Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 21:25



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Nokia 2630 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Nokia 2630
Macika írta:
... A 300 mA az majdnem a duplája, ami lehetne...

Ez lesz a baj. Bár nem egyszerű a helyzet, mert használtan vettem. Adtak rá 3 hónap garanciát, de ha elhajtanak, én nem fogok verekedni egy fél tank benzin áráért.

Ez van. :cry:


szomb. ápr. 14, 2012 18:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 2630
Laci_L írta:
Adott egy szinte új (vagy annak tűnik) Nokia 2630 telefon. Két-három napnál többet nem bír (átlag napi 10 perc beszélgetés, Bluetooth kikapcsolva). Új akkut belerakva ugyanolyan.
Az áramfelvétele (amikor világít a kijelző) kb 300 mA, ha sötét, akkor gyakorlatilag semmi.

Jó ez így? Vagy hibás a készülék? Mit lehetne csinálni?

A 300 mA az majdnem a duplája, ami lehetne. A sötét képernyővel mért 4-5 mA a jó érték.
Ott valami betegség lesz. Bááár, ha a nap nagy részében lekapcsolt kijelzővel sem tart tovább...


szomb. ápr. 14, 2012 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Nokia 2630
Laci_L írta:
Új akkut belerakva ugyanolyan.
Esetleg mégsem új az az aksi, nem is utángyártott, hanem valami gagyi hamisítvány. Kis vacak kínai egyenszabású akku utánzat belepottyantva egy BL-4B tokozásba. Persze nem merem határozottan állítani, hogy gyári új aksival tuti jó lesz...


pén. ápr. 13, 2012 22:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Nokia 2630
Adott egy szinte új (vagy annak tűnik) Nokia 2630 telefon. Két-három napnál többet nem bír (átlag napi 10 perc beszélgetés, Bluetooth kikapcsolva). Új akkut belerakva ugyanolyan.
Az áramfelvétele (amikor világít a kijelző) kb 300 mA, ha sötét, akkor gyakorlatilag semmi.

Jó ez így? Vagy hibás a készülék? Mit lehetne csinálni?


pén. ápr. 13, 2012 19:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Nokia 2630
Sajnos a Pannon már nem árulja. De azért lehet, hogy bemegyek hozzájuk, hátha van egy elfekvőben...

A MediaMarkt-ban viszont árulják még ezt a telefont. Ki is próbáltam, ott simán be tudtam kapcsolni a 4-7-1-1-választ-fel-választ kóddal. Lehet, hogy nem csak a kijelzője sérült az eséskor.

Macika:

Ezen van egy USB(szerű) csatlakozó, csak hát az nem jó a PC SUITE-hoz. Szerintem ezt az ilyen olcsó telefont vásárlók közül 10-ből 8 nem tudja. Sőt azt sem, hogy mi az a Pc Suite....


csüt. szept. 30, 2010 18:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 2630
neunoid írta:
Köszönöm a választ.

Megpróbálok szerezni egy kijelzőt, ha nincs más megoldás.

Sajnos egy laikus telefonvásárló nem tudja, hogy melyik telefonról nem lehet mentést csinálni.

Amelyiken nincs USB/µUSB, az már alapból csücskös (az azért eléggé ismert, laikusoknak is).
Amin a töltőn és a fülesen kívül SEMMILYEN csatlakozó nincs, az már eleve alkalmatlan megfelelő használatra, ha 10-nél több az ember telefonkönyve.


szer. szept. 29, 2010 22:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Nokia 2630
Köszönöm a választ.

A kedvenceket átrendezte, az nem megy.

A készülék leírása alapján próbáltam én is a 4-7-1 - választ - fel - választ verziót, de nem kapcsol be a BT.

Egyébként kipróbáltam a menükódot egy T-Mobile-os 6300-án, ott a 9-7-1-1-választ-fel-választ kóddal simán bekapcsoltam a BT-ot.

Ennek analógiájára próbáltam a 2630-on a 4-7-1-1-választ-fel-választ kódot is, de így sem ment. Sőt végig próbáltam már a 4-x-1-1-v-f-v összes verzióját, plusz a 4-7-1-1-2-v-v kódot is, ami elvileg a BT láthatóság bekapcsolása kéne legyen (legalábbis a 6300-án a 9-7-1-1-2-v-v az), hátha az a gond, de így sem megy.

Voltam a pécsi Nokia márkaszervízben is, ott azt mondták, hogy nem tudnak segíteni, ők sem tudják a menükódot, mert szolgáltatónként (sőt néha azon belül is) eltér a menüsorrend, de ha be tudnám valahogy kapcsolni, akkor Pc Suite-tal le tudnám menteni a számokat.

Kérem, ha valakinek van Pannonos 2630-a, az írja le nekem a BT bekapcsolás menükódját.

Előre is köszönöm.


szer. szept. 29, 2010 20:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Re: Nokia 2630
Köszönöm a választ.

Megpróbálok szerezni egy kijelzőt, ha nincs más megoldás.

Sajnos egy laikus telefonvásárló nem tudja, hogy melyik telefonról nem lehet mentést csinálni.


kedd szept. 28, 2010 17:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia 2630
Nem mehetett volna az apró kérdésekbe?

Nem fog menni BT-n.
Sajnos ez a tandíj, nem csak akkor kell menteni, ha beütött a baj.
Rutinos mobilos havonta csinál mentést.
Ja, és rutinos nem vesz olyan mobilt, amiről nem lehet mentést csinálni.
Vagy ha mégis, akkor meg KIZÁRÓLAG a SIM-en tárolja a számait...

3.125 Ft a nagykerben egy kijelző, 4e-ből megvan munkadíjjal együtt a csere.
Ha ennyit nem ér meg neki a telefonkönyve (és végül egy újra 100%-osan működő telefon), akkor nem is volt értékes telefonszám a telóban :)

Másik ötlet, hogy szerezni kell 2 órára egy másik 2630-ast és átrakni a kijelzőt a mentés idejére.


hétf. szept. 27, 2010 21:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 8:03
Hozzászólások: 80
Hozzászólás Nokia 2630
Egy ismerősöm lejtette a 2630-as Nokiáját. A kijelző összetört, de a telefon működik. A telefon lényegében nem ér semmit, megjavíttatni nem szeretné, de a telefonszámokat szeretné lementeni róla. Kérte, hogy segítsek neki.

A probléma az, hogy nincs adatkábelünk, bár egy telefonos boltban azt mondták ha lenne, akkor se tudnánk leszedni vele telefonszámokat, mert ez a telefon nem alkalmas erre, az adatkábel csak szervízfunkciókra alkalmas, PC Suite használatra nem.

Bluetooth-al gondolom össze tudnánk kötni a PC Suite-al, de kijelző hiányában nem tudjuk bekapcsolni a Bluetooth-ot sem.

Ha valakinek van ilyen telefonja, kérem írja le a Bluetooth menükódját (pl. 4-7-1, stb.). Akkor talán be tudnám kapcsolni kijelző nélkül is a Bluetooth-ot.

Más ötletet is szívesen várok.

Előre is köszönöm.


hétf. szept. 27, 2010 20:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség