Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 12:49



Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
Blackberry Bold 9700 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Blackberry Bold 9700
OFF

mboa írta:
... sajnos a mostani Nokia E52-esem ebben kudarc, én tisztán hallok de engem szinte alig hallanak, pedig a igyekszem a mikrofont közel tartani és nem eltakarni, de még így is használhatatlan (előtte E50-em volt, annak tökéletesen működött, nem is észlelték a különbséget).
Megköszönném, ha megosztanátok tapasztalataitokat!
Üdv.


Nem vagyok BB tulaj, csak annyit tudok bele-vau-vau, hogy tényleg tragédia a Nokia ilyen szempontból. Bár az E50-est és E52-est nem ismerem, de a kettő együtt 102 és nekem is két E51-esem volt eddig (az is 102).
Az elsőt 2008. április elején vettem, bő egy év múlva már jelenkeztek a gondok. Nálam a mikrofonnal nincs baj, a hangszóró egyre gyengült, 2010. végére már csak kihangosítva lehetett vele beszélni. Aztán pár hónap múlva rászántam magam és rendeltem hozzá egy hangszórót, kicseréltem. Jó is lett, hogy aztán július elején megdögöljön... :(
Aztán kaptam egy kollégától egy másikat, de annak is nagyon gyatra már a hangszórója, azzal is kihangosítva beszélek (kivéve nagyon csendes helyeken). Most már kicsit tele van a hócipikém vele, előbb-utóbb csere lesz a dologból. Pedig maga a készülék jó, elégedett vagyok vele...
Mégis, a sok apró szívás miatt könnyen lehet, hogy az utolsó Nokiámat nyűvöm.


ON

Kollégáimat látom néha a BB-kel rohangálni kihangosított módban (régebbi 8xxx és újabb 9xxx sorozatú típusok), de úgy tűnik, elég normális a kihangosítás, kellőnek tűnik a hangerő.


csüt. márc. 01, 2012 11:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Blackberry Bold 9700
Helló!


Nekem egy "általános" Blackberry kérdésem lenne (valószínűleg nem 9700 specifikus a dolog).

Ha egy mobilszámot ráirányítok a sajátomra és azt felhívják, akkor nekem az öreg Nokia E51-esen kicsengés közben megjelenik egy nyíl is, ami utal arra, hogy "átirányult" hívásról van szó. Viszont a kolléga Blackberryjén semmi nyoma nincs ennek; azaz amíg fel nem veszi és rá nem kérdez a hívótól, nem fogja tudni, hogy az illető az ő saját számát vagy az őrá irányított másik számot hívta-e.

Nem tud esetleg valaki valami beállítást vagy hacket a BB-hez, hogy ott is látsszon, hogy "átirányult" hívásról van szó?


csüt. márc. 01, 2012 10:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 14, 2011 17:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Blackberry Bold 9700
Sziasztok nekem egy kérdésem és egyben kérésem lenne. Nem tudom használni rajta az ingyenes facebook lehetőséget pedig már próbáltam a webcimmel: 0.facebook.hu de igy se sikerül
előre köszönöm.


hétf. feb. 14, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 24, 2010 16:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Blackberry Bold 9700
Kedves Bold9700 tulajdonosok!

Érdekelne, hogy milyen a telefon kihangosítója. Autóban sokszor használom a telót, kormánynál fogva kihangosítva, és sajnos a mostani Nokia E52-esem ebben kudarc, én tisztán hallok de engem szinte alig hallanak, pedig a igyekszem a mikrofont közel tartani és nem eltakarni, de még így is használhatatlan (előtte E50-em volt, annak tökéletesen működött, nem is észlelték a különbséget).
Megköszönném, ha megosztanátok tapasztalataitokat!
Üdv.


vas. okt. 24, 2010 16:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Vodafone szerint már ebben a hónapban, vagyis áprilisban kapható lesz. :D


csüt. ápr. 01, 2010 6:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Trabi, nincs valami infód?


hétf. márc. 22, 2010 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
A T-n kívül már a Pannon is forgalmazza. A k...a Vodánál még semmi hír a készülékről. :evil:


hétf. márc. 15, 2010 8:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
A Bold 9700 kizárólag Zalaegerszegen készül a Flexnél?


szomb. jan. 23, 2010 21:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
A T-mobile már forgalmazza. Remélem, hogy a Vodafone is nemsokára belehúz.


szomb. jan. 23, 2010 13:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Van arról esetleg valakinek infója, hogy a magyar Vodánál lesz-e, és ha igen, akkor még 1 éven belül, vagy majd ezt is akkor fogják piacra dobni, amikor a RIM piacra dobja az utódot (úgy, mint a STORM esetében)?


szomb. jan. 16, 2010 19:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 12, 2006 14:12
Hozzászólások: 11
Hozzászólás blackberry
talán egy picit később lesz időm egy összehasonlítást írni de a net tele van velük :)

Én németországban a t-mobiltól vettem a készüléket olyan 120eFT-ért. Tudtommal általában 1 év garanciát adnak a készülékkel (vagy max 2).

A garanciáról annyit hogy nincs hivatalos szerviz magyarorszégon (ahogy már említettem) tehát az eladóhoz kell visszavinni a készüléket és ők fogják visszaküldeni javításra angliába.


hétf. nov. 23, 2009 18:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Hello evrynet!

Sokat adnál a fórumnak és a Bold érdeklődőknek, ha le tudnád írni bővebben a tapasztalataidat. Össze tudod amúgy hasonlítani a két Boldot?

Magyarországon vetted RIM garanciával? Hol és mennyiért?

Üdv.


hétf. nov. 23, 2009 7:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 12, 2006 14:12
Hozzászólások: 11
Hozzászólás blackberry
nekem az új blackberry 9700 van és megvagyok elégedve vele.

Egy 9000 volt, de sajnos ellopták szóval azért vettem meg a legújabbat.

Ha összehasonlítom a 2t akkor nem biztos hogy váltanék.


vas. nov. 22, 2009 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
panama-boy írta:
Többek között azért, mert a hátlapon elhelyezkedő mono hangszórók esetében a nadrágzsebbe helyezett telefonok nagyon halkan csengenek. Az oldalt elhelyezkedő hangszórókat a nadrágzseb nem tudja úgy tompítani, ezért a telefon így sokkal hangosabban csörög.

OK, ez világos és elfogadom. Mondjuk szerintem ez igaz egy mono hangszóróra is ha a telefon oldalára teszik.
panama-boy írta:
Ezen felül pedig egyszerűen gyönyörű hangzása van egy sztereó hangszórónak. Hasonlítsd össze pl. az N95 és a 3110 classic hangszóróját, akkor majd érteni fogod, hogy miról beszélek.

Ezt is értem, de a telefon csengésénél nekem nem számít annyira, hogy mennyire szépen szól. Legyen hangos, hogy meghalljam.
panama-boy írta:
Nem akarlak győzködni, mint mondtam Macikának is: ízlések és pofonok. Neked nem fontos, másnak igen. Nézd, ez a topic nyilván azoknak érdekes, akik szeretik a BB-t. Azt felfogtuk és megértettük, hogy nálad nem a BB funkciókon van a hangsúly.

Amit írtam nem a telefon fikázásának szántam, ezért is írtam OFF-ba. Semmi bajom a BB-vel sem mint telefonnal, sem pedig mint szolgáltatással.


vas. nov. 22, 2009 19:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Pasti írta:
OFF Az E72-nek műanyag a burkolata??? :shock:


Ha ez komolyan foglalkoztat, akkor szerintem ezt a kérdést dobd fel az E72 topicban. Ne offoljuk már agyon a topicokat.

Üdv.


vas. nov. 22, 2009 15:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
OFF Az E72-nek műanyag a burkolata??? :shock:


vas. nov. 22, 2009 12:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
csab2 írta:
OFF

Mi a francnak kell egy telefonba sztereo hangszóró?


Többek között azért, mert a hátlapon elhelyezkedő mono hangszórók esetében a nadrágzsebbe helyezett telefonok nagyon halkan csengenek. Az oldalt elhelyezkedő hangszórókat a nadrágzseb nem tudja úgy tompítani, ezért a telefon így sokkal hangosabban csörög. Hidd el, hangos környezetben ez nagy előny, mivel egyrészt nem csúszol le hívásról, másrészt nem kell mindig visszahívni mindenkit, akinek a hívását nem hallottad. Használok egy 6300-est másodkészüléknek, szeretem nagyon, de kint hangosabb környezetben, farmerzsebben, kabátzsebben sokszor használhattatlan, mert max. csengőhangerőn is alig vagy egyáltalán nem hallom, mert a hátlapon van a hangszórója.

Ezen felül pedig egyszerűen gyönyörű hangzása van egy sztereó hangszórónak. Hasonlítsd össze pl. az N95 és a 3110 classic hangszóróját, akkor majd érteni fogod, hogy miról beszélek.

Nem akarlak győzködni, mint mondtam Macikának is: ízlések és pofonok. Neked nem fontos, másnak igen. Nézd, ez a topic nyilván azoknak érdekes, akik szeretik a BB-t. Azt felfogtuk és megértettük, hogy nálad nem a BB funkciókon van a hangsúly.


vas. nov. 22, 2009 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
OFF

Mi a francnak kell egy telefonba sztereo hangszóró?

A Nokiákat nem csak SIM cserénél lehet lezárni, hanem egyébként is. Legalábbis az S60-okat.


vas. nov. 22, 2009 10:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Pasti írta:
Nem is tudom, én valahogy az E72 felé húzok.


Ezt nagyon jól átgondolnám a helyedben. Német és angol nyelvű mobilfórumok már tele vannak azzal, hogy az E72 az E71-hez képest hatalmas visszalépés. Sorban viszik vissza az E72-eseket és visszatérnek az E71-hez.

Amúgy el is tudom képzenlni, mivel

- no fémház
- olcsó műanyag s-z-a-r az egész
- no sztereó hangszórók

Ennyi pénzért és tekintve az E61i-re és az E71-re sokkal többet várt az ember.


vas. nov. 22, 2009 9:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Macika, legfeljebb csak a saját nevedben beszélhetsz, miután Nickelsdorftól keletre is sokan használnak BB-t. Igaz, messze nem annyian mint Nyugat-Európában és pláne az USA-ban, de azért főleg Budapesten, de vidéken is akad sok bankalkalmazott, közgazdász, jogász, vállalkozó, értékesítési menedzser, ügyvezető, vezérigazgató, stb., akinek szüksége van egy BB-re.

Abban teljesen igazad van, amit egy korábbi hozzászólásodban írtál, hogy

"Nézd, a BlackBerry NEM egy gyártó, az egy szolgáltatás. Akinek van szüksége a BB-szolgáltatáscsomagra, annak jó a cucc.
Akinek nincs, akinek telefon kell, annak SEMMI, még egyszer, SEMMI szüksége a BlackBerry-re...."

Azon túl, hogy ebben teljesen igazad van, csupán két problémám van a kijelentéseddel:

1. senki nem álította, hogy a BB egy gyártó.

2. azt sem állította itt senki, hogy már pedig most mindenkinek Bold-ot kell vennie, mert mindenkinek szüksége van rá.

Láthatóan téged hidegen hagynak a RIM készülékek, semmi gond, nem egyforma az ízlésünk. De sok mindenkinek meg bejönnek és azok meg hidd el, hogy nagyon várják már Bold 9700 megjelenését. :wink:

Amúgy meg hozzáteszem, hogy nagyon sok ember van, aki azt hiszi, hogy a RIM egy nagy kalap fos. Azért hiszi azt, mert életében még BB készüléket nem fogott a kezében. Pedig a Blackberrynek van néhány előnye, amit más gyártónál hiába keresek, mint pl.

- kitűnő kidolgozás (lásd Bold 9000, Bold 9700, Curve 8900)
- elegáns forma, fémház és börbevonatú hátlap (pl. Bold)
- nagyon jó billentyűzet, kényelmesen lehet vele e-mailezni és sms-ezeni
- nagyon jó minőségű sztereó hangszórók
- tökéletes szervező- és naptárfunkciók
- jelszóval zárolható (és nem csak SIM cserénél, mint pl. a Nokia)
- WiFi
- GPS
- nagyon jó aksi teljesítmény (lásd Curve 8900 és Bold 9700)
- átlátható és gyorsan kezelhető menü
- BB App World
- Trackball, illetve most már a mégjobb Trackpad (és nem nyikorgó, csikorgó navi gombok, mint sok Nokia és Sony Ericsson készüléknek).

Mint látod a Blackberry nem csak szimplán e-mail masina. Nagyon sok csúcstulajdonságot ötvöz, amit így ebben a formában, ebben az összetételben sokszor hiába keresek a konkurenciánál. Arról meg nem is beszélek, hogy a telefonvásárlás sokszor NEM CSAK az alapján történik, hogy az ember ésszel felméri, hogy mire van szüksége, hanem e mellett azt is nézi, hogy mennyire tetszik neki az adott készülék. Gondolom, hogy az életed során azért te is vettél már 1-2 olyan telefont, amely méreg drága volt, k...ára tetszett, de a funkciók felére sem volt szükséged. DE MÉGIS MEGVETTED. :wink:


vas. nov. 22, 2009 9:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Macika írta:
panama-boy írta:
Macika írta:
Pasti írta:
Nem is tudom, én valahogy az E72 felé húzok. Egyrészt olcsóbb is lesz, meg valahogy itt Európában még nem nőttünk fel a BB-hez, vagy legalább is csak kevesen.
Remélem, én meg is maradok gyereknek, már ami BB-hez való felnövést illeti ;)


Pedig nem is olyan rossz ez a BB, főleg a Bold 9700. :wink:
Nézd, a BlackBerry NEM egy gyártó, az egy szolgáltatás.
Akinek VAN szüksége a BB-szolgáltatáscsomagra, annak jó a cucc.

Akinek nincs, akinek telefon kell, annak SEMMI, még egyszer, SEMMI szüksége a BlackBerry-re....


A francokat nincs, mutass még egy telefont ami úgy kezeli a mail-eket mint a BB? (a telefon szvsz mára nem csak "hangkommunikáció" szerintem)

A Blackberry nem csak egy szolgáltatás, hanem Brand is, tökmindegy, hogy Pécsett vagy egy dszunkán gyártják (a RIM nevével fémjelezve), hasonlóan más telefont gyártó cégekhez, attól még a márkanév Blackberry - pont úgy mint pl egy SonyEricsson.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Galahed vas. nov. 22, 2009 9:28-kor.



vas. nov. 22, 2009 9:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
panama-boy írta:
Értem én, de attól, hogy neked nincs szükséged rá, attól még nagyon sokan vannak, főleg Nickelsdorf-tól nyugatra, akiknek meg kell.
IGAZ!!!

De mi keletre vagyunk Nickelsdorftól...


szomb. nov. 21, 2009 23:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Értem én, de attól, hogy neked nincs szükséged rá, attól még nagyon sokan vannak, főleg Nickelsdorf-tól nyugatra, akiknek meg kell.


szomb. nov. 21, 2009 23:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
panama-boy írta:
Macika írta:
Pasti írta:
Nem is tudom, én valahogy az E72 felé húzok. Egyrészt olcsóbb is lesz, meg valahogy itt Európában még nem nőttünk fel a BB-hez, vagy legalább is csak kevesen.
Remélem, én meg is maradok gyereknek, már ami BB-hez való felnövést illeti ;)


Pedig nem is olyan rossz ez a BB, főleg a Bold 9700. :wink:
Nézd, a BlackBerry NEM egy gyártó, az egy szolgáltatás.
Akinek VAN szüksége a BB-szolgáltatáscsomagra, annak jó a cucc.

Akinek nincs, akinek telefon kell, annak SEMMI, még egyszer, SEMMI szüksége a BlackBerry-re....


szomb. nov. 21, 2009 22:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Macika írta:
Pasti írta:
Nem is tudom, én valahogy az E72 felé húzok. Egyrészt olcsóbb is lesz, meg valahogy itt Európában még nem nőttünk fel a BB-hez, vagy legalább is csak kevesen.
Remélem, én meg is maradok gyereknek, már ami BB-hez való felnövést illeti ;)


Pedig nem is olyan rossz ez a BB, főleg a Bold 9700. :wink:


szomb. nov. 21, 2009 20:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Pasti írta:
.... meg valahogy itt Európában még nem nőttünk fel a BB-hez, vagy legalább is csak kevesen.


Akartad mondani, hogy itt Kelet-Európában. :wink: Nyugati szomszédainknál nagyon sokan használnak BB-t, igaz többnyire a biznisz szektorban, és nem úgy, mint az USA-ban, ahol a tinik is BB-vel rohangálnak. :wink:


szomb. nov. 21, 2009 20:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Pasti írta:
Nem is tudom, én valahogy az E72 felé húzok. Egyrészt olcsóbb is lesz, meg valahogy itt Európában még nem nőttünk fel a BB-hez, vagy legalább is csak kevesen.
Remélem, én meg is maradok gyereknek, már ami BB-hez való felnövést illeti ;)


szomb. nov. 21, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Nem is tudom, én valahogy az E72 felé húzok. Egyrészt olcsóbb is lesz, meg valahogy itt Európában még nem nőttünk fel a BB-hez, vagy legalább is csak kevesen.


szomb. nov. 21, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 12, 2006 14:12
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
már kapható a speedshop.hu-nál


szomb. nov. 21, 2009 17:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Tudja valaki, hogy Magyaroszágon mikortól lesz kapható?


csüt. nov. 19, 2009 10:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 24, 2009 8:53
Hozzászólások: 327
Hozzászólás Blackberry Bold 9700
http://www.hwsw.hu/hirek/43239/blackber ... lefon.html

Kép

http://crackberry.com/blackberry-onyx-review

http://www.besmgmt.de/smartphones/rim-p ... -bold-9700

http://worldwide.blackberry.com/blackbe ... D=bold9700


vas. nov. 01, 2009 14:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 31 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség