Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 28, 2024 21:47



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Országon belül átáll a mobil más hálózatra? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Országon belül átáll a mobil más hálózatra?
ddddd4 írta:
De mi lehet a technikai oka, mert itt a városban például nem sikerült eljátszanom. Szerintem amúgy az, hogy mivel távol a torony, nem érzékelte a mobilom rendesen, és nem tudott a Telenoros vagy a T-s torony megkülönböztetni a roamingolóktól. Ez lehet, nem?

Ha megfigyelted, minimális térerővel jelentkezett csak be, mindkét képen. Nem is szokott nagyobbal előfordulni. Ez inkább csak jelzi, hogy melyik hálózatot látja, próbálkozik rájelentkezni, mintsem tényleges feljelentkezést jelentene.

Sűrűbben lefedett területen azért nem fordul elő, mert ott nem igazán tűnik el teljesen 0,0-ra a honos hálózat. Akkor pedig abszolút prioritást élvez.


pén. aug. 13, 2010 11:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Országon belül átáll a mobil más hálózatra?
De mi lehet a technikai oka, mert itt a városban például nem sikerült eljátszanom. Szerintem amúgy az, hogy mivel távol a torony, nem érzékelte a mobilom rendesen, és nem tudott a Telenoros vagy a T-s torony megkülönböztetni a roamingolóktól. Ez lehet, nem?


pén. aug. 13, 2010 10:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: Országon belül átáll a mobil más hálózatra?
Macika írta:
Előfordul, ha nincs honos hálózat, de csak nagyon rövid időre, hívást kezdeményezni/fogadni viszont úgysem tudnál.


Igen, fél perc alatt visszaállt. Amúgy volt Voda háló ott.


pén. aug. 13, 2010 10:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Országon belül átáll a mobil más hálózatra?
Előfordul, ha nincs honos hálózat, de csak nagyon rövid időre, hívást kezdeményezni/fogadni viszont úgysem tudnál.


pén. aug. 13, 2010 10:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 19, 2008 14:54
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Országon belül átáll a mobil más hálózatra?
Egy rohadt érdekes dologra próbálnék választ találni, de eddig nekem nem sikerült. Biciklitúrázás közben szórakoztam a telóval, csak UMTS-re állítottam. Egyszer csak elment a háló, én a keresésre kattintok, van Voda háló is. Látom közben, hogy a teló jelez térerőt, és ezért ki is léptem. Amit a kezdőképernyőn láttam, azt el sem hittem. Ezt:

Kép

Úgy hogy közben Vodás kártya van a telefonban. Így akartam hagyni, hogy később ellenőrizni tudjam, hogy mi van, de kb. 20 másodperc után már a Vodafone logója volt a telón. Ja, és biztos, hogy átállt a T-Mobile hálózatára, mivel a Vodánál ott 3,5G-t írt, T-nél csak sima 3G-t.

Ezt még sikerült eljátszanom párszor, mindig ugyanaz. Majd később átlépett a Telenor hálójára, erről is van bizonyítékom:

Kép

Mi lehetett? Ennél rég láttam furább sztorit. Valaki tapasztalt hasonlót? Amúgy múltkor is ugyanezt láttam, de akkor azt hittem, hogy csak rosszul látok.


pén. aug. 13, 2010 10:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség