érdekel, hogy a mailjeim milyen szervereken mennek át. A Nokia Messagingnél írják is, hogy publikus fiókokat kezel. Tehát freemail, vipmail, citromail, gmail, ovimail, stb. A Pannon Mobil Emailnél nem tudom, hogy van pontosan, mert nekem NM van. Valószínűsítem az is publikus email címeket kezel.

Szolgáltatóváltáskor más megoldást kell keresni. NM van a T-nél is.
Nem reklámozni akartam ezt a két szolgáltatás, csak a teljesség igénye miatt említettem meg az adott témakörben.


hétf. jan. 18, 2010 17:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
csab2 írta:
Egy másik alternatívája a BB-nek (legalább is ebben a témakörben) a Nokia Messaging. Kompatibilis telókon működik: 10 email címet kezel, az ezekre érkező maileket begyűjti és push email formájában küldi a telefonra. Pannonnál havi 1 Ft az előfizetési díj, + kell legalább 100 MB net, ami érthető is, hiszen szükséges a szolgáltatáshoz a net.

További alternatíva a Pannon Mobil Email, ami ugyanazt tudja mint a Nokia Messaging, csak bármilyen telefonon működik. A Pannontól kapott email szerint ez is tudja a push emailt, de ebben nem vagyok biztos. Ha van legalább 100 MB csomagod, akkor 1 Ft havonta, ha nincs, akkor 300 Ft a havi díj.


Igen, ez is jó megoldás lehet, viszont itt könyörtelenül ki kell adnod a
mailbox adatait, hogy a nokia vagy pl pannon legyűjthesse onnan az
emaileidet. Ha meg szolgáltatót akarsz váltani akkor szívás.. :(


hétf. jan. 18, 2010 9:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Egy másik alternatívája a BB-nek (legalább is ebben a témakörben) a Nokia Messaging. Kompatibilis telókon működik: 10 email címet kezel, az ezekre érkező maileket begyűjti és push email formájában küldi a telefonra. Pannonnál havi 1 Ft az előfizetési díj, + kell legalább 100 MB net, ami érthető is, hiszen szükséges a szolgáltatáshoz a net.

További alternatíva a Pannon Mobil Email, ami ugyanazt tudja mint a Nokia Messaging, csak bármilyen telefonon működik. A Pannontól kapott email szerint ez is tudja a push emailt, de ebben nem vagyok biztos. Ha van legalább 100 MB csomagod, akkor 1 Ft havonta, ha nincs, akkor 300 Ft a havi díj.


vas. jan. 17, 2010 18:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
panama-boy írta:
T68m írta:
haha. A mobiltársaságok jól keresnek az sms-eken (is). A gyártók pedig ezért a jövõben is olyan készülékeket fognak gyártani, amin az SMS a társaságok drága (án számlázott) rendszerein keresztül megy.


De errõl itt nem beszél senki. Nem az a kérdés, hogy lesz-e SMS-képes telefon a jövõben, hanem az volt a kérdés, hogy pl. a BB e-mail szolgáltatás, vagy akár a Mail for exchange egy sokkal jobb és fõleg olcsóbb alternatíva lehet a drága SMS-ekhez.


Igazad van a fõ irányban! Azonban a BB azért nem lehet teljeskörû alternatíva, mivel olyan telóre nem tudsz üzit küldeni, amin csak hagyományos SMS van. Viszont a szolgáltatók az ilyen telójat fogják nyomni. Mondok más példát: MMS. Már rég volt e-mail képpel, hanggal, amikor az MMS-t feltalálták. Mégis több az MMS képes teló, mint az e-mail képes.


vas. jan. 17, 2010 12:55
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
T68m írta:
haha. A mobiltársaságok jól keresnek az sms-eken (is). A gyártók pedig ezért a jövőben is olyan készülékeket fognak gyártani, amin az SMS a társaságok drága (án számlázott) rendszerein keresztül megy.


De erről itt nem beszél senki. Nem az a kérdés, hogy lesz-e SMS-képes telefon a jövőben, hanem az volt a kérdés, hogy pl. a BB e-mail szolgáltatás, vagy akár a Mail for exchange egy sokkal jobb és főleg olcsóbb alternatíva lehet a drága SMS-ekhez.


vas. jan. 17, 2010 9:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
@Panama-boy:

Igen, igazad van hogy az instant email jobban megéri. persze, még szép.
Én igazából a BB-t akartam más alternatív megoldással összehasonlítani.
A T,P,V pedig nem igazán tud beleolvasni a leveledbe, ugyanis secure porton mennek a jobb email szolgáltatók. A BB-nél viszont ez elkerülhetetlen, mivel a levelet is szinte görgetésenként továbbítja a telefonodra, elaprózva.

Persze tud olyat a BB amit itt nem is ismerünk, én láttam két éve Hannoverben a CES-en. pl. BB készülékhez csatlakoztatható bluetoothos toll, amellyel pl. virtuális adatlapot lehetett kitölteni, a BB szerver pedig összeállította az üres adatlapot a virtuális tintával és úgy küldte tovább.


vas. jan. 17, 2010 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 140
Hozzászólás 
Lalamper írta:
@TOZ: goosync meg gcal szerintem kihagyható. Én épp a napokban
lőttem be gmailes accountot E51-re. Simán megy a push. Ha levél jön
a telefon azonnal visít, naptárat is azonnal frissiti ha a netes felületen
felviszek valamit. És mindez oda vissza.


hat lehet, egy eve meg nem volt syncml... Csak goosyncen keresztul. Most meg mar oroklicenszem van... De meghesszelem.


vas. jan. 17, 2010 4:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
haha. A mobiltársaságok jól keresnek az sms-eken (is). A gyártók pedig ezért a jövõben is olyan készülékeket fognak gyártani, amin az SMS a társaságok drága (án számlázott) rendszerein keresztül megy. A GVH és a Fõv.Bír. pedig ezentúl is a mobilcégek érdekeit szem elõtt tartva elutasít minden olyan kezdeményezést, ami az SMS árainak letörését célozza meg.


vas. jan. 17, 2010 1:55
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Lalamper írta:

1. Ez mind email. Az sms sosem fog eltünni, mert gyors és olcsó. És azonnal látod hogy megkapja a címzett.

2. A BB és az itt taglalt megoldások mindmind email alapúak.

3. ráadásul BB esetén kell egy méregdrága BB szerver, kliensek, stb. és minden email (céges vagy privát) átmegy egy BB szerveren, szal no privacy.


1. Az e-mail is gyors, mert egy BB készüléken, vagy akár egy Nokia E61i/E71/E72 készüléken bepötyögni ugyan annyi idő. Ráadásul 2100,-/2700,- Ft-ért kapok 50-100 MB-ot, ezzel el tudok küldeni akár több ezer e-mailt, miközben ennyi pénzért legfeljebb 60-90 SMS-t. Az e-mail kézbesítését is azonnal láthatod, ha kérsz visszaigazolást. Hidd el, nem egy ördöngős dolog ezt beállítani.

2. "A BB és az itt taglalt megoldások mindmind email alapúak". És?

3. Ha azt nézem, hogy 2000,- Ft-ért el tudok küldeni akár 3000 e-mailt több, mint 160 karakterrel per db, akkor az annyira azért nem rossz, mert ugyan ennyi pénzért legfeljebb 60-90 SMS-t küldhetek 160 karakterrel. Akkor most melyik a drágább? Ugye. :wink: Ami pedig a BB szervert illeti és a "privacy-t", egyrészt a BB jelenleg a legbiztonságosabb mobil e-mail levelező rendszer a világon, másrészt ne hogy azt hidd, hogy a T-nél, P-nél, Vodánál van "privacy". Ugyan úgy látják az SMS-eidet, sőt évekre el is tárolják. Ennyit a privacy-ról. Amúgy meg szerintem qrvára senkit nem érdekel, hogy miket irogatsz a csajodnak, szerintem még aki láthatja is nagy ívben l-e-s-z-a-r-j-a.

Az a sok ember, aki meg sajnálja az 1000,- Ft-ot a mobilinternetre nyilván nem célcsoport és nem téma ebben a topicban. Az ilyen küld max. 5-10 SMS-t egy hónapban és ennyi. Én pedig arról beszélek, hogy a BB szolgáltatás, vagy akár a Mail for exchange egy nagyon jó és sokkal olcsóbb alternatíva lehet azoknak, akik nagyon sokat sms-eznek/üzengetnek minden hálózatba és eddig kénytelenek voltak ezért nagyon sok pénzt fizetni.


szomb. jan. 16, 2010 21:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Ez mind email. Az sms sosem fog eltünni, mert gyors és olcsó. És azonnal látod hogy megkapja a címzett.

A BB és az itt taglalt megoldások mindmind email alapúak.

ráadásul BB esetén kell egy méregdrága BB szerver, kliensek, stb. és minden email (céges vagy privát) átmegy egy BB szerveren, szal no privacy.

@TOZ: goosync meg gcal szerintem kihagyható. Én épp a napokban
lőttem be gmailes accountot E51-re. Simán megy a push. Ha levél jön
a telefon azonnal visít, naptárat is azonnal frissiti ha a netes felületen
felviszek valamit. És mindez oda vissza.

OFF:
Sok ember sajnálja a kb. havi 1000 HUF-ot a mobilinternetre. Mondanom
sem kell, hogy milyen ku.r.va jó két doboz cigi árából nyugodtan netezgetni, emailezni, operázni, msn, skype, googlemap.
Nem kell tetves wifi után koslatni. Még voipra is kiváló.
100MB erre bőőőven elég. és ennyit bőven megér. Meg akinek
ilyen telefonja van - nem egy alapkészülék - az gondolom nem 0 Ft-al
vette, szal az ne sajnálja magától ezt.


szomb. jan. 16, 2010 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Látom, vannak itt ötletek. :wink:

Amúgy őszintén érdekelne, hogy hogyan látjátok ezeket a szolgáltatásokat, vagyis érdekelne, hogy szerintetek ez komoly alternatíva az SMS-hez, és ha igen, akkor az "SMS lavina" szolgáltatásoknak nemsokára befellegzett?


szomb. jan. 16, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 140
Hozzászólás 
Abszolut igy van.
Az en BB megoldasom:
Nokia E71 (annyi, amennyi - 3/4-ed éve vettem egy feleves magyar, hivatalos garancias darabot 57k-ert)
Pannon 100 megas net - 990 HUF
Profimail - 10 EUR
Gmail - imap, ha kell profimail imap idle alapon "pushol"
Goosync - 40 GBP lifetime liszensz - SyncML-en keresztuli gcal synceleshez
Swimm - free, idozitett synceles

de pluszban:
siman twitterezek es zsebnetezek es boven eleg a 100 mega.

hamarosan lesz exchange a cegnel, igy a ceges maileket nem kell majd fw-zni szerverszintrol egy privat mailcimre...


szomb. jan. 16, 2010 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Mondok én neked valamit. :)

1. Kell egy nokia telefon, vagy windows mobile, mind1.
2. Mail for exchange (Nokia), vagy pl. Activesync. Ez ingyenes
3. pl egy gmail-es cím, szintén ingyenes
4. 50megás mobilinternet, kb 700 HUF

Ez mindössze kb 700 Ft. Az emailek jönnek mennek azonnal, a naptár is.
Szal a BB egy nagy kaki szerintem. Exchange szerver meg már majdnem
minden cégnél van. Aki meg privátot akar használni, annak ott a gmail,
vagy sok más alternatíva.
Ja és a netet másra is használhatod a telefonon.


szomb. jan. 16, 2010 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás Blackberry - olcsó SMS alternatíva?
A Blackberry e-mail szolgáltatás pl. a Vodánál havonta 2700,- Ft-ba kerül, amiért 50 MB adatforgalom jár. A T-mobile még ennél is olcsóbb, mert náluk havi 2100,- Ft-ba kerül a BB szolgáltatás, amely 100 MB adatforgalmat tartalmaz. Ez az adatmennyiség felér akár TÖBB EZER e-mail levéllel, miközben 2100,- vagy akár 2700,- Ft-ért (ha csak átlagban 30-35,- Ft-al számolom az SMS díját) legfeljebb 60-90 SMS-t tudok elküldeni. Külföldi mobil irányába ez max. 30-45 SMS lenne.

Azoknak, akik rengeteg SMS-t küldenek haveroknak, barátnőnek, pasijuknak, stb., szerintem jóval olcsóbb megoldás lenne venni egy BB készüléket (pl. akár egy olcsóbb BB 8520 készüléket 35.000-55.000,- forintért) és befizetni a BB e-mail szolgáltatásra havi 2100/2700 Ft-ért. Az e-mail címre (akár gmail, freemail, citromail, yahoo, hotmail, stb.) küldött üzenetek pedig a készüléken is megjelennek, tehát olyan mint ha SMS-t kapnál.

Azért nem mindegy, hogy 2100/2700 Ft-ért el tudok küldeni és tudok fogadni akár TÖBB EZER e-mailt vagy ugyan ennyi pénzért el tudok küldeni nevetséges 80 db SMS-t. Ja, arról nem is beszélve, hogy az e-mail nem csak 160 karakteres lehet és a szöveg egy üzenetben érkezik.

Tehát ha innen nézem, akkor a BB készülékeknek és magának a BB szolgáltatásnak van létjogosultsága Magyarországon is. Ezt azért mondom, mert sokan azt hiszik, hogy a BB készülékek és szolgáltatások a menedzserek kiváltsága. Nem igaz. USA-ban már lassan minden gyerek BB vagy ahhoz hasonló készülékkel jár, mert irogatnak egymásnak reggeltől estig. Szerintem itt Magyarországon is egy jóval olcsóbb alternatíva lenne a drága SMS-hez, főleg azoknak, akik sokat irogatnak. Nem kell BB Bold-ot venni 100.000,- Ft-ért, mert kapható az új BB 8520 is, amelynek ára 35.000-55.000,- Ft.

Blackberry 8520:

https://secure.vodafone.hu/keszulekek/k ... viceId=483

Vélemények?


szomb. jan. 16, 2010 19:33
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 47 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség