Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 17:00



Hozzászólás a témához  [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Most hívtam a Partnero-t, nekik is hiánycikk a kék és a narancs. Állítólag november vége felé talán lesz... :evil:


csüt. nov. 11, 2010 15:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Szivesen megvenném szürkeimportból a kéket, de állítólag a tartalomszolgáltatások IMEI függőek, tehát ha nem magyar területre szánták a telefont, akkor nem a magyar tartalomszolgáltatásokat fogja ajánlani.

Macika, Ákoska, van vmi személyes tapasztalatotok erről? Tényleg az IMEI-t csekkolja? Vagy esetleg egy PC átírás és sw "magyarítás" segít rajta? (Nekem fontosak lennének ezek a szolgáltatások)
Mert ha igen, akkor inkább szürke importból venném. Olcsóbb is és mindegyik szín kapható. Ráadásul a Partnero most már egész kellemes áron kínálja... :lol:


Nincs IMEI check! ( egyelőre...)


csüt. nov. 11, 2010 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Szivesen megvenném szürkeimportból a kéket, de állítólag a tartalomszolgáltatások IMEI függőek, tehát ha nem magyar területre szánták a telefont, akkor nem a magyar tartalomszolgáltatásokat fogja ajánlani.

Macika, Ákoska, van vmi személyes tapasztalatotok erről? Tényleg az IMEI-t csekkolja? Vagy esetleg egy PC átírás és sw "magyarítás" segít rajta? (Nekem fontosak lennének ezek a szolgáltatások)
Mert ha igen, akkor inkább szürke importból venném. Olcsóbb is és mindegyik szín kapható. Ráadásul a Partnero most már egész kellemes áron kínálja... :lol:


csüt. nov. 11, 2010 13:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Szenya írta:
Erősen ízlés dolga! Engem a gyerekkori fémbilimre emlékeztet ;-) A narancs, akinek belefér az ízlésébe, kimondottan szép szín lett. A fekete pedig inkább sötétszürke, mint amit nem perwol-lal mostak :-)


Pár nap, és akkor majd tudok nyilatkozni a zöldről :P

Az biztos, hogy a fekete beleveszik az érintőképes telefonok tömkelegébe. Ha már egyszer kapott egy ilyen minőségi, és valóban szép aluminium házat, akkor szerintem élénkebb színben jobban megmutatkozik ez az erénye. Pont sok okostelefon ezért nem ragadott meg, mert gagyinak tűnő, akár gumírozott, akár polírozott, de legtöbb esetben snassz műanyag keret és hátlap jellemezte őket.


csüt. nov. 11, 2010 12:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Én is ma kaptam infót, hogy jövő hét végén érkezik, de csak fekete, ezüst és zöld színben. A kék és a narancs ebben az évben állítólag már nem lesz elérhető.
Vívódom a kék és a fekete között... :D
Látnom kéne a kéket, mert rengeteget számít az árnyalat. No meg félek, hogy esetleg először dögösnek tűnik a színe, aztán majd ráunok, vagy túl feltűnő lesz... :hm:
A feketében viszont nem lehet csalódni, elegáns és egyszerű.

Látott már valaki kéket élőben? Tényleg olyan dögös, mint a képeken?


Erősen ízlés dolga! Engem a gyerekkori fémbilimre emlékeztet ;-) A narancs, akinek belefér az ízlésébe, kimondottan szép szín lett. A fekete pedig inkább sötétszürke, mint amit nem perwol-lal mostak :-)


csüt. nov. 11, 2010 12:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Én is ma kaptam infót, hogy jövő hét végén érkezik, de csak fekete, ezüst és zöld színben. A kék és a narancs ebben az évben állítólag már nem lesz elérhető.
Vívódom a kék és a fekete között... :D
Látnom kéne a kéket, mert rengeteget számít az árnyalat. No meg félek, hogy esetleg először dögösnek tűnik a színe, aztán majd ráunok, vagy túl feltűnő lesz... :hm:
A feketében viszont nem lehet csalódni, elegáns és egyszerű.

Látott már valaki kéket élőben? Tényleg olyan dögös, mint a képeken?


szer. nov. 10, 2010 21:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
Macikát megkövetem: Tegnap barátkoztam egy jó fél órát egy Iphone 4-gyel és végül feliratkoztam a T-s várólistára egy 32-es modelért. Előtte kipróbáltam egy N8-at is és bizony igaz, hogy a két készülék ég és föld. Egyedül talán a fotózás terén kell majd kompromisszumot kötnöm. December elejére igérték, hogy megjön a telefon, viszont ha nem jön meg, lehet mégis N8 lesz a vége.

Köszönöm.


szer. nov. 10, 2010 16:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macikát megkövetem: Tegnap barátkoztam egy jó fél órát egy Iphone 4-gyel és végül feliratkoztam a T-s várólistára egy 32-es modelért. Előtte kipróbáltam egy N8-at is és bizony igaz, hogy a két készülék ég és föld. Egyedül talán a fotózás terén kell majd kompromisszumot kötnöm. December elejére igérték, hogy megjön a telefon, viszont ha nem jön meg, lehet mégis N8 lesz a vége.


szer. nov. 10, 2010 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A legnagyobb baj ezzel a telefonnal (ha egyszer hivatalosan is kijön) az ára lesz.

A Nokia kíméletlenül kiszámláz minden finomságot amit belerakott, a mínuszt a felhasználói élmény hiányossága miatt elfelejtette levonni


kedd nov. 09, 2010 10:39
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Köszi az infókat.

Nagyon bízom benne, hogy vhogy rendbe teszi ezt a Nokia. Jelenleg ez az egy dolog tart vissza az N8-tól, meg az, hogy még nem lehet kapni. A Pólus Nokiában azt mondták 46. héten lesz kapható ~150e körül. Szóval, valóban... ha megtapogat az ember egy szifont, vagy egy galaxy-t, nagyon sokat számít az a dinamizmus, amit érez az ember. Ezt csak nem engedi meg magának a Nokia... márpedig az itt-ott olvasottak alapján megengedi...


kedd nov. 09, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Szenya írta:
Mephysto írta:
Szerintetek a kijelző követési lassúsága sw eredetű - azaz lehet, hogy a jövőben javítják - vagy hw és ha N8-at veszek, ezzel úgymond együtt kell élnem?


Érintőpanelt a Nokia nem gyárt ( és sok más cég sem, aki ilyen telefont árul ), gyanítom a Samsung a beszállító a legtöbbnél, így ha van vele probléma, szerintem nem HW-s eredetű.

Igen, az N8-ba is Samsung a beszállító (AMOLED mobilkijelzőt nem is gyárt más, úgy tudom, a SONY kísérletezik még vele talán) és más készülékekben szépen működik a Samsung kijelző.

Nem tudom, Symbiannál hogyan oldható meg a töredékmásodpercnyi késedelem nélküli érintés-követés, ezen a területen kell fejlesztenie az SW-t a Nokiának szerintem.


hétf. nov. 08, 2010 15:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
Akoska írta:
Nem. Lekerekített az oldala



ez annyira szép...
ezt már az N82-n se sikerült megoldaniuk..
akkor minek van önkioldó? :shock:

Na, ez jó kérdés. Gondolom, lesz hozzá valami állvány jó pénzért, Made by Nokia...


hétf. nov. 08, 2010 15:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mephysto írta:
Szerintetek a kijelző követési lassúsága sw eredetű - azaz lehet, hogy a jövőben javítják - vagy hw és ha N8-at veszek, ezzel úgymond együtt kell élnem?


Érintőpanelt a Nokia nem gyárt ( és sok más cég sem, aki ilyen telefont árul ), gyanítom a Samsung a beszállító a legtöbbnél, így ha van vele probléma, szerintem nem HW-s eredetű.


hétf. nov. 08, 2010 10:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Szerintetek a kijelző követési lassúsága sw eredetű - azaz lehet, hogy a jövőben javítják - vagy hw és ha N8-at veszek, ezzel úgymond együtt kell élnem?


hétf. nov. 08, 2010 9:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Akoska írta:
Nem. Lekerekített az oldala



ez annyira szép...
ezt már az N82-n se sikerült megoldaniuk..
akkor minek van önkioldó? :shock:


hétf. nov. 08, 2010 9:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Az N8-ra hiába tettek volna látványos felületet, ha késve és szaggatottan követi a kapacitív kijelző az érintést.
Nem mp-ekről, inkább csak tized-/századmásodpercekről van szó, épp csak azt érzed, hogy nem mozog együtt az akaratoddal a kijelzőtartalom. Ahogy az Androidnál és az iPhone-oknál tapasztalható, élvezhető.


Szinte az utolso pillanatokig hezitaltam az iphone es az N8 kozott, de aztan vegul is megrendeltem a Nokiat nemetorszagbol 449 euroert...

Egy kicsit elbizonytalanitott ugyan a par negativum, amirol irtal, de aztan meggyoztem magam, hogy a fenykepezo minosege fontosabb szerepet tolt be nalam, mint az iphone trendisege.
Azt viszont jo lenne tudni, hogy ez a keses nem lehetseges-e, hogy valami egyedi dolog volt, vagy szoftveres benasag, mert a kulfoldi cikkekben pont magasztaltak, hogy mennyire erzekeny, gyors, kozvetlen etc.
:hm:


hétf. nov. 08, 2010 0:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
Nem tudom miért, de a világon semmi baj nincs az N8-cal. Ha cserélem, biztosan erre fogom cserélni a Pixon 12-öm. Szerintem már külsőleg is kellemesebb készülék mint egy iphone4. Egymás mellé raktam múltkor egy gsm boltban a kettőt és egyértelműen az N8 elegánsabb, nem vmi tepsi mint az iphone. Hol van az iphone és társaiban xenon vaku, hdmi kimenet, fm transmiter, 3g-n is használható skype kliens. Persze a látványos kezelőfelülettel sokat el lehet adni.... Az 5 megás kamerát egy apró led-del az n95ben használt a nokia és most az alsokategóriás telefonjaiban. Vitathatatlanul nem rossz az iphone és androidos társai, de komplex szolgáltatáscsomagban véleményem szerint verhetetlen az N8. Ha kapna a symbian3 is egy látványos felületet, mki el lenne már ájulva tőle.

Első és legfontosabb mondat!

NEM VAGYOK APPLE-FAN!!!!

Sőt!
Nokia fan vagyok!

DE!

Nem igaz, hogy nincs az i4-ben HDMI. Csak spéci kábel kell hozzá. Ahogy az N8-hoz is, hiszen elég drága egy mini HDMI -> normál HDMI átalakító.
Nem igaz, hogy tepsi lenne az iPhone4, szerintem nagyon eltalált formáról/méretről van szó és az anyaghasználat is példamutató. Persze, ha kőre esik, valószínűleg robban az üveg, a Nokia meg talán túlélheti.
Az FM-transmitterben nincs semmi köszönet. A saját tapasztalatom és Ákoskáé is az, hogy nem az igazi, nagyon nem. Zajos és halk. Inkább a Bluetooth, ha már zenehallgatás. Amiben viszont nem jeleskedik kompatibilitásilag az N8.
Te biztos vagy benne, hogy az iPhone4 Skype kliense csak WLAN-on megy, 3G-n nem? Én nem így tudom.

Az N8-ra hiába tettek volna látványos felületet, ha késve és szaggatottan követi a kapacitív kijelző az érintést.
Nem mp-ekről, inkább csak tized-/századmásodpercekről van szó, épp csak azt érzed, hogy nem mozog együtt az akaratoddal a kijelzőtartalom. Ahogy az Androidnál és az iPhone-oknál tapasztalható, élvezhető.


vas. nov. 07, 2010 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nem. Lekerekített az oldala


vas. nov. 07, 2010 18:52
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
kipróbálná valaki, hogy fotózáshoz megáll-e az oldalán tehát használható-e az önkioldó?


vas. nov. 07, 2010 15:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nem tudom miért, de a világon semmi baj nincs az N8-cal. Ha cserélem, biztosan erre fogom cserélni a Pixon 12-öm. Szerintem már külsőleg is kellemesebb készülék mint egy iphone4. Egymás mellé raktam múltkor egy gsm boltban a kettőt és egyértelműen az N8 elegánsabb, nem vmi tepsi mint az iphone. Hol van az iphone és társaiban xenon vaku, hdmi kimenet, fm transmiter, 3g-n is használható skype kliens. Persze a látványos kezelőfelülettel sokat el lehet adni.... Az 5 megás kamerát egy apró led-del az n95ben használt a nokia és most az alsokategóriás telefonjaiban. Vitathatatlanul nem rossz az iphone és androidos társai, de komplex szolgáltatáscsomagban véleményem szerint verhetetlen az N8. Ha kapna a symbian3 is egy látványos felületet, mki el lenne már ájulva tőle.


vas. nov. 07, 2010 10:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Engem meggyőztél.

Ettől függetlenül nagy, NAGYON NAGY butaságnak tartom azt a kiugró kamera-részt.
De meglátjuk, kit igazol az idő.

Eddig egyetlen új, zászlóshajó Nokiának nem esett még így az ára, 2-3 hét alatt a kezdeti hiéna árból majdnem 40e Ft-ot esett. Manapság 118e körül lehet kapni.
És NAGYON sok hirdetést olvasni, hogy olyanok adják el 1-2 nap után az N8-ukat, akik NEM kereskednek vele, hanem maguknak szánták.

Valamit - nem tudom mit, nekem nincs ilyenem - megint nem úgy csinált a Nokia, mint az elvárható lett volna egy elsőségében erősen megbicsaklott cégtől.

Szerintem...


Amíg nem kezdik meg a szolgáltatói forgalmazást, addig nehéz következtetéseket levonni. Külföldi fórumokon már több hibát írhattak meg.


szomb. nov. 06, 2010 18:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Macika írta:
.....
- A kamera kiemelkedése borítékolható módon pár héten belül karcolások és horpadások elszenvedője lesz, azon kívül az optikát lehetetlen tisztán tartani így, 0 védelemmel. Ha pedig folyamatosan tisztítgatod, akkor karcolódni fog előbb-utóbb. Egy ekkora pixelszámú érzékelőnél ez már meglátszik a képeken.


Én úgy tudom, hogy a kamera üvege is karcálló, mint az előlap. De ez nem 100%, utánanézek.

update:

Igen, valóban karcálló a kamera üvege is:
"The increased thickness of camera that caused by a lens cover adding a lens cover, but it is compensated by its heavily scratch resistant cover glass. An aperture system replaces a built-in ND filter."

Forrás: http://nokiafanboy.com/2010/05/27/nokia-n8s-camera-phone-review/

Engem meggyőztél.

Ettől függetlenül nagy, NAGYON NAGY butaságnak tartom azt a kiugró kamera-részt.
De meglátjuk, kit igazol az idő.

Eddig egyetlen új, zászlóshajó Nokiának nem esett még így az ára, 2-3 hét alatt a kezdeti hiéna árból majdnem 40e Ft-ot esett. Manapság 118e körül lehet kapni.
És NAGYON sok hirdetést olvasni, hogy olyanok adják el 1-2 nap után az N8-ukat, akik NEM kereskednek vele, hanem maguknak szánták.

Valamit - nem tudom mit, nekem nincs ilyenem - megint nem úgy csinált a Nokia, mint az elvárható lett volna egy elsőségében erősen megbicsaklott cégtől.

Szerintem...


szomb. nov. 06, 2010 10:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
Itt van végre szolgáltatónál is:

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/akciok ... an_kaphato

Majd, november 20-a után.
Nem VAN még itt, majd csak lesz.

De a T-mobile okos, és már gerjeszti az igényeket. :)


szomb. nov. 06, 2010 10:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Itt van végre szolgáltatónál is:

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/akciok ... an_kaphato


szomb. nov. 06, 2010 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
.....
- A kamera kiemelkedése borítékolható módon pár héten belül karcolások és horpadások elszenvedője lesz, azon kívül az optikát lehetetlen tisztán tartani így, 0 védelemmel. Ha pedig folyamatosan tisztítgatod, akkor karcolódni fog előbb-utóbb. Egy ekkora pixelszámú érzékelőnél ez már meglátszik a képeken.


Én úgy tudom, hogy a kamera üvege is karcálló, mint az előlap. De ez nem 100%, utánanézek.

update:

Igen, valóban karcálló a kamera üvege is:
"The increased thickness of camera that caused by a lens cover adding a lens cover, but it is compensated by its heavily scratch resistant cover glass. An aperture system replaces a built-in ND filter."

Forrás: http://nokiafanboy.com/2010/05/27/nokia-n8s-camera-phone-review/


szomb. nov. 06, 2010 0:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Eddig sem volt sok, de mostanra totál elszállt a lelkesedésem az N8 iránt. :(

Ez szomorú...


pén. nov. 05, 2010 22:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Küldtem adatokat PÜ-ben

Köszi, ha mondasz rá valamit.


pén. nov. 05, 2010 21:24
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Melyik SW és melyik ENO van rajta?


pén. nov. 05, 2010 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Egy Sony BT-s autórádió, ami egy 5310-zel is összepárosodik zenehallgató üzemmódban, nem teszi ugyanezt az N8-ammal. Csak a (telefon-)kihangosító lesz aktív.

Vagy csak felettem esik? Vigyem vissza gariban?


pén. nov. 05, 2010 15:07
Profil ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nekem tökéletes hangerővel, tisztán működik, ha a hátsó ülésre dobom, ott recseg. Egy CK-600 van az egyik kocsiban, BT-n is hallgatok zenét :-)


pén. nov. 05, 2010 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Az FM transzmittere (a korábbi N86-osomhoz képest mindenképpen) használhtatlan.

Ha sikerül zajmentes frekit találni, a jel akkor is olyan halk, hogy a rádiót majdhogynem maximumra kell erősíteni, ahol már élvezhetetlen a hangminőség.
Mindezt már a fejem fölé (az antennához közel) tartva. Az N86-é ehhez képest csodálatos volt hangerő és hangminőség szempontból is. Zsebből.

Az meg, hogy egy bizonyos (gyaníthatóan épp a telefon árfekvése és gizdafaktora miatt pont a potenciális vásárlókör által jobban igényelt) BT profil hiányzik az abszolút zászlóshajóról, semmivel nem indokolható, egyszerűen szégyen. BT3.0 ide vagy oda.

Mindig elqrnak valamit...


csüt. nov. 04, 2010 23:10
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Szenya írta:
Macika írta:
Biztos, de azt garivesztés nélkül Te meg nem nézed. Meg senki más sem...



Miért kell fizikailag megnézned a címkét? De ha nagyon keresed, úgy rémlik a HDMI csatlakozó takaróját kinyitod és ... :-)

Igen, ma volt nálam két teló is magyarítani, az egyinél megtaláltam, ott kerestem volna legkevésbé :)


csüt. nov. 04, 2010 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Neked lehet.
De annak, aki berakatott egy BT-s zenecuccot nem kevés pénzért a kocsijába, azoknak ez igen sarkalatos pont.

Tudod, ha mindent úgy kezelünk, hogy huszadrangú probléma, akkor a végén ott fogunk tartani, hogy legyen benne nagyméretű telefonkönyv, lehessen kiemelkedő hangminőséggel telefonálni, lehessen SMS-t írni és a végén ott vagyunk, hogy ami MINDENKINEK fontos, az megvan egy 30-40-e Ft-os készülékben is.


Arra gondoltam, hogy ugy erzem, a telefon megvasarloinak igen jelentektelen resze fogja hianyolni ezen opciot (akit meg igen, az ne vegyen ilyet :) ). Na meg ha valaki annyira de annyira mobilrol akar zenet hallgatni autoban, azt hiszem madzagolni meg mindig ossze tudja, talan nem derogal a drot :D. (de nem tartom elkepzelhetetlennek, hogy majd sw upgrade-nel belerakjak kesobb)

De abban egyetertunk, hogy ez a telefon maximum tuzoltasra jo, megmentesre (edes)keves.


csüt. nov. 04, 2010 20:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:

Érdekes volt a virtuális qwerty billentyűzet is a hardveres után. Nem találtam az ékezetes betűket, dehát a 10 perc, meg az állás....


Megnyomod az aposztróf karaktert (') majd a magánhangzót és voila, ékezetesen írja. Gyorsabb, mint váltogatni a keyboard-ot.

-szerintem-


csüt. nov. 04, 2010 20:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
Macika írta:
- Az IMEI-címke kívülre van ráragasztva öntapi fóliával a készülékre - nevetséges.

Biztos, hogy belul is van peldany belole. Ennyire hulyek nem lehetnek.


Van benne, és azt a két torx csavart sem nehéz nyom nélkül kicsavarni! :-)


csüt. nov. 04, 2010 20:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
cooler21 írta:
na asszus, nekem pont a transmitter is fontos lenne...

recseg, vagy mi a gond? vhol azt olvastam, hogy 2 méteren belül jó..nekem kocsiba kéne, nem kéne cdkkel bíbelődnöm...

a kameravédelem hiánya sarkallatos pont, nem hiszem, de remélem, hogy a tapasztalatok megcáfolnak ebben...

vennék egyet nagyon, de drága is, meg még nem vagyok totál meggyőzve, hogy annyiva jobb lenne a satiomnaál, mint amennyit buknék azon :twisted:
szóval pár hónapot kéne várnom... :hm:

Hát, ha azt olvastad, hogy 2 méteren belül jó, akkor biztos úgy van...


Ha a szélvédőn van a tartójában, vagy a hamutálban, amit az Isten is erre teremtett, akkor gond nélkül működik az autórádióval, csak egy jó, zajmentes frekvenciát kell találnod.


csüt. nov. 04, 2010 20:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Biztos, de azt garivesztés nélkül Te meg nem nézed. Meg senki más sem...



Miért kell fizikailag megnézned a címkét? De ha nagyon keresed, úgy rémlik a HDMI csatlakozó takaróját kinyitod és ... :-)


csüt. nov. 04, 2010 20:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
A garivesztesrol tudodd mi a velemenyem, nem kezdem ujra :D, de ez igy tenyleg nevetseges. Nagyhirtelen az iphone jut eszembe, mint masik jol osszecsavarozott keszulek, azon hogy van?

Idézet:
- NEM TUD zenelejátszó módban csatlakozni BT-n, KIZÁRÓLAG kihangosító módban. Egy 20ezres 5310 is tudja a zenelejátszó módot!

Ezt meg embere valogatja, szerintem siman huszadrangu problema.

Neked lehet.
De annak, aki berakatott egy BT-s zenecuccot nem kevés pénzért a kocsijába, azoknak ez igen sarkalatos pont.

Tudod, ha mindent úgy kezelünk, hogy huszadrangú probléma, akkor a végén ott fogunk tartani, hogy legyen benne nagyméretű telefonkönyv, lehessen kiemelkedő hangminőséggel telefonálni, lehessen SMS-t írni és a végén ott vagyunk, hogy ami MINDENKINEK fontos, az megvan egy 30-40-e Ft-os készülékben is.

Az ember azért tesz rá erre az összere MÉG 100.000 Ft-ot, hogy mindenből a legkiemelkedőbbet, lehetőleg hibátlanul kapja a pénzéért.

Ehelyett a Nokia ismét a frissítések majdaniságával nyugtatgatja a vásárlóit.
El vannak tévedve de nagyon!!!

Akkor, amikor nem volt még iPhone (ami lássuk be, felhasználói élményben körbeveri az összes létező mobiltelefont), amikor még a Samsung csili-vili játéktelefonokat gyártott, amikor nem létezett még Android, akkor még TALÁN megengedhette magának a Nokia ezt a fajta laza hozzáállást.

MANAPSÁG NEM!!!


csüt. nov. 04, 2010 12:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
na asszus, nekem pont a transmitter is fontos lenne...

recseg, vagy mi a gond? vhol azt olvastam, hogy 2 méteren belül jó..nekem kocsiba kéne, nem kéne cdkkel bíbelődnöm...

a kameravédelem hiánya sarkallatos pont, nem hiszem, de remélem, hogy a tapasztalatok megcáfolnak ebben...

vennék egyet nagyon, de drága is, meg még nem vagyok totál meggyőzve, hogy annyiva jobb lenne a satiomnaál, mint amennyit buknék azon :twisted:
szóval pár hónapot kéne várnom... :hm:

Hát, ha azt olvastad, hogy 2 méteren belül jó, akkor biztos úgy van...


csüt. nov. 04, 2010 12:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
na asszus, nekem pont a transmitter is fontos lenne...

recseg, vagy mi a gond? vhol azt olvastam, hogy 2 méteren belül jó..nekem kocsiba kéne, nem kéne cdkkel bíbelődnöm...

a kameravédelem hiánya sarkallatos pont, nem hiszem, de remélem, hogy a tapasztalatok megcáfolnak ebben...

vennék egyet nagyon, de drága is, meg még nem vagyok totál meggyőzve, hogy annyiva jobb lenne a satiomnaál, mint amennyit buknék azon :twisted:
szóval pár hónapot kéne várnom... :hm:


csüt. nov. 04, 2010 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A garivesztesrol tudodd mi a velemenyem, nem kezdem ujra :D, de ez igy tenyleg nevetseges. Nagyhirtelen az iphone jut eszembe, mint masik jol osszecsavarozott keszulek, azon hogy van?

Idézet:
- NEM TUD zenelejátszó módban csatlakozni BT-n, KIZÁRÓLAG kihangosító módban. Egy 20ezres 5310 is tudja a zenelejátszó módot!

Ezt meg embere valogatja, szerintem siman huszadrangu problema.


csüt. nov. 04, 2010 8:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
Macika írta:
- Az IMEI-címke kívülre van ráragasztva öntapi fóliával a készülékre - nevetséges.

Biztos, hogy belul is van peldany belole. Ennyire hulyek nem lehetnek.

Biztos, de azt garivesztés nélkül Te meg nem nézed. Meg senki más sem...


csüt. nov. 04, 2010 0:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
- Az IMEI-címke kívülre van ráragasztva öntapi fóliával a készülékre - nevetséges.

Biztos, hogy belul is van peldany belole. Ennyire hulyek nem lehetnek.


szer. nov. 03, 2010 23:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Saját (illetve megbízható baráti körből szerzett) tapasztalatok:

+ Csodaszép a kijelző képe, jó az összerakás minősége
+ A kamera képe/hangja egyaránt kiemelkedő
+ Telefonként igen szép hangja van, biztosan a túlsó oldalon is jól hallanak, csak egyet beszéltem rajta.

- Nem változott számottevően a korábbi symbianhoz a kinézete, nem szabható tejesen egyénire a főképernyő, a világ bizonyította, hogy az Apple által bevezetett sokikonos megoldást, a rengeteg testre szabható widgetet szeretik/várják el az emberek.
- Az FM-transmittere TELJESSÉGGEL használhatatlan.
- NEM TUD zenelejátszó módban csatlakozni BT-n, KIZÁRÓLAG kihangosító módban. Egy 20ezres 5310 is tudja a zenelejátszó módot!
- Az egyetlen előlapi gomb olyan helyre került, hogy ha egy kezes módban akarod megnyomni, akkor nagy eséllyel kifordul a kezedből.
- A kamera kiemelkedése borítékolható módon pár héten belül karcolások és horpadások elszenvedője lesz, azon kívül az optikát lehetetlen tisztán tartani így, 0 védelemmel. Ha pedig folyamatosan tisztítgatod, akkor karcolódni fog előbb-utóbb. Egy ekkora pixelszámú érzékelőnél ez már meglátszik a képeken.
- Az IMEI-címke kívülre van ráragasztva öntapi fóliával a készülékre - nevetséges.
- Szinte bármelyik kapacitív kijelzős készülékkel összehasonlítva lassabban reagál az érintésre, néha szaggatottan, néha késve követi a mozdulatokat.

Jól éreztem én azt, hogy kihagyom. Pedig régen volt új Nokiám, kiéheztem már...


szer. nov. 03, 2010 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nokia shop: 154 490 Ft (elorendelheto).


szer. nov. 03, 2010 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nokia N8 reviews:

http://www.symbiantweet.com/inside-nokia-n8-a-review

http://nokiamobileblog.com/n8-review-a-milestone-for-nokia/


kedd nov. 02, 2010 10:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sikerült megnyomkodnom ma egy N8-at! Volt rá vagy 10 percem és mindezt ráadásul állva kellett előadnom, ezért a következő beszámolót értékeljétek a helyén. :-)

Érdekes, de valóban zavart a negnaradt GUI. Hiába van 3 főképernyő, akkor sem tetszett. Szerintem merev ez az egész menürendszer, de nem tudnám igazán jól megfogalmazni, hogy hogyan értem ezt. A menü testre szabható meg minden, de mégis. Talán a "rossz" emlékek az N97-től.

De legalább mindenhova odataláltam elsőre. Sajnos nem volt hálózati kapcsolat beállítva, így se net, se e-mail, de még egy sms-t sem tudtam küldeni.

Ami tetszett, az a "Hív" gomb megnyomása után történt. Ilyenkor feljön egy számbillentyűzet, amiben betűk is vannak így neveket is meg lehet adni. El kezdi felsorolni egy kistában ezeket és előbb-utóbb megjelenik a keresett név. Így nem kell a Névjegyzéket zaklatni. Ez jópofa. Ebben a telőban 1 db név szerepelt, jobb lett volna az én 300 darabos névjegyzékemmel tesztelni.

Érdekes volt a virtuális qwerty billentyűzet is a hardveres után. Nem találtam az ékezetes betűket, dehát a 10 perc, meg az állás....

Az Alkalmazások menüpontban van 1000 alkalmazás, melyeknek a felét sem fogom használni, de videoszerkesztő érdekes lehet.

Tehát ami pozitívum számomra a böhöm fényképezőgépen kívül, az a megnövelt főképernyő kapacitás és ez a "Hív" gomb. A Symbian^3 előnyei ez alatt a rövid idő alatt nem jöttek át, várom a teszteket a Kollégáktól és remélem, hogy egyszer nemcsak 10 percem lesz a telóra. Izgat a készülék, de nem éreztem visszatarthatatlan késztetést, hogy megvegyem.

A nyomkodási lehetőség publikus, a Speedshopban található a készülék.


szer. okt. 27, 2010 13:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Én sem mondom, hogy nincs sok mindenben igaza a cikknek.
A GUI miatt én is kicsit csalódott vagyok, mert ha már tényleg nulláról írták újra a rendszert, akkor igazán belefért volna a GUI frissítése is.
A flagship modellek esetében ma már nem állja meg a helyét a "jól megszokott" és a "már bevált" gondolkodásmód.
Ez a középkategóriában még elmegy, olyan vásárlóközönség megcélzása esetén, akik nem nagyon szeretik az újat, a szokatlant, a mást.
De a felsőkategória vásárlói többnyire high-tech újdonságokra fogékony, fiatalabb korosztályhoz tartozó emberkék, akiket az újdonság, a változatossság motivál. Ha a GUI közel változatlanul hagyása tudatos és szándékos, akkor ez óriási stratégiai hiba volt.
Mert ha jelentősebben áttervezték volna a GUI-t is, akkor most mindenki arról zengedezne, hogy milyen csodálatosan megújult a symbian, és a leendő userek még inkább érdeklődnének a teló iránt.
Többek között ez - az újdonság varázsa - volt a fő érv Nálam is, amikor az N900 vásárlása mellett döntöttem.

A felbontásról és a proci órajeléről lehet vitatkozni.
Ha egy brutál felbontású kijelző és egy minimum 1 gigás proci lenne az N8-ban, akkor valószínűleg a készenléti idő lenne nevetségesen alacsony, mint pl. az N900 esetében, amely sokszor egy napig SEM bírja.
Akkor arra ugrana mindenki, és ez lenne a fő kritika.
Nehéz megtalálni az optimális egyensúlyt ezen a téren...

Összességében az a gondom a cikkel kapcsolatban, hogy ha mindezek a negatívumok mondjuk a szifon vagy egy csodálatos Androidos teló esetében merültek volna fel, valószínűleg egy legyintéssel intéznék el, a cikk hangvétele alapvetően más lenne és konklúzióként a "de hát melyik mobilnak nincs hiányossága" megállapítás szerepelne, nagy-nagy "AJÁNLOTT" plecsnivel.
A cikk íróján látszik az elfogultság a Nokiával szemben, viszont az is látszik, hogy szvsz a lelke mélyén k..vára tetszik neki a teló, no de ugye ez mégis csak egy Nokia, tehát erről mostanában nem trendi pozitív hangvételű cikket írni, természetesen megemlítve ez egyértelmű negatívumokat is.
Az egész teszt nagyon ügyesen van megszerkesztve, úgy dicsér, hogy a végén még sincs kedved megvenni a telefont. És ez a baj. Profi módon befolyásolja az érzelmeidet úgy, ahogy azt Ők szeretnék. Tárgyilagosnak tűnik, de mégsem az.


Symbian^3-at nem írták újra. A következő lesz újraírva QT-ben. Részben erről is szólt a bejelentés, amit fentebb linkeltél.

Amúgy szerintem ez a fix méretes widgetes rendszer sokkal jobb, mint az Androidos verzió, ráadásul három homescreen bőven elég, bár itt kellene az, hogy legyen lehetőség többre is akár.


szomb. okt. 23, 2010 19:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mai hír:
A Nokia megszüntet 1800 állást, valamint megszűnik a Symbian rendszerek verziózása.
Vagyis nem lesz többé S60 V5, S^3 ill. S^4, csak Symbian.
A kommunikáció szerint ez azt jelenti, hogy pl. az N8 is megkapja az összes jövőbeli symbianos fejlesztést, tehát egységes lesz a platform.
Valószínűleg ez azt is jelenti, hogy a régebbi modellek supportja (értsd: fw frissítések) megszűnik.
Kérdés, hogy mit értünk "régebbi modellek" alatt.
Bejelentették továbbá, hogy támogatást kap a HTML5 és tovább fejlesztik a QT platformot is.

Egyes találgatások szerint ez az előszele a Symbian jövőbeni végleges leépítésének, mások szerint viszont pont ezért kaphat erőre a Symbian, hiszen egységes és így jóval hatékonyabb is lehet a fejlesztés. :hm:

Részletek angolul itt:
http://www.intomobile.com/2010/10/21/nokia-cut-1800-jobs/

update: ...és magyarul itt
http://mobilarena.hu/hir/egyesiti_meego_es_symbian_fejleszteseit_a_nokia.html


csüt. okt. 21, 2010 15:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Pontosan erről beszélek.

Mert ma hivatalos magyar árról elméletben beszélünk csak, a valóság pillanatnyilag a GSM boltokban van és ezt az állapotot meg kell fizetni. L. iPhone 4.

Amint hivatalosan is lesz, a szürkeimport a létjogosultságát igazolandó majd reálisabb árakon lesz. De a magyar garis, magyar PC-os darabok is lényegesen olcsóbbak lesznek az ismert GSM boltokban. Ahogy eddig mindig is volt.


szer. okt. 20, 2010 23:25
Profil ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség