Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 18, 2024 9:11



Hozzászólás a témához  [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Core 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 07, 2011 11:28
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Azt hol tudom állítani a telón? Routeren az van.


hétf. júl. 11, 2011 21:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Ha az SSID szórás ki van kapcsolva a routeren, az Android nem nagyon szeret csatlakozni.
Azonos titkosítás legyen bekapcsolva a routeren és a telón is, leginkább WPA2-PSK.
Esetleg elütötted a jelszót, de meg is lehet jeleníteni, ha muszáj.


hétf. júl. 11, 2011 21:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 07, 2011 11:28
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Köszi és még valami.Van nekem egy wifi routerem megpróbálok rámenni írja hogy kiváló jelerősség beírom a jelszavamat de szürke a kapcsolódás nem tudok rámenni ez mitől lehet?
Közben rájöttem hogy a bizonyos hosszaságú jelszó fölött rá tudok nyomni...ez miért van?nekem csak 8 betűs a jelszavam...


hétf. júl. 11, 2011 20:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
K1llrzzZ írta:
Ezt a telefont is rajta kell hagyni első töltésnél 18 óráig a töltőn vagy ez hülyeség?

vagy... :)

Végre, >10 év után megtanulták a mobilboltosok, hogyan kell az NiMH (Nikkel Metál Hidrid) akkut kezelni.
Közben elment a világ és már nincs NiMH-val forgalmazott mobiltelefon.
A boltosok pedig beszélik a jól betanult szöveget...

Egyébként rajta hagyhatod, nagy baja nem lesz, de értelme nincs. Az a csepptöltés, ami volt/van az NiMH-nál az a Li-technológiánál ismeretlen.
Arra kell vigyázni, hogy a lemerítést nem szereti a lítium-akksi. Az károsítja is.


hétf. júl. 11, 2011 20:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 07, 2011 11:28
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Ezt a telefont is rajta kell hagyni első töltésnél 18 óráig a töltőn vagy ez hülyeség?


hétf. júl. 11, 2011 19:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
TargeT írta:
Szóval ha nem hibáztam, akkor ez a funkció fájlkezelőtől függ.
Ezekszerint csak a SGS(II) saját fájlkezelője tudja, mit kell kezdeni egy *.vcf fájllal.
Szerk: És az androidos Total Commander (természetesen) :gigalol:


hétf. júl. 11, 2011 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
gabriel401 írta:
Ha az SGS II-ben nem így van, elnézést kérek.

Nem tudom, a 2./ megoldásod eddig nem próbáltam.
Most megnéztem, bemásoltam az sdcard egyik mappájába egy .vcf-et, de se a Root Explorer, se az ES File Explorer nem pakolta sehová, csak a szokásos, windowsos terminológiával éve "jobb gombos" menü funkcióit érhettem el, illetve hogy mivel nyissam meg.
De a Dual File Manager dupla pöccintésre rákérdezett, hogy hová mentse, a telefonra, vagy a beállított Google Gmail fiókomra.
A telefont választva berakta a névjegyzékbe. Szóval ha nem hibáztam, akkor ez a funkció fájlkezelőtől függ.

Az external_sd-ről természetesen korábban is simán tudtam importálni .vcf-et.


hétf. júl. 11, 2011 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Azért vannak dolgok, amelyek CSAK az SD kártyáról működnek.
Pl. ha Nokiás vCard-okat akarsz mindenféle Google hókusz-pókusz nélkül átmásolni a telóra, azt csak akkor másolja át, ha SD kártyán van.
Hiába másolod a belső tárhelyre, onnan nem importálja, csak a microSD kártyáról.

Mint sima SGS tulajnak, lenne két szerény megjegyzésem:
1. A Samsung-terminológiában sokszor hivatkoznak a beépített memóriára mint "sd-card"-ra, a memóriakártyára pedig mint "external sd"-re.
2. Valóban, a névjegyzék alkalmazásban a névjegy importálás csak "external sd"-ről működik, de ha fájlkezelőben "rákattintasz" a *.vcf fájlra, simán bemásolja a névjegyzékbe.

Ha az SGS II-ben nem így van, elnézést kérek.


hétf. júl. 11, 2011 10:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Azért vannak dolgok, amelyek CSAK az SD kártyáról működnek.
Pl. ha Nokiás vCard-okat akarsz mindenféle Google hókusz-pókusz nélkül átmásolni a telóra, azt csak akkor másolja át, ha SD kártyán van.
Hiába másolod a belső tárhelyre, onnan nem importálja, csak a microSD kártyáról.


vas. júl. 10, 2011 21:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 07, 2011 11:28
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Köszi szépen a választ :)


vas. júl. 10, 2011 16:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Termszetesen használhatod a belső tárhelyet SD helyett.


vas. júl. 10, 2011 16:11
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 07, 2011 11:28
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Ha jól tudom(T-Mobile-nál) ha veszek egy ilyen telefont az alapcsomagban nincs memóriakártya.Azt olvastam ilyen különböző alkalmazások,játékok és egyéb telepíthető dolgok leírásában ami androidos hogy másoljam föl gépről SD kártyára.Ez azt jelenti hogyha nincs SD kártyám akkor konkrétan fel sem fogok tudni telepíteni semmit az ég világon a telefonomra gépről?Tehát az a 16 Gb tárhely ami van rajta alapba mint belső memória,arra csak SD kártyáról tudok telepíteni/másolni dolgokat,célzottan oda nem?Mert nem szeretnék +-ban SD kártyát vásorolni nekem az alap tárhely tökéletesen megfelel.


vas. júl. 10, 2011 15:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
Macika írta:
Ellenőriztem a telenor.online.hu-n és nincs egyetlen kerekített érték sincs. Mert nem szokásom a levegőbe beszélni.


Nem kell felszívni magad, az pusztán egy javaslat volt mivel nem ismerem a telenor aktuális díjszabását (és nem volt kedvem megnézni).
Egyébként nem túl meglepő módon az itt is említett két progi 1% hibahatáron belül ugyanazt mutatja (megj.: egyébként az összes progi szimplán lekérdezi az oprendszer által az egyes interfészeken mért forgalmat) mint a saját router-emen vagy a labor mobilhálón mért forgalom :wink:

Más.
Macika írta:
Nem tudom, nálam az iGO soha nem kapcsolta még le a képernyőt.


Nálam kétszer már csinált ilyet, majdnem ki is hajítottam mérgemben az ablakon :lol: Valami gikszer lehetett, mert egyébként tényleg nem engedi elaludni a telefont, meg is van a "prevent phone from sleeping" jogosultsága.

Más.
A mindennapi használatban van bármi gyakorlati haszna a kétmagos procinak? Van bármi értelmes, rendszeresen használt dolog ami ki tudja használni? Nekem kissé (illetve nem kicsit) marketingszagú a többmagos proci mobilba, de lehet, hogy csak én vagyok túl maradi amiért nem konvertálok filmet a háttérben mérgesmadarazás közben :D

Szinte semmi.
Mivel rendszerszinten csak a 3.0-s android fogja támogatni teljes mértékben a többmagos procikat, így értelme nem oly' sok van... :)
A lényeget jól látod, a böhöm memória és a több mindent egy időben végezni képesség az, ami miatt jó, ha majd' egy laptopba való sebességű proci van a telefonunkban.


pén. júl. 08, 2011 10:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Ellenőriztem a telenor.online.hu-n és nincs egyetlen kerekített érték sincs. Mert nem szokásom a levegőbe beszélni.


Nem kell felszívni magad, az pusztán egy javaslat volt mivel nem ismerem a telenor aktuális díjszabását (és nem volt kedvem megnézni).
Egyébként nem túl meglepő módon az itt is említett két progi 1% hibahatáron belül ugyanazt mutatja (megj.: egyébként az összes progi szimplán lekérdezi az oprendszer által az egyes interfészeken mért forgalmat) mint a saját router-emen vagy a labor mobilhálón mért forgalom :wink:

Más.
Macika írta:
Nem tudom, nálam az iGO soha nem kapcsolta még le a képernyőt.


Nálam kétszer már csinált ilyet, majdnem ki is hajítottam mérgemben az ablakon :lol: Valami gikszer lehetett, mert egyébként tényleg nem engedi elaludni a telefont, meg is van a "prevent phone from sleeping" jogosultsága.

Más.
A mindennapi használatban van bármi gyakorlati haszna a kétmagos procinak? Van bármi értelmes, rendszeresen használt dolog ami ki tudja használni? Nekem kissé (illetve nem kicsit) marketingszagú a többmagos proci mobilba, de lehet, hogy csak én vagyok túl maradi amiért nem konvertálok filmet a háttérben mérgesmadarazás közben :D


pén. júl. 08, 2011 10:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Macika írta:
Nézd, évtizednyi ideig sírtunk egy olyan konstrukció után, hogy MINDEN (szinte szó szerint minden) lehetséges legyen a mobilunkon.

Végre megkaptuk a Google jóvoltából az Android képében és akkor most azért van a sírás, mert nem tud valamit alapból, külső program kell hozzá???
...


Ezzel tökéletesen egyetértek, igazad van.
Viszont azt nem gondolom, hogy normális funkció az, ha navigáció közben a kijelző és a GPS modul 15 másodpercenként kikapcsol és csak külön progival vagy állandó tapogatással lehet rávenni, hogy ne így tegyen.
Úgy gondolom, ez inkább bug, mint feature. :wink: Ezt gondolom Te is érzed, hogy nem így kellene lennie...
Viszont pozitívum, hogy nem kell várnunk a hivatalos javításra, mert alternatív módszerekkel, kicsit fapadosan ugyan, de legalább orvosolni lehetett a problémát. 8)

Nem tudom, nálam az iGO soha nem kapcsolta még le a képernyőt.
Ha lekapcsol, akkor a szoftver rosszul van megírva.
Szerintem.


pén. júl. 08, 2011 9:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
K1llrzzZ írta:
Amit te küldtél az nem Samsung Galaxy S II Plus hanem Samsung Galaxy S Plus :) A Sima Galaxy S Plus változata ahol 1 Ghz-ről 1.4re növelték az 1magos processzorának órajelét,egyébként ez a telefon már egy jó ideje megjelent,korábban mint a Galaxy S II :)


Vazz, igazad van, benéztem... :shock: Bocsi. :oops:


csüt. júl. 07, 2011 22:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 07, 2011 11:28
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
K1llrzzZ írta:
Üdv! Most tervezem ilyen telefon vásárlását és azt olvastam hogy szeptemberben új modellt adnak ki Galaxy S II Plus néven ami tartalmazza az 1.4 ghz-s processzort és pár formai apróságot ez igaz,vagy ez az 1.4 GHz-s dolog frissítés formájában jelenik majd meg amit én is telepíthetek a telefonomra amit most vennék és szoftveresen állítja majd az órajeleket a rendszer?Vagy kiadnak egy új változatot a telefonból?Érdemes azt megvárni?


Ha igazak a pletykák, akkor ez egy új készülék lesz, nem az SII-re érkező tuning. Bár egyes külföldi oldalak szerint ugyan az órajel nagyobb, de csak egymagos lesz a proci:

"We just got word that Samsung are working on a new hot Android smartphone called Samsung I9001 Galaxy S Plus. Packing a 1.4 GHz single-core Snapdragon processor and running on the latest phone-friendly 2.3 Gingerbread version of the Google OS, this Galaxy S smartphone should fill the gap between the Galaxy S II and the Galaxy Ace in the company's 2011 portfolio."
http://www.gsmarena.com/14_ghz_samsung_i9001_galaxy_s_plus_with_gingerbread_surfaces-news-2467.php

Szerintem csak azért várni, mert majd talán ősszel kijön egy még jobb, gyorsabb teló, fölösleges. Ez mindig is így volt és még egy jó ideig így is lesz. Manapság átlagosan félévente kijön egy újab, gyorsabb, jobb teló, ezen az alapon örökké várhatsz, mert ahogy kijön az SII Plus, (ha egyáltalán gyorsabb lesz), pár hónapra rá be fognak jelenteni egy még újabbat, jobbat, szebbet...

Amúgy az SII-t is fel tudták már húzni 1,5GHz-re is, de ezt nem ajánlatos kipróbálni. Egyrészt azért, mert a proci élettartamát drasztikusan csökkentheti, másrészt drámaian lecsökken az akku készenléti idő.
Egyébként meg akinek nem elég gyors az SII, az már szerintem inkább orvosra költsön, mint telefonra... :mrgreen:

Amit te küldtél az nem Samsung Galaxy S II Plus hanem Samsung Galaxy S Plus :) A Sima Galaxy S Plus változata ahol 1 Ghz-ről 1.4re növelték az 1magos processzorának órajelét,egyébként ez a telefon már egy jó ideje megjelent,korábban mint a Galaxy S II :)


csüt. júl. 07, 2011 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
.dredd. írta:
Te... egyébként miért a Maps-szel navigálsz? :wink: 8)


Nem azzal navigálok, csak a forgalmi adatok miatt szoktam hazafelé néha elindítani.
Komolyabb navi-ra van rendes cuccom iGo-val, azt szoktam használni.

Amúgy az SII annyira erős vas, hogy nem igazán tudja belassítani pár háttérben futó progi. Én legalábbis még nem tapasztaltam ilyet.
Az akku nálam most már elmegy kényelmesen 1 napot, ha nem nyomkodom egész nap.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imici1972 csüt. júl. 07, 2011 22:52-kor.



csüt. júl. 07, 2011 22:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Nem vagyok ennyire hard-core user, csak azt teszem fel, amire TÉNYLEG szükségem van.
Úgy gondolom az jogos igény, hogy navi közben ne sötétedjen el a kijelző és kapcsoljon ki a GPS 15 másodpercenként.

Egyébként köszi a tanácsot és a progi tippet, ki fogom próbálni ezt az app-ot. :roll:


Mindenképpen ajánlom ezt a progit, sőt, most olvastam egy cikket a lifehackeren a droid memóriakezeléséről és a task killerekről és ott is úgy említik ezt a progit, mint abszolútalapkötelezőnemlehetnélküleélni appot.

Viszont azt kihagytam, hogy ha jól emlékszem rootolt telón megy csak.

Te... egyébként miért a Maps-szel navigálsz? :wink: 8)


csüt. júl. 07, 2011 22:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
.dredd. írta:
Ha elfogadsz egy tanácsot (bár másfél hónapos droidos vagyok csupán)... óvakodj telerakni a vasat nagy kupac mindenféle segédprogival, mert aztán annyi minden fog futni a háttérben, hogy az akkuidőd megy a levesbe.
Kivéve, ha nem csupán használni akarod a telót, hanem kísérletezni is :)))
...


Nem vagyok ennyire hard-core user, csak azt teszem fel, amire TÉNYLEG szükségem van.
Úgy gondolom az jogos igény, hogy navi közben ne sötétedjen el a kijelző és kapcsoljon ki a GPS 15 másodpercenként.

Egyébként köszi a tanácsot és a progi tippet, ki fogom próbálni ezt az app-ot. :roll:


csüt. júl. 07, 2011 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
K1llrzzZ írta:
Üdv! Most tervezem ilyen telefon vásárlását és azt olvastam hogy szeptemberben új modellt adnak ki Galaxy S II Plus néven ami tartalmazza az 1.4 ghz-s processzort és pár formai apróságot ez igaz,vagy ez az 1.4 GHz-s dolog frissítés formájában jelenik majd meg amit én is telepíthetek a telefonomra amit most vennék és szoftveresen állítja majd az órajeleket a rendszer?Vagy kiadnak egy új változatot a telefonból?Érdemes azt megvárni?


Ha igazak a pletykák, akkor ez egy új készülék lesz, nem az SII-re érkező tuning. Bár egyes külföldi oldalak szerint ugyan az órajel nagyobb, de csak egymagos lesz a proci:

"We just got word that Samsung are working on a new hot Android smartphone called Samsung I9001 Galaxy S Plus. Packing a 1.4 GHz single-core Snapdragon processor and running on the latest phone-friendly 2.3 Gingerbread version of the Google OS, this Galaxy S smartphone should fill the gap between the Galaxy S II and the Galaxy Ace in the company's 2011 portfolio."
http://www.gsmarena.com/14_ghz_samsung_i9001_galaxy_s_plus_with_gingerbread_surfaces-news-2467.php

Szerintem csak azért várni, mert majd talán ősszel kijön egy még jobb, gyorsabb teló, fölösleges. Ez mindig is így volt és még egy jó ideig így is lesz. Manapság átlagosan félévente kijön egy újab, gyorsabb, jobb teló, ezen az alapon örökké várhatsz, mert ahogy kijön az SII Plus, (ha egyáltalán gyorsabb lesz), pár hónapra rá be fognak jelenteni egy még újabbat, jobbat, szebbet...

Amúgy az SII-t is fel tudták már húzni 1,5GHz-re is, de ezt nem ajánlatos kipróbálni. Egyrészt azért, mert a proci élettartamát drasztikusan csökkentheti, másrészt drámaian lecsökken az akku készenléti idő.
Egyébként meg akinek nem elég gyors az SII, az már szerintem inkább orvosra költsön, mint telefonra... :mrgreen:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imici1972 csüt. júl. 07, 2011 22:10-kor.



csüt. júl. 07, 2011 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Nézd, évtizednyi ideig sírtunk egy olyan konstrukció után, hogy MINDEN (szinte szó szerint minden) lehetséges legyen a mobilunkon.

Végre megkaptuk a Google jóvoltából az Android képében és akkor most azért van a sírás, mert nem tud valamit alapból, külső program kell hozzá???
...


Ezzel tökéletesen egyetértek, igazad van.
Viszont azt nem gondolom, hogy normális funkció az, ha navigáció közben a kijelző és a GPS modul 15 másodpercenként kikapcsol és csak külön progival vagy állandó tapogatással lehet rávenni, hogy ne így tegyen.
Úgy gondolom, ez inkább bug, mint feature. :wink: Ezt gondolom Te is érzed, hogy nem így kellene lennie...
Viszont pozitívum, hogy nem kell várnunk a hivatalos javításra, mert alternatív módszerekkel, kicsit fapadosan ugyan, de legalább orvosolni lehetett a problémát. 8)


csüt. júl. 07, 2011 21:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Sehogy sem sikerül elérnem, hogy ha a Google Maps-ot használom, ne kapcsoljon ki a kijelző 15 másodpercenként. :evil:
Külön progit kell feltenni ami bekapcsolva tartja a kijelzőt?
Sehol sem találok erre vonatkozó beállítást. A Nokia Maps-nál két kattintás az egész....
Valakinek van erre ötlete? 8)
Köszi előre is!

update:feltettem a Screen-on widgetet, így ha aktiválom, most nem kapcsol ki a kijelző, ha a Maps-ot használom. De nem akarom elhinni, hogy külön progi kell ehhez... :?

Nézd, évtizednyi ideig sírtunk egy olyan konstrukció után, hogy MINDEN (szinte szó szerint minden) lehetséges legyen a mobilunkon.

Végre megkaptuk a Google jóvoltából az Android képében és akkor most azért van a sírás, mert nem tud valamit alapból, külső program kell hozzá???

Bizony, ez az android lényege, hogy ne legyen két azonos készülék, mindenki a legapróbb részletekig személyre tudja szabni a készülékét, kihagyva belőle olyan dolgokat, amik neki egyáltalán nem szükségesek és beletéve olyanokat, amik meg másoknak nem kellő.

Jól is van ez így, ha belegondolsz, Te is rájössz! :)


csüt. júl. 07, 2011 17:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 27, 2004 20:51
Hozzászólások: 357
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Sehogy sem sikerül elérnem, hogy ha a Google Maps-ot használom, ne kapcsoljon ki a kijelző 15 másodpercenként. :evil:
Külön progit kell feltenni ami bekapcsolva tartja a kijelzőt?
Sehol sem találok erre vonatkozó beállítást. A Nokia Maps-nál két kattintás az egész....
Valakinek van erre ötlete? 8)
Köszi előre is!

update:feltettem a Screen-on widgetet, így ha aktiválom, most nem kapcsol ki a kijelző, ha a Maps-ot használom. De nem akarom elhinni, hogy külön progi kell ehhez... :?


Ha elfogadsz egy tanácsot (bár másfél hónapos droidos vagyok csupán)... óvakodj telerakni a vasat nagy kupac mindenféle segédprogival, mert aztán annyi minden fog futni a háttérben, hogy az akkuidőd megy a levesbe.
Kivéve, ha nem csupán használni akarod a telót, hanem kísérletezni is :)))

Tedd fel próbaképp (bár nekem fenn van stabilan) az autostarts progit és nézd meg, mi minden indul el pl. egy ártatlannak látszó kis időjárás progival... ha van 8 méretű widgetje, akkor mindet frissíti a háttérben akkor is, ha te csak egyet teszel ki magadnak.


csüt. júl. 07, 2011 13:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 07, 2011 11:28
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Üdv! Most tervezem ilyen telefon vásárlását és azt olvastam hogy szeptemberben új modellt adnak ki Galaxy S II Plus néven ami tartalmazza az 1.4 ghz-s processzort és pár formai apróságot ez igaz,vagy ez az 1.4 GHz-s dolog frissítés formájában jelenik majd meg amit én is telepíthetek a telefonomra amit most vennék és szoftveresen állítja majd az órajeleket a rendszer?Vagy kiadnak egy új változatot a telefonból?Érdemes azt megvárni?


csüt. júl. 07, 2011 11:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Sehogy sem sikerül elérnem, hogy ha a Google Maps-ot használom, ne kapcsoljon ki a kijelző 15 másodpercenként. :evil:
Külön progit kell feltenni ami bekapcsolva tartja a kijelzőt?
Sehol sem találok erre vonatkozó beállítást. A Nokia Maps-nál két kattintás az egész....
Valakinek van erre ötlete? 8)
Köszi előre is!

update:feltettem a Screen-on widgetet, így ha aktiválom, most nem kapcsol ki a kijelző, ha a Maps-ot használom. De nem akarom elhinni, hogy külön progi kell ehhez... :?


szer. júl. 06, 2011 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Es meg most is el ez a hulye x percenkent felkerekitik, akarmenny is volt a forgalmazas, vagy most mar a mostani nagy adatforgalomnal ez mar tokmindegy, es csak lecsatlakozasnal/megszakadasnal kerekit? Mert ha nem kapcsolgatja ki be az ember az adatelerest meg lefedett teruleten van, akkor ez a 10 kb-os kerekites problema nem is letezik.
A 3g watchdog nekem amugy perpill pontosat mutat (minimalisan tobbet, mint a pannonline).


hétf. júl. 04, 2011 19:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
Macika írta:
Ezt próbáltam, nálam nagyon pontatlan volt a Telenor kimutatásához képest.
(Na persze, miért ne lehetne, hogy esetleg ők számolnak 1,1-es szorzóval ;) De nem hiszem... Szerintem valami technikai dolog miatt van, hogy lehetetlen pontosan lemérni az adatforgalmazást.)


Szerintem nézd meg, hogy a Telenor milyen egységben számláz. Trémobil ugyanis minden megkezdett adatforgalmat 10KB-ra kerekít, tehát csak csak 823 byte-ot forgalmazol (mondjuk egy email frissítéssel) akkor az bizony 10KB lesz. Sok kicsi pedig sokra megy, úgyhogy 10% eltérés sajnos simán belefér.

Tré Díjszabás 2.6 pont írta:
A forgalmi díjak és a bennefoglalt forgalom mérése 10 kB-os egységekben történik. Minden megkezdett egység díjköteles.


Jópár éve a Voda és Pannon is hasonlóan kerekítve számlázott, valószínűleg most is.

Ellenőriztem a telenor.online.hu-n és nincs egyetlen kerekített érték sincs. Mert nem szokásom a levegőbe beszélni.
Bizonyíték: 1. 2.
Az adatmennyiségek kB-ban értendők


hétf. júl. 04, 2011 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Ezt próbáltam, nálam nagyon pontatlan volt a Telenor kimutatásához képest.
(Na persze, miért ne lehetne, hogy esetleg ők számolnak 1,1-es szorzóval ;) De nem hiszem... Szerintem valami technikai dolog miatt van, hogy lehetetlen pontosan lemérni az adatforgalmazást.)


Szerintem nézd meg, hogy a Telenor milyen egységben számláz. Trémobil ugyanis minden megkezdett adatforgalmat 10KB-ra kerekít, tehát csak csak 823 byte-ot forgalmazol (mondjuk egy email frissítéssel) akkor az bizony 10KB lesz. Sok kicsi pedig sokra megy, úgyhogy 10% eltérés sajnos simán belefér.

Tré Díjszabás 2.6 pont írta:
A forgalmi díjak és a bennefoglalt forgalom mérése 10 kB-os egységekben történik. Minden megkezdett egység díjköteles.


Jópár éve a Voda és Pannon is hasonlóan kerekítve számlázott, valószínűleg most is.


hétf. júl. 04, 2011 11:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Macika írta:
Kamera FW frissítés jött ki a Samsung Apps-ben.


Észleltél valamilyen különbséget?

IGEN!
4 percig Flightmode-ban volt a teló, míg flashelte a FirmWare-t ;)

Video módban szerintem érezhetően gyorsult az AF. Mást nem vettem észre.


szer. jún. 22, 2011 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Kamera FW frissítés jött ki a Samsung Apps-ben.


Észleltél valamilyen különbséget?


szer. jún. 22, 2011 17:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Kamera FW frissítés jött ki a Samsung Apps-ben.


szer. jún. 22, 2011 16:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Nézd, erre mondják, hogy ízlések és pofonok.
Valóban sok képen ELSŐRE a SGSII tűnik szebbnek, mert a színei gazdagabbak és a kép világosabbnak is hat.
Viszont a valós helyszínnel összehasonlítva, egyértelműen az N8 képei állnak közelebb a valósághoz. Egy-két olyan kép van, ahol én is a SGSII-nek adom a pontot.
A Samsung egyértelműen az "érzékek elkápráztatására" játszik, míg az N8 a természetességre.
Ez kb. olyan, mint a hifi technikában. Van aki a döngő basszust és csilingelő magasat tartja hifinek, mások a lineáris hangzást, ami sokkal közelebb van a valóságoshoz.

Ezen kívül, ha megnézed a kép adatait, láthatod, hogy az N8 LÉNYEGESEN rövidebb záridővel dolgozik, ami egyértelműen jelzi, hogy az N8 szenzora kifinomultabb, érzékenyebb. Ráadásul a rövidebb záridő miatt a kép bemozdulásra is kevésbé hajlamos, ennél fogva nő az élessége.
Egy fotós haverommal is megnézegettük a képeket, Ő szakmai szemmel is vizslatta, és talán két-három képre mondta csak azt, hogy a Samsungé mint ha jobb lenne.

Ezzel együtt - ha összehasonlítom a két hw képességeit - valóban kellemes képeket csinál a SGSII, egyáltalán nem lehet rá azt mondani, hogy rossz.
Nagyon tetszik pl., hogy tudom változtatni a fókuszkeret helyét, ez bizony nagyon hiányzik az N8-ból. A videónál az 1080p-s autofókuszos rögzítés szintén nagy piros pont a Samsungnak, mert az N8-on ez jelenleg csak kamera mod progikon keresztül érhető el. No és persze a LED vaku, ami hátrány a fényképezésnél, nagy előny a videónál... D

Igen, igazad van, ízlések és pofonok.
Nálam a mobil kamerája addig játszik, míg nincs a kezemben a Canon 40D-m az 5 obi valamelyikével. :)
A telefon annyira kell, míg a városban/út közben vagyok és valami olyasmi történik, amit akkor, ott gyorsan le akarok kapni. Arra kiváló. Bármelyik, akár az N8, akár az SGS2.

Na de ezt Te is tudod nagyon jól, tudom. :)


kedd jún. 14, 2011 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Nézd, erre mondják, hogy ízlések és pofonok.
Valóban sok képen ELSŐRE a SGSII tűnik szebbnek, mert a színei gazdagabbak és a kép világosabbnak is hat.
Viszont a valós helyszínnel összehasonlítva, egyértelműen az N8 képei állnak közelebb a valósághoz. Egy-két olyan kép van, ahol én is a SGSII-nek adom a pontot.
A Samsung egyértelműen az "érzékek elkápráztatására" játszik, míg az N8 a természetességre.
Ez kb. olyan, mint a hifi technikában. Van aki a döngő basszust és csilingelő magasat tartja hifinek, mások a lineáris hangzást, ami sokkal közelebb van a valóságoshoz.

Ezen kívül, ha megnézed a kép adatait, láthatod, hogy az N8 LÉNYEGESEN rövidebb záridővel dolgozik, ami egyértelműen jelzi, hogy az N8 szenzora kifinomultabb, érzékenyebb. Ráadásul a rövidebb záridő miatt a kép bemozdulásra is kevésbé hajlamos, ennél fogva nő az élessége.
Egy fotós haverommal is megnézegettük a képeket, Ő szakmai szemmel is vizslatta, és talán két-három képre mondta csak azt, hogy a Samsungé mint ha jobb lenne.

Ezzel együtt - ha összehasonlítom a két hw képességeit - valóban kellemes képeket csinál a SGSII, egyáltalán nem lehet rá azt mondani, hogy rossz.
Nagyon tetszik pl., hogy tudom változtatni a fókuszkeret helyét, ez bizony nagyon hiányzik az N8-ból. A videónál az 1080p-s autofókuszos rögzítés szintén nagy piros pont a Samsungnak, mert az N8-on ez jelenleg csak kamera mod progikon keresztül érhető el. No és persze a LED vaku, ami hátrány a fényképezésnél, nagy előny a videónál... D


kedd jún. 14, 2011 11:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Ahogy ígértem, elkészült az SGSII vs. Nokia N8 tesztfotó album.

https://picasaweb.google.com/imre.keresztes/Samsung_Galaxy_SII_vs_Nokia_N800?feat=directlink

A fotó párok közül az első mindig a SGSII-vel, a második az N8-al készült.

Általánosságban elmondható, hogy a Samsung képei kevésbé részletgazdagak, a színek sokszor túlszaturáltak és nem valósághűek, az égbolt kiégését, pedig még az expozíció korrekció állításával sem mindig lehetett megakadályozni.
Ezzel együtt azt mondom, hogy ha valakinek nem mániája a mobilfotó, akkor arra, hogy néha-néha lőjön egy képet érdekesebb eseményekről, tökéletesen megfelel.

Érdekes, az égbolt valóban ki van égve több helyen is, ám számomra az a feltűnő, hogy sötétek az N8 fotók.
Előbb fordítva értettem azt, amit írtál, úgy kezdtem el nézegetni a fotóidat (nem néztem jobb oldalt a felbontást, ami egyértelművé teszi, ki kivel van), hogy azt mondtam, tényleg jobbak az N8 fotói (nem eredeti méretben néztem, csak a normál, lapozhatóban), majd amikor az éjszakai képekhez értem, feltűnt, hogy túlszaturáltságról írtál az SGS2-nél, az éjszakai képeknél pedig pont azok színtelenek, amiket én az SGS2 képeinek hittem.
Aztán helyreállt a dolog, én azonban (ha nem 1:1-es méretben nézem) nem tartom rossznak a SGS2 képeit, sőt sok esetben számomra az eredetinek megfelelőbbek a színek (márványtábla, stb.).

Tudom, hogy az N8 sokkal jobb HW-vel rendelkeszik a fotózáshoz, nem is vitatom, hogy ennek megfelelően sokkal jobb képeket is kellene készítsen.
Ennek ellenére szép számmal vannak olyan esetek, amelyekben egyértelműen a sokkal egyszerűbb HW-vel rendelkező SGS2 csinált jobb képet.

Természetesen elismerem, hogy a nagyobb fizikai méret (tehát kisebb fokú tömörítés) ellenére általában kevésbé részletgazdag az SGS2-fotó, de ez A5-ös méretű nagyításon még egészen biztosan nem látható meg (A4-esen már talán). Ennek oka a jóval kisebb képérzékelő okozta bonyodalmak.


kedd jún. 14, 2011 10:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Ahogy ígértem, elkészült az SGSII vs. Nokia N8 tesztfotó album.

https://picasaweb.google.com/imre.keresztes/Samsung_Galaxy_SII_vs_Nokia_N800?feat=directlink

A fotó párok közül az első mindig a SGSII-vel, a második az N8-al készült.

Általánosságban elmondható, hogy a Samsung képei kevésbé részletgazdagak, a színek sokszor túlszaturáltak és nem valósághűek, az égbolt kiégését, pedig még az expozíció korrekció állításával sem mindig lehetett megakadályozni.
Ezzel együtt azt mondom, hogy ha valakinek nem mániája a mobilfotó, akkor arra, hogy néha-néha lőjön egy képet érdekesebb eseményekről, tökéletesen megfelel.


kedd jún. 14, 2011 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
zoli62 írta:
Javult a készenléti/beszélgetési idő az új SGS II-nél? Milyennek tartod a hangminőséget?


Igen javult, bár még így is elég karcsú... Szűk egy napot elmegy, ha nem nyaggatom egész nap.
A hangminőség lényegesen jobb, mint az előzőnél volt, hangosabb is és a hangszín is kellemesebb. De az N8 még így is szebben szól.

Egyébként köszi a jótanácsokat, kezdő droidos vagyok, szóval nekem minden infó új. :lol:
A névjegyeket közvetlenül is át lehet tenni a Nokia telókról, nem kell hozzá gmail. Simán lementettem az N8 névjegyeket a memóriakártyára, majd a kártyát áttettem az SII-be és a "névjegy importálás sd kártyáról" opcióval már ment is fel. Sőt, ha már be van állítva a gmail fiók a telón, akkor megkérdezi, hogy a gmail-re, vagy a telefonra akarod-e importálni. Ha gmail-re, akkor már tölti is fel.

Érdekes, hogy ugyanez nem működik a telefon memóriájából, csak SD kártyáról...

Üzeneteket és egyéb infókat én nem szoktam másolni, azok nálam frissítéskor is mennek a levesbe. :wink:


szomb. jún. 11, 2011 23:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
zoli62 írta:
Adatforgalom számlálására külön programot érdemes használni, bár ... általába véve nem tudsz napi szintű statisztikákat nézni velük.


A megfelelő programok tudnak napi, heti, havi szintű statisztikát külön wifire és gsm-re :) Én ezt a progit/widget-et használom, rendben teszi a dolgát és elég pontosnak tűnik.


Én is ezt használom, de a Telenor mérésétől eléggé eltér.


szomb. jún. 11, 2011 23:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Javult a készenléti/beszélgetési idő az új SGS II-nél? Milyennek tartod a hangminőséget?


szomb. jún. 11, 2011 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
siofok00 írta:
Akinek van SII, nem tenne fel néhány kültéri fényképet, amik nincsenek módolva?


Én is készítettem jónéhányat, ráadásul összehasonlító fotókat is, SGSII vs. N8-00
A kep.tar.hu sajnos megszűnt, eddig ott gyűjtögettem a teszt- ill. összehasonlító fotókat.
Keresek egy normális tárhelyet és én is feltöltök párat. Asszem Picasa vagy flickr lesz.


szomb. jún. 11, 2011 22:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
siofok00 írta:
Akinek van SII, nem tenne fel néhány kültéri fényképet, amik nincsenek módolva?

Meglesz.
Holnap csinálok.


szomb. jún. 11, 2011 20:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 355
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Akinek van SII, nem tenne fel néhány kültéri fényképet, amik nincsenek módolva?


szomb. jún. 11, 2011 19:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
simico írta:
A megfelelő programok tudnak napi, heti, havi szintű statisztikát külön wifire és gsm-re :) Én ezt a progit/widget-et használom, rendben teszi a dolgát és elég pontosnak tűnik.

Ezt próbáltam, nálam nagyon pontatlan volt a Telenor kimutatásához képest.
(Na persze, miért ne lehetne, hogy esetleg ők számolnak 1,1-es szorzóval ;) De nem hiszem... Szerintem valami technikai dolog miatt van, hogy lehetetlen pontosan lemérni az adatforgalmazást.)


pén. jún. 10, 2011 13:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Először én is ezt néztem, de mégis ezt töltöttem le. Traffic Counter
Lehet válogatni.


pén. jún. 10, 2011 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
zoli62 írta:
Adatforgalom számlálására külön programot érdemes használni, bár ... általába véve nem tudsz napi szintű statisztikákat nézni velük.


A megfelelő programok tudnak napi, heti, havi szintű statisztikát külön wifire és gsm-re :) Én ezt a progit/widget-et használom, rendben teszi a dolgát és elég pontosnak tűnik.


pén. jún. 10, 2011 9:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Akku beszélgetési idejére a harmadik telefonodnál kíváncsi leszek. :) Egyébként szépen be lehet lakni. Nálam pl. az SGS I-en kb. 15 kiegészítő program van fent, azokkal elvagyok. Névjegyzéket elég könnyen át lehet tenni a Nokiáról, pl. Gmail segítségével, vagy Outlook-kal, egyedül az archivált SMS-ek átvitele egy kicsit macerás. Amúgy szokni kell az androidot, kicsit más a filozófia, mint a Symbian esetében, de szerintem egy-két hét alatt hozzá lehet szokni. Gondolok itt pl az üzenetek nézetére, a hívásnaplóra. Előbbinél nincsenek hagyományos értelemben vett mappák, hanem beszélgetésekbe van szervezve. Bár marketen van olyan program is, ami többek között hagyományos nézetben jeleníti meg az üzeneteket. Androidon a hívásnapló csak a beszélgetések adatait tartalmazza, míg az előzmányek fül felel megtalán leginkább a Symbiannal megszokott naplónak, mert abban az SMS-ek adatai is szerepelnek. Nekem viszont tetszett, hogy itt nincs egy hónapos korlátozás Adatforgalom számlálására külön programot érdemes használni, bár megjegyzem, ezek nem annyira pontosak, mint amiket a Symbiannal megszoktál, általába véve nem tudsz napi szintű statisztikákat nézni velük. Szerintem a beszélgetési hangminőség még a Nokiakhoz képest is nagyon jó, gondolom a kódolásnak is köszönhető.
Az akku kapacitás használatot többféleképpen lehet optimizálni. Amennyiben nem használod, érdemes a háttérszinkront kikapcsolni, ha nem kell HSDPA, akkor a hálózatot be lehet állítani GSM-only-ra.
GPS vevó érzékenysége talán kicsit gyengébb, mint a Nokianál, de ez inkább még az SGS I-re vonatkozott. Navigációs programok közül a Sygic, Ndrive nem rosszak, de a beépített Google Maps is teszi a dolgát, szépen fejlesztik, utóbbihoz persze adatforgalom is kell. Itt lehet, hogy javítottak e4zen. Szerintem elég jó képeket készít, még vaku nélkül is. Szokni kell, hogy nincs külön kameragomb.
Zenehallgatást pedig kipróbálod, hogy mennyire jól szól ez a cseredarab.
Számítógéppel adatkábellel összekapcsolva a KIES-t érdemes használni, elég jól le tudja menteni a névjegyzéket, vagy éppen az SMS-eket, és persze a képeket is. Sokan panaszkodnak, hogy nem jól működik, pl. driverek nem megfelelők hozzá, de az az igazság, nálam még nem volt ilyen hiba. A Kiest is folyamatosan fejleszti a Samsung, persze eleinte nyilván szokatlan lesz a Nokia Pc Suite-hoz képest.
A többit majd úgyis meglátod használat közben, még több hónap után is fogsz olyat találni szerintem, amiről nem tudtál. Arról már nem is beszélve, hogy ha esetleg kísérleterzni támad kedved, akkor különböző nem gyári romokat is felrakhatsz, persze csak óvatosan. Persze, ha csak stabilan hasznáni akarod, akkor szerintem a gyári szoftver is jó.


pén. jún. 10, 2011 1:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Macika írta:
Épp most gondoltam rá, hogy a 9 hónaposan eladott SGS1-em 3,5-es luka szűz maradt tőlem. :)
Ahogyan a gyári füles is bontatlanul került eladásra...

Egyelőre az SGS2-ét sem próbáltam. Ha zenehallgatásra kell, akkor sem a gyári fülest fogom nyúzni, hanem egy lassan 22 éves SONY referenciafülest, egy MDR-62-est...


Nálam sem a gyári headsettel jött elő a gond, hanem egy Sennheiser MX760-as fülessel. Épp zenét hallgattam a munkahelyemen lent a laborban, ahol egy kicsit magasabb a zajszint. Nem is volt gond, amíig be nem futott egy hívás. Annyira halk volt, hogy ki kellet jönnöm a laborból, mert nem hallottam semmit.
Hangerőre és hangminőségre ez sem veszi fel a versenyt az N8-al, de lényegesen jobb annál, amit visszavittem.

Mondjuk az SGS1-nél is az áttörést a Voodoo hang hozta meg...
Amióta a halláskárosodás miatt különböző szabályok érvényesek az EU-ban a gyártókra, jelentős tartalékokat hagynak kényszerűségből a rendszerben...


pén. jún. 10, 2011 0:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Macika írta:
Épp most gondoltam rá, hogy a 9 hónaposan eladott SGS1-em 3,5-es luka szűz maradt tőlem. :)
Ahogyan a gyári füles is bontatlanul került eladásra...

Egyelőre az SGS2-ét sem próbáltam. Ha zenehallgatásra kell, akkor sem a gyári fülest fogom nyúzni, hanem egy lassan 22 éves SONY referenciafülest, egy MDR-62-est...


Nálam sem a gyári headsettel jött elő a gond, hanem egy Sennheiser MX760-as fülessel. Épp zenét hallgattam a munkahelyemen lent a laborban, ahol egy kicsit magasabb a zajszint. Nem is volt gond, amíig be nem futott egy hívás. Annyira halk volt, hogy ki kellet jönnöm a laborból, mert nem hallottam semmit.
Hangerőre és hangminőségre ez sem veszi fel a versenyt az N8-al, de lényegesen jobb annál, amit visszavittem.


csüt. jún. 09, 2011 23:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
cooler21 írta:
látod, maradni kellett volna 3 Nokiánál:))

amúgy az elsőt miért cserélték? nem a 2.on volt folt s kijelzőn?? :shock:

off: amúgy ma leadtam az N8at jack csatlakozó hibával szervizbe... :hm: de semmi más baja nem volt...haverom meg azóta is szidja az övét, bár független sw-t tettem rá... :mrgreen:


on: Sok sikert a galaxyhoz!! bár nekem túl nagy de egyszer lehet elugranék megnézni ha nem gáz(sör mellett, of course:) )


Köszi! 8)
Pont ezen agyaltam én is. Tizen- pár év után rászánom magam, hogy ismét kipróbálok egy nem Nokia telót, jelesül egy híres-nevezetes Androidos Samsung csodát és rögtön így járok....
Az első telónak volt foltos a kijelzője, ennek meg a headset-hangja volt rettenetesen halk, de a mikrofon hangerő is gyengébb volt, ezért a másik fél mindig panaszkodott, hogy nem hall rendesen. Ez a harmadik. Ha ezzel is lesz valami, akkor befejeztem, soha többet Samsung. Azért ilyen a Nokiával soha nem volt, max. bugos fw, de a vas azért stabilabb minőség...

Semmi akadálya, ha ez a darab végre beválik és már "belaktam", akkor összefuthatunk egy ebédre.
Amúgy a másik két N8-at most is használom, az N900 került tartalékos kispadra. :)
Szóval még így is kétharmados a Nokia többség, ha csak az aktív telóimat nézem. És, mint tudjuk, a kétharmad az bizony abszolút többség! :gigalol: !-F


csüt. jún. 09, 2011 23:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S II i9100 - Android, S.AMOLED+, Dual Cor
Imici1972 írta:
Nah, sikerült ezt is kicseréltetnem! :lol:
Nem volt egyszerű a csere, először minden áron be akarták bizonyítani, hogy nincs baja, majd miután nagy nehezen bebizonyítottam, hogy tényleg halk, kicserélték, ám a cseredarab ugyanaz a készülék volt, amit legelőször visszavittem... Az volt a szerencsém, hogy megvolt fényképen az először vásárolt darab IMEI száma (unboxing képek), így nem volt kétséges, hogy azt kaptam vissza.
Nem győztek szabadkozni, hogy "nem értik hogyan történhetet meg ilyen", meg "valószínűleg rossz visszárúkód került rá", nekem meg a fejemben megjelent az alábbi videó:http://www.youtube.com/watch?v=41YM7E3dWxo :lol: !-F
Úgyhogy azt már el sem hoztam, rögtön helyben kértem a cserét. Ez már tényleg orig darabnak tűnik, hangosabb is és a kijelző is ok. Remélem más hibát már nem találok...

Most feltettem a töltőre, reggel 9-ig le sem veszem, oszt majd meglássuk... 8) :hm:

Épp most gondoltam rá, hogy a 9 hónaposan eladott SGS1-em 3,5-es luka szűz maradt tőlem. :)
Ahogyan a gyári füles is bontatlanul került eladásra...

Egyelőre az SGS2-ét sem próbáltam. Ha zenehallgatásra kell, akkor sem a gyári fülest fogom nyúzni, hanem egy lassan 22 éves SONY referenciafülest, egy MDR-62-est...


csüt. jún. 09, 2011 23:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 328 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség