Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:02



Hozzászólás a témához  [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
asdf_ írta:
Nem ugyanez volt az n97-tel is, hogy az fogja megvaltani a vilagot? :)


Valóban, az N97 körül is hasonlóan nagy hype volt, VISZONT már a megjelenés előtt sok kritika is érte:
- túl kevés RAM
- túl kevés belső memória
- 3D-s grafikus gyorsítás kimaradt
- a konkurenciához képest lassú proci

Ilyeneket viszont az N8-ról nem hallani. :roll:

Ezzel együtt, az N97 a legfrissebb fw-el már egész használható, kifejezetten szeretem. Ezért is nem hiszem, hogy a szimbit le kellene írni, mert többször bizonyította már, hogy ha rendesen meg van írva a fw, akkor relatíve gyenge vasakon is egész szép teljesítményre képes.
Látott már valaki 100, 200, 300MHz-es procin androidot vagy iOs-t futni multitaskinggal? Erőművekre persze könnyű gyors oprendszert írni...

Az N97 design-ja nekem bejön, szerintem kimondottan elegáns, legalábbis feketében.
Ezért aztán az N8 valószínűleg az N96-ot fogja nálam váltani, marad mellette az N900 és az N97. :lol:

Amúgy ha ezt most elcseszik, ha ez is olyan bugokkal jön ki, mint anno az N97, akkor ez akár meg is pecsételheti a Nokia sorsát.
Nagyon sok olyan véleményt hallani, hogy még az N8-at megvárják, de ha az sem durrant nagyot, akkor "soha többé Nokia"
A Symbian miatt már így is sokan fanyalognak (szerintem alaptalanul, most mindenki a Google és az Apple ...gét nyalja), ez az utolsó esélye a Nokiának arra, hogy a Symbian- és ezen keresztül a saját presztizsét valamelyest visszaállítsa.
Könnyen el tudom képzelni, hogy ha az N8 megbukik, akkor ez akár a MeeGo sikerét is visszavetheti, a Nokiáról és a Szimbiről nem is beszélve.
Ha az N8 csalódás lesz, akkor az már a Nokiás "keménymagot" is elfordíthatja a cégtől és annak ÖSSZES termékétől, legyen az Szimbi vagy MeeGo alapú.
Persze a low end eladások ettől még pöröghetnek tovább, de nem hiszem, hogy a Nokia erre vágyna... :hm:


Azt viszont elárulhatná nekem valamit, hogy azonkívül hogy az Android és az iOS is sokkal egyszerűbben kezelhető, de ezenkívül mi különbség van még (sebességet is leszámítva).


szomb. szept. 11, 2010 20:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
Jó előjel:

http://www.t-mobile.co.uk/shop/coming-soon/

Így valószínű a magyat t is fogja árulni.


Kint október 1-től lesz az összes szolgáltatónál.


szomb. szept. 11, 2010 20:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Jó előjel:

http://www.t-mobile.co.uk/shop/coming-soon/

Így valószínű a magyat t is fogja árulni.


szomb. szept. 11, 2010 20:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Macika írta:
Pedig az igazi bevétel a low-endből van. Minimális, olcsó fejlesztés, sok, közel azonos modell, többtízmillió eladott darab...
Még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a low-end teszi lehetővé a kevésbé megtérülő fejlesztéseket.
Azért rengeteg olyan modellje volt a Nokiának, amiből SZERINTEM (a többiekhez képest) igen keveset adtak el: 7900, N85, 6810, 6820, 7500 - hirtelen ezek jutottak az eszembe...


Ez teljesen igaz.
Bevétel szempontjából sokat hoznak a konyhára a pl. Indiában több tíz-százmilliós darabszámban eladott 10-es, 20-as, sorozatú telefonok.
Viszont egy mobilgyártó cég presztizsét ma már a felsőkategóriás szegmensben nyújtott teljesítménye adja meg.
Sajnos pont ez a szegmens az, ahol a Nokia igazán nagyot utoljára az N95-el villantott, és amelyben az utóbbi pár évben a legdinamikusabb az eladások növekedése.
Többek között ennek tudható be, hogy:

- Az adózott eredmény 40 százalékkal 227 millió euróra esett április-június között az egy évvel korábbi 380 millióról.
- A bevétel egy százalékkal nőtt, 10 milliárd euróra.
- A Nokia részesedése a világpiacon 33 százalékra mérséklődött a második negyedévben az egy évvel korábbi 35 százalékról.
- A vállalat márkanevének értéke egyetlen év alatt 58 százalékkal csökkent a Millward Brown globális tanulmánya szerint.
(forrás:index.hu)

Azt már nem is mondom, hogy az utóbbi időben még a low end kategóriában is volt pár baklövése a Nokiának, nem is kicsik.
Itt van pl. a legfrissebb és jelenleg a Nokia egyetlen dual SIM kártyás mobilja, a C1-00
A legnagyobb megdöbbenésemre NEM KÉPES EGYSZERRE KEZELNI A KÉT SIM-et, holott erre már a legolcsóbb gagyi kínai cucc is alkalmas.
Részletek itt: http://mobilarena.hu/teszt/nokia_c1-00_viccnek_is_rossz/bevezeto.html

Szóval egy szó, mint száz, a Nokia a 24-ik órában van, annak is az utolsó másodperceiben, hogy megállítsa ezt a trendet.
Ha most (is) elcseszik, nem tudom lesz-e később rá lehetőség, hogy ismét a piac élvonalába kerüljenek. :? :hm:


Sok mindennel egyetértek :) Nehezen tudom elképzelni, hogy az N8-nak komoly hibái legyenek, ezt nem engedhetik meg maguknak. Ezt pedig sokszor el is mondták, hogy még egyszer olyan hibát nem követnek, mint hogy túl korán kiadták az N97-et.

Két dologgal nem értek viszont egyet:
- A high end készülékekből is meg lehet gazdagodni (lásd iPhone), mert azokon nagyobb az árrés.
- A C1-00-val kapcsolatban belinkelt teszt pedig szerintem sok szempontból a Mobilaréna egyik komoly tévedése. A telefonnak sok hibája van (hogy nem dual standby-os, Magyarországon ennek nincs szerintem piaca, van-e szükség egyáltalán ilyen telefonra), de a cikk egyáltalán nem erről szól és ezt én komoly hibának tartom. Főleg, hogy lehetett tudni, hogy a C1-00 ilen lesz.


szomb. szept. 11, 2010 20:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Pedig az igazi bevétel a low-endből van. Minimális, olcsó fejlesztés, sok, közel azonos modell, többtízmillió eladott darab...
Még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a low-end teszi lehetővé a kevésbé megtérülő fejlesztéseket.
Azért rengeteg olyan modellje volt a Nokiának, amiből SZERINTEM (a többiekhez képest) igen keveset adtak el: 7900, N85, 6810, 6820, 7500 - hirtelen ezek jutottak az eszembe...


Ez teljesen igaz.
Bevétel szempontjából sokat hoznak a konyhára a pl. Indiában több tíz-százmilliós darabszámban eladott 10-es, 20-as, sorozatú telefonok.
Viszont egy mobilgyártó cég presztizsét ma már a felsőkategóriás szegmensben nyújtott teljesítménye adja meg.
Sajnos pont ez a szegmens az, ahol a Nokia igazán nagyot utoljára az N95-el villantott, és amelyben az utóbbi pár évben a legdinamikusabb az eladások növekedése.
Többek között ennek tudható be, hogy:

- Az adózott eredmény 40 százalékkal 227 millió euróra esett április-június között az egy évvel korábbi 380 millióról.
- A bevétel egy százalékkal nőtt, 10 milliárd euróra.
- A Nokia részesedése a világpiacon 33 százalékra mérséklődött a második negyedévben az egy évvel korábbi 35 százalékról.
- A vállalat márkanevének értéke egyetlen év alatt 58 százalékkal csökkent a Millward Brown globális tanulmánya szerint.
(forrás:index.hu)

Azt már nem is mondom, hogy az utóbbi időben még a low end kategóriában is volt pár baklövése a Nokiának, nem is kicsik.
Itt van pl. a legfrissebb és jelenleg a Nokia egyetlen dual SIM kártyás mobilja, a C1-00
A legnagyobb megdöbbenésemre NEM KÉPES EGYSZERRE KEZELNI A KÉT SIM-et, holott erre már a legolcsóbb gagyi kínai cucc is alkalmas.
Részletek itt: http://mobilarena.hu/teszt/nokia_c1-00_viccnek_is_rossz/bevezeto.html

Szóval egy szó, mint száz, a Nokia a 24-ik órában van, annak is az utolsó másodperceiben, hogy megállítsa ezt a trendet.
Ha most (is) elcseszik, nem tudom lesz-e később rá lehetőség, hogy ismét a piac élvonalába kerüljenek. :? :hm:


szomb. szept. 11, 2010 8:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Persze a low end eladások ettől még pöröghetnek tovább, de nem hiszem, hogy a Nokia erre vágyna... :hm:

Pedig az igazi bevétel a low-endből van. Minimális, olcsó fejlesztés, sok, közel azonos modell, többtízmillió eladott darab...
Még azt sem tartom lehetetlennek, hogy a low-end teszi lehetővé a kevésbé megtérülő fejlesztéseket.
Azért rengeteg olyan modellje volt a Nokiának, amiből SZERINTEM (a többiekhez képest) igen keveset adtak el: 7900, N85, 6810, 6820, 7500 - hirtelen ezek jutottak az eszembe...


szomb. szept. 11, 2010 0:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
Nem ugyanez volt az n97-tel is, hogy az fogja megvaltani a vilagot? :)


Valóban, az N97 körül is hasonlóan nagy hype volt, VISZONT már a megjelenés előtt sok kritika is érte:
- túl kevés RAM
- túl kevés belső memória
- 3D-s grafikus gyorsítás kimaradt
- a konkurenciához képest lassú proci

Ilyeneket viszont az N8-ról nem hallani. :roll:

Ezzel együtt, az N97 a legfrissebb fw-el már egész használható, kifejezetten szeretem. Ezért is nem hiszem, hogy a szimbit le kellene írni, mert többször bizonyította már, hogy ha rendesen meg van írva a fw, akkor relatíve gyenge vasakon is egész szép teljesítményre képes.
Látott már valaki 100, 200, 300MHz-es procin androidot vagy iOs-t futni multitaskinggal? Erőművekre persze könnyű gyors oprendszert írni...

Az N97 design-ja nekem bejön, szerintem kimondottan elegáns, legalábbis feketében.
Ezért aztán az N8 valószínűleg az N96-ot fogja nálam váltani, marad mellette az N900 és az N97. :lol:

Amúgy ha ezt most elcseszik, ha ez is olyan bugokkal jön ki, mint anno az N97, akkor ez akár meg is pecsételheti a Nokia sorsát.
Nagyon sok olyan véleményt hallani, hogy még az N8-at megvárják, de ha az sem durrant nagyot, akkor "soha többé Nokia"
A Symbian miatt már így is sokan fanyalognak (szerintem alaptalanul, most mindenki a Google és az Apple ...gét nyalja), ez az utolsó esélye a Nokiának arra, hogy a Symbian- és ezen keresztül a saját presztizsét valamelyest visszaállítsa.
Könnyen el tudom képzelni, hogy ha az N8 megbukik, akkor ez akár a MeeGo sikerét is visszavetheti, a Nokiáról és a Szimbiről nem is beszélve.
Ha az N8 csalódás lesz, akkor az már a Nokiás "keménymagot" is elfordíthatja a cégtől és annak ÖSSZES termékétől, legyen az Szimbi vagy MeeGo alapú.
Persze a low end eladások ettől még pöröghetnek tovább, de nem hiszem, hogy a Nokia erre vágyna... :hm:


pén. szept. 10, 2010 21:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
Nem ugyanez volt az n97-tel is, hogy az fogja megvaltani a vilagot? :)

De BIZONY, emlékszem rá!
Jó, hogy 12. éve megy ez a fórum, kész történelem...


pén. szept. 10, 2010 16:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Már sok típusról hallottuk ezt és sokszor csalódtunk.

Az N8-nak végre van valami sármja, az N97-nek semmi nem volt (saját vélemény).

Mindenesetre a szokásos Imici-tesztet nagyon várjuk :)


pén. szept. 10, 2010 14:48
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nem ugyanez volt az n97-tel is, hogy az fogja megvaltani a vilagot? :)


pén. szept. 10, 2010 14:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
En tovabbra is tartom, hogy a megjelenes elso fel eveben nem tul celszeru dolog egy uj nokiat megvenni :)


Ezt a kütyüt olyan sokáig tesztelték és annyira igéri a Nokia, hogy nem lesz vele gond, hogy már majdnem el is hiszem nekik. :lol:
Szóval én megelőlegezem a bizalmat és veszek egyet, amint Mo-n legálisan megjelenik.
A "szokásos" Imici-féle tesztet, pedig természetesen itt olvashatjátok majd... 8) :lol: :wink:


pén. szept. 10, 2010 9:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
En tovabbra is tartom, hogy a megjelenes elso fel eveben nem tul celszeru dolog egy uj nokiat megvenni :)


pén. szept. 10, 2010 7:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Ha már itt tartunk: Kinek melyik szín jön be a legjobban?
ezüst, zöld, grafit, narancs, vagy kék? :wink:


Én először zöldet akartam rendelni (a német shop-ból már előrendelhető, de csak fekete még :? ), de aztán úgy döntöttem mégiscsak az ezüst lesz....
Végre egy jól összerakottnak tűnő, minőségi anyagokból épített Nokiának tűnik, maradjon meg az elegáns szín.


csüt. szept. 09, 2010 22:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nokia N8 TV reklám: Te mit csinálnál a Nokiáddal?
http://www.symbiantweet.com/nokia-n8-tv-ad-its-not-technology-its-what-you-do-with-it

Az N82 robot anno nagyon tetszett... :D


csüt. szept. 09, 2010 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Zseniálisak a videók, köszi a linket....
Azt hiszem itt dőlt el, hogy veszek 1-t.... Előtte már fentem a fogam a szifon 4-re, de behódolok a symbiannak még egy utolsó esélyt adva.


Szívesen :)
Én már szinte biztos, hogy benevezek rá, csak a színét nem tudom eldönteni.
Ezüst, grafit és kék között vívódom. 8) :hm:

Ha már itt tartunk: Kinek melyik szín jön be a legjobban?
ezüst, zöld, grafit, narancs, vagy kék? :wink:


csüt. szept. 09, 2010 22:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
DVB-H headset Symbian^3 mobilokhoz:
http://mobilarena.hu/hir/dvb-h_headset_symbian_3_alapu_mobilokhoz.html

Sajnos Mo-n ez csak Budapesten, ott is inkább a belvárosban működik... :cry:


csüt. szept. 09, 2010 22:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Akoska írta:
Jópofák ezek a videok tényleg.

Nem mintha bármi kiderülne belőle, amit eddig ne tudtunk volna, de egy csinos spanyol (eredetű) hölgynek csak jobban elhiszem, milyen frankó a készülék 8)

Pláne jó az a rész, ahol Mr. Jobsnak beszólnak: tarthatja a készüléket BÁRHOGY, mindig kiváló lesz a vétel :lol:


Hát igen, próbálták lazára venni a figurát, pláne annál a résznél amikor szemléltetni próbálták az aluminium hátlap ellenállóságát, és egy érmével lehellet finoman karcolgatták.... :wink:
Igazából sokkal inkább érdekelne a kijelző karcállósága, mert a sonyék már az X10 mini-nél büszkén jellemezték "Scratch-resistant surface"-szel a készüléket, ezzel szemben majd 3 hét óvatos használat után csupa karc lett :x


csüt. szept. 09, 2010 18:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Jópofák ezek a videok tényleg.

Nem mintha bármi kiderülne belőle, amit eddig ne tudtunk volna, de egy csinos spanyol (eredetű) hölgynek csak jobban elhiszem, milyen frankó a készülék 8)

Pláne jó az a rész, ahol Mr. Jobsnak beszólnak: tarthatja a készüléket BÁRHOGY, mindig kiváló lesz a vétel :lol:


csüt. szept. 09, 2010 15:43
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Hivatalos, INTERAKTÍV unboxing videók!

http://symbian-freak.com/news/010/09/nokia_n8_has_just_got_even_more_desirable.html

Hivatalosan is bejelentették, szeptember 30-án ill. október 1-én kerül piacra.


Zseniálisak a videók, köszi a linket....
Azt hiszem itt dőlt el, hogy veszek 1-t.... Előtte már fentem a fogam a szifon 4-re, de behódolok a symbiannak még egy utolsó esélyt adva.


szer. szept. 08, 2010 23:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Hivatalos, INTERAKTÍV unboxing videók!

http://symbian-freak.com/news/010/09/nokia_n8_has_just_got_even_more_desirable.html

Hivatalosan is bejelentették, szeptember 30-án ill. október 1-én kerül piacra.


szer. szept. 08, 2010 22:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
csab2 írta:
Teljesen egyetértek mindkettőtökkel. Én a Maemoban ill. most már MeeGoban látok nagy lehetőségeket. Azt fejlesztenén a Nokia helyében ezerrel.
Én is biztatónak látom az N8-at és várom is már nagyon. Én drukkolok a Nokiának minden esetre.


A fent leírtakban milyen lehetőségeket látsz?
Milyen előnyei vannak?


kedd szept. 07, 2010 18:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Én gyakran vásárolok innen:

http://www.alternate.de/html/product/Ha ... eId=681446

Szeptemberre ígérik.....


kedd aug. 31, 2010 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Multitouch és albumborító kezelés az N8-on, demo:
http://www.thenokian8.info/multi-touch-and-coverflow-demo-video.html

Multitasking demo, 15 alkalmazás futtatása egyidejűleg:
http://www.thenokian8.info/multitasking-on-nokia-n8.html

Foto-video demo:
http://www.thenokian8.info/nokia-n8-photo-view-demo.html

Kamera sebesség demo:
http://www.thenokian8.info/nokia-n8-camera-speed-demo.html


kedd aug. 31, 2010 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Úgy látszik, hogy bemutatták a sajtónak: http://index.hu/tech/cellanaplo/2010/07/29/hiveinek_kedveskedik_a_nokia/


csüt. júl. 29, 2010 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
A mobilport.hu már tesztelheti a kis aranyost: http://www.mobilport.hu/mobiltelefon_tesztek/20100729/nokia_n8_kiprobaltuk_az_uj_csucsmobilt/


csüt. júl. 29, 2010 16:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
asdf_ írta:
Most olvasom, bezartak az akkumulatort, mint az apple :shock: :shock: :shock:


Két csavar, egy patent és már csúszik is kifelé az akku.
Az iPhone-nál azért ez nem ilyen egyszerű.

Bár az is igaz, hogy nehezebb lesz orvosolni az "akksikiszedős lefagyásokat".
Legyünk optimisták, hátha nem is lesz rá szükség. :lol:

Eddig nálam két fekete pontja van az N8-nak:

1. Mono kihangosító
2. Nincs lencsevédő

Az akku csak akkor zavarna, ha totál lefagyna a teló.

1. Mellik GSM-szolgáltató továbbít sztereo telefonhívást? ;)
2. Ez engem is. Báááár, látva az 5800 optika-borítását, azon se nagyon van karc... Ha vigyáz rá az ember... Na persze, ott 1-2ezer Ft-ból lehet cserélni a teljes hátlapot ceruzával együtt.


szer. júl. 28, 2010 22:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
Most olvasom, bezartak az akkumulatort, mint az apple :shock: :shock: :shock:


Két csavar, egy patent és már csúszik is kifelé az akku.
Az iPhone-nál azért ez nem ilyen egyszerű.

Bár az is igaz, hogy nehezebb lesz orvosolni az "akksikiszedős lefagyásokat".
Legyünk optimisták, hátha nem is lesz rá szükség. :lol:

Eddig nálam két fekete pontja van az N8-nak:

1. Mono kihangosító
2. Nincs lencsevédő

Az akku csak akkor zavarna, ha totál lefagyna a teló.


szer. júl. 28, 2010 22:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
De állítólag kapod mellé a szerszámot, amivel házilag cserélheted, ha mégis kell...


szer. júl. 28, 2010 17:51
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Most olvasom, bezartak az akkumulatort, mint az apple :shock: :shock: :shock:


szer. júl. 28, 2010 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Teljesen egyetértek mindkettőtökkel. Én a Maemoban ill. most már MeeGoban látok nagy lehetőségeket. Azt fejlesztenén a Nokia helyében ezerrel.
Én is biztatónak látom az N8-at és várom is már nagyon. Én drukkolok a Nokiának minden esetre.


csüt. júl. 01, 2010 11:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nem csak a bugok bosszantóak, hanem az egyre-mársa kijövő új modellek igazi újdonságok nélkül.

Hogy egy rakás telefon csak 1-1 apróbb dologban (és persze külsőleg) különbözzön és egyikük se tudjon valami igazán izgalmasat felmutatni, túl nagy luxus a Nokia részéről.

Hiába hülyeség a 12mpixel, a konkurrencia láttán csak az jön ki a Nokiára, hogy "ebben csak 5 mp-es a kamera, elavult sz.r".
A nagyonnagyfelbontású (és akár AMOLED technológiájú) kijelzők hanyagolása sem tűnik jó politikának.

Az emberek szeretnek villogni a telefonjukkal, pláne ha a zászlóshajót veszik meg. Ezt a Samsung és újabban az LG és a HTC ismerte fel és látszik is az eredményeken.
A valaha kissé lesajnált Samsung szépen megszorongatja a Nokia mogyoróit és frankón nyereséges, a HTC meg beszállítói státuszból egyértelműen márkanévvé vált.

Ja és persze ott a szifon a hihetetlen gravitációs vonzásával. És látjuk, hogy még azt is megújítják az idők szavának megfelelően és a megjelenésekor még előremutató, erős hardver került bele.

A Nokia túl óvatosan adagolja a kiemelkedő fícsöröket és ez sokakat bizonytalanít el, a többiek ma már többet nyújtanak. Ha csak az N96-ra, mint "zászlóshajóra" gondolunk, látható, mekkorákat hibázott a zseniális N95 után a cég.
Kicsit úgy, mint a szintén korszakalkotó V3 razr után a Motorola, ontotta a hasonló gépeket, de megújulni képtelen volt.

Mondjuk ha az N8 olyan lesz, amilyennek várjuk, a tesztfotókhoz közeli minőséget hoz és nem lesz túl bugos, akkor siker lehet, régóta először van ebben valami, ami dögösnek látszik.

Meglátjuk. Én már várom, mindenesetre.


csüt. júl. 01, 2010 9:32
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
csab2 írta:
Nem tudom, én nem olvastam a tesztet mert nem tudok angolul, de azt olvastam máshol, hogy azért jót is írt a telóról. Egyébként az utóbbi idők teljesítménye alapján én sem vagyok elragadtatva a Nokiától.


Kifejezetten rosszat nem írt, de elég sok benne a fanyalgás.
Ráadásul egy igen korai fázisú prototípust tesztelt, ami még hardweresen, de legfőképp szoftveresen is igencsak fejlesztési stádiumban volt.

Nem győzte hangsúlyozni, hogy ez egy teljesen átlagos telefon, semmi extra nincs benne, ráadásul a kijelzője sem olyan jó, mint a Samsung Super AMOLED.
A probléma csak az, hogy elfelejtette azokat az "apróságokat" kiemelni, mint:

- extra méretű képszenzor, ez eredményezi a sokkal kisebb képzajt a hasonló, 12Mp-es mobilkamerákhoz képest
- USB on the Go támogatás (pendrive-ot, másik telefont, stb. az USB portjára kötve felismeri azt és meghajtóként kezeli)
- Párhuzamosan képes kezelni a BT billentyűzetet és egeret, így pl. HDMI-n TV-re kötve, vagy a saját kijelzőjét használva gyakorlatilag teljes értékű Netbook-ként funkcionál
- Grafikus teljesítményben jobb teszteredményeket ért el, mint az iPad! (Nem az iPhone, az iPad!!)

Szóval az egész cikk azt az érzetet kelti, hogy ez a teló semmi olyat nem kínál, ami miatt ezt lenne érdemes választani.

Amúgy az tény, hogy a Nokiának az N95 volt az utolsó igazi nagy dobása. Azóta nem találnak magukra.
Eddig ők voltak az úttörők, most inkább kullognak a konkurencia után.
Most kezdem látni a kiutat, egyrészt a Maemo -->Meego, másrészt az N8-hoz hasonló modellek képében.
Minden azon múlik, hogy sikerül-e a rendkívül bugos szoftvereken javítani? Mert ha nem, ha továbbra is "tesztalanyoknak" tekintik az új modellek vásárlóit, akkor nagyon nehéz helyzetbe kerülhet a Nokia... :hm:


szer. jún. 30, 2010 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Nem tudom, én nem olvastam a tesztet mert nem tudok angolul, de azt olvastam máshol, hogy azért jót is írt a telóról. Egyébként az utóbbi idők teljesítménye alapján én sem vagyok elragadtatva a Nokiától.


szer. jún. 30, 2010 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
csab2 írta:
Eldar már közölt róla egy kimerítő tesztet, melynek első a Symbian3-at szedte ízekre, másik felében pedig magáról a telefonról ír.
http://www.mobile-review.com/index-en.shtml


Eldart szerintem hagyjuk.
Amióta összeveszett a Nokiával, nagyon elfogult lett negatív értelemben a Nokiával szemben.
A Twitteren követem Őt, amióta kitört a balhé a megszerzett proto N8 miatt, azóta vagy rosszat ír a Nokiáról, vagy semmit.

Régebben nekem is Ő volt az etalon, most már csak szánni tudom a kicsinyessége miatt...


hétf. jún. 28, 2010 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Eldar már közölt róla egy kimerítő tesztet, melynek első a Symbian3-at szedte ízekre, másik felében pedig magáról a telefonról ír.
http://www.mobile-review.com/index-en.shtml


hétf. jún. 28, 2010 18:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
siofok00 írta:
Keresgettem, de sehol nincs még róla egy normális teszt, pedig pl a gsmarena-án régebben azért voltak akár prototípussal készített tesztek. Nincs valami linketek, ahol egy normális teszt olvasható?

Lesz normális teszt, ha lesz normális (nem proto) készülék.
Higgy nekem! :)


hétf. jún. 28, 2010 15:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Keresgettem, de sehol nincs még róla egy normális teszt, pedig pl a gsmarena-án régebben azért voltak akár prototípussal készített tesztek. Nincs valami linketek, ahol egy normális teszt olvasható?


hétf. jún. 28, 2010 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Félreértés ne essék, vagdosom a centit, mikor lehet ilyenem! :)


Ezek szerint megbékéltél a lencsevédő hiányával? 8)


vas. jún. 27, 2010 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Na de az objektívfedél, az objektívfedél!!!


pén. jún. 25, 2010 19:30
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
asdf_ írta:
Az urak beleklikkoltak a thumbnailbe? :) Ha 1600*1200-ban ennyi a kepzaj, akkor az rendben van, annal nagyobb kepet meg az esetek 80%-aban ugyis tokfolosleges csinalni :) Mondjuk azert valoszinu, nem veletlen keszult az osszes kep olyan temarol, ahol boven masodlagos fenyforraskent uzemelnek a feliratok, fenycsovek, megvilagitott targyak stb es egybol nem lesz olyan sotet az ami elvileg sotet lenne... ;)

Biztosíthatlak, hogy igen, belekattintottunk.
Jó a meglátásod! Bizony, világító dolgok vannak a képeken.
Épp ezért is érezzük Ákoskával egymástól függetlenül is az átverés-szagot.
A fénykép szóban máig benne van a legszükségesebb alkotóeleme, a FÉNY!

Attól, hogy 1600x1200-ban ennyi a képzaj, attól még lehet használhatatlan 12 Mpixelen a cuccos.
Ilyen komolyabb képalkotóknál már szokás pixelcsoportokat összekapcsolni, megnövelvén ezzel az érzékenységüket, azonban csökkentve a felbontást.
Mellesleg épp a legelső képen, a kék(es) színű szobron látszik a képzaj elég rendesen.
Na jó, tudom, MOBILTELEFON! ;)

Félreértés ne essék, vagdosom a centit, mikor lehet ilyenem! :)


csüt. jún. 24, 2010 22:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Hát komolyan, a D300-as Nikonommal nem csinálok ilyen képeket 1600-as ISO-n (sem), hacsak nem veszek 2.8-as obikat aranyáron. (Nem veszek)

Tényleg érdekelni fog a szériakészülékek fotóteljesítménye.


csüt. jún. 24, 2010 22:13
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Az urak beleklikkoltak a thumbnailbe? :) Ha 1600*1200-ban ennyi a kepzaj, akkor az rendben van, annal nagyobb kepet meg az esetek 80%-aban ugyis tokfolosleges csinalni :) Mondjuk azert valoszinu, nem veletlen keszult az osszes kep olyan temarol, ahol boven masodlagos fenyforraskent uzemelnek a feliratok, fenycsovek, megvilagitott targyak stb es egybol nem lesz olyan sotet az ami elvileg sotet lenne... ;)


csüt. jún. 24, 2010 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Igen, a képzaj ilyenkor szinte megszűnik a kicsinyítésben.


csüt. jún. 24, 2010 11:02
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3

Na igen, de azért hadd említsem meg, hogy ennyire lekicsinyítve a képeket, mint ahogy az oldalon van, azért sokkal jobb minőségűnek látszanak, mint 100%-ban vizsgálva, ahogy szoktuk...


csüt. jún. 24, 2010 10:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Elég meggyőző éjszakai fotók:
http://mobilarena.hu/hir/ejszaka_is_jol_lat_a_nokia_n8.html?utm_source=www.mobilarena.hu+twitterfeed&utm_medium=twitter


szer. jún. 23, 2010 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Egy bemutató a BT billentyűzet és egér(!!!) használatáról:
http://thesymbianblog.com/2010/06/17/had-to-be-said-the-n8-is-awesome/

-HDMI-n rákötöd a cuccot egy 106-os LCD-re
-BT-n ráakasztod a billentyűzetet és az egeret
-Az USB OTG támogatásnak köszönhetően akár pendrive-ot is csatlakoztathatsz

..és máris kezdődhet a netezés, HD filmek letöltése, vagy amit szeretnél... :lol:


pén. jún. 18, 2010 9:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 294
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Kíváncsiságból meg fogom nézni élőben is, de az N97 fiaskó után már kizárt, hogy ilyenem legyen. Valahogy ez a symbian^3 is ugyanolyan tréül néz ki, mint az 5-ös. Kinézetben is csiszolhattak volna rajta. Egy HTC HD2-t nyúzok most és öröm ránézni :)


kedd jún. 15, 2010 10:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Kameraüveg-védő nélkül sem az N8, sem az N7 sem az én mobilom.
Sajnos...


pén. jún. 11, 2010 9:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Eleinte engem is nagyon felcsigázott ez a telefon, de mostanában kicsit elegem lett a Nokiából. Ősszel pedig azt a telefont fogom megvenni, ami mindig is nagyon tetszett (le sem merem egy Nokiás topicban írni, hogy melyik az :). Pont lejár a hűségem is. Ettől függetlenül még kiváncsian olvasok erről a telefonról minden hírt.


csüt. jún. 10, 2010 22:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Új, nem is akármilyen információk!

http://mobilarena.hu/hir/nokia_n8_grafikaban_gyorsabb_mint_az_ipad.html?utm_source=www.mobilarena.hu+twitterfeed&utm_medium=twitter

http://mobilarena.hu/hir/nokia_n8-00_a_12_megapixeles_kamera_titkai.html

http://mobilarena.hu/hir/nokia_n8_kep_es_videoszerkeszto.html


Egyre jobban akarom ezt a telót.... :lol: 8)
Remélem most már tényleg odafigyelnek, és legalább annyira jól használható lesz az első fw is, mint az N900-on.


szer. jún. 09, 2010 21:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség