Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 21:20



Hozzászólás a témához  [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Akoska írta:
Ennek azért gyorsan lejjebb kell csusszannia az eu árhoz, ha nem akarják a szürkeimportot támogatni.

Huszonezer ft a magyar tartalmakért nem az igazi...


Jelenleg a szürke import 152k, a hivatalos 154k. Ennyi különbségért tuti nem venném meg szürke importból.
Bár a hivatalos megjelenés után minimum 120-130k-ra le fog esni a szürkeimportos ár.


szer. okt. 20, 2010 23:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Ennek azért gyorsan lejjebb kell csusszannia az eu árhoz, ha nem akarják a szürkeimportot támogatni.

Huszonezer ft a magyar tartalmakért nem az igazi...


szer. okt. 20, 2010 22:05
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
pucok írta:
Undorító, ez a 154e Ft-os javasolt ár, mikor EU szerte €469 a független készülék ára :roll: Még ha vastag cerkával is számolom 129K....

Inkább 132e. Az pedig fura, hogy az Eu-ban incl. ÁFA írják a 469€-t, pedig az nem azonos százalék sehol, nálunk a legdrágább...


Hát igen, érdekes....
Igazság szerint már megrendeltem volna, de még múlt héten is úgy volt, hogy a szállítás várható időpontja december.... Erre jól kiköltekeztem magam, s most meg küldték a mailt, hogy 3 munkanapon belül szállítanák :evil: Szerencsére csak fekete van nekik, és vissza tudtam passzolni, hogy nekem az ezüst kell :roll:
Szerintetek???
Egyébként ajánlott shop, biztos háttérrel, s szerintem max. 10 euro lehet a szállítás....
http://www.alternate.de/html/product/Ha ... eId=681446


szer. okt. 20, 2010 21:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Undorító, ez a 154e Ft-os javasolt ár, mikor EU szerte €469 a független készülék ára :roll: Még ha vastag cerkával is számolom 129K....

Inkább 132e. Az pedig fura, hogy az Eu-ban incl. ÁFA írják a 469€-t, pedig az nem azonos százalék sehol, nálunk a legdrágább...


szer. okt. 20, 2010 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Imici1972 írta:
Szerintem tényleg érdemes lesz megvárni a HIVATALOS magyarországi verziót:

http://mobilarena.hu/hir/helyi_tartalmakkal_erositi_a_nokia_az_n8-at.html

A rossz hír ebben az, hogy MINIMUM november közepéig várni kell... :jaj: :huha: :hm:


Undorító, ez a 154e Ft-os javasolt ár, mikor EU szerte €469 a független készülék ára :roll: Még ha vastag cerkával is számolom 129K....


Sajnos Mo-n mindig drágább és ehhez alkalmazkodnak a szürke importőrök is.
Jelenleg 152-160eFt között árulják.
Mondjuk a hivatalos importőrök már jelentősen kisebb árréssel dolgoznak, mint pár évvel ezelőtt az N95 8GB idejében.
Emlékszem, akkoriban az N82-t és az N95 8GB-t egyszerre vettem a Partnero GSM-nél, összesen 250eFt-ért. A Media Markt-ban CSAK az N95 8GB került 230eFt-ba! :shock:
Ehhez képest a mai 20-30k-s árkülönbség a szürke és a hivatalos import között már elhanyagolható... :roll:


szer. okt. 20, 2010 21:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Szerintem tényleg érdemes lesz megvárni a HIVATALOS magyarországi verziót:

http://mobilarena.hu/hir/helyi_tartalmakkal_erositi_a_nokia_az_n8-at.html

A rossz hír ebben az, hogy MINIMUM november közepéig várni kell... :jaj: :huha: :hm:


Undorító, ez a 154e Ft-os javasolt ár, mikor EU szerte €469 a független készülék ára :roll: Még ha vastag cerkával is számolom 129K....


szer. okt. 20, 2010 16:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nokia N8 video tutorial-ok:

http://www.symbiantweet.com/lots-of-nokia-n8-video-tutorials


szer. okt. 20, 2010 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Szerintem tényleg érdemes lesz megvárni a HIVATALOS magyarországi verziót:

http://mobilarena.hu/hir/helyi_tartalmakkal_erositi_a_nokia_az_n8-at.html

A rossz hír ebben az, hogy MINIMUM november közepéig várni kell... :jaj: :huha: :hm:


kedd okt. 19, 2010 15:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
...Már csak azt nem értem, minek a DAB? Mi köze ennek a mobiltelefon-készülékhez?
Mert hogy DAB-vevő nincs a Nokiákban, az nagyjából biztos...


Mo-n valóban nem sok értelme van - egyelőre.
A DAB vevő a headset-ben van, USB-n csatlakozik az N8-hoz ill. más S3-as telefonhoz (pl. C7, E7..) tehát nem feltétel, hogy DAB vevő legyen a telefonban.
Ugyanez a helyzet a DVB-H headset-el is.

Más:
Amig az Ovi Store-ból nem elérhető a Nokia Internet Radio N8-ra, addig itt egy cikk és abban egy link, amely segíthet:

http://nokiainnovation.com/?p=628


kedd okt. 19, 2010 13:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
A DVB-H után DAB headset is kapható lesz a Nokia S^3 telefonokhoz:

http://symbian-freak.com/news/010/10/nokia_digital_radio_headset_for_symbian3_based_devices.htm

Hurrá-hurrá...

Már csak azt nem értem, minek a DAB? Mi köze ennek a mobiltelefon-készülékhez?
Mert hogy DAB-vevő nincs a Nokiákban, az nagyjából biztos.
Ahogyan az is biztos, hogy kishazánkban jó sokáig érdektelen még a DAB, mivel 4-5 év után sikerült szinte teljesen megölni a kísérleti digitális rádiózást.
Angliában mondjuk óriási piaca van a DAB-nak, többtucatnyi adó fogható, tökéletes lefedettséggel, de nálunk???
Még Budapest is csak úgy-ahogy, mondjuk 20-25%-ban van lefedve DAB-bal.


hétf. okt. 18, 2010 23:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A DVB-H után DAB headset is kapható lesz a Nokia S^3 telefonokhoz:

http://symbian-freak.com/news/010/10/nokia_digital_radio_headset_for_symbian3_based_devices.htm


hétf. okt. 18, 2010 22:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Akkora peklapattal **** fejbe azt, akinel nem volt automatikus, hogy a menufeliratokbol kettot tarolunk a keszulekben, egyet hagyomanyos egyet pedig elforgatott kepernyohoz, es akkor nem kerulnek ilyen boszmesegek a kepernyore. Komolyan mondom, faj gondolkozni??? Hogy lehetnek ekkora seggfejek?

Kép


hétf. okt. 18, 2010 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:
És még egy:

http://www.mobilport.hu/mobiltelefon_tesztek/20101018/nokia_n8_teszt_erre_vartunk/

És már kezdem is az ilyenkor szokásos sirámot! Jó lenne, ha minél előbb lehetne kapni a T-Mobile-nál! :-)


Jó lenne, ha egyáltalán már kapni lehetne Mo-n, legalábbis hivatalosan... :D
Amúgy a T-t kérdeztem, állítólag benne lesz a kínálatukban.

Még egy-két ilyen teszt és nekem már nem is lesz mit írnom róla. :mrgreen:


hétf. okt. 18, 2010 21:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
És még egy:

http://www.mobilport.hu/mobiltelefon_tesztek/20101018/nokia_n8_teszt_erre_vartunk/

És már kezdem is az ilyenkor szokásos sirámot! Jó lenne, ha minél előbb lehetne kapni a T-Mobile-nál! :-)


hétf. okt. 18, 2010 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Egy lényegesen rövidebb, ám jóindulatúbb N8 teszt: :lol:

http://www.bitport.hu/mobilitas/symbian-harmadszor-nokia-n8-teszt


pén. okt. 15, 2010 22:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:


Ha ez valóban igaz lenne, akkor nem is kérnek érte sokat :oops:


csüt. okt. 14, 2010 11:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mennyibe is kerül a vas az N8-ban?

http://mobilarena.hu/hir/isuppli_187_dollar_a_nokia_n8_anyagkoltsege.html


csüt. okt. 14, 2010 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Én sem mondom, hogy nincs sok mindenben igaza a cikknek.
A GUI miatt én is kicsit csalódott vagyok, mert ha már tényleg nulláról írták újra a rendszert, akkor igazán belefért volna a GUI frissítése is.
A flagship modellek esetében ma már nem állja meg a helyét a "jól megszokott" és a "már bevált" gondolkodásmód.
Ez a középkategóriában még elmegy, olyan vásárlóközönség megcélzása esetén, akik nem nagyon szeretik az újat, a szokatlant, a mást.
De a felsőkategória vásárlói többnyire high-tech újdonságokra fogékony, fiatalabb korosztályhoz tartozó emberkék, akiket az újdonság, a változatossság motivál. Ha a GUI közel változatlanul hagyása tudatos és szándékos, akkor ez óriási stratégiai hiba volt.
Mert ha jelentősebben áttervezték volna a GUI-t is, akkor most mindenki arról zengedezne, hogy milyen csodálatosan megújult a symbian, és a leendő userek még inkább érdeklődnének a teló iránt.
Többek között ez - az újdonság varázsa - volt a fő érv Nálam is, amikor az N900 vásárlása mellett döntöttem.

A felbontásról és a proci órajeléről lehet vitatkozni.
Ha egy brutál felbontású kijelző és egy minimum 1 gigás proci lenne az N8-ban, akkor valószínűleg a készenléti idő lenne nevetségesen alacsony, mint pl. az N900 esetében, amely sokszor egy napig SEM bírja.
Akkor arra ugrana mindenki, és ez lenne a fő kritika.
Nehéz megtalálni az optimális egyensúlyt ezen a téren...

Összességében az a gondom a cikkel kapcsolatban, hogy ha mindezek a negatívumok mondjuk a szifon vagy egy csodálatos Androidos teló esetében merültek volna fel, valószínűleg egy legyintéssel intéznék el, a cikk hangvétele alapvetően más lenne és konklúzióként a "de hát melyik mobilnak nincs hiányossága" megállapítás szerepelne, nagy-nagy "AJÁNLOTT" plecsnivel.
A cikk íróján látszik az elfogultság a Nokiával szemben, viszont az is látszik, hogy szvsz a lelke mélyén k..vára tetszik neki a teló, no de ugye ez mégis csak egy Nokia, tehát erről mostanában nem trendi pozitív hangvételű cikket írni, természetesen megemlítve ez egyértelmű negatívumokat is.
Az egész teszt nagyon ügyesen van megszerkesztve, úgy dicsér, hogy a végén még sincs kedved megvenni a telefont. És ez a baj. Profi módon befolyásolja az érzelmeidet úgy, ahogy azt Ők szeretnék. Tárgyilagosnak tűnik, de mégsem az.


szer. okt. 13, 2010 21:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Mobilarénás magyar nyelvű teszt:

http://mobilarena.hu/teszt/nokia_n8_vajon_eleg_lesz-e/varakozas_keslekedes.html

Nem mondom, hogy lelkesítő, inkább tárgyilagos. Túlságosan is. Megint "Nokia fanyalgás" íze van... :jaj:


Én elolvastam a cikket.

A hangulata tényleg már majdnem gyászos. :-) Érdekes volt, az biztos. Ugyanakkor nagyon óvatos volt, nem volt benne anyázás, de még egy tréfás vagy félreérthető fordulat sem. Ennyire tartana a cikkíró a Nokia fan-októl? Ennyire félelmetesek vagyunk? :-)

De az összegzés korrekt és szerintem igaza is van. Az N97-esem menürendszere, vagy inkább az egész "felhasználói interfész" olyan nehézkes, merev teszem azt a sógorom Androidja mellett. És nem a sebességére értem. Az N8-é pedig nagyon hasonló.

A kijelző felbontása annyi, amennyi, el van maradva a konkurenciától. Arról lehet vitatkozni, hogy kell-e ennél több, de a puszta számokat nézve ebben gyengébb kedvenc telefonunk.

A processzor sebessége szintén annyi amennyi és úgy tűnik, hogy a gyorsaság és a fogyasztás kellemes kompromisszumát sikerült megtalálnia a Nokia-nak. A 2 nap, az 2 nap. És persze itt is igaz a fenti megállapítás...

És a böngésző. Az archaikus, de jön a frissítés, ha jól emlékszem. Én Opera Mobile-t használok az N97-en, ami szerintem jó. Ha ez elérhető lesz Symbian^3-ra, akkor nagy baj nem lehet. De kérdés, hogy lesz-e rá. A mobilporton olvastam valami Pusjatár nevű progiról, ami egyenlőre csak iPhone-n érhető el, de fejlesztik az Android-os és WP(M)7-es gápekre is. A Symbian-t nem említették, ami elgondolkodtató. Nekem nagy szívfájdalmam, hogy pl. az iGO egyik verziója sem fut a Symbian-on, pedig valami ismerősöm azt mondta, hogy a Nav'N'Go-nál az egyik irodában van egy asztal, amelynek a fiókjában ott van a kifejlesztett Symbian-os iGO, de nem dobják piacra. Persze ez csak pletyka...

És mintha más negatívumot nem is említett volna

Ezeken felül nagyon óvatosan, de dicsérte a telefont, gondolok itt a naptárra, a kamerára, az adatátviteli lehetőségekre és a többi... Ja, még szidta egy kicsit a FaceBook elérhetőséget a Névjegyek közül, de engem ez annyira nem érdekel, hogy csak na...

Szóval a cikk nagyon hivatalos, érzelemmentes, mintha tartana a Nokia-s Ultráktól. :-)


szer. okt. 13, 2010 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Mobilarénás magyar nyelvű teszt:

http://mobilarena.hu/teszt/nokia_n8_vajon_eleg_lesz-e/varakozas_keslekedes.html

Nem mondom, hogy lelkesítő, inkább tárgyilagos. Túlságosan is. Megint "Nokia fanyalgás" íze van... :jaj:

Elöljáróban annyit a korrektség okán, hogy még nem olvastam a tesztet.
Minden tiszteletem a tiéd és távol álljon tőlem, hogy megbántsalak, de:

1. amelyik cikk nem magasztalja az egekbe a Nokiát, az neked "Nokia fanyalgás".
2. amit eddig írtak Bogék az N8-ról illetve a Symbian3-ról meg úgy általában a Nokia jelenlegi helyzetével kapcsolatban, azzal én egyetértek. Egyáltalán nem érzem azt, hogy a MA indokolatlanul, alaptalanul szidná a Nokiát.

Szóval csak arra céloztam, hogy nem kicsit vagy elfogult a Nokiával kapcsolatban. :))
Habár az utóbbi időben te magad is illetted kritikával a Nokiát (amivel szintén egyet értek).
Remélem, nem voltam sértő!
Ha mégis, akkor elnézést kérek!


szer. okt. 13, 2010 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mobilarénás magyar nyelvű teszt:

http://mobilarena.hu/teszt/nokia_n8_vajon_eleg_lesz-e/varakozas_keslekedes.html

Nem mondom, hogy lelkesítő, inkább tárgyilagos. Túlságosan is. Megint "Nokia fanyalgás" íze van... :jaj:


szer. okt. 13, 2010 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Hasznos info:

Hardreset a Nokia N8-on:

http://mynokiablog.com/2010/10/12/how-to-hard-reset-your-nokia-n8/

Akinek nem nyílna meg az oldal, ill. nem tud angolul:

1) Telefont kikapcsol

2) Hangerő minusz, Kamera, Menü gombokat lenyom és nyomvatart, közben power gombot nyom amig nem rezdül a teló

3) Megvárja amig bebootol, örül. :gigalol: :mrgreen:


kedd okt. 12, 2010 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
user01 írta:
Alexfux írta:
Azért attól az akksi kiszedési tiltástól kicsit félek. A jó öreg N97-emet a múlt héten 3x kellett újraindítanom akksikivétellel. Az N8-nál egy héten 3x ugrana a garancia! :-) Már persze, ha olyan lenne, mint az N97.

Idézet a manual-ból:

Ha a készülék nem válaszol:
Nyomjuk le a bekapcsoló gombot, és tartsuk lenyomva kb. 8 másodpercig. A készülék hármat rezeg, majd kikapcsol. A készülék újbóli bekapcsolásához nyomjuk meg a bekapcsoló gombot.


Igen, állítólag van rajta reset gomb, ezek szerint így oldották meg a reset funkciót.
Legrosszabb esetben megvárjuk míg lemerül az akku. :gigalol: :P :lol:


hétf. okt. 11, 2010 21:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Alexfux írta:
Azért attól az akksi kiszedési tiltástól kicsit félek. A jó öreg N97-emet a múlt héten 3x kellett újraindítanom akksikivétellel. Az N8-nál egy héten 3x ugrana a garancia! :-) Már persze, ha olyan lenne, mint az N97.

Idézet a manual-ból:

Ha a készülék nem válaszol:
Nyomjuk le a bekapcsoló gombot, és tartsuk lenyomva kb. 8 másodpercig. A készülék hármat rezeg, majd kikapcsol. A készülék újbóli bekapcsolásához nyomjuk meg a bekapcsoló gombot.


hétf. okt. 11, 2010 21:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
rittinger zoltán írta:
Akoska írta:
Ezek a képek sokkal nagyobbak az N8 kijelzőfelbontásánál.

Hogy van ez?

Azok a telefonok ahol több főképernyő használható mindig nagyobb hátteret kell alkalmazni mert ahogy csúsztatod egyik képernyőről a másikra,nem ugyanazt a képet látod hanem mindig csak egy szeletét.Legalábbis én valahogy így olvastam és így is tapasztaltam.


Valahol mintha azt olvastam volna, hogy az N8-nál nincs ilyen csúsztatott háttér, hanem minden képernyőhőz más hátteret kell beállítani. Tán még itt a fórumon is említve lett, mint hiányosság...


hétf. okt. 11, 2010 20:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:


Azért attól az akksi kiszedési tiltástól kicsit félek. A jó öreg N97-emet a múlt héten 3x kellett újraindítanom akksikivétellel. Az N8-nál egy héten 3x ugrana a garancia! :-) Már persze, ha olyan lenne, mint az N97.


hétf. okt. 11, 2010 20:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Akoska írta:
Ezek a képek sokkal nagyobbak az N8 kijelzőfelbontásánál.

Hogy van ez?

Azok a telefonok ahol több főképernyő használható mindig nagyobb hátteret kell alkalmazni mert ahogy csúsztatod egyik képernyőről a másikra,nem ugyanazt a képet látod hanem mindig csak egy szeletét.Legalábbis én valahogy így olvastam és így is tapasztaltam.


hétf. okt. 11, 2010 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nokia N8 darabokra szedve:

http://mobilarena.hu/hir/nokia_n8_darabokra_szedve.html


Kép


hétf. okt. 11, 2010 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Ezek a képek sokkal nagyobbak az N8 kijelzőfelbontásánál.

Hogy van ez?


vas. okt. 10, 2010 16:23
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nokia N8 proto eredeti wallpaper-ek letölthetőek innen:

http://blog.logonaniket.com/nokia-n8-original-wallpapers.html


vas. okt. 10, 2010 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Imici1972 írta:
Akkor itt van nektek egy N8 mod, 30fps videó és tömörítetlen képek készítésére:

http://thehandheldblog.com/2010/10/10/application-download-shoot-video-at-30-fps-on-your-nokia-n8-take-uncompressed-images/

Szignózni kell!


Érthetetlen számomra, ha elbírja a hardver, a Nokia miért nem hangoztatja büszkén a specifikációs listán, hogy igen, a mienk is képes 30 fps-re, és ezzel még inkább megszilárdítani a bizalmat az új készülék iránt....


Vannak már rá kezdeményezések, hogy a következő fw-ek valamelyikében benne legyen alapból ez a feature.
Amúgy - ha jó tudom - ugyanez a mod progi tud folyamatos autofókuszt is videózás közben.
Tehát a HW ezt is tudja... :lol:
Mondjuk abban teljesen igazad van, hogy ha már ennyit csiszolgatták a szoftvert és a hw tudja, miből állt volna beletenni már az első fw-be a 30fps-t és az AF-et? :hm:


szomb. okt. 09, 2010 21:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Akkor itt van nektek egy N8 mod, 30fps videó és tömörítetlen képek készítésére:

http://thehandheldblog.com/2010/10/10/application-download-shoot-video-at-30-fps-on-your-nokia-n8-take-uncompressed-images/

Szignózni kell!


Érthetetlen számomra, ha elbírja a hardver, a Nokia miért nem hangoztatja büszkén a specifikációs listán, hogy igen, a mienk is képes 30 fps-re, és ezzel még inkább megszilárdítani a bizalmat az új készülék iránt....


szomb. okt. 09, 2010 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Akkor itt van nektek egy N8 mod, 30fps videó és tömörítetlen képek készítésére:

http://thehandheldblog.com/2010/10/10/application-download-shoot-video-at-30-fps-on-your-nokia-n8-take-uncompressed-images/

Szignózni kell!


szomb. okt. 09, 2010 20:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Rian írta:
Macika írta:
Tud valaki még egy olyan mobiltelefonról, amelyben a HD-kamera felvétel közbeni AF-fel van ellátva???


Egy ájfon négy AF-fel rögzít HD-ben :)
Szerencsére az N8 felülmúlja képminőségben.

Ez biztos?
Nem úgy van, hogy ráböksz, mi legyen éles?


szomb. okt. 09, 2010 20:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Rian írta:
Szerencsére az N8 felülmúlja képminőségben.


Hát azért ebben nem lennék annyira biztos... Elég sok sample-t összevetettem, de szerintem a video minősége jobba az Iphone-ban (talán a jobb proci és 2x annyi ram számít valamit a mentésben), a fénykép meg talán csak hangyányival az N8 -ban... Persze akinek pixelmániája van, az rögtön hanyatt esik a 12 Mp-től, bár igazából én személy szerint max. 3 Mp-ben fotózom, a legkisebb tömörítéssel....


szomb. okt. 09, 2010 12:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
asdf_ írta:
Ez mar a masodik video otvarnagy szelzajjal, imho ez mar tobb, mint veletlen.

Tud valaki még egy olyan mobiltelefonról, amelyben a HD-kamera felvétel közbeni AF-fel van ellátva???


Egy ájfon négy AF-fel rögzít HD-ben :)
Szerencsére az N8 felülmúlja képminőségben.


szomb. okt. 09, 2010 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Vártam az első nepper árakat, meg is jött, nem csalódtam:

http://hardverapro.hu/apro/nokia_n8_csa ... 1-200.html

Jobb, mint a szifon nepperek :)


szomb. okt. 09, 2010 11:46
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Macika írta:
Fene tudja.
Az iPhone EGÉSZEN más.
Ha volna is annyi pénzem, biztosan nem arra költeném.


Persze más, de ha csak rövid ideig is, volt szerencsém belekóstolni az androidos rendszerbe. Élveztem a nagyszerű támogatást: számtalan alkalmazás elérhetőségét, s azt tapasztaltam, hogy a programfejlesztés szinte már magától értetődő a rendszeren. Egyetlen problémám, hogy nem találok jelenleg olyan androidos telefont, ami kielégítené a sajátos igényeimet: minőségi kialakítás, up to date hardvare, szép kijelző, elfogadható üzemidő - átlag felhasználással legalább 1 nap.

Ezzel szemben ugye ott a Nokia, szép is, talán jó is, szeretném is, DE: még mindig a simbian. Oké-oké, persze már a csiszolt újabb kiadás, de azért vannak aggályaim, hogy sokak szerint ez már zsákutca. Előre kíváncsi vagyok, leszámítva a visszafelé kompatibilitást, lesznek-e még új fejlesztések rá. Pláne, hogy a Nokia is a középréteg számára fogja már csak használni a rendszert.

És igen, a 3. alternatíva az Iphone... Kakukktojás, de gyönyörű kijelző, és apple store....

Az a gyönyörű kijelző az csak a felbontásban kiemelkedő, a színek denzitásában rendesen lepofozza a Galaxy S (nem a Samsung érdeme, az S-AMOLED technológiájé). Egymás mellett néztük, ugyanazokat a weboldalakat iPhone4-en és GalaxyS-en.


szomb. okt. 09, 2010 0:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Fene tudja.
Az iPhone EGÉSZEN más.
Ha volna is annyi pénzem, biztosan nem arra költeném.


Persze más, de ha csak rövid ideig is, volt szerencsém belekóstolni az androidos rendszerbe. Élveztem a nagyszerű támogatást: számtalan alkalmazás elérhetőségét, s azt tapasztaltam, hogy a programfejlesztés szinte már magától értetődő a rendszeren. Egyetlen problémám, hogy nem találok jelenleg olyan androidos telefont, ami kielégítené a sajátos igényeimet: minőségi kialakítás, up to date hardvare, szép kijelző, elfogadható üzemidő - átlag felhasználással legalább 1 nap.

Ezzel szemben ugye ott a Nokia, szép is, talán jó is, szeretném is, DE: még mindig a simbian. Oké-oké, persze már a csiszolt újabb kiadás, de azért vannak aggályaim, hogy sokak szerint ez már zsákutca. Előre kíváncsi vagyok, leszámítva a visszafelé kompatibilitást, lesznek-e még új fejlesztések rá. Pláne, hogy a Nokia is a középréteg számára fogja már csak használni a rendszert.

És igen, a 3. alternatíva az Iphone... Kakukktojás, de gyönyörű kijelző, és apple store....


pén. okt. 08, 2010 22:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Macika írta:
Itthon pl. a PartNeronál írják, hogy rendelhető.
De nem olcsó, azt hiszem 152 db ezres...


Azt hiszem, azért ez egy kicsit túlzás... A minőségi kidolgozás reménye, az aluminium ház teljesen megszédített, de pár színes "tesztkészüléken" ahogy olvastam már megkopott a fényezés...
Szóval, ha csak ilyen kalóz árakon lehetne hozzájutni, lehet mégis a másik nagy dilemma mellett döntök, Iphone 4 - 639 euro függetlenül a Media Marktban....

Fene tudja.
Az iPhone EGÉSZEN más.
Ha volna is annyi pénzem, biztosan nem arra költeném.


pén. okt. 08, 2010 21:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Itthon pl. a PartNeronál írják, hogy rendelhető.
De nem olcsó, azt hiszem 152 db ezres...


Azt hiszem, azért ez egy kicsit túlzás... A minőségi kidolgozás reménye, az aluminium ház teljesen megszédített, de pár színes "tesztkészüléken" ahogy olvastam már megkopott a fényezés...
Szóval, ha csak ilyen kalóz árakon lehetne hozzájutni, lehet mégis a másik nagy dilemma mellett döntök, Iphone 4 - 639 euro függetlenül a Media Marktban....


pén. okt. 08, 2010 21:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Tudja valaki, hogy hol vásárolható meg már a telefon?

A német shop-ből mostanra már december lett a szállítás várható időpontja, az ebay.de -n meg €600 körül üthető le, ami azért egy kicsit túlzás szerintem a konkurencia áraihoz képest...
Pláne, hogy a várható hivatalos ár €469 :?

Itthon pl. a PartNeronál írják, hogy rendelhető.
De nem olcsó, azt hiszem 152 db ezres...


csüt. okt. 07, 2010 15:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Tudja valaki, hogy hol vásárolható meg már a telefon?

A német shop-ből mostanra már december lett a szállítás várható időpontja, az ebay.de -n meg €600 körül üthető le, ami azért egy kicsit túlzás szerintem a konkurencia áraihoz képest...
Pláne, hogy a várható hivatalos ár €469 :?


csüt. okt. 07, 2010 14:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Végre-valahára hivatalosan is megjelent a Nokia Internet Radio Symbian V5-re is!
Az Ovi Store-ból letölthető.
N97-en már próbáltam, gyönyörűen fut! :mrgreen:


csüt. okt. 07, 2010 8:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
Ez mar a masodik video otvarnagy szelzajjal, imho ez mar tobb, mint veletlen.

Tud valaki még egy olyan mobiltelefonról, amelyben a HD-kamera felvétel közbeni AF-fel van ellátva???


szer. okt. 06, 2010 23:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Ez mar a masodik video otvarnagy szelzajjal, imho ez mar tobb, mint veletlen.


szer. okt. 06, 2010 23:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Megjelent az első komolynak mondható teszt az N8-ról:

http://www.gsmarena.com/nokia_n8-review-520.php


szer. okt. 06, 2010 21:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Megindult a lejárató hadjárat a Nokia és az N8 ellen:
Az gizmodo, az engadget.com és Eldar Murtazin is hamisított ill. manipulált teszteket közölt az N8-ról, melyekben rendre a konkurens telefon (iPhone4 ill. Samsung Pixon12) kamerája készít szebb képeket ill. videókat, illetve teljesít jobban, pl. sebesség terén.
Már a gsmarena.com is felemelte a szavát a jelenség ellen, pedig Ők sem arról híresek, hogy Nokia fanok lennének...

Gusztustalan, hogy egyes emberek, mint az egykor számomra mérvadó, mára szánalmassá vált és a Samsung által megvásárolt Eldar Murtazin ilyen mélyre tudnak süllyedni.... :evil:

Olyan olcsó trükkökkel próbálkoztak, mint ISO értékek szándékos elállítása, a készülék rázása exponálás közben, stb.. Persze a konkurens készüléket optimálisan állították be és stabil pozícióból fényképeztek.
Leginkább a gizmodo tesztjénél lóg ki a lóláb, ahol a két konkurens készüléket gyakorlott, a készülék menüjét jól ismerő, "villámkezű" emberkék nyomkodják, míg az N8-at láthatóan a készüléket nem ismerő, lassabb user hajtja... no comment... nem mondom, hogy nincs az N8-nál gyorsabb, mert ez nem lenne igaz. De ez a módszer, ezek a "kis" csalások akkor is túlmennek a tisztességtelenség fogalmán...

Egy kis ízelítő a kibontakozóban lévő netes balhéból, amelybe most már én is bekapcsolódtam, természetesen az N8 oldalán... :lol:

egy cikk az N8 védelmében:
http://www.gsmarena.com/nokia_n8_gets_lots_of_stick_in_early_reviews_we_wonder_why-news-1973.php

a hozzászólások:
http://www.gsmarena.com/newscomm-1973.php



...és a szánalmas huhogók csürhéje :D :D

http://gizmodo.com/5653621/gizmodo-hq-video-throwdown-how-usable-is-nokias-new-n8?skyline=true&s=i

http://www.engadget.com/2010/09/30/nokia-n8-vs-iphone-4-camera-showdown/

http://mrmurtazin.com/2010/10/02/pixon12-god-pochti-na-rynke-i-rvet-n8-kak-tuzik-grelku/


update:
Csattanós válasz a Gizmodo tesztjére, tisztán látszik, hogy csalt a gizmodo stábja!
http://www.youtube.com/watch?v=0bJ018LZjLc


vas. okt. 03, 2010 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Haha, a ferde oszlopok csak megvannak a gyorsan meno vonatbol ;) Meg digitzoomnal kezremegestol egy kis gyenge kephullamzas. Hiaba no, a HD video az uj parasztvakitas a sok megapixel helyett ;) Ezektol eltekintve amugy elegge rendben van (mondjuk a szelzaj, az necces, keprol nem tunt ugy, hogy _ekkora_ szel van ott, aminek igy taccsra kene vagni a cumot).


pén. okt. 01, 2010 23:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Nokia N8 HD videó minták egy filmen.
Szerintem eléggé rendben van! :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=RtJ4y77nVKI

Kb. ilyen vagy icipicit jobb a Galaxy S videoja is...

Viszont az adatmennyiség, amit fogyaszt...
3 perc 265 MB...


pén. okt. 01, 2010 13:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség